Hirdetés

2024. május 15., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#49451) Qru válasza AxBattler (#49450) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Rendben van csak nincs benne a digitklíma anélkül meg így néz ki.

#nincsbennetarcsi

(#49452) tboldi válasza AxBattler (#49450) üzenetére


tboldi
nagyúr

Más felszereltség a kettő, a linkelt hirdetésben szereplő biztos, hogy nem ES.
----------------------
A tegnap linkelt CR-Z megmozgatta a fantáziámat, és most elkezdtem nézegetni őket. Még az is lehet, hogy eladom a Jazz-t, hozzáteszek kb. egy milliót és inkább olcsóbb motort választok majd. :DDD
Ez nem néz ki rosszul. Felnit lecserélném bronz JR11-re, meg ~3 cm ültetés és kész. :D

[ Szerkesztve ]

(#49453) AxBattler válasza Qru (#49451) üzenetére


AxBattler
félisten

+ (#49452) tboldi
Sejtettem, hogy valami ilyesmi... digi nélkül már inkább rá sem kérdezek.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#49454) Bandi18 válasza tboldi (#49452) üzenetére


Bandi18
tag

Ezekben a hybrid hajtás hogy van jelen ? mert a váltó meg manuális

(#49455) BigBlackDog válasza tboldi (#49452) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1.5-ös motor, 113 lóval (ugyan 6-os váltóval, de szerintem a 6. itt is rövidebb, mint néhány 5 sebességes benzinesé), ~1100 kg, első kerék hajtás, nincs ülésfűtés, nincs tempomat, nincs könyöktámasz, gyakorlatilag két személyre méretezett beltér. Én elengedtem már rég. :(

[ Szerkesztve ]

(#49456) Qru válasza tboldi (#49452) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezen én is filóztam már (Jazz helyett) de csak 2 személyes (a hátsó 2 ülés gyakorlatilag használhatatlan) így kiesik nálam. Meg ez nem is full hibrid csak IMA.

mod:

Bandi18: A benne lévő elektromotor csak besegít a benzinmotornak, önállóan elektromosan nem képes mozogni az autó.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49457) tboldi válasza Bandi18 (#49454) üzenetére


tboldi
nagyúr

Annyira még nem néztem utána, de gondolom, mild hybrid. Tehát folyamatosan megy a benzinmotor, az elektromos hajtás csak rásegítésnek van.

BBD: Szerinted a Jazz jobb? 1100 kg ugyanúgy és csak 83 ló. :DDD Bár szeretek autót is vezetni, az igazi élményt nekem a motorozás nyújtja (és mint írtam, lesz az is), úgyhogy nyugodtan lehet FWD is. Ülésfűtés, tempomat és könyöktámasz meg eddig sem volt, nem tudom, mi hiányzik. :D

Qru: 90%-ban egyedül használom az autót, ha meg nem, ott a WagonR. :P

szerk.: Úgy néz ki, a GT felszereltségben van tempomat.
Eddig csak egy BMW R1200GS Adventure-ön próbáltam a tempomatot, igazából tetszett, de motoron hót feleslegesnek tartom.

[ Szerkesztve ]

(#49458) Qru válasza BigBlackDog (#49455) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Amúgy a TC teszt elég jót írt róla én leginkább a helyhiány miatt vetettem el.

mod:

tboldi: Akkor viszont megfontolandó. Még a redsun fest-en sem láttam pedig ott aztán minden ritka japó gép kint van. :K

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49459) JoolsNOS válasza AxBattler (#49450) üzenetére


JoolsNOS
veterán

Én csak emiatt kerestem ES-t mert a manual klíma műszerfala nagyon nem tetszett. Meg a tükörindex is hasznos szerintem ami ezzel jár.

I5 9400F, Asrock B365M Pro4, Asus RTX4070 Super Dual EVO 12GB, 16Gb DDR4, Seasonic Focus 650 Platinum TV: 65A7GQ

(#49460) tboldi válasza JoolsNOS (#49459) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ezekhez elég az LS is. :P

(#49461) demars válasza JoolsNOS (#49459) üzenetére


demars
addikt

Egyszerűen szebb! :K

tboldi: engedd el! :P Vegyél inkább egy rendes motort! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#49462) hdanesz


hdanesz
senior tag

Sziasztok,

Nézzétek mit találtam. Ha jól emlékszem a 10gen-t Angliában szerelik össze...de meglepődtem, hogy magyar alkatrész is van benne. :) Lehet ez csak számomra új persze... :DDD
Ja, egyébként a hátsó lámpának a csomagtér ajtón lévő része.

