Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93101) Tikakukac válasza Pubszon (#93100) üzenetére


Tikakukac
titán

Semmi leb@szás nem volt. Csak mondtam, hogy 5 perc olvasást megért volna :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93102) Vegha


Vegha
senior tag

T61, 9 cellás akkuval: egy ideje mintha lötyögne benne az akku, (talán ezért) random kikapcsolgatott. Picit megmozgatva, fogalmam sincs melyik irányba, újra csatlakozott, korához képest egész jó üzemidővel.
Most pár napja azt játsza, hogy táp nélkül egyáltalán nem megy. Oké: meghallt az akku. De akkor miért jelzi a fedlapon és a kijelző alatt is, hogy benne van az akksi ? Ráadásul villogtatja, ami tudtommal a töltést jelenti.
Máshogy kérdezem: W10 azt írja az akku ikonnál a tálcán, hogy 99% áll rendelkezésre, csatlakoztatva, nem töltődik.
Most akkor mi a péló van ? Szerintem az akkunak nincsen baja, csatlakozási hiba lehet. Megfujkálás megvolt. Ezen kívül mit tudok még tenni ?

(#93103) Mulderpapa


Mulderpapa
aktív tag

T420-nál találkozott valaki olyannal, hogy sem a touchpad, sem a trackpoint nem működik?
BIOS-ban engedélyezve van mindkettő, de az eszközkezelőben sincs jelen az egér, másik rendszerrel sem működik, másik billentyűzettel sem, BIOS visszaállítás-update megtörtént.
A billentyűzeten minden gomb tökéletes, külső egérrel megy.

"Az élet túl rövid a pendriveok biztonságos eltávolításához"

(#93104) mobal


mobal
MODERÁTOR

x220, x230 gépekhez lehet utólag ujjlenyomat olvasót szerelni?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93105) Tikakukac válasza mobal (#93104) üzenetére


Tikakukac
titán

Ha áldozol rá, megoldható. Gazdaságosság kérdése.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93106) mobal válasza Tikakukac (#93105) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ha jól látom csak olyan palm rest kell hozzá? Touchpadon keresztül konnektál az alaplappal?

Csak érdkel! :)

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93107) joergie válasza mobal (#93106) üzenetére


joergie
őstag

Ez engem is érdekelne, modellszám szerint a gépemben kéne legyen ujjlenyomat olvasó, gyakorlatilag nincs. De amúgy is elég gatya a palmrest, lehet lecserélném, de akkor már miért ne ujjlenyomatolvasósra.

Van egy bizonyos Ec mod xx30as szériára(x230, t430 és ezzel egyidősek), ami arra hivatott, hogy a bios módosítást elvégezze egy bizonyos billentyűzetcseréhez, aminek a célja, hogy a T420-x220, tehát az előző széria billentyűzete használható legyen. Némi hardver mod is kell a billentyűzetekhez, de ehhez nem értek.
A másik funckiója az EC modnak, hogy leveszi a korlátozást az akkumulátorokról, mivel pl a t430s-emben levő t420s akkut nem hajlandó tölteni a gép, továbbá a "3rd party" akkukat se kezeli.

Szóval ha minden jó lesz, hétvégén kapok megerősítést thinkpad fórumról, hogy jó vagoyk, megcsinálom a modot, sikeres lesz, és akkor csinálok egy logout bejegyzést laikusoknak, mert linuxozni kell hozzá, és én ahhoz nem értek, de azért valahogy sikerült megcisnálni :))

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#93108) Tikakukac válasza mobal (#93106) üzenetére


Tikakukac
titán

Palmrest meg nyilván az olvasó is :K

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93109) Vegha válasza Vegha (#93102) üzenetére


Vegha
senior tag

Senkinek semmi ötlete ? (93102)

(#93110) Tikakukac válasza Vegha (#93109) üzenetére


Tikakukac
titán

Egyszerű: ha nem mozgatod és rajta van az akksi de nem tölti fel, akkor akksi halott. Ha mozgatás nélkül lehúzod a tápot és behal akkor akksi halott. Ő azt jelzi töltene. Csak nincs hova.

