Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#16001) D1Rect válasza UdVi86 (#16000) üzenetére


D1Rect
félisten

Még nem tudom, igazat megvallva, közben rájöttem, hogy előbb-utóbb úgyis lesz ventiszabályzó /vszínúleg Zalman MFC3/ de meg kell előbb néznem élőben is.

(#16002) CséZé válasza TESCO-Zsömle (#15989) üzenetére


CséZé
őstag

ez egy számítógép-hangrendszer lesz 1házba beépítve, ha jól látom?

(#16003) Zájec


Zájec
veterán

csináltam ma egy pár képet, de csak ventiket pakoltam fel, festés és rendrakás nem történt még... :B :D

(#16004) kelzsoca válasza MrPG8 (#15997) üzenetére


kelzsoca
félisten

Sata kábelhez 10-es harisnya kell, mást nem igazán tudsz rátenni :)

https://vertigostore.eu

(#16005) syC válasza Zájec (#16003) üzenetére


syC
addikt

Ezt most magadnak linkelted? :)

(#16006) ADAM1337 válasza syC (#16005) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Pedig engem is érdekel az összeállítás. :K

(#16007) Ndruu válasza syC (#16005) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

[link]
Egyébként szerintem a világ egyik legnagyobb butasága két ventilátort egymásra tenni.

[ Szerkesztve ]

Harrrr!!!!

(#16008) syC válasza Ndruu (#16007) üzenetére


syC
addikt

Most már publikus :)

(#16009) for3l válasza syC (#16005) üzenetére


for3l
senior tag

:C

szerk.: ohh! most már működik az első link is.

amúgy: ma végeztem a ház vagdosásával. hnap lehet, le is festem home-made betyár módra! :D hétfőn érkezik a harisnya + minden egyéb más. remélem a tápra se kell már sokat várni.

képeket hnap lehet rakok fel néhányat.

szerk#2.: wow. az nb hűtéséért felelős venti felfogatása elég rock'n'roll lett.

[ Szerkesztve ]

(#16010) ADAM1337 válasza Ndruu (#16007) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Nekem nem tetszik a proci hűtő. :(

(#16011) Zájec válasza syC (#16008) üzenetére


Zájec
veterán

most használtam elöször, de javitottam a dolgon... :)

(#16007) Ndruu :: sz.ted miért butaság ?
esetleg kipróbáltad már ?

(#16010) ADAM1337:: miért, nagyon csúnya szegény :D :F

[ Szerkesztve ]

(#16012) Ndruu válasza Zájec (#16011) üzenetére


Ndruu
MODERÁTOR

Igen, próbáltam. A szakikat is megkérdezheted, mindegyikük le fog róla beszélni. Amit az első venti beszív, azt a második nem fogja gyorsítani. A második venti gyorsabban is pörög ilyenkor, ami a zajszintnek (és a ventilátor élettartamának) egyáltalán nem kedvez.

Harrrr!!!!

(#16013) Zájec válasza Ndruu (#16012) üzenetére


Zájec
veterán

nemtudom nálam nem pörög gyorsabban, de viszont jobb a hatásfok ;)

venti élettartamal nem foglalkozunk, a kipurcan megy a kukába... :D

és mivan akkor ha a belsö venti jobban pörög mint a külsö....?

(#16014) ADAM1337 válasza Zájec (#16011) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Kitakarja azt a szép lapot. :DDD
Amúgy jó lenne de batár a hűtő. :K

(#16015) D1Rect válasza Zájec (#16003) üzenetére


D1Rect
félisten

Ennek milyen hangja van?
Nem tudom, mennyire kell hűteni a CPU-t, de ha jól látom összesen 5 venti vezeti el a hőt róla. Biztos kell ennyi?
A másik, a "belógó" ventinek milyen funkciója lenne?
Mert ott meg az oldallapról kapja a méretes ventitől.

