Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#78901) Adrian Mole


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Sziasztok!
Lehet, hogy nem ide való kérdés, de mivel ma 2 T420-szal (Win764) is megtörtént (mondjuk testvérgépek), megpróbálom itt. A gépek működtek, viszont délutáni bekapcsoláskor nem jön be a Windows üdvözlőképernyő, csak egy fekete háttér, egy egérkurzor, és ennyi. A winyók molyolnak valamit, de nem történik semmi. Csökkentett mód és Thinkvantage megy, de nem látok semmilyen hibát. Mondjuk csökkentett mód érdekesen áll le: frissítés telepítése üzenettel. Hol kezdjem a hibakeresést?

42

(#78902) donjohnson válasza Adrian Mole (#78901) üzenetére


donjohnson
addikt

jobb esetben csak fájlrendszer hibás a vinyó --> chkdsk megoldja.
rosszabb esetben bad szektoros, nézz rá hd sentinellel.

ThinkPad P51 | ThinkPad X250 | http://www.youtube.com/watch?v=Hp6UjOL0s2Q

(#78903) Adrian Mole válasza donjohnson (#78902) üzenetére


Adrian Mole
senior tag
LOGOUT blog

Köszi!
HD sentinel szerint oké (az enyém). A két gépben más a winyók felállása, de mindkettő ugyanazt csinálja mégis. Arra gondoltam, hogy esetleg valami TP-n jelentkező frissítési marhaság. chkdsk-t még megnézem

42

(#78904) barnam_


barnam_
nagyúr

Most kapott a T420-am (i5-2520M) új hűtést (egy hőcsöves full réz), sokkal jobbak lettek a hőfokok.
Korábban belekarcolt a 98°C-ba is úgy, hogy 4400 rpm-en forgott, most max 89°C 3880 rpm mellett (nem megy feljebb), de az átlag 82.4 °C.

Elégedett vagyok :)

(#78905) sutszi válasza barnam_ (#78904) üzenetére


sutszi
veterán

Milyen volt az előző hűtés, full Alu?

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#78906) Pete55555


Pete55555
addikt

Ezek szerint nem ártana nekem is egy új ventit vennem a T40-hez?

Mondjuk most nézem, hogy van 2 féle is.

Most ilyen van rajta: LINK

Ez viszont másabb, ha jól látom a chipset, vagy a VGA felé is van egy hőcső :F LINK

...Szeretem leracsniztatni...

(#78907) Tim82 válasza Pete55555 (#78906) üzenetére


Tim82
nagyúr

Inkább az utóbbit vedd.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78908) Pete55555 válasza Tim82 (#78907) üzenetére


Pete55555
addikt

Igen, látom, hogy az jobb, csak meglepett, hogy 2 féle van hozzá. De ahogy nézem az is a chipsetet hűti csak, a VGA-t nem.

Egyelőre marad a gyári, most undervolttal elég hűvös, böngészés közben be sem akpcsol a venti, 55 fok alatt marad a proci bőven.

De jó tudni, hogy van ilyen.

[ Szerkesztve ]

...Szeretem leracsniztatni...

(#78909) Out


Out
addikt

Sziasztok!

Egy T500-as alapmodell 4 GB Ram-mal mennyire használható manapság böngészésre és Youtube videók nézésre HD/FHD-ben? Windows vagy valamelyik linux disztibúcióval működik gördülékenyebben esetleg?

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#78910) Grafirka válasza Out (#78909) üzenetére


Grafirka
őstag

Boven sok netezesre , videozasra .Akar jatszni is lehet ha az Ati 3650-ek jo a hutese.
Grafikus munkara , programozasra is siman hasznalhato meg manapsag is. Nyilvan nem 6 magos i7 de a C2D T9400 T9600 CPU sokkal tobbre eleg mint netezni.Nagyon szivos gepek, ha jo arban hozzajutsz nyugodtan megveheted.

(#78911) barnam_ válasza sutszi (#78905) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, az is ugyanilyen volt.

