Hirdetés

2024. június 10., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20351) spiritex válasza cellpeti (#20350) üzenetére


spiritex
veterán

Esetleg a proxy elállítódott?

(#20348) crissprivat
Végső esetben tedd fel a Lastpass kiegészítőt.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20352) cellpeti válasza spiritex (#20351) üzenetére


cellpeti
veterán

meglesem akkor

Tigris, tigris, csóvafény...

(#20353) anonymus89


anonymus89
addikt

Üdv!

Arra tudtok tanácsot adni ha megnyitok chrome-ban 2 oldalt inkognitó módban az egyik gmail a másik ph és a memóriahasználat 750mb-ról felugrik 1450Mb-ra ez miért ilyen sok?
Ha már 4 fül van megnyitva akkor 2gb-ot is eléri és akkor belassul a gép... :F

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20354) soldi3r


soldi3r
veterán

Tudna valaki mondani egy jo flash block kiegeszitot?

E30 (oo=[][]=oo)

(#20355) MadGame válasza anonymus89 (#20353) üzenetére


MadGame
senior tag

Szerintem ez ilyen, egyszer majd csak csökkentik a memóriahasználatot… Gépedtől is függ, hogy mennyi memóriát használnak fel a programok. Chrome nagyevő hírében áll.

(#20356) kalapacsolok


kalapacsolok
senior tag

Sziasztok!

Segítségeteket kérném: orvosok vagyunk és kéne egy online szerkeszthető, jól atlathato beosztás, ki mikor milyen képzésre, gyakorlatra megy (általában néhány hetesek).

Ezt valahogy úgy képzelném el, hogy egymás alatt vannak a nevek, legalul pedig egy idosav, és így fentebb be lehet jelölni, ki mikor van távol. Így ránézésre lehet látni, áprilisban hány ember van gyakorlaton és milyen atfedessel. Milyen ehhez hasonló programot, megoldást tudnátok javasolni? Sima google dokumentum, táblázat?

(#20357) ToBeY


ToBeY
nagyúr

Bővítmény nélkül meglehet oldani valahogy,hogy ha új tabot nyitok akkor a kezdő oldal jöjjön be?

(#20358) B@ldrick válasza kalapacsolok (#20356) üzenetére


B@ldrick
aktív tag

Az is használható lehet vagy a gantt diagramra keress rá.

▌iPhone 12 • Huawei P20 Pro • OnePlus 3 • HTC One ▌Linux Mint • OpenMediaVault • XPEnology ▌

(#20359) anonymus89 válasza MadGame (#20355) üzenetére


anonymus89
addikt

Na de ennyire? igaz most frissült a legújabb verzióra...
Üresjárat

chrome 3 ablak

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20360) MadGame válasza kalapacsolok (#20356) üzenetére


MadGame
senior tag

Sima excel táblázat?

(#20361) ubid


ubid
őstag

Sziasztok.

A chrome-ot rá lehet bírni hogy egyszerre csak ne 5 (nem tudom pontosan a számot, de kevés... ) fájlt tudjon tölteni ?

-.-

(#20362) Braddock


Braddock
őstag

Sziasztok!
Ha válaszolok egy beérkező levélre, akkor az eredeti levéllel együtt átkerül az elküldöttek közé. Mit kellene beállítanom, hogy ott maradjon a beérkezettek között?
Köszönöm!

(#20363) Braddock válasza Braddock (#20362) üzenetére


Braddock
őstag

Upsz, bocs rossz helyre ment.

(#20364) kalapacsolok válasza B@ldrick (#20358) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

KÖszönöm a tippeket! A google dokumentum, táblázat lesz a jó, és azon belül egy gantt-típusút fogok csinálni. :)

Kellene nekem 366 oszlop és kb. 30 sor, így be lehet pirosozni azokat a napokat, amikor valaki távol van. Csak azt nem tudom, hogyan lehet beállítani ,hogy hány sor és hány oszlop legyen? Alapból 1000 sor van, azt látom, hogy alul hozzá lehet adni, de kitörölni egyszerre több sort nem enged... Illetve beállítani sem tudom, hogy 360 oszlopot szúrjon be :) Van erre valami módszer?

köszi a segítséget!

