Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) BITBOYS


BITBOYS
addikt

Desktop CPUs

Intel Core 2 Extreme QX6850 3GHz (333x9)/FSB 1333/ L2 2x4MB
Intel Core 2 Extreme QX6800 2,93GHz (266x11)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Core 2 Extreme QX6700 2,66GHz (266x10)/FSB 1066/ L2 2x4MB

Intel Core 2 Quad Q6700 2,66GHz (266x10)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Core 2 Quad Q6600 2,40GHz (266x9)/FSB 1066/ L2 2x4MB

Kódnév : Kentsfield

[link]

Server/Workstation CPUs

Intel Xeon X3230 /Q6700/ 2,66GHz (266x10)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Xeon X3220 /Q6600/ 2,40GHz (266x9)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Xeon X3210/Q6400/ 2,13GHz (266x8)/FSB 1066/ L2 2x4MB

X32xx : Egy utas rendszerekbe tervzetett 4 magos CPU család

Intel Xeon X5355 2,66GHz (333x8)/FSB 1333/ L2 2x4MB
Intel Xeon E5345 2.33GHz (333x7)/FSB 1333/ L2 2x4MB
Intel Xeon E5335 2GHz (333x6)/FSB 1333/ L2 2x4MB

Intel Xeon E5320 2,13GHz (266x8)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Xeon E5310 1.60GHz (266x6)/FSB 1066/ L2 2x4MB

Intel Xeon L5320 1.86GHz (266x7)/FSB 1066/ L2 2x4MB
Intel Xeon L5320 1,60GHz (266x6)/FSB 1066/ L2 2x4MB

Kódnév : Clovertown

X/L/E 5xxx Több utas rendszerekbe tervezett 4 magos CPU család

L5xxx Alacsony fogyasztásu , több utas rendszerekbe tervezett 4 magos CPU család

by Soak

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#2) Mackósajt válasza BITBOYS (#1) üzenetére


Mackósajt
senior tag

A cikk már be lett linkelve a korábbi Kensfield topicba: [link]

Persze az egy Re:hír topic, így talán van ráció az új létrehozásában.

(#3) BITBOYS válasza Mackósajt (#2) üzenetére


BITBOYS
addikt

Igaz, meglátjuk maradhat e :B

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#4) bobace válasza BITBOYS (#3) üzenetére


bobace
őstag

Ha marad ha nem, elég durva a cucc. Kicsit feküdtem a benchmark eredményeken...

Nem az a szabadság, hogy azt teheted, amit akarsz, hanem, hogy nem kell megtenned, amit nem akarsz.

(#5) mycso válasza BITBOYS (#1) üzenetére


mycso
veterán
LOGOUT blog

Én egyet nemértek.
Ez ugye 4 mag???

Akkor miért 2x4MB L2????

2 mag nem rendelkezik L2 cache-vel??? :F

“The Night is Dark and Full of Terrors”

(#6) Achill3uS válasza BITBOYS (#1) üzenetére


Achill3uS
veterán

azért lehetett volna tartalmasabb első hsz is kicsit :)

Intel Core 2 Quad Kentsfield E6700 (ES) tesztek coolaler-től: [link] [link]

íme egy csupasz Kentsfield:
[kép]

bobace: nemtudom engem annyira nem győztek meg a benchmarkok, legalábbis Core 2 Duo-nál csak ott volt gyorsabb ahol a 4 mag ki van használva, kódolás ilyesmi..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) BITBOYS válasza mycso (#5) üzenetére


BITBOYS
addikt

Hmm :F Magonként 2MB. Egy Core két mag. Coreonként 4MB és ebből van kettő...
Tovább is van mondjam még :DD

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#8) westlake válasza Achill3uS (#6) üzenetére


westlake
félisten

miert, mitol kellene gyorsabbnak lennie? :F
mondta valaki, hogy ez egy uj technologia / fejlesztes a conroe-khoz kepest?
az nem mond semmit, hogy a cpu-z szerint e6700 a kentsfield?
valoszinuleg azert van, mert ez (a kentsfieldek) valojaban ket osszedrotozott e6700-as mag, egy nyakon.. es rogton itt a magyarazat a (csak) 2*2mega l2 cache-re

mod: a cim nem kicsit hibas.. mi az hogy core 2 quad? ennek semmi ertelme.. akkor mar inkabb core 4, vagy core quad.. kb. olyan mint az quad sli.. az sli ket osszekotott vidkarit jelent.. akkor ebbol kell negyet venni?.. nem

[Szerkesztve]

Play nice!

(#9) faster válasza westlake (#8) üzenetére


faster
nagyúr

mod: a cim nem kicsit hibas.. mi az hogy core 2 quad? ennek semmi ertelme..

