Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#8001) Namelesske válasza Laslow (#7901) üzenetére


Namelesske
addikt

Ismerem a problémádat én is szenvedek tőle. Megoldást még nem találtam, egy reset megoldja egy időre.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8002) Kunsztler válasza jorden06 (#8000) üzenetére


Kunsztler
senior tag

elég sokan írtok ez ügybe ez rossz meg az érdekes nekem soha semmi bajom nem volt a Google Chrome-al.Kapcsold ki az adblockot hátha és írj vissza ha okos lát a chrome ezt tudom csak mondani :).Melyik adblock van nálad fen?

Nexus 5

(#8003) Kunsztler válasza Namelesske (#8001) üzenetére


Kunsztler
senior tag

DirectX End-User Runtime Web Installer

Próbáljátok ezt ki valahol olvastam és valakinek segített :)

Nexus 5

(#8004) Namelesske válasza Kunsztler (#8003) üzenetére


Namelesske
addikt

Az a problem, hogy ezt már felraktam amikor telepítettem a rendszert. Szóval a hiba nem itt lesz, de azért lefuttatom hátha van valami amit lehet frissíteni.

Szerkesztés:

Ahogy gondoltam, nincs mit frissíteni. :(

Akkor fordul elő ha magas a lemezhasználat. Én arra is tippelek hogy valami gebasz a hardver gyorsítás miatt lehet, de random jön elő ez a hiba. Egy hónapja most kezdte csinálni majd abba hagyta. Biztosra veszem pár nap és ismét elkezdi. Ezt a hibát legjobban úgy tudom imitálni ha menet közben kiveszem a ReadyBoost lemezemet a gépből biztonságos eltávolítás nélkül. Arra tudok még gondolni, hogy lapozna a gépem közben? Hmm fogalmam sincs.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8005) Namelesske


Namelesske
addikt

A fent leírt hang és egér mutató beszaggatós problémához egy átmeneti gány megoldás:

Telepítettem egy olyan webalkalmazást a webstoreból ami mindig fut, és így csak látszólag záródik be a böngésző. A tálcán persze ott fut a chrome rejtetten, de nem igazán zavar. Memóriát is zabál, és bejelentkezést is lassítja de ritkán indítom újra a gépemet, és a memória felhasználást meg soha nem nézem, mert azért vettem hogy használja.

Szóval felraktam az Offile GMail-t és mindig futkorászik, a jótékony mellékhatása hogy a Chrome szélsebesen indul el, ha valami gebasz van akkor csak kilépek a tálca ikonnal az értesítések alatt, és minden megy tovább. Nagyon jó így mert a többi nem mindig futó alkalmazás is gyorsan indul (tálcára tűzött Gmail Reader Naptár)...

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8006) Kunsztler válasza Namelesske (#8005) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Hát olvasgatok hátha tudok nektek segíteni olvastam olyant,is,hogy a diskeeper nem szereti a Chrome-ot vagy lehet vírusirtó vagy fogalmam nincs :) .Nálam ez miért nincs nem értem pedig adblock plus is fen van de valahol olvastam,hogy a hunfilter is lassítja próbáljátok letiltani nálam pl le van tiltva :) a Google chrome 17 már jó lesz az adblock plus fasza lesz :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#8007) sid87


sid87
senior tag

Szenved még valaki amiatt hogy elég gyakran bitang mód belassul a chrome? 1-3 lapnál is, aztán pár perc és zökkenés mentes egy ideig, aztán megint lassú... Elég idegesítő, mi a fene ez?

iPhone 12 Pro Max (Telenor) | Apple Watch S6 | iPad Pro 10.5 | MacBook Air M1 16Gb | Pana Lumix LX100II | burgerem.blog.hu

(#8008) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Hát azt tudom írni nektek írjatok a Google Chrome-nak hátha bár ők mindent figyelnek ezt is tudniuk kellene :DD :DD :DD :DD

Nexus 5

(#8009) Namelesske válasza jorden06 (#7998) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem használod túl gyakran a "rendszerkarbantartó" programokat? Ccleaner? Valami Cleaner?

Takarítsd ki az előzményeket első körben.

A beállításokban meg javaslom kapcsold ki a DNS gyorsítótárazást.

chrome://settings/advanced

Disabled: Hálózati műveletek előrejelzése az oldalbetöltések teljesítményének növelése érdekében

Esetleg használhatnád rendszerszinten a Google DNS szolgáltatását, hátha gyorsabban tudsz csatlakozni.