(#16016) Zájec


Zájec
veterán

(#16014) ADAM1337 :: sajna ilyen elhizott tipus ez a mugen2.... :D

egyébként valami csinos piros-feketét beszereznék :K vagy festenék,,, ha valami feketét vennék ,azt egy pici pirosal megszinezném dizájnilag.. :)

(#16015) D1Rect :: változó , épp mikor mire állitom... a hétköznapokra persze nem kell ilyen hütés , csak ha stabilitás teszteket csinál az ember, akkor lehet segitség a nagyobb kereszthuzat...

de egyébként a két fekete ami a hütön van , az csak max 1300-t tud pörögni, a szineseket lehet pörgetni a 12v-s tápkörröl , de ha csendet akarok akkor egy molex forditással máris 5v-n megy mindegyik (azért van bevágva a molex) ... igy elég böven a hétköznapi használatra, úgyis csak netezek , meg cod-ozok , ahhoz meg nem kell erögép..
szóval csak akkor pörgetem öket ha tesztelek..
"Biztos kell ennyi?" abszolút nem, ezek csak kisérleti dolgok...
"A másik, a "belógó" ventinek milyen funkciója lenne?"
azt épp az imént raktam fel ,annak az lenne a jelentösége hogy a qpi/uncore áramkört,fáziskockákat hütené , ami az nb-töl bal-fent található... ez felelös az Uncore-ért, amit ha fesszelsz és adod neki a naftát , akkor nagyobb ramtuningot birsz elérni és stabilizálni az x58-ban... az baj hogy pont nemessze vannak az NB-töl és az X58-ban elég forró tud lenni az NB és füti ezeket a cuccokat....... odaraktam egy ventit , igy azért hüvösebb.... hátha késöbb pukkan el ,mintha nem lenne hütve :D

(#16017) Cthulhu Dawn


Cthulhu Dawn
őstag

Óriási áldozatra készülök...le kell szednem a szépen, nagy nehezen elrendezett kábeleket a tálcám hátuljáról ugyanis meg kell fordítanom a CPU hűtőt. Nem hűt így olyan jól, és így csak passzívban profitálna, én meg nem nagyon állítgatom passzív üzemmódra a gépemet. :( Erőt kell gyűjtenem. ;] ChilledPC-ből nem rendel még senki semmit?

Zájec: Hogy lett lefújva az a szerencsétlen gépház, hogy hátul ott vannak a takarólemezek formái? ;]

[ Szerkesztve ]

"There are no bad ideas, only great ideas that go horribly wrong" - Jack Donaghy

(#16018) D1Rect válasza Zájec (#16016) üzenetére


D1Rect
félisten

Hmmm... Víz?
Összehasonlíthatatlanul hatékonyabb. ;)

(#16019) Zájec


Zájec
veterán

(#16017) Cthulhu Dawn :: azok a lemezek nem lettek anno kiszedve csak az ami a vga-nak kellett.... igy lett lefújva.. de úgyis újra akarom majd az egészet, több lakkal , meg egy két módositással.... most jelenleg ilyen, de készülök egy komolyabb helyreigazitásra , több dolog is van amit megakarok csinálni rajta...

(#16018) D1Rect :: egyenlöre nem , de teljes tiszteletem a viztechnikának... :)

több ok is van.. : hely sincs hozzá ebben a házban , nagyobb ház meg nem fér el magasságilag az üvegasztalomban... tehát emiatt sem akarok házat cserélni , sajnos ennyi hely van csak... ha viz lenne akkor a radit valahová kivülre kellene , de azt sem akarom...

az tény hogy hatékonyabb de azért nem veszek egy rendszert hogy letudjam tesztelni hogy hűt egy magasabb Vcore feszen egy teszt erejéig, stabilitástesztben.. prime,linx,ibt.......
24/7 használtra meg felesleges a viz. elég oda a lég is... az is csendes ha nem pörgeted a ventiket...

mod: amúgyis azon gondolkodok hogy valami másik léghütés kellene, ami jobban beilleszkedne a környezetbe... tehát fekete lenne mindenféleképp, és ne adj isten még valami piros is lehetne benne,, de ha nincs rápingálnék valamit... szóval valami modingos, csinos kinéztü léghütés kellene... :)

[ Szerkesztve ]

(#16020) D1Rect válasza Zájec (#16019) üzenetére


D1Rect
félisten

Oksa, értem. :R
Btw: Ha stabilitástesztet csinálsz léggel, pár fokot lehet nyerni, ha leveszed az oldallapot, és belefordítod a háztartási ventilátort. :D
Szerk:
Mindke futtatsz stabilitásteszt, ha utána nem akarod azon használni?

[ Szerkesztve ]

(#16021) TESCO-Zsömle válasza CséZé (#16002) üzenetére


TESCO-Zsömle
félisten

Igen, jól látod! :K

Sub-Dungeoneer lvl -57

(#16022) Zefír


Zefír
őstag

Szép estét!