Pedig úgy tűnik, hogy ez a neve. A Core Duo-ban is két mag van, meg a Core 2 Duo-ban is, tehát a számjegy nem a magok számát jelöli.

[Szerkesztve]

(#10) g4dg3t válasza faster (#9) üzenetére


g4dg3t
senior tag

Sot a Core 2 Solo-ban pedig csak 1mag lesz :)


Core => (Yonah)
Core 2 =>> (Conroe, Allendale, Merom, Kentsfield)

[Szerkesztve]

(#11) kovsol válasza mycso (#5) üzenetére


kovsol
titán

nem hanem 2 mag osztozik rajt ugyan úgy mint a core 2 dou ban és dinamikusan változik hogy melyiknek menyi jut



amugy a sisoft sandra tesztekben látszik rendesen, hogy micsoda erő van ezekben a cuccokban
nem gyenge!

[Szerkesztve]

May the Force be with you!

(#12) Achill3uS válasza westlake (#8) üzenetére


Achill3uS
veterán

nem kéne neki semmitöl, kicsit félreérthetően fogalmaztam, nem vártam el többet mivel nem uj gyartastechnologia, ahogy te is mondtad, csak arról nem győztek meg hogy mostanában szükség(em) van a Kentsfield-re :)

mod: magamat ismétlem, nézd coolaler minek hivta a procit: [link] :F

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) westlake válasza Achill3uS (#12) üzenetére


westlake
félisten

ez azert teljesen maskepp hangzik, mint amit az elobb irtal ;]

[Szerkesztve]

Play nice!

(#14) faster válasza Achill3uS (#12) üzenetére


faster
nagyúr

nem kéne neki semmitöl, kicsit félreérthetően fogalmaztam, nem vártam el többet mivel nem uj gyartastechnologia

Ez a hardver első látásra nagyon jó, még akkor is, ha a szoftverek egy része nem tud mit kezdeni a 4 maggal. Nehéz úgy megírni egy programot, különösen egy játékot, hogy n db CPU magot allokáljon magának, és aztán arra ossza el egyenletesen a terhelést.

(#15) Achill3uS válasza westlake (#13) üzenetére


Achill3uS
veterán

jo jo, azért reménykedtem hogy egy kicsit gyorsabb lesz a pi, ilyen szempontból csalódás h 1000$-ért ''csak'' 2 6700-at kapok .. mod: kapnék ha vennék ;]

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#16) Ribi válasza westlake (#8) üzenetére


Ribi
nagyúr

SLI : [link]
Nem 2 VGA osszekapcsolasara van, csak eddig ennyire hasznaltak...
Core 2 Quadro (TH) : [link]
Szoktak mondani : Nem vagy te olyan erős, mint amilyen büdös!

(#17) westlake válasza Achill3uS (#15) üzenetére


westlake
félisten

majd kapsz, ha lehet kapni hivatalosan.. ennyiert.. most nem ennyibe kerul

Play nice!

(#18) westlake válasza Ribi (#16) üzenetére


westlake
félisten

na most jol megkaptam a nagytudasutol .. ki is szorom a kukoricat es raterdelek...

[Szerkesztve]

Play nice!

(#19) Ribi válasza westlake (#18) üzenetére


Ribi
nagyúr

Inkabb csinalj belole pájinkát oszt idd meg, akkor nem kötözködsz annyit :DDD

(#20) westlake válasza Ribi (#19) üzenetére


westlake
félisten

inkabb csinalok belole pop corn-t es megkinallak vele.. amig eszed, legalabb nem szolsz be :DDD

[Szerkesztve]

Play nice!

(#21) FireGL


FireGL
aktív tag

[kép]

A HardwareOC-n is van pár infó:

''a jelenleg használatos (Intel Core 2 Duo) 266 MHz-ről 333 MHz-re emelkedik, így az FSB 1333 MHz lesz, míg a másodszintű gyorsítótár mérete 8 MB-ra bővül''

''induló órajel 3GHz lesz''

''a processzor mellé DDR2-1000 jelölésű memóriákat ajánl majd a gyártó''

[link]

Az embert a gondolkodás tette állattá...

(#22) Sárpac válasza FireGL (#21) üzenetére


Sárpac
nagyúr

Majd ha 0.045lesz majd akkor veszek addig csak használja aki akarja!:D

Alapfesz alatt a maximumon túl!

(#23) BITBOYS válasza westlake (#20) üzenetére


BITBOYS
addikt

Végleges a cím, maradhat?

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#24) faster


faster
nagyúr

Fekete év ez az AMD-nek, és a következő is az lesz, ha nem tudnak 65nm-re átállni minél gyorsabban.

