Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo

Hozzászólások

(#51) keszo válasza dancsuri (#45) üzenetére


keszo
őstag

Hali
2férfi és 2női hang file van benne. Én csak a jól megszokott Andreát hiányolom.

Attila

(#52) keszo


keszo
őstag

Abban szeretnék segítséget kérni h a TMC beállításoknál megtalálja a MR2 Petőfit de azt írja h fizetős. Ez mit is jelent? (és nem is kaptam forgalmi információkat)

Attila

(#53) m.jeno válasza keszo (#52) üzenetére


m.jeno
senior tag

Szerintem nincs megfelelő liszenszkódod - nekem sincs :O

"Mivel az iGO alapú navigációs szoftverek esetében ez a liszensz bővítésével is jár majd, és mivel már rengeteg brand használja a szoftvert, a leendő vásárlók számára mindenképpen ajánlott lesz a pénztárca kinyitása előtt meggyőződni arról, hogy a TMC képesnek hírdetett készülék TMC képes térképet és TMC liszenszet is tartalmaz-e! "

A teljes cikk itt olvasható!

A hangfájlok engem is érdekelnének, mert ez nekem valahol lemaradt :Y

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#54) plajos válasza m.jeno (#47) üzenetére


plajos
aktív tag

Valami ilyennel próbálkozz:

[sound]
dynamic_volume_type=1
dynamic_volume_maxspeed=100
dynamic_volume_minspeed=40
dynamic_volume_os_volume_max=255
dynamic_volume_voicemaxspeed=80
dynamic_volume_voice_volume_max=100

(#55) m.jeno válasza plajos (#54) üzenetére


m.jeno
senior tag

:R tehát kell az egész bejegyzés szerinted és nem elég a két sor. Kipróbálom.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#56) Kelvin válasza m.jeno (#55) üzenetére


Kelvin
őstag

Szóljál ám ha működik:)

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#64) m.jeno válasza m.jeno (#55) üzenetére


m.jeno
senior tag

A sebbeségtúllépést és a dinamikus hangerőt nem a sys.txt-be hanem a save\system.ini -be másoltam, be illetve javítottam a sebességhatárt, mert már bent volt csak mind a két adat egy számot tartalmazott, amit a beállítások alatt meg lehet adni.
Működik! :C

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#65) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Gurjon skin-hez nincs valami leírás?

néhány dologra tapasztalással sem tudok rájönni...
• pl. a sebesség kijelző fölött (bal alsó sarok) van egy sebesség xx km/h felirat egész kicsi betűkkel, de abban semmi rendszert nem tudok felfedezni, hogy mikor mit mutat (?)
• ha hosszan nyomom az alsó sorban léfő info csíkot, akkor a hangerő ikonja mellett (bal oldali) bekapcsol egy piros pont, ami ugyanígy ki is kapcsolható. (?)
• ha be van kapcsolva a képernyőmentés, akkor a napi számláló (trip comuter)nem nullázható, mert a kis fényképezőgép ikon "betakarja" azt. (...)

meg van néhány beállítási lehetőség (pl. látszik a hibajegyzék stb.) ami szintén ilyen.

amúgy szuper, nekem tetszik. remélhetőleg lesz majd ebben is Bluetooth, mp3 gomb meg egyéb programokat, alkalmazásokat elindító menüpont (tcm, foto stb.), mint a riks-ben

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#66) m.jeno válasza Wolfskin (#65) üzenetére


m.jeno
senior tag

Leírást még én sem találtam sehol.

1. a pillanatnyi sebesség fölött kicsivel az átlagsebbeséged van, lagalább is nekem azzal azonos az a szám.
2. az útvonalfigyelőt kapcsolod be illetve ki.
3. nekem egymás fölött van a két ikon.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#67) Wolfskin válasza m.jeno (#66) üzenetére


Wolfskin
őstag

köszi a választ!

erre is gondoltam, de valahogy mintha nem lett volna reális... majd kipróbálom mégegyszer.

az útvonalfigyelő az mi?

nekem is egymás fölött van, de ha be van kapcsolva a fényképező is, akkor a trip comp -ra nyomva is az exponál egyet (valahogy arra is a fotoapparát reagál, mintha átvenné a háttérben). annyira nem nagy gond, mert a screen capture amúgy sem olyan fontos.

