Hirdetés

2024. május 17., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:27:44

LOGOUT.hu

Honda topik

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21701) Lokids


Lokids
addikt

Fene! Szerelő haver nem ér rá megnézni a hondát. :(
Akkor csúszik 1 hetet ha addig nem viszik el. :P

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21702) !Overdose! válasza Lokids (#21701) üzenetére


!Overdose!
őstag

Inkább vidd be a Hondához átnézetni. Nem egy nagy összeg és legalább fel tudják emelni.

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#21703) Napfénysüti válasza neduddki (#21691) üzenetére

Én megvettem múlt héten az újságot és elolvastam. Jobb az értékelése mint gondoltam. :K

Més que un club!

(#21704) orbano válasza Lokids (#21701) üzenetére


orbano
félisten

ha jó a kocsi addigra elviszik :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21705) Lokids


Lokids
addikt

Azt megtudjátok mondani, hogy a civic sport és a normál (5 ajtós) között mi a különbség a 3 ajtós kasznin kívül? Technikailag eltér? Netán más a felszereltség?

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21706) shadeofme válasza Lokids (#21705) üzenetére


shadeofme
tag

Hatul van pluszban egy emblema, h 'Sport'. :D
Amugy nem hinnem, h olyan sok kulonbseg lenne.
Extra lovakra meg fokent nem kell szamitani.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#21707) !Overdose! válasza Lokids (#21705) üzenetére


!Overdose!
őstag

Sport: 3 küllős kormány, fehér számlapú műszerek és talán nincs is más...

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#21708) xcbiker válasza Lokids (#21705) üzenetére


xcbiker
addikt

a küszöb spoiler asszem még. ott is ott a sport felirat.
De én 5 ajtósat nem vennék. Az nagyon bután néz ki. Mint egy bálna.

itt egy sport teszt: [link]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21709) Lokids válasza xcbiker (#21708) üzenetére


Lokids
addikt

Az a baj, hogy a 3 ajtós még rosszabb. :(
Lehet ezt sokan másképp látják, de én egyátalán nem szeretem a 3 ajtós karosszériát egy kocsinál sem.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21710) xcbiker válasza Lokids (#21709) üzenetére


xcbiker
addikt

akkor ott a nedudki-féle sedan design.
De 7gen-nél a 3 és 5 ajtós közül a 3 ajtós a szebb ez biztos.
Olyan mintha két különböző kocsit néznél. Annyira más. Persze ha családi kocsi kell akkor jó az 5-ös.
Bár akkor én meg inkább SUV-okat néznék.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21711) orbano válasza xcbiker (#21710) üzenetére


orbano
félisten

azért egy 2002-es ex sedan feketében nem egy nagy csúnyaság szvsz :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21712) xcbiker válasza orbano (#21711) üzenetére


xcbiker
addikt

fehérben is szép az a 4 ajtós :D - ezüstben elég snassz. :DDD
de én az 5 ajtós rondaságáról beszéltem.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21713) wierra válasza Integra (#21700) üzenetére


wierra
senior tag

Kénytelen vagyok iTunes-t használni, bár az elején vonakodtam tőle, de egészen használható cucc, főleg tag-ek tekintetében. Ettől függetlenül én sem ömlesztve, hanem rendszerezetten tartom a zenéimet. Másrészt pedig az iTunes lehetőséget biztosít playlistek definiálására, ami meg már közel sem a "butajúzer" kategória :P ;) .
Bár ehhez nyilvánvalóan iPod/iPhone kell...
Foobar-nak van olyan funkciója, hogy rákeres a kp-i adatbázisban a kijelölt zenéidre és ha talál megfelelő tag-eket, akkor update-eli a zenéidet, így a lusta ember is jól jár. :DDD

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#21714) Lokids válasza xcbiker (#21710) üzenetére


Lokids
addikt

Most nézem, hogy ugyanannál a kereskedőnél van sedan is:
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_1.6i_ls_elegance-4447356

Nem néz ki rosszul ez sem. Ráadásul a világos belső jobban tetszik. De valamiért úgy vagyok vele, hogy a csapotthátú praktikusabb, ha esetleg TV-t, széket vagy hasonlókat kéne szállítani. Nem hiszem, hogy a 42" belefér a csomagtartóba, vagy a hátsó ülésre.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21715) xcbiker válasza Lokids (#21714) üzenetére


xcbiker
addikt

ízlések és pofonok....
nekem a bringa szépen befér a lehajtott hátsó ülésre alkalomadtán.(6gen 3door)

Persze én többnyire egyedül, max ketten, ritkábban többen ülünk benne.

