Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17901) omiki57


omiki57
csendes tag

Sziasztok! Lenovo x200-ban szeretnék működtetni Windows XP alatt egy Ericsson f3507g-t, de csak Vodafone és at&t telepítő szoftvert találtam, nekem meg t-mobile-s kártyám van. Hogy lehet kártyafüggetlenné tenni a wwan-t?

(#17902) audi100td válasza dbius (#17713) üzenetére


audi100td
nagyúr

Birtam ezt a ket sort az rc.local-ba, viszont nem valtozott a trackpoint erzekenysege semmit, mit csinaltam rosszul?

Vagy ezt az udev-es reszt is el kellett volna elötte vegezni?

szerk: Ubuntu 11.04 64bit

[ Szerkesztve ]

(#17903) Gondwana válasza omiki57 (#17901) üzenetére


Gondwana
addikt

Azt nem tudom, hogy ezt a drivert miért Vodafonozzák, mert gond nélkül működik még a szerb mt:s hálózat is, pedig az ID-je (22003) nem is szerepelt a program listájában (amíg bele nem írtam, előtte Unknown Networkként lehetett vele netezni).

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17904) lapa válasza audi100td (#17902) üzenetére


lapa
veterán

# = komment

azért harcosan nyomod német linuxxal. vannak nekem is néha romantikus elvágyódásaim egy-egy nt4-es "arbeitsstation wird heruntergefahren..."-hez, de hamar elmúlnak.

[ Szerkesztve ]

(#17905) audi100td válasza lapa (#17904) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ja, oke :B köszi szepen :)

Ha nem gond, meg lenne egy kerdesem, xorg.conf.d alapjan allitottam be a scrollt, müködik is, de emellett ugyanugy megmaradt a közepsö gomb alap funkcioja is (pl. böngeszöben ha ramegyek valamire megnyitja a link tartalmat uj fülön), ezt nem lehet valahogy kilöni? Vagy az udev-es resz is kellett volna? Vagy mit csesztem el mar megint? :B

Amugy azt vettem eszre, hogy ubi alatt bekapcsolt bluetooth mellett halk high pitch noise hallatszik a gepböl, ez nalad is jelentkezik?

[ Szerkesztve ]

(#17906) KTibxx válasza lapa (#17824) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Szia!
Gondoltam megfogadom a tanácsod,de nem találok win7-re, működő trükköt.A coolbits-el próbálkoztam (manuálisan is létrehoztam:[HKEY_LOCAL_MACHINESOFTWARENVIDIA CorporationGlobalNvTweak]
"CoolBits"=dword:00000003 meg találtam letölthető változatot is) de nem jelenik meg -vagy én nem találom- a felületet ahol be tudom állítani,hogy visszavegye a sebességet...
Nincs tipped?
Köszi

(#17907) lapa válasza audi100td (#17905) üzenetére


lapa
veterán

megmondom az őszintét én úgy nagyáltalánosságban letiltottam a tabokat, nekem most firefoxban a bal gombbal egyenértékű a középsővel klikkolás.

ha firefox címsorba beírod, hogy about:config, és a filterbe, hogy middle, akkor kijön pár beállítás, amivel játszani lehet.

engem egyedül a középső gomb beillesztés funkciója irritált (middlemouse.paste), azt raktam false-ra.

ja: a bt ugye wireless, szóval policy tlltya. ki is ugrik majd első szétszedéskor.

@KTibxx: hát kéne lennie valami nvidia vezérlőpultnak, nem tudom a win7 miket varázsol magától magára. esetleg wint használó nv-s emberek tudnak valami konkrétat hol kell keresni...

[ Szerkesztve ]

(#17908) KTibxx válasza lapa (#17907) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Igen van vezérlőpultja de sajna ott nem jelenik meg...Valószínű nem win7-es a kulcs amit leltem.
Azé köszönöm,még kapirgálok

(#17909) omiki57 válasza Gondwana (#17903) üzenetére


omiki57
csendes tag

Ezt a szoftvert raktam fel én is. Win7-tel gond nélkül működik, de xp alatt nem lép fel a netre. GPS működik.