8.8.8.8
8.8.4.4

Az IPv4 beállításokban kell hozzáadni a hálózati csatolóidhoz. Majd restart.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8010) Kunsztler válasza Namelesske (#8009) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Én pl a Click&Clean7.8.2.0 használom :)

Nexus 5

(#8011) Namelesske válasza Kunsztler (#8006) üzenetére


Namelesske
addikt

Diskeeperem van, de már előtte is volt ilyen problémám. Ez operációs rendszer szintű probléma. Én biztos vagyok benne, hogy az a baj hogy közvetlenül hozzáfér a hardverhez. Az IE9 DX-en keresztül teszi és nincs vele baj.

Épp ez az nem kéne külső programokkal takarítani a Chrome-ot. Nem nagyon szereti.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8012) Kunsztler válasza Namelesske (#8011) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Azért használom a Click&Clean belső program de csak azért mert a Chrome nem tudja megcsinálni amikor kilépek töröljön mindent na mindegy nem szeretem az előzményeket nem törik le a kezem ha beírom a webcímeket :) . Hát én Perfecdisket használok de nem hiszem,hogy a diskeeper problémás lenne be kell vallani nincs tökéletes böngésző az egyik ebbe jó a másik meg abba de akkor is csak Google Chrome meg pici IE9 de csak azért nézzem,hogy úsznak a halak :DD :DD :DD :DD

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#8013) Namelesske válasza Kunsztler (#8012) üzenetére


Namelesske
addikt

Ja a click and clean kiterjesztésre gondolsz. Azhittem pistikeszoft kiadott még egy rendszer tisztítót. :D

chrome://settings/content

Harmadik felektől származó cookie-k blokkolása
Cookie-k, valamint egyéb plug-in- és webhelyadatok törlése a böngésző bezárásakor

Ez gondolom a gyorsítótárat nem érinti.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8014) Kunsztler válasza Namelesske (#8013) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Harmadik felektől származó cookie-k blokkolása
Cookie-k, valamint egyéb plug-in- és webhelyadatok törlése a böngésző bezárásakor ezt tudom de a gyorsítótárat nem érinti sajnos........

Látom nem szereted click and clean bár lehet Pistike csinálta :DD :DD

Nexus 5

(#8015) Kunsztler válasza Namelesske (#8013) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Frissült a 16.0.912.75 m :)

Nexus 5

(#8016) laszlohu válasza laszlohu (#7988) üzenetére


laszlohu
addikt

Krisz86, nem voltam egyértelmű legutóbb, úgy értettem a következő stabilt, hogy
a Chrome 17 - es stabil-ban lesz kijavítva a problémád.

(#8017) Zolaash


Zolaash
aktív tag

Sziasztok!

Ezt miért csinálja a Chrome, meg tudja mondani valaki?

Rip and tear

(#8018) laszlohu válasza Zolaash (#8017) üzenetére


laszlohu
addikt

2 dolog miatt csinálhatja :

1. A letöltések között van olyan, ami eltávolítható(removable ) eszközre(winchester, pendrive) lett letöltve,
és azt keresi, töröldd a letöltéseket, és vedd ki a pipát a winchesternél az eltávolíthatónál
2. Kapcsoldd ki a nyomtatót böngészés közben.

[ Szerkesztve ]

(#8019) cettlee


cettlee
őstag

üdv!
észrevettem hogy mostanába egy stream elinditása után lecsuszik a kép az alábbi modon.: kb fél perc után :

[link]

tehát még a web player navigálp gombjait se tudom használni, fullscreenbe se tom kiranki, illetve felbontást állitani

(#8020) laszlohu válasza cettlee (#8019) üzenetére


laszlohu
addikt

Próbáldd meg törölni a cache ( Gyorsítótár )- et.
Clear browsing data

Írdd be az URL - be :

chrome://settings/clearBrowserData

[ Szerkesztve ]

(#8021) jorden06 válasza Namelesske (#8009) üzenetére


jorden06
senior tag

A túl gyakori CCleaner is gondot okozhat? Havi egyszer mindig lefuttatom, az mennyire számít sűrűnek?

chrome://settings/advanced-ben kikapcsoltam, a rendszerintű google dns-el még várok pár órát, hát ha már ez is használ neki.

egyébként ez a google dns milyen elven működik? miben segíti a rendszeremet?