Mondjuk én nem tv szállításhoz veszek esetleg rondább kocsit. ha befér befér, ha nem akkor megoldom máshogy.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21716) Lokids válasza xcbiker (#21715) üzenetére


Lokids
addikt

Én sem mindennapi tv szállításhoz szeretném használni. Csak albiban lakom, és ha esetleg költözni kell, akkor nem árt, ha elfér. A 3 ajtós viszont nagyon kényelmetlen, ha valakinek hátra kell ülni.

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21717) Manitou


Manitou
addikt

Szerintetek mi lehet a gond ?

Nem régen volt olajcsere a gépen. Olajcsere óta mentem kb 1000km-t.
Most egy olyan problémám van, tegnap csinált egy olyat a gép, hogy indítottam s nem akart elaludni az olajnyomás lámpa és a motor is furán járt. Le is állítottam, aztán újból indítva már a szokásos módon indult. Hidegen nincs gond indításnál. Viszont mikor pl viszonylag meleg a motor, pl mikor előtte 2 órával mentem a kocsival akkor csinálja, illetve a tegnapi volt a 2. alkalom hogy ilyen előfordult. Illetve az alapjárattal sem stimmel valami, van amikor túl alacsony. 4-500-as csak.
A motorba kicsit túl van töltve az olaj, a szerelő így töltötte fel. Utánaolvasgatva elvileg ha kicsit túl van töltve az annyira nem nagy gáz, csak ha nagyon.
Most próbálok majd leengedni belőle, hogy a min és a max között legyen, hátha ez segít, bár nem nagyon bízok benne :U :(

A motor nem hiszem hogy kopott és azért lenne a gond.
Most Eneos Hyper Premium 5W40 olaj lett beletéve, előtte is 5W40 volt benne csak Metabond.
Kérdés, hogy ez lehet e az olaj miatt? Illetve esetleg olajszűrő miatt? Pedig direkt jóféle olajszűrőt vettem bele. :F

Esetleg olajpumpa lehet a ludas :F

Ja és ha valaki nem tudja nem hondáról van szó, hanem nissan.

[ Szerkesztve ]

(#21718) xcbiker válasza Lokids (#21716) üzenetére


xcbiker
addikt

szerintem nézd meg élőben és döntsd el.
Szempont az is hogy hányan használjátok az autót általában.
Nálam 80%-ban csak az első ülések vannak használva.
Ha valaki meg velem aka jönni 3.-4. esetleg 5.-nek akkor az utasoldali ülést döntve szépen kússzon be hátra.
Én azért nem fogok olyat venni ami nekem nem annyira tetszik mert másnak úgy jobb lesz.
Persze mondom ezt család nélkül. Ha lesz akkor egy darabig jó ez is, ha meg bővülünk akkor mindenképp valami SUV.

Ha 7gen 5ajtósátból kiveszett a sportosság látszata is. Szimpla egyterű. Feltételezem a8gen-nél az 5 ajtót azért oldották meg rejtve, ill úgy módosíották a karosszériát, hogy a küllem ne változzon a 3 és 5 ajtós modellek esetében.

[ Szerkesztve ]

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21719) neduddki válasza Lokids (#21705) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

emleim szeritn vagy 10cm-et kivagtak a kozepebol:- )

udv

neduddki

mod: #21714: gyakorlatilag egy kismeretu irodai mfp mar nem fer be a csomagtarto ajto miatt:- ((( azon a karpiton nagyon meglaccik ha tekergetett orarol van szo nezd meg alaposan /egy budaoersi neppernel neztem egy 52Mm-eset hat vicc volt, sajan rendszamra enm emlexem:- (/

[ Szerkesztve ]

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21720) neduddki válasza neduddki (#21719) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

majdnem eltanatam, dunakeszi:- )

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21721) VTI-Totya válasza Manitou (#21717) üzenetére


VTI-Totya
tag

Milyen nissan?

