Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17401) beers válasza spammer (#17400) üzenetére


beers
addikt

Köszönöm!

M&N

(#17402) Edween


Edween
őstag

Üdv!
Könyvjelzősávon van e lehetőség az ikonok sűrítésére? Thx

(#17403) xcds válasza Edween (#17402) üzenetére


xcds
őstag

Átnevezed őket rövidebbre. Jobb gomb, szerkeszt.

(#17404) Edween válasza xcds (#17403) üzenetére


Edween
őstag

Csak ikonokat tartok a soron.

(#17405) micafighter válasza Edween (#17404) üzenetére


micafighter
nagyúr

Tegyél mappákat a könyvjelző sávra rövid névvel. Pakold bele a könyvjelzőket.

[ Szerkesztve ]

(#17406) spiritex


spiritex
veterán

Két gépmen is tapasztalom, hogy ha le van minimalizálva a chrome és felhozom, akkor elég gyakran hiányzik a TAB sor, a címsor, és a könyvjelző sor is, feketeség van a helyükön, tehát nem jól jelenik meg. Aztán lerakom, felhozom, ezt néha többször is el kell játszani, és akkor jó lesz. Ez mi miatt van??

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17407) mikk2000 válasza spiritex (#17406) üzenetére


mikk2000
őstag

Nekem ilyen a firefoxnál volt egy időben :) Első körben videókártya driver szerintem, vagy kivenni a chrome-ban a hardveres gyorsítást próbaképp ha ki lehet valahol.

(#17408) spiritex válasza mikk2000 (#17407) üzenetére


spiritex
veterán

Hát akkor inkább az utóbbi, mert két külön gép, külön évjáratú és típusú videokártya...
Köszi, kipróbálom kivenni ezt a hardveres gyorsítást.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17409) spiritex válasza mikk2000 (#17407) üzenetére


spiritex
veterán

Kipróbáltam a következő kapcsolókat:
--disable-software-rasterizer --disable-force-compositing-mode , de sajnos nem volt elég neki.

Így viszont jó lett:
--disable gpu --disable-software-rasterizer --disable-force-compositing-mode

Lehet, hogy önmagában a --disable gpu is elég lenne, de azt nem próbáltam ki, jó lett, így hagytam...

Köszi!

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17410) w333


w333
félisten

Szerintem holnap megkapjuk a Stabil 34 -t, kíváncsi vagyok mit javítanak !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17411) mikk2000 válasza spiritex (#17408) üzenetére


mikk2000
őstag

Pedig pont az a lényeg, hogy ha a hardvergyorsítás hibákat okoz, akkor ahhoz a videókártya drivernek lehet köze, tehát a végleges megoldást annak cseréje/átállítása adhatja.

(#17412) L_ajos


L_ajos
őstag

gyors low kérdés!

Crome-nál is meglehet azt csinálni hogy a kedvenceket kirakom oldalra és ott is marad? Mert az hogy "menüként" müködik nagyon gázos ( már csak ezért is használtam IE-t, me csak klikk és minden ott volt ahol kellett, itt meg menüzni kell, és minden kattintás-megnyitás után kezdhetem előről ).

Köszi

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#17413) kispx válasza L_ajos (#17412) üzenetére


kispx
addikt

Egy ilyenre gondolsz?

(#17414) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok!

1-2 napja lettem figyelmes arra, hogy egy pár helyen rosszul jelennek meg az ékezetek a böngészőben vagy mondjuk 'i' betűk a jelszómezőben, jelszó beíráskor.

Láttam, hogy nem én vagyok az egyetlen ezzel a problémával, de megoldást nem találtam rá. Nincs esetleg vmi tippetek?

Let's begin, de gozaimasu!

(#17415) L_ajos válasza kispx (#17413) üzenetére


L_ajos
őstag

Yes! Köszönöm! :)

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#17416) L_ajos válasza L_ajos (#17415) üzenetére


L_ajos
őstag

Király, csak nem marad fixen ott :) de jobb mint a semmi :D

PSN felhasználó: Foxxika | Samsung S23 Ultra | Canon EOS 1300D Kit

(#17417) _ak_ válasza _ak_ (#17414) üzenetére


_ak_
addikt

Kicsit radikális megoldás, de működött.