(#78912) Out válasza Grafirka (#78910) üzenetére


Out
addikt

Köszönöm szépen a választ, amit találtam az P8600-as procival van szerelve és árban megfelelő lenne számomra.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#78913) FoxiestFox válasza Out (#78909) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Ezekre még megfelelő a gép.
Komoly munkára, videót, netán HD videót vagdosni, renderelni elfogadható sebességgel már nagyon kevés.
Egy SSD-t azért majd adj neki, meghálálja. :D

(#78914) Grafirka válasza Out (#78912) üzenetére


Grafirka
őstag

A C2D 8600 as 2.26 GHz proci (25W tdp je van) Eleg az sok mindenre.
Nemreg cserletem le a W500 gepemet ami csak annyival tobb mint a T500 , hogy a videokartyaja egy fireGL5700 ( ami fizikailag egy HD3650 ,mas driverrel ) es tokeletesen meg voltam elegedve vele. CS6 photoshopot es illustratort kacagva futtatott.

(#78915) mdaniel95


mdaniel95
csendes tag

Üdvözlet,

keresztfatertol most kaptam egy gépet ami természetesen nem működik ezért fordulnék felétek a gép egy Lenovo ThinkPad T410 ( 2537 ) az volna vele a gond, hogy mint aksival mint ac ról a bekapcsoló gomb megnyomásakor csak annyit csinál hogy felvillan egy két led pontosabban a bekapcsoló gombé, a mikrofon-hangszoróé és a legfurcsáb hogy felvillnak a webcamos ledecske is és ezt egyszerre csinálják a bekapcs. gomb egyszeri megnyomásakor kb 3-4 sec enként egyfolytába míg el nem veszem tőle az áramot nagyon megköszönnem, ha tudnátok segíteni.
Válaszotokat előre is köszönöm.
Üdv.: Dániel

(#78916) FoxiestFox válasza Grafirka (#78914) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Kivéve, ha nagy felbontásban, sok réteggel dolgozol. Egy i3 elpicsázza sajnos. Még a T9400-at is, a legtöbb feladatban.
De igen, kompromisszumokkal (amik elég nagynak érződnek, ha i5 vagy nagyobb elől ülsz át) használható sok dologra még.
Nekem W500 van, meglepően jól tartja magát szerintem. Játékoknál jól jön a dupla annyi VRAM is. :D

(#78917) Grafirka válasza FoxiestFox (#78916) üzenetére


Grafirka
őstag

Nyilvan nem 300dpi 4K sok layeres melora valo :D Csak annyit akartam mondani , hogy netezeshez filmhez esetleg nem tulzottan igenyes 3D jatekhoz , meg mai napig is hasznalhato.
A W500 az egy brutal traktor :) imadtam. Ment ejjel nappal soha semmi baja nem volt, s ez a T500 a kistestver. Nem nagyon lehet mellefogni vele.

Ami a tagadhatalan elonye ezeknek a gepeknek az a tartossaguk.Kis szerencsevel 5 ev mulva is menni fog.

Szeretnem nagyon , ha a mostani T420 is ennyit tartana :)

(#78918) Out


Out
addikt

dying_star és Grafirka köszönöm nektek, hogy megerősítettetek abban, hogy jó kis gép ez :)

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#78919) tpeter77


tpeter77
addikt

sziasztok

IBM T43 2668 modellű gépe van ismerősnek. Újratelepítettük a rendszert (Windows XP-vel) és
az a gondom, hogy a billentyűzet nem működik megfelelően.
Az alsó sorban ahol az M betű van szerepel még rajta egy nulla. Felső sorban pl. U billentyűn van még egy 4-es szám.
Ha ezeket leütöm sorra a betű alatti számok jelennek meg.
Hogy lehetne elérni azt, hogy rendesen működjön a billentyűzet? Milyen drivert kell hozzá felraknom?

illetve egy új hűtőventit kell bele venni, mert ez csapágyas és elég hangosan zörög már. Tudnátok segíteni milyen venti való hozzá?

köszi

[ Szerkesztve ]

(#78920) rgeorge válasza tpeter77 (#78919) üzenetére


rgeorge
addikt

NumLock.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#78921) Tim82 válasza tpeter77 (#78919) üzenetére


Tim82
nagyúr

Ha ezeket leütöm sorra a betű alatti számok jelennek meg.
Hogy lehetne elérni azt, hogy rendesen működjön a billentyűzet?

Kapcsold ki a NumLock funkciót (Fn + ScrollLock gombok együttes megnyomásával).

illetve egy új hűtőventit kell bele venni, mert ez csapágyas és elég hangosan zörög már. Tudnátok segíteni milyen venti való hozzá?

[link]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78922) tpeter77 válasza Tim82 (#78921) üzenetére


tpeter77
addikt

valamiért nem kapcsol át :(
de az FN megy, mert fényerőt csökkent, meg hibernál is.

más
a hangkártya driverét nem sikerült feltenni. milyen vas lehet benne pl. Realtec AC97 ?!
IBM T43 2668-83G a tipusa
Multimédiás audiovezérlő mellett ott egy sárga felkiáltójel...