évj, típus? km? adott olajjal elment km?

Bár első blikkre olajcsere és szűrő csere azonnal és szerintem abba 10w-40 fog kelleni gyári olajszűrővel mert arra finnyás a nissan motor.

Én most vettem egy elég ritka primera-t a ferdehátút. 94-es és 148.000-es szervíz volt 2009-ben rajta márkakereskedésben és most van benne 163e.

Tuti papié lehetett mert 300km után is rozsdás csak a kipuff belseje........... :DDD

De ajánlom a nissanfunclub-ot. ;)

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#21722) Integra válasza wierra (#21713) üzenetére


Integra
titán

sajnos az itunes is ugyanúgy szétgányolja az egészet az én esetemben.
nálam totális bukta az összes ilyen. megnézem hogy mikor fogja összeszedni tag-be magától a mixeknél és remixeknél meg egyéb trackeknél az infot, mivel rétegzene, teljesen esélytelen. lédigaga meg a többi ilyen moslék az tuti nem jelent gondot neki, de azt meg hallgat a halál. :)
ez a közp-i adatbázis akkor működik ha a kommersz daily zenét hallgatod és a zapplénak van szerződése az adott kiadóval, minden más esetben simán csődöt mond.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21723) wierra válasza Integra (#21722) üzenetére


wierra
senior tag

A Foobar nem iTunes :P
Két különböző sw-ről beszéltem :U.

With no offense: ha egy hülyéknek kitalált alkalmazás Nálad nem működik rendesen, akkor ott vélhetően a userrel lesz a probléma ;] :U

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#21724) Lokids


Lokids
addikt

Szerintetek ezzel mi lehet a gond, hogy csak ennyibe kerül?
http://www.hasznaltauto.hu/auto/honda/civic/honda_civic_2.0_type-r-4814200

If you chase two rabbits you will lose them both.

(#21725) Integra válasza wierra (#21723) üzenetére


Integra
titán

leirtam mi a gond az én esetemben, ha ezt nem értetted meg, akkor nem tudok mit tenni. - karszéttárós szmájli.

mod: és önmagában engem nem zavar ez a tagges szar, az viszont igen, hogy az alternativát fel sem ajánlja, hogy aki nem akarja ezt a hulladékot használni, az nyugodtan tudja a hagyományos folder structure-t használni... ez a nagy baj.
amúgy az összes mai okostelefonnál is ez van, tiszta szivás a maroknyi it-s embernek, aki nem szereti hogy szétautomatizálni akarják az életét.. ezért van winamp, mortplayer és hasonló appok, amik még képesek normálisan működni.

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21726) Manitou válasza VTI-Totya (#21721) üzenetére


Manitou
addikt

Nissan Almera N15 1.4 GX (1-es almera) 98-as évjárat
~180 000 km van benne

Nissanfunclubon is fennt vagyok, írtam oda is, de még nem jött válasz.
Előzőleg 7000 km-t mentem csak egy csereperiódus alatt, olajat alig fogyasztott. Semmi ilyesmi gondom nem volt eddig vele, most jött elő a probléma az olajcsere után kb 1000km-el.
Olajszűrőt olvatam nissanfunclubon, hogy valakinek a japaparts-os olajszűrő tete tönkre a motorját.
Mann filtert vettem bele, elvileg annak jónak kéne lennie nem?

Nem tudom mi a gyári szűrőjének a márkája. Jó lenne, ha csak ennyi lenne a gond.
Az nem nagy tétel.

(#21727) wierra válasza Manitou (#21726) üzenetére


wierra
senior tag

Olajszűrőből szerintem autómárkától függetlenül GYÁRIT kell(ene) használni. ;)

"In fact, success represents 1 percent of your work which results only from the 99 percent that is called failure. Success can be achieved only through repeated failure and introspection.” – Soichiro Honda

(#21728) trassher válasza Integra (#21700) üzenetére


trassher
addikt

Tudom hogy a Mp egy rakás szar. Én is winampot használok. A cirka 6000 zeneszám között valahogy jobban navigálok mint Mp-rel.