[ Szerkesztve ]

(#49463) tboldi válasza demars (#49461) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem tudom, hogy mennyi lesz a végösszeg, még akár a fentebb linkelt BMW is beleférhet. :))

(#49465) Qru válasza 8 (#49464) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem lehet hirdetni semmilyen topikban kivéve a lokális adok-veszek topikokban (példa: [link]) illetve aláírásban is lehet hirdetni.

Az ÁSZF-ben benne van amúgy (amit regisztrációkor elfogadtál).

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#49466) honda23


honda23
aktív tag

Ismételten megnéztem egy osztrák import jazzt. Nem kellett volna...
Telefonba esküdöztek, nincs rajra rozsda...

2003 előtti jazzeknek tényleg keményebb a futóműve?
Holnap megint mennék egyet megnézni.

nincsen lehetetlen, csak tehetetlen

(#49467) BlacKSouL válasza hdanesz (#49462) üzenetére


BlacKSouL
addikt

Nem cucc, mar a 3 es 5 ajtos 8 geneknek is magyar az elso ablaktorloje, meg a 9 gennek is, sot a 10nek az elso es hatso is. Na jo, kis tulzassal, mondjuk magyar osszeszerelesu. De ez igaz nehany nemet autora is, meg meg nehany japanra. Civicek, Nissan note, passatok, audik, swiftek, skodak, de bmwk is kapnak magyar ablaktorloket.
Amugy igen, a stanley is sok lampat gyart gyongyoson. Ilyen ez az automotive sector. Alacsony jarulekos koltsegek, magas hozzaadott ertek. Ezt keresik az autoalkatresz beszallitasnal. De neglepodnel hogy az ablaktorlo szerkezet durvan 35-40 alkatresze hanyfele orszagbol kerul az osszeszerelo gyarba a vilag minden tajarol.

Aláírás (nem kötelező megadni)

(#49468) F_Gergely


F_Gergely
őstag

Sziasztok,
Meg nem tettem.le az accordrol probalom magam meggyozni hogy hosszu tavon jol jarhatok vele...
Kerdesem az, hogy mitol fugg, hogy az oracsoport szine kek/feher vagy piros/feher vagy teljesen piros? Mi a helentosege, illetve mitol fugg?
A kulonbozo felszereltsegi szintek nincsenek valahol osszeirva? Pl most amit nezek nemetben executive felszereltseg de pl nincs benne kozepen az erintos navi, amit nem banok csak nem ertem, hogy itthon a kevesbe felszerelt peldanyokban meg van.

(#49469) Qru válasza F_Gergely (#49468) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Régiónként eltérnek a felszereltségi szintek tartalma és ha jól tudom a FL-kor változott a műszeregység színe, piros meg mintha csak a sport-ban lenne... de ezt majd az Accord tudók megmondják.

#nincsbennetarcsi

(#49470) Zsombe válasza Qru (#49469) üzenetére


Zsombe
senior tag

Kék a nonFL, nekem piros-fehér (FL, Sport), ha jól tudom akkor a Type-S műszerfalvilágítása teljesen piros.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#49471) F_Gergely válasza Zsombe (#49470) üzenetére


F_Gergely
őstag

2007es 2.2es dizel kombi, executive, full extra es feher kek az oracsoport. Vegig markaszervizben szervizelt.
Amiket eddig lattam mindig piros, vagy feher piros volt, ez meg feher kek, ami nagyon bejon csak meglepodtem, probalok valami logikat keresni mit jelent a kek :)

(#49473) Zsombe válasza F_Gergely (#49471) üzenetére


Zsombe
senior tag

Akkor ezt a piros dolgot rosszul tudtam, sorry. :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#49474) yodamester10 válasza F_Gergely (#49471) üzenetére


yodamester10
őstag

Lehet kicserélte,nekem is fehér.

(#49475) F_Gergely válasza yodamester10 (#49474) üzenetére


F_Gergely
őstag

Elvileg az executive felszereltsegnel feher/kek legalabbis egy nemet forumon ezt irtak.

