Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-06-17 21:32:33

LOGOUT.hu

Az eddig párhuzamosan futó T, X, A és W, valamint R, Z és SL topikokat összevontuk, hogy egy topikban lehessen ezekről a notikról beszélni.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#13351) lapa válasza lapa (#13338) üzenetére


lapa
veterán

most, hogy kiderült gugli a barátom, még annyit szeretnék tudni, hogy az x200 és 200s ugyanazzal a billel jő?

+1: ááá jól látom, hogy a magyar bill laposenteres? miezmá? nemá.

[ Szerkesztve ]

(#13352) audi100td


audi100td
nagyúr

X41-hez van egy recovery CD-m, erröl nem lehet valahogy siman feldobni az Xp-t, anelkül, hogy mindenfele felesleges progit illetve utility-t feltelepitene?

(#13353) lezso6 válasza lapa (#13343) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

[link] A noti felőli végén, ahol a másik is.

Keresgéltem a kábelre, hogy lehet-e külön venni, de nem találtam. :(

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13354) dbius válasza lezso6 (#13353) üzenetére


dbius
veterán

Én megpróbálnám szervízben cseréltetni, veszíteni semmit nem lehet rajta...

(#13355) lapa válasza lezso6 (#13353) üzenetére


lapa
veterán

tudod nekem van egy ilyen perverzióm a dc tápokra, és pont ilyenem még nincs.

ugyanilyen laposak a bumszlik a tiéden is? esetleg FRU?

ha mondjuk egy fotóval illusztrálnád hol sérült én lehet, hogy vevő lennék rá.

vagy nem tudom most hirtelen úgy látom, hogy akár barterolhatnánk is. én megkapom tőled a dc bemenő meg a sérült kimenő kábelt, te meg kapsz egy újszerű kimenőt. nos?

mondom, akkor érdekel, ha lapos a bumszli.

MOD: meg ha kompatibilis a slim meg az ultraslim kimenő kébel, ofkorsz.

MOD2: attól félek nem kompatibilis, mert a slimből nem kihúzható, az ultraslimből meg igen...

[ Szerkesztve ]

(#13356) lezso6 válasza lapa (#13355) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Nem a bumszli sérült, hanem az a barázdált izé mögötte közvetlenül, aminek a feladata az lenne, hogy ne törje meg a kábelt.

Amúgy most meg jól működik, tegnap egy párszor csesződött el. :F

Meg egyszer kb egy hete kocsiban, erre most jöttem rá. :D Lehet mégis bírni fogja. Végülis ha csak néha hülyül (pár pillanatra nincs csak áram) az még jó - ha végre meglesz az aksim.

(#13354) dbius: Nincs róla számla. :( De majd ha viszem a notim gariztatni (kijelző szalagkábel powa), akkor bepróbálkozom.

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13357) modeller válasza lezso6 (#13353) üzenetére


modeller
aktív tag

Lehet venni kábelt külön, én is akartam, de aztán az ibm magyarország ajánlata lebeszélt róla:

DC Input Cable (41R4508) $33 + áfa
DC Output Module (41R4509) $39 +áfa
Cigarette lighter plug (auto/air connector) (41R4542) $8 + áfa
20V charging tip (41R4287) $5 + áfa

Ebben ugye nincs benne maga a táp (ami gondolom a legdrágább) és még pár kiegészitő, amire nem is kértem ajánlatot, mert az megvan már. Mindenesetre többe kerülne, ha megvenném a pár hiányzó kábelt, mintha egyben vennék egy újat, röhej...

(#13358) lapa válasza modeller (#13357) üzenetére


lapa
veterán

azt lenne jó tudni, hogy a slim bemenő kábel kompatibilis-e a DC output module-val. akkor nekem legalábbis érdekes lenne a dolog.

van valakinek slim és ultraslim is otthon esetleg, hogy rákukkantson?

hacsak nincs valakinek kedve mérni egy ampert (12v oldalon) szivargyújtóról kikapcsolt notiba dugva az ultraslimen, mert nekem ez lenne a terv vele.

lezso6: egyébként most eszméltem rá nekem is befingott a slim a minap. lehet, hogy nem kéne ezeket az új tápokat erőltetnem.

neked akkor a nagy téglalapba bemenő csati tetejénél hullik?

