Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17601) Fjoe


Fjoe
tag

Sziasztok, az automatikus űrlap kitöltéssel kapcsolatban lenne kérdésem. Jelenleg ezt a chrome verziót használom: 34.0.1847.116 m A gondom a következő: van egy online szerkesztő felület, ahol cikkeket írunk és van pár kötelező adat, mint pl. szerző, cím, alcím, stb. amit meg kell adnunk a publikálás előtt. Eddig is chrome-ot használtam és a szerzőnél ha elkezdtem begépelni a név első pár karakterét rögtön kidobta, majd a kategóriánál is, tehát, amit már korábban létrehoztam, azokat megjegyezte. Pár hete azonban azt tapasztaltam, hogy a régi adatokat nem "dobja fel" illetve, ha újat beírok, azokat sem jegyzi meg. A böngészőn nem állítottam át semmit, nem töröltem az előzményeket, a sütiket sem. Tesztelésképp feltettem egy firefoxot is, annál viszont ugyanúgy működik ez a dolog, ahogy a chrome-ban korábban. Szerintetek a böngészővel lehet gond, vagy esetleg a online szerkesztői felületen változhatott valami (mert közben azt is frissítették)?

(#17602) Peter M


Peter M
tag

Valakinek nincs ötlete QHD+ kijelzőn hogyan tudnám szebbé tenni a Chrome-ot? Minden más böngésző szép viszont a Chrome mintha 1920 at pixel többszörözne fel 3800ra.

Ha be akarom kapcsolni:

Magas DPI mód kényszerítése Chrome OS
Felülírja az eszköz képernyősűrűségét a magas DPI mód és -tartalmak használatának kényszerítése érdekében. #force-device-scale-factor
Sajnos ez a kísérlet nem érhető el az Ön operációs rendszerén.

Mi a megoldás? Win 8.1 64 bit próbáltam 34.0, 36.0 Canaryval

Köszönöm

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#17603) Edorn


Edorn
aktív tag

Azt be lehet állítani valahol, hogy új lap/fül nyitásakor ne a legutoljára/leggyakrabban nyitott oldalakat ajánlja fel alul? Hanem én választhassam ki? Esetleg még azt, hogy az "előnézeti képek" nagyobbak legyenek és nyolcnál több legyen?

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17604) spammer válasza Edorn (#17603) üzenetére


spammer
veterán

Speed Dial bővítmény kell neked.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17605) -secret- válasza spammer (#17604) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Ezt lopom én is, köszi! :R :D

(#17606) tknof1871


tknof1871
őstag

Üdv! Bocs az offért! Hogyan lehet megcsinálni azt a keresővel, hogy a találatra kapok egy linket. Azt a linket valakinek elküldöm és ő rákattint, akkor betöltődik az oldal és elindul egy animáció. Az animáción az mutatja ahogy a keresőmezőbe beíródik a kifejezés, amire kerestem és azt hiszem, még az egér is látszik, ahogy rámegy a Google keresés gombra és ráklikkel. Ezután az animáció után megjelenik a találat.

Windows 10 Home 64 bites operációs rendszer; LG G4 6.0 Android verzió

(#17607) Edorn válasza tknof1871 (#17606) üzenetére


Edorn
aktív tag

http://lmgtfy.com/?q=hadd+keressem+meg+neked

szerk: a linkben a "?q=" rész után kell bírnod a keresendő szöveget, szóköz helyett "+"-jelet használj...