(#17910) omiki57 válasza omiki57 (#17909) üzenetére


omiki57
csendes tag

A hiba üzenet: Actvation for this service provider is currently unsupported. Please contact your service provider for more information.

(#17911) audi100td válasza lapa (#17907) üzenetére


audi100td
nagyúr

Opera-t hasznalok, de igen, erre gondoltam en is, akkor ezen ellene gondolom nem igen lehet mit tenni.

"a bt ugye wireless, szóval policy tlltya. ki is ugrik majd első szétszedéskor"

Igen, wireless

[ Szerkesztve ]

(#17912) audi100td válasza audi100td (#17911) üzenetére


audi100td
nagyúr

Most erdekes mod nem zajong, lehet epp töltötte az akkut es amiatt.

(#17913) audi100td válasza dbius (#17228) üzenetére


audi100td
nagyúr

"Ill. kiemelném, hogy a TP-k Linux alatti támogatottsága is kiemelkedő, a fenti extra elérhető Linux alatt is."

Ehhez nem tudsz esetleg valamit leirast? :F

(#17914) lapa válasza audi100td (#17913) üzenetére


lapa
veterán

nem próbáltam még, de ez valami gui cuccnak tűnik. az oldal alján van telepítési útmutató (10.10-hez). volt valahol parancssoros tp_smapi leírás is, keresem.

ja, gondolom valami ilyesmi pl a mettől meddig töltsön:

# echo 40 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/start_charge_thresh
# echo 70 > /sys/devices/platform/smapi/BAT0/stop_charge_thresh
# cat /sys/devices/platform/smapi/BAT0/*_charge_thresh

[ Szerkesztve ]

(#17915) mv válasza franc0 (#17898) üzenetére


mv
aktív tag

Szia,

Engem is érdekelne egy ár. Édesanyámnak keresek egy jó notit. :)

Köszi!

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#17916) dbius válasza audi100td (#17902) üzenetére


dbius
veterán

A fájl közvetlen szerkesztése után kell egy X restart, hogy érvénybe lépjen a módosítás. Van amúgy grafikus lehetőség is az állításra, azzal nem kell kézzel szerkeszteni a fájlt, és apply után azonnal érvénybe is lép a dolog: [link]

#17913: Akku töltés beállítására gondolsz, ahogy Lapa is sejti?

Ha igen, akkor a Lapa által írtak szabályozzák Linux alatt valóban az akku töltés kezdetét, ill. befejezését. Én használom is, remekül működik.

Viszont ahhoz, hogy a beállítás újraindítás után is megmaradjon, ahhoz ezt is meg kell tenni

[ Szerkesztve ]

(#17918) audi100td válasza dbius (#17916) üzenetére


audi100td
nagyúr

Köszi szepen, igen, a töltes vezerlesre gondoltam, mindjart atragom magam rajta.
Amugy nem a restart miatt volt gond, azt tudtam, hogy kell, csak rosszul szerkesztettem a fajlt, a # nem kellett volna.

lapa: neked is köszönöm

(#17919) lapa válasza dbius (#17916) üzenetére


lapa
veterán

vagy ha már úgyis megbarátkozott az rc.local-lal, mehet oda is, nem kell külön babrálni.

(#17920) audi100td válasza lapa (#17919) üzenetére


audi100td
nagyúr

csak ezt a 3 sort kell hozzaadnom amit elöbb irtal?

(#17921) dbius válasza audi100td (#17920) üzenetére


dbius
veterán

nem, csak a felső kettőt és # nélkül :)

(#17922) audi100td válasza dbius (#17921) üzenetére


audi100td
nagyúr

köszi

tp smapi amugy alapbol telepitve van, lehet megnezem meg azt is

[ Szerkesztve ]

(#17923) franc0 válasza mv (#17915) üzenetére


franc0
őstag

hopp, nemide :)

[ Szerkesztve ]

ThinkPad X200 X201 alkatrészek: http://bit.ly/Qcadc4

(#17924) lapa válasza audi100td (#17922) üzenetére


lapa
veterán

a legalsóval az aktuális beállítást tudod kiíratni parancssorból.

