Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#44496) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Az úgy normális ,hogy behangolva felraktam egy gitárt a fali tartóra és két hónap múlva az összes húr túl hangolódva? Tehát nem lazultak a húrok, hanem feszültek. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#44505) cappa72 válasza cappa72 (#44481) üzenetére


cappa72
nagyúr

Döntöttem. Belevágok a hangolókulcsok cseréjébe.
Igen, jelenleg "gagyi kínait fogok venni". Egy apró segítségkérésem még volna eme témában:
Ezt ("lock-os")
vagy
Ezt ("sima")?

A mostaninál gyakorlatilag - ahogy írtátok is - bármi jobb lenne: a hangoláskor olyan holtjátéka van a 6-ból 2-nek, hogy hü...

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44506) Goose-T


Goose-T
veterán

Egyiket se, mindkettő egy rakás fos. :DDD Megvannak azok az eladók, ahonnan érdemes ilyeneket rendelni, nekem már vannak jól bejáratott boltjaim. Guyker vagy Wilkinson márkájú kulcsokat ajánlok, mindkettőhöz volt már szerencsém, azok megérik a pénzüket. A satusnak annyi előnye van, hogy egyszerűsödik a felhúrozás folyamata, és talán kicsivel jobban is tartja a hangolást.
ez egy jó satus készlet
ezzel sem nyúlsz mellé
Szétnézhetsz még ebben a boltban, vannak jó cuccaik. Hangolókulcsból különösen jó a választékuk, és nem árulnak gagyit.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#44526) cappa72 válasza cappa72 (#44520) üzenetére


cappa72
nagyúr

Skacok, nagyon köszönöm az útmutatásokat! :R
Nem hagyott azért nyugodni a tremolo kérdés, és úgy tűnik, hogy a Wilkinson VS50 vintage verziója majdnem méretben, ami a felfüggesztést illeti (60~61mm); azonban a húrtávolság érdekesen 5mm-rel több.
Legalábbis erről a rajzról ez derül ki - 54mm az E1-E6 távolsága.
Jelenlegi gyári tremolo esetén pedig ez 50mm.

Aminek viszont csak 52mm a húrtávolsága, ott 56mm a csavartávolság (felfüggesztés), az meg azért nem stimmel.

Szóval teljesen illeszkedőt még nem találtam hozzá.

Így továbbra sem lesz híd-csere.

szerk.: És végül a Wilkinson hangolókucs mellett döntöttem. Meglát-tyúk, milyen lesz. Most várakozó állásba helyezkedem.

#44516Goose-T
Köszi szépen a tippet!
Ennek is utánajárok. :R

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44637) cappa72 válasza Goose-T (#44634) üzenetére


cappa72
nagyúr

Az igen!
A flaskában repceolaj van (balra, sárga kupak)?

Mindig ámulva nézem, miket mertek megcsinálni egy gitárral.

Közben megjött a hangolókulcs készlet, amit ajánlottál , az "ezel sem nyúlsz mellé"-t vettem meg. Hát egyszer majdcsak rászánom magamat. Ez a hangolókulcs nem lötyök olyan nagyot, és érzésre nincs holtjátéka az oda-vissza tekerésnél (még felszerelés nélküi, "csupasz" állapot)
Sima fafúróval, vagy inkább fémfúróval bővítsem a 8-as lyukat 10-esre? Féltem egy kicsit a lakkozást; igaz, az alátét majd eltakarja.

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44730) cappa72


cappa72
nagyúr

Ma nagyon sz'r munkanapom volt (hómófisz, értekezletek, szánalmas magyarázkodások...) Ez miatt úgy szerettem volna befejezni, hogy valami jót is teszek; valami aktívat, olyat amiben van látható érték.
Így jutottam el a nappaliba, és megláttam kedves öreg gitáromat.
Ekkor jutott eszembe, hogy már megérkeztek a hangolókulcsok. Gondoltam, ma belevágok...

Szeretném megköszönni a segítő tanácsaitokat!

Gyakorlatilag egy fociebé egy félideje alatt elkészültem...

Szóval hozzávalók:

Azzal a kúpos befogható "reszelővel" koncentrikusan sikerült hátulról felbővíteni a 8-as furatot (vagyis annak kezdetét, kiindulópontját) 10-esre, majd a fafúróval már a mélységet állítottam be, a körreszelővel elsimítottam a belül lévő éleket, és az új Wilkinson hangolókulcs bekerült. Elsőre 1...