Win meg a lehalt akksit úgy jelzi ahogy akarja, nézz egy battery resetet, ott elég gyorsan kiderül a dolog.

Egyébként az akksi nem zsugorodik, be is cseszne, nem lötyög az jobban, hacsak törve nem volt a ház vagy az akku maga. Ez akku halál lesz erős gyanúval.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93111) Vegha válasza Tikakukac (#93110) üzenetére


Vegha
senior tag

Remek kilátások : )
Van lehetőség W10 alatt Power Managert csiholni valahogyan ? Vagy egyszerűbb ha feldobok egy W7-et és megnézem azon a Battery Check-et ?

Más: van valakinek tapasztalata T61 8 GB-osításával ? Azt olvastam, elméletileg működhet.
Még egy pár hónappal kitolnám szegény matuzsálem életét - ha lehet.

(#93112) Tikakukac válasza Vegha (#93111) üzenetére


Tikakukac
titán

Lenovo settings lesz az.

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93113) Fkris válasza Tikakukac (#93112) üzenetére


Fkris
őstag

Azt hiába tettem fel piactérről, a kamerán és hangrögzítésen kívül nem tud semmit, hiába tettem fel a drivert.

Végül egy fórumos haxolással sikerült az 5.xx-es, még win7eset 1* elindítani, azóta az se megy.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#93114) Tikakukac válasza Fkris (#93113) üzenetére


Tikakukac
titán

Passzolom, ilyen vasakra nálam a win10 nem teszi be a lábát :N

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93115) chab7 válasza Vegha (#93111) üzenetére


chab7
addikt

Én is 8 gigabájtosítanám a T500-at. Meglevő 4-es Hynix mellé kellene másik 4-es modul. Valakinek van esetleg vagy linkelne apróról amit szabad megvenni? Köszönöm!

Lenovo ThinkPad T500 (Win10) | Huawei Mate 9 (8.0)

(#93116) Fkris válasza Tikakukac (#93114) üzenetére


Fkris
őstag

Mea Culpa, win 8.1-em van, de a többi stimmel.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#93117) edk- válasza Tikakukac (#93112) üzenetére


edk-
őstag

T430-on nekem a Lenovo Settings csak megvillantja az ablakát és eltűnik. Lehet ezt valahogy orvosolni?

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#93118) mobal válasza edk- (#93117) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

.net kell neki.

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93119) edk- válasza mobal (#93118) üzenetére


edk-
őstag

Van a gépen.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#93120) mobal válasza edk- (#93119) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

C# és C++ egyaránt?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93121) edk- válasza mobal (#93120) üzenetére


edk-
őstag

Hogyteccikmondani?

dotnet 4.6.2 offline telepítő mondja, hogy már van.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#93122) mobal válasza edk- (#93121) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

[link] ?

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93123) Thom!


Thom!
veterán

Garanciát hogy kell intézni volna thinkpad laptopom 2019 van rá garim de számla nincs?

http://shop.lenovo.com/hu/hu/services-warranty/

Gyári sorozatszám
Felvételi cím
Kontaktadatok: e-mail, telefonszám
Részletes hibaleírás
Számlamásolat és garanciajegy
(ez nekem nincs)

(#93124) Tim82 válasza Thom! (#93123) üzenetére


Tim82
nagyúr

Én egyeztetnék a linkeden lévő valamelyik szakszervízzel az ott felsorolt elérhetőségeken.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93125) Tikakukac válasza Thom! (#93123) üzenetére


Tikakukac
titán

Telefon vagy mail ahoiva garizni akarsz. Ha mákod van még mindig nem kér senki semmit. Ha igen, akkor kánaán vége :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93126) edk- válasza mobal (#93122) üzenetére


edk-
őstag

Hétfőn megpróbálom.