[ Szerkesztve ]

(#13359) lezso6 válasza lapa (#13358) üzenetére


lezso6
HÁZIGAZDA
LOGOUT blog

Ottan bizony. :( De csak néha. Valamikor agyongyilkolom (mozgatom) és úgy sem csinálja. De majd idővel... :U

modeller: 39$ + ÁFA?! :Y @%&! :(((

Egyik haverom haverja az albacompnál dolgozik, lehet megkérdezem, hátha tud lopni, vagy valami. :D

[ Szerkesztve ]

A RIOS rendkívül felhasználóbarát, csak megválogatja a barátait.

(#13360) Gondwana válasza lapa (#13351) üzenetére


Gondwana
addikt

Tudtommal az X200, X200s, X200T, X201, X201i, X201s ( :F :C ) és az X201T ugyanaz a billenytűzet.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13361) lapa válasza Gondwana (#13360) üzenetére


lapa
veterán

és laposenteres a magyar?

(#13362) snpetit


snpetit
aktív tag

Sziasztok!

A T410-ben milyen SSD meg rendesen? Vettem egy ADATA S596-ot, de Error 2100 - Hard drive initialization error -t kapok sokszor.

:W

(#13363) audi100td válasza ^Clown (#13218) üzenetére


audi100td
nagyúr

Le szedtem 1-1 gombot a ket különbözö X41-emröl is valoban mas tipusu billenytüzet van rajtuk, a regi CTO joval halkabban, puhabban jar az E2G-vel ellentetben.

(#13364) modeller válasza lapa (#13358) üzenetére


modeller
aktív tag

Nekem van mindkettő (csak az ultraslim hiányos), nem vagyok biztos benne, hogy mire gondolsz, de a powertipeken kivül nem igazán kompatibilisek. De a legnagyobb gond (ill az ultraslim nagy előnye) hogy a slimhez szivargyújtó esetén is kell a táp (keresztül kell rajta vezetni) addig az ultraslimnél nem kell hozzá táp, a két kábel egymásba megy és kész.

(#13365) SpongyaBob


SpongyaBob
veterán

Sziasztok!

Szeretnék XP modot használni az X60s subnotimon, de nem engedi feltelepíteni a virtual PC-t..Az írja a számítógép nem felel meg..
A BIOS-ban bekapcsoltam a virualizációt. Valakinek esetleg valami ötlet?
Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#13366) Benoe77 válasza lapa (#13361) üzenetére


Benoe77
őstag

Az én X200-am billentyűzete magyar és nem lapos enteres. Az nekem sem tetszene.

(#13367) kraftxld válasza SpongyaBob (#13365) üzenetére


kraftxld
nagyúr

NX bit be van kapcsolva? Mikori VirtualPC? Mert március óta hw virtualizáció se kell. [link]

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13368) SpongyaBob válasza kraftxld (#13367) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszi.
NX bit? Nem akarok lámának tűnni de azt hol találom a BIOS-ban? :))

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#13369) kraftxld válasza SpongyaBob (#13368) üzenetére


kraftxld
nagyúr

Ahol a virtualizációs kapcsolgatod, általában ott szokott lenni (bár lehet az X60-ba még nem rakták be ezt a kapcsolót). Milyen proci van benne? Előző kérdésekre válasz? :)

| MCSE+M/S, MCITP, VCP6.5-DCV - ''Life can be hard, but Scooter is harder :)'

(#13370) Tim82 válasza kraftxld (#13369) üzenetére


Tim82
nagyúr

X60s-ben még csak Core Duo van (tehát nem is 64 bites CPU).

