Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#6001) Hippo válasza helkis (#6000) üzenetére


Hippo
aktív tag

És ezt a vdrop mod-ot hogyan kell csinálni?

(#6002) westlake válasza Hippo (#6001) üzenetére


westlake
félisten

felesleges vele szenvedni.. legrosszabb esetben a biosban +0.0025 voltot kell beallitani az adott ertekhez es maris ki van "koszobolve" a vdrop.. en a vdrop modot felesleges idotoltesnek tartom..

Play nice!

(#6003) Nyugdíjas válasza westlake (#5997) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Pedig nem,az a durva, hogy nem....
Lehet én vagyok a láma,vagy másik BIOS megoldotta volna a dolgot,nemtom. De ami tény,hogy 1,3V-al itt nem volt stabil a proci,pedig Shkiz0-nál otthon stabil volt a P5B Deluxe-ban ekkora fesszel... :U :F

Én speciel teljesen értetlenül állok a helyzet előtt :F

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6004) westlake válasza Nyugdíjas (#6003) üzenetére


westlake
félisten

igazabol nem ertem, hogy mire celzol, de az is biztos, hogy semmi kulonbseg nincs a vdrop moddolt 1.300 volt es a sima 1.300 volt kozott

Play nice!

(#6005) Nyugdíjas válasza westlake (#6004) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Ok,csak hogy arra gondoltunk,hogy mivel az én lapomnak jobb a PWM-je (ahogy te is mondtad),és mégsem kell neki kevesebb fesz,sőt még ugyanazon a feszen sem stabil... :U

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6006) Soak válasza westlake (#6004) üzenetére


Soak
veterán

Már hogyne lenne ?:F a drop modos lap bios-idle-load is ugyanannyit ad. de ha te beállitasz egy feszt biosban (moddolatlan lapon ) az load alatt mindenképpen változni fog, vagy föl vagy le, az meg nem épp stabilitást szolgál

[ Szerkesztve ]

(#6007) helkis válasza Hippo (#6001) üzenetére


helkis
addikt

itt egy oldal ahol ki van vesézve a téma, a jelölt kondit kell átsatírozni 2B-4B-8B-s ceruzával (csak az egyikkel :D), érzéssel, mivel gyakorlatilag részben rövidre fogod zárni azt az alkatrészt. multiméterrel kimérheted a változást ahhoz is itt vannak a mérőpontok képekben (azért nézz utána hogy a p5k és az se ebből a szempontból megegyezik-e, én a p5k-t linkeltem...), gyakorlatilag ennek csak ott van szerepe, mikor idleben hajtod a procit, akkor ne kapjon sokkal több feszt, mint amennyi terhelve kell neki. westlake-nek igaza van abból a szempontból, hogy adhatsz neki több feszt biosból, és akkor is meg tudod találni a terhelt állapothoz tartozó stabil feszt.. ha jól belegondolok a vdropmod a tápot és a lapot is kíméli, mivel kisebb feszeket kell előállítania, ergo kevesebb a hőterhelés az alkatrészeken, vagy tévedek?
de talán egy példával jobban tudom érzékeltetni:

a proci 1.31v-os stabil pl: 3000-ren, biosban ehhez beállítasz 1.4v-ot, terheletlenül leolvasod a cpu-z-t, ott pl.: 1.365v-ot mutat, terhelve ez lemegy 1.312v-ra (szvsz ez az igazi vdrop az idle és a full terhelés közötti eltérés, a biostól való eltérés simán lehet kalibrálási tűrés a lapnál, mivel minden beállított fesznél ugyanakkora eltérés van) vdropmod után ez így néz ki: bios 1.4v, idle 1.39v, terhelve 1.386v mondjuk.. vagyis beállíthatsz biosban 1.325v-ot biosban az 1.4v-al szemben és stabil marad a procid terhelve, ill. idle-ben nem fűt anynira a quadod... ;)

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6008) Hippo válasza helkis (#6007) üzenetére


Hippo
aktív tag

Köszi a választ, de ehhez enekm még idő kell míg feldolgozom a leírtakat ;) :)

(#6009) Shkiz0


Shkiz0
nagyúr

Nos hazajöttem. :)
polirozás done, bár nem lett még 100%-os mivel nemkaptam 2500 papirt csak 2000-est igy a legvégső fázíst majd pótolom a napokban.
Iszonyú fos IHS-e volt a kupaknak, Annak ellenére hogy polirozva lett még mindig magas a hőfok, bár tény és való nyertem 5-6 fokot.
Idle:
42-43-38-42
load:
70-70-66-66

kezd a pöcsöm kilenni az egésszel.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6010) westlake válasza Soak (#6006) üzenetére


westlake
félisten

kedves draga tesvirem.. (szemelyeskedes: on) hol irtam en olyat, hogy beallitott 1.300 voltrol beszelek, nem pedig valos 1.300 voltrol?? pontosan.. sehol :P
#6009: semmi gyakorlati haszna sincsen a 2500-as papirnak.. a c2d/c2q prociknal a homorusag/domborusag kikuszobolese a lenyeg, nem pedig az, hogy fenyes (simabb) legyen az ihs felulete.. hidd el, hogy semmivel sem lesz rosszan a hoatadas, ha nem latod a tukorkepedet a kupakon ;)