(#20365) kalapacsolok válasza kalapacsolok (#20364) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

Illetve már fél órája keresgéltem, találtam egy add rows/columns bővítményt :) Tehát hozzáadni tudok... Viszont a felesleges sorokat alul hogyan tudom törölni? Nem kell 1000 db.. köszi :)

(#20366) spammer válasza kalapacsolok (#20365) üzenetére


spammer
veterán

Nem próbáltam, de ez talán valami ilyesmi: Remove Blank Rows

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#20367) sanzi89


sanzi89
addikt

Most csak én nem találom, vagy tényleg nem teszi fel netre a Google a Chrome 64 bites .msi telepítőkészletét? Átvariálták a weboldalt, és itt - ahol régen volt - egyszerűen nem találom.

u.i.: Bizony, levették a kis mocskok. Itt a kommentek között megtalálható a link a 32 bites és a 64 bites rendszerhez is, ami elvileg mindig a legújabb verzió, de azért csekkoljátok a fájltulajdonságoknál.

64-bit for Windows
https://dl.google.com/edgedl/chrome/install/GoogleChromeStandaloneEnterprise64.msi
32-bit for Windows
https://dl.google.com/edgedl/chrome/install/GoogleChromeStandaloneEnterprise.msi

[ Szerkesztve ]

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#20368) Palika71


Palika71
őstag

Sziasztok!

Frissen tértem át a Firefoxról.
Jönnek a leveleim a gmailbe. Vannak bennük mellékletek.
Szeretném, ha a .zip kiterjesztésű mellékleteket minden esetben mentse le a gépre, de a többinél kérdezzen rá a letöltési nyíl megnyomása után, hogy nyissa-e meg, vagy töltse-e le?

Esetleg van erre mód?
Mert a Firefoxban volt, és szerettem.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#20370) spiritex


spiritex
veterán

Sokadig bejelentés után úgy néz ki, hogy feb. 23-án vagy 25-én most már tényleg megszűnik a windows-os GTalk applikáció támogatottsága. Nem tudom hogy fog ez kinézni, de gondolom nem fog engedni belépni.

Tegnap kipróbáltam a Chrome-os Hangouts bővítményt (hogy felkészüljek), de hát egyszóval pocsék! Semmit nem tud, amit a GTalk tudott, nem Snap-pelődik mellé a chat ablak, ha lezárom a chat ablakot, akkor össze-vissza ugrál a mérete és a pozíciója is, nem jól jelzi ki, hogy ki van online (néha van zöld bogyó, néha nincs), nem lehet letiltani az Offline emberek mutatását, nem lehet betűméretet állítani, nem lehet belépni a böngésző GMail oldala nélkül, ........ én tényleg nem értem, hogy hogy gondolták ezt???
Valaki tudna ajánlani valami alternatívát?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20371) qwertly


qwertly
addikt

Sziasztok!A firefoxban jelezte e címsorban a letöltés állapotát,utána meg egy lefelé mutató nyíl volt.Itt belehet ezt állítani,hogy ugyan úgy mutassa?Mert nem akarok mindig a beállításokba menni,ha letöltöttem valamit és később is megakarom nézni a mappa tartalmat.Másik könyvjelző eszköz tárra hogyan tudok kitenni kedvenc oldalakat?

(#20372) anonymus89 válasza qwertly (#20371) üzenetére


anonymus89
addikt

Nem tudom ez segít-e: [link]
Én már szinte mindig a Ctrl + j billentyűkombinációt használom a letöltések megjelenítésére.
Könyvjelzőkre válasz, hogy az url előtti kis gömböt megragadod és ráhúzod egyszerűen a könyvjelző eszköztárra.

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20373) AlexBrown


AlexBrown
csendes tag

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni?

A chrome-ot használom, és nagyjából 2 óránként párban 2-2 új lap nyílik meg reklámhonlapként - úgy működnek, mint a pop-up reklámablakok.

Futtattam már sokszor vírusírtót (ESET), Ccleanerrel törölgetek folyamatosan, de újra és újra felugranak ezek az új lapok - bármiben dolgozok éppen, mindig háttérbe teszi azt is...

Mi a túrót tudok vele tenni?!

Nem akarom újratelepíteni a gépet, mert nemrég tettem meg, és minimum 2-3 nap, mire újra mindent felrakok és beállítgatok.

Mindenkinek köszi a segítséget előre is!

Alex

(#20374) anonymus89 válasza AlexBrown (#20373) üzenetére


anonymus89
addikt

Első körben ezt futtatnám link ha kipucolta akkor tegyél fel adblock-ot a böngészőbe.
Ha még mindig benne van akkor futtasd ezt link

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20375) AlexBrown válasza anonymus89 (#20374) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

AdBlock-kal mindet megpróbáltam tiltani, de az a gond vele, hogy minden a honlapon levő elemet külön-külön kell beállítani, ráadásul néhány reklámhonlapon egymás alatt sok-sok újabb reklámelem van, és azokat szintén külön-külön kellett letiltani. Elég munkát adott tehát.

A másik kettőt kipróbálom...