Valamint van még egy Biometric Coprocessornál is felkiáltójel, ezt sem sikerült feltenni.

(#78923) Tim82 válasza tpeter77 (#78922) üzenetére


Tim82
nagyúr

Nem tudom, nincs-e beragadva valami kosz a ScrLk alá...

Hangkártya driver T43-hoz.

Fingerprint driver.

Ezeket letöltöd, kicsomagolják magukat a C:\DRIVERS\... könyvtárba, oda be kell lépkedni, megkeresni és onnan telepíteni a drivereket.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78924) Grafirka válasza Out (#78918) üzenetére


Grafirka
őstag

Mielott megvasarolod a kepernyojet ellenorizd le.Az egyetlen dolog amivel nem voltam maradektalanul megelegedve az a kepernyo fenyereje volt a W500 nal
Az enyemben (w500 ) Samsung kepernyo volt 1680x 1050 felbontassal, es a fenyereje gyenge volt szinei sapadtak. De az is lehet, hogy csak az enyem volt megfaradva.
Lattam LG paneles T500 ast , nagyon jo kepernyovel.

(#78925) Out válasza Grafirka (#78924) üzenetére


Out
addikt

Szia!

Megtekinteni nincs lehetőségem és nem magamnak veszem, de a leírása szerint LG paneles. Ha megjön, akkor meglátom és kiderül :)

Leírásában ez van: 15.4" WSXGA (max. 1680x1050) LG Paneles

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#78926) Grafirka válasza Out (#78925) üzenetére


Grafirka
őstag

Amugy nics vele gond csak ha nagyon eros fenyben akarod hasznalni ( kulter pl ) Szobaban rendben van . Egyebbkent sem kulteri hasznalatra talatak ki ezeket a gepeket.

(#78927) tpeter77 válasza Tim82 (#78923) üzenetére


tpeter77
addikt

Tegnap telepítettem fel rá egy Forever XP-t, meg egy officet, és most a driverek felpakolásánál járok.
semmi egyéb nincs rajta, szóval nem értem mi a gond, eddig nem volt baj a billentyűzettel.
Szétszedtem a gombot, teljesen tiszta, de igy is be van ragadva.

Boot közben semmi gond, de ahogy a win indul, rögtön zölden virít a led.
kipróbálok egy másik XP-t, gyanús hogy ezzel lehet valami gond.
a drivereket lementem, köszi.

(#78928) FoxiestFox válasza Out (#78925) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Az a jobb fajta. LGP panelok között is változó a minőség, de mind jobb, mint a Samsung.

(#78929) FoxiestFox válasza tpeter77 (#78927) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Szerintem ne hányd össze a gépet ilyen főzött rendszerekkel.
Az egy öreg vas. Vagy egy rendes XP (kód gondolom úgyis van az alján), vagy egy Linux.

(#78930) Kbali válasza tpeter77 (#78927) üzenetére


Kbali
nagyúr

biosban nincs véletlenül beállítva, hogy automatikusan numlock-kal induljon?

(#78931) Tim82 válasza Kbali (#78930) üzenetére


Tim82
nagyúr

Eszembe juthatott volna nekem is. :R

rokafiu77:

BIOS-ban:

Config -> Keyboard/Mouse -> NumLock.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78932) mdaniel95 válasza mdaniel95 (#78915) üzenetére


mdaniel95
csendes tag

:)) :DD

(#78933) ixtom válasza Tim82 (#78921) üzenetére


ixtom
tag

T43-nál még Shift+ScrLk, nem?

(#78934) Tim82 válasza ixtom (#78933) üzenetére


Tim82
nagyúr

Lehet, nincs már egy jó ideje még csak a közelemben sem T43, fejből írtam.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78935) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Hali!

Múltkor szétkaptam a kis x200am még pasztázás miatt és elfelejtettem egy dolgot, találtam egy koaxot vagy antennakábelt ami nem volt bekötve sehova, egy citromsárga színű jelölő/zsugorcső van rajta, a legvégén a csatlakozónál pedig rá van húzva egy sima fekete zsugorcső hogy ne érintkezzen semmivel és csak úgy ott volt hagyva, kb a hdd-ig ér el ez a kábel tovább nem, valakinek valami tipp hogy mi lehet ez?
/pont kéne egy koax ha nem kell ez benne semmire akkor kivenném belőle.../ viszont ha valami szerepe van akkor osszátok meg velem :D

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#78936) btudos válasza beloadjoker (#78935) üzenetére


btudos
veterán

Az a harmadik WiFi antenna lesz.