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13371) Tim82 válasza Tim82 (#13370) üzenetére


Tim82
nagyúr

Pontosítom magamat: a legtöbb X60s-ben. [link]

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13372) SpongyaBob válasza kraftxld (#13369) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Core Duo L2400, ami Intel szerint támogatja a virtualizációt. A Virtual PC-t azt benéztem, mert azt még januárban szedtem le az asztalihoz, ami 64 bites :D

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#13373) lapa válasza modeller (#13364) üzenetére


lapa
veterán

arra gondolok, hogy a slim kimenő kábelét bele tudod-e dugni az ultraslim szivargyújtós kábelébe. de most végiggondoltam megint és még mindig hülyeséget beszélek. hirtelen megint azt hittem, hogy a slim notis kábele csatis, de közben az a dc kábel.

most rendeltem egy eredeti "smart parts" dc töjtőt, egyenesen a nagy fal túloldaláról. méregetek azon is egy kört, meg valamikor átruccanok a beépített emberemhez és mérek egy Kensington univerzál tápot is. aztán valahogy csak kerítek egy ultraslimet, még ha kevés esély is van rá, hogy az lesz a nyertes.

(#13374) laci1128 válasza SpongyaBob (#13368) üzenetére


laci1128
tag

T60 esetén sem a Config/CPU menüben található a XD bit szolgáltatás beállítása. A Security menüben kell keresni, ott a legalsó menüben (Memory Protection) található.
A Core-oknak is természetesen tudniuk kell ezt a szolgáltatást.
A 64 bit hiánya pedig úgy tudom nem kizáró ok egyáltalán a virtualizáció szempontjából.

[ Szerkesztve ]

"But at least the code looked good, which is the main thing."

(#13375) gecsoz


gecsoz
aktív tag

Sziasztok!

Elkezdtem újrarakni a T400 -omat, és a két recovery lemez után kéri a "Supplemental Recovery Disc 1" -et, és nekem iylen nincs.
Valaki ki tud vele segíteni gyorsan?
Hétfőre használható állapotba kellene hoznom a gépem.. :|

Jah, Win7 ultimate -es recovery lemezekről van szó..

Előre is köszönöm!!!

Z

(#13376) SpongyaBob válasza laci1128 (#13374) üzenetére


SpongyaBob
veterán

Köszönöm szépen a választ, már megoldottam.. :R

i11 White 64GB, AirPods 2, Lumix GX7

(#13377) Mészike válasza gecsoz (#13375) üzenetére


Mészike
aktív tag

Hello!

Ott nyomj neki egy mégse gombot. Megy tovább. Nekem sincs olyan disc, pedig a gyári kitt van meg.

(#13378) Cyberpunk


Cyberpunk
félisten

Hali. A múltkori noti vásárlás sajnos nem jött össze nemvárt hirtelen jött kiadások miatt :W

Most van megint két kiszemelt T43-as árban gyakorlatilag ugyan annyik. Az egyik egy T43p UXGA felbontású kijelzővel ATI FireGL VGA-val. És van egy "sima" T43 is meglepően újszerű állapotban SXGA kijelzővel X300-as VGA-val.
Ti melyiket vennétek?

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13379) Mészike válasza Cyberpunk (#13378) üzenetére


Mészike
aktív tag

Hello!

Vedd meg az enyémet! :)
Én meg vettem a T400 mellé egy X60-ast :D Szuper kis gép nagyon.... Még a végén ez lesz a fő gépem :D

(#13380) Mészike


Mészike
aktív tag

2669-Y2V a típusa. Ha érdekel valakit, akkor csinálok képeket róra.

(#13381) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Ha valakinek van elfekvőben 1Gb-os DDR1 333Mhz (PC2700) modulja (akár két darab), vagy esetleg 512Mb-os, írjon rám (X40-be kellene). Köszi! :R

(#13382) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Hehh, mindig szolgáltatnak meglepetésekkel a IBM-ek :)

Az X41-emnél észrevettem, hogy a jobb első sarka (ahol az IBM logó van) a levegőben lóg az asztalon használva. Egy darabig nem foglalkoztam vele, azt hittem, hogy az új gumitalpak nem szimmetrikusak. Ma este gondoltam nekilátok "szintbe reszelni" a lábakat. Nézegetem a talpakat, mivel azt hittem, hogy a HDD takarónál található láb magasabb, és emiatt lóg a noti másik sarka a levegőben. De nem, az bizony egy szintben van a bal sarkával. Hát akkor mi a fene lehet? Először el sem hittem, de maga a gép el van vetemedve. Hogy ezt hogy csinálta, azt nem tudom, de ha kicsit távolabbról éles szögből "belenézek", látszik, hogy a jobb alsó sarka egy kicsit eláll, méghozzá felfelé, ezért nem ér le a lába az asztalon használva.