(#49476) travis84


travis84
csendes tag

Sziasztok! A szívódízeles 99-es Xsara autóm cserére érett, szeretnék majd venni egy max. 6-7 éves nagyobb, kényelmes családi benzines autót (Honda Accord/Toyota Avensis/Mazda 6), de arra még gyűjteni kell. Főleg városi használat, egy-két havonta egyszer családlátogatás, kb évi 15 ezer kilométert megyek. Ezért a dízelesek kilőve.
Köztes időszakra (kb. 3-4 év) szeretnék autót 2 millió körül, amely jól tartja az árát. Ezért néztem ki magamnak a Honda Jazz-t, amit itt is olvastam róla: megbízható, értékálló, keveset fogyaszt, kis családnak is megfelelő és a fenntartása sem vészes.
2009-esből találni bőven, 2010-esből is akad ebben az árban 100 ezer kilométer alatt is, de ha még várnék kicsit, és hozzá tennék fél millát, akkor 2012/13-as modelleket is el lehetne csípni. Érdemes spórolni a fiatalabbakra még pár hónapot? Vagy 4 évig a 2009-es modellel se nagyon lesz problémám ? Németországban érdemes-e nézelődni? Ott már 2014-est is találni 2.5 millió alatt, igaz elvétve itthon is találni, pl. pont egy Honda kereskedésnél: Honda 1.2 2014-es
Van-e típushiba, amit érdemes vásárláskor megnézni? Válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#49477) ---Lasali---


---Lasali---
Közösségépítő

No, szét van döntve a CE2.

Többi kép: [link]

Felkerül egy LUK kuplung szett, egy Rover 620 váltó, mert ebben elfingtak a szinkronok. Egy váltó mosás motorolajjal, aztán próba, ha jó, akkor kap MTF 3 at. Közben főtengely szimering csere, mert az szépen folyat, látszik a régi váltó kuplungházának aljában is az olaj. :D Plusz az összes féltengely csukló gumiharang kuka.

(#49478) Qru válasza travis84 (#49476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Külföldi papíros, szóval a rozsdára fokozottan figyelj. Osztrákoknál/németeknél nagyon vadul sóznak, amit tartósan semmi sem bír.

#nincsbennetarcsi

(#49479) travis84 válasza Qru (#49478) üzenetére


travis84
csendes tag

Köszi! Az a baj, hogy 10-ből legalább 8 Honda Jazz külföldi papíros sajnos. Ritka a magyar autó a piacon. Egy 2014-es modellnél is felüthet a rozsda? Ez kicsit elszomorító. Mely részeknél érdemes különösebben figyelni ?

(#49480) tboldi válasza travis84 (#49479) üzenetére


tboldi
nagyúr

Magyarországon nem volt túl népszerű autó a Jazz, mert nem volt olcsó, és amiket meg is vettek, jellemzően alap vagy közel alap felszereltségűek. Mostanában szaporodtak meg az utakon a GD Jazzek (2002-2008), szinte mindegyik kintről behozott, valószínűleg mostanra vált elérhető árúvá.

Szerintem egy 3 éves autónál még nem nagyon kell a rozsdától tartani, de természetesen kizárni sem lehet. Bár az enyém régebbi (2006-os GD), de a sárvédőíven, illetve a mellette lévő műanyag takaróelem alatt már megjelent. Szerencsére még időben kezelve lett, nem kellett vágni, hegeszteni.
Az újabb Jazzekről nem tudok nyilatkozni. :B

(#49481) Qru válasza travis84 (#49479) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha egész szezonban nem mosta le róla a sót akkor 3 tél is megviseli. Ezek nem kapnak gyárilag alvázvédelmet így még ha nem is átrohadt lemezeket de felületi rozsdára lehet számítani (ami amúgy jó alkualap). Főleg ott ahova veri a kerék a vizet ott keresgélj és belül/alul mert onnan kezdi enni a rozsda.

#nincsbennetarcsi

(#49482) F_Gergely válasza Qru (#49481) üzenetére


F_Gergely
őstag

Bahh gyarilag nincs alvazvedelem? Azt hittem ilyen nincs, tehat minden autogyarto gyarilag kezeli alvazvedovel az autoit.

(#49483) tboy93 válasza Qru (#49481) üzenetére


tboy93
nagyúr

Azért van az alján alvazvedo, csak nem túl sok :D 3 év alatt szerintem nem eszi meg még az az osztrák só sem az autót, de alá kell nézni.

