Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#801) xlaci


xlaci
senior tag

Lenne egy láma kérdésem
Azt irja mindenki mindenhol hogy a jatékok 90 szazaleka nem hasznalja ki a két magot (vagy négyet). De akkor miért van az hogy jatek közben meg van nyitva a feladatkezelő, barmilyen jatekkal jatszok, és kilépés utén visszanézem akkor kb mindig ugyanaz a kép fogad hogy az egyik mag pl 80 százalékban volt leterhelve a másik meg 50?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#802) feka007 válasza Soak (#800) üzenetére


feka007
nagyúr

És mit takar az etc.? Egy negyedik benchmarkot?

(#803) Soak válasza xlaci (#801) üzenetére


Soak
veterán

Mivel épp ezt magyarázom ,hogy annak a szerencsétlen procinak nem csak a játékban kell számolnia

(#804) tlac válasza Soak (#803) üzenetére


tlac
nagyúr

azért az vicces lenne, ha megenne fél magot a win önmagában...

(#805) Soak válasza feka007 (#802) üzenetére


Soak
veterán

Cinebench,3d06,Pcmark,Everest(ebben több is van),Sisoftsandra(ebben is több van) ,wprime,winrar... jövöben 3d07 több magra lesz optimalizálva szintén, játék teszt alatt is.. meg amugy is ki kartam probálni a 4magot

(#806) feka007 válasza xlaci (#801) üzenetére


feka007
nagyúr

Van már néhány játék, ami két magot is használ, a Quake 4-ről és arról az egy-két ''jól megírt'' UE3-as játékról tudok, de van még néhány, lehet, hogy pont ezekkel játszottál?
Ha nem, akkor a másik mag bizonyára háttérben futó programmal foglalkozott.

(#807) Soak válasza tlac (#804) üzenetére


Soak
veterán

Az valóban az lenne, de ha vissza olvasol akkor nem csak azt irtam ,hogy a win magában eszik meg annyit. Lehet mellette programokat futtatni. Amugy meg egy lelakott win elég szépen zabálja a procit is meg a ramot is. Sajnos tapasztalat

(#808) tlac válasza Soak (#807) üzenetére


tlac
nagyúr

követtem
csak furcsa volt, hogy épp egy ilyen példával próbáltad alátámasztani az állításodat
amivel egyébként egyetértek, de vegyük figyelembe, hogy nem csak a proci jelenti egy gép erőforrásait

(#809) feka007 válasza Soak (#805) üzenetére


feka007
nagyúr

Mindenesetre én azt a dolgot eléggé hülyeségnek tartom, ha vki azért vesz ilyen meg olyan procit/vga-t/memóriát, hogy a benchmarkokra izgulhasson, de ha alkalmi vétel volt a proci, akkor az más.
De hogy vannak olyanok, akik 100+ezreket költsenek el ez miatt a gépre, nc...
Mert ugye aki rendereléshez vesz ilyen cpu-t, az egészen más, mert nem kell 5 óráig várnia, míg készen vanaz anyag, hanem csak 2,5-t...

(#810) SzlobiG válasza -=Lord Tom=- (#779) üzenetére


SzlobiG
félisten

Hmm, elég jól gyorsult, de leginkább Intelnél volt nagy változás.:U

(#811) xlaci válasza feka007 (#806) üzenetére


xlaci
senior tag

Az a helyzet, hogy nekem minden játéknál kb igy van :)
Azt pedig nem hinném hogy a windowsban futó apróségok ennének meg 50%-ot FOLYAMATOSAN a másik magból (ez azt jelentené hogy kb 25%-ot a prociból, amikor ez a valóságban 0-1, de maximum 3%
Szoval akkor hogy is van ez?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#812) Soak válasza feka007 (#809) üzenetére


Soak
veterán

Aham és szerinted érdekli azokat a te véleményed?:) Az aki benchmarkokra izgul az elég aberrált lehet erre nem izgul senki, csak verseny szellem. Ez az emberek hobbija. Többek közt nekem is. És igen, ennek jegyében válogtom össze a gépem alkoto elemeit. És ha te aztmondod ez hülyeség én aztmondom nem érdekel , menj el egy bélyeg gyüjtőhöz vagy menj oda egy olyan emberhez aki mondjuk repülő modellezik (jöhetsz hozzám is, nálam is megfordult már egy-kettő :) ) vagy hasonló esetenként több 100kba kerülö hobbit űző emberhez. Szerinted alá tudják támasztani ész érvekkel azt ,hogy miért veszik meg? A hobbinak miota kell az ésszerűség határain belül mozognia? Vagy csak az zavar ,hogy ki merik/merem mondani ,hogy ezért veszik a négy magot (meg a többi hülyeséget) és nem probálnak maguknak és másoknak hazudni esetleg? mondhatnám ,hogy azért veszek ilyet mert naponta kodolok filmeket és renderelek és etc etc. De nem mert ez hazugság. (megjegyzés: WCG miatt is jó a 4mag, azt leglaább csinálom)

