Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3001) #16820480 válasza dooz3r (#2999) üzenetére


#16820480
törölt tag

igazából nem a böngészővel van a gond, hanem az oldal van "rosszul" felépítve, amitől a zoomolásnál szétesik a tördelés. bár én a hetessel nem tapasztaltam ilyet, de azt is el tudom képzelni, hogy véletlen egybeesés, és az oldalon változtattak valamit.

(#3002) dooz3r válasza F34R (#3000) üzenetére


dooz3r
csendes tag

Egy próbát megér majd jelentkezem a fejleményekkel :)

(#3003) dooz3r


dooz3r
csendes tag

Sajna maradt minden a régiben :O :O

(#3004) ntomka válasza #16820480 (#3001) üzenetére


ntomka
nagyúr

Inkább véletlen egybeesés, ugyanis a az oldalnagyítás a böngészőkben elég furán működik. :)

ツ Headphones on - World off

(#3005) Fecow


Fecow
aktív tag

Kint van a stabil 7-es. [link]
Na most aztán lehet hőzöngeni, hogy ez most 0.1-es kategóriájú, vagy 0.01-es kategóriájú vagy milyen verzió ugrásnak feleltethető-e meg :)
Mondjuk a feature listától nekem sem esett le az állam.

Nyergeld meg a nagyot

(#3006) ntomka válasza Fecow (#3005) üzenetére


ntomka
nagyúr

Értjük, hogy nem jelent semmit a számozás, de szerintem is vicces. Ők maguk sem tudják már melyikbe mit rakjanak bele, nincs ütemterv, csak lekódolnak valamit amit kb. mi nem is látunk, aztán megy kiadásba. Ennek így tényleg nincs értelme.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3007) WonderCSabo válasza ntomka (#3006) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Ezt a hszt könyvjelzőztem. :)

(#3008) ntomka válasza WonderCSabo (#3007) üzenetére


ntomka
nagyúr

Miért? Én sosem mondtam, hogy ennek van értelme, csak a "számtrollokat" nem tudom megérteni, hogy mit forognak ezen. Ahogy ennek a számozásnak, a "számtrollkodásnak" sincs értelme. :(

ツ Headphones on - World off

(#3009) Fecow válasza ntomka (#3006) üzenetére


Fecow
aktív tag

Nincs értelme nincs értelme. A nagy ellenzők szerint az eddiginek sem volt, pedig ott még kézzel fogható funkciók jöttek minden stabil verzióba, így aztán most hogy ennek mégjobban nincs értelme már szinte tökmindegy :). Egyébként pont ezt akartam jelezni, hogy ha az eddigi releaseken ment a vita, hogy "mennyit ér", akkor bele se mertem, gondolni, hogy itt mi lesz ha ezt a kiadást meglátják. :) Hosszútávú, előre megtervezett ütemtervet én sem látok. Mellesleg konkrét ütemtervnek 6 hetes kiadási ciklus mellett nem sok értelmét látom, a security fixeken kívül szinte mindegy, hogy melyik hónapban kapod meg az új frissítést. Egyelőre amit látok, hogy a stabil kiadást frissítik 6 hetes ciklusokban ez policy és kész. Innentől kezdve nincs értelme erről beszélni, hogy melyikbe mit rakjanak. Gondolom ez azért is jó, mert így nem kell külön security fix branch-eket csinálni. A nagyobb funkciók meg jönnek amikor kész lesznek. Lásd grafikus gyorsítást elnapolták jövő év elejére.

[ Szerkesztve ]

Nyergeld meg a nagyot

(#3010) ntomka válasza Fecow (#3009) üzenetére


ntomka
nagyúr

Te mindig olyan jól megmagyarázod, hogy miért van értelme annak aminek nincs. :DDD
Őszintén szólva ennek így tényleg nincs.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#3011) Fecow válasza ntomka (#3010) üzenetére


Fecow
aktív tag

Na látod. :D Erről Besenyő Pista bácsi gondolat menete a semmiről, jut eszembe.[link]

Nyergeld meg a nagyot

(#3012) Bavid


Bavid
senior tag

Sziasztok! Újra húztam a gépet, és gondoltam megnézem menynire működik a chrome szinkronizációja google fiókkal. Hát nem nagyon, a könyvjelzőket szépen áthúzta, de semmi mást. Szerencsére lementettem a többit is, így nem kell újra mident letölteni/beállítani.