Aztán a többi is bekerült szépen sorban, az utolsóknál eszembe jutott, hogy közbülső állapotot is fotózok (itt még nem voltak bent a fixáló kis facsavarok):

És persze a helyére került végül mindegyik...

Szerencsém volt, előröl nem is kellett megfúrni, bővíteni, mert az ellenanya (ami a front oldalról megy a kulcsba) az d=8mm volt.
Természetesen nagyon óvatosan bántam az akkus fúró+fafúró kombóval.

Aztán beállítottam a kulcsok irányát, és utána az 1-es fúróval előfúrtam a csavar helyét, majd betekertem a csavarokat.

Húrokat visszaszerkesztettem, nagyjából felhangoltam, "megtermolóztam", hangoltam, megint termolo, hangolás, ezt még egy párszor... és most pihen.
Már a harmadik körnél is jobban tartotta a hangolást, mint az előző 30 évben.

:R x10

[ Szerkesztve ]

Selenia 5w-40 motorolaj eladó! Na meg 4db Ford Kuga TPMS szenzor, 12k-ért

(#44788) Goose-T válasza capulet75 (#44785) üzenetére


Goose-T
veterán

Ha csak ez a három játszik, akkor az LTD-t ajánlanám, az legalább fix húrlábas, azzal van a legkevesebb gond. Ebben a kategóriában megfelelhet még egy Cort KX100 vagy egy Ibanez GRG121DX is. Egyiknek sem lesz különösebben kiemelkedő hangzása, de a célnak megfelelnek. Kényelmes a nyakuk, könnyű húrozni őket, nem nagyon hangolódnak el. Ha kicsit stílusosabbat akarsz, akkor ott van még a Harley Benton TE-20HH SBK sokkal olcsóbban, mégis hasonló minőségben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45299) Goose-T válasza benedekco (#45297) üzenetére


Goose-T
veterán

Egyelőre főleg gitárelektronikai szerelésben gondolkozom: potik/kapcsolók/jackaljzatok cseréje, elektronika tuningja, új pickupok beszerelése, ilyesmik. Esetleg kisebb hardvermunkákat is csinálnék, pl. hidak, húrlábak, hangolók cseréje. Oktáv, nyak beállítása is mehet, talán még bundsíkolás is. Adnék tanácsot a gitár hangzásának tuningolására, és be is szerezném a jó ár-érték arányú alkatrészeket Aliról.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#45478) espista válasza gaborbol (#45476) üzenetére


espista
senior tag

A koptatólap formája nem illeszkedik a hídhoz. 8 csavaros, de 5-ösnek kéne lennie. A nyaki pickup rögzítése, a babák nem passzolnak. Rossz a jack csatlakozó. A nyak rögzítő lemez alá sosem tesznek műanyagot. A nyakpálca csíkja dió lenne. A húr átvezetők nem jók. A húrleszorítók sem jók és ráadásul kettő van belőle, pedig csak egy kellene. A feliratok teljesen rosszak. A trusrod állító nyílásban dió dugónak kellene lennie. A fej formája sem tökéletes és a szemöldök sem jó helyen van. Szerintem ekkora bundokat nem tesznek CS gitárra. A hangoló kulcsok is csak olcsó kínai kulcsok. Kb ennyi.

Romani ite domum!

(#45520) FockeWulf válasza V.Stryker (#45512) üzenetére


FockeWulf
tag

"Berezeg, ha szar a bund, szar a nyak beállítása" Nem csak ilyen esetekben rezeghet be. Volt régebben egy Cort akusztikus fémhúros gitárom, egy húrozás után, amikor olyanja volt, fogta magát és simán berezonált benne valami, ha megpengettem üresen a H húrt. Volt mikor a felső E-húron ha lefogtam egy-két hangot (már nem emlékszem hanyadik bundban) és ugyanezt csinálta. Eltelt pár nap, a jelenség teljesen megszűnt, aztán néha újra előjött. Szóval magában a gitárban, valahol, valami, adott frekvencián beremegett. Ha pl egyik kezemmel megfogtam a fejet, a H-húr hangolókulcsánál, vagy direkt a kulcsot, a zizegés megszűnt. Állítólag a merevítő pálca, vagy a pálcán persely (ha olyan kialakítású) vagy anya is tud rezonálni ha szarul áll. De akár a gitártesten belül lévő kis ragasztott fa részek is eltudnak válni a ragasztásnál, és bezizeghetnek. Sok dolog lehet.Az említett Cortot ha fogtam és elkezdtem rázni az egész gitárt, volt hogy kotyogott benne valami (nyilván a merevítő pálca, sok más nem kotyoghat/kopoghat benne), valószínű az az alkatrész vette át esetembe a húr rezgését és azért zizegett.

