Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#64001) palfitom válasza tkesy (#63998) üzenetére


palfitom
félisten

Wow, nagyon szép!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64002) palfitom válasza palfitom (#63904) üzenetére


palfitom
félisten

KÉSZ lett végre.
EVGA Powerlink sajna nem mükszik nálam, de szerintem nélküle sem rossz.

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64003) Navaren válasza palfitom (#64002) üzenetére


Navaren
aktív tag

Szerintem hihetetlen jól néz ki így, ahogy van.

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#64004) Dealer95 válasza tkesy (#63998) üzenetére


Dealer95
őstag

Szép lett ;)
De egy memória csere sokat dobna rajta :D

#64002 palfitom
Igényes, jól összeválogatott konfig.

[ Szerkesztve ]

(#64005) palfitom


palfitom
félisten

iBalu, Dealer95 :R

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64006) freemanone válasza tkesy (#63998) üzenetére


freemanone
őstag

Jól összerakott kis gépecske, de a ramot én is tuti cserélném! :DDD

(#64002) palfitom: Az milyen proci blokk az ott? :D Nagyon adja így ebben a feka-piros kombó gépben! A powerlinket meg ne sajnáld, szerintem sokkal jobban néz ki nélküle, így hogy fentről egyenesen hoztad le a harisnyázott kábeleket! :K
Annyit tennék még meg, hogy az összefogott cpu blokkból kijövő kábelt behúznám a vízcsövek alá, és a felfogatás meg a ram közé szépen be lehetne hajtogatni a felesleget. Annyira jól el van vezetve minden és nagyjából vízszintes, párhuzamos vonalakból áll, hogy az ott szúrja a szemem! :DDD :B

(#63990) zsombor22: Te se szeretsz spórolni a hűtésen! Jól összerakott confignak néz ki. A ledezés meg sajnos ilyen, ami gyári az veszett drága, pedig ugyanaz a filléres vacak az egész.

[ Szerkesztve ]

(#64007) Grózi válasza tkesy (#63998) üzenetére


Grózi
veterán

Szép!
A memóriát én is cserélném fehérre és a hátsó ventit is-de ezek már csak apróságok.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#64008) Wiz Khalifa válasza tkesy (#63998) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Egy kérdés.

A hátsó venti miért befele szív?

Smoke some weed nigga!

(#64009) Gubu0101 válasza freemanone (#64006) üzenetére


Gubu0101
veterán

DeepCool Captain :DDD Nekem is ugyan ez van csak a 140-es,príma kis hűtő :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#64010) tkesy


tkesy
őstag

THX! :R :R

Tudom, hogy még lehetne alakítani rajta, főként a rammal, de örült árak vannak mostanság... A benne lévő ripjaws-t még '15 ben vettem a newegg-en, kb fele árban a mostani árakhoz képest... Feketére talán tudnék cserélni, de azzal szerintem nem mutatna annyira jól, fehérből meg nem sok van. Főként olyan amit a Ryzen is szeret,- ahogy olvasom a topikot az LPX-ek kiesnek,- esetleg fekete-fehér Trident Z lenne jó, de abból meg egy pár 3200-es 16GB-s CL16-os kit durván 80k (ipon), az meg a kocsira való nyári gumi szett árának fele... :U
Ha találok valami jó üzletet a HA-n lecserélem, de addig marad ez... :(

A hátsó ventit viszont idővel lefogom cserélni fehérre, az még a régi gépből jött át, két másik 12cm-el együtt, amik szintén be vannak építve, csak nem látszanak a képeken sem... :) Tehát van 3 db 12cm-es elöl, és 3db 12-es felül és részben ezért befele fúj a 14cm-es hátul, mert így "túlnyomás" van a házban, tehát kevesebb por megy be. Másrészt így a VRM-es rész és fenti radiátor is kap egy kis extra friss levegőt.

A kábelek Merlin-től jöttek,- kicsit szívom is a fogam, mert megvan az alaplapi 2x4 tűs tápkábel fehérben, de sehogy nem tudom beépíteni, a ventik blokkolják,- a fésűket viszont ebay-ről (Kínából) rendeltem.

