Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17851) Samus válasza alratar (#17849) üzenetére


Samus
addikt

Szerintem nem a címsorra gondolt, hanem a könyvjelzősávra. Ha el van rejtve, akkor Beállítások (jobb felső sarok, három vonal egymás alatt)->Könyvjelzők->Könyvjelzősáv megjelenítése, vagy billentyűkombináció, ami Ctrl+Shift+B. Könyvjelzőként menteni egy oldalt is lehet billentyűkkel, Ctrl+D, én ezt preferálom :)

Az én kérdésem pedig: van rá bármilyen mód, hogy rávegyem a Chrome-ot, hogy ha jelszó sávba kezdek gépelni, figyelmeztessen, ha a CAPSLOCK be van kapcsolva?

[ Szerkesztve ]

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17852) 0xmilan válasza Samus (#17851) üzenetére


0xmilan
addikt

Chome addon ha jól látom nincs. Elég érdekes is lenne, ha külsős alkalmazás nézegetné, hogy mit írsz a jelszó mezőbe. :D
Találtam kettőt, ami a tálcán jelez, hogy be van-e kapcsolva: egy kettő

(#17853) Samus válasza 0xmilan (#17852) üzenetére


Samus
addikt

Először én is addont kerestem, de nem találtam, és igazad is van, miért nem. Viszont reméltem, hogy esetleg van beépített funkció erre, ami el van rejtve, de úgy láttam, hogy ezt magába a weblap kódjába szokás beágyazni, csak ezt elég kevés helyen teszik meg, pedig szerintem nagyon hasznos lenne. Biztos elmékszel még a WinXP bejelentkező képernyőjére (nem a klasszikusra, hanem a "gyárira"), ott megjelent a szövegbuborék, hogy "A CapsLock be van kapcsolva." Valami ilyesmire gondoltam. A kis programokat köszi, csak sajnos egyik sem buborékkal jelez.

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#17854) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Használta valaki rajtam kívül a Hangouts extensiont? Egyszer csak hirtelen egy szép darab puzzle maradt a helyén, letörölte megát a gépemről, és a Store-ban sem találom.

Szerk: Sikerült visszarakni innen :)

[ Szerkesztve ]

Into the void, into the emptiness, into the place beyond form

(#17855) Tybee21


Tybee21
aktív tag

Mitől lehet az, hogy a böngészőben egy szót kijelölve jobb gomb keresésre rábökve, ahogy behozza a google-t, a keresett szót háromszor egymás után beírja. pl. keresnék arra a szóra, hogy füzet és jobb klikk keresés - google ablakban füzet füzet füzet-re keres... ez miért van, mit lehetne tenni, sokat használom ezt a funkciót.

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#17856) spammer válasza Tybee21 (#17855) üzenetére


spammer
veterán

Nézd meg a bővítményeket (ha több van, kapcsold ki egyesével őket), hátha valami bekavar neki. :U

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17857) bluobluo75


bluobluo75
őstag

Üdv!

Ez normális, hogy ezt mutatja feszt?
[link]
Más böngészőkkel megy, ezt már újratelepítettem, újraindítottam a gépet, ccleanerrel végeztem tisztítást de semmi
A HTML5-ös youtube lejátszást néztem volna már meg mert nem tudom miért de tavaly szeptembere óta akadozik nekem, holott azóta már win7 is újra lett téve :(

(#17858) w333


w333
félisten

Kint a stabil Chrome 35.0.1916.114 ! :)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17859) bluobluo75 válasza w333 (#17858) üzenetére


bluobluo75
őstag

ugyanaz a hiba :(

(#17860) w333 válasza bluobluo75 (#17859) üzenetére


w333
félisten

Keresőben keress megoldást ... Youtube stb. kifejezésekre ! :K

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17861) bluobluo75 válasza w333 (#17860) üzenetére


bluobluo75
őstag

most kivételesen a chrome-ra értettem a hibát
amúgy köszi, jó volna a youtube-ra is megtalálni a hibát mert már igen régen fennáll :(

(#17862) degec


degec
senior tag

Sziasztok !