For the case where Windows destroyed its own font data, you could :

Get the contents of C:\Windows\Fonts from another PC
Copy these fonts into a temporary folder
Use regedit to delete (after saving) the contents of
HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows NT\CurrentVersion\Fonts
Reboot
Copy the fonts into C:\Windows\Fonts
Re-install the fonts by opening Control Panel / Fonts
From the File menu select 'Install New Fonts...' and add the fonts from the temporary folder.

Úgy tűnik vmi tényleg a winnel volt, bár azt nem értem hirtelen, hogy miért csak a Chrome alatt jelentkezett..

Annyi a különbség, hogy win8 alatt az vezérlőpultból megnyitott betűk mappára drag and droppal települtek a betűkészletek.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17418) spiritex válasza _ak_ (#17417) üzenetére


spiritex
veterán

Nem telepítettél fel nemrég valamit a gépre? Mert nekem egy joomla plugin cseszte szét a betűket chrome-ban...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17419) _ak_ válasza spiritex (#17418) üzenetére


_ak_
addikt

Talán könnyebb lenne megmondanom, hogy mit nem, mindenféle helyi szerverrel próbálkoztam, EasyPHP, XAMPP, de volt ott Drupla is, meg egyéb html php szerkesztők, szóval abszolúte lehetséges, hogy valamelyik tönkre vágta.

[ Szerkesztve ]

Let's begin, de gozaimasu!

(#17420) spiritex válasza _ak_ (#17419) üzenetére


spiritex
veterán

Igen, akkor ezek valamelyike okozta a galibát. Én csak annyit csináltam, hogy megnéztem a WhatFont (betűtípusmutató) chrome plugin-nal, hogy mikre cserélődtek a fontok, és azokat letelepítettem a gépről és újraindítottam. Ennyi elég volt neki.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17421) _ak_ válasza spiritex (#17420) üzenetére


_ak_
addikt

Drupla.... :U

Az az igazság, hogy nem tudom pontosan, mert az utóbbi időszakban tényleg sok mindent töröltem/telepítettem újra, de konkrétan nem tudom, hogy melyiknek lehetett köze a betűkhöz.

Nem értem a Chrome relációt, de mivel szinte csak az használom fejlesztéshez, ezért tényleg bármi lehetett és a Chrome újratelepítése nem volt elegendő. Igaz ez utóbbit marha lustán próbáltam ki, mert előtte nem szedtem le az a rosszat, de gondoltam hátha..

Let's begin, de gozaimasu!

(#17422) spiritex válasza _ak_ (#17421) üzenetére


spiritex
veterán

Jaja, láttam :DDD , de minek kötekedjek?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17423) DS39


DS39
nagyúr

Chrome esetében van lehetőség RAM cache-re? (FF esetében csak pár kulcs átírása és kész. itt nem találok ilyen módosítási lehetőséget)

(#17424) spiritex válasza mikk2000 (#17411) üzenetére


spiritex
veterán

Jelentem, hogy i5 4670-es processzorba integrált videokártyával is ezt csinálja...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17425) mikk2000 válasza spiritex (#17424) üzenetére


mikk2000
őstag

Az intel vga driverei pedig mint tudjuk...

(#17426) randras válasza DS39 (#17423) üzenetére


randras
veterán

RAMDisk?

(#17427) DS39 válasza randras (#17426) üzenetére


DS39
nagyúr

olyat nem használok, nem a gyorsaság a cél, hanem hogy ne kelljen üríteni folyton a gyorsítótárat. (meg mivel átmeneti adat, feleslegesen is írja a lemezre).
de ha ramdisk lenne, olyan beállítást sem találtam hogy meghajtó vagy mappa ahova mentse, ill. hogy bezárás után törölje. nem létfontosságú igazából, csak érdekel, hogy Chrome-nál ezeket meg lehet-e oldani.

(#17428) randras válasza DS39 (#17427) üzenetére


randras
veterán

RAMDisk-el biztos. Google: chrome user directory

(#17429) kispx válasza DS39 (#17427) üzenetére


kispx
addikt

Ha a --disk-cache-size=0 argumentummal letiltanád a lemez cachet akkor nem írna oda. Vagy inkognitó módban is lehet indítani a Chromeot. Ramdisknél van olyan, hogy nem mented a tartalmát. De ez nem a Chrome bezárásakor fogja kiüríteni a tartalmát, hanem a gép újraindításakor.