[ Szerkesztve ]

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#64011) Milka 78 válasza palfitom (#64002) üzenetére


Milka 78
nagyúr

YES!Nagyon tetszik,simán vinném az egészet! :C

(#64012) palfitom válasza freemanone (#64006) üzenetére


palfitom
félisten

Köszi-köszi!
DeepCool Captain 240 LX + 2 db Alpenföhn WingBoost 2 "silent"-re állítva a teljes csönd érdekében.
Igen, így, hogy fentről tudtam lehozni, még jobban is tetszik.
Az még nekem is, majd megpróbál úgy, ahogy javasoltad!

(#64011) Milka 78
:B :R

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64013) palfitom válasza freemanone (#64006) üzenetére


palfitom
félisten

Megoldottam, még egyszer köszi az ötletet!

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64014) Beretvás válasza palfitom (#64013) üzenetére


Beretvás
addikt

Szép lett..:D :K

(#64015) palfitom válasza Beretvás (#64014) üzenetére


palfitom
félisten

:R

(#64016) freemanone
:R

[ Szerkesztve ]

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64016) freemanone válasza palfitom (#64013) üzenetére


freemanone
őstag

Mindjárt jobb fent az összkép! :C Ugyan én picit másképp gondoltam, de a végeredmény szempontjából lényegtelen! Komoly kis masina, még mindig szúrnám! :DDD

(#64017) TechN7ne


TechN7ne
nagyúr

Tegnap szerváltam egy 4gb os 960 at míg nem csillapodnak az árak hogy vegyek normálisat. :F
Szerencsére olcsón hozzá jutottam és még garis.
Lényeg ,ismét volt egy kis takarítás ,itt egy fektetett kép:

(#64018) Navaren válasza TechN7ne (#64017) üzenetére


Navaren
aktív tag

Mióta van meg Neked a ház? Jól teljesít, ha szabad kérdezni?

Nekem egy év használat után (a rendszeres takarítás ellenére) az elülső ventik elkezdtek "zörögni" bekapcsolás után - főleg a felső -, és csak "bemelegedés" után halkultak el a tolerálható szintre.
Mikor először volt ilyen, akkorát ugrottam ültemben, azt hittem, valami kábelt darál valami odabent :).

Egyébként bejön a pedáns rend, a ház pedig partner ehhez, bazinagy és könnyen szerelhető.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#64019) Beretvás válasza Navaren (#64018) üzenetére


Beretvás
addikt

Gyári ventilátorok kukásak legtöbb házban, nekem a Phanteks hátsó ventije kerepelt.

(#64020) TechN7ne válasza Navaren (#64018) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nekem még nincs hangja egy ventinek sem nagyon ,de természetesen cserélem ha gondok
lesznek velük.

Stabilak a Zalman házak ,soha nem volt velük gondom (nem ez az első). :R

(#64021) fogtunder válasza TechN7ne (#64020) üzenetére


fogtunder
nagyúr

mondjuk én a gyári ventiktől fix 12V-on kb. 5 perc alatt kaptam volna idegrángást, olyanok.

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64022) TechN7ne válasza fogtunder (#64021) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Nem nagyon hallom őket ,főleg ugy hogy fontos a csend mivel felvételezünk/studiozunk állandóan...

(#64023) Navaren válasza TechN7ne (#64020) üzenetére


Navaren
aktív tag

Én '16 végén vettem a Neo-t, 7-8 hónapra rá kezdett ell zörögni,először csak hetente 1x ,majd egyre gyakrabban, pedig rendszeresen tisztítottam, és havonta leszedtem az előlapot is portalanítani (irdatlan, mi mi minden gyűlik ott össze, pedig annyira nem lakom poros helyen).
Aztán mikor mindezek ellenére rendszeres lett a "zörgés" bekapcsoláskor - ráadásul a plexi oldallap is megkaristolódott a nyamvadt porszívótól, ne kérdezd, nem én csináltam -, akkor lecseréltem a házat egyel komolyabb kategóriásra, TG-vel.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#64024) Cirkaloo


Cirkaloo
tag

"Jó beruházás volt ez a 2400G, legalább nem kell VGA-t vennem, amíg... OH NÉZD EGY OLCSÓ MSI GTX 970!" :D

Legalább már teljes a gép. (A 2 hiányzó venti már úton.)

