Hirdetés

2024. május 7., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#108) tocsa


tocsa
senior tag

Takamine EG522C nylon húros, klasszikus nyakú, elektro akusztikus gitár.
2005.04.10-ig garanciás, új húrok. Praktikus hangológépes elektronika.
Könnyű fogású nyak, helyén lévő oktáv. Oroszlánbarlangban listaára
119.900. Megegyezünk. Érdeklődni: 06(30)9555241

Irányár: 100K HUF

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#111) danzi


danzi
tag

Ja és GHS húrokat nem veszek többet.... alig játszottam a mostanin, és gagyin is szól meg el is hangolódik, az Cryogenic Martin-nal nem volt ilyen gond, az a tuti egyelőre nálam, elég érces hangú, de nekem tetszik! :)

''A meggyőződés a tudás legnagyobb ellensége, erről szentül meg vagyok győződve'' - Vonnegut

(#113) andorpapa


andorpapa
őstag

Lehet, hogy láma dolgot fogok kérdezni, de azért felteszem. Hogyan működik a gitár/bassgitár hangoló gép? Miben térnek el a különböző típusok? Milyen feature-ökkel rendelkeznek? Mivel még nem használtam ilyet, így nem tudom, hogyan működnek. Basszerhez kellene.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#118) andorpapa válasza delta9 (#117) üzenetére


andorpapa
őstag

Kösz az infókat. Ezek a BOSS hangolók hol és mennyiért foghatók?

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#123) 666


666
tag

sztem hangológépből nem kell éppen a legprofibbat venni. pl az én Ibanez hangolómon is van mikofon, bemenet, kimenet, használható szóló és basszushoz egyaránt, és max 3000 forint. ha pedig egyéb hangokat is be kell hangolni, akkor pedig vannak az igen komoly szoftverek, ráadásul ingyen

http://www.shocktogon.com // Counter-Strike szerverhoszting // ez egy reklám volt

(#124) delta9 válasza 666 (#123) üzenetére


delta9
senior tag

de azokat a szoftvereket nem olyan egyszerű rákötni a hangszerre koncert közben, egy pl. boss pedált meg igen. mert ha koncerten is kell (márpedig kell) akkor máris kell mondjuk egy laptop és úgy már drágább, mint egy tizenegynéhány ezres hangológép. a 3000-es ibanez pedig nem kromatikus vagy igen?

(#136) S. GoMeZ válasza AND1 (#1) üzenetére


S. GoMeZ
újonc

Kellene egy kis segítség !!!!!!!!!!
Nem találok olyan netes oldalt, ahol lehetne gitáralkatrészeket venni!!!!
Kellene hangolókulcs, pick-up, láb,piezzos hangszedőröl árajánlat...
Ha valaki segítene...
elérhettek: satemace@freemail.hu

(#173) AND1


AND1
őstag

Lenne nekem is egy kérdésem:

Igaz egy éve tanulok gitározni. De valahogy hangoló nélkül nem tudom behangolni alaphangolásra. Mindig igérték, hogy megmutatják nekem, de vagy elmaradt vagy nem tudtam megjegyezni. Pedig biztos egyszerű a dolog. E-re és Drop D-re szoktam hangolni csak, e kettő között váltogatok. Vki leírá nekem step-by-step, hogy is lehet hangoló nélkül alapra hangolni?

Egy régi PH-s.

(#180) bebean válasza Tütüm (#178) üzenetére


bebean
aktív tag

igazad van, ezt én is ''hallottam'' :) ha vkinek nincs közeleben hangvilla vagy hangoló stb. akkor jobb ha arra hangol, mintha fejből....

CWorm mi a baj a cuccal? miért nem hasznalható? ha gondolod nezd meg amit irtam korabban. muszty-dobai g.iskola a liszt ferencben szerintem meg lehet kapni. nem tom mennyi.
üdv

[Szerkesztve]

...

(#206) robo01 válasza CWorm (#205) üzenetére


robo01
tag

A tremoló beállitása és az, hogy pontosan szól (az oktávoknál és feljebb) eléggé összefügg. Rossz tremolóbeállitásnál kétszer hozzányulsz és máris elhangolódott. Tanulj meg üveghangra hangolni úgy a legpőontosabb ha nincs hangológéped.