A téli bejglievés időszakára úgyis be volt tervezve más egy szétszedés (ventipucolás miatt), remélem hogy rájövök, mi miatt van elvetemedve a gép. Remélem addig nem fog bekrepálni az alaplap, nyilván nem tesz neki valami jót ez a feszített pozíció.

Találkozott már valaki ilyen problémával egyébként? Van ötletetek, mi miatt lehet? Egy korábbi "mesterember" már szétszedte a gépet, ez látszik, mert a kijelző alatti egyik műanyag elem nincs rendesen a helyére rakva, könnyen lehet, hogy emiatt van feszültség a gép házán, és ez húzta fel a sarkát.

(#13383) Gondwana válasza ^Clown (#13382) üzenetére


Gondwana
addikt

Engedelmeddel lyót mosolyogtam ezen a vetemedés-dolgon: egy időben én is azt hittem, hogy a T60 el van vetemedve. Nem volt - ellenben az asztal, ahol rendszeresen használtam, igen. Kipróbáltam a régesrégi vízimértékvásárlós szabályt, miszerint leteszem, valamit mutat, majd 180 fokkal elfordítom, így is ugyanazt kell, hogy mutassa. A T60-nak forgatva mindig másik sarka billegett.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#13384) ^Clown válasza Gondwana (#13383) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Az asztal is meg van görbülve (ahogyan a régi asztalok szoktak, a közepe "lóg" egy kicsit). Természetesen a notit kipróbáltam másik asztalon, illetve a padlón is, mindig a jobb sarka emelkedik el. 180 fokkal megforgattam az asztalon, és még úgy is a jobb sarka van a levegőben.

(#13385) ixtom válasza Cyberpunk (#13378) üzenetére


ixtom
tag

Én a p-s verziót venném. :D
Ez az UXGA felbontás baromi jó. Először aprónak tűntek a dolgok, de ha másik gép elé ülök már hiányzik. (Az enyémnek a kijelzője egy kicsit foltos, de még így sem zavaró)

Persze nem mindegy milyen állapotban van a két gép, mekkora a különbség közöttük. Nameg a felszereltség. Pl. egy nagyobb, újabb, garis HDD-vel szerelt "sima" jobb vétel lehet, ha szűkös a keret.

(#13386) feelgood válasza Cyberpunk (#13378) üzenetére


feelgood
tag

Mindenképpen a jobb állapotút. Az SXGA felbontás is elég jó. :)

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13387) feelgood válasza ^Clown (#13382) üzenetére


feelgood
tag

Tényleg megvan "csavarodva a géped". :)

Az én X41em is ilyen volt, ha zavart, beraktam alá egy kártyát. Ezt nem lehet javítani, megelőzni lehet csak, akitől vetted nem figyelt erre, ennyi. Csak együtt élni lehet vele. Gondwana pedig valószínűleg azért nevet ki, mert a T60-ra nem jellemző ez a hiba.

[ Szerkesztve ]

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13388) mv válasza Cyberpunk (#13378) üzenetére


mv
aktív tag

Egyéb paraméterek? Proci, ram, hdd, akksi állapota? Én lehet, hogy a külső állapot alapján döntenék. :)

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13389) tchriss


tchriss
tag

Egy Intel Core i3-370M, 4GB, DDR3, Intel GMA HD val lehet rendesen filmezni és youtubeozni? Meg mondjuk néha CAD ezni? vagy ahhoz már kéne az nvs 3100 as?

Intel Core i3-330M, 2GB, DDR3, 320GB, Nvidia QUADRO NVS 3100M

mert e között a kettő között kattogok de játék valszeg sose lesz rajta, és a fentibe akkor beletolnék egy ssd --t

szerintetek melyik a jobb választás?