[ Szerkesztve ]

(#17430) DS39 válasza kispx (#17429) üzenetére


DS39
nagyúr

nem hatotta meg.
te Fox-os vagy, vágod mire gondoltam: [link]
ilyen beállítást kerestem, egyszerű, gyors, probléma mentes.
a Chrome csak tesztelésre van a gépen, másod-harmad böngészőnek, ezért nem telepítek meg szarakszom ilyen ramdisk-ekkel. egyetlen előnye továbbra is a Chromenak hogy viszonylag gyors, még gyengébb gépen is a netezés érzet, de fapad sajnos. kb 10% a konfigolhatósága.

(#17431) kispx válasza DS39 (#17430) üzenetére


kispx
addikt

lol, tényleg nem működik a nullával.
--disk-cache-size=1 argumentummal már működik. (1 bájt lemez cache, mivel a webes semmi sem 1 bájtos ezért semmit sem fog tudni kiírni a lemezre) 1:1-ben azt nem lehet megcsinálni a Chromemal. Vagy a disk cache-t tiltod, vagy inkognitó módban indítod. Ezek állnak a legközelebb hozzá.
Memória cache-hez nem találtam kapcsolót. Gondolom azt automatikusan használja.

(#17432) DS39 válasza kispx (#17431) üzenetére


DS39
nagyúr

így már majdnem tökéletesen működik, ilyen max. 1,5 MB-t termel különböző fájlokban, de nem böngészés arányosan jönnek ezek létre, hanem fixen, mintha adott fájloknak ez lenne az alap mérete. mindenesetre jó lesz, köszi. :R

(#17433) rlazol


rlazol
addikt

Sziasztok,

úgy tűnik, a Chrome folyamatosan baszkurálja a HDDm. erősen zavaró. mit lehet tenni vele?

köszi

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17434) w333


w333
félisten

Ma telt le az 5 hét ... Feb. 20 > Márc. 27 ! :U

Jöhetne már a Stabil 34 !

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17435) M3oH válasza w333 (#17434) üzenetére


M3oH
addikt

És pár bugfixen kívül, szted mi eszement újdonság lesz benne? :)

(#17436) w333 válasza M3oH (#17435) üzenetére


w333
félisten

Azt szeretném hogy a YouTube videókat blokkolja rendesen az Adblock !

És a bővítmények a 33 -s verzióban nem frissülnek kb. sehogy :N

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17437) spammer válasza w333 (#17436) üzenetére


spammer
veterán

Adblockhoz hozzá kell adni az Easylistet (alapból benne van). Utána blokkolnia kell a youtube-os cuccokat.

Bár aztán lehet, hogy Chrome esetében trükközik valamit a gugli, én Opera Nextezek, azzal nincs reklám (bár nekem régen Chrome-nál sem volt, asszem 1 alkalmat leszámítva).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17438) spiritex válasza spammer (#17437) üzenetére


spiritex
veterán

Nekem egy dolog fontos, hogy gyors legyen, és több gépen keresztül automatikusan szinkronizálódjanak a könyvjelezőim. Ezt tudja az ON?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17439) w333 válasza spammer (#17437) üzenetére


w333
félisten

Hozzá van adva, beépített pepper flash -t blokkolja, a külső flasht nem :(

Operában alapból blokkolja a régi külső flasht :U

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17440) spammer válasza spiritex (#17438) üzenetére


spammer
veterán

Gyorsnak gyors (bár a hidegindítás lassabb, mint a Chrome-nál), de a könyvjelzőkezelése még elég puritán, gyakorlatilag csak könyvjelzősávra lehet pakolni, meg beépített speed dial + stash van könyvjelzőzésre. Egyelőre még az importálás sem működik más böngésző alól, szóval ha sok könyvjelződ van és fontos minden, akkor még felejtős. :( Szinkronizáció passz, sosem használtam, Opera topicban biztos többet tudnak.

Másfelől viszont nálam (egyelőre) stabilabb, mint a Chrome, nincs fekete képernyős Youtube bug, nem akarja rám kényszeríteni a YT a nyomorult HTML5 módot, amivel már tele volt a tököm, és adott egy lökést, hogy egy időre hanyagoljam a Chrome-ot. Ja és persze az utolsó tabbal hála az égnek nem zárja be a böngészőt, nem úgy, mint a Chrome. -> Számomra érthetetlenül idióta működési elv és a nyomorult gugli még egy opciót sem adott rá soha.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17441) spiritex válasza spammer (#17440) üzenetére


spiritex
veterán

Köszi a részletes választ! Azért lehet, hogy rálesek, és azt is frissítgetem, mert az én cipőm is telik... Csak érdekelne egy dolog: hogy lehet nem használni a könyvjelzőszinkronizációt? Úgy hogy az ember nem netezget 3-4-5 helyszínen, csak mindig ugyanazon az egyen? Vagy ha fel is lép több gépről a netre, mindig kézzel írja be fejből a webcímeket, vagy mindig rákeres googliban?