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#68) m.jeno válasza Wolfskin (#67) üzenetére


m.jeno
senior tag

Rögzítheted az útvonalat amerre jártál, jársz, és utólag visszatudod nézni, elő tudod venni a következő alkalommal, hogy arra menj megint.stb.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#70) dalattt


dalattt
csendes tag

Hogy lehet a kereszteződések valósághű mását, a táblákat és sávinformációkat elöhozni a primoban? ott a pipa a kereszteződés nézet és az útjelző táblák előtt de semmi

(#71) csiki52


csiki52
tag

Tudja a valaki hogyan lehet a primoban a POI ikonokat lecserélni az igo8 ban bevált kereskedelmi ikonokra?
Létezik e az "Eszter" en kivül olyan hang ami mondja az utcaneveket?
Teljes hangerőn is eléggé halk menetközben, lehet e sys modositással növelni a hangerőt?
köszi.

(#72) m.jeno válasza csiki52 (#71) üzenetére


m.jeno
senior tag

Egyenlőre sehogy, a branding.zip-et kellene kiegészíteni ui_igo9 mappával, ami még nincs, én kisérleteztem a 8-as átnevezésével és egyéb trükökkel, de minden esetben a kereséseknél elszált különböző hibaüzenettel.

A hengerőt a sys.txt-ben úgy tudod állítani, hogy növeled a számokat

[sound]
sound_q_length="400"
queue_length="400"

hogy milyen hatással lesz nem tudom.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#73) Kelvin válasza csiki52 (#71) üzenetére


Kelvin
őstag

Remélem ez segít.
Hogyan tegyünk fel új poi-kat az iGO primo alá.

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#74) m.jeno válasza Kelvin (#73) üzenetére


m.jeno
senior tag

Nem újat szeretnénk felvenni, hanem a megjelenését a mostani kék lufikról a saját emblémás cuccra megváltoztatni.
De azért kösz, mert ez is érdekes lehet még, ha nem jön ki hamarosan oylan skin, ahol a térképről fel lehet venni bármit.

[ Szerkesztve ]

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#75) csiki52 válasza Kelvin (#73) üzenetére


csiki52
tag

Köszönöm a segitséged, a poi-k hozzáadásával nincs gondom, a kereskedelmi ikonokat nem tudom alávarázsolni.

(#76) csiki52 válasza m.jeno (#72) üzenetére


csiki52
tag

köszi a segitséged sikerült valamelyest növelni a hangerőt, szerintem a készülékem nem tud ennél többet és az "Eszter" alapbol halkabban szol, mert pl a "Szekely" már ezzel a hangerővel ordit:)

(#77) csiki52 válasza dalattt (#70) üzenetére


csiki52
tag

Táblák, sávinformáciok: beállitások-hangok és figyelmeztetések-riasztás figyelmeztető táblákra-riasztási távolságok beállitása.
kereszteződések, vagyis a realisztikus állókép: beállitások-képi navigácio beállitása-kereszteződés nézet-utjelző táblák.
A realisztikus nézet természetesen autóutakon, autopályákon csomopontokban látszik lakott területen általában nem.
ha nem jártál még vele ilyen utvonalakon akkor nem láthattad még a müködését.
a sys.txt fájlba ezt azért szurd be:
[interface]
laneinfo_signpost_enabled=1

(#78) DM43


DM43
Topikgazda

Hangerő ügyben:
[dynamiccompressor] ;boost TTS voice
compressor=1
a0=56806
thrs=24703
ratio=8
gain=12

Poi ikon ügyben:
Nanuka gőzerővel dolgozik az új brandingon, már van belőle teszt verzió

(#83) pigi76


pigi76
csendes tag

Az Primomban nincsen kereszteződés nézet fájl. Legalább is a névjegyben nincs fájlméret.