[ Szerkesztve ]

(#17925) audi100td válasza lapa (#17924) üzenetére


audi100td
nagyúr

ertem, thx

(#17926) dbius


dbius
veterán

Az új(abb) Linux kernelek nem tesznek jót a fogyasztásnak? Zabálják az áramot a legújabb Linuxok

Személy szerint még nem tudok véleményt alkotni, mivel még 10.10 van fent 2.6.35-ös kernellel, de nem sok jót jelent, ha több százan jeleztek hasonló problémát :(

(#17927) KTibxx válasza KTibxx (#17908) üzenetére


KTibxx
aktív tag

Köszönöm mindenkinek a segítségét!
Külön köszönet a végső megoldásért Z86 fórumtársnak! :R
Röviden a megoldás:
-feltettem az NVIDIA System Tools-t
- az everestben a GPU résznél szerepel egy olyan rész, hogy nVIDIA ForceWare Clocks.Itt megjelenik 3-4 GPU teljesítményszint a különböző frekvencia adatokkal.(Ezek kellenek)
-"az NVidia control panelben a Performance - Device settings menüpontban
clock speeds résznél kiválasztod a custom beállítást. A csúszkás részen beállítod a frekvenciákat (Everest-GPU rész), aztán megnyomod a Save to profile gombot. Adsz neki valami nevet.
Ezután átmész a performance - profile policies menüpontba. Fenn bejelölöd a Load this profile-t mint végrehajtandó dolgot. Alatta a The system first starts windows-t kijelölöd és a nyíllal átteszed a mellette lévő kis keretes részbe. Ott már szerepel a Profile felirat amire rá tudsz kattintani és ki tudod jelölni az imént létrehozott profilt (az alacsony értékekkel). Aztán az Accept gombra kell bökni.
Ezt kell eljátszani a Game is loaded, a Game is stopped, Application stb eseményekre is a kívánt profilokkal.(kívánt értékekkel)
Ami eredetileg szerepel benne profil (alul a listában), azt szerintem töröld ki. Nekem ha ott hagytam bezavart."
Bocsánat a terjedelemért

(#17928) audi100td válasza dbius (#17926) üzenetére


audi100td
nagyúr

Hallottam rola en is, tegnap linkelte valaki az uj kiadas topikjaban, remelem minel hamrabb sikerül megoldani a problemat, föleg, hogy jelenleg csak linuxot hasznalok.

(#17929) audi100td válasza lapa (#17919) üzenetére


audi100td
nagyúr

Ez a smapi mappa valamiert nalam nem is letezik. :F

Ezek vannak telepitve: [link]

(#17930) HartgeH3-2.8


HartgeH3-2.8
addikt

Sziasztok!

Van egy 2006os IBM T43-asom és Everest szerint a gyártó Lenovo..

Akkor 2006 ban már ezeket ők csinálták..?!

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#17931) audi100td válasza HartgeH3-2.8 (#17930) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igem, szabadon hasznalhattak az IBM logot is a felvasarlas utan, de ugy tudom mar a tranzakcio elött is egy ideje a Lenovo-val gyartatott az IBM.

(#17932) HartgeH3-2.8 válasza audi100td (#17931) üzenetére


HartgeH3-2.8
addikt

Köszönöm az infot :) :R

Az OFF topikban OFF, az ON by LaciCRM

(#17933) dbius válasza audi100td (#17929) üzenetére


dbius
veterán

betöltötted a modult?

sudo modprobe tp_smapi

Ahhoz, hogy minden indításkor elinduljon automatikusan, be kell raknod az

/etc/modules

fileba az alábbi sort:

tp_smapi

le is tudod kérni, hogy milyen modulok vannak betöltve, pl. amiben van "tp":

lsmod |grep tp

[ Szerkesztve ]

(#17934) lapa válasza audi100td (#17929) üzenetére


lapa
veterán

szerintem rossz a géped, megveszem háromezerér' hulladékvas árba'.

próbálj rákeresni az smapi mappára, ubuntus emberek kedvenc hobbija verziónként máshová pakolászni mindent.

filóztam sokat, hogy váltok 10.04-ről 10.10-re ésvagy 11.04-re, de inkább maradok az lts-nél.