(#8022) laszlohu válasza jorden06 (#8021) üzenetére


laszlohu
addikt

Más néven ezt a beállítást úgy is nevezhetnénk, hogy DNS Prefetch mód,
amit bizonyos régi winyók nem kezelnek jól.

De azt is jelentheti, ha ezt ki kell kapcsolni,
hogy halálán van a vinyó.

Namost, ha a biosban a prefetch mód a winchesternél ki van kapcsolva, akkor csak ebben az esetben nincs szükség chrome - ban a bepipálására.

(#8023) jorden06 válasza laszlohu (#8022) üzenetére


jorden06
senior tag

Vinyó halálra látok némi sanszot, mert bár nem egy régi darab (3 éves), 7200rpm-es notivinyó, és kapja azért rendesen. Mostanában sokat kerreg (élesben hallom ugye, itt van a kezem alatt), meg az os is elég lassú, de eddig én egyéb dolgokra gyanakodtam, remélem azért csak ezzel lesz a baj.

Viszont a bios egy elképesztő buta HP bios, ezen én sajnos vajmi keveset tudok állítani :\

Hol induljak el a kutatásban?

(#8024) jorden06 válasza laszlohu (#8022) üzenetére


jorden06
senior tag

Hosszú hosszú másodperceken keresztül csak ezt látom (minden oldalnál, sokszor még a google.hu lekérése során is), és ha már be is töltött az oldal, akkor is az azon belüli tartalomlekérés is ugyanilyen nehezkes :(

[ Szerkesztve ]

(#8025) laszlohu válasza jorden06 (#8024) üzenetére


laszlohu
addikt

Hálózatikártyadriver frissítés megvolt?
Töröldd a chrome könyvtárát mindenestül, majd a Chrome - ot húzdd újra.
Ez nem Chrome probléma, hanem hardver.
Nálam a dns
be- ill. kikapcsolással is működik tökéletesen.

(#8026) laszlohu


laszlohu
addikt

A szolgáltatót megkérdezted, nem e karbantartás van?

(#8027) Namelesske válasza jorden06 (#8021) üzenetére


Namelesske
addikt

Hát ha havonta futtatod az még nem okoz olyan gondot, de a Chrome nem igazán szereti, nekem mindig akkor van valami, ha egy külsős program hozzányúl. Szerintem tedd fehér listára a Chrome-ot.

Google Public DNS

HWSW CIkk

úúú most látom szarfajta adblockod lehet a ludas :Y

Erről blogoltam is! :D:D

Cseréld le erre es megjavul.

[ Szerkesztve ]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8028) Kunsztler válasza Namelesske (#8027) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Azóta javitották már a sima Adblockot már lassan lassan jobb lesz a sima mint a plusz :)

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#8029) Blabcsi válasza Kunsztler (#8028) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Döntsétek már el melyik a jobb...
Nem győzöm cserélgetni. :DD
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#8030) Kunsztler válasza Blabcsi (#8029) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Ugyan az hidd el nekem egyenlőre.Majd ha kijön az Adblock plus 1.2 meg persze a Google Chrome 17-final akkor Adblokc plus lesz a zsíros :) .A kérdésedre válaszolva tök mindegy :)

Nexus 5

(#8031) Namelesske válasza Kunsztler (#8030) üzenetére


Namelesske
addikt

Egy próbát megér. De abban igazad van hogy a kezdeti kód az egy és ugyan az volt. Viszont működésre a plus még jobb szerintem.

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

(#8032) Fishor válasza laszlohu (#7952) üzenetére


Fishor
senior tag

Hol tudom megnyitni ezt a fájlt, mert a commanderbe nem látom az appdata mappát, meg az intézőben sem rejtett az vagy miért nem látom sehol?

Üdv: Fishor

(#8033) laszlohu válasza Fishor (#8032) üzenetére


laszlohu
addikt

Igen, azok rejtett fájlok.

(#8034) laszlohu válasza Fishor (#8032) üzenetére


laszlohu
addikt

Pl. Total commanderben -
Beállítások- általános beállítások - képernyő fül-

látszik a rejtett - system fájl - pipa be

(#8035) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

azt hol tudom beállítani, hogy teljesen új kedvenceim vannak és azokat nyomja fel a szerverre?