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#6011) Shkiz0 válasza westlake (#6010) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jójó tudom, Azért még ígyis látom magam benne. :)
Viszont nem értem hogy miért még mindig ilyen magas a hőmérséklet?
Nyugdíjasnál is hasonló meleg volt, szal nemhinném hogy a lap mér szarul.
5let?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6012) helkis válasza Shkiz0 (#6011) üzenetére


helkis
addikt

mekkora a vid-ed? persze lehet simán csak mediterrán beállítottságú a procid :DDD

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6013) helkis válasza Shkiz0 (#6011) üzenetére


helkis
addikt

sorry 2x..

[ Szerkesztve ]

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6014) magi20


magi20
senior tag

na úgy néz ki, hogy a Q 6600-amat B3-as 8*400-as fsb-n így 1:1-en simán megy alapfeszen.

ez jó?? 3 óra játék után is volt semmi.-primot leszarom.-)

3400--on is menne szerintem.

jah így max terhelve,olyan 68-65-64-66 fokosak a magok.
de mivel ez B3-as akkor ez nem rossz eredmény?

Deadly Dose--------»DD«`Obi1one´ź---------Fear Combat

(#6015) Shkiz0 válasza helkis (#6012) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

1.275V

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6016) Sárpac válasza Shkiz0 (#6009) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Ugye megpolíroztad a hűtés alját is?:F

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6017) Soak válasza westlake (#6010) üzenetére


Soak
veterán

Drága tezsvirem vdrop nélkül te sohasem adsz valós 1,3at :P

[ Szerkesztve ]

(#6018) Shkiz0 válasza Sárpac (#6016) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

Nem de kizárt hogy az szar lenne.
Megyek megnézem a gyári hűtővel.

[ Szerkesztve ]

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6019) helkis válasza magi20 (#6014) üzenetére


helkis
addikt

nagyon is korrekt eredmény! :R fel van polírozva a proci?
nálam a G0 hasonlóan meleg 3200-on terhelve 1.23v-ról.. :F igaz, prime alatt.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6020) westlake válasza Soak (#6017) üzenetére


westlake
félisten

latom nem erted,hogy mire celoztam a legeljen.. mindegy.. hagyjuk is.. aki akarja, megcsinalja a vdrop modot, aki nem, az nem.. en elmondtam a velemenyem ;)
#6018: oda kellett volna adnod nekem "bemerni" az aranyost :D

[ Szerkesztve ]

Play nice!

(#6021) helkis válasza Shkiz0 (#6018) üzenetére


helkis
addikt

nade kérem! ;) ne legyünk ennyire rugalmatlanok.. mi mással magyaráznád a jelenséget?
a vid sem olyan magas, mégis milyen hőfokokat mértetek h2o-val?

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6022) Shkiz0 válasza westlake (#6020) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

talán reagálni kellett volna a pü-imre :(((

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6023) Shkiz0 válasza helkis (#6021) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

hasonló kb csak +3-4 fokkal magasabbat mivel akkor még nemvolt polírozva.
Kizárt amúgy hogy a hűtő lenne szar, mert a c2d-m igencsak hűvős volt vele.
na mindjárt re.

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6024) Sárpac válasza Shkiz0 (#6022) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Most neked mi is a bajod?
Nekem idle 42-44C terhelve 65-70C p95-el!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6025) R.Zoli válasza westlake (#6010) üzenetére


R.Zoli
őstag

Ez így igaz! Nem a tükörkép a lényeg, csinálok én tükörképesen is homorú felületet :D
Amúgy neked van most polírozott procid quadban? Ment privi :)

(#6026) helkis válasza Shkiz0 (#6023) üzenetére


helkis
addikt

c2d-t ne hasonlítsd, sőt 2db c2q-t sem érdemes, hiszen mindegyik más és más. ahogy épp sikerül.. pont ezért szokás mindkét felületet egymáshoz polírozni.. ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6027) Sárpac válasza helkis (#6026) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Pont erre céloztam volna...

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6028) Shkiz0 válasza Sárpac (#6027) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

jó lekakilom marad így egy darabig. Akkor szerinted 70fok elfogadható max load mellett?

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6029) Sárpac válasza Shkiz0 (#6028) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nekem most 65-71C amúgy igen!
Bár engem is zavar egy picit (enyhén homorú a procim nekem is)!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6030) helkis válasza Sárpac (#6024) üzenetére


helkis
addikt

na ez érdekes: kevesebb feszt adsz neki, több a venti a házadban, coolered is jobb szvsz, mégis melegebb nálad a procid, mindkét állapotban.. :F Idle, full
szoba 24fok..
ha nálad 30-32fok van akkor nem szóltam! :D

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6031) Shkiz0 válasza helkis (#6030) üzenetére


Shkiz0
nagyúr

mindkét képen az idle van :P

Új hardverek számlával, garanciával érd PM.