Rókáról végre áttérnék teljesen a chrome-ra, mert sokkal gyorsabb nekem és stbstb..
Egy dolgot nem tudok megoldani ebben kérnék SZÉPEN segítséget !
Rókában van bal oldalon végig egy könyvjelző sáv, ami a képernyő teljes hosszában megtalálható, és ez az offline könyvjelzőimet tartalmazza. ilyet szeretnék [link] chrome-ba, áruházba szét kerestem magamat, de csak az online könyvjelzőre találtam ilyet én meg olyat nem akarok.. valaki help ! köszöntem !

[ Szerkesztve ]

(#17863) Tybee21 válasza spammer (#17856) üzenetére


Tybee21
aktív tag

Sajnos ez nem jött be, más esetleg?

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#17864) Tybee21 válasza Tybee21 (#17863) üzenetére


Tybee21
aktív tag

A beállítások alaphelyzetbe állítása megoldotta a dolgot! :B

A pénzért az ember bármire képes, még akár dolgozni is!!! <<<<<<<<<|>>>>>>>>> " - Félig vegetáriánus vagyok. Sohasem eszem húst, miközben alszok! " =)

(#17865) spammer válasza degec (#17862) üzenetére


spammer
veterán

Nincs ilyen Chrome-ra. :( Ha jól emlékszem, valamelyik Speed Dial bővítménynek volt hasonló oldalsáv funkciója is, de azt meg ugye amúgy is csak új tabon jelenik meg és nincs folyamatosan bal oldalon (nem bontja ketté a böngészőt).

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17866) laszlohu válasza degec (#17862) üzenetére


laszlohu
addikt

Ilyen van, de te nem ilyet kerestél,
ennél rá kell kattintani az ikonjára(kék csillag) és úgy jönnek elő a könyvjelzők :

[link]

[ Szerkesztve ]

(#17867) degec válasza laszlohu (#17866) üzenetére


degec
senior tag

:R :R zsírkirály köszönöm !

(#17868) dokee78


dokee78
félisten

Van a 35-ös Chromeban valami érdemleges plussz vagy extra?
Ha jól olvastam a Linuxosok örülhetnek most.

(#17869) #41133696 válasza dokee78 (#17868) üzenetére


#41133696
törölt tag

Androidon:

Ha bezárunk egy lapot, megjelenik egy erre figyelmeztető üzenet, így ha véletlen zártuk be, még gyorsan visszavonhatjuk.[/

Picit változott az új lap megjelenéseP]

[ Szerkesztve ]

(#17870) olivera88


olivera88
veterán

Használhatatlan a Chrome tegnap óta. :((( Történt egy kis gebasz a géppel, lefuttattam az A System Caret + töredezettségmentesítettem. Aztán restartoltam a gépet és CHKDSK ellenőrizte a fájlrendszert és csinált ezt azt, aztán ahogy elindult a rendszer valami hibát jelzett a Chrome, és nem indult el, töröltem újra raktam aminek az lett az eredménye h megnyitás után 1 percel bezáródik, akkor töröltem Revo-val majd újra raktam de szintén ezt csinálja. Más programnak is lett baja nem csak a Chromenak, de azokat helyrehoztam, a Dragon se volt hajlandó indulni normálisan, azt újraraktam és jó lett.
A Chromenak lehet baja vagy a Windows miatt nem megy?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#17871) dokee78 válasza #41133696 (#17869) üzenetére


dokee78
félisten

PC verzióra gondoltam.
De lehet ugyanez van ott is?

[ Szerkesztve ]

(#17872) #41133696 válasza dokee78 (#17871) üzenetére


#41133696
törölt tag

Ott én még nem fedeztem fel ilyen jellegű változást, meg másmilyet sem :D

(#17873) student


student
őstag

nálatok müxik a google now?
windows chrome-n nálam semmi + beállítottam ok google-ra aktiválodjon de semmi :F

(#17874) dokee78 válasza student (#17873) üzenetére


dokee78
félisten

Van ilyen az asztali Chromeban?

(#17875) Mans20


Mans20
addikt

olivera88

Ez engem is érdekelne hogy mért nem indul,meg a firefox se,mióta ismerős törölte az advanced system caret,hiába lettek újrarakva.

[ Szerkesztve ]

(#17876) student válasza dokee78 (#17874) üzenetére


student
őstag

Igen settingsbe lehet bejelölni
Enable "Ok Google" to start a voice search
illetve a tálcán a chrome ikonra jobb klikkre ott a google now de szürke

(#17877) zolka95


zolka95
őstag

Meg lehet valahogy oldani, hogy egy letöltött fájlt ne mentsen, hanem csak nyissa meg?