U.i.: És igen, alkalmi vétel volt

[Szerkesztve]

(#813) xlaci válasza Soak (#812) üzenetére


xlaci
senior tag

van aki több 100k-t költ qrvákra és arra izgul :D

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#814) SzlobiG válasza xlaci (#813) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lehet az teszi jobban.:D

Amúgy meg mindenki arra költi a pénzét amire akarja, mindenkinek megvan a saját hobbija.:U

[Szerkesztve]

(#815) Soak válasza SzlobiG (#814) üzenetére


Soak
veterán

Miért , szimulátn ez nem megoldható? :D

(#816) xlaci válasza SzlobiG (#814) üzenetére


xlaci
senior tag

Hmmm.... én nem hiszem. a géptől még a virust sem kaphatod el de tőlük akármit :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#817) SzlobiG válasza Soak (#815) üzenetére


SzlobiG
félisten

De, csak én kurvára biztos nem fogok költeni.:D

(#818) R.Zoli válasza Soak (#812) üzenetére


R.Zoli
őstag

Vaze, mennyit futtatod Te a WCG-t naponta? :D Most is lenyomtalak 2 maggal a mai összesítésben :D (nyugi csak poén :D )

Mellesleg én kimondottan a WCG miatt veszem és sok taskot futtatok egyszerre mikor a géppel dolgozom és amúgy is ha már egyszer a hűtésem hangtalanul elbír vele akkor mért ne kenjem el a száját annak a mocsok Kentsfield-nek :D

(#819) Soak válasza R.Zoli (#818) üzenetére


Soak
veterán

Hát jah, már nem égek olyan WCG lázban mint a kezdteknél, de ha visszakapom mind 2 lapom akkor egész korrekt kis avg-t rakok össze reményeim szerint :)

(#820) SzlobiG válasza Soak (#819) üzenetére


SzlobiG
félisten

Miért mi van a lapokkal?:D

(#821) xlaci válasza xlaci (#811) üzenetére


xlaci
senior tag

Válaszoljon valaki naaaa

Amugy mi az a wcg?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#822) Soak válasza SzlobiG (#820) üzenetére


Soak
veterán

Elmentek kicsit pihenni :P

WCG az a world community grid. Ez olyan ,hogy kis csomagokat kapsz amit a gépednek ki kell számolnia majd visszaküldenie. Orvosi és más kutatásokban van ilyen. Olyan mintha egy nagy szuperszámitógép tevődne össze a konfigokból

[Szerkesztve]

(#823) feka007 válasza Soak (#812) üzenetére


feka007
nagyúr

''Aham és szerinted érdekli azokat a te véleményed?''
Nem zavar, ha nem érdekel téged az én véleményem... :)
Felőlem veheted vagizásnak, hogy mondtam, hogy 3ds maxozok, nem érdekel... vannak olyanok, akik értelmes dolgokra is tudják használni a gépüket...
Ennek a vitának pedig nincs is értelme, majd jövök ide akkor, ha meglesz a procim, posthuntingolni nekem most nincs kedvem, bocs...

[Szerkesztve]

(#824) xlaci válasza Soak (#822) üzenetére


xlaci
senior tag

Á igen igy már rémlik. Tudjátok mire kéne ezt használni? a pi következő számjegyének kiszámolásához, és a résztvevők között sorsolnák ki a 100 000 dolláros jutalmat :)

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#825) R.Zoli válasza Soak (#819) üzenetére


R.Zoli
őstag

Én szó szerint égek a WCG lázban mert a szobámban 31 fok van és a gép 2 hónapja nem volt kikapcsolva.... Egyszerűen szétfűti a gép a lakást... a Vízhőmérséklet 37,5 fok hőemelkedése van :D teljesen jó értékek a procihőn is meg mindenen de egyszerűen nem csodálnám ha behalna pár szerver ebben a melegben... Mi lesz itt ha pár héten belül Kentsfield lesz... Valszeg akkor én kiköltözök a lakásból és a gépem fog bulizni a kéróban és meghív csaj számítógépeket, kiélvezi ,hogy nem bírok mellette megmaradni a lakásban :D

(#826) R.Zoli válasza xlaci (#824) üzenetére


R.Zoli
őstag

Törhetsz 128 bites kódokat is a gépeddel, arra is fordíthatod a számítást és ott ha a Te géped találja meg a kombinációt akkor sokat nyerhetsz...

(#827) R.Zoli válasza feka007 (#823) üzenetére


R.Zoli
őstag

Szerintem a WCG eléggé értelmes és magában ha valaki csak arra használ egy 4 magos procit az is kellő tiszteletet érdemel szerintem...

