Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#69001) Zsolty20 válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


Zsolty20
senior tag

Megláttam, első reakció, te úristen. A második: AZTAPICS@ :D
Nagyon durva, nagyon tetszik. Majd én valami hasonlót akarok az új házba, ha végre meglészen egyszer. :D

(#69002) Dreamie válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


Dreamie
őstag

Gratula, nagyon szép munka, faszántos lett! :R

Kockázatokról és mellékhatásokról kérdezze meg kezelőorvosát, gyógyszerészét!!! Battle tag: Dreamie78#2957

(#69003) blu79 válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


blu79
addikt

Ez igen :) ügyes vagy ;) , én is gondolkodok asztal váltásban, fehéret szeretnék, adtál ötletet :)
Szépen megoldottál mindent :) , de az a sok kábel :Y :D

¯\_(ツ)_/¯ = G-sync 165Hz ips 1440p « Ahogy a programozók készítik programjaikat, az első jöttment harkály lerombolhatná az egész emberi civilizációt »

(#69004) KAMELOT válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


KAMELOT
titán

Ez azért már olyan "future" kinézet. :)
Ahogy látom az ágyat is illene lecserélni ;]

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#69005) palfitom válasza zsombor22 (#68997) üzenetére


palfitom
félisten

:C szép munka!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#69006) lacus83 válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


lacus83
senior tag

Láthatóan a G7 nek a leggyengébb a panelja :DDD főleg két LG termék melett :R

MSI B460 Tomahawk,I5 10400F Box,G.Skill Tident Z 2X8 Gb 3000Mhz RGB,Megahalems Cooler,LIANLI Lancool III,Samsung 860 Evo 256GB ,Toshiba P300 3TB,LC Power 600W,ASUS ProArt 4060,LG 27GL850B

(#69007) magellaner válasza lacus83 (#69006) üzenetére


magellaner
tag

Szerintem csak a betekintési szög és a fényképezés miatt látszik hogy gyengébb, ez lehet csalóka is .Nekem G7 em van volt már pár Ips panel mellette Lg ,Dell, Alienware de nem győztek meg, kontrasztba és glowba gyengébbek sokkal.Persze ez személyes vélemény.

[ Szerkesztve ]

(#69008) tvamos válasza zsombor22 (#68995) üzenetére


tvamos
nagyúr

Pofas lett! Gratulalok!

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69009) zsombor22


zsombor22
aktív tag

Köszönöm a dicsérő szavakat! :R

Asus Rog Strix Z790-F Gaming Wifi,I9-13900KS,Arctic LF III 420 A-RGB,G.SKILL Trident Z5 RGB 96 DDR5 6400MHz,Zotac 4090 Trinity OC ,2db Samsung 970 EVO Plus 2TB,Corsair HX1200 80+ platinum,Cosmos C700P,Keychron Q1,Q2,Q5, Razer Mamba Elite Logitech G305,G402,G502,Samsung Odyssey G7 240Hz

(#69010) demmer123


demmer123
őstag

Bocsi ha nem ide tartozik a téma, de nem tudom melyik topikba lenne a legjobb. Csak látom hogy itt vannak asztal kérdések, képek is :D

Szerintetek melyik asztal lenne a kettö közül legstabilabb? Gépem mindenképpen rajta lenne az asztalon.

[link]

[link]

Fém vázason gondolkodtam, de szerintem csak a szélén van fém középen nincs mint pl bekantnal.

Köszi.

(#69011) Ispy


Ispy
veterán

Csak hangosan gondolkodok, vajon lehet-e valami értelmeset kezdeni kábelmenedzsment címszó alatt vagy inkább engedjem el. :D

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69012) bombibmw válasza Ispy (#69011) üzenetére


bombibmw
veterán

Szia!
Nem lehet bevezetni a tálca alá, aztán csak a csatlakozóknál ki?

