Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#21001) plejik válasza Lujgi (#21000) üzenetére


plejik
addikt

Hmmm?!

Venti ugye van rajta nemcsak passzívan van maga a hűtőborda?Pasztát attól mindenképp rakni kell rá és úgyis megnázni.

[Apple Watch Series 7][iPhone 14 Pro][MacBook Pro M1 pro 14" 2021][PlayStation 5 Digital Edition][XBOX Series X][LG CX3 OLED]

(#21002) Lujgi válasza plejik (#21001) üzenetére


Lujgi
tag

Persze,van rajta 12 centis venti és a pasztát kipróbálom aztán majd meglátom mi lesz....
Remélem jobb lesz :)

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21003) slett27 válasza plejik (#20993) üzenetére


slett27
addikt

Ez így teljesen jónak tűnik, 24/7-ben mehet is. :K

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#21004) slett27 válasza joci5 (#20994) üzenetére


slett27
addikt

Igen, nekem is 100-on van.

MCH-nak nem kell + fesz ugye csak a ramnak 0.2 meg a cpunak 1,4 Így ahogy mondod.

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#21005) Lujgi


Lujgi
tag

Amúgy a Q6600 B3 szériának,mennyi lenne az elfogadható hőfoka?
Így minimális tuninngal?

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21006) HSM válasza Lujgi (#21005) üzenetére


HSM
félisten

A te hűtőddel, 1,24V-on, 3Ghz-en? Max 60-65.... (Tölts le egy realtemp-et [link] és ott néz a "distance to Tjmax" értéket, ennek nem nagyon kéne 20 alá mennie....)

(#21007) Lujgi válasza HSM (#21006) üzenetére


Lujgi
tag

Értelek,az a baj,hogy ez terhelés nélkül 60-65 C :F
Holnap kenek rá ujj pasztát és majd meglátom,lesz-e változás!
mikor le vettem a hűtőt,láthatóan elég nagy felületen nem volt zsír!
Nem tudom,hogy ez a hűtő hibája vagy csak egyszerűen kevés a paszta!?
De ez holnap elválik!

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21008) Laraxior válasza HSM (#21006) üzenetére


Laraxior
titán

Core temp való Q6600nak nem Real. az utóbbi 45nm-es procikhoz való.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21009) HSM válasza Laraxior (#21008) üzenetére


HSM
félisten

Nem tudom, mire alapozod amit írtál, nálam tökéletesen müxik a realtemp Q6600-al.... A techpowerup oldalán még a screenshot is Q6600-al készült... :F Amúgy a 45nm-es és 65nm-es Intel CPU-k "hőmérője" pontosan ugyanúgy müxik, egyedül a Tjmax értéke tér el (de ez steppingenként is változhat).

(#21010) JONAS77


JONAS77
aktív tag

Helló mindenkinek, van valami érezhető változás, ha a ramom szinkronban van a procival, vagy nincs, nekem aszinkronba megy. Erre mág nem jöttem rá!

Opel Grandland X - Sky-Watcher 200/1000 NEWTON TELESCOPE + BAADER HYPERION ◙ OLYMPUS E-620 + 14-42mm + 40-150mm + 70-300mm, HLD-5, iPhone 12

(#21011) Laraxior válasza HSM (#21009) üzenetére


Laraxior
titán

mondjuk arra a 10fok különbségre amit a két program mutat :DDD

csak annyi a különbség hogy a 45nm-es procik hőmérője szar..nemighazán mér 30 fok alatt... A Q6600 meg simán sőt..az összes többi 65nm-es processzor.

[ Szerkesztve ]

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21012) HSM válasza Laraxior (#21011) üzenetére


HSM
félisten

nálam csak 5 fok a különbség, mivel a realtemp 95, a coretemp 100 fokot vesz Tjmax-nak. Amúgy innen olvasd el az utolsó két hsz-t: [link]

Ezért szoktam csak a "Distance to Tjmax"-ot nézni..... :U

(#21013) capulet75


capulet75
addikt

sziasztok :)

egy q6600 felhuzásához elég egy asus silent knight? ;]

sziasztok :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21014) HSM válasza capulet75 (#21013) üzenetére


HSM
félisten

Ha nem fogsz ki egy erősen melegedős fajtát, akkor igen.... De az extrém tuninghoz már nem való... Egy jobb Quaddal azért 3-3,2-ig elég sztem...