[ Szerkesztve ]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17608) Edorn válasza tknof1871 (#17606) üzenetére


Edorn
aktív tag

Ja, meg is csinálja neked a linket itt: [link]

AMD Ryzen 5 5600 3.50GHz AM4, SAPPHIRE RX580 4GB, EX2220 (1920x1080), crucial MX500 SSD, CRUCIAL 16GB Ballistix DDR4 3200MHz, MSI B450 GAMING PLUS | Tárhely, domain: https://nokturn.hu

(#17609) jjeahh


jjeahh
nagyúr

sziasztok, van ötletetek, hogy egy oldalra hetek óta win 8.1 alatt miért dobja ezt a chrome? konkrétan a thephoblographer.com-ról van szó, már irritál, hogy mindig ie-ben kell megnyitnom :B

Fb: facebook.com/n.barni | Insta: instagram.com/n_barna/ | Strava: bit.ly/2HvMboG

(#17610) atala


atala
addikt

Pár napja kiírja a gépem, hogy kevés a memória a gépemben. Semmi sem változott. Megnéztem az erőforrás figyelőt, és a chrome baromira megzabálta a memóriát. Nektek nincs ilyen gondotok? Verzió: 34.0.1847.116 m

(#17611) ToBeY válasza atala (#17610) üzenetére


ToBeY
nagyúr

Dehogy nincs.Néha főleg indulás után 1,2GB ramot is bekajál a rendszer és szerintem ennek a nagyrészt a chrome zabálja fel

(#17612) w333


w333
félisten

Frissült a Chrome Stable 34.0.1847.131 :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17613) atala válasza ToBeY (#17611) üzenetére


atala
addikt

Eddig nem volt ezzel gondom, ezt most pár napja kezdte.

(#17614) laszlohu válasza w333 (#17612) üzenetére


laszlohu
addikt

Kösz, hogy szóltál,
de sajnos maradt ua a verzió,
remélem holnapra megoldják,
a jelenlegi :

34.0.1847.116
windows 8.1

azt írja naprakész

(#17615) spiritex válasza laszlohu (#17614) üzenetére


spiritex
veterán

Nálam is detto win7-en.

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17616) w333 válasza laszlohu (#17614) üzenetére


w333
félisten

És tényleg ... nálam sem frissül (naprakész) később biztos jó lesz :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17617) ETOM


ETOM
addikt

Youtube options-hoz hasónló bövítményt tudtok mondani?
Fizetős lett options no komment :(((

(#17618) spiritex válasza ETOM (#17617) üzenetére


spiritex
veterán

Nem tudom hogyan, de nekem automatikusan átalakult erre: SPOI Options
Chrome Web Store

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17619) w333 válasza ETOM (#17617) üzenetére


w333
félisten

Azt én nem is használtam, a Youtube Center sokkal jobb ... Link :K

A Chrome -hoz valót letöltöd, majd manuálisan behúzod a Chrome / bővítmények közzé, és már települ is ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17620) aizen92


aizen92
addikt

Ez a cucc rohadt jó!

Chrome bővítmény, aminek a lényege, hogy honlapokon található képekből szedi ki a szöveges fájlt!
Sorry ha már volt!

"The right man in the wrong place can make all the difference in the world."

(#17621) ETOM válasza w333 (#17619) üzenetére


ETOM
addikt

huh köszi! és tudod mi a vicces, hogy én is ezt használtam akkor most miért a youtube options-t kerestem? :W :DDD

Van ilyen. :B

spiritex :R

[ Szerkesztve ]

(#17622) w333 válasza ETOM (#17621) üzenetére


w333
félisten

Ismerős az érzés ... én is keverem a kettőt, de a lényeg hogy megvan :C

Különben kár hogy alapból a YouTube -n nem lehet beállítani hogy flash vagy html5 legyen az alapért. lejátszó és emiatt ilyen bővítményekkel kell szórakozni :(

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17623) Gabesz87


Gabesz87
veterán

Lehet, hogy láma kérdés, de hol tudom beállítani, hogy egy adott oldalon a keresési előzményeket, korábbi kereséseket megjelenítse a chrome? Alapból működik ez más oldalakon, csak konkrétan egy feliratkereső oldalon nem jegyzi meg a kereséseimet.

(#17624) cellpeti


cellpeti
veterán

létezik-e olyan kiegészítő, amely pl a PH privát üzenetek küldői mellé tudok ragadós cetlit tenni, de ott is maradjon, ha legközelebb megnyitom az adott oldalt!?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17625) alratar


alratar
addikt

Másnál lejátssza az imdb-s trailereket?