Amúgy nem feltétlen, de teljes mértékben majdnem igaz.

(#78937) beloadjoker válasza btudos (#78936) üzenetére


beloadjoker
őstag

és azt akkor be lehet meg kotni? vagy semmi szerepe nincsen igy?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#78938) Chaser válasza beloadjoker (#78937) üzenetére


Chaser
titán

3 antennásnál be lehet, 2 antennásnál nehézkes:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#78939) beloadjoker


beloadjoker
őstag

Értem köszi :D És egyébként ennek a másik oldala forrasztva van vagy az is csatis?

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#78940) barnam_ válasza beloadjoker (#78939) üzenetére


barnam_
nagyúr

A másik oldala vélhetően a kijelző mögött van :)

(#78941) Tim82 válasza btudos (#78936) üzenetére


Tim82
nagyúr

Az fehér lenne. Ha sárga, akkor wireless USB.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#78942) beloadjoker


beloadjoker
őstag

oke hat koszi mindenkinek szerintwm inkabb nem piszkalom akkor :-)

Oneplus One 64gb S. Black + nokia N900 + Xperia Mini + Lenovo y510p i7 SLI 16Gb 256 ssd 1tb ext. hdd + Lenovo x200 + Nexus 7 grouper 16gb + Nexus 7 flo 32gb

(#78943) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Bluetooth-related kérdés.

Nem tudok a PDA-m részére netet osztani a W500-ról.
Azt írja, hogy a laptopon nem fut az a service. Bekapcsolni sehol sem tudom BT beállításokban, amit be lehet, bekapcsoltam már.
Anno XP-n csináltam ilyet, T40-nel és HTC Universallal, ott nem volt gond. (Most egy Pocket Loox 720-szal próbálom, ugyanúgy WM2003).
Wifit nem játszik, a PDA csak WPA-t tud, WPA2-t már nem.

ActiveSync megy, BT Exchange folder elérése oda-vissza megy PAN megy, egyedül a net kiosztása nem.
Szerintem TP sajátosság, és valami egyéb beállítás kellhet.

Van ötletetek?

(#78944) tpeter77 válasza FoxiestFox (#78929) üzenetére


tpeter77
addikt

jó volt a tippem, a régi xp lemezemmel nem jelentkezik a numlock hiba.
csak most meg az a bajom, h nem lehet bekapcsolni, de a tulajdonosát nem zavarja.
végre örül, h működik a kukába szánt laptop, nyaralásra viheti magával.
nem szereti az okostelefont használni, a lapitopit jobban kedveli, csak eddig állandóan lefagyott neki.
most jó lett!

(#78945) tpeter77 válasza ixtom (#78933) üzenetére


tpeter77
addikt

és tényleg!
Shift+ScrLck=NumLk és nem az Fn-t kell hozzá nyomogatni :)
végre minden jó, köszi fiúk! Most már csak ventit kell cserélni.

(#78946) barnam_


barnam_
nagyúr

Tegnap csináltam akksi resetet a T420 6 cellás akkuján (ThinkPad Battery 70+).
Ez egy 2013-as Sanyo akku, amikor megvettem, 22%-os volt 86 ciklussal, aztán pár ciklus alatt felment 28%-ig. Most 4%-os az elhasználódás 91 ciklus mellett :))

Ha főleg hálózatról használom, hány %-on tartsam?

(#78947) i400


i400
senior tag

Valaki cserélt már a palmresten ThinkPad feliratot? A k betű elkezdett feljönni nem bírja ezt a nagy meleget. T430s lenne az alany.

(#78948) mobal válasza barnam_ (#78946) üzenetére


mobal
MODERÁTOR

Ezt nem értem. Reset után az elhasználódás csökkent kb. 70%-kal? :D

mobal,

"Ott szimatol a sarkadban vasfogait csattogtatva, minden egyes hétköznapod: kirúzsozott medvecsapda."

(#78949) barnam_ válasza mobal (#78948) üzenetére


barnam_
nagyúr

Nem, 28%-ról 4%-ra.

(#78950) Chaser válasza barnam_ (#78946) üzenetére


Chaser
titán

50 körül mehet.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.