(#49484) yodamester10 válasza F_Gergely (#49482) üzenetére


yodamester10
őstag

Az én járgányom 13 éves múlt és nem rozsdás.Egy szaki ismerősömmel lebeszéltem a szeptemberi alvázvédelmet és azt mondta az ilyen autókat viaszolják nem alvázvédőzik.
Na nincs még kiválasztott? :D

(#49485) 8 válasza F_Gergely (#49468) üzenetére


8
senior tag

Executive Leather felszereltség a non-fl 7.gen accordnál a xenont, a bőr székeket és a napfénytetőt jelenti többek között, a Sporthoz képest. A navit külön lehetett rendelni, úgy mint fl-ben pl a távolságtartós tempomatot.

50.000Ft (!) jóváírás Gránit bank kétperces okostelefonos számlanyitáshoz, feltétel nélküli 0Ft/hó számlával. Mastercard Platinum bankkártya 2 évig ingyen. 500Ft PARKL kupon parkoláshoz. Raiffeisen, Curve bónuszokhoz ajánlókód elérhető. Revolut regisztrációhoz 8.000Ft tőlem. Privát üzenetben küldöm

(#49486) civic_98


civic_98
újonc

Sziasztok!

Nemrég vettem egy 98-as Aerodeck Honda Civicet, és több helyről is azt az infót kaptam, hogy itt a fórumon kaphatok elérhetőséget egy jó, hozzáértő Honda szerelőhöz. Szeretném felvenni vele a kapcsolatot, ez ügyben kérem a segítségeteket. Előre is köszi. Üdv, Csaba

(#49487) Qru válasza F_Gergely (#49482) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kezeletlen a lemez de klasszikus/rendes alváz és üregvédelmet nem kapnak gyárilag.

#nincsbennetarcsi

(#49488) Barell


Barell
senior tag

Sziasztok. D15z6, továbbra is nehezen barátkozom meg vele hogy lent nagyon lomhácska, főleg klímával. Mennyit befolyásolhat az ha kerülne rá katalizátor? Úgy olvastam hogy nélküle lent lomhább, fent erősebb.És én pont az ellenkezőjét szeretném. Észre lehetne venni valamit ha vissza kerülne egy katalizátor?

(#49489) tboy93 válasza Barell (#49488) üzenetére


tboy93
nagyúr

Nem hiszem hogy számottevő különbség lenne.

(#49490) Qru válasza Barell (#49488) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A katalizátor egy plusz fojtást ad a motornak, aligha lesz tőle erősebb bármilyen tartományban szvsz...

#nincsbennetarcsi

(#49491) Barell válasza Qru (#49490) üzenetére


Barell
senior tag

Értem. Akkor el kell fogadnom ilyennek? :)

(#49492) tboy93 válasza Barell (#49491) üzenetére


tboy93
nagyúr

Yap.

(#49493) F_Gergely válasza yodamester10 (#49484) üzenetére


F_Gergely
őstag

Nincs, keves a faceliftes illetve kivetel nelkul a sport felszereltsegueket aruljak mint executive holott baromira nem az... szimplan hulyenek nezik az embert. Nemeteknek se nagyon talalok. Nezem folyamatosan a hirdeteseket.

(#49494) Fkris válasza Barell (#49488) üzenetére


Fkris
őstag

Válts ügyesen, pörgesd, a szívó benzin az ilyen.

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49495) yodamester10 válasza F_Gergely (#49493) üzenetére


yodamester10
őstag

Nálam megegyezik a leírás amit beavis83 kolléga írt és a szervizkönyvben is az van.Én mázlistán kifogtam úgy látom :D igaz csak 2004-es,de minden fullos,még a küszöbön is van aluborítás accord felirattal.

(#49496) bbubby00 válasza Barell (#49491) üzenetére


bbubby00
őstag

Kell ra egy kompresszor vagy turbo aztan nem lesznek ilyen problemak.

Eladó Mazda MX5 széles választékban: https://www.facebook.com/hasznaltmx5

(#49497) Fkris válasza bbubby00 (#49496) üzenetére


Fkris
őstag

Vagy ez

"...on the Fields of Trenzalore, at the fall of the Eleventh, when no living creature can speak falsely or fail to answer, a question will be asked — a question that must never ever be answered...

(#49498) tboldi


tboldi
nagyúr

Megjött az új kulcstartóm. :DD

[ Szerkesztve ]

(#49499) Qru válasza tboldi (#49498) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

:DDD

#nincsbennetarcsi

(#49500) z123456789 válasza tboldi (#49498) üzenetére


z123456789
addikt

De k*rva szar. :DDD

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.