Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2017-06-05 12:00:38

LOGOUT.hu

Google Chrome

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16601) Zsolesz69 válasza Samus (#16600) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

portable ugyanaz, csak nem telepít annyi sz@rt és csak egy helyre rak mindent, így "hordozható" akár egy pendrive-ról is tudod futtatni! ennek sok előnye van, ha pl. a saját programkörnyezetet szeretnéd használni olyan gépen, ahol nincs jogosultságod telepíteni, stb.

[ Szerkesztve ]

(#16602) Zsolesz69 válasza vans? (#16599) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Mondjuk én direkt telepítés után, elindítás előtt kinyírtam a rendszerből a googleupdate.exe folyamatot, CCleanerben az "automatikusan induló programok" résznél. Vagy tiltod, vagy én fogtam azt töröltemn hogy ne is lássam :DD
De itt írta följebb egy úriember, hogy:
URL - be :
chrome://plugins/
majd google update
kikapcsolás,

(#16603) Samus válasza Zsolesz69 (#16601) üzenetére


Samus
addikt

Tudom, mi a portable, elég sok ilyen programot használtam régebben. És nem is frissül?

'' Az élet egyszerű. Döntéseket hozol és nem nézel vissza.'' // Tomorrow's just your future yesterday!

(#16604) vans? válasza Zsolesz69 (#16602) üzenetére


vans?
őstag

Ok, koszi. Szoval leszedem pl. az origo szoftverbazisrol, letorlom a mostanit, majd feltelepitem azt, es kilovom az update-et. Igaz?

hábm bábm

(#16605) königarjen


königarjen
tag

Hogy lehet kikapcsolni Chrome-ban, hogy folyton felajánlgassa, hogy lefordítsa az idegen nyelvű oldalakat?
Hozzáadtam már az angol és a német nyelvet is, de továbbra is folyton lejön a sáv, hogy fordítsa-e.. :(

? valaki? :)

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#16606) kispx válasza königarjen (#16605) üzenetére


kispx
addikt

beállítások -> Speciális beállítások megjelenítése... -> Nyelvek -> Kínálja fel az általam nem ismert nyelven írt oldalak fordítását. elől szedd ki a pipát.

(#16607) königarjen válasza kispx (#16606) üzenetére


königarjen
tag

És ha ki van véve, de továbbra is felajánlgatja? :((

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#16608) kispx válasza königarjen (#16607) üzenetére


kispx
addikt

Valamilyen kiegészítő nem kavar be?

(#16609) olivera88


olivera88
veterán

Találtam egy kis hibát, nem tudja bejelölni a legördülő menü legalsó elemét. A 34 es verzióban már nincs ilyen gond.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16610) königarjen válasza kispx (#16608) üzenetére


königarjen
tag

AdBlock van csak meg Magic player (stream-ekhez) nem hiszem, hogy ez a kettő közül valami befolyásolná :F

Rot und Weiß ein Leben lang! * FC Bayern!

(#16611) w333 válasza Zsolesz69 (#16602) üzenetére


w333
félisten

Teljesen mindegy hogy mindent leirtottál, sajnos így is be fog frissülni :O

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16612) olivera88 válasza w333 (#16611) üzenetére


olivera88
veterán

Le kell tiltani a tűzfalon, akkor nem fog.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16613) Narxis


Narxis
nagyúr

Ti mit csináltok, hogy nálatok ennyi hibával üzemel a Chrome? :F Meg hogy visszamenni 21-es meg ilyen verziókra te jó ég... mindjárt lefordulok a székről... :Y

Thanos was right.

(#16614) vans? válasza Narxis (#16613) üzenetére


vans?
őstag

Mi az, hogy mit csinalunk? Amikor hozza sem nyul az ember, semmit nem valtoztat, majd egy frissitessel tonkreb#sszak a szeretett bongeszojet, akkor mit csinaljon?

hábm bábm

(#16615) Narxis válasza vans? (#16614) üzenetére


Narxis
nagyúr

Elég sok embernél jól működik a 32-es verzió, szerintem ott valami egyéb gubanc, kiegészítő, plugin okozhat problémákat. OldChromeRemover-t használjátok?

Thanos was right.

(#16616) Brian_GT válasza Narxis (#16615) üzenetére


Brian_GT
őstag

Figy semmi vacakolás nincs a gépemmel nekem sem, kb ha 200 ember nem írt ide az elmúlt 1 hétben, hogy szétvágta a frissítés a régi jó kis chrome-ját akkor 1 sem.

