Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#30751) szab.tam


szab.tam
nagyúr

igen, csak ezekhez kell külön áramforrás, mert kikapcsoláskor ugye elfelejtődik, ami benne van. az i-ramnál asszem volt valami 16 órás gombelem, de ha simán dedikálunk a normál slotokban lévő ramból ramdiszket, akkor mitől maradna meg raja a cucc a gép kikapcsolása után? :F minden bekapcsolás után feltelepíted a játékot? vagy kikapcs előtt mented a hdd-re és vissza?
na, de ne offoljuk totál szét..... :B

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30752) TESCO-Zsömle válasza szab.tam (#30751) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Külső táp, esetleg külső/belső akku.

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#30753) szab.tam válasza TESCO-Zsömle (#30752) üzenetére


szab.tam
nagyúr

én a normál ramfoglalatban lévő ramokról beszélek, aminek egy részéből - 24-ből 18 - akar radiátor kolléga ramdiscet dedikálni. (ha egyáltalán jól értettem, mit is tervez.) abba hogyan vezetsz külön árramforrást? szeritnem sehogy. :N
nem külön bővítőkártyán lévő slotokban csücsülő modulokra gondolok. ott persze, hogy megoldható a tápolás.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30754) radi8tor válasza szab.tam (#30751) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

ha simán dedikálunk a normál slotokban lévő ramból ramdiszket, akkor mitől maradna meg raja a cucc a gép kikapcsolása után?

Minden normális programban van ilyen opció, hogy a gép leállítása előtt kimenti HDD-re a RAMdisk tartalmát. Windows indítása előtt pedig betölti onnan. :K
Amit én találtam, az meghatározott időközökben is tud menteni (áramszünet vagy hardverhiba miatt bekövetkezett leállás ellen).

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#30755) ZetorGumi válasza radi8tor (#30750) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Offtopic FTW. :) Csak aztán nehogy cink legyen, h a Hogyan is néznek ki gépeink topicban ramdiskekről beszéltek. :D
On: Kérdés. Merre tudnék szerezni méretrevágott 1mm vastagságú fémlemezt? Még mindig nemtudom, hogy merre lehetne.

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30756) szab.tam válasza radi8tor (#30754) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ok, így értem. (habár a kérdésem 2. felében ez így benne is volt majdnem...)
csak így kicsit fából vaskarika. még 500/500/85-ös sata3 csúcs ssd sebesség mellett is...

de egy biztos. játék save/load kissé durván alalkulna... :K

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30757) szab.tam válasza ZetorGumi (#30755) üzenetére


szab.tam
nagyúr

méretre, vagy alakra? nem mindegy. ha méretre kell csak, akkor itt

a fémlemez elég tág fogalom...

sajnos nem vágnak nagyon pontosan. inkább darabolásnak hívnám, ahol mindig inkább 1-2-3 mm rajtamarad, nehogy kisebb legyen. és mivel tömegre adják, így nem bukhatnak rajta. csak nekünk kell vele szenvedni.
mint a hentesnél: 3.40, maradhat? - csak nem kérdezik meg... :D

de a barkács topicban is kérdezd meg, hátha jön még 5let.
ha házoldalnak vagy hasonlónak kell, akkor ott megveheted az elnagyoltat, és szintén a barkács topicból keríteni kell egy fexes- embert.

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30758) radi8tor válasza ZetorGumi (#30755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem kiemelt téma, itt lehet offolni. ;]
Ezt is megtanultam ebben a hónapban.

⭐ Stella

(#30759) BDave


BDave
őstag

Megvan az új ház, új cuccokkal. Nagy az öröm!!! :)
Előtte: 1#
Utána: 2# 3#

[ Szerkesztve ]

(#30760) becsitibi válasza BDave (#30759) üzenetére


becsitibi
senior tag

Nekem tetszik ez a házikó,már csak a kábeleket kell normálisan elvezetned hátul,néhány szines venti,vagy egy led világitó is csodákra képes :U

(#30761) radi8tor válasza BDave (#30759) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Miféle kuckó ez?