(#25) Ősember válasza BITBOYS (#23) üzenetére


Ősember
őstag

szerintem csak azért ne maradjon, mert gondolom nem csak x6700 lesz kentersfield név alatt, vagy igen? :F inkább a ''core 2 quadro'' cuccoknak kellene topik, mert ez most nekem ugy tünik, mintha egy p4 530-asnak nyitottunk volna topikot :D

______________________________________________________________________ www.rambazar.com - G.Skill minden szinten - 8GB DDR3 15.000Ft alatt!

(#26) BITBOYS válasza Ősember (#25) üzenetére


BITBOYS
addikt

westlake barátunk intézkedik ez ügyben :C

Az ellenség? Ő is kötelességtudó volt, akár te. Vajon mi volt a neve? Honnét jött? Valóban gonoszság ült a szívében? Miféle hazugságok sodorták ily távol az otthonától? Maradt volna inkább odahaza...,békében. A háború mindnyájunkkal végez.

(#27) Achill3uS válasza FireGL (#21) üzenetére


Achill3uS
veterán

ha ez igaz, akkor mégiscsak gyorsulni fog a Core2Duo-hoz képest, de ez az induló órajel 3ghz, és az eddigi ES Kentsfield-ek nem ezt igazolják..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#28) Mackósajt válasza faster (#24) üzenetére


Mackósajt
senior tag

[link]

Ez persze még csak pletyka szintű hír, nincs hivatalosan bejelentve vagy megerősítve.

(#29) faster válasza Mackósajt (#28) üzenetére


faster
nagyúr

Ez jó hír, csak igaz is legyen. Nem szeretném, ha nagyon elhúzna egyik a másiktól. Az AMD is eléggé fenntartotta az X2-k árait, amint volt rá lehetősége a kályhapentiumok idején.

(#30) Rover623


Rover623
félisten

Meg kell dícsérnem az eddig hozzászólókat...respect...:R
30 hozzászólás...és mindig sehol egy ''ez mi a f*sznak?'', ''semmi nem használja ki!'', ''parasztvakítás:P'', stb. jellegű post...:C
Fejlődik a PH!-s közösség...:DDD

primus inter pares

(#31) attika80 válasza Ősember (#25) üzenetére


attika80
aktív tag

Ugy tudom, nem csak x6700 lesz. Az xs-en a world rekord database-ben, mar x6600 es x6700 is van. x6600 3.2 Ghz-n ment Coolalernek, az x6700 pedig 4648-at Stoolman-nak.[link] Ha valaki nagyon turelmetlen akkor coolalertol lehet szerezni mar:) Nekem ezt irta: kentsfield E6700 S4 $1500usd
not including shipping

(#32) attika80


attika80
aktív tag

Huha intel tenyleg durvan adja most elo:) 8 magos xeon teszt:):):) [link] Hat mi varhato meg?:D:D

(#33) vedini válasza attika80 (#32) üzenetére


vedini
őstag

lehet a cinebench nem jól optimalizált,
nekem nem tűnik nagy durranásnak 8 magtól
4.37 szeres teljesítménynövekedés az egy maghoz képest

workworkwork...

(#34) attika80 válasza vedini (#33) üzenetére


attika80
aktív tag

Most, hogy olvasom is,azt hiszem ket 4 magos xeon van dual lapban:):) Hirtelen megorultem a cimnek es gyorsan linkeltem:)

(#35) vedini válasza attika80 (#34) üzenetére


vedini
őstag

végignéztem a tesztek és annak ellenére, hogy brutális teljesítményt nyújt, lehet intel megint úgy jár mint a netburst-tel, és az amd 8+ -os elnevezésű procija, igazából csak 6 magos lesz :DDD

workworkwork...

(#36) misuti


misuti
tag

Az Amd jobb ha összeszedi magát!
Csak egy valamit nem értek,ezek a procik 1333 fsb-n működnek,és amiket quad core lapnak tituláltak,mind 1066 fsb támogatják max!Vagy mégsem!Esetleg új chipset?

(#37) slett27


slett27
addikt

Pedig az AMD háta mögött ott van az IBM aki jobbnál jobb fejlesztőgárdával rendelkezik, hol a négymagos AMD ?? :F

off vége

"Ismerősöm szerint az ő Logitech Z-623-as rendszere (bizonyos esetekben) jobban szól, mert felére feltekerve is adja a mélyet, szétveri a házat a gettób@szó számokban !" by Rasiel :DDD

(#38) afterburner_


afterburner_
őstag

sztem egymagos alkalmazasokban a core 2 duo is eleg teljesitmenyt nyujt hat meg huzva, de kódoalsban sem elhanyagolható, bika nagyon főleg ha cce-vel mar a 2. mag is besegít:) szal mint ahogy elottem irtak ez max annak jó aki kódol, meg akinek van mivel finanszirozni a sorozatos új dolgok vételet és azok tuningjait :P

stb.. jatekra a core 2 duo is bőven megfelel , egyre inkabb vga limitesek a gamek nem? :F

[Szerkesztve]

>>>>>>>> www.tintarendszer.hu <<<<<<<<

(#39) Dare2Live válasza slett27 (#37) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

első körben 4magos amd nem lesz ''nagy'' durranás adj össze 2db 2magos jelenlegi amdt.(deerhound ha jólemlékszem) Hát nemsanszos mostani intel ellen az tuti.