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17442) spammer válasza spiritex (#17441) üzenetére


spammer
veterán

Pontosan, nem netezek több gépen (egy laptopom van :) ), így nincs is szükségem rá. Ha meg idegen gépet használok néha, oda úgysem szinkronizálom a saját dolgaimat. Offline backupot szoktam csinálni időnként a könyvjelzőkről és ennyi.

Amúgy sem szeretek rengeteg könyvjelzőt tárolni, időként mindig kitakarítom a régi cuccokat, amiket már nem látogatok vagy nem érdekel vagy ilyesmi.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17443) GeryFlash


GeryFlash
veterán

Hali!

Chromeot használok immár 4 éve, de most komoly problémáim vannak. Egyrészt a yt adblocker ha reklámot talál akkor nem játssza le a vidit, újra be kell tölteni. A másik bajom, hogy napi egyszer, kb 10 óránként leáll, de semmi hibaüzi vagy bármi, ha újraindítom akkor sem kínálja fel, hogy visszaállítsa az oldalakat, és olyan gyorsan áll le mintha én zártam volna be...
tapasztalt mostanában vki hasonlókat, esetleg van vkinek megoldása vmelyik problémára? Tudom, ne használjak yt adblockert, de akkor inkább újra betöltöm az oldalt :)) Vagy direkt csinálja ezt, mivel a yt a googlehöz tartozik, gondolom bevétel kiesés lehet nekik ez.

Hi, i'm new to APHEX TWIN, so i was wondering how much the IQ requirements was to enjoy his stuff. and understand all the underlying themes, because its really complex stuff. I have IQ of 119 but i heard that you need atleast 120 is it true?

(#17444) Edorn


Edorn
aktív tag

Most váltok Opera 12.x 64bit-ről Chrome-ra (mivel már nem fejlesztik tovább).
És szükségem lenne egy jó rss gyűjtő/olvasó-ra. De olyanra, ami meg is jeleníti az rss tartalmát, mint ahogy az Operás beépített. Tud valaki ilyet ajánlani? (mellékeltem róla képet - persze nem fontos, hogy pont ilyen legyen, a lényeg, hogy megnyissa az rss tartalmát és ne az egész oldalt egy külön fülön... több száz rss esetén elég gáz lenne úgy végigmenni rajtuk, hogy mindet megnyitogatom, bezárogatom, majd törlöm/olvasottnak jelölöm az rss olvasóban)

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17445) SG3rg0


SG3rg0
őstag

Sziasztok!

Chromba bővítményt szeretnék letölteni és egyet sem enged.
Mi a megoldás? A bővítményeim, beállításaim könyvjelzők szinkronizálva vannak a böngészőben.
Ezt írja ki:

(#17446) micafighter válasza SG3rg0 (#17445) üzenetére


micafighter
nagyúr

Rendszergazdai fiók alól próbálkozol?

(#17447) SG3rg0 válasza micafighter (#17446) üzenetére


SG3rg0
őstag

Persze!

(#17448) Sonja válasza SG3rg0 (#17445) üzenetére


Sonja
veterán

Nem tudja létrehozni a letöltési mappát, ahova töltene. Nézd meg, hogy hova van beállítva a letöltési hely. Beállítások -> Speciális beállítások megjelenítése... -> Letöltés helye

Ha csalódni akarsz, bízz az emberekben!

(#17449) micafighter válasza SG3rg0 (#17447) üzenetére


micafighter
nagyúr

Aztán pedig nézd meg, van-e ahhoz a mappához írási jogosultságod. A legegyszerűbb ha megpróbálsz csinálni mondjuk egy új szöveges dokumentumot oda, elmented, írsz bele valamit, aztán megint elmented.

(#17450) SG3rg0 válasza micafighter (#17449) üzenetére


SG3rg0
őstag

Köszi, már megoldódott!

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.