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#64025) Grózi válasza TechN7ne (#64020) üzenetére


Grózi
veterán

Bocs,de egyrészről irigylem a füled(nem kell költened ventire) és hát a Zalman házak is nagyon alsó szint anyaghasználat és minden más terén..

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#64026) Milka 78 válasza Cirkaloo (#64024) üzenetére


Milka 78
nagyúr

És még harmonizál is a belsővel.Nekem már múltkor is tetszett,de így teljes lett a kép :K

(#64027) Navaren válasza Cirkaloo (#64024) üzenetére


Navaren
aktív tag

Háh, mikor mutattad a képet legutóbb, hogy "várod a 11-es szériás GeForce-okat", épp az jutott eszembe, hogy Ú basszus én biztos nem bírnám ki :D

Jól néz ki. Milyen ventiket raksz bele?

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#64028) Cirkaloo válasza Navaren (#64027) üzenetére


Cirkaloo
tag

Meg voltam győződve, hogy idén jön az új széria, aztán a cikkeket újraolvasta láttam, hogy "talán esetleg mi van ha idén jön" a jelenlegi álláspont, szóval elkezdtem nézegetni MSI kártyákat, mert a Vega 11 annyira nem bika, hogy akár egy évig is hátradőlve toljam vele. Ezt 170 fontért (~60k) lőttem ebay-ről, úgy, hogy mellécsapott a srác 8gb ddr3 ramot ingyen, mert hogy neki nem kell. ( :F )

Szóval tiszta profit. Amúgy is csak alap szintű VR-ra szeretném majd használni, arra meg úgy láttam, hogy a GTX 970 sem rossz.

A jó üzlet alapja a kölcsönös tisztelet és bizalom!

(#64029) TechN7ne válasza Grózi (#64025) üzenetére


TechN7ne
nagyúr

Soha nem arról voltam híres ,aki nem szereti a minőséget...
Vannak akik nem látnak a drága cuccokon kívül mást és nem
is ismernek ,és vannak akik vágják mindig hogy mi a legjobb ár/érték arány.
Nyílván cserélni fogom a ventiket ,de ha majd zavarni fognak.... :)

(#64030) Grózi válasza TechN7ne (#64029) üzenetére


Grózi
veterán

Tudnék mit írni,de sok lenne az off..Röviden annyi gépet építettem olcsó-közepes-magas árfekvésű házakba,hogy csodálkoznál és elég jó rálátásom van ebből kifolyólag.Ha majd birtokolsz pár minőségi házat,akkor rájössz miért írtam-azoktól nagyon messze van minden téren.Egyetlen előnye az ára,de az olcsó házak között is van általában jobb alternatíva náluk.

Szakmai kérdéseket fórumon tedd fel légyszíves,ne privátban!!!!Így másnak is hasznos lehet. 475+3 pozitív 0 negatív

(#64031) Navaren válasza TechN7ne (#64029) üzenetére


Navaren
aktív tag

Ne haragudj, ha felhúzott a kérdés, nem az volt a cél.

Én csak ezzel a Z9 Neo-val kezdtem először úgy PC-t tervezni, hogy "ki is nézzem valahogy" és legyen valami kábelmenedzsment is (addig nem nagyon érdekelt az ilyesmi, ha elég jól szellőzött a rendszer és csak ilyen 10-15e Ft-os CM házakat vettem).

Szárnypróbálgatás v1.1 2016

Ezek után nekem elég nagy csalódás (és persze ijedtség) volt, mikor előjöttek pont azok a problémák, amikre valakinek itt másfél éve Fogtündiék felhívták a figyelmet ezen ház kapcsán, hogy idővel milyen hibára számítson az ember.
Ha a Tied kitart, a plexi karcmentes, nem zörög és maximálisan kiszolgál, akkor hülye lennél hozzányúlni, értem én :). Nincs ezzel semmi gond.
Pusztán érdeklődéssel kérdeztem, saját tapasztalatok kapcsán.

