Hirdetés

2024. május 20., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#21301) fkenny válasza kraftxld (#21300) üzenetére


fkenny
senior tag

Majd jövőre jelentkezek munkára, addig suli meg max maszek melók :) Árát elnézve nem az én pénztárcámhoz van szabva :(

"Minden sikeres férfi mögött van egy nő aki jól járt. "

(#21302) Lauda válasza kraftxld (#21294) üzenetére


Lauda
félisten

Ezt a 32 bites wint en se ertem, nekem 64 bites home premium volt elotepitve es 4 giga memo van a gepben. :D

[ Szerkesztve ]

(#21303) fityere


fityere
senior tag

Sziasztok

Van egy hp 6510b notebookom a töltöje nem volt jó az 90w-os volt. Kaptam helyette egy cserét de ez csak 65w-os. A kérdésem az lenne, hogy nem befolyásolja a műküdését? vagy nem lesz hibája a gépnek?

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#21304) Sethdobaloah válasza fityere (#21303) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

semmi baja nem lesz. Kicsit lassabban tölti fel, és kész :) gyárilag is érkeztek 65W-os töltőkkel

...csak én vagyok helikopter?

(#21305) fityere válasza Sethdobaloah (#21304) üzenetére


fityere
senior tag

Akkor jó. Köszönöm a megnyugtató válaszod :D :R

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#21306) tuctuc válasza fityere (#21305) üzenetére


tuctuc
aktív tag

A hardvertől is függ. Ha a fogyasztása terhelés alatt meghaladja a 65W-ot, akkor kiiírja a gép, hogy csatlakoztass nagyobb teljesítményű adaptert. Gondolom azért csomagoltak mellé anno 90W-os (gondolom drágább) adaptert, mert kell neki.

Spyduck, a HP 635-ösről mi a véleményed? Nem egy 300 ezres elitebookhoz mérten, hanem egy G6-hoz képest mondjuk. Nekem elsőre - felületes megtekintés után - visszalépésnek tűnt a 625-höz képest.

21 éve a PH-n

(#21307) Tibiajax


Tibiajax
nagyúr

Ha nem akarom, hogy összecsukáskor lekapcsoljon a gép, azt hol tudom beállítani?
köszi!

(#21308) NEMO1968 válasza Tibiajax (#21307) üzenetére


NEMO1968
őstag

WIN 7 ben vezérlőpult energiagazdálkodás.
Ott vannak az opciók.
Köztük az is,mi történjen a fedél lecsukásakor.

Az ember az időtől retteg, az idő a piramisoktól.

(#21309) Lauda válasza Tibiajax (#21307) üzenetére


Lauda
félisten

[ Szerkesztve ]

(#21310) Tibiajax válasza Lauda (#21309) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

köszi a válaszokat, igen, ha ott lett volna, meg is találtam volna, de nálam jobban el van rejtve.. De most már megtudtam, h "lid"-ként kellett keresni.
köszi:)

(#21311) fityere válasza tuctuc (#21306) üzenetére


fityere
senior tag

Igazán csak csatlakozásnál írta de egyszer. Tönkre mehet tőle a gép?Igazán ez érdekel mert nem terhelem le én igazán a gépet, film, net, régi játékok mint baldurs gate ezekre használom.

A gépre ez van írva 19v 4.74A a töltőre meg 18.5v 3.5A

[ Szerkesztve ]

Nem azért hagyjuk abba a játékot, mert öregszünk. Azért öregszünk meg, mert abbahagyjuk a játékot.

(#21312) pumukli23 válasza fityere (#21311) üzenetére


pumukli23
senior tag

6930p-t én is 65 wattossal használom.. 1 éve elvan ezzel, minden töltésnél kiírja, hogy jajderossz neki, jajde sajnálom. Türelmesen megvárom amíg feltölt :)

(#21313) spyduck válasza tuctuc (#21306) üzenetére


spyduck
nagyúr

Jobbnak tűnik a G6-nál de csak is a matt felületek miatt :)

(#21314) spyduck válasza Tibiajax (#21310) üzenetére


spyduck
nagyúr

Pedig ott van!

(#21315) ro_bert17


ro_bert17
őstag

Sziasztok!
Ez renew termék? A 12 hónap garancia idő, és a nemzetközi billentyűzet miatt tippeltem. Számomra nem az előnyére "újították" ezt a honlapot.