Nagyon szépen köszönöm a segítségedet! :R

Alex

(#20376) kalapacsolok válasza spammer (#20366) üzenetére


kalapacsolok
senior tag

köszönöm a segítséget Neked is! :)

(#20377) aelod


aelod
veterán

Sziasztok!

Egy telepítés során véletlen becsúszott valami addon a böngészőmbe, nevezetesen a mystartsearch. Nem tudom kiírtani.
Amikor a chrome-ot megnyitom ez fogad (leszámítva persze a ph-s oldalt)

Tudnátok segíteni az eltávolításában? A beállításoknál az alapértelmezett kereső a google és a bővítmények között nincs a listában ahonnan törölni tudnám a cuccot...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20378) aelod válasza aelod (#20377) üzenetére


aelod
veterán

Közben megoldottam. Egy gyári visszaállítás eltávolította a kéretlen beépülő modulokat.

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#20379) qwertly válasza anonymus89 (#20372) üzenetére


qwertly
addikt

Szia!
Köszi a választ,a könyvjelzőt sikerült ahogy írtad a letöltés marad úgy ahogy volt :R

(#20380) anonymus89 válasza qwertly (#20379) üzenetére


anonymus89
addikt

Igazán nincs mit, Letöltésekre próbáld meg ezt: link (egy kattintásos kis gomb)

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20381) .Macc.


.Macc.
csendes tag

Egy rendszer újratelepítés után szembesültem azzal, hogy az eddig nagyon jól bevált és megszokott speed dialt nem találom az áruházban.
Van valamilyen trükk, hogy megtaláljam, milyen bővítmények voltak telepítve korábban? Vagy ez csak akkor működik, ha még elérhető az áruházban?
Amúgy egy minimalista kinézetűt keresek, lehessen cserélni a linkek képét, semmi plusz funkció, esetleg még annyit lehessen állítani, hogy új ablakban nyíljanak meg a hivatkozások.
Köszönöm a segítséget!

(#20382) PhaetonV10


PhaetonV10
tag

Sziasztok. win újratelepítés előtt állok. Honnan tudom lementeni a könyvjelzőimet, jelszavaimat a chrome ból? win7. Köszi

(#20383) blakey válasza PhaetonV10 (#20382) üzenetére


blakey
titán

Ha be vagy jelentkezve mint felhasználó akkor Beállításoknál meg tudod adni, hogy a könyvjelzők és a jelszavak mentve legyenek, így bármilyen másik gépen, Chrome alatt bejelentkezve, letöltődnek a könyvjelzők, előzmények, jelszavak, stb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20384) PhaetonV10 válasza blakey (#20383) üzenetére


PhaetonV10
tag

Köszi, megpróbálom.
AlexBrown köszi neked is

[ Szerkesztve ]

(#20385) AlexBrown válasza PhaetonV10 (#20382) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Beállítások - Könyvjelzők - Könyvjelzőkezelő - Rendezés lenyíló - Könyvjelzők exportálása HTML-fájlba - Mappa kijelölése (én a D-re szoktam tenni egy külön mappába.

Alex

(#20386) blakey válasza PhaetonV10 (#20384) üzenetére


blakey
titán

Feltéve, hogy ez a szándékod, mert ugye fájlba is lehet menteni a könyvjelzőket, de a jelszavakka már macerásabb.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20387) daczkó


daczkó
aktív tag

A google maps miért sötétül el? Linux Mint 17.1 alól használom a legutolsó Chrome-ot, de a google maps az esetek 99%-ban használhatatlan. Ha be van ágyazva egy oldalra (pl Gumtree) akkor tökéletes, de ha megnyitom és rákeresek valamire csak a nagy feketeséget látom. Ha zummolok akkor néha 1-1 pilanatra jó lesz, de utána ismét feketeség fogad. Bing map tökéletesen működik.

/ignore wwenigma

(#20388) Erzsébeti


Erzsébeti
tag

Sziasztok!

Új vagyok a chrome dolgokban.

Eddig a tűzrókát használtam de nagyon tele lett vele a hócipőm. Ezért váltani akarok.

Vannak olyan kiegészítők a firefox alatt amit itt is szeretnék használni, vagyis a tudását.
Gondolom ezen is meg vannak ezek a lehetőségek.

Csak néhány példa, hogy mire is gondolok:
A firefoxon van egy olyan kiegészítő amit ott Tab Mix Plus nak hívnak.
Ez arra való, hogy mindenféle beállításokat lehessen eszközölni a füleken a megnyitásokon stb..