(#6032) helkis válasza Shkiz0 (#6031) üzenetére


helkis
addikt

thanx! :R tehát Full ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6033) Sárpac válasza helkis (#6032) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Mivel egy fos hűtő van a procin, ami ráadásul az előző procira lett felpolírozva, a mostani proc homorú is!:D
Amúgy fullba 1-2C a külömbség csak az idle magas ami azzal magyarázható hogy kevés a hűtésem!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6034) Nyugdíjas válasza Shkiz0 (#6031) üzenetére


Nyugdíjas
nagyúr

Lösz az még jobb is,kicsit dolgozd még meg mondjuk 1200-assal,tükrözést meg hagyd a csöcsbe,nem az a lényeg,de tényleg...:)

‎"Két dolog fontos az életbe' nagyon. Hogy az ágyad legyen jó, meg a cipőd. Mer' vagy az egyikbe vagy, vagy a másikba."

(#6035) helkis válasza Sárpac (#6033) üzenetére


helkis
addikt

vagyis tuningolva, nálam sem bírja már elvezetni a hőt a hűtő? :F nálad hány fok a körneyzet? ;)

"Egyedi vagy és megismételhetetlen! Csakúgy, mint bárki más!!!'" - 3Dmarkillers - hwbot.org

(#6036) Pietrosz válasza Sárpac (#6033) üzenetére


Pietrosz
addikt

Nekem Noctua NH-U12F van, ami az U8 nagytesója, és ezzel ezt tudja 8*400-on.
[link]
És ezt is úgy, hogy a rugók már nem az igaziak rajta, kellene valami alátét.

(#6037) Sárpac válasza Pietrosz (#6036) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Nálam az északi híd is 37-38C a szoba olyan 23C!

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#6038) rol33


rol33
aktív tag

sziasztok

jelenlegi tápomat szertném cserélni egy 620as Corsairre, de még nincs gianninál. viszont ajánlott helyette Zalman 600W ZM600-HP -t. kérdésem h a gépemhez ez is megfelene vagy várjak inkább a corsairre, amiről eddig csak jókat hallottam, viszont a zalmant nem ismerem. annyi h a vid.kártya lesz majd késöbb még cserélve nagyobbra. plz help

®

(#6039) Hippo


Hippo
aktív tag

3600Mhz

9*400

Memóriák 800Mhz-en auto-n.. 1.4000V-ot adtam a CPU-nak és így se volt hajlandó elindulni.. Bootoláskor szépen kiírja hogy 3.61Ghz meg a ramra hogy 801Mhz Dual de Windows induláskor egy pillanatra felvillan egy kék ablak és újra is indul a gép. Mit csináljak még?

Adjak a procinak még feszt? :U

(#6040) Ati007 válasza Hippo (#6039) üzenetére


Ati007
őstag

igen, elég kevés proci megy bios 1.4von 3.6-ot.

(#6041) Hippo válasza Ati007 (#6040) üzenetére


Hippo
aktív tag

Mennyit adjak neki szted?

(#6042) Cyberboy42 válasza Hippo (#6041) üzenetére


Cyberboy42
senior tag

en pl adhattam neki akarmennyit, nem ment :) ugyan azt csinalta mint nalad

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6043) Hippo válasza Cyberboy42 (#6042) üzenetére


Hippo
aktív tag

Nah de az akármennyi az mennyi? Nem akarom megölni a procim véletlenül hogy több feszt adok neki :)

(#6044) SzlobiG válasza Cyberboy42 (#6042) üzenetére


SzlobiG
félisten

Akkor FSB Wallos az a procc.:)

(#6045) Cyberboy42


Cyberboy42
senior tag

najo, azert annyit nem, de problatam mar 1,55-on

...A teknős ezután pszichoanalitikusként kezeli az identitászavaros krokodilt...

(#6046) Hippo


Hippo
aktív tag

3500Mhz

9*388 1.500V-on..

Merjek még adni rá, hogy a 3600-at elérjem? Most bebootolt a windows hiba nélkül..

(#6047) Pietrosz válasza Hippo (#6046) üzenetére


Pietrosz
addikt

Milyen hűtőd van? Szerintem ne windows boottal tesztelj procit, hanem inkább Prime95-el. mondjuk úgy, hogy 1,5V biosban és kiteszteled, hogy mennyin stabil ekkora fesszel. Bár szerintem ez a fesz is sok lesz picit, 80 fok fölé ne nagyon menjen.

(#6048) szacsee válasza Hippo (#6046) üzenetére


szacsee
nagyúr

Nálad P5K SE van ugyi?
Mennyit feszt mutat a CPU-Z? (1,41) üresjáratban pl win alatt (IDLE)
terheld le egy pillanatra (10mp) prime-al és akkor mennyit mutat? terhelt állapot (LOAD) ;)

(#6049) Hippo válasza szacsee (#6048) üzenetére


Hippo
aktív tag

Üresbe: [link]

P5K SE igen.

[ Szerkesztve ]

(#6050) Amoroso


Amoroso
aktív tag

Mennyit megy egy Q6600?
A stepping sokban befolyásolja?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.