(#21316) Tibiajax válasza spyduck (#21314) üzenetére


Tibiajax
nagyúr

valóban, ott van. meg is találtam (angol winem van)
..ott, nem ahol a Lauda által mutatott képen látszik

(#21317) Lauda válasza Tibiajax (#21316) üzenetére


Lauda
félisten

Pedig nalad is ott van, csak amit spyduck mutatott, az a change power settings alatt jon elo, amit en mutattam, az pedig power options es baloldalt valamelyik choose-ra ha ranyomsz mar ott is lesz. :)

(#21318) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

Van egy 1.7Cerkás kis 1000 éves masinám azt opengl hibát ír ki, a videokártyára nem ír semmit nem mutatja milyen benne a vga sztem a drivert kéne újrarakni csak de nem találok hozzá drivert.
Jó ötlet egyáltalán ennek a keresése vagy más gond lehet vele?

[ Szerkesztve ]

TDI POWER

(#21319) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

amilo L7320 gw

TDI POWER

(#21320) Süni 1985 F


Süni 1985 F
senior tag

amilo L7320 gw a típusa ha ez segítség

TDI POWER

(#21321) spyduck válasza ro_bert17 (#21315) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ez új gép, eredeti csomagolással csak külföldi beszerzés.

(#21322) Graphics


Graphics
Jómunkásember

Halihó HP szakértők!

Van-e valakinek komolyabb tapasztalata HP G6 sorozatú laptopokkal kapcsolatosan.
Leginkább az érdekelne, hogy maga a készülékház mennyire bírja a mindennapokat, és hogy hajlamos-e karcolódásra. Plusz még bármilyen infót szívesen várok!

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#21323) ro_bert17 válasza spyduck (#21321) üzenetére


ro_bert17
őstag

Gondolom erre is egy vagyon a garancia bővítés?

(#21320) Süni 1985 F: Milyen op. rendszer? XP? Mert ahhoz itt van driver: [link]
Egy próbát meg ér.
Egyébként nem volt alkalmasabb topik a HP-snál?

Szerk: a select product=>notebooks=>former models ha így könyebb

[ Szerkesztve ]

(#21324) spyduck válasza ro_bert17 (#21323) üzenetére


spyduck
nagyúr

1év garibővíés + 2év garibővítés

Duliee: Nagyon gyönge az anyaghasználata! Nem ajánlom ezt a típust. Mennyid van rá és mik az igényeid?

(#21325) ro_bert17 válasza spyduck (#21324) üzenetére


ro_bert17
őstag

Hmm, köszi! :R

(#21326) Graphics válasza spyduck (#21324) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Hát igények alapján: i3-2xxx, vagy i5-2xxx, egy masszív VGA, mert leginkább Photoshopra használom.
illetve ehhez kapcsolódóan megfelelő kijelző. Kérdés az új procik mennyit hoznak a konyhára a régebbiekhez képest. Nézelődtem már a neten, most egy G62-es van, erről szeretnék továbblépni

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#21327) spyduck válasza Graphics (#21326) üzenetére


spyduck
nagyúr

keret?

(#21328) Graphics válasza spyduck (#21327) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

150 darab Mátyás király. kb

[ Szerkesztve ]

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#21329) spyduck válasza Graphics (#21328) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én vagy egy használt üzletit vennék magas felbontású kijelzővel vagy egy HP Probook 6450b-t vagy 4530s-t. PhotoShop-hoz inkább a magas felbontású kijelző ajánlatos.

(#21330) Graphics válasza spyduck (#21329) üzenetére


Graphics
Jómunkásember

Igen ,ezek jók lennének, ha mondjuk lenne legalább olyan felszereltséggel, mint az akciós g6-osok.
Intel Core i3 2310M • Radeon HD 6470M / 1G

Eladó Poco F4 GT - 12/256GB kivitel, szürke, minden tartozékkal - 93999 FT - ingyen szállítással

(#21331) spyduck válasza Graphics (#21330) üzenetére


spyduck
nagyúr

Ne, h azt hidd, h a HD6470 egy erőmű :)