Ez olyan, mint az nVidia driver frissítéses mizéria....te lehetsz az az 1 ember a 10.000-ből akinek nincs vele baja. Örülj neki :)

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#16617) Narxis válasza Brian_GT (#16616) üzenetére


Narxis
nagyúr

Azért szerintem ez eléggé túlzás, nyilván az nem ír ide akinek semmi baja nincs vele én is csak azért mert néha nézek be ide és ledöbbentem, hogy mennyien akarnak itt visszamenni, van aki a 21-es verzióig ami sztem elég drasztikus lépés.

Thanos was right.

(#16618) karesz1978


karesz1978
tag

Üdv! Lehet amatőr kérdés, de le akarom tölteni a NAV Abev java programját, de nem indítja el a letöltött abevjava.jnlp filet! Pedíg telepítve van a java. ha letöltöm a jar kiterjesztésűt azt sem.
Oprendszer windows 7
Ötlet?

Dell inspiron n7110, Intel Core i5-2430M 3ghz turbo CPU, nVidia GeForce 525M 2GB, 8GB RAM, 128GB ssd, 17,3 LED 1600*900 +Hd.

(#16619) Brian_GT válasza Narxis (#16617) üzenetére


Brian_GT
őstag

én nem vacakolok ilyenekkel.... egyszer csak jó lesz.
Sajnos a többi böngésző a Chrome-hoz képest annyira lassú, hogy használhatatlan. Akkor nyúlok csak a Firefox-hoz ha nincs más megoldás és olyat csinálok aminél hibázik most a Chrome. Majd remélem lesz kb 1 hónap múlva újabb frissítés, addig kibírom vhogy.

- Csak a Puffin ad nekem erőt és mindent lebíró akaratot! -

(#16620) Pityke78


Pityke78
őstag

Sziasztok!

Az mitől lehet, hogy a chrome nem jeleníti meg az oldalt, illetve akár alul található gördítősávoknál a két végén alapból megtalálható nyilakat? Így csak úgy tudom húzogatni az ablakot, ha megfogom az ablak jelölő kis téglalapot és azt mozgatom. Minden oldalánál így jeleníti meg. :(

Vélemény?

Köszi!

(#16621) laszlohu válasza Pityke78 (#16620) üzenetére


laszlohu
addikt

Ezt a hibát könnyű orvosolni pl. az alábbi bővítmény valamelyikével :

[link1]

[link2]

[ Szerkesztve ]

(#16622) Zsolesz69 válasza Samus (#16603) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Mivel CCleaner alól szépen kib*sztam a googleupdate.exe-t az automatikusan indulók közül (nem letiltottam, hanem kitöröltem, előre gondolva a Google levakarhatatlan stílusára hogy majd ők jobban tudják, h nekem mi a jó) szóval azóta nem :D

[ Szerkesztve ]

(#16623) Zsolesz69 válasza Narxis (#16617) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

nem-nem senki nem írta hogy 21-es hanem az előző 31-es verzióról volt szó, ami tökéletesen működött még 1,5 hete :R
december elején jött ki am..
csak nem értem, minek kijönni a sok fölösleges fjúcsörel, ha közben szétcsesznek egy már amúgy jó kis böngészőt??
jah a fejlesztőcsapat másképp nem kapna jutalékot / prémiumot.. :DD

(#16624) Zsolesz69 válasza Brian_GT (#16616) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Csak az a vicces hogy az a "régi jó kis chrome" alig volt 40 napos.. Nem vágom minek kell ennyi fjúcsör? Vagy a firefoxal versengenek? Mert ha megfigyelitek, ahogy kijön az Új Róka, rá két hétre kijön az új Chrome..
Nálam tökéletes és gyors a Róka, csak mivel azon az állandó melóm van, ezért kell egy 2. böngésző :)

[ Szerkesztve ]

(#16625) w333 válasza Zsolesz69 (#16623) üzenetére


w333
félisten

De igen én írtam hogy a Chrome 21 verzió tapasztalataim szerint sokkal kisebb a hardverigénye, ezalatt azt értem hogy sokkal kb. fele ennyi memóriát használ mint a jelenlegi 32 friss verzió, és még a betűtípus is sokkal vastagabb és láthatóbb, nem értem hogy ezt miért kellet ennyire levékonyítani vagy ez most valami bug amit 11 verzió után sem tudtak kijavítani ? :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#16626) kispx válasza Zsolesz69 (#16624) üzenetére


kispx
addikt

Chrome kezdte az adjunk ki 6 hetente új kiadást, majd a Firefox követe. Szóval az FF másolt.

(#16627) Zsolesz69 válasza kispx (#16626) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Ok lehet hogy igazad van, de sztem egy hülye "divat" alakult ki. Lassan majd Chrome 55-nél tartunk? :D Régen ezek mind csak kisebb al-tipusok lettek volna pl. 3.2 -> 3.3 stb.