(#45666) beteg válasza espista (#45665) üzenetére


beteg
őstag

:R

Nem kaptam ma kontakt sprayt, az ócsanban csak wd40 volt, az meg nem jó ugye.

De ma tudtam rajta gyakorolni pár órát és azt érzem, hogy

-a hangja sírba visz; vagy olyan, mintha be lenne dugulva az orra, vagy más állásban meg olyan, mintha nyivákolna. Nem tudok előhozni belőle sem a Laney fej+ládával, sem AmpliTubéval gazdag, meleg, barátságos, kicsit mély tiszta hangokat. De még a metál hangja sem olyan, mint kéne legyen.

- iszonyat jó kisugárzása van ennek a gitárnak, érezni rajta, hogy ez nem egy gitárnak látszó tárgy, ez már nagyon az, hihetetlen kényelmes, nem hogy a 12. bundnál nem fullad, de végig bexarás jó, a hangoló kulcsai eszméletlen profik… nem ragozom> el sem hiszem, hogy ilyen gityóm lehet

Leszedtem róla a tegnap feltett optiweb elixireket és kapott egy elixir nanowebet, de semmit nem változott a karaktere a hangnak.

Szerintetek érdemes rajta görcsölnöm, elektronikát, humbit cserélni, az sokat tud számítani, vagy a test anyaga, (ha minden igaz mahagóni), a formája már kódólja ezt a kicsit startós, vagy nem tudom milyen hangot?

Ha el lehetne vinni jobban kellemesebb, gazdagabb tiszta hangzás irányába, nem sajnálnám rá a pénzt, mert maga a gitár egy szerelem, de ha eleve ilyen, akkor inkább elengedem.

Mi az okosság ebben a double waffer super switchben?

Köszi!
köszi!

Csak futni kell!

(#46078) Goose-T válasza cappa72 (#46076) üzenetére


Goose-T
veterán

Az alakja SG, de hangban sokat nem kell várni tőle. Se mahagóni, se ragasztott nyak, se alnicós pickupok. Kínai pickupokkal azért fel lehet tuningolni. Ettől függetlenül a gyártót ismerve korrekt gitár, csak a hangolókulcsok elég gagyik rajta, és nem is lehet szépre lecserélni, csak ha szétfúrjátok a fejét.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46104) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#46103) üzenetére


Moleman
addikt

Itt nincs hülye kérdés. :)

Nagyon jól gondolod, a hangnál leginkább a hangszedő számít, ha egy olcsó gitárba felsőkategóriás (vagy olcsó, de jó) hangszedőket teszel, majdnem ugyanolyan jól fog szólni, mint egy felsőkategóriás gitár.
A test, a nyak, a fogólap faanyaga is számít valamennyit, de ez már kb egy vallás, hogy ki mennyire hisz benne. :D
A szerelékek minősége is fontos, minél jobb minőségű híd, felsőnyereg, hangolókulcs van egy gitáron, annál jobb lesz a hangkitartása és jobban tartja a hangolást is.
Húr és húr között is van különbség hangban, akár azonos típus különböző vastagságú készletei között is. Kezdőként ez majdnem mindegy, ha valaminek tetszik a hangja, maradj annál, és reménykedj, hogy nem vonják ki a forgalomból. :D Nekem 20 éve az újonnan vásárolt akusztikus gitáromra önkényesen választott egy másik húrkészletet a hangszerboltos, amit annyira megszerettem, hogy azóta is próbálok mindig olyat vásárolni. Volt pár év, hogy hiánycikk volt, mostanában megint megbízhatóan kapható. :D

Ami szerintem a hangnál is feltűnőbb különbség egy olcsó és egy drága gitár között, az a játékérzet. Hogy mennyire vannak szépen lekerekítve az élek, eldolgozva a bundvégek, milyen anyagú/minőségű a festés, lakkozás. Ez mind sok kétkezi munkát és időt igényel, ezért lesz jóval drágább egy szebben kidolgozott gitár. Cserébe sokkal jobb érzés megfogni.