Ami nagy előrelépés lesz az a k8l, amit félhivatalosan 2008ról előrehoztak 2007q3ra. Ezviszont nekünk átlagusernek első körben irdatlanul drága és lehet beszerezhetetlen is lesz lévén serverproci. (És sajnos sanszos, hogy spec lap is kell hozzá ami ugye megint nem költségcsökkentő dolog.)

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#40) misuti válasza Dare2Live (#39) üzenetére


misuti
tag

Mire kijön a k8l,addig 100% hogy az Intel is kihozza a saját négy különálló magos modelljét,lehet integrált memvezérlővel!

(#41) Dare2Live válasza misuti (#40) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Meglepődnék. Infód honnan?
...amíg intelt semmi nem hajtja, hogy ellenfelet állítson desktopon mert ő a király addig tuti nem is fog. Minek? k8l első körben ismétlem nem desktop hanem server proci lesz!

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#42) misuti válasza Dare2Live (#41) üzenetére


misuti
tag

Server proci lesz az a négy magos intel proci is tudtommal,de sajna most nem találtam a cikket,pedig magyar oldalon olvastam,ugyanúgy ahogyan az integrált memvezérlőről is!
Bár a memvezérlőt mint lehetséges valamikor szinten emlegették!

(#43) #65675776 válasza Dare2Live (#39) üzenetére


#65675776
törölt tag

A Deerhound nem két jelenlegi kétmagos, hanem két 65nm-es A64 lesz.

(#44) Dare2Live válasza #65675776 (#43) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

Igazából már lehet azis hülyeség amit én beírtam mert amd össze vissza kever. 2*2magos deerhound nemlesz helyette már tape out van 4cores prociból amit k8l nek fog hívni DE ez még nem az új core hanem 2*2mag egy SIn..

A régi akár negyedévvel ezelötti AMD roadmapok semmit se érnek, mintha megőrültek volna egyik vezetőjük aszondja lesz benne l3 és ugye hivatalosan van erre egyik mérnökük szerint meg nem nincs.

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#45) dokar válasza Dare2Live (#44) üzenetére


dokar
addikt

jaja az AMD roadmapok nagyon kacifántosak; az ES procikat is rejtegetik. én nem nagyon értem, miért van erre szükség :F
míg az Intel már a kezdeti példányokat is közszemlére bocsájtja (hájp közeliség), ellenben az AMD pedig szinte semmit se mutat (vajon a meglepetés erejével akar élni?).

extra - SEXRay

(#46) vedini válasza dokar (#45) üzenetére


vedini
őstag

nem a meglepetés erejével akar hatni, hanem a rajongó táborát nem akarja kiábrándítani, bízik benne, hogy valamit majd össze tud hozni az idő előrehaladtával :DDD

workworkwork...

(#47) ftc válasza Dare2Live (#44) üzenetére


ftc
nagyúr

K8L ahogy hívni szokták nyols és féledik generáció..ez egy valódi 4 magos rendszer nem 2*2mag összerakva..[link]

(#48) Dare2Live válasza ftc (#47) üzenetére


Dare2Live
nagyúr

hát ezaz...

don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up, don't look up...

(#49) L3zl13 válasza Dare2Live (#44) üzenetére


L3zl13
nagyúr

L3 cache-nél nem úgy lesz, hogy a K8L-en belül L3 cache csak a szerverprociknál (esetleg FX) lesz, az átlagos asztali változatoknál meg nem? Én valami ilyesmit szűrtem le az infókból.

Aki hülye, haljon meg!

(#50) westlake


westlake
félisten

remelem most mar jo cimet adtam a topiknak..

mas: senki ne lepodjon meg azon, hogy nem hozza a kentsfield az e6700 (2 core) teljesitmenyenek a duplajat.. sajnos technologiai hiba, hogy nem tud 2x-esen gyorsulni a kentsfield.. en egyik tesztben sem lattam 1.4x-es gyorsulasnal tobbet az e6700-hoz kepest..
es ez sajnos nem is lesz jobb... mindenki azon a velemenyen van, hogy ezt stepping szinten nem tudjak javitani.. tenyleg csak a kulonallo 4 core hoz majd valtozast ilyen teren..

Play nice!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.