(#69013) Atke válasza Ispy (#69011) üzenetére


Atke
senior tag

[ Szerkesztve ]

(#69014) Ispy válasza Atke (#69013) üzenetére


Ispy
veterán

Oh, egy metis. :C

Hát igen, most pont a metisbe szabott kábelek vannak bent, nem csináltam újakat, gondoltam jó lesz az ide is. :DDD

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69015) Ispy válasza bombibmw (#69012) üzenetére


Ispy
veterán

Néztem, de hátul max a front panel meg az usb 3 megy el, a 24 pines tuti nem.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69016) vtomi2 válasza Ispy (#69015) üzenetére


vtomi2
őstag

nekem metisben tálca alatt ment a 24 + 8 pin :D

(#69017) Zsolty20


Zsolty20
senior tag

Most egy ilyennel jöttem :)

(#69018) Ispy


Ispy
veterán

Na, ennyit tudtam, a kábeleket most nincs idegrendszerem újracsinálni, azzal még lehetne finomítani rajta, majd ha egyszer nagyon unatkozom. :)


Hogy a francba lehet a világító gépet szépen fényképezni? Tiszta noob vagyok hozzá...

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69019) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Kezditek érezni ,hogy a gép építés ,fejlesztés terén már nincs akkora láz mint régen volt?

Engem már annyira nem mozgat meg hibába látok akármilyen gépet ,sajátomat gyönyörűen összeraktam de nem is nagyon érdekel már ,sőt mióta vannak ezek a M1/M1 pro/M1 max gépek alig használok PC-t (max torrentezésre).
Játékok sem fejlődnek alig van már jó belőlük ,bányászat meg elvette az ember kedvét a vga k szenvedélyes cseréjétől amit gyakran végeztünk.

Itt a mostani gépen ami az adatlapomon szerepel:


Ez meg az ezelőtti konfigom (i7 9700/ 16gb 3600Mhz / RTX 2070 Super Gainward GS lényeg):

Sajnos mostanra már nem nagyon mozgat meg ,lehet a sok mobilitás és is közrejátszik.
Sokkal többet használom az iPhone-om ,Macbook-om ,iMac-em és iPad-em.

[ Szerkesztve ]

(#69020) Ispy válasza TechN7ne (#69019) üzenetére


Ispy
veterán

Szerinem inkább ahogy öregszik az ember, úgy lesz egyre tapasztaltabb és már az újdonságok, amiért régen odavolt, már nem fogják lázba hozni, mert már 20 éve rakosgatja össze a gépeket, nagy megfejtések már nincsenek, egyszerűen uncsi lesz.

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69021) hszilard666 válasza TechN7ne (#69019) üzenetére


hszilard666
veterán

Évek óta ugyanígy vagyok. 2016 óta alig volt pár cím ami megmozgatott, talán a cyberpunk, és a witcher 3 és az új DOOM-ok de ennyi.

A nintendo switchemet gyűröm sokat, utazás közben, de ott is régi játékok pörögnek. A crysis trilógiát játszom most újra handheld. :D

AKCIÓ! ELADÓ METALFISH T60 ITX + RISER tinyurl.com/36ex7xtm

(#69022) TechN7ne válasza Ispy (#69020) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Van benne vlmi ,pontosan nálam 15 éve lesz a szenvedélyes PC építéseknek :K
Sajnos a bányászat is elvett a szenvedélyből ,szerettem mindig cserélgeti a videokártyákat a kíváncsiság kedvéért (nem feltétlen a játékok igénye miatt) ,de sajnos az árak és a kellően kevés készlet ezt a részét is tönkrevágta. :F

Változnak az idők ,fejlődik és egyszerűsödik a technika is ,lassan már egy sokkal kisebb gép jóval kevesebb fogyasztással és szinte hűtés nélkül is fogja hozni azt a teljesítményt amit mi még anno örömmel raktunk össze kellő értelemmel és minőségi alkatrészekkel.

(#69023) Grózi válasza Ispy (#69020) üzenetére


Grózi
veterán

Pontosan.22 éve szervízelek,építek,bővítek-nincs új a nap alatt..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#69024) Atke válasza TechN7ne (#69019) üzenetére


Atke
senior tag

Én 2010-ben építettem az első gépem ami módosítva moddolva volt...
Sokan megcsodálták itt(lehet még páran emlékeznek is.) Aztán jött egy pár még...
egyik
másik
harmadik
Ma már minden "készen" van, csak bele kell tenni a harisnyázott kábeleket az RGB-s házba, meg összedugni a vezérlőt. És sokan ezt hívják gépépítésnek (számomra összerakás) Régebben hozzá kellett nyúlnod, kivágni itt, reszelni ott kivágni a 80-as venti helyett 120-asra esetleg 140-esre, befúrni, bekötni a vandálgombot :) power switchnek, tápot átrakni alulra, ablakos oldalalap??? ha vágtál magadnak akkor... Ez már nem lesz szerintem soha sajnos az UV helyét átvette az RGB már gyárilag üveglap van a házakhoz 140-200-as ventinek,radinak tápnak alul hely stb stb...