10 féle ember van: aki ismeri a bináris számrendszert, és aki nem

(#17626) yuri90


yuri90
tag

Az lenne a kérdésem,hogy sokszor felugrik a bet365 reklámja oldalként annak ellenére,hogy van adblock telepítve.Mit tudok ez ellen tenni?

(#17627) laszlohu válasza yuri90 (#17626) üzenetére


laszlohu
addikt

Melyik adblock - ot használod?
Mert sajnos automatikusan nem frissül, csak manuálisan,
Nálam a friss van : 2.6.28

Úgy frissítettem, hogy eltávolítottam a bővítmények közül, majd újraraktam a web store - ból.

(#17628) w333 válasza laszlohu (#17627) üzenetére


w333
félisten

+1 ... automatikusan már egy jó ideje nem működik ! :(

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17629) Hawk1979 válasza alratar (#17625) üzenetére


Hawk1979
őstag

Ja.
Verzió: 34.0.1847.116 m,Win7 32bit.

(#17630) laszlohu válasza Hawk1979 (#17629) üzenetére


laszlohu
addikt

Érdekes, mert nálunk már frissült a Chrome
a 34.0.1847.131 -ra

(#17631) tom956ster


tom956ster
aktív tag

Üdv!
használtam a keresőt, de nem találtam megoldást, hát kérdeznék:
Adott egy report a kis tervező programomból. A report html formában jön ki, szöveget és képeket tartalmaz (csak vonalasak a képek, minden fekete-fehér).
Az ugyan miért lehet, hogy ezt csak a chrome nyitja meg úgy, hogy a képek is a helyükön vannak? (ie alatt nem jönnek a képek, csak piros "X"). Ez még nem lenne gond, de ami a böngészőben szépen olvasható és a képek élvezhetőek (~1300*400 px felbontás fekvőben, A4 lapon lenne oldalanként és az oldal max 1/3-1/2-ét tölti ki), sajnos semmilyen nyomtatás formájában nem lehet normálisat alkotni. z kb úgy néz ki, hogy a szöveges rész patent, a fekete-fehér vonalas képek meg olyan pixelesek és hiányosak, mintha a nyomtatóból kifogyott volna a festék... mindegy, hogy valós printer, küldés a one note-ba, vagy pdf printer (már próbáltam 3-at), a képek veszettül rosszak, pedig elég a felbontás szerintem.
Egyébként a fotók az appdata könyvtárban vannak, temp mappában, persze a html-be már innen vannak linkelve, így esélytelen a html-t hordozni vagy megosztani, mivel pont a lényeg, a képek maradnak le.
Esetleg van megoldás arra, hogy normálisan olvasható produktumot gyártsak? Ha igen, kérném a receptet, mert már egy napom ráment és semmi eredmény...
Thx!

3D civil engineer / Dell Precision M7720 /desktop workstation: Gigabyte GA-Z170XP SLI | i5 6600k | 2x16 GB Jigsaw|2 x ASUS GTX 1060 6GB | Server: HP Gen 8 Microserver

(#17632) dokee78


dokee78
félisten

Nem tudom,hogy nevezik,de mikor egy adott oldal keresőjébe kattintok,ott ugye megjelennek általában amikre eddig ott rákerestem.
Nemrég óta nem jelenik meg,miután a mezőre klikkelek.
Valahol külön kell bekapcsolni?

(#17633) spiritex válasza dokee78 (#17632) üzenetére


spiritex
veterán

Elvileg ez az: [link]
A Beállítások / Speciális beállítások alatt van, de nem kell szerkesztgetni, elég ha a pipát berakod felülre. Emellett fontos, hogy ha előzményeket törölsz, akkor ne töröld az automatikus kitöltési űrlapadatokat.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17634) default.


default.
őstag

Srácok, a youtube videók pár hete ilyen bazi nagy méretben (nem teljes képernyő, de nem is a normál méret) jelennek meg automatikusan, és nem tudom átállítani.
Be lehet valahol állítani, hogy visszaálljon a rend, és olyan legyen, mint régen ? :)

köszi!