(#3013) ntomka válasza Bavid (#3012) üzenetére


ntomka
nagyúr

Működik az. Nekem amióta van ez a funkció, azóta megy jól. A megjelenéskor voltak bugok, de azóa teljesen jó.

ツ Headphones on - World off

(#3014) #16820480 válasza Bavid (#3012) üzenetére


#16820480
törölt tag

azt hiszem csak a legújabb verziótól támogatja a többi cucc szinkronizációját, nekem teljesen jól szinkronizálja magát ubuntu és win7 közt (beállítások, extension-ök, meg minden, ami be van állíŧva neki).

(#3015) Fecow válasza Bavid (#3012) üzenetére


Fecow
aktív tag

Nézd meg a custimize-nál, hogy mi van bepipálva, lehet, hogy csak a könyvjelzők szinkronizálása van beállítva.

Nyergeld meg a nagyot

(#3016) Bavid válasza Fecow (#3015) üzenetére


Bavid
senior tag

Minden be volt pipálva, és legfrissebb verzió volt fenn. Nemtudom mi lehetett. Majd kipróbálom, még 1x. Amúgy ez a mentett jelszavakat is viszi?

(#3017) ntomka válasza Bavid (#3016) üzenetére


ntomka
nagyúr

Azt nem, nem is fogja szerintem sosem, de ott van rá a remek böngészőfüggetlen lastpass, ha erre volna szükséged.

ツ Headphones on - World off

(#3018) ntomka válasza ntomka (#3017) üzenetére


ntomka
nagyúr

Vagyis hülyeséget írtam, most jut eszembe! Elkezdték fejleszteni ezt a részét, de hogy hol tartanak vele, nemtom: [link]. Mintha elakadtak volna ezzel a funkcióval.

ツ Headphones on - World off

(#3019) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Valaki el tudná magyarázni, hogy miért lassult a Javascript feldolgozás az előző verzióhoz képest?
Csak kíváncsiságból kérdem, mert eddig mindig gyorsítottak rajta, de a 7-es stabil nálam lassabb a Sunspider tesztjében, mint a 6-os meg az 5-ös.

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3020) huskydog17


huskydog17
addikt
LOGOUT blog

Egy másik kérdésem is lenne: hogy lehet a stabil 7-es verzióban aktiválni a GPU-t WinXP alatt?

Gameplay csatornám: https://www.youtube.com/channel/UCG_2-vD7BIJf56R14CU4iuQ

(#3021) Fecow válasza huskydog17 (#3019) üzenetére


Fecow
aktív tag

Én nem vettem észre sebesség csökkenést, nekem (bár nem vezetem konkrétan az eredményekt) minimális javulás 300 vs 290 ms, illetve stagnálást mutat a teszt, gondolom most azért nem is hangoztatták, hogy hány százalékot gyorsult.
A GPU gyorsítást én ugyan nem használom, de elvileg ezekkel a kapcsolókkal lehet bekapcsolni.
You need command line arguments :
chrome.exe --enable-webgl --enable-accelerated-compositing --enable-accelerated-2d-canvas

Hogy ez működik-e XP alatt végképp nem tudom.

Nyergeld meg a nagyot

(#3022) Pete83


Pete83
csendes tag

Nekem mintha kicsit gyorsabb lenne a 7-es verzió! Win XP 32bit!

A PROMO itt kezdődik: http://www.youtube.com/watch?v=6sSGajzt9wc&feature=share ||| FastPost - http://www.fastpost.hu/

(#3023) fradi81


fradi81
veterán

Hello
Az adblock+nál Block element, majd rákattintok egy flash reklámra akkor új lapon bejön a reklám, blokkolnám :) de nem megy, hogy kell blokkolni rendesen?

moto g72, Ninebot d28e

(#3024) fradi81


fradi81
veterán

Vagy egyáltalán hogy kell rendesen beállítani a szűrőket? Valahogy nem nagyon látom az adblock hatását chromeban, firefoxnál jó.

moto g72, Ninebot d28e

(#3025) #16820480 válasza fradi81 (#3024) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha feliratkozol a magyar filterlistára, akkor az elég lesz elég sok helyre, például az nso-ra is. amúgy meg elvileg jobbklikk->block element a módja a blokkolásnak. régebben nekem is csinálta, hogy nem tudtam a reklámra kattintani, de elvileg ostmár működik. bár a filterek mellett elég ritkán van rá szükség...
amúgy melyik adblock plugint használod? ebbenbiztosan van magyar filter.