(#21015) capulet75 válasza HSM (#21014) üzenetére


capulet75
addikt

szia(sztok)
mit javasolsz(tok komolyabb tuninghoz?
kb 3.6+ghz lenne a cél
inkább szellöre gondoltam mint vizre de ha nincs más megoldás...
cooler master V8?vagy rakjak rá egy kétkilos réztöböt? :)

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21016) Laraxior válasza HSM (#21012) üzenetére


Laraxior
titán

:Y :K :R

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21017) HSM válasza capulet75 (#21015) üzenetére


HSM
félisten

Ezeket a Thermalright hűtőket szokták ajánlani: [link] vagy a Sigmatek nagyobb hűtőit, én személy szerint a saját CoolerMaster Hyper 212-met is csak ajánlani tudom.... Ami még nagyon sokat számít, hogy jól szellőzzön a házad. (Pl. kémény venti a tetején, stb....)

(#21018) capulet75 válasza HSM (#21017) üzenetére


capulet75
addikt

köszönöm a gyors választ
olvastam a tesztet elég meggyözö
nagyon ajálgatja egy ismerösöm a V8at de ö nem tuningol
(eddig még én sem :) )
esetleg nincs vkinek ezzel tapasztalata?
szép ez a termal...
:R

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21019) Lujgi


Lujgi
tag

Amúgy teljesen mindegy mivel mérem,akkor is hasonló értékeket kapok! :F

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21020) HSM válasza Lujgi (#21019) üzenetére


HSM
félisten

Igen, mert ugyebár a "hőben kifejezett távolság" az ugyanaz, csak azt nem lehet biztosan tudni, hogy mihez képest.

(#21021) Lujgi válasza HSM (#21020) üzenetére


Lujgi
tag

Hát igen...igazad van!
Most megkentem ujj zsírral és úgy néz ki hogy csökkent a meleg legalább 10-12 fokal!
Remélem így már jobb azért :)
Most max terheléssel: 72-75 Fok

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21022) Qru válasza Lujgi (#21021) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Így télre elég, de nyáron lehet kevés lesz majd...

#nincsbennetarcsi

(#21023) Lujgi válasza Qru (#21022) üzenetére


Lujgi
tag

:) Igen....ezt valóban jól mondod!
Nyáron nyilván dobok a gép belsejébe valami klímát! :D

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21024) b05styp


b05styp
tag

hali!

van egy Q6600am 3.2-n megy 1.3V-tal (CM Hyper 212 hűtő) . memók alapon 1066on (micron D9GMH+artic RC). ezek még bőven mennének valszeg felfele, de nemtom igazán minek emeljem a feszültségét...
északi hídnak 1.1V van alapon.
a procit 3,6on akarom járatni, a ramokat 1150-1200 körül, mert ezek bírják valszeg, főleg ilyen hűtéssel...
akk minek mennyit adjak próbaképpen először?

:)

(#21025) Lujgi válasza b05styp (#21024) üzenetére


Lujgi
tag

A Q6600 az G0-ás?
Ha igen akkor nem lesz gondod a 3.6 ghz-es határhoz eljutni! :)

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21026) Jorus válasza b05styp (#21024) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nyilván annak, aminek kevés.
1. találd ki, hogy milyen FSB-vel és szorzóval szeretnéd elérni a 3.6GHz-et! (9*400MHz pl.)
2. CPU szorzót vedd vissza mondjuk 7-re, RAM-okat tedd szinkronba
3. nézd meg, hogy a lap megy-e ennyit (ha nem, FSB, NB feszeket emeled)
4. nézd meg, hogy a RAM-ok felszorozva mennek-e ennyit (ha nem, NB/MCH, Dimm feszt növeled)
5. kicsit vedd vissza az FSB-t, pakold fel a kívánt szorzóra a CPU-t, majd fokozatosan növeld az FSB-t a kívánt órajelre, nézd meg, megy-e ennyit (ha nem, emeled a CPU feszt)

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21027) HSM válasza Lujgi (#21025) üzenetére