(#13390) mv válasza tchriss (#13389) üzenetére


mv
aktív tag

Filmezésre és YT-ra gyakorlatilag egy netbook is elég lehet :). Milyen CAD szoftvert használsz és mennyire összetettek a modellek, amikkel dolgozól? Lehet, hogy fölösleges a Quadro, így jobban járnál az első konfiggal.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13391) Cyberpunk válasza mv (#13388) üzenetére


Cyberpunk
félisten

A T43p az: [link]
A sima T43 meg: [link]

Ezt a kettőt néztem ki az apróról ;] Bár mindkét tulaj állítja hogy szép állapotban vannak a gépeik. A T43-asnál meg különös kép azt mondja gyakorlatilag olyan mintha új lenne. :U

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13392) mv válasza Cyberpunk (#13391) üzenetére


mv
aktív tag

Ezek alapján a T43p jobb vételnek tűnik. :K

A T43 egyébként baromi jól összerakott modell, bármelyiket is választod, jól fogsz járni vele.

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13393) feelgood válasza mv (#13392) üzenetére


feelgood
tag

A T43 itt 14", nem? Mert ha igen, akkor mindenképpen azt válassza, a P az olyan bumfordi, csúnya a simához képest, és az SXGA felbontás is nagyon ott van.

A Lenovo ThinkPad NEM IBM THINKPAD, HANEM LENOVO.

(#13394) Cyberpunk válasza mv (#13392) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én is hajlok a T43p felé ha IPS paneles lenne akkor azt venném, de nem az :N

Viszont a T43-nál vonzó az újszerű állapot :U Fizetésig még van időm meggondolni ;]

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13395) mv válasza feelgood (#13393) üzenetére


mv
aktív tag

Ez a hirdetésből nem derül ki. 1400x1050-es panelt építettek a 14-es és 15-ös gépekbe is. Asztalra sztem mindkettő jó választás lehet, cipelni egyértelműen kényelmesebb a 14"-os méret.

Egy újabb szempont amit érdemes figyelembe venni. Csak, hogy könnyebb legyen választani. ;]

Figyelem! A felhasználó a nyugalom megzavarására alkalmas képi és hanghatásokat produkálhat.

(#13396) ^Clown válasza feelgood (#13393) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Köszi a segítséget, erről a "csavarodós" típushibáról nem tudtam.

Cyberpunk: én a T43p-re szavazok, értékelállóbb beruházás, gyönyörű kijelző, mi kell még? :) Ráadásul gyanúsan jó áron van!

(#13397) Tim82 válasza Cyberpunk (#13394) üzenetére


Tim82
nagyúr

Miből gondolod, hogy nem IPS paneles? Az bizony az.

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13398) Cyberpunk válasza Tim82 (#13397) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Csak sejtettem nem tüntette fel külön. Vagy létezik nem IPS panelesben is UXGA felbontású T43p :F

Egyébként a 15-14" mindegy. Hordozva ritkán lenne többnyire asztalon használnám második gép gyanánt.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#13399) Tim82 válasza Cyberpunk (#13398) üzenetére


Tim82
nagyúr

UXGA = IPS, legalábbis a Thinkpad-ek világában.

[ Szerkesztve ]

"You're going to negotiate with a girl, who thinks she's a space station? - When you put it like that, it does kinda sound crazy." - Audio-GD NFB-11.32 DAC/fejeserősítő eladó - https://tinyurl.com/Tim82HA

(#13400) Gondwana válasza feelgood (#13387) üzenetére


Gondwana
addikt

Gondwana pedig valószínűleg azért nevet ki, mert a T60-ra nem jellemző ez a hiba.
Azért nevettem, mert eszembejutott, hogy mekkorát paráztam, amikor észrevettem - és nem tudtam, hogy van, ahol a probléma valódi.
X31/X32-nél, mivel elöl van az akku és csak a billentyűzet alatt kezdődik a gép belseje, nem okoz gondot a jobb első saroknál történő felemelés, az X200t jobb első sarka pedig moduláris cuccokkal van tele (WiFi, HSDPA, kártyaolvasó, audio csatlakozók panelje), amik csavarozva vannak, tehát már ez sem érzékeny az ilyen sarkonemelésre.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  ThinkPad (NEM IdeaPad) (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.