"Try SCE to Aux." ˁ˚ᴥ˚ˀ eladó dolgok: https://cutt.ly/edkelado

(#93127) Tim82 válasza chab7 (#93115) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nagyjából annyi megkötés van, hogy 2Rx8 (tehát két sorba rendezett RAM chip-es) modult vegyél másik 4 GB-osnak.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93128) RoboGuru


RoboGuru
tag

Volt egy kis időm és összedobtam egy blogot
Hogyan változtassuk meg a Thinkpad Modell típusát és sorozatszámát (2200, 2201 error)
a ThinkPad Hardware Maintenance Diskette (HMD) segítségével.

[ Szerkesztve ]

www.rendszerguru.hu

(#93129) mobal


mobal
MODERÁTOR

Valaki tud kölcsönadni a hétvégén / hétfőn, keddig egy 4337 / 4338 dokkolót?

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93130) Pubszon válasza mobal (#93129) üzenetére


Pubszon
veterán

Ha el jössz érte, tudok adni. Szabolcs megye. :)

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93131) mobal válasza Pubszon (#93130) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Igen, elfelejtettem, hogy Pest! :D

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93132) bigrock


bigrock
addikt

Esetleg erre a hsz-re valaki?
Köszi!

(#93133) Pubszon válasza mobal (#93131) üzenetére


Pubszon
veterán

Így már más. De még mindig oda adom ha eljössz érte. :DDD

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93134) mobal válasza Pubszon (#93133) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Köszi! :R

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#93135) fattyu válasza mobal (#93129) üzenetére


fattyu
veterán

nem jottem volna el nyaralni tudnék.

gondolom sokat segítettem :D

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#93136) Tim82 válasza bigrock (#93132) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha jobban megnézed, egyféle letölthető verzió van (a verziószámoktól eltekintve). A v0.62-t töltsd le szerintem (bár nekem X220 vagy régebbi Thinkpad-ekkel van tapasztalatom, X230 és TPFC viszonylatában nincs).

mobal: ha hétfő este érte jössz, kedden meg visszahozod, ennyi időre kölcsönadok egy 4338-at (eSATA változat).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93137) Frenky89


Frenky89
őstag

A 20-as és az előtti szériás ThinkPad-eket már szégyelli a Lenovo, nem menők, vagy mi a szösz!? Szegény kis X200-amhoz keresnem a Windows 7-es driver-eket, de se típus se szériaszám alapján nem találja meg az a szerencsétlen support oldal. :(

[ Szerkesztve ]

(#93138) Tikakukac válasza Frenky89 (#93137) üzenetére


Tikakukac
titán

Eltüntetik a nyomokat, nehogy feltűnjön a qrvulás :P

A fiatalok 50%-a optimistán tekint a jövőre. A másik felének nincs pénze drogokra.

(#93139) Tim82 válasza Frenky89 (#93137) üzenetére


Tim82
nagyúr

Szokás szerint nemrég megint szétbarmolták a kereshetőséget, de megvannak azok.

Thinkpad X200 minden ömlesztve - driverek is

Balra pipáld ki az "Illesztőprogramok" és "Windows 7 (64 bit)" / "Windows 7 (32 bit)" checkbox-okat.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93140) Frenky89 válasza Tim82 (#93139) üzenetére


Frenky89
őstag

Na basszus, ez igazán user friendly lett... :(((

Köszönöm a segítséget! :R

(#93141) joergie


joergie
őstag

Jelentem, sikeres volt az EC battery check mod a t430s-en, mostmár tölti a T420s akkut(valszeg egyéb 3rd party akkut is), szóval majd a közeljövőben rászánom magam, és rittyentek egy logout cikket, amit majd be lehet rakni az első hsz-ba. :R

Egy bizonyos szint fölött nem süllyedünk egy bizonyos szint alá.

(#93142) Tim82 válasza joergie (#93141) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha meglesz, örömmel beteszem a hivatkozását az Összefoglalóba. :R

RoboGuru fórumtárs írása sincs elfelejtve, csak még nem volt időm átolvasni - ha engedi, az övé is be fog utána kerülni.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#93143) Jennon888


Jennon888
csendes tag

Sziasztok. Van egy T420-as laptoptopom (core i5 2520m, 4gb ram, 320 hitachi hdd, intel hd3000 + nvs4200m, melyik energiasémát érdemes beállítani rajta? Most kiegyensúlyozottra van, de többen mondták, hogyha hálózaton van, érdemes teljesítménycentrikusra, akkunál energiatakarékosra állítani.