[ Szerkesztve ]

iBalu // Ordo Ab Chao //

(#64032) zolee5016


zolee5016
őstag

Ahoj
na lassan lassan összeáll a netezős cucc
LINK

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64033) Wiz Khalifa válasza zolee5016 (#64032) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Mi ez a paint-os kép? Kiég a szemem... :DDD

Smoke some weed nigga!

(#64034) zolee5016 válasza Wiz Khalifa (#64033) üzenetére


zolee5016
őstag

direkt nem mutatom meg még az egészet.......hétfőn jön a maradék alkatrészhalom,kedden az alulemez hétvégére publikus.....addig fantázia..hogy miafene ez :DDD :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64035) Peddy789 válasza zolee5016 (#64034) üzenetére


Peddy789
őstag

ajanlom a sniping tool -t, te jo eg ez a windows xp paint... :DDD

(#64036) zolee5016 válasza Peddy789 (#64035) üzenetére


zolee5016
őstag

Jó jó jó ez a munkahelyi gép na ez ilyen azt jóvan

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64037) KAMELOT válasza zolee5016 (#64036) üzenetére


KAMELOT
titán

Munkahelyen XP van? 2018 van! :DDD

V1200 - 18CORE - SUPRIMX

(#64038) fogtunder válasza KAMELOT (#64037) üzenetére


fogtunder
nagyúr

Lehet egy OTP ATM-en dolgozik :D

I hate morning people. And mornings. And People.

(#64039) Beretvás válasza KAMELOT (#64037) üzenetére


Beretvás
addikt

Azért az kemény..:D

(#64040) zolee5016 válasza KAMELOT (#64037) üzenetére


zolee5016
őstag

Nem, pékség a munkahelyem

Visual baker meg win7 re nincs rendelések alapanyag személyi cuccok minden művezetői dolgok stb pedig sql. ..evvan
De azt tudja e valaki hogy mifene lesz ez a gép vagy a melóhelyi nyomorom a téma

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64041) enemi válasza zolee5016 (#64040) üzenetére


enemi
senior tag

bakker...man...

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#64042) Wiz Khalifa válasza zolee5016 (#64040) üzenetére


Wiz Khalifa
addikt

Ez egy ASRock H61M-VG3 alaplappal szerelt gép amiben valszeg valamilyen Celeron/Pentium van esetleg i3 de szerintem inkább Pentium. Ramból szerintem 4GB van benne, a képre ránézve IGP-t fogsz használni és egy 350W-os tápot (talán Thermaltake?). És persze valamilyen Cooler Master hűtőt. :DDD

Smoke some weed nigga!

(#64043) enemi válasza Wiz Khalifa (#64042) üzenetére


enemi
senior tag

Az a hűtő 1200g... Valami motor keretbe cuccolja a motyót ahogy nézem.

Érdekes hűtő mert peltier elemmel müxik... link

[ Szerkesztve ]

[̲̅̅P̲̅][̲̅̅s][̲̅̅y][̲̅̅T̲̅][̲̅̅r][̲̅̅a][̲̅̅n][̲̅̅C̲̲̅̅][̲̅̅e]

(#64044) seniman válasza enemi (#64043) üzenetére


seniman
addikt

Szorozd be kettővel,mert az ikertesója a túloldalon figyel a V10-nek. ;]

Bocs Zolee,remélem nem számít spoilernek,kitakarni nem tudtam,mert nincs spoiler gomb. :B

PSN:seniman77-----> https://psnprofiles.com/seniman77

(#64045) zolee5016 válasza seniman (#64044) üzenetére


zolee5016
őstag

Pontosan 2db namajd nemsokára

A procc a nyugdíjazott 2500k lesz kicsit ovekill de nem ez a lényeg

Enemi :telitalálat

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz,te nem tudod,hogy halott vagy,csak a környezetedben élők tudják..és nekik nagyon nehéz...namost ez a helyzet akkor is: ha hülye vagy---

(#64046) palfitom válasza zolee5016 (#64034) üzenetére


palfitom
félisten

:DD

Life is too short to drive boring cars. * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * * Szakmai kérdésekkel NE PRIVÁTBAN keress, annak a fórumon a helye! Köszönöm!