@dbius: jé télleg, én aszittem eddig megindul magától.

[ Szerkesztve ]

(#17935) Gondwana válasza HartgeH3-2.8 (#17930) üzenetére


Gondwana
addikt

Két hír akkortájtról.
A gyártósorok és az alkalmazottak maradtak ugyanazok, más tette zsebre az árrést.

Illetve van még egy ilyen lista, amiben nincsennek benne a külső ODM/OEM gyártók.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#17936) dbius válasza lapa (#17934) üzenetére


dbius
veterán

Nálam 10.10 van négy gépen, meg vagyok elégedve vele. A 11.04-től kicsit idegenkedem, egyelőre virtualbox alatt tesztelgetem, ill. pendriveról persistence módban.

Szerk: Egy gyenge 130 144 megás frissítési pack csúszik lefelé 10.10-en, dolgoznak a fiúk.

[ Szerkesztve ]

(#17937) audi100td


audi100td
nagyúr

Közben feldobtam inkabb az lts-t, most frisstek (a szerver valami irto lassu, 40kb/s, gondolom mindenki szedi a natty-t), utana nekiallok.

dbius: kösz szepen :R

lapa: :D

[ Szerkesztve ]

(#17938) dbius válasza audi100td (#17937) üzenetére


dbius
veterán

állítsd át a szervert valami kevésbé terheltre. Én soha nem a központi szervert használom. Országon belül is lehet több szervert is használni:

(#17939) audi100td válasza dbius (#17938) üzenetére


audi100td
nagyúr

kösz szepen, igy mar mindjart mas :)

tp smapi is müködik most rendesen, mondjuk durva, hogy mennyivel gyorsabb a 10.04 a 11.04-nel :F

(#17940) dbius válasza audi100td (#17939) üzenetére


dbius
veterán

10.04 egyrészt LTS kiadás, másrészt pedig már egy kiforrott verzió. 11.04 pedig csak két napja van kint, szóval türelem. Mindegyik verzió döcögősen indul, aztán pár hét, hónap alatt a durva szemcséket felőrli a rendszer és simább lesz :K

(#17941) audi100td válasza dbius (#17940) üzenetére


audi100td
nagyúr

Igen, gondoltam, nem fikazasnak szantam. :)

(#17942) dbius válasza audi100td (#17941) üzenetére


dbius
veterán

Nem is annak vettem ;), csak a tapasztalatomat írtam le egy kezdő Linuxosnak :D

(#17943) audi100td válasza dbius (#17942) üzenetére


audi100td
nagyúr

oke :)) :R

[ Szerkesztve ]

(#17944) ^Clown válasza Gondwana (#17935) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Komolyak a második hírnél szereplő hozzászólások, már akkor is (2005) mentek a ma is szokásos "már nem olyan minőségű" beszólások ;]

(#17945) weiss válasza weiss (#17853) üzenetére


weiss
addikt

Na megjött a akksi. Szépen passzol a helyére, működik. Saccperkábé 2 óra használatot bírt ki első töltés után, meglátjuk meddig fogja bírni a strapát.

I did nothing, the pavement was his enemy!

(#17946) Veron


Veron
őstag

Hi all!
A minap vettem egy 5200mAh-s akksit az X60-amhoz.
Fura jelenségre lettem figyelmes, ha akksiról megy a gép ciccegő hangot hallat. Tápról ez nem jelentkezik. Ugyanez volt megfigyelhető a céges T400-nél is.
Mi adja ezt a hangot? Én valami feszültségszabályozóra gondolnék, talán annak lehet hasonló hangja. Valaki tud erről bővebb infot adni?
Kösz,
Veron

"Hisztéria... Csak nők kaphatják meg, és csak férfiak halnak bele."