⭐ Stella

(#30762) BDave válasza radi8tor (#30761) üzenetére


BDave
őstag

(#30763) BDave válasza becsitibi (#30760) üzenetére


BDave
őstag

Kábeleket normálisan elrendezni? Hát de ezek elvannak! :) Ami tudtam, hátul elvezettem a hátsó lapnál, a többivel meg mit csináljak?
Világító led szerintem felesleges, úgysem látszik, nincs plexi, ráadásul egy asztal oldalához van elhelyezve a gép.

[ Szerkesztve ]

(#30764) ZetorGumi válasza szab.tam (#30757) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Hát gépházat csinálok, ahhoz kellene, mondjuk úgy, hogy az oldalán van kivágás, amit megadok, és hasonlók, méret nemlényeg, azt én korrigálom itthon.
Rákérdek a suliban is majd, hátha.
És a fémlemeznél konkrétan vaslemezre gondoltam, mivel hegeszhetőnek kellene lennie.
Radi: Saajnos, mindig tanulsz. :DDD

[ Szerkesztve ]

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30765) zolee5016


zolee5016
őstag

Hello nem tudja esetleg valaki, hol lehet modus táphoz alaplapi power kábelt szerezni kb 60centiset, jó lenne hosszabitó is! ezért! kellene köszi

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#30766) radi8tor válasza zolee5016 (#30765) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

http://pcgear.hu például.
De sok helyen árulnak hosszabbítót 12V ATX hosszabbítóként keresd.

⭐ Stella

(#30767) zolee5016 válasza radi8tor (#30766) üzenetére


zolee5016
őstag

köszönöm! :R

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#30768) wii90


wii90
tag

Ezek aztán gépek a javukból :)

(#30769) voyi válasza kornel76 (#30732) üzenetére


voyi
aktív tag

Nekem is ilyen CM Storm Scoutom van!:) Meglepődve látom,hogy még a 6950 is kényelmesen belefér! :)) Bár így én azért még egy 12 centis ventillátort felülre,mer a videokari valamelyest útban van a kereszthuzatnak.

Amúgy azt a talpcserét a gyakorlatban hogy kell megcsinálni? értem ezalatt azt, hogy miként kell levenni a gumitalkapat,és hogy kell rátenni a bútorttalpat? Mert én is szereteném megemelni a kuckót.

ezeket a ref hűtéses 6950 kártyákat hogy lehet jól és hatékonyan portalanítani?(ventinél,illetve hűtőbordáknál a felgyülemlett por)

Aláírás

(#30770) kornel76 válasza voyi (#30769) üzenetére


kornel76
aktív tag

Azért a 6950 belefér az nem teljesen igaz.... Sokat bújtam a netet mire kiderült h az XFX saját hűtésű cucca csak 24 cm-es.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30771) voyi válasza kornel76 (#30770) üzenetére


voyi
aktív tag

Vagyúgy.. Már reménykedtem:D Noha én az MSI oc 6850es kariját néztem ki, az tuti belefér:)

Aláírás

(#30772) imibogyo válasza kornel76 (#30770) üzenetére


imibogyo
veterán

Mire van a flex? ;]

(#30773) kornel76 válasza imibogyo (#30772) üzenetére


kornel76
aktív tag

A flex az egy kézi szerszám amivel különböző fémtárgyakat lehet így-úgy kivágni..... :P

Viccet félretéve mivel nem értek az ilyen szerszámokhoz nem vállalkozok rá és am is volt megoldás.

[ Szerkesztve ]

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30774) imibogyo válasza kornel76 (#30773) üzenetére


imibogyo
veterán

Jó hát értem én. :B

Bár általában én nem szoktam szenvedni vele, megcsinálom magamnak. Kivéve, ha várhatóan el fogom adni a házat. De ilyen ritkán van. :K

(#30775) SkyS1gn válasza kornel76 (#30773) üzenetére


SkyS1gn
félisten

flex definiàlàsa xDDD
te még nem is làttàl olyat gondolom :-D :-D

Tech addict, $TSLA and Tesla owner, geek.