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8036) Sonja válasza sid87 (#8007) üzenetére


Sonja
veterán

Igen, én! :( Ilyenkor megfigyeltem, hogy 100%-os lesz a procihasználat! De, hogy mitől?! :U

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#8037) Kunsztler


Kunsztler
senior tag

Re: ABP is broken under Chromium
by Wladimir Palant » Fri Jan 06, 2012 11:05 am

If I get everything done in time - release candidate today, release on Monday.

Nexus 5

(#8038) Blabcsi


Blabcsi
senior tag

Üdv.
Tud valaki egy pontos ( lépésről lépésre ) leírást adni, hogy a cache méretét hogy kell beállítani egy max értékre? ( Pl.: 100Mb ) Lehetőleg működőképes megoldás legyen.
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#8039) Kunsztler válasza Blabcsi (#8038) üzenetére


Kunsztler
senior tag

tessék :)

Nexus 5

(#8040) Rototti válasza cellpeti (#8035) üzenetére


Rototti
senior tag

Ide lépj be, majd keresd meg a Chrome sync részt és kattints a stop sync and delete all date from Google-ra. Ekkor minden szinkronizált adat törlődik és ha ezután a Chrome-ban beállítod a szinkronizációt, akkor az új adatokkal tölti fel.

[ Szerkesztve ]

Kimi - The King of Spa

(#8041) Blabcsi válasza Kunsztler (#8039) üzenetére


Blabcsi
senior tag

THX.
Illetve cache-hez a --disk-cache-size=1, esetleg --disk-media-size=1, ezek paraméterül byteot kapnak, de 1 byte sose lesz. Viszont így elvileg csak a minimum méretet fogják felhasználni, ami azt hiszem <50MiB.
Ez rendben, viszont ha én azt szeretném, hogy 100 Mb-ig gazdálkodhat vele?
Ez egyébként működik?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#8042) Kunsztler válasza Blabcsi (#8041) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Működni működik az tuti és gazdálkodhat vele :) :)

Nexus 5

(#8043) Blabcsi válasza Kunsztler (#8042) üzenetére


Blabcsi
senior tag

:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#8044) jorden06 válasza laszlohu (#8025) üzenetére


jorden06
senior tag

Nem javult az adblock változtatásával.

Milyen hardverhibára gyanakodsz? Az újratelepítés már bennem is felmerült, csak annyi adatom van benne (jelszavak, könyvjelzők), hogy nem szeretném mindet elveszíteni. Ha importálom - exportálom, akkor meg az esetleges rossz beállításokat is újrarakom :\

(#8045) cellpeti válasza Rototti (#8040) üzenetére


cellpeti
veterán

köszönöm, akkor már csak azt áruld el, hogy miért nem jelentkezik be nekem a Beállítások menüpont alatt?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8046) Rototti válasza cellpeti (#8045) üzenetére


Rototti
senior tag

Hát ezt így nehéz... Miután beírod az emailedet és a jelszavadat mit ír ki?

Kimi - The King of Spa

(#8047) cellpeti válasza Rototti (#8046) üzenetére


cellpeti
veterán

Na most bejelentkezett! :C

[ Szerkesztve ]

Tigris, tigris, csóvafény...

(#8048) Kunsztler válasza laszlohu (#8033) üzenetére


Kunsztler
senior tag

Szia!

Azért írok neked elég járatos vagy információ csere ügybe :)
Olvastad valahol vagy forumba mikorra várható teljesen HTML5 Hardware Acceleration támogatás és fimomgörgetés ?

[ Szerkesztve ]

Nexus 5

(#8049) Blabcsi válasza Kunsztler (#8042) üzenetére


Blabcsi
senior tag

Csak jelezném, hogy nem működik, most 105,7 Mb-nél tart. :W
Egyéb 5let?
:R

https://hu.pinterest.com/Blabcsi0911/ :) https://www.facebook.com/pg/Blabcsi.gravir/photos/?ref=page_internal

(#8050) Namelesske válasza Blabcsi (#8049) üzenetére


Namelesske
addikt

Nem elég a parancsikont paraméterezni, a Registryben a társításokat is kell.

[link]

Ha érdekel amiket csinálok: shorturl.at/inoxV

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.