Nos urak, készülhetnek, egy olyan merényletet fogok elköetni.
Na de kezdem az elején.
Még régebben csináltam egy házat, így kell elképzelni.
Mivolt a baj vele? Parafa letöredezett, nem fért bele a táp. stb...

Namost, az MTH is picit ispirált, ezért ma reggel :DDD 12 órával a nevezés vége előtt.
Neki álltam...
A munka, és majdnem késsz gép.
Apum segítségét is kellett kérni, de már megvan hogy kitől örököltem a gánymániám :DDD

Végülis, a gép még nemteljesen van késsz, parafa, oldallap, meg 2 venti hiányzik. Ja meg a hőmérő.
De ez holnap délelőtt mind a helyére kerül:)

ÉS amit elkezdtem a HSZ elején, most befejezem.
Szóval, ha késsz, áthívom Jenei kollégát és csinálunk pár képet a masináról. Nemtudom, 1 ember 2géppel lehet fent pc-stylon? :B
De csak ha a forumtársaknak tetszik a gép.

További szép estét. :R

(#16023) aero. válasza Zefír (#16022) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

szép munka ... de szerintem ezt hagyjuk meg otthoni gánynak ;)

(#16024) Zefír válasza aero. (#16023) üzenetére


Zefír
őstag

Még nicns kész, majd nem ezt fogod mondani :DDD
egy 1000-rest rá ;]

(#16025) for3l válasza Zefír (#16022) üzenetére


for3l
senior tag

"Nemtudom, 1 ember 2géppel lehet fent pc-stylon?" - nem probléma (legalábbis szerintem), de ezen akkor még bőven van mit módositani. :B

(#16026) Henk válasza MrPG8 (#15997) üzenetére


Henk
veterán

Hát 3mm-es harisnyát nme tudom honnan tudsz szerezni, nekem nem sikerült. 4-es rendeltem, de majdnem 16m-t. Mondjuk ezen van ráhagyás, de nehogy kevés legyen. Nekem a 8, 24-es kábelokra a pci-e hosszabítókra és a venti vezetékeire kell. A sata kábekre 10mm-es megy rá kényelmesen. Zsugorcsőből vettem 4 és 6mm-t, majd amelyik jobban passzol rá azt használom.

(#16027) Zefír válasza for3l (#16025) üzenetére


Zefír
őstag

Mondtam, még nincsen kész ;)

(#16028) FID válasza syC (#15996) üzenetére


FID
őstag

Láttam h vettél te is! Nem nekem az nem írja ki! Én speedfan plugint használok.
De le kell tölteni hozzá u ezt a nevü progit amit telepítés után hagyni kell a háttérben futni. Találtam egy csomo dolgot csak nem tudtam h hogyan kell aktiválni aztán pofon egyszerű az egész. :R

Youtube: Casemod FID Facebook: Casemod FID

(#16029) Tothgera30 válasza Zefír (#16022) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Jól haladsz, szép lessz! Olyan alaplai tálca éngem is érdekelne, ha lenne eladó.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#16030) #97544192 válasza Zefír (#16027) üzenetére


#97544192
törölt tag

részemről ilyen gányos pc házikók max. akkor mehetnek, ha min. ilyen szintű. :U
hiszen gondoljatok csak bele, az egész a gépházról és a kinézetről szól... a hardver konkrétan le van szarva, lehet p3 is csak jól nézzen ki. és hát ahogy elnézem ezeket a béta képeket, a kábel sem tetszik, meg a gépház sem...
tudom, hogy még nincsen kész, de ezen nagyon sokat kell még dolgoznod.

[ Szerkesztve ]

(#16031) nemethati válasza #97544192 (#16030) üzenetére


nemethati
senior tag

Attól hogy teljesen egyedi építés/tervezés, még lehet szép és mutatós.
Mindenkinek pedig nem tetszhet, az egyéni szoc....
Nem értem miért kell leszólni egy még el sem készült házat?
Mert csak a HAF v. Lian Li a jó, az kerülhet csak ki?
Nem akarok kötekedni, de valaki megindokolhatná, miért ez az eszmeiség divat mostanában :B

szerk. Én drukkolok neked Zefír, csináldd csak meg nekik :C

[ Szerkesztve ]

(#16032) #97544192 válasza nemethati (#16031) üzenetére


#97544192
törölt tag

a pc-style már a kezdetektől az mdpc-re hajaz, nem arra, hogy mindent kirakunk, amit csak belinkelnek... nem csak haf vagy lian li a jó, de ha már valaki, magának épít egy házat, akkor az nézzen ki úgy, mint egy rendes gyári ház. nézd meg mec gépét, na arra már nem mondanám hogy sufni tuning. :U
én is drukkolok zefírnek, csinálja csak meg nekik, csak az a baj, hogy ezen még sokat kell dolgozni... talán baj, hogy elmondtam a véleményem?