[ Szerkesztve ]

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#17878) spammer válasza zolka95 (#17877) üzenetére


spammer
veterán

Nem.

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17879) #56474624


#56474624
törölt tag

Csak én tapasztalom úgy, hogy mióta tegnap frissült a Chrome, érezhetően lassabban indul bekapcsolást követően első alkalommal? 2-3 másodperccel több idő lett, míg SSD-ről elindul. Eddig kattintástól számítva gyakorlatilag azonnal indult. Most az Explorernél is jóval lassabban indul, ami egy vicc. Tudom, persze, hogy szőrözésnek hallatszik, csak mégis idegesítő, hogy azért frissül egy alkalmazás, hogy aztán lassabb legyen. Pedig a régi telepítést leszedtem, aztán újratettem az egészet, de így is lassabb az indulása, mint az előző verziónak.

(#17880) F_Zolee válasza #56474624 (#17879) üzenetére


F_Zolee
veterán

Én is ezt vettem észre, ezért is váltottam le. Egyszerűen az idő haladtával egyre lassabb lesz. -.- Nekem hdd van, ott kicsit jobban kijön ez. De ha már ssd-n is gázos az nem jó bár még mindig hamarabb odaérsz, mint más akinek nincs. :)

(#17881) laszlohu válasza #56474624 (#17879) üzenetére


laszlohu
addikt

Régebben(kb. egy éve ) volt egy olyan hibája, hogy
a Chrome elmenti a korábbi verziójú chrome - okat külön mappába,
ennek(ezeknek) törlése visszahozta a gyors indulást, egyébként erre a
.LOG fájlból jöttem rá anno.

[ Szerkesztve ]

(#17882) #56474624 válasza laszlohu (#17881) üzenetére


#56474624
törölt tag

Igen, ezt most is megcsinálta. Ezért tisztán feltelepítettem ma reggel, előtte az egészet leszedve, de nem változott, vége a villámindulásnak. :O :)

(#17883) laszlohu


laszlohu
addikt

Úgy látszik, újabban külön paraméter kell ahhoz, hogy .log filet csináljon,
chrome.exe --enable-logging --v=1

(#17884) laszlohu


laszlohu
addikt

Bakker, az oldchromeremover nem műkszik a 35 - ös chrome - nál, ui. readonly mappába rakja és onnan nem lehet törölni, állítólag a 36 - osban javítva lesz.

[ Szerkesztve ]

(#17885) w333 válasza laszlohu (#17884) üzenetére


w333
félisten

Program Files / Chrome / Aplications ... onnan töröld ki a régit ! ;)

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#17886) #41133696


#41133696
törölt tag

:DDD

(#17887) laszlohu válasza w333 (#17885) üzenetére


laszlohu
addikt

Igaz, kicsit lamer voltam, de a lényeg, hogy alapból read only - ra tette,
egyébként jó helyen kerestem, ott, ahol te is írtad.

(#17888) malnabokor


malnabokor
senior tag

Sziasztok!

Ne haragudjatok, hogy ilyen kérdéssel zavarlak itt titeket (pláne a témája :)) ) de egy fogadásból keresek olyan embereket, akik korábban nagy ellenzői voltak az IE-nek (utálták, első rendszerindítás után azonnal váltottak Chrome-ra, FF-ra, Operára) viszont az Internet Explorer (10), 11-re már azt mondják, hogy nem olyan rossz, mint régen, sebességben (nem testreszabhatóságban, stb. :) ) pedig felveheti a versenyt a konkureniával.

Szóval hozzászólásban várom néhány bátor személy jelentkezését.

(és kérlek, ne gyilkoljatok le, hogy tényleg ilyesmivel hozakodok elő egy Chrome-os topicban :) )

[ Szerkesztve ]

köztudott hogy az elektromos dolgok füsttel működnek, azaz ha egyszer kijön a füst nem működnek többet.

(#17889) #56474624 válasza malnabokor (#17888) üzenetére


#56474624
törölt tag

Azt alátámaszthatom, gyorsabban indul valamelyest a Chrome-nál a 11-es Explorer. Ezt korábban el sem tudtam volna képzelni.
A böngészés maga ezzel szemben már nem megy olyan gördülékenyen, mint Chrome-nál. Lassabb.