(#30776) kornel76 válasza SkyS1gn (#30775) üzenetére


kornel76
aktív tag

Látni láttam... talán még használtam is :P nem túl nagy sikerrel :B .

De nem is én kérdeztem h minek van a flex :DDD .

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30777) ZetorGumi válasza kornel76 (#30776) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Kivágom én neked, ha kell. xD Tuti b.f.sz vagyok flexxel. XDD

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30778) miresz


miresz
veterán

Lecseréltem a Xigmatek Midgard házat egy CM 690-re+ megjött a H60-as is.Kezd alakulni a kicsike. :) (bocs a képek minőségéért de nem vagyok fotóművész.)

[ Szerkesztve ]

(#30779) radi8tor válasza miresz (#30778) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép, igényes gép. :C
Az alsó kép olyan, mintha szilikonspray-el fújtad volna be a házat :)

⭐ Stella

(#30780) monosz válasza miresz (#30778) üzenetére


monosz
őstag

Apes,ez tényleg nagyon ott van.Gratula. :C
Le a kalappal. :R Nagyon szép az össz hatás. :K

A fontolgatással gyakran elmúlik az alkalom..

(#30781) zolee5016 válasza miresz (#30778) üzenetére


zolee5016
őstag

Ezt nyugodtan dobd fel a pc style-ra is :C

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#30782) miresz válasza radi8tor (#30779) üzenetére


miresz
veterán

THX mindenkinek! :R Igen az alsó kép színein próbáltam javítani egy kicsit,de sok lett a gamma.

[ Szerkesztve ]

(#30783) kungzi válasza miresz (#30782) üzenetére


kungzi
veterán

a h60 hogy teljesít? én is most készülök ilyet vagy h70-et venni.

(#30784) Moddingboy válasza miresz (#30778) üzenetére


Moddingboy
Modder

Nagyon pofás! Grat! ;)

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#30785) miresz válasza kungzi (#30783) üzenetére


miresz
veterán

Ma szereltem be,és meg kell mondanom,hogy előtte Artic Freezer 13PRO-m volt és az halkabb volt a H60-nál.Na de ez orvosolható lesz majd egy ventilátor cserével.A hűtési teljesítménye viszont nagyon frankó. 3,6Ghz-n használom a PH II 965-ömet 1.300V-on és prime95 alatt sem ment feljebb 44C'-nál. 4Gh-en 1,450V-nál prime95 alatt 57C' volt. Csak ez a fránya ventilátor ne lenne ennyire hangos.

[ Szerkesztve ]

(#30786) szab.tam válasza miresz (#30785) üzenetére


szab.tam
nagyúr

real temp-pel nézd, de aida/everest-tel. (utóbbi bőven alámér...)
és linx-szel vagy ibt-vel, ne prime-mal. lesz az 70-75 fok is.... :K

volt nekem h50-em. mindenkit csak lebeszélek ezekről. majd idővel te is rájössz...
rakd venti szendvicsbe a radit, mert sokkal jobb lesz.

a géped pedig letisztult, egyszerű, és pont ezért szép. nem kell telb*-ni a vasat világító ventikkel, hogy szép legyen.... (de ezzel itt kisebbségben vagyok...)

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30787) kornel76 válasza szab.tam (#30786) üzenetére


kornel76
aktív tag

Persze ,persze.... te nem világító ventit teszel bele hanem fél mázsa könnyűfémet :P . :R

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30788) miresz válasza szab.tam (#30786) üzenetére


miresz
veterán

70-75C' még sosem volt a procim,még az ArticFreezerrel sem. Az AMD-nél a 61C' a maximum. Eddig én meg vagyok vele elégedve jobb a hatásfoka mint az eddig próbált freezereké.Egyetlen egy dolog ami zavar,hogy hangos a ventilátor rajt,mert a hangra sajnos alergiás vagyok.De egyébbként ezt sem értem,hogy 40C' körül jár a proci és akkor már kezd bepörögni.,de a radiátora még hideg.Szerintem fel kell emelnem a biosban a hőmérsékletet,hogy mikor kezdjen el gyorsulni a ventillátor.