Redmi Note 7

(#21729) neduddki válasza Manitou (#21726) üzenetére


neduddki
nagyúr

HI!

esmeros almerajaban legocsobbolajok/szurok kimarado szervizperiodusok, 2cm-vel roviodebb kipuff/:- )))/ etc. meg mindig talpon ijje kormu,eney kozott min 120-130Mm benne
mann bosegesen jo szuro

udv

neduddki

https://facebook.com/bestwax.eu, mailto: bestwax.eu@gmail.com hamarosan: www.bestwax.eu a lustasag fel egesseg, en tejjesen egesseges akarok lenni

(#21730) Manitou válasza neduddki (#21729) üzenetére


Manitou
addikt

Beszéltem szerelővel. Holnap reggel nála kezdek.
Azt monda vigyem el, aztán megnézzük, de szerinte olajgomba lesz a gond.

Kiváncsi leszek :U

(#21731) Integra válasza trassher (#21728) üzenetére


Integra
titán

ennyi:)
a másik, hogy szerintem alapvetően a jelenlegi autohifi technológia, elavult és megbukott már rég. kőkorszak ahogy van.
nekem a következő kéne: egy usb csatlakozó, ami az erősitőbe megy közvetlen. és a telefonomból az érintőképernyős interfészen játszok le bármilyen zenét. már csak azért is mert a legjobban kezelhető és a scroll bar-t semmi se tudja verni. milyen már, 2011-ben ott tartom nyomva azt a rohadt előre tekerő gombot, percekig, hogy 20 percet előre tudjak tekerni, vicc...
vagyis, hogy a digitális audio jel fusson be az erősitőbe. csak ennyi lenne a lényeg. de ezt mai napig sehol se láttam, hogy bárki megcsinálta volna. ez a fajta lejátszás csak akkor működik ha a telefonod analóg jack kimenetébe dugod a kábelt, de annak meg mekkora fos már a minősége, használhatatlan...

[ Szerkesztve ]

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21732) VTI-Totya válasza Manitou (#21730) üzenetére


VTI-Totya
tag

De ha azt írtad, hogy a hangja se volt jó............olajgomba mi?. :U :W

Szerintem meg keress szerelőt. ;)

Az első az lenne, hogy beméretném az olajpumpát. ;) Macera, de olcsóbb mint egy motorgenerál az olajnyomás kihagyások miatt....... :U

[ Szerkesztve ]

150-nél tolok egy negyediket és a lehúzott ablakon dobom neked a fehér zsepit, hogy töröld szemed, szád.

(#21733) xcbiker válasza Integra (#21731) üzenetére


xcbiker
addikt

milyen igaz... (tekeréssel való szenvedés)
Én Armin mixeivel szívok mikor egy-egy számot visszatekernék és gáz mennyi ideig tart a pio 88rs-II-n.

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21734) Manitou válasza VTI-Totya (#21732) üzenetére


Manitou
addikt

De ha azt írtad, hogy a hangja se volt jó............olajgomba mi?.

No ez az. Ugyanezt a kérdést tettem fel magamban :U
Tehát jelen esetben jogos hogy égve marad a lámpa, mert tényleg a hangján is hallatszik, hogy nem úgy jár mint ahogy kéne.
Bár lehet félreértett, mert azt kérdezte, hogy a hangja nem e változott meg a kocsinak, és mondtam neki , hogy menet közben nem éreztem, hogy lenne változás. De azt is mondtam, hogy mikora lámpa nem aludt el, akkor a hangja is fura volt. Na majd személyesen megbeszélem ezt vele

Egy olajpumpa csere mennyire zsebbenyúlós? Én eleve nem is találok olajpumpát almerához se unixnál, se bárdinál, máshol nem néztem.