(#17947) Munky007


Munky007
csendes tag

Sziasztok!

Érdeklődnék, hogy hol tudnék Magyarországon refurbished (vagy jó áron) Thinkpad-et venni? Használtat hanyagolnám.

Köszi előre is!

(#17948) piqla


piqla
őstag

Sziasztok!

Csatlakozom a Thinkpad tarsadalomhoz egy X40 + 1,5 ram + ssd szemelyeben.

Kerdesem rogton lenne: van a gephez egy dokkolo, es en naiv azt gondoltam, hogy ha radugom a monitort a vga kimenetre, akkor egybol lesz kep.

Nos, termeszetesen nem lett, hiaba nyomkodom ay fn+f7-et. Mi a baj?

A masodik kerdesem: a rendszert (win7) angol nyelven hasznalnam, de a beviteli nyelv magyar lenne. Ez megoldhato?

Elore is koszi!

Szereted az állatokat?

(#17949) Munky007 válasza piqla (#17948) üzenetére


Munky007
csendes tag

Szia!

Persze, hogy megoldható. Nekem is angol nyelvű a win7 és magyar a beviteli nyelv. Azt hiszem a tálcán a jobb sarokban az ikonok mellett lehet állítani.

Vagy a control panel/clock,language,and region résznél

(#17950) Wolfskin


Wolfskin
őstag

Heló,

rövid keresgélés, értetlenkedés :) és próbálgatás után vettem egy T43-t (M740, X300/128mb, 1GB (azóta 1,5), 14"SXGA + dokkoló, BT) egy korrekt sráctól korrekt áron és nagyon szép állapotban.

Néhány első benyomás:
• a ventije valóban sokkal hangosabb (ill. hallhatóbb), mint a T41. de nem zavaró.
• jobban melegszik, különösen az alja, de nem forró, csak érezni
• azt olvastam itt a topikban, hogy a t42-nak szebb az lcd-je, mint a t43-nak. ezt nem tudom, hogy kell érteni (mindegyikre vonatkozik, az sxga-ra is? is miben szebb?)
• a dokkoló jó dolog, mert van rajta dvi meg audio in :)) (meg ha valaki asztali gép helyett is használja, nem kell mindig annyi kábelt ki-be mozgatnia)
• az 1400*1050 felbontással sokkal több fér a monitorra, de csak annak ajánlom, aki szereti az apró betűket. filmen egyértelműen előny, de a "megszokott monitor betűméretet" az 1024*768 adja vissza. ezt is át lehet állítani, de elég életlen lesz (nem natív felbontásban), tehát csak az válassza, aki tényleg akarja!

szerintem jó kis gép, nem érinti annyi probléma, mint a t40-42 gépeket (vga), meg a t60-ról is olvasni gyengeségeket. ráadásul nekem jobban kell a s-video out pl, mint a nagyobb gépteljesítmény, úgyhogy nem érte volna meg a felárat. egyedül a hangosabb venti meg a macerás hdd csere a hátránya, de mindkettővel lehet együtt élni. talán a z61t lett volna alternatíva, csak az meg olyan ritka, egzotikus állat, ha besz@rik kenhetem a hajamra

ezzel kapcsolatban lenne kérdésem: ha mégis vinyót cserélnék, milyen sata/pata átalakító keret vagy mi kell hozzá? és melyik biostól tud gond nélkül túllépni az idegen hdd-n? és van olyan ibm firmware, amit fel lehet tenni a vinyóra?

a görgető gomb (+ pöcökegér) sem működik. azt hol kell engedélyezni/aktiválni vagy milyen driver kell hozzá?

és ezen valóban van dual chanel? ittírják, egy fórumon "- 2GB Arbeitspeicher (DualChannel)" , vagy ez csak olyan nepperes duma?

egyelőre ennyi, nagyon örülök neki.

külön köszönet audi100td hasznos tanácsaiért! :R

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.