"Mert ellentétben egy asztali számítógéppel itt minden egybe van integrálva, sokkal kisebb és ha esetleg még hordozni is akarjuk ki van téve mindenféle külső fizikai hatásnak. Tehát fontos, hogy a lehetőségekhez képest:
-ne melegedjen nagyon vagy ne a zavaró helyeken
-ne fogyasszon sokat,
-megfelelő ideig menjen az akkumulátor
-ne legyen túl nehéz
-ellenálló legyen a minél szélsőségesebb külső fizikai hatással szemben, úgy mint hőmérséklet, páratartalom, nyíró és csavaró erők, stb….
Többek közt ezeket a szempontokat nem veszik figyelembe a consumer termékeknél.
Persze van negatívum is. A hosszas tesztelés azt eredményezi, hogy a kikerült business gépek drágábbak és az eltelt idő miatt konfigurációjuk nem éppen a legfrissebb"

Neked kell eldönteni, h egy megbízható, jó anyaghasználattal és supporttal rendelkező kényelmes de kicsit gyöngébb hardverrel rendelkező notebookot veszel vagy egy ilyet: [link] :)

(#21332) norral


norral
aktív tag

Tapasztaltam egy fura dolgot a 8540p-vel kapcsolatban. :)

Csak akkor jön a gond, ha akkuról használom. Wifi-n netezek, egyszer csak eldobja a wlan hálózatot, de úgy, hogy látszólag be van kapcsolva a wifi. Led szerint, meg a wireless manager szerint, de jól láthatóan nincs, mert a windows-os wireless részen egy hálózat sem látszik. Ha elkezdem tapizni a wifi ikont a laptopon, akkor elvileg ki be kapcsolgatja, de valójában nem lát semmilyen hálózatot. Ha újraindítom az egész gépet, akkor megjavul, és utána már nem is nagyon csinálja. Én valami energiagazdálkodási és driver hiba kombóra tudok csak gondolni, mert ha be van dugva, akkor tökéletesen megy. Elvileg viszont ugyanazok a beállítások a wireless adapterre (leginkább high performance-on használom) akku meg hálózati csatlakozás esetén is.

Annyira nem zavaró, mert gyorsabban újraindul a gép, mint amennyi idő alatt felidegesítene a dolog. Meg elég ritkán is csinálja, talán az is kell hozzá, hogy még hálózaton induljon, aztán kerüljön akkura, de akkor is, ha van tipp, vagy valaki már tapasztalt hasonlót, akkor szívesen várom a tanácsot. :)

(#21333) spyduck válasza norral (#21332) üzenetére


spyduck
nagyúr

Én az ilyen dolgok miatt dúrtam le az egész Windows 7-et. Saját magam telepítettem és saját magam raktam fel a drivereket. A HP-s szoftvereket teljes mértékben hanyagoltam.

(#21334) norral válasza spyduck (#21333) üzenetére


norral
aktív tag

Én egy saját w7 profot tettem rá, angolt.

hp softpack (?) -kel telepítettem a drivereket. Mondjuk, ha megjön a caddy, meg a vinyóm, előtte úgyis újrahúzom még1szer...

Lehet én is kézzel fogok mindent külön feltenni...

(#21335) Coyot


Coyot
őstag

Sziasztok!

Adott 4330s noti, és szeretném én kezelni a ventillátor fordulatszámát, megoldható ez valahogy? Marhára idegesít hogy hangosabb a notim mint az asztali gépem. Speedfan nem segített, ahogy olvastam nem egyszerű téma ez, valaki próbálkozott esetleg ilyennel?

Má' nem

(#21336) spyduck válasza Coyot (#21335) üzenetére


spyduck
nagyúr

13"-os gép kicsi hellyel, ha a gyári értéket megbuherálod csökkented a notebook élettartalmát.

(#21337) Coyot válasza spyduck (#21336) üzenetére


Coyot
őstag

100%os terhelésen sem megy a proci 70fok fölé. Engem nem érdekel hogy pörög a venti ha használom, de ha egy helyben áll, és fut rajta egy e-mail kliens, ne tekerjen már a venti, mintha muszáj lenne, miközben 35fokos a proci.

Lehet rosszul fogalmaztam, nem akarom a mindenkori fordulatot csökkenteni. Jó lenne finomabban belőni a fordulatot a hőfokokhoz. Nem érdekel ha 60fokos és pörög, ott kell hűteni. Egyedül az zavar hogy viszonylag nagy fordulaton pörög üresjáratban is.