[ Szerkesztve ]

(#21735) CurrentValue válasza xcbiker (#21715) üzenetére


CurrentValue
tag

a 42" is bent volt ;)

(#21736) CurrentValue válasza VTI-Totya (#21732) üzenetére


CurrentValue
tag

Tapasztalat?:P

(#21737) orbano válasza Integra (#21731) üzenetére


orbano
félisten

igen, ez eléggé szánalmas, hogy sehol nem tartanak ezek a technológiák. majd szépen lassan csepegtetik... 20 év múlva talán eljut az egész egy olyan szintre, mint amilyen a számítástechnika 10 évvel ezelőtt volt

A vér nem válik VAZZE!™

(#21738) orbano válasza VTI-Totya (#21732) üzenetére


orbano
félisten

M-Marelli és Kayaba gátlók között mekkora a difi minőségben?

A vér nem válik VAZZE!™

(#21739) CurrentValue válasza orbano (#21738) üzenetére


CurrentValue
tag

olasz vs japán? egyéb kérdés?:D

(#21740) Manitou válasza orbano (#21738) üzenetére


Manitou
addikt

Enyémben kayaba van gyárilag. Álítólag tartós darab.

[ Szerkesztve ]

(#21741) xcbiker válasza CurrentValue (#21735) üzenetére


xcbiker
addikt

akko biztos...franc se emlékszik má mekkora tv-t szállítottam neked... :DDD

Notebook javítás, BGA chip csere. Adatmentés Sérült Adathordozókról.

(#21742) orbano válasza CurrentValue (#21739) üzenetére


orbano
félisten

:R

A vér nem válik VAZZE!™

(#21743) trassher válasza orbano (#21738) üzenetére


trassher
addikt

Mi minden japán kocsiba Kayabát rakunk általában. Eddig nem volt panasz. Utolsó ilyen akciónál mikor visszajött a tulaj kipróbálás után ezt mondta:"Ez k*rva f@sza!"

Redmi Note 7

(#21744) orbano válasza trassher (#21743) üzenetére


orbano
félisten

ok túl van tárgyalva :))

az első féktárcsát nem tudjátok hogy kell levenni? ugye elölről van felcsavarozva? :U

A vér nem válik VAZZE!™

(#21745) Integra válasza orbano (#21737) üzenetére


Integra
titán

én ebben az egészben csak azt nem értem, hogy nekik ez nem jut eszükbe?
vagyis szerintem de, de nem mernek ilyen interészt kihozni, mert lehúzhatnák a rolót...
de hogy még a dension se meri meglépni....

...egy fecske nem csinál nyarat, viszont egy hülye százat csinál...

(#21746) CurrentValue válasza orbano (#21744) üzenetére


CurrentValue
tag

1 csavar ami a féknyerget tartja, utána kihajtod, leveszed. DE te informatikus vagy, fizess egy szerelőnek 1000Ft-ot, te meg ülj be egy moziba az asszonnyal.

(#21747) shadeofme válasza Lokids (#21709) üzenetére


shadeofme
tag

En sem szeretem a 3 ajtos vagy szedan kivitelt, egyik sem praktikus.
Nem tudom miert ragaszkodsz a 7. gen-hez...
Az en 6. gen 5 ajtosomba lehajtott ulesekkel 5 borond + egy bringa elfert ugy, h rendesen ki lehetett latni a hatso ablakon. De ha nincs is ennyi cucc, akkor is sokkal konnyebb pakolni, mint egy szedant es tobb hely van, mint egy 3 ajtosban.

Ha privit irsz, tedd hozzá, h mi érdekel, mert több cuccot is hirdetek.

(#21748) orbano válasza CurrentValue (#21746) üzenetére


orbano
félisten

:D én nem szerelek, csak tudni akartam, hogy mennyi szereléssel számoljak :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21749) orbano válasza Integra (#21745) üzenetére


orbano
félisten

majd a kínaiak... :)

A vér nem válik VAZZE!™

(#21750) Lokids válasza shadeofme (#21747) üzenetére


Lokids
addikt

Nem ragaszkodok a 7 genhez. Csak a WagonR-em 2002-es és nem akarok régebbi kocsit venni. (Type-R esetében kivételt tennék, de azt nincs pénzem fenntartani)

If you chase two rabbits you will lose them both.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.