(#3026) fradi81 válasza #16820480 (#3025) üzenetére


fradi81
veterán

Ja ezt nem tudtam hogy van 20 féle adblock, ezzel már okés köszi.

moto g72, Ninebot d28e

(#3027) 3LVW


3LVW
csendes tag

Sziasztok!

Van néhány weboldal, amit szeretnék blokkolni Chromeban (7.0.517.41). Van esetleg olyan kiegészítő, ami ezt lehetővé teszi? Win7 32 bit az oprendszer, rendszergazdai fiókról van szó (tehát a win-es szülői felügyeletet nem lehet használni.) Ja és nem akarok proxyt se használni.
Köszönöm előre is!

(#3028) RpPRO


RpPRO
őstag

Legfrissebb beta van fent es a maps.google igen lassu, akadozik, magas CPU hasznalattal.

Olyan megoldas letezik, h egy faljt mentes nelkul nyisson?

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3029) #16820480 válasza 3LVW (#3027) üzenetére


#16820480
törölt tag

az adblock-ban van blacklist, oda meg tudod adni, hogy mit ne nyisson meg, de ez mondjuk visszaállítható, ha az lenne a cél, hogy valaki ne férjen bizonyos tartalmakhoz hozzá. különben meg olyan embernek, akitől el akarsz tiltani bizonyos weblapokat, nem feltétlenül egészésges adminként belépést adni a gépre...

(#3030) RpPRO válasza RpPRO (#3028) üzenetére


RpPRO
őstag

Pardon, talaltam ujabbat (Google Chrome BETA 8.0.559.0), ezzel nem akad nagyitasnal / kicsinyitesnel maps.google.

Helló biztos úr. Nem alkohol vagyok befolyásoltsága felett. Néha összeszavakat a keverem.

(#3031) 3LVW válasza #16820480 (#3029) üzenetére


3LVW
csendes tag

oldalt nem lehet letiltani, csak reklámokat, illetve oldalrészleteket adblockkal, de így is megoldottam, köszi. az ellenőrzött személy meg kb az emailjeit tudja megnézni meg néhány rohadt rajongói oldalt (ezeket "tettem tönkre" ;] ), szóval 0% esély van rá, hogy rájön a dolog nyitjára. köszönöm a segítséget!

(#3032) #41133696


#41133696
törölt tag

No ez a Noscript egész jó lett :D Bár nekem szimpatikusabb a Firefoxos megoldás.

(#3033) #41133696 válasza #41133696 (#3032) üzenetére


#41133696
törölt tag

A Firefoxos Noscript fehér listát valami alternatív módszerrel nem lehet vele megetetni ?

(#3034) #hpq


#hpq
aktív tag

Sziasztok!
Ma megnyitottam chromet és rózsaszínes az egész fehér helyett, téma váltással sem sikerült megoldani mert a tartalom is valamennyire el van így színeződve. Hol lehet vissza állítani fehére? Nem találtam nagyon sehol ilyet.

// -

(#3035) sanzi89


sanzi89
addikt

Üdv.

A Chrome-ot hogyan lehet rábírni arra, hogy azokat az ablakokat amiket a program bezárásakor még nem zártam be a következő elindításnál kiválaszthassam, hogy megnyitom-e őket újra?

Köszi!

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3036) #16820480 válasza sanzi89 (#3035) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha kviálasztod rajtuk a "pin tab" opciót, akkor automatikusan megnyitja, amúgy pedig a kiegészítők közt van egy csomó olyan, mint mondjuk a session buddy, amivel beállíŧhatod, hogy pontosan mit és hogy mentsen el.

(#3037) sanzi89 válasza #16820480 (#3036) üzenetére


sanzi89
addikt

Ez a session buddy nekem kicsit "ágyúval verébre", de a pin tab az okés. Bár nekem fordítva kellene, hogy amit nem zárok be az alapból pin tab legyen...

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3038) #16820480 válasza sanzi89 (#3037) üzenetére


#16820480
törölt tag

azért gondoltam session buddy-ra, mert 2-3 tab esetén még kézzel eljátsza az ember a pin funkciót, többnél meg talán célszerűbb az ilyesmi. de van egyszerűbb session management extension is, csak hirtelen ez jutott eszembe.