[ Szerkesztve ]

(#16033) nemethati válasza #97544192 (#16032) üzenetére


nemethati
senior tag

Természetesen nem baj :)
De ha modding, akkor nem a gyári állapot a lényeg feltétlenül.
Én tervezgetem a házikóm felújítását...lesz normális kábelharisnyázás meg minden....meggyőztetek, szép az!

(#16034) Zefír


Zefír
őstag

Úristen srácok :)
Ez nem vita tárgya, a kábelek meglesznek csinálva, rendesen meglesz midnen csinálva, persze ez nem olyan lesz mint mec gépe, de gondoljatok bele, Egy 15éves gyerek hol csinál olyan házat, mint egy tapasztalt, "szpozorál" (de ezt ink haggyuk ki) felnőtt férfi? :U

Eddigi reményeim szerint ma befejezem a házat, ha gondoljátok belevágok egy matx-es P4-es konfigot is.

Egyébként lenne egy kérdés.

Mien színű legyen? Szerintem mahagóni lesz, de gondoltammegkérdezem.

nemethati :R

BR4D megcsinálom, tetszeni fog az ;]

(#16035) #97544192 válasza Zefír (#16034) üzenetére


#97544192
törölt tag

nem vitáztunk, csak beszélgetünk. :P
egyébként respect, hogy 15 évesen így belevágsz egy ház tervezésébe, alkotásába. :R :))

nemethati: "ha modding, akkor nem a gyári állapot a lényeg feltétlenül"
nem is, viszont mi a minimalmod hívői vagyunk. ;] festéssel és kábelharisnyázással már sokat lehet nyerni, 100x jobban néz ki.

[ Szerkesztve ]

(#16036) urbanjozsi


urbanjozsi
senior tag

A topik címe: "Hogy is néznek ki a gépeink"
Nem biztos, hogy mindenki a pc-style-re akar bekerülni, csak megmutatja, hogy ő hogy gondolja a saját gépét és azt, hogy valósítja meg.
Hajrá Zefír és a többiek akik saját gépet építenek.

(#16037) nemethati válasza #97544192 (#16035) üzenetére


nemethati
senior tag

minimálmodisták :DDD

(#16038) Zefír válasza #97544192 (#16035) üzenetére


Zefír
őstag

BR4D. Akkor jó, utálom h amiattam van konfliktus:) :R

urbanjozsi Meglessz az :DDD

Egyébként tényleg, hogy-hogy ez a topik lezz a pc-stylos topik? Miért nem nyitottatok egyet?

nemethati ez tetszik nekem is minmalmod :DDD

Énis annak vagyok a híve, utálok a semmiből épitkezni, De ezmár 1éve vágyam ez a ház, mivel nem találtam gyári házat ami hasonlít rá ezért nekiláttam :D

(#16039) #97544192 válasza Zefír (#16038) üzenetére


#97544192
törölt tag

minek nyitni újat? tök felesleges lenne. aki csak megakarja mutatni a gépét, az attól még megmutathatja, hogy a pc-style-osok is idekerülnek.
nem lesz minden nap új pc-style-os gép, akkor meg minek új topik? :)

nemethati: aha ja.

(#16040) zH. válasza Zájec (#16003) üzenetére


zH.
senior tag

Ismerős ház ;] Nekem teljesen alap ,egy ventit sem raktam bele ,minden úgy van ahogy megvettük.
Viszont nagyon idegesítő a külső venti ,mivel nagyon hangos.
Legalább a hőfokokat kordában tartja ,mondjuk a VGA 60fok körül mozog ,fél óra "normális" terhelés alatt :W
Ja meg ,hogy porosodik mint az állat.
1nap alatt tele lesz az első és az oldalsó venti is porral. :U