(#16628) M3oH válasza Zsolesz69 (#16627) üzenetére


M3oH
addikt

Teljesen jó ez a fejlesztési tempó. 5-6hetente jön frissítés. A verziószám pedig tök mindegy, csak egy szám. Névjegyen kívül nem nagyon látod.

(#16629) ToBeY


ToBeY
nagyúr

A youtube megakadásra van valami megoldás mert rohadt idegesítő.Előző verzióknál ez nem jött elő csak amióta frissítettem 32-re.

(#16630) laszlohu válasza ToBeY (#16629) üzenetére


laszlohu
addikt

sajnos minden mindennel összefügg, ugyanazért fagy, amiért akad a youtube,
vagyis amíg új verzió nem jön, amiben javítják, addig így lesz,
esetleg lehet próbálkozni bétával, stb.

[ Szerkesztve ]

(#16631) Zsolesz69 válasza laszlohu (#16630) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

"esetleg lehet próbálkozni baltával" :DDD

(#16632) Zsolesz69 válasza M3oH (#16628) üzenetére


Zsolesz69
csendes tag

Persze csak ne az legyen, hogy valami már egész jó, ezért elrontjuk, hogy a következőben legyen mit kijavítani :(
Írkáltam kisebb scripteket, ezt-azt és ott is az volt: néhány verzió után rátalál az ember a legjobb megoldásra. Utána már csak picit csiszolgatni, optimalizálni lehet, esetleg pár (legtöbbször szükségtelen) fjúcsörrel fel lehet cicomázni, de a fő program magját ehhez nem kell (nem kéne) átírni. :N

(#16633) RMZ250


RMZ250
senior tag

Üdv., tudnátok segíteni a következőben, egyáltalán másnál előfordul a hiba? Böngészés közben a visszanyillal szeretnék lépkedni az előző oldalakra de nagyon sokszor nem reagál rá :W
Aztán meg ha veszettül kattintgatom akkor meg vissza ugrik nagyon sokkal előbbre. Ami még érdekes, hogy itthon is és a munkahelyi gépen is csinálja. :F

[ Szerkesztve ]

Thermaltake, Gigabyte B450M S2H, Ryzen7 5800X, G.Skill RipjawsF4 3200, Lian Li Galahad 2 Trinity Performance 360, EVGA RTX3080FTW3 Ultra, Xiaomi 11T

(#16634) laszlohu


laszlohu
addikt

Ezt meg lehet próbálni a "Page Unresponsive"-ra (fagyás ), persze a sikert nem garantálom, mivel a neten olvastam, mint megoldás :

chrome.exe --disable-hang-monitor

(#16635) olivera88


olivera88
veterán

Az új Google térképen hol található a vonalzó?Mindig vissza kell váltani a régi térképre h mérni tudjak. :(((

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16636) olivera88 válasza olivera88 (#16635) üzenetére


olivera88
veterán

Utánanéztem nincs ilyen :( "A Távolságmérő eszköz nem érthető el az új Google Térképen."

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16637) Puro


Puro
aktív tag

Üdv!
A jobb felső sarokból eltűnt a kezdőképernyőn az eszköztáram, ráadásul két másik gépen is. Volt valami frissítés? Most a gmailhez vagy fordítóhoz állandóan be kell pötyögnöm a címet :(((

[ Szerkesztve ]

(#16638) olivera88 válasza Puro (#16637) üzenetére


olivera88
veterán

Nálam se nincs, tegnap óta azt hiszem.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16639) Puro válasza olivera88 (#16638) üzenetére


Puro
aktív tag

Remélem visszateszik.

(#16640) Pipó


Pipó
őstag

A chrome toolbox-ra gondoltok, mert az nálam is eltűnt. Illetve a bővítményeknél szerepel, engedélyezve is van, de a fogaskerék eltűnt és pl. nem is működik, hogy ha bezárnám az oldalt, kérdezzen rá, hogy mindent bezárjon-e, pedig be van állítva. Azonnal bezár minden lapot. Van erre alternatíva?

"Vannak győzelmek, amiktől jobban alszik az ember. És olyanok is, amik ébren tartanak." Broadchurch - Kis fekete szir-szar rózsaszín biszbasszal a tetején? - Az is vaaan!

(#16641) spammer válasza Pipó (#16640) üzenetére


spammer
veterán

szerk: félreértettem, szerintem nem ezt keresed, de mindegy, itt hagyom most már.