Má' nem

(#21338) pumukli23 válasza Coyot (#21337) üzenetére


pumukli23
senior tag

hwinfo progival tudod szabályozni (feltéve ha ott a szenzor, ami megmondja az rpm-et)

(#21339) rizso


rizso
addikt

Sziasztok!

HP 530-hoz tudnátok szerelési útmutatót linkelni?

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#21340) Z86 válasza rizso (#21339) üzenetére


Z86
őstag

[link] Tessék :)

(#21341) Coyot válasza pumukli23 (#21338) üzenetére


Coyot
őstag

Meglesem, köszi!

Má' nem

(#21342) rizso válasza Z86 (#21340) üzenetére


rizso
addikt

Köszi! Megerősítettél, hogy én ezt a gépet nem fogom darabokra szedni, kitakarítani. Teljesen szét kellene szedni az egész gépet, hogy hozzáférjek pl. a ventijéhez. Azt hiszem alaposan kifújom sűrített levegővel, kap 2*1GB ramot a mostani 512MB helyett, meg egy friss Win7-et a régi Vista helyett, és máris kap egy új gépet a tulaja :)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#21343) gerii válasza norral (#21334) üzenetére


gerii
addikt

Hol/mennyiért vettél caddy-t ha szabad kérdeznem? :)

rizso:

A sűrített levegőnél, legalábbis ami nekem van kis flakonos, le szokott fagyni néha a kiáramló levegő és mint a szárazjég, elillan egy idő után, főleg ha nem függőlegesen tartom a flakont.
Ez gondolom nem tesz jót a dolgoknak, vagy nem számít?

[ Szerkesztve ]

(#21344) rizso válasza gerii (#21343) üzenetére


rizso
addikt

Mindig vigyázok ;)

Eladó cuccok: Panasonic Lumix 25/1.7 m4/3 objektív | új iPhone 15 Pro Max "padlizsán" színű bőr tok | fekete Samsung S21 Ultra Smart View tok (pár alkalommal használt) | Samsung Wireless Dual charger | Huawei Sound prémium bluetooth hangszóró

(#21345) norral válasza gerii (#21343) üzenetére


norral
aktív tag

Ebayről rendeltem. Még nem jött meg, a tracking szerint (mikor még ment persze a tracking...) éppen vámkezelték, ami persze csak annyit tesz valószínű, hogy belenéznek a csomagba.

Itt a link. 20 dollár. Kínából jön.

Majd beszámolok itt a tapasztalatokról, ha meglesz.

(#21346) gerii válasza norral (#21345) üzenetére


gerii
addikt

Ok, köszi a linket, ennyiért én is rendelek egyet, de azért megvárom a véleményed róla :R

(#21347) Paulus571


Paulus571
csendes tag

Sziasztok!

Ma vettem egy HP Pavilion g6-1117sh QC712EA Notebook-ot. Fel is telepítettem rá egy Windows 7-et.

A probléma az lenne, hogy nem tudok rájönni, hogy milyen adaptert tartalmazhat a gép (eszközkezelő nem írja), így azt sem tudom, hogy a HP hivatalos oldaláról [link] melyik drivert szedjem le.

Ugyanilyen probléma van az Ethernet, illetve a PCI vezérlővel is.

Valakinek van valami ötlete ezen hiba orvoslására?

Köszi előre is nagyon.

(#21348) ktommy91 válasza Paulus571 (#21347) üzenetére


ktommy91
addikt

HWinfo vagy AIDA megmondja.

Nincs kerítés.

(#21349) rossitibi


rossitibi
tag

Sziasztok!

Egy olyan kérdésem lenne( vagyis a barátnőm nyaggat vele napok óta :DD )hogy, ha a laptop egyik billentyűjéről lepattant a festék, lekopott, azt garanciába köteles e a HP megcsinálni.......elég sürgős lenne mert december 2.-án lejár a gari!
Kérdeztem a boltot ahol vettük a laptopot, de ők azt állítják erre nincs garancia.....én meg nem akarom hogy átvágjanak!!!! :F
Köszi előre is a segítséget!!!

(#21350) hm3


hm3
csendes tag

Hello mindenkinek egy olyan kérdésem lenne hogy van egy HP Pavilion ZV5000-em és rossz venne az nverter csak a saját tiusú inverter jó bele vagy kompatibilis más modellekkel is ? Privátban valaki tudna segíteni nagyon megköszönném .

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  HP notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.