(#46231) Ctrl+Alt~Del válasza benedekco (#46229) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Na, úgy látszik újabb dolgot tanulok most. Mi a szöszt kell állítani egy új gitáron? Be kell hangolni, és kész, nem? Azt meg még én, a halál béna is meg tudja csinálni egy hangoló kütyüvel.

Gondolom a beállítás nem azt jelenti, hogy szét kell szedni a gitárt és az elektronikájába belenyúlni. :F

Kapcsolódó kérdés. Valamelyik nap egy videóban láttam, hogy Steve Harrisnek van gitártechnikusa. Elgondolkodtam, hogy vajon miért éri meg ezért főállásban tartani egy embert. Azért, hogy behangolja a gitárjait? Vagy ha szakad a húr lecserélje? Azt ő is meg tudja csinálni gondolom pillanatok alatt. Vagy csak derogál már ez ilyen szinten? Vagy egy gitártechnikus ennél sokkal többet csinál? De mégis mit?

[ Szerkesztve ]

W | W | H | W | W | W | H

(#46265) benedekco válasza terepkigyo (#46264) üzenetére


benedekco
addikt

Design. Ha megszokod gyorsabban lehet hangolni mert nem kell a kezedet felemelni a hangolókulcsokhoz, hanem rögtön lefogástól csak eltolod a kezed és már ott van a kulcsoknál.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46289) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az csak ízlés dolga, hogy a hangolókulcsok egy vagy kétoldalt helyezkednek el, vagy van valami gyakorlati jelentősége?

W | W | H | W | W | W | H

(#46333) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Készültem ma is pár kérdéssel:

- a gitártestnek van szerepe a gitár hangzásában elektromos gitárnál?
- amikor egy zenész számot ír, mondjuk Dave Murray, akkor csak az ő részét írja meg, meg mondjuk max a szöveget, vagy mindent? A dobot, a basszust, a többi gitárosét is? Mert akkor az óriási meló lehet
- van olyan gitár, amin minden jó? Hangszedők, húrok, nyak, hangolókulcsok, bridge, elektronika stb?
- van még rajtam kívül itt valaki, aki három ujjal fogja a pengetőt (mint James Hetfield, by the way)?

;]

W | W | H | W | W | W | H

(#46336) Alexios válasza Ctrl+Alt~Del (#46333) üzenetére


Alexios
veterán

- a gitártestnek van szerepe a gitár hangzásában elektromos gitárnál?
Van aki szerint van, van aki szerint nincs, kb. az egyik legnagyobb hitvita elektromos gitárnál :)

- amikor egy zenész számot ír, mondjuk Dave Murray, akkor csak az ő részét írja meg, meg mondjuk max a szöveget, vagy mindent? A dobot, a basszust, a többi gitárosét is? Mert akkor az óriási meló lehet
Attól függ, nem hinném mondjuk hogy a dobot megírná úgy, hogy az utolsó ütésig, de lehet van valami alap elképzelése rá. Az viszont simán lehet hogy kitalál akár több gitárnak is, és valami basszus alapot is, zenekartól és zeneszerzőtől függ milyen ott a process.
Pl. ha már Iron Maiden, Steve Harris ugye a messze legjelentősebb zeneszerző, nem egy gitártémát írt ő is, illetve szöveget, attól hogy basszusozik és nem igazán énekel.

- van olyan gitár, amin minden jó? Hangszedők, húrok, nyak, hangolókulcsok, bridge, elektronika stb?
Mit takar az, hogy jó? Amúgy persze. Sokak szerint már egy HB Fusion is ilyen mondjuk, másnak meg nem tetszene a hangja, a nyakprofilja, stb.

(#46573) arnyekxxx válasza btraven (#46567) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Én ma is így hangolom ha nincs bedugva a hangológép vagy csak lusta vagyok bekapcsolni. Ha a gitár rendesen be van állítva akkor tökéletesre be lehet így lőni.

Én egy csehszlovák onyx-on kezdtem "tanulni", nem vette el a kedvem pedig szerintem ahhoz képest egy mai áruházi olcsógitár is maga a highend. Egy drágább meg mégjobb.