-

Keep Last Two Tabs

Egyébként nem tudom felfogni, hogy a gyökér gugli miért így csinálja, hogy az utolsó lappal zárja be az egészet és legfőképp azt, hogy miért nincs erre opció. Egyszerűen nincs rá értelmes magyarázat. Mocskosul idegesítő. :W

[ Szerkesztve ]

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16642) Puro válasza spammer (#16641) üzenetére


Puro
aktív tag

Én arra gondolok, amikor megnyitom a böngészőt, akkor középen az utóljára látogatott oldalakat listázza kis ablakokban. Ettől felfelé jobbra a fehér háttéren volt olyan pici menü szerűség, hogy gmail, meg az a sok kis négyzet, ami alkot egy nagyobb négyzetet :) Most meg eltűnt pedig be vagyok jelentkezve de elvileg bejelentkezés nélkül is ott volt.

[ Szerkesztve ]

(#16643) olivera88


olivera88
veterán

Miért nem tudom Windows 8 módban indítani a Chromet? A menüben kellene lennie h újraindítás Windows8 módban, de nálam nincs ilyen. Windows 8.1 et használok.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16644) TRob1 válasza olivera88 (#16643) üzenetére


TRob1
veterán

Melyik verzió?

Mert nálam van ilyen opció ("sajnos" *)

* Mert volt egy kis időszak, mikor nem volt, viszont akkor úgy működött, ahogy kell... ha asztalról indítom, asztali, ha modern felületről, akkor meg a "modern chrome".

Írtam is anno. Sztem így volt a legjobb a működése.

[ Szerkesztve ]

¤ R'n'R ¤

(#16645) olivera88 válasza TRob1 (#16644) üzenetére


olivera88
veterán

A 32 es. Utánanéztem Virtulabox miatt nem megy. [link] Kár h a 7-es en nem lehet kipróbálni. :DD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16646) Gyick


Gyick
őstag

Hi!

Ismer valaki a chrome-hoz olyan forditó bővitményt ami nem csak leforditja hanem egy listába el is menti a szavakat? A vocabla tud ilyet csak sajnos nem tud magyarra forditani.

Másik kérdés:Ma feltettem az adobe flashplayert(facebookos appokhoz ez sokkal jobb sztem),a google chrome-os pepperflasht kikapcsoltam szal csak az adobes van bekopcsolva de most meg olyat csinál néha hogy a youtube-n nincs kép se keret csak hang van.erre esetleg tud valaki valamit

[ Szerkesztve ]

(#16647) spammer válasza Gyick (#16646) üzenetére


spammer
veterán

YT fekete kép bug:

Böngésző lerakása a tálcára és vissza, vagy elvileg az is elég, ha belegörgetsz az oldalba. Rakás szar egyébként. Nekem már sima oldalaknál is csinálja, hogy üres hátteret mutat aztán egyet görgetek és megjelenik az oldal többi része (szöveg, képek stb.). Hónapok óta egyre nagyobb hulladék a Chrome, még a végén kénytelen leszek böngészőt cserélni, mert nem úgy néz ki, hogy jobb lenne, hanem csak egyre szarabb... :(

„A feketébe öltözött ember a sivatagon át menekült, a harcos pedig követte."

(#16648) fPApi


fPApi
őstag

Ki szerettem volna próbálni a metro módot, viszont bármit teszek. csak asztali módban indul (nincs a menüben sem az indítás metro modban pont, illetve ha a metro felületről indítom, akkor is asztali módban indul el). Mi lehet a gond?

(#16649) olivera88 válasza fPApi (#16648) üzenetére


olivera88
veterán

[link]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#16650) Steve1207 válasza laszlohu (#16630) üzenetére


Steve1207
veterán

Gondoltam benézek már erre, de úgy látom mást is zavar a youtube akadás. Úgy látom megoldás egyelőre nincs.

Az újabb 34-es bétával jobb egyébként a helyzet, de ez is akad, igaz nem annyira, mint a hivatalos.
Engem az zavar, hogy lazán ment notin, több böngészési ablak és elvitt egy 1080p-t is, ha másik fülön nyitogattam meg dolgokat akkor se akadt be a hang. Alapból minden hülyeség meg nyavaja blokkolva van, de már oda jutottam, hogy html5 helyett visszaállítottam flash alapúra, mert úgy a hang rendben van legalább. (Persze flashnél meg az zavar, ha full képernyőre rakom egy pillanatra megakad teljes képernyőnél, ördögi kör, de a többi böngészőnél se jobb a helyzet sajnos, mindet végignéztem a nagyobbak közül, még talán az OperaNext volt a legjobb, ami chromium alapú, de az meg pár általános dolognál vérzett el)

.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Google Chrome (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.