(#30789) Destructo válasza miresz (#30778) üzenetére


Destructo
aktív tag

Szép szép! :)

(#30790) jericho69


jericho69
tag

Ma délelőtt végeztem vele, a képek minősége nem az igazi, telefonnal csináltam, de majd lesznek normálisak is:
KÉP
KÉP2

(#30791) imibogyo válasza jericho69 (#30790) üzenetére


imibogyo
veterán

A piros nekem nem hiányozna alóla.
De nagyon szép igényes munka. :K

(#30792) Moddingboy válasza imibogyo (#30791) üzenetére


Moddingboy
Modder

A piros valóban kevésbé illik alá (ízlések és pofonok :) ) viszont a ház nagyon rendben van. Szép és letisztult. :K

http://www.facebook.com/pages/Moddingboy-Mods/293405150688776

(#30793) miresz válasza jericho69 (#30790) üzenetére


miresz
veterán

Szép letisztult,de a piros tényleg nem illik hozzá. :C

(#30794) Motion_Blur válasza jericho69 (#30790) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Csatlakozom a többiekhez, nagyon faxa, csak piros förtelmet dobd ki onnan :D

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#30795) ZetorGumi válasza jericho69 (#30790) üzenetére


ZetorGumi
addikt

Széép. csak a piros nem kellene alá, elrontja a színvilágot.:)

New Mixes: http://www.mixcloud.com/ZetorGumi | VW Passat B8 2.0CRTDI CRL

(#30796) szab.tam válasza jericho69 (#30790) üzenetére


szab.tam
nagyúr

ez már elég meghatározó vélemény, hogy 100%-ban mindenki a piorosat nem tartja oda illőnek. én sem....

és valóban letisztult, ízléses elsőre.

egy világosabb képet is csinálhatnál, ahol a gép eleje nincs sötéteben.

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#30797) kornel76 válasza jericho69 (#30790) üzenetére


kornel76
aktív tag

Tényleg szép, de a piros a kékkel nem passzol. A pirosat edd el nekem :B ;) , az én terveimbe pont jó lenne :DDD . :R

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30798) jericho69


jericho69
tag

Úgy látom csak nekem van egy ilyen elcseszett ízlésem, hogy bejön az a piros fény az alján :D Lehet megnézem nélküle is aztán ha tetszik a látvány selejtezem onnan. kornel76 ha esetleg így döntök beszélhetünk róla :K Ha minden igaz holnap készítek fényképezővel minőségibb képeket is ahol rendesen kivehetőek a részletek (ma délután tettem felülre még egy sor LED-et is így már sokkal egyenletesebb a fény és szebb is). Holnap talán még a táphoz is teszek be egy keveset, majd még kiderül.

(#30799) kornel76 válasza jericho69 (#30798) üzenetére


kornel76
aktív tag

Ok ha sikerül meggyőznünk h a kék + piros nem nyerő akkor beszélünk róla.
Am minden vicc nélkül az egy színű világítással "dizájnolt" gépek sokkal szebbek mint a soxínűek. Ha letisztult a beltér ha nem.

DIABLO 3 BattleTag: HelldogHun#2707 <Hurkak> / Mechwarrior Online : HelldogHun / SW Battlefront 2 - H3LLD0G-HUN

(#30800) albert8 válasza jericho69 (#30798) üzenetére


albert8
addikt

Jól néz ki, de a piros minek oda amikor nincs is a házban?
kapcsold ki amikor készited a képet és kész :D

Flickr----https://www.flickr.com/photos/113522384@N02/? -----------------------------------Krumplistészta----https://krumplisteszta.wordpress.com/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.