(#93144) Pubszon válasza Jennon888 (#93143) üzenetére


Pubszon
veterán

Én mind a kettőt bekonfiguráltam magamnak, szintén T420.

ASRock X79 Extreme6, i7 4930K, 32GB DDR3, GTX 1080 G1, Corsair RM750x...

(#93145) HSM válasza Jennon888 (#93143) üzenetére


HSM
félisten

Az energiatakarékos szvsz túlzottan behúzza a féket a processzoron, a többi kütyü pedig ugyanúgy kér enni, tehát nem biztos, hogy megéri, de legalább csiga lassú lesz tőle a gép érzésre. :D Azt annyira nem erőltetném. A többivel lehet játszani.

(#93146) Jennon888 válasza HSM (#93145) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Értem, mondjuk a cél az lenne, hogy az akku minél több ideig bírja (új korában se bírta 1.5 óránál tovább, ma olyan 1.25 óráig bírja) egy feltöltéssel. S azt vettem észre, hogy energiatakarékos módnál a windows tálca átlátszósága megszűnik, s mintha jobban is merülne a gép ilyenkor, ráadásul lassabb is, ahogy írtad. Szóval nem tudom, mit, s hogyan kéne állítani még ezen felül bővebben. Bár tudom csodát nem kell várni, az is lehet, hogy beruházok egy 9 cellás akkura, de szerintem az már nem éri meg.

(#93147) HSM válasza Jennon888 (#93146) üzenetére


HSM
félisten

Csodák nincsenek... Ha mondjuk netezel, a Wifi kártya kér enni, a kijelző kér enni, a HDD/SSD, memóriák kérnek enni, az összes busz a gépben kér enni....
Tehát van alapja az Intel azon megközelítésének, hogy a processzor minél hamarabb végezze el a feladatot, és utána menjen vissza aludni. :K
Ami nekem bevált: érzéssel tenni rá csak fényerőt, és letiltani a Turbót (power managerben "balanced" system performance), esetleg a maximum CPU-órajelet levenni 80-90%-ra.
Netezésnél csodát tehetnek a különböző akku-kímélő dolgok, mint reklám blokkoló, vagy energiatakarékos mód (pl. az Operában), ezen kívül a józan belátás, minél kevesebb munkát adni a processzornak.
Illetve az Nv GPU-val lehet még játszani, hogy a jobb, kikapcsolva, bekapcsolva. Van egy gyanúm, hogy kikapcsolva lesz takarékosabb lényegesen a rendszer, de lassabb is.
Végső esetben meg marad az új, nagyobb akku vásárlása.

(#93148) Jennon888 válasza HSM (#93147) üzenetére


Jennon888
csendes tag

Értem, ez hasznos volt. Hálózaton használva meg gondolom lehet teljesítménycentrikusra is állítani.

(#93149) Fkris válasza Jennon888 (#93148) üzenetére


Fkris
őstag

Persze, ott nincsen energia hiány, mehet ami a csövön kifér.
Nekem eleve az a beállítás van, hogy hálózaton nem kapcsol ki semmi, csak a képernyő 15perc után (virágbolt táplálás mehet), míg az akkunál 5perc képernyő kikapcs, és 15perc alvás. SSDvel még csak nem is rossz a gépnek, meg eleve kevesebbet kér mint egy HDD, ami csak optibayben van a gépben, takarékos módban nem is nagyon megy, mert netezéshez nincs oda telepítve semmilye.

És ezekhez kapcsolom az energiatakarekos módot, meg teljesítménycentrikusat.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#93150) ikusz


ikusz
csendes tag

Sziasztok!
Szeretnék érdeklődni, hogy egy Thinkpad E460 2 és fél év garival (i7 6500u, 8gb ram, 256 gb ssd, r7 360) mennyit ér jelenleg? A válaszokat előre is köszi!

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.