Létezik ez?-ha igen honnan tudom beszerezni?

(#86) m.jeno válasza csiki52 (#71) üzenetére


m.jeno
senior tag

A sys.txt -be írd be a következő:

[TTS]
priority = "KRITIKUS"

- ezeket használhatod : KRITIKUS VERY_HIGH HIGH NORMAL LOW VERY_LOW

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#87) Rabidsnail


Rabidsnail
senior tag

Hali! Három dologban kérném a segítségeteket. Az egyik, hogy Magyarországon az általam próbált térképek egyikével sem volt hajlandó úgy tervezni,hogy a kamion beállításokat figyelembe vegye. Ez még nem működik,vagy rossz térképeket próbáltam? Második,hogy lehetséges-e a megjelenítés gyorsítása végett valamilyen módon levenni a domborzati képet 2D módban,mint a 8-asnál? Végül pedig,hogy miképpen tudná jelezni mondjuk az előzni tilos táblát? Vagy ez is térkép specifikus?Nagyon köszönöm,ha valaki segítségemre lesz!

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#88) plajos válasza Rabidsnail (#87) üzenetére


plajos
aktív tag

A kamionos mód aktiválásához külön licensz kell.
A kresztáblák megjelenítése térképfüggő. Próbáld NavteQ térképpel.

(#89) Rabidsnail válasza plajos (#88) üzenetére


Rabidsnail
senior tag

Köszi! Navteq térképek sem mutatják sajna a táblákat. Akkor a truck licensz még várat magára. Köszi mégegyszer.

Samsung galaxy Note 4 (N910f) Root, MM 6.0.1 "Ember embernek farkasa!"

(#90) Kelvin válasza plajos (#88) üzenetére


Kelvin
őstag

"A kresztáblák megjelenítése térképfüggő. Próbáld NavteQ térképpel."
Még ehhez is várunk licenszre mert nélküle nem mutatja:)

[ Szerkesztve ]

"A legvégén nem az fog számítani,hogy mennyi év volt életedben,hanem hogy mennyi élet volt éveidben"

(#92) m.jeno válasza csuri04 (#91) üzenetére


m.jeno
senior tag

Jobb lesz időve! :C
Milyen a készüléked felbontása, mert jelenleg csak 480x272-n fut.

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

(#94) CHIPman válasza m.jeno (#92) üzenetére


CHIPman
nagyúr

Az a csak 480x272 kiterjed 400x240-re, 320x240-re illetve az összes felbontásra, amire ki lehet ezeket nyújtani.

Eladó Thrustmaster TCA Sidestick Airbus Edition - hardverapro.hu/tag/chipman

(#95) DM43 válasza Rabidsnail (#89) üzenetére


DM43
Topikgazda

Szerintem nem licence kérdése - próbáld meg tőlünk nyugatabbra, ott fogja mutatni

(#96) plajos válasza Kelvin (#90) üzenetére


plajos
aktív tag

Meg kellene próbálni egy régebbi Navteq térképpel, abban még nem voltak licenszhez kötve ezek a dolgok.

(#99) m.jeno


m.jeno
senior tag

A #46 hsz-ben szereplő sebésségtúllépés beállítás és a #54 hsz-ben lévő dinamikus hangerő beállítás működik rendesen, kipróbáltam. Az ESZTER hangfájlon kívül van már más, mert ezen nagyon nem jön be. :(

Jobb megtenni és megbánni, mint megbánni, hogy nem tettem meg. (Boccaccio) Hajszolom a tudást, de ő a gyorsabb.

Útvonal

Fórumok  »  Autó+mobil  »  iGO Primo
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.