(#17635) dokee78 válasza spiritex (#17633) üzenetére


dokee78
félisten

Ezek be vannak pipálva.
A feliratok.info oldalon nem működik

(#17636) spiritex válasza dokee78 (#17635) üzenetére


spiritex
veterán

Ja, az más. Ott valamit csináltak az oldallal, mert egy ideje, kb. 1 hete (?) nálam sem működik, és hiányolom is. Próbáltam más browser-rel is, de sajnos egyikkel sem megy. Nem tudom mi történt...

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17637) dokee78 válasza spiritex (#17636) üzenetére


dokee78
félisten

Köszi,akkor oldal miatt. :R

(#17638) spammer válasza default. (#17634) üzenetére


spammer
veterán

Sütik és böngészési adatok törlése. Ha nem segít, akkor talán valami bővítmény kavar be.

(#17636) spiritex: Letiltották az oldal html kódjában, hogy ne jegyezze meg a böngésző. Ez nem hiba.

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17639) bandi0000


bandi0000
nagyúr

hali
Nem tudom ide tartozik e, de chrome-ot használok és egy ideje rászokott hogy szinte minden keresésnél be kell írni az ellenőrző kódot, és ha ez nem lenne elég, akkor most megint megfejelte azzal, hogy állítólag vmi vírusom van és nem engedi hogy beírjam ezt a kódot, de hülyét kapok tőle valami ötlet?

Xbox One: bandymnc

(#17640) spiritex válasza spammer (#17638) üzenetére


spiritex
veterán

De miért jó ez nekik? Főleg, ha nekünk rossz?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17641) Gzolo


Gzolo
senior tag

Sziasztok!

Van arra mód, hogy az url sáv és a tabok a böngésző aljára kerüljenek? Érintős gépem van, és nem a legkényelmesebb, hogy felül van minden.

(#17642) spammer válasza Gzolo (#17641) üzenetére


spammer
veterán

Nincs.

(#17640) spiritex: hát nem tudom, feliratkeresőnél tényleg hülyeség, általában szenzitív információknál szokták biztonsági okokból, például. De hogy egy feliratos oldalon minek? :F

(#17639) bandi0000: mondjuk pucold le teljesen a Chrome-ot, profil mappástul (APPDATA-ban), mindenestül + vírusírtó + spyware/adware kereső, szóval rakd rendbe a géped. :)

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17643) cellpeti


cellpeti
veterán

üdv

erre valaki?

Tigris, tigris, csóvafény...

(#17644) bandi0000 válasza spammer (#17642) üzenetére


bandi0000
nagyúr

Nem hiszem,gép nem vírusos viszont telorol is letilt lehet hogy a ruternél van gebasz?

Xbox One: bandymnc

(#17645) Peter M válasza bandi0000 (#17644) üzenetére


Peter M
tag

Ez akkor fordult elő amikor ua azon a hálózaton egy botnetes gép volt (KKV és nem karbantartott gépek voltak :)

Erre senkinek sincs ötlete: Peter M (#17602)

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#17646) Peter M válasza Peter M (#17602) üzenetére


Peter M
tag

dupla

[ Szerkesztve ]

https://www.behance.net/marosi-peter-k

(#17647) Dluinet


Dluinet
nagyúr

bővitményeket hogyan lehet szinkronizálni, mert nekem sehol nem csinálja

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#17648) spiritex


spiritex
veterán

Van valami normális boss key bővítmény, ami úgy tünteti el a Taskbar-ról a chrome ikonját, hogy nem jelenik meg egy saját ikonja valahol, amire kattintva jön vissza a chrome? Tehát valami billentyű-kombinációs kéne. Van ilyen? Előre is köszi!

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#17649) 1egaly


1egaly
aktív tag

Szerintetek melyik a legjobb un. "Chrome clone" böngésző??

(Safari,360,Coolnovo...)?

(#17650) spammer válasza 1egaly (#17649) üzenetére


spammer
veterán

Safari mióta Chrome klón? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.