HSM
félisten

Azért ez egy kicsit erős kijelentés volt asszem.... :U

Vagy csak nekem túl vacak a Q6600-am, hogy 1,2V-on megy 8*400-at jég hidegen, vagy 1,33V 8*435-on , mégis 1,38V+Loadline-al se stabil teljesen 3600-on, egy nem gyenge Asus lapban, orkán erejű széllel, pedig nem melegszik túl.... :U

(#21028) Lujgi válasza HSM (#21027) üzenetére


Lujgi
tag

hát...talán igen,de egy jó deszkával el lehet érni! :)
Nekem a B3 szériás q6600 ment 3.6-on de nem volt teljesen stabil
Egy Asus P5E3 lapban

[ Szerkesztve ]

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21029) Shkiz0 válasza Lujgi (#21028) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

A jó deszka még nem minden. :)

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#21030) Lujgi válasza Shkiz0 (#21029) üzenetére


Lujgi
tag

Nem minden de sok függ tőle,úgy tudom!
(De persze egy jó hűtő is elkel) :)

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21031) HSM válasza Lujgi (#21030) üzenetére


HSM
félisten

Ha arra gondolsz, szerintem nem az Asus P5K3 Deluxe-om kevés... :U Amúgy a G0 inkább a kedvezőbb fogyasztása, mint tuningolhatósága miatt közkedvelt, ugyanis mind B3, mind G0-ból vannak nagyon jó, és nagyon gyenge darabok....
A hűtésről meg annyit, hogy Coolermaster Hyper 212, proci 9*400-on volt, 1,38V LOAD fesszel, és kb. 65 fokon állt be maxra, 30 egységre a Tjmax-tól, ami bőven jó. A környező alkatrészek hűtéséről 5db 12cm-s venti gondoskodott, elöl befelé 1db 1600-on + 1db 1200-on, a ház hátulján kifelé 1db 1200-on, a ház tetején pedig kifelé 1db 1400-on (a proci, +tápkör felett) + 1db 800-on, és mindezt egy szépen bekábelezett CM 590-es házban. Szerinted milyen huzat volt benn??? :C

Szerintem egyszerűen csak ilyen procit fogtam ki.... 3200 easy, 3450 easy, efölött meg már nem nagyon. Amúgy ugyanez van a kicsit jobb daraboknál is, láttam már olyat, aminek 3600 --->3800 elég komoly plusszfesz kellett. Nálam ez a 3400 ---> 3600-nál van. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21032) Jorus válasza HSM (#21031) üzenetére


Jorus
nagyúr

Azt a lökhajtásos házat... :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21033) Lujgi válasza HSM (#21031) üzenetére


Lujgi
tag

Huzat az biztos van a gépházadban :D ...egy darabig nem is kell ventilátora költsél :Y :)
Igaz nekem B3 van,de kicsit meleg darab,de ahhoz képest lehet húzni!
3.2 ghz-en nekem Prime stabil,de 3.6 ghz-en már hibázott,de gondolom ez a B3 miatt volt :)
Az alaplapod biztos,hogy nem gyenge,olyan van haveromnak is és szerintem is kúrva jó!
Nekem Delta ventik voltak a gépházamban de kivettem őket,mert kib@szott hangosak voltak :D

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21034) HSM válasza Jorus (#21032) üzenetére


HSM
félisten

És a legszebb az egészben, hogy az Asus Q-fan okosságával lazán le lehet őket csitítani, hogy amíg nincs X fok a házban, addig csak 60%-on menjenek, igen halkan.... Azért a csendnek sem vagyok ellensége! ;)

(#21035) Lujgi válasza HSM (#21034) üzenetére


Lujgi
tag

Megértelek....én pont ezért vettem ki a Delta ventilátorokat!
A legkisebb is 55dba zajszintű volt :Y ,és 4 db volt a gépházban!
Képzelheted milyen volt a gépem hangja? (mint egy porszívó) :Y

Ha valaki ír neked privát üzenetet,tiszteld meg azzal,hogy minimum válaszolsz neki!

(#21036) Laraxior


Laraxior
titán

visszatértem egy políros "kollégával" :D dőlnek majd a 4G+ eredmények :C :B

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21037) Lauda


Lauda
félisten

Egy G0 Q6600-nak mennyi feszt lehet adni tartósan, hogy azért fel ne robbanjon? :DDD  :C :C

[ Szerkesztve ]

(#21038) Laraxior válasza Lauda (#21037) üzenetére


Laraxior
titán

1.5V a max...de azt is vízzel.