(#69025) jones965 válasza Atke (#69024) üzenetére


jones965
Modder

Azért kihívás még mindig akad:

(#69026) TechN7ne válasza Atke (#69024) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Ezek a legkomolyabb munkák , :K

(#69027) Ispy válasza jones965 (#69025) üzenetére


Ispy
veterán

Igen, csak ez már egy másik level, ide kellenek jó szerszámok, gépek, hely, de majd egyszer talán. :)

Ja és sok pénz. ;]

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69028) Ispy válasza Atke (#69024) üzenetére


Ispy
veterán

Hát ja én a metis tetejét és oldalát is kivágattam cncvel, aztán tádám, megjelent az ablakos felül ventis metis. :D

Igaz az enyém menőbb lett. :)

[ Szerkesztve ]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69029) Atke válasza jones965 (#69025) üzenetére


Atke
senior tag

A jelenlegi hardverárak... meg az 1 és 5 gyerek mellett az élet is kihívás :D
(Csekkolom ám a munkásságodat foyamatosan ;))

(#69030) sutszi válasza Atke (#69029) üzenetére


sutszi
veterán

Ennek van egy elég ijesztő értelmezése... ;] :DDD

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#69031) Atke válasza sutszi (#69030) üzenetére


Atke
senior tag

Nem tudom mire gondolsz!? annyi hogy kimaradt az éves (1 és 5 éves gyerek mellett)

(#69032) jones965 válasza Atke (#69029) üzenetére


jones965
Modder

Szponzorok nélkül én sem csinálnám.

(#69033) KAMELOT válasza TechN7ne (#69019) üzenetére


KAMELOT
titán

Kár, hogy már nincs SLI, pedig ezek voltak a legjobb gépek! Első ilyenem 980Ti SLI.
Nekem is már bent a SuprimX. Világít mint az Isten nyila, de igen szép!

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#69034) TechN7ne válasza KAMELOT (#69033) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Mostanság már egyre kevesebb helyen támogatott ,de régebbi játékoknál még simán mennek egyszerre.
Gyakran GTA V-re használom őket online és nagyon szépen pörögnek alatta.

(#69035) tvamos válasza Atke (#69024) üzenetére


tvamos
nagyúr

En 1994-ben 1993-ban.... undoriton nezett ki... es 286-os volt. Es meg fenykepezogepem sem volt. Az volt a moddolas, hogy bontobol vettem hozza 287-es floating-point coprocessort. (Igy soxor gyorsabban szamolta a PI-t 40 tizedesjegyig.)

Famintas ontapados matricaval dobtam fel a kopott-karcos hazat.

Jut is eszembe... fenymasolt leiras alapjan kicsereltem az alaplapban az egyik quartz-ot. Ha jol emlekszem 20-rol 25MHz-esre.

[ Szerkesztve ]

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69036) Visormail válasza tvamos (#69035) üzenetére


Visormail
addikt

Hát ez milyen már? :D [link]

Bocs, nem válasz akart lenni.

[ Szerkesztve ]

Ryzen 7 5700G, 32 GB, RX6600XT, Windows 11

(#69037) juliensorel válasza Visormail (#69036) üzenetére


juliensorel
senior tag

Iszonyat jó! Kb mióta ismerem a DB4-et [link] azóta szeretnék egy high end, letisztult, full passzív pc-t. Egyelőre még nem jött össze, mindig van fontosabb ennél :D

(#69038) tvamos válasza juliensorel (#69037) üzenetére


tvamos
nagyúr

Nagyon franko! Holl lehet kapni ilyen szerelheto hutocsoves megoldasokat? Evek ota keresem...