Konkrétan a problémám az, hogy nem tetszik a kinézete vagyis az, hogy a fülek felül vannak. Erre mi a megoldás? Alul szeretném látni az ablak felett.
A másik alapproblémám, hogy amikor új fület nyitok egy régiből jobb klikkel akkor nem mindig a szülő fül mögé nyitja az új fület ha már vannak megnyitott gyermekfülek, hanem a megnyitott gyermekfülek mögé nyitja. Nekem az lenne az ideális ha közvetlenül a szülő fül mögé nyitná.

Azt hogy lehet beállítani, hogy ha új címet írok be a címsorba akkor na az aktuális fület alakítsa át az új címnek megfelelően, hanem egyből egy új fület nyisson, és oda nyissa meg az új címet.

Gondolom ezek egyszerű beállítási problémák, így orvosolhatók..

Köszönöm a segítségeteket!

Erzsébeti

(#20389) janos1988


janos1988
addikt

Az mitől lehet, hogy a Chrome "darabosan" játssza le a videókat (flash, html5)?

Ellenben az FF vagy az IE gond nélkül.

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#20390) #22237440


#22237440
törölt tag

Üdv. Hogy is van ez? Anno Chromeot használtam és volt jó néhány könyvjelzőm. Majd az op. rendszer újra lett telepítve és nem telepítettem Chromeot, hosszú ideig, jó volt más is. A napokban visszatettem szintén a Chromeot és megjelent minden könyvjelzőm. Anno szinkronizált, mentett. De hogy, hova? Ahhoz be kell jelentkeznem a Gmailes postafiókomba? Hogyan működik ez. Hogy és hol őrzi? Mivel mi szinkronizál? :F

[ Szerkesztve ]

(#20391) spiritex válasza #22237440 (#20390) üzenetére


spiritex
veterán

A GMail-es fiókodban őrzi, és automatikusan szinkronizál, úgyhogy tuti, hogy annak idején bejelentkeztél. Ja, és most is! Anélkül nem tud szinkronizálni.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20392) blakey válasza #22237440 (#20390) üzenetére


blakey
titán

Bejentkezéskor sznikronizál, egyébként csak fájlba tudod menteni a könyvjelzőket.

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20393) spiritex válasza #22237440 (#20390) üzenetére


spiritex
veterán

Képpel.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20394) blakey válasza spiritex (#20393) üzenetére


blakey
titán

Ezeket hol tudom megnézni?

*** "Ne kérdezz többet, mint amennyi a hasznodra válik." - Dante *** "Csak akkor tehetsz meg mindent, ha már semmid sincs." - Harcosok klubja ***

(#20395) anonymus89 válasza blakey (#20394) üzenetére


anonymus89
addikt

Google irányítópult: link

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20396) AlexBrown válasza spiritex (#20391) üzenetére


AlexBrown
csendes tag

Cáfolom.

Én Malware miatt kitöröltem a chrome-ot, majd a netről újra letöltöttem, és installáltam. A befejezés utáni auto megnyílásnál azonnal betöltötte az összes fájlba elmentett könyvjelzőt, pedig én nem regisztráltam és nem jelentkeztem be.

Szerintem a telepítés után elkezd keresni chrome könyvjelzőfájlok után, és auto betölti a jelszavakkal, és minden beállítással együtt...

Szerintem. De lehet, hogy mégse. Nem értek hozzá.

Alex

(#20397) spiritex válasza AlexBrown (#20396) üzenetére


spiritex
veterán

Szerintem meg azt hitted, hogy a GMail-be jelentkezel be, pedig a Chrome-ba tetted. Nem nehéz összetéveszteni, hiszen ugyanaz a bejelentkezési ablak. Illetve még az is lehet, hogy ha a Play-be lép be az ember, az is elég.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#20398) anonymus89 válasza spiritex (#20397) üzenetére


anonymus89
addikt

Megerősítem!


AlexBrown

Minden telepítés után jön a 2 fül/ablak az egyik, hogy jelentkezz be (na itt szoktam mindig arra nyomni, hogy köszönöm most nem) a szinte gmail-es felület és akkor leszinkronizálja az adatokat a másik ablak meg a kezdőlap.

[ Szerkesztve ]

Organikus, természetes összetevőjű, 100% tisztaságú bőrápoló termékek //marcsiszappan.hu//

(#20399) Braddock válasza daczkó (#20387) üzenetére


Braddock
őstag

Nem tudom mi lehet,de próbáld ki a régebbi, classic verziót. Google Maps Classic
Nekem ez jobban bejött, az új nemgyerebe.

(#20400) #10234880


#10234880
törölt tag

Sziasztok. Az lenne a kérdésem,hogy a Google Chromenak,mér ilyen az ikonja?? Google verziója . Valaki valami ötlet? Hogy lehet helyrehozni,mer kicsit idegesítő, :((( Előre is köszi a segitségeteket :R

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.