(#64047) Gee_-


Gee_-
tag

Sziasztok

Idáig nem nagyon foglalkoztam a pc kinézetével mert egy szakadt régi pc házam volt. Nemrég lecseréltem a konfigom és ezzel együtt vettem egy gépházat ami megtetszett nekem, szerintem elég kis pofás gép lett de még van hová fejlődni, és egyre jobban elkezdett érdekelni ez a téma.

Mivel még tapasztalatlan vagyok a gép moddingba ezért szeretnék tőletek segítséget kérni hátha van valami jó ötletetek a problémámra mert láttam hogy nagyon szép számítógépek vannak ebbe a topicba.

Ez lenne a configom jelenleg.

Az első problémám az hogy az első 3 ventilátort nem tudom szabályozni és azt szeretném elérni hogy mondjuk alap járaton ne is járjanak a ventilátorok csak akkor kapcsoljanak be ha a gépnek tényleg szüksége van rá. Ezt gyárilag a házammal és a benne lévő irányítóval nem lehetséges, arra gondoltam hogy a corsair commander pro-t vásárlok hozzá azzal hátha megoldható, van közületek olyan aki használt már ilyet? vagy esetleg valami más alternatív megoldást tudtok ajánlani? Főleg azért lenne erre szükségem mert az első 3 ventilátor nagyon sok levegőt megmozgat és ezáltal a por szűrők nagyon gyorsan elporosodnak és sűrűn kell tisztítani.

A másik ami még kérdés számomra és szeretnék megoldani az az hogy az alaplapom túl sötét és úgy érzem hogy több világítást szeretnék adni neki ezért vásároltam egy asus aura led csíkot a kérdésem az lenne hogy van valami ideális hely ahova a házba érdemes rakni hogy az alaplapot szép fényt kapjon? vagy ti milyen megoldásokat szoktatok használni?

Ide töltöttem fel pár képet a gép építéséről és a jelenlegi kinézetéről a led szalag még nincsen beszerelve.

Előre is köszönöm a segítségetek.

[ Szerkesztve ]

(#64048) GFerr56 válasza Gee_- (#64047) üzenetére


GFerr56
aktív tag

Hay!

A Commander Pro tudja (használom is-HDD hűtő-VRM hűtő), esetleg bios is (fan off - ASUS ?). Biosból még nem próbáltam. Azért azt megjegyezném, hogy jó ventikkel alapjáraton nyugodtan lehet járatni, az alkatrészeknek nem árt egy kis légmozgás.

Üdv

.Minden eshetőségre gondoltam...hmmm, lehet, hogy én vagyok a gyilkos? - Frank Drebin...........és a farkam benne volt a Guinness Rekordok Könyvében....ki is tiltottak a könyvtárból....

(#64049) freemanone válasza Gee_- (#64047) üzenetére


freemanone
őstag

Ugyanolyan alaplapod van mint nekem és én pont így használom a ventiket. Az első kettő szinte mindig áll. Asus FanXpert4 software-t letöltöd, csinálsz 1 auto tune-t, amivel megméri a ventiket, majd kézzel beállítod a megfelelő görbét és kész. Ráadásul már elég okos a progi és külön állítható, hogy mely szenzorra reagáljon (alaplaphoz jár is +1 jó hosszú, extender kártyával további 3 lehetne még... ha kapható lenne... :U ), illetve van spinup és spinoff time, ami szintén állítható. Nálam a 20sec spinoff nagyon bejött, mert így nagyobb terhelés után nem kezdenek el "hintázni" a ventik, hanem kilökik a hő jó részét és csak utána állnal le teljesen. A fenti és hátsó ventik mindig mennek egy alap fordulaton, így szellőzik is a ház, meg csend is akad.

[ Szerkesztve ]

(#64050) Gee_- válasza freemanone (#64049) üzenetére


Gee_-
tag

úú srácok köszi szépen a jó ötletetek.

Az alaplapodon melyik csatlakozóra melyik ventit köteted rá vagy ez lényegtelen? Bocsi az amatőr kérdésért.

Szenzort hol ideális elhelyezni?
Ha a alaplap vezérli a ventilátor sebességét attól függetlenül a corsair házam továbbra is fogja tudni a színeket változtatni jól gondolom?

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.