[ Szerkesztve ]

just be

(#16041) for3l válasza urbanjozsi (#16036) üzenetére


for3l
senior tag

tisztában vagyunk vele, hogy mi a topic cime, de azért köszi. viszont az elkerülte a figyelmed, hogy ő kérdezte, felkerülhet-e a gép az oldalra. mi csak válaszoltunk neki. de, ha már itt tartunk, a "saját gép" sem a legmegfelelőbb kifejezés, ugyanis többnyire ez mindenkiről elmondható, hogy a saját gépét épiti (persze biztos vannak felkérések). talán az egyedi ház jobban passzol. ;)

ui.: és még egyszer leirnám (asszem már irtam, de lehet, nem), hogy az oldalra felkerülés nem kötelező! vagyis, aki ide jön gépet bemutatni, nyilván nem az oldal kritériumai szerint fogja kapni a véleményezést, hacsak nem áll ott a kérdés, felkerülhet-e!
a pc-style profilja pedig ilyen, ha látni akarja az ember a gépét ott, akkor el kell fogadni, vagy csinálni egy új, különböző beállitottságú oldalt.

[ Szerkesztve ]

(#16042) Zefír válasza for3l (#16041) üzenetére


Zefír
őstag

Most felhúztad magad?
Én csak megmutatam nektek, hogy hogy áll a gép, és felvetettem az ötletet, hogy ha kész akkor ezt is feltehetnétek az oldalra.
De direkt írtam, hogy csak ha a forumozóknak tetszik:)

(#16043) Zájec


Zájec
veterán

(#16020) D1Rect :: próbáltam már ilyen trükköket korábban , de az oldalap levétel sem segit , ha megfelelö kereszthuzat van a házban .. akkor segit ha gyenge hűtés van kialakitva , de ha erösebb akkor ronthatja a kereszthuzat hatásfokát..
szobaventit is probáltam korábban... nem jártam túlzott sikerrel... a legjobb módszer ha kidobod a téli hidegre :D ( ha arról van szó )
"Mindke futtatsz stabilitásteszt, ha utána nem akarod azon használni?"
ilyet mondtam volna ...? kb. azon használom.. de nem csak a cpu van.. a memokat jobban ki kell tesztelni, ott több variáns van mint a cpu-ba... a cpu-nál csak a feszt kell belöni az adott órajelhez....

viszont ha vizhütésem lenne akkor elöfordulhatna az amit mondasz.. tegyük fel lefutattnám az i7-t 4.4ghz -n mondjuk 1.4v feszen, de azon úgyse használnám mert túl sok a fesz 24/7 használatra... léggel még 4-4.2ghz-ig letesztelném, az még belefér a 24/7-be valami kisebb alapfesz környékén...

(#16040) zH. :: melyik venti hangos ? az oldalsó 25-s vagy az elülsö 12-s?
miért nem üzemelteted 5v-ról... akkor teljesen csenben van...

elöl van porvédö , de oldalt nincsen... oda esetleges csinálni kell 1t.
de nálam az elülsö porszürö nagyon sokat felfog, néha azért ki kell tisztitani, különben egy idö után nemtud több port felfogni, és akkor szokott mégtöbb beszabadulni...

[ Szerkesztve ]

(#16044) #97544192 válasza for3l (#16041) üzenetére


#97544192
törölt tag

maximálisan egyetértek, de nekem már nem volt türelmem ezt leírni. :R :D

(#16045) zH. válasza Zájec (#16043) üzenetére


zH.
senior tag

próbáltam biosban ,ugyan úgy 2600rpm-el pörög. :W
lehet az alaplap miatt nem engedi állítani ?
elég trágya így is ,nem enged feszültséget sem adni a procinak.

just be

(#16046) jones965 válasza #97544192 (#16044) üzenetére


jones965
Modder

:K - így igaz.

(#16047) Zájec válasza zH. (#16045) üzenetére


Zájec
veterán

akkor neked olyan van amit a lapra kell kötni...?
mert nekem nem olyan ,hanem molex csatis és a tápra van kötve...
a molex megforditásával 5v-n tudom üzemeltetni..

de van megoldás részedre is :: [link]

(#16048) zH. válasza Zájec (#16047) üzenetére


zH.
senior tag

igen lapra van kötve.

köszi. :R

just be

(#16049) urbanjozsi válasza jones965 (#16046) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Legalább Ti "pc-style guruk" tartsatok össze ;)

(#16050) jones965 válasza urbanjozsi (#16049) üzenetére


jones965
Modder

Ami a pc-style oldalra kerülést illeti, mindenképpen. ;)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.