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#21039) Lauda válasza Laraxior (#21038) üzenetére


Lauda
félisten

Nekem csak lég van. De akkor a lényeg az, hogy ameddig tudom hűteni, addig mehet neki?

(#21040) Jorus válasza Lauda (#21039) üzenetére


Jorus
nagyúr

65nm-eseknek 1.5 - 1.55V max, de az utóbbi csak tesztek erejéig. 24/7-re az 1.5V sem igazán javasolt. (Mondjuk anno adtam az E6600-nak 1.65V-t is léggel, de azért ajánlani nem ajánlom.)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21041) Jorus válasza Laraxior (#21036) üzenetére


Jorus
nagyúr

Lássuk! :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#21042) HSM válasza Lauda (#21039) üzenetére


HSM
félisten

Nem árt figyelni, mennyire melegszik fel a proci, és azt sem árt figyelni, nem-e ég el alatta az alaplap. (1,35V feletti fesznél...) A Giga P35-DS3 lapom nem is tudott 1,3V-nál nagyobb terhelés alatti feszt adni neki, mert túlmelegedett és lekapcsolt. Persze egy komolyabb hűtésű lappal tovább lehet menni, de azért ésszel....

Kis ízelítő: Tuning alatt megégett lap [link]

[ Szerkesztve ]

(#21043) Lauda


Lauda
félisten

Jorus és HSM!

Köszike! :K Régebben már tesztelgettem a cuccot, de a fene se emlkészik milyen fesszel és órajellel, úgyhogy kezdhetem előlről. :O :DDD

(#21044) capulet75


capulet75
addikt

sziasztok
mivel polirozzák a procikat?
ebben a témakörben minden érdekel
imádom ezt a tuningolást ;]

Intelligencia kell ahhoz hogy egy ember belássa a tévedését. És gerinc, hogy be is ismerje.

(#21045) slett27 válasza capulet75 (#21044) üzenetére


slett27
addikt

Én pl. timföld-el. :DDD

De hatásos és jó is lett, sztem egy 3000-es papírnak simán megfelel az "anyag".

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#21046) b05styp válasza Jorus (#21026) üzenetére


b05styp
tag

nah próbálgattam azt a 3.6GHzet de nem tom beállítani stabilra...
-9*400MHz
-cpu fesz : 1,4
-fsb fesz auto-n
-NB-nek adtam +0,2-t így 1,3 lett ... de nem stabil még mindig.
próbáltam 8*450en is,de úgy sem jön össze.

még valami ötlet?

:)

(#21047) HSM válasza b05styp (#21046) üzenetére


HSM
félisten

Ha az a Quad 1,3V alatt nem viszi a 3,2Ghz-et, akkor nem lesz egyszerű belőni 3600-ra.... Nekem 1,2V stabil 8*400-on, és 1,38V+Loadline kellett, hogy 9*400-on lemenjen kb 6-7 perc prime.... Aztán kaptam az arcomba egy restartot.... :( Szóval neked legalább 1,45V fog kellenni szerintem.... Amúgy nem hinném, hogy megéri nyúzni, ami 3200-on kifog rajta, az 3600-on is kifog.... Esetleg megpróbálhatsz egy 3400-at 1,4V-al, és ha jó, menni le a fesszel. Tesztelni javaslom a Prime95 25.6-os verzióját.

(#21048) HSM válasza HSM (#21047) üzenetére


HSM
félisten

Na itt egy kép róla... [link]
Tökéletesen megy 5-7 percig, aztán reset... Pedig a proci elég jó hőfokú, és a lap sem sült még alatta, és az FSB-t is bírja így..... :F

[ Szerkesztve ]

(#21049) Qru válasza HSM (#21048) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Esetleg ramok?

mod:

slett27: Látom a képen ST T800-ad is volt. Mennyit ment nálad?

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#21050) HSM válasza Qru (#21049) üzenetére


HSM
félisten

Nem ram, minden ugyanígy megy a végtelenségig, ha a CPU szorzó 7. Csak azt pöccentettem fel 8-ra, meg a CPU feszt + Loadline-t.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.