(#3039) sanzi89 válasza #16820480 (#3038) üzenetére


sanzi89
addikt

Mindegy, maradok ennél a pin tab-nál, csak néha használom amikor már sietnem kell de 1-2 cikket nem olvastam még el.

Köszi a tippeket! :R

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#3040) tomic


tomic
addikt

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni abban, hogy elállítódott valami beállításom.
Böngészőm háttere és a fejléc rózsaszínű lett nem fehér.
Hogy kell ezt vissza állítani, hogy fehér legyen?

Köszönöm :R

(#3041) fradi81 válasza tomic (#3040) üzenetére


fradi81
veterán

Hello

Talán feltelepítettél egy témát, beállítások-személyes dolgok-témák alapra...

moto g72, Ninebot d28e

(#3042) mhorvat


mhorvat
senior tag

Sziasztok!

Feltettem a Krómot, úgy harmadszorra, hogy megint kipróbáljam. Alapvetően minden rendben van, tetszik, egyszerű és gyors. Azonban van egy-két apróság, ami nem stimmel:

1) Össze-vissza dobál a korábbi oldalak közt, mikor vissza és előre navigálok. Arra gondolok, hogy megnyitom mondjuk az OTP oldalát, aztán a Vaterát, aztán az eBay-t, majd mikor megyek vissza nem a Vatera jön, hanem az OTP oldala az eBay után. A "navigálási hibák esetén javaslat megjelenítése" vagy mi a szösz funkció bekapcsolása/kikapcsolás esetén is ezt csinálja. Két egérgombra rá van programozva a vissza/előre funkció, azokkal (is) ezt csinálja.

2) A könyvjelzők sávra nem lenne állandóan szükségem, minek vigyen el egy egész sort még az is a hasznos felületből. Viszont, ha nem jeleníti meg, akkor eltűnik a "További könyvjelzők" menü, ami viszont kellene. Firefox alatt könnyen megoldható volt a probléma, simán lehetett ide-oda rakosgatni a gombokat, Chrome-nál nem látom ezt. Arra gondolok, hogy beraknám a könyvjelzők gombot a címsáv mellé (leginkább elé).

Ez a két (és talán össz) problémám lenne.

[ Szerkesztve ]

(#3043) ntomka válasza mhorvat (#3042) üzenetére


ntomka
nagyúr

1.
2.

ツ Headphones on - World off

(#3044) tomic válasza fradi81 (#3041) üzenetére


tomic
addikt

Köszi. Sikerült meg oldanom, a ccc volt a ludas.

(#3045) mhorvat válasza ntomka (#3043) üzenetére


mhorvat
senior tag

Köszönöm! Az első az nem egészen azt állítja be, amire gondoltam. Én az egy lapon belüli előre/vissza navigációra gondoltam, az az, ami nem működik megfelelően.

A könyvjelzős működik rendben, köszönöm!

(#3046) ntomka válasza mhorvat (#3045) üzenetére


ntomka
nagyúr

Mondjuk ez érdekesen hangzik.

ツ Headphones on - World off

(#3047) ntomka válasza Bavid (#3016) üzenetére


ntomka
nagyúr

(#3048) #16820480 válasza ntomka (#3047) üzenetére


#16820480
törölt tag

és tényleg :) akkor ezen túl azt sem nagyon veszíthetem el egy esetleges rendszercserénél, vagy browsing data törlésnél.

(#3049) ntomka válasza #16820480 (#3048) üzenetére


ntomka
nagyúr

Bizony, és az adatlopó Google fanatikoknak: a Chrome a lastpasshoz hasonlóan titkosítva küldi fel az adatot a szerverre, melyhez egy kulcsot kell megadni a felhasználónak, ami csak lokálisan tárolódik. Vagyis ez opció, de nyilván érdemes használni. :)
Mondjuk a lastpass megoldás jobban tetszik, mert böngészőfüggetlen és a következő kiadásokban könyvjelző szinkronizáció is lesz.

ツ Headphones on - World off

(#3050) #16820480 válasza ntomka (#3049) üzenetére


#16820480
törölt tag

ha még a sütiket is szinkronizálnák, akkor aztán tényleg a bárhol, bármikor el kezdene érvényesülni. az lenne királyság, ha egy vadidegen géphez leülve bejelentkezek, és ott figyel a "saját" böngészőm mindenestül. aztán session logout után meg törli a személyes adatokat (vagy eleve le se szedi, hanem a default gépet leszámítva felhőből operál csak).

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.