[Szerkesztve]

(#828) Soak válasza feka007 (#823) üzenetére


Soak
veterán

Csak én vagyok szerinted ezzel igy? ....

Én nem mondtam ,hogy te ''vagizol'' vele.

posthuntingolni nekem most nincs kedvem, bocs

ezzel sikerült megnevettetned :R


U.i.: Egy utolsó kérdés. Tehát akkor neked a játék , pl a Crysis ,csak hogy ezzel a példával éljek, nem hobbid? Most komolyan... Olyan hülyeség sztem aki drága vga-t vesz ,hogy az nem is igaz. Miért nem játszik mindenki 640x480-ban? ja, talán mert az a hobbija? és szeretné a hobbiját értelmesen ''űzni'' ? Jah igy már értem...

#827 : Az én kencfildem biztos ,hogy WCG-t fog legtöbbet számolni :)

[Szerkesztve]

(#829) xlaci válasza R.Zoli (#826) üzenetére


xlaci
senior tag

Na ez már érdekesen hangzik

825: :D :D :D

Na mit csináljak hogy beinditsam én is ezt a wcg-t, honnan lehet letölteni?


[Szerkesztve]

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#830) Soak válasza xlaci (#829) üzenetére


Soak
veterán

[link] Örülünk az uj tagoknak

(#831) feka007 válasza Soak (#828) üzenetére


feka007
nagyúr

posthuntingolni nekem most nincs kedvem, bocs
ezzel sikerült megnevettetned :R

Akkor te ezt mégis minek neveznéd?... :U

Tehát akkor neked a játék , pl a Crysis ,csak hogy ezzel a példával éljek, nem hobbid?
Egy ideig tényleg jó kis adrenalin végigizgulni egy 3dmark-ot, és jó érzés, ha én vok az első a listán, én is mindig lemérem ha tuningolok a gépen, vagy felteszek egy jobb drivert, hátha ettől végre meglesz az ikszedik helyhez elegendő pontszám a PH!-s 8800 listán. Alkalomadtán jó szórakozs ez a méricskélés, de hogy mást se csináljon vki a legjobb hw-ekkel...ezt inkább kihagynám...
A játék az szórakozás, a legtöbbeknek nem számít annak a benchmarkok bámulása egész nap, ezt is vedd figyelembe :U

Mod: elfelejtettem off-ba helyezni

[Szerkesztve]

(#832) Soak válasza feka007 (#831) üzenetére


Soak
veterán

A játék az szórakozás, a legtöbbeknek nem számít annak a benchmarkok bámulása egész nap, ezt is vedd figyelembe

A legtöbbek nem tudnak Forma 1-es autot vezetni. De van egy kevés aki tud.
Amugy meg ,ha szerinted a tuningolás abbol áll ,hogy benchmarkokat bámulsz akkor kicsit el vagy tévedve.

Amugy meg hol irtam ,hogy én nem játszom? Csak minek vegyek erős vga-t ha nem játszok a legujabb játékokkal? Crysis miatt lehet ,hogy veszek majd. De addig minek, azért ,hogy elmondhassam ,hogy van?

U.i.: Nekem is volt már high end vga-m ,de mivel nem játszom, mert szar játékok vannak mostanában sztem ezért eladtam

[Szerkesztve]

(#833) 7600 GS válasza Soak (#832) üzenetére


7600 GS
addikt

Sztem kár vitázni.Sztem fekának van igaza.

(#834) Sárpac válasza feka007 (#831) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem éjjel nappal megy a gép tömörít mint az állat munka és hobbi szinten is erre kell erre használom!Nekem jól fog jönni a plussz 2mag, de csak 45-nanon ahol a fogyasztás is fele különben nem éri meg!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#835) #72042496 válasza R.Zoli (#825) üzenetére


#72042496
törölt tag

A cégnél most rohadt le a szerverszobában a klíma, állítólag 30 fok fölött volt a hőmérséklet. Kimentek és elkezdték a légkondi radiátorait vízzel locsolni! :D

Ez biztos megdobogtatja a szíved. :))

(#836) Achill3uS válasza 7600 GS (#833) üzenetére


Achill3uS
veterán

ezt jol megmondtad, ne vitatkozzatok, ''B''-nak van igaza. :W
kit érdekel ki mit gondol erről? Soak se mondja meg mitöl érezzétek jol magatokat és mi legyen a hobbitok, se azt hogy arra mennyit költsetek.. pl ha te bringázol, ő se mondja h ''te sztem ez szar, vegyél rollert az olcsobb és jobb'' na back to 4 mag :D

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#837) xlaci válasza xlaci (#811) üzenetére


xlaci
senior tag

Még mindig nem válaszolt senki :U

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#838) SzlobiG válasza Soak (#822) üzenetére