(#46716) Bobrooney válasza Alexios (#46715) üzenetére


Bobrooney
senior tag

Ez igaz.
De lehet jobb taktika ha az elején beinvesztál annyit, hogy ne az legyen fejben h mi lenne egy jobb hangszeren és elviszi a fókuszt ez a vonal és a gyakorlás helyett ezen megy az agyalás. Nyilván az olcsó hangszernek is meg lehetnek az idegesítő dolgai (ha szar a hangolókulcs, vagy recseg a jack csatlakozó stb..).

De talán egy más szemszögből: vajon tudsz-e jobban vezetni ha lecseréled az autódat? - Ctrl+Alt~Del-nek szántam a kérdést :).
Ne értsd félre nincs bajom azzal h jobb hangszert akarsz.

[ Szerkesztve ]

(#46942) Alexios válasza benedekco (#46940) üzenetére


Alexios
veterán

Nem tudom, szerintem inkább a tudat a legfontosabb ebben, én próbáltam már USA stratot, én nem éreztem a varázslatot pl. a Player serieshez képest, most egy CV van, szerintem egy rendes beállítás többet tud érni mint az hogy most USA vagy mexikó. Igaz a CV-ben lecseréltem a hidat és a hangolókat Wilkinsonra, a pickupok számomra tökéletesen szólnak(de ha nem még mindig olcsóbban lecserélem valami rendesre mintha drágább stratot vettem volna), a nyak meg miután kipolíroztam a bundokat meg picit lecsiszoltam a sorjás bundvégeket, tökéletes számomra.

[ Szerkesztve ]

(#46943) benedekco válasza Alexios (#46942) üzenetére


benedekco
addikt

"Igaz a CV-ben lecseréltem a hidat és a hangolókat Wilkinsonra" Igaz én is lecseréltem a hangoló kulcsokat az USA-ban, de csak mert nem voltak satusak.
Nekem a hangjával is volt bajom, nem volt benne erő azaz dög ahogy magyar gityós körökben szokás mondani. Persze a Bullethez képest irgalmatlan jól szólt. Szerintem ha hangoló kulcsokat, nyerget, hidat, pickupokat és az öszes fos potit meg a trágya kapcsolót cseréltem volna benne akkor lehet enm lett volna annyira rossz gitár, bár a nyak akkor sem lett volna lekerekített. Nemtom mennyibe került volna ez az egész, de saccra elég soknak hangzik. Lehet annyi lett volna mint venni egy használt maximum tápolt MIM strat-ot, de lehet több is, nem tudom.
A másik probléma a bundok anyaga. Egy USA strat-on keményebb az anyag. Tudom nikkel mind kettő, de nikkel bund és nikkel bund között is van ám különbség. Sokan mondják, hogy például, hogy a PRS-en (USA) alig kopnak a nikkel bundok más hasonló kategóriájú amerikai gitárokhoz képest.

Nekem pl az is nagyon tetszik, hogy szépen le van kerekítve a nyak széle, ami egy lakkozott jávornál otthon azért eléggé nehezen kivitelezhető dolog.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#46946) Alexios válasza benedekco (#46943) üzenetére


Alexios
veterán

hangoló kulcsokat, nyerget, hidat, pickupokat és az öszes fos potit meg a trágya kapcsolót

Én nem tudom milyen CV-t próbáltál, de amúgy szerintem egyáltalán nem gáz az elektronikája. Amúgy wilkinson 6 pontos tremoló, csak ki kell cserélni, semmi farigcsálás: kb 7 ezer ft aliexpressről. Szintén, csak ki kell cserélni, semmi farigcsálás wilkinson hangoló, ugyanúgy kb 7 ezer. Pár cts poti, meg egy kapcsoló, mondjuk egy switchcraft jackel, aliról megint max 10 ezer ft? Valószínűleg annyi se, ez így 24 ezer ft összesen. A bundvégek elsimítása meg egy max 5 perces művelet, persze a fogólap nem lesz lekerekített, te tudod neked ez mennyit ér meg. Nyerget nem tudom minek kéne cserélni, egy rendes csont nyereg van rajta, de egy tusq-ot kapsz 3-4 ezer ft között.
A pickuppal persze elmehet az összeg, de ha vennék jó eséllyel nem egy MIM pickupot vennék, akkor meg ott vagyok hogy megint jobb lesz. Mindezt úgy hogy kb