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69039) juliensorel válasza tvamos (#69038) üzenetére


juliensorel
senior tag

Itthon amennyire én utánajártam anno max a merlinnél találtam [link] de lehet máshol is van, én ennyire nem kerestem
Hivatalos oldal: [link]

(#69040) palfitom válasza Visormail (#69036) üzenetére


palfitom
félisten

Idézem a téma tudnivalókat:

Ha nem saját gépedről készült képet szeretnél megosztani, akkor azt a következő topikban teheted meg: Meghökkentő gépek (PC-k) a nagyvilágból

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#69041) Atke


Atke
senior tag

Volt egy kolléga: szab.tam? aki ilyen passzív hűtőket épített. Szerintem passzív megoldással nagyon kompromisszumos a teljesítmény( ahogy a cyberpunk szaggatott is). A kis kocka még hagyán, leszámítva hogy teszi bele a VGA-t, gyári hűtéssel. De minek van bennük 3,5 hely???? A másik szép letisztult dízájn, aztán bele van szorva kb az alkatrész,és imbolyog az alap lap,meg a vga is. Az meg hogy oldallappal még be is zárja :Y Egy idő után ,ha nem távozik a hő megsűl ott minden,hiába a tonnányi alu,ha bezárják,ha nincs "környezeti hűtés" akkor egy dobozba szépen melegíti magát. Beast 820$ DB4 300$

(#69042) juliensorel válasza Atke (#69041) üzenetére


juliensorel
senior tag

Igen, többek közt emiatt is nem vágtam bele soha úgy igazán a passzív témába, mert ha játszani is szeretne az ember (vagy egyéb módon komolyan terhelni), akkor a hőfokok miatt nagyon kompromisszumos egy ilyen gép.
Épített vízhűtésnél mai napig nincs halkabb, hatékonyabb megoldás.
Egyébként van nekem egy régi pentium E6600-as gépem, egy bazi nagy passzív toronyhűtővel és egy Gigabyte 9800gt silent cell passzív kártyával. Egyedül a tápban van ventilátor, az is cserélve lett egy Nanoxia Deep Silence-re, ami fix 700rpm en forog. Ebből akarok csinálni majd egyszer egy szép retro, full passzív kis gépet, kvázi dísznek, csak kellene egy passzív táp és egy szép matx ház neki. Jelenleg néha archiválásra használom, mert a fő gépemben már nincsenek HDD-k, illetve a gyerkek néznek rajta meséket.

(#69043) imibogyo válasza juliensorel (#69042) üzenetére


imibogyo
veterán

Minden csak igényszint kérdése. Én ezen a gépemen (4690S + GTX 750Ti + 16 GB RAM + 250W passzív tápegység) például moddolt Skyrimmel játszottam FHD-ban teljesen normális sebesség mellett és még Divisiont is toltam rajta kooperatívban FHD-ban (minimálisan visszavett effektekkel). Nem szaggatta szét a házat teljesítményben, de nagyon jól használható volt és ami a legfontosabb, néma...

(#69044) Atke válasza imibogyo (#69043) üzenetére


Atke
senior tag

És a 2db 120(140?) Venti csak optikai tuning benne? :D

(#69045) abridabri válasza Atke (#69044) üzenetére


abridabri
veterán

Ha 2db 3-400 rpmrs ventit meghallasz ; akkor vagy macska, vagy hazug vagy :))

(#69046) Atke válasza abridabri (#69045) üzenetére


Atke
senior tag

Vagy fogalmad sincs mit jelent a passzív rendszer... Miáúúúúú

(#69047) Ispy válasza Atke (#69041) üzenetére


Ispy
veterán

Azért kell a hdd hely, mert ha tök kussban van a gép, akkor legalább a vinyó kerregését lehet hallgatni. ;]

"Debugging is like being the detective in a crime movie where you're also the murderer."

(#69048) tvamos válasza Atke (#69044) üzenetére


tvamos
nagyúr

Hangszóró? :DDD

"Mindig a rossz győz, és a jó elnyeri méltó büntetését." Voga János

(#69049) imibogyo válasza Atke (#69044) üzenetére


imibogyo
veterán

És te mégis hol látsz benne ventiket? :B

(#69050) Atke válasza imibogyo (#69049) üzenetére


Atke
senior tag

Már nem csak hazug, vak is vagyok :D

:F
:F :F :F

Ha ezek nem ventik,ígérem többet nem posztolok ide....

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.