(#17890) M3oH válasza malnabokor (#17888) üzenetére


M3oH
addikt

Pár éve az IE szinte minden szempontból nem ajánlott volt. De összekapták magukat, a 10-11 már használható. Sebességben azért a Chromemal nem versenyezhet, de megüti bőven az elfogadható szintet.

(#17891) laszlohu


laszlohu
addikt

A log fájlból rájöttem, hogy az utorrent beépülője lassítja a chrome-ot és errort dob.

cflheckfmhopnialghigdlggahiomebp,

utorrent v6

a fenti a bővítmény azonosítója

persze ettől függetlenül más is lelassíthatja és nem állítom, hogy csak ez,

az viszont baj, hogy nem tudom az chrome:pluginsban letiltani.

(#17892) spammer válasza laszlohu (#17891) üzenetére


spammer
veterán

Miért, mire kell egyáltalán uTorrent beépülő? :F

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17893) laszlohu válasza spammer (#17892) üzenetére


laszlohu
addikt

Nem szeretném semmire sem használni a beépülőt, viszont az
Utorrent-et igen. Csak sajnos nincs az egyik, a másik nélkül.
Ezért lenne jó letiltani a beépülőt.

(#17894) MoRT2195


MoRT2195
tag

Hello!

2 kérdésem lenne a Chrome-mal kapcsolatban.

- Mi okozza a képen látható problémát? Bal oldalt a Chrome-ból lőtt képek vannak, jobb oldalt pedig Firefox-ból készített képek vannak. A képek más weboldalról származnak, az elsőn a kép nem jelenik meg, a másikon meg ez a hozzászólás módosítása gomb nem jelenik meg, csak valami hülye jelet mutat, mint ha hiányozna valami bővítmény, vagy valami. De ez sok helyen így van, Több száz ilyen képet tudnék csinálni, hogy mi nem jelenik meg Chrome-ban. Erre van valami megoldás?

- A másik problémám az, hogy a képeket bal oldalra rakja. Tehát ha mondjuk a fentebb linkelt képet megnyitom, akkor Chrome-ban azt bal oldalra rakja, míg Firefox-on középre rakja, ami sokkal jobb. Ez már nagyon kényelmi funkció, de megoldható, hogy Chrome-ban is középen jelenjenek meg a képek?

Steam: Ricsi2195 || Xfire: farkasricsi || Origin: MoRT2135 || Uplay: Mort2195

(#17895) spammer válasza MoRT2195 (#17894) üzenetére


spammer
veterán

Ctrl+F5, vagy a beállításoknál töröld a gyorsítótárat és a sütiket (vagy kompletten a böngészési adatokat). Ha nem segít, csekkold a bővítményeidet, lehet, hogy valami bekavar. Esetleg külső program (vírusirtó?)

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#17896) Cranium


Cranium
tag

Hali. A friss Chrome-ban megint előjött az értesítési ikon, a tálcán. Régebben ki lehetett kapcsolni a chrome://flags-nél az "enable rich notifications" résznél. Viszont ezt a legújabb verzióban nem találom. Valaki tud megoldást rá, hogy hogyan lehetne eltüntetni?

(#17897) #41133696 válasza Cranium (#17896) üzenetére


#41133696
törölt tag

Jobb klikk rajta, és nem engedni, hogy fusson háttérben.

(#17898) #41133696 válasza Cranium (#17896) üzenetére


#41133696
törölt tag

Képekkel is illusztrálva: két helyen is megteheted:

Beállítások - Rendszer - A háttéralkalmazások továbbfuttatása...

illetve az imént említett módon:

(#17899) Jim-Y


Jim-Y
veterán

Sziasztok, kb innentől kezdve visszaolvastam, de nem találtam rá választ, hogy a legújabb Chrome verzió óta (Version 35.0.1916.114), ~5,6 napja, nincs "í" betűm az Y mellett, mármint van :P, csak nem veszi be. Azt alt+j megy nálam is, de ezen verzió előtt ment normálisan is. Lehet ezzel valamit kezdeni, vagy majd javítják a következő verzióban?

Ubuntu 12.04LTS, 64-bit, Chrome is.

Üdv

[ Szerkesztve ]

(#17900) kispx válasza Jim-Y (#17899) üzenetére


kispx
addikt

Az unstable ágban már javították (37.0.2008.2 dev)

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.