SzlobiG
félisten

Jah a nagy melegbe elmentek pihenni vissza a gyárba mi?:DD

(#839) #72042496 válasza ZooLee19.. (#758) üzenetére


#72042496
törölt tag

De, éppen azt írom, hogy elég. (Legalábbis jelenleg, ilyen csapott áron, aki nem hobby végett hajszolja a gépet, az igazán elégedett lehet.)

jugeen #765: Penrynből ha jól tudom, lesz 8 magos is, amelyet szintén el kell vinnie a gyári léghűtőnek. Ehhez pedig kezdeni kell valamit a fogyasztással. Bízom benne, hogy takarékosabb lesz.

geree@bl #791: Csak azért, mert lement az ára, hülyeség beszerezni egy számítástechnikai alkatrészt, ha nincs és a közeljövőben nem is lesz szüksége rá valakinek. Amikor tényleg kell az illetőnek, akkor vegyen, valószínű olcsóbban fog jobbat kapni. Ez egy ilyen iparág. :)

feka007 @793: Egymagos gépen nem futhat játék alatt a WMP, ráadásul a BOINC-ot is illene lekapcsolni. Már csak emiatt is megéri a két mag. ;)

Nem tudom, minek azon vitázni, hogy kinek mire kell a négymagos processzor. Aki benchmarkot akar dönteni, hát hadd döntsön, aki dolgozik vele, hadd dolgozzon, aki nyakláncot akar csinálni belőle, hadd vegyen 10-et, s csináljon belőle nyakláncot. So(k)aknak :D ez csak hobby, abban meg felesleges racionalitást keresni. :)

[Szerkesztve]

(#840) R.Zoli válasza xlaci (#837) üzenetére


R.Zoli
őstag

http://www.worldcommunitygrid.org/

(#841) R.Zoli válasza #72042496 (#839) üzenetére


R.Zoli
őstag

8 magos procik még jó ideig nem lesznek...Penryn is csak 4 mag...2008-ban nem valószínű 4-nél több magos proci megjelenése...

(#842) xlaci válasza R.Zoli (#840) üzenetére


xlaci
senior tag

Nem erre :DDD , én a kétmagos procis dologra gondoltam. Tehát hogy a játékok nem használják ki a két/négy magot. Nekem szinte minden játék alatt hasonlo a helyzet: pl egyik mag 80%, masik mag 50%. Akkor mégiscsak kihasználjék vagy nekem hiányzik ennyi kerekem?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#843) Shodan


Shodan
addikt

mi az a WCG? :F

www.pc-style.hu - Első magyar minimal modding oldal.

(#844) feka007 válasza Shodan (#843) üzenetére


feka007
nagyúr

[link] gúgli..

(#845) xlaci válasza Shodan (#843) üzenetére


xlaci
senior tag

822. , 830.
Ez olyan mintha megkérdezted volna hogy mi van azután irva amit olvasok?

''valami nóném szar, pedig direkt nem a legolcsóbbat vettem hanem a 2. legolcsóbbat :)''

(#846) Soak válasza xlaci (#842) üzenetére


Soak
veterán

Biztos benyeltél vlami virust

(#847) Sárpac


Sárpac
nagyúr

Én most tömörítek, másolok, letöltök, filmet nézek, közbe néha net messenger mindezt egyszerre 1.mag 20% 2.mag 99% átlagosan a 2 63-65% és ez ''csak'' egy merom T7400as!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#848) #72042496 válasza R.Zoli (#841) üzenetére


#72042496
törölt tag

Ez alapján csak abba vetett bizodalmamnak adtam hangot, hogy a következő generáció energiatakarékosabb lesz. :)

Mintha már most léteznének Penryn-re épített 8 magos ES példányok, s szerintem kapható lesz a 8 magos CPU 2008-ban, de ha nem, abba sem rokkanunk bele. :B

Shodan: #822, #840...itt a Ph!-s topicja, ebből gyakorlatilag mindent megtudhatsz róla: [link] Most látom, hogy már ezt is linkelték az előbb.

[Szerkesztve]

(#849) R.Zoli válasza #72042496 (#848) üzenetére


R.Zoli
őstag

szinte 100% ,hogy nem lesz 8 mag 2008-ban...A 8 mag rendkívűl nagy problémákat vet fel nem lesz olyan egyszerű móka az... (memo sávszél hiánya - nem elég a dual chanel, nincs oprendszer ami kezelne 8 magot rendesen stb.... )

[Szerkesztve]

(#850) jugeen válasza #72042496 (#839) üzenetére


jugeen
addikt

a helyzet az, hogy ha jól körülnézel a neten, akkor az intel gyári vízhűtőjének prototípusára lelsz :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.