(#207) CWorm válasza robo01 (#206) üzenetére


CWorm
aktív tag

Szerencsére van hangológépem, meg is néztem vele a gitárt tremolózás után és nem állítódott el hálistennek. :)

Félig ember, félig medve, félig disznó

(#209) delta9 válasza CWorm (#207) üzenetére


delta9
senior tag

úgy gondoltam, hogy belerakod a tremolót behangolod hangológéppel, azután fox egy d-durt vagy c-durt és az pontos e. vagy a 12bound nál pontos e. mert azért nem úgy megy ám az, hogy a babishús. egy lespault sztem még nehezebb, pedig azon még tremoló sincs.

(#414) Skót válasza AND1 (#413) üzenetére


Skót
aktív tag

de át is lehet kicst írni hogy ne d-n legyen hanem normálon is ugyanúgy szóljon:)
Én se hangolgattam sehova lévén hogy nincs se hangológépem se semmi ami alapján be tudom hangolni:)
fülemre annyira nem bíznám mert ok-ok meglenne valahogy de nem jól!
Ígyhát inkább átírtam a tabot normál hangoláshoz:)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#441) Skót


Skót
aktív tag

nincsenek itt valakinek normális Guns n' Roses, Tankcsapda, Red Hot Chilli Peppers, Metallica esetleg Offspring tabjai/ kottái?Esetleg oldalt nem ismertek?
Minnél több kéne :DDD

Van egy tabos oldal (Bővebben: link ahol sok számnak megvannak a tabjai de az nem mindíg a legjobb mert , soxor nagyon pontatlanok meg lejjebb/ feljebb hangolt gitárra írták a tabokat és én meg nem akarom nagyon elhangolgatni lévén hogy se hangoló progim se egyéb hangolókütyüm.
Ráadásul ezen az oldalon nincs tankcsapda...:(((



Davajtye tavarisi pirjod na míni:D

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#632) Tütüm


Tütüm
aktív tag

Ja és hangoló is van benne:D Én ebből tanulgatok most számokat,tökjó progi:)

(#665) Tütüm válasza aDM|RaL^ (#663) üzenetére


Tütüm
aktív tag

Vagy veszel egy hangolót,nem egy drága dolog,vagy keresel neten programot amivel behangolhatod:) Amit linkeltem progit abba is van de akkor ne onnan töltsd mer ezek szerint vírusos.

(#666) Arpika22 válasza aDM|RaL^ (#663) üzenetére


Arpika22
csendes tag

gratula hozzá. vegyél 1hangolót! jobban jársz mint a ''hangolóprogramokal''.
én Korg hangolót használok szeretetel tudom ajánlani nektek is! hálás kis gép simán meg érte a 7E ft-t :C

Szivesen vennék 20E ft-s bankjegyet 200FT-ért.A cigizés káros az egészségre én ezért pipázok :P

(#817) Skót válasza M@trixfan (#816) üzenetére


Skót
aktív tag

sztem semmi kül.-re nem kell odafigyelned...
esetleg annyira hogy ne szakítsd el a húrt...:D
ha van valami program akkor azzal is hangolhatod:)
(pl a guitar pro 4 demó-ban van mikrofonos hangoló)

"A modell alkatú nők olyanok mint egy rossz rádió: nem lehet rajtuk semmit fogni! Hát tényleg ez kell Nektek?"

(#835) ReJim


ReJim
őstag

először is UP, másodszor meg:

hogyan lehet behangolni egy elektromos gittyót hangoló és erősítő nélkül?

mert próbáltam GP4-el, gépre rákötve, de úgy nem éppen jó... (tovább ugrik, mintha nagyon meglenne húzva, magas lenne a hang)

vagy hagnoljam a többi húrhoz? 55545? vagy hogyan kell lefogni? lentről indulva? de ha az is elvan hangolva? :F

ha valaki tudna valami infóval szolgálni lécci segítsen...

(bár valószínű nagyon bot fülem van.. ;] )

</end.?>

(#900) Niquis válasza delta9 (#898) üzenetére


Niquis
aktív tag

Húrláb kialakítása (bár ez extrább kicsit), a hangolókulcsok elhelyezése, domborított test, naés igen, a dupla humbucker. Így már sztem legalább annyi van benne a Les Paul-ból, mint a Strato-ból. :P
A céltáblás löpól azóta megtaláltam énis h zakkwylde-os. Az ürge aki most használta(talán supernemes? nem emlékszem, ájwaz dránk), kurvajó pofákat vágott közben, nagyon mókás volt:) Ezúttal odafigyeltek a hangosításra, jó volt az egyensúly a hangok között.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#927) Kobe válasza ronaldo (#912) üzenetére


Kobe
veterán

én nemrég vettem egy SX Scorpion akkusztikus gittyót, fekete-gyöngyházberakással, megfelelő hangolással - Seiko digitális hangoló :D eszméletlen szép hangja lett, és anno fizettem érte kereken 30 at, eredetileg Ibanez t akartam 35 ér csak elvitték :(( nem bántam meg ....de mivel nemrég óta nyűvöm én is, még megtartom egy darabig, utána váltok villanygitárra me kezd megtetszeni...cska ugy eköltségesebb...



közben megtaláltam végső kiszemeltem :) Ibanez RG321MH lesz belőle mattfekete színben, remélem suli végére összejön rá a zsém :) [link] full ugyanazt tudja mint haver 110 ezres cucca, csak nincs benne tremolo , de az nem létfeltétel :) az ember rászán egy 25 öt és belerak egy DiMarzio pick-upot, olyan szép hangja lesz mint a szél Ibanez rulZ mellé valahonnan szerválni kéne egy peavey Bandit ot hozzá pl és má jovilág van

apropo : tajti-music.hu ami épp üzemen kivul van sajna, de hangszer.lap.hu is megteszi...és kiválasztnai nem feltétlenul neked kell, legtöbb boltos azért hajlando infót adni

[Szerkesztve]

(#951) Printszkrín válasza ronaldo (#950) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Nem bizony.
Ez egy piezo kristályból készült hangszedő aminek kicsi a jele és ezért egy kis
elő erősítőt építenek a gitárba, amit egy 9v-os elem hajt.
(Ibanez újabb modelljeiben 2db ceruza elem)

A kis erősítőben van egy min. 3 sávos eqvalézer, némelyikben több,
és némelyikben még hangoló gép is helyet kapott.

[Szerkesztve]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#955) Kobe válasza ronaldo (#948) üzenetére


Kobe
veterán

a legutolsó SX márkájú gitár volt a másik kiszemeltem de miutűn meghallgattam az elektros nélkulit, rájöttem h a szobámba az is sok kihangositás nélkül szal felesleges :)
SX ről ami tapasztalatom van ezalatt a bő hónap alatt : kinézetre nagyon igényes munka, talán a nyak lett kicsit matt, lelakkozhatták volna szebben,de a test a full fekete színben az ezüstös fehér gyöngyházberakásokkal nagyon szép, a skorpió főleg tetszetős :) a hangzást illetően először voltak aggályaim mert kicsit mindig túlrezonált egy két húr, de rájöttem h csak alapos hangolás kell neki....1 óra munka és egy seiko hangoló eredményeképpen most gyönyörűen szól

SX spanyol gyártmány, szegről vgről yamaha leányvállalat tudtommal, ennek ellenére nem feltétlenül latinosabb hangszereket gyárt, pl fémhúros akkusztikus nem illik spanyolhonba :) a nylonhúrosokkal az a gond hogy igazán csak latinosra jó, és legjobb ujjal pengetni vagyis kezdetekkor mndkét kezed be fog durranni, nekem csak az egyiken gyulladtak be az ujjvégek a yakorlástol de msotanra szép vastag bőr lett rajta, pengetővel meg másik kézen leginkább a laza csuklomozdulat okoz nehézséget

a különbség aközött hogy egy elektro-akkusztikust vagy egy sima akkusztikust kötsz erősítőre, elég nagy, mivel az utóbbi lehetetlen, mivel nincs rajta pickup és jack bemenet amivel megvalósíthatnád :)

(#1001) Kobe


Kobe
veterán

sztem azt kéne egyáltalán eldöntenie min akar kezdeni, egyből elektromos vagy akkusztikust előbb...de az hogy kiadja egy elektomos árát egy akkusztikusért, amit jó ha használ fél évig, mondjuk ki bátran : hülyeség
akkusztikushoz mi kell ? 2 kéz pengető, hangolósíp és egy metronom ...egy akkusztikus gittyó legyen pl 35, hangolo + metronom egyben 7 ropi, plusz 2-3 ezer ftért kap állványt, szal 45 ....de ha megveszi azt a clarity elektro-akkusztikust 65 ért, amin a kihangosítást a büdös életbe nem fogja használni....akkor már ha 60 körül akkor egy Ibanez elektromos, kisebb árkategóriában meg az előző összeállítás, de az elektromos felesleges me úgysem azzal fogja kezdeni hogy punkzene, majd bő másfél év múlva talán

(#1005) Kobe válasza ronaldo (#1003) üzenetére


Kobe
veterán

az SX Scorpion nem rossz vétel, mint mondtam nekem is olyan van, kedvező áron jól néz ki és szépen szól, persze egy alapos hangolás után...1 évi használatra tökéletes, ha meg később elektromosra váltasz megmarad ilyen tábortüzes zenéléshez, elvégre erdőbe vagy tábortűz mellé nem feltétlenül kell 50-60 ezres ibanez :)

ami alap : gitár :D kombó nem feltétlenül szükséges, me az drága (jobbfajta peavey pl 80) mert elektroakkusztikust asszem ki tudsz hangositani közvetlenül minden egyéb közbeiktatása nélkül...ami kellhet az egy digitális hangoló, legtisztább ha már metronomosat veszel....olyan mint egy ampermérő, 3 tartománnyal 2 piros 1 zöld, van rajta egy mikrofon ami méri a rezonanciátha piros tartoményban van akkor nem stimmt a hang, ha zöldben ok, kb akkor mint egy kisebb számológép, legtöbbjén van jack input output is elektromos behangolásához, a metronom meg az a kis fa piramisdoboz amin van egy rúd súllyal és szabályosan adja az ütemet egy skálán...kattog magyarul...na egy olyan 7 ezer ftos hangolósíp ezt is tudja, digitális hangoló plusz pittyeg neked mint a veszettegér, plusz egy állvány ami 2-3 ezer ft és nyílván nevében van arra jo hogy állva tartsd a cuccot, ne dőljön el akrcolodjon meg mert eldőlt leesett stb...ezt így kb 45 ből beszerzed, ha kicist spórolsz rajta 40ből

[Szerkesztve]

(#1007) ronaldo válasza Kobe (#1005) üzenetére


ronaldo
őstag

akkor milyen hangoló bizbazt vegyek? Ezzel akkor én a hülyegyerek is be tudom hangolni, ha már rájöttem hogy mit is jelent a hangolás? :) A kombót mindenképp megveszem, csak 18k és ahogy olvastam az ellenállások nem passzolnak a gyityó-mezei pc 5.1 közt, és a 80k creative hangfalrendszert nem szeretném taccsradobni :)
milyen állványt ajánlassz? :) (akkor ez gyakorlatilag gitártartó, nem?)

(#1010) Kobe válasza ronaldo (#1007) üzenetére


Kobe
veterán

ha közvetlenül kötöd rá, akkor lehet probléma de közben te azt elfelejted hogy átvezeted a szgép hangkártyáján ami képes kezelni ezt az impedancia különbséget, vagyis nem egyből a hangfalnak adja le, így nincs probléma
hangoló meg begatterolsz boltba megmondod hogy kezdő gitárosnak való könnyen kezelhető digitális hangoló lehetőleg metronommal egybekötve : erre az eladó azt mondja van, 10 ezer ft, akkor te érzed hogy át akar vágni, mert tudod legalábbis tájékoztattak hogy 8ért is kapsz ilyet, sőt 5 ért csak hangoló nélkül, és igen ha megvan, a gombok pötyögtetésével beállítod szépen rajta a hangot (utánajársz mire érdemes hangolni a gittyót, melyik húrt milyen hangra) és elkezded pengetni a húrt, addig amig a hangoló optimális hangszínt nem jelez, majd szépen ujra elkezded nyomkodni a gombot, addig amig az aktuális húr hangjához nem érsz, elkezded lepengetni a másik húrt, és szépen addig csavargatod a kulcsot amig optimális értéket nem jelez a hangoló, és így tovább mind a hat húrnál...állvány : olyan kell aminek van nyak-gyűrűje, vagyis egy félkör alaku gyűrű ami a nyakánál fogja megámasztani a cuccot, a gitár ugyis beleül a hámba alul, de ha nincs ilyen nyaktartó akkor ha pl véletlenul meglököd picit, könynen kidől a keretből, ennyi

(#1060) HavocS


HavocS
senior tag

hoppá, mit találtam az oroszlánbarlangban!
GRX70 elektromos gitár 10W erõsítõ torzítóval, heveder, hangológép, tok 66,000
kép: [link]
ez kezdőknek tényleg jó lehet...

(#1074) delta9 válasza Bero (#1065) üzenetére


delta9
senior tag

mikor elkezdtem gitározni cca 2évig elektromos gitárt csak képen láttam, addig kizárólag akusztikuson játszottam. azt mondják az a jobb, ha az ember akusztikuson kezd gitározni. igazából szerintem nem lehet ezt így pontosan megmondani, mert senki sem kezd el kétszer gitározni tanulni, egyszer akusztikuson és egyszer elektromoson, hogy legyen összehasonlítási alapja. mindenesetre akár így, akár úgy, de elsőre érdemes egy tanulógitárt venni, aminek úgyis a lecserélés lesz a sorsa. persze nem egy 12ezer forintos szeneslapátra gondolok, mert azzal megint csak sajátmagát szívatná az ember, borzalmasan rossz dolgok idegződnek be egy rossz gitár miatt. a lényeg, hogy legyen pontos a nyaka, legyenek pontosak az oktávok, normális hangolókulcsokkal a behangolhatóság végett, ha kézbe veszed ne legyen olyan érzésed, hogy egy erősebb pengetésnél darabokra hullik, beállított nyaknál és bridg-nél ne legyenek a húrok centiméterekre a nyaktól, a hangjának a karakerisztikája meg sztem sokadlagos szempont, mert úgyis le lesz cserélve, ezért nem fontos elektromosnál a floyd rose sem, az első időszakban úgysem a tremoló használatának a megtanulása a cél. 2-3 év elteltével meg már lehet komolyabb hangszerben gondolkozni, ha akarsz tremolót használni akkor floyd rose, ha nem akkor fix húrlábas, hallgass zenéket, hogy milyen sound tetszik, ill. az adott gitáros milyen pickup-okat használ (sosem fogod ugyanazt elérni, mert az összes technikai hátteret és hangszert biztosítani kellene hozzá, és még ott van az egész mögött az ember, mert 100% megegyező technika és hangszer mellett is másképp tud megszólalni az egész, más-más gitárosnál)

(#1544) Lurtzz válasza alitak (#1543) üzenetére


Lurtzz
tag

Jaaa! Bocs, azt hittem gitárt akarsz :DDD Ez az én szólógitárom:D
De esetleg ilyen árban még van egy Ibane szett, ismerősöm olyat vett, de sztem az nem érte meg a pénzét. Kapott egy 10 W-os combót meg egy bassgityót+tok+heveder+hangoló. Természetesen az a kis 10 W-os kombó semmire sem jó. Még otthon is elég gyéren szól
Esetleg ezekt nézd meg: [link]

[Szerkesztve]

Blaze

(#1845) Kobe válasza HavocS (#1844) üzenetére


Kobe
veterán

könnyebben hangolódik és érezni lehet picit a hangbeli különbséget is, más a hangtartása ennek a lo-trs nek...
báááár
ahogy ézem ibanez.com ot, az ujabb szériás RG320 akat edge 3 mal szállíítják ami egy fokkal jobb, nekem még a régebbi 2 éves RG320FA van és nem FM ebben még lo trs kapott helyet

(#1858) Horney


Horney
csendes tag

Hali again!
Kaptam végre elektro-akkusztikust!
Van neki beépített hangolója, meg minden féle finomság. Szerintetek mit érdemes csinálni vele, ha túl magasan vannak nekem a húrjai? Megtanulni rajta rendesen gitározni, puhább húrokat venni rá, vagy van erre valami szerelős módszer?
Amúgy nagyon szép is a tetejébe, Johnson és szépen szól.

Az igaz ember járta ösvényt mindkét oldalról szegélyezi az önző emberek igazságtalansága és a gonoszok zsarnoksága.

(#1866) ReJim válasza Kobe (#1865) üzenetére


ReJim
őstag

''csak akkor állj neki ha véglegesen tönkre akarod tenni a gitárt'' -> én a gitárhoz nem nyúlok.
mondtam, fogólapot kell cserélni (vagy lehet, hogy csak gyalulni, csiszolni, és újra bundozni)
ha a hangszerész meg tudja csinálni, egy ezermester nagyon jó kezű ember is megtudja... irodalom van hozzá. a hangszerész sem varázsló, vagy táltos...
mérni kell, meg kiszámolni, hogy melyik bund hova való.. aztán ha valamit még állítani kell, arra ott van a húrlábnál lévő finom hangoló...
hidd el, ha lett volna időm nyáron, akkor már lenne egy félkész gitárom... most már elég sokan foglalkoznak diy gitárkészítéssel, nagyon jól le van írva szinte minden lépés...

nekem meg csak fogólap kell, ugyebár...

(meglátjuk mi lesz belőle... egyébként alapanyagnak is jó az a gittyó, mert a pick-up ok is jobbak mint az enyimen..)

ps: a gitárom egy kalap ürülék...

[Szerkesztve]

</end.?>

(#1922) Daneeka


Daneeka
senior tag

Hali mindenkinek!

Teljesen kezdőként szeretnék venni egy kezdő elektromos-gitár szettet. Ezt néztem ki magamnak: [link]
Mint kottákban stb. nem járatos személy, van esélyem rendesen hangolni a gitárt vagy kell vennem még egy elektromos hangolót is?
Egyébként kezdésnek sok-e vagy kevés ez a szett?

(#1950) mongi_


mongi_
aktív tag

Vmint kezdő elektromos gitár ''csomagot'' szeretnék majd venni! Max 30-35k-ig!
Segíthetnétek összeválogatni / gitár + erősítő + pengető + hangoló... /
Meg ami még kell majd az profik megmondják nekem, hogy mi is az! :)
Linkeket,képeket,árakat várok! Ebben is segíthetnétek!
Most lépek, később jövök, remélem addig kapok is választ/válaszokat!

Na thx! :)

[Szerkesztve]

booty time booty time across the USA

(#1953) harry válasza mongi_ (#1950) üzenetére


harry
veterán

[link] Ibanez Jumpstart GSA6J. Öcsémnek van ilyen, szerintem kezdéhez jó. Van benne heveder, pengetők, kábel, hangoló, 15W erősítő, gitártok és a gitár. Veszel hozzá egy rendes kábelt 2k, esetleg pengetőt. Mikor vettük 70k volt, most 80ba kerül az Oroszlán barlangban.
De sztem úgy is jól jársz, ha veszel egy gitárt (esetleg használtan), vmi hangberendezés csak van otthon, és egyelőre azon használod. Később egy izmosabb erősítőt, aztán esetleg egy komolyabb gitárt, stb.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#1961) Daneeka


Daneeka
senior tag

Egy gitár-hangoló program nálam bedugott mikrofon/gitár nélkül is mér valami zajt.
Ez zavarhat a hangolásnál?

(#1962) ReJim válasza Daneeka (#1961) üzenetére


ReJim
őstag

a hangkártyák nem valami jó minőségűek... (sok a zaj, digitál is, pfúúúj :) ) egyébként nem zavaró tényező a hangolásnál... igaz egy digitális hangolóval (kézi, nem PC-s) biztosabb, egyszerübb, gyorsabb a hangolás.

</end.?>

(#1996) Daneeka válasza Niquis (#1995) üzenetére


Daneeka
senior tag

Szerintem most egy a moderáció határait feszegető ökörséget fogok kérdezni, de mi lenne ha hozzákötnék valami vezetéket mondjuk az egyik hangolóhoz és a másik végét a vezetéknek bedugnám mondjuk a virágföldbe? :B

(#2017) rOwLeY


rOwLeY
őstag

Hali!
Vennék BOSS TU-2 hangolópedált!

(#2077) Printszkrín válasza lakisoft (#2074) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Az alapvető különbség, hogy a ZR nem pengén billeg, illetve áll,
hanem csapágyakon gördül.
Oldalanként két golyós csapágy van benne, és ettől elnyűhetetlen, nagyon pontos,
és finom tremolózást tesz lehetővé.
A másik különbség, hogy a ZR-nek van egy támasztéka, amire ''leül'' amikor nem
használod.
Ettől még rendesen oda-vissza tremolózhatsz vele, mert lenyomáskor viszi magával
a támasztékot, viszot ha elszakad egy húr, a többi nem hangolódik el.
A másik, hogy ha az FR-en nyújtasz egy hangot, akkor egy másik bepenetett hang
elmászik, mivel változik a feszítő erő.
A ZR-nél megnarad a másik hang magassága is, mivel a tremomlo nem mozdul el
ilyenkor a nyugalmi helyzetéből.
Egyet nem tud, ha megpöckölöd a kart, nem berreg, mint az FR.
Ha viszont ez létszükséglet, ki lehet venni a támasztékot, és ugyan úgy
használhatod, mint az FR-t, csak akkor az elöbb leírt előnyöket elveszíted.
Röviden ennyi.

[Szerkesztve]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#2111) lakisoft válasza ReJim (#2103) üzenetére


lakisoft
veterán

Ami nem utolsó - egy vastag húrt ha jobban ki van feszétve talán szepp a hangja ... és nem hangolódik el olyan könnyen ... én nem is szakad el ...

üdv, lakisoft

(#2349) harry válasza fuszimark (#2348) üzenetére


harry
veterán

Vélemények, csak a bass gitárhoz: nekem a 'nagyobb' változat van, a 200-as, ami talán csak maga a gityó 70k, de szerintem megéri, ezzel hosszabb ideig ellehet az ember azután is, hogy valamelyes belejött a játékba, ráadásul ez már aktív, van rajta egy ilyen EQ cuccos, ami elég sokat dob a hangzáson. Én ezt javasolnám. Annyi, hogy kicsit költségesebb, de lehet jobban megéri. Heveder, hangoló, tok még egy 10-15k (persze ha vmire nincs szükséged megveheted később is), és ugye az erősítő. Egy 10w-os hangcucc, a kis hangszóróval, ráadásul egy bass gitárhoz nem tudom mennyire jó választás.
Amikor mi vettünk, öcsém egy ilyen gitár start csomagot vett (sima gitár), vagy miez, ehhez egy 15w-os erősítő volt, én meg a fent említett bass gitárt csak úgy magában (meg vállpántot, majd idővel tokot, erősítőt, stb). De eleinte az ő erősítőjét használtam. Persze jó volt, próbálgatni meg bohóckodni vele, de a gitárt nem nagyon tudod kihasználni, szóval érdemesebb lehet egy 40w-osat keresni akár használtan is, vagy amire épp a keretből futja. Szóval ez így inkább 100k környéke, de hosszabb távon szerintem megéri. A csomagban lévő gitárnál sztem jobb lenne a 200as; az erősítő nem túl nagy, lehet hamar kinőnéd vagy legalábbis tuti lecserélnéd idővel; heveder nem nagy tétel; hangoló szintén, esetleg elhagyható (hallás alapján vagy szgépen progival); tok egy elég egyszerű cucc, végülis néha szállítgatni megfelel, de jobb lehet egy szivacsosabb, puhább tok.

[ Szerkesztve ]

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#2422) C4mp3r válasza ngabor2 (#2420) üzenetére


C4mp3r
addikt

Ez tőled is függ, hogy min szeretnél előszür megtanulni. Én akusztikuson kezdtem, mert zeneiskolában csak komolyzenét lehetett tanulni. Abból nekem egy 4/4-es Thomann volt, meg voltam vele elégedve. Első gitárnak megfelel. Persze vehetsz márkásabbat, de amíg nincs valamilyenszintű tudásod addig szvsz fölösleges. Ez 10k körül van, plusz még hozzá a tok, meg nem árt egy hangoló sem. Ha elektromosat szeretnél venni, akkor ott vannak direkt kezdőszettek, amikben adott a gitár, az erősítő, tok, hangoló, heveder stb. Én ebből az Ibanezeket ajánlanám, persze nem kell túl sokat várni tőlük, tanulgatni megfelelnek. Ezek már drágábbak 50k körül kapsz Ibanezt.

(#2424) C4mp3r válasza ngabor2 (#2423) üzenetére


C4mp3r
addikt

Biztos, hogy segíteni fognak, hisz nekik is az az érdekük, hogy náluk vásárolj. Bemész, és megmondod, hogy szeretnél vásárolni egy 4/4-es akusztikus gitárt, mutassa a választékot. Meghallgatsz párat, kiválasztod a neked (és a pénztárcádnak) a hangban leginkább tetszőt, ha akarsz kérsz hozzá egy tokot. (Mindenképp ajánlatos venni legalább egy puhatokot a könnyebb hordozhatóság és a sérülések elkerülése végett.) Kérsz egy hangolót, (hacsak hallás alapján be nem hangolod ;] ) és kész. Otthon tanulgathatsz.

u.i.: Nylon húros lenne a legjobb tényleg.

[ Szerkesztve ]

(#2525) lakisoft


lakisoft
veterán

a 8-as puhább ugyan de könnyebben el is hangolódik ... a 10-es viszont jobban tartja a hangot keményebb játéknál is!

Eleinte én is 8-as 9-esen nyomtam ... de a legjobban a 10-es vált be. 8-as ból 1 felhúzozásra kellett 2 garnitúra E1 ... :D ezért is nem szerettem!!!

[ Szerkesztve ]

(#2539) AND1 válasza horvathkrisz (#2537) üzenetére


AND1
őstag

...meg még hozzá lehet venni szerintem, hogy ha szarok a hangolókulcsok. Na és ez bámilyen húrvastagságnál előfordulhat.

Egy régi PH-s.

(#2546) AND1 válasza Daneeka (#2542) üzenetére


AND1
őstag

nekem a chorus és a hangoló pedálom Artec. Új márka, lementem boltba és kerestem pedálokat. Mutatta srác, mondtam kipróbálom és megtetszett. Fém, szép és bypass-as (nem modifikálja a kimenő hangot kikapcsolt állapotban a vonalon keresztül)...és persze nem drága. Nekem bejött. Majd még próbálok ki Artec pedálokat. Nézd meg Te is és ha tetszik akkor hajrá!

Egy régi PH-s.

(#2649) tucsike86


tucsike86
tag

Üdv az uraknak!

Most találtam meg a topikot, szóval kissé megkésve, de bekapcsolódok majd néhanapján a dologba.

Régen gitároztam éjt nappallá téve, kb az életemet töltötte ki ez a dolog. Blues-Jazz-Rockabilly után, amibe még a gitártanárom rángatott bele, kissé hatalmas ugrással a Black/Death metal felé ugrottam át. Koncerteztünk sokat, aztán mindenkit másfelé sodort az élet, és senkinek nem volt ideje foglalkozni a zenekarral. További szárnycsapásaim közé tartozott 1-2 nagynak mondható magyar rockzenekar - és azok producereinek - betalálása több-kevesebb sikerrel. Sokat játszottam fel stúdióalbumokra, MD-re szám szerint 2 együttesnek (tipikusan "amikor a gitáros fárad a színpadon"-jelleg, ami a színfalak mögött megy valójában, ugyehh ..). Régebben a "garázsban" összeberhelt számokat kicsinosítva volt 1 együttes, aki előszeretettel nyúlt-játszott-vásárol (jobb esetben) számokat tőlem és a bandámtól, szép idők voltak. Az elmúlt 2 évben addig jutottam, hogy össz 1 számom jelent meg 1 együttes legutóbbi albumán, szal.. mondhatjuk, hogy leáldozott. A zenére nulla időm lett, beindult a mókuskerék, szóval a gitty a sarokban gubbaszt.

Szerkó:
erőlködő volt 1 Peavey Classic 212 (eladódott)
szintén volt Fender Bassman (originál 59-es klasszikus állat!!! - imádtam) - eladódott
.. jelenleg nincs, asszony ki is vágna vele együtt.. :)

Gityó:
LP Custom 1969 (Gibson) (Black Beauty style, de sajnos nem az igazi black beauty, az 3pickup-os)
Eredeti pickup-ok kivéve, eltéve, helyettük EMG-HA van jelenleg.

Effekt:
BOSS ME-50
hangoló is van KORG valami.. :)

.. lényegében ennyi, van 1 csomó apróság.. végülis tökmindegy, hogy mi VAN, az a lényeg, hogy az ember mennyire szereti, mert ha szereti, akkor örömmel játszik, ha meg örömmel játszik, akkor jó zenét játszik, jól.

(#2763) hakkspetta


hakkspetta
újonc

Eladó egy fekete színű VADONAT ÚJ (NEM HASZNÁLT) SX Les Paul szólógitár.
A fiam kapta ajándékba, de EGYÁLTALÁN NEM HASZNÁLTA!!!
Még jótálásos. Nagyon szép KARCMENTES.
Adok hozzá tokot, hangolót, húrkészletet, pengetőket is.
Valóban érdemes megnézni! Jótálási jegy, számla meg van.
Olyan mintha üzletből vennéd, csak 15000-el olcsóbban. Nem mindegy...

GITÁR: SX GG1/SII. BOB Les Paul forma Nyak: juharfa, csavarozott Test: amerikai hársfa Fogólap: rózsafa, 22 bund Pick-up: 2 humbucker Szabályzók: 1hangerő, 1hangszín 3 állású kapcsoló Állítható húrláb Húrkulcsok: zárt mechanika Az összes hardware fekete színű!

Erősítő: 15 Wattos teljesítmény, Speciális 5.5 hangszóró, 3 sávos EQ (mély, közép, magas), torzító kapcsoló, fejhallgató kimenet.

Ára (gitár+erősítő): 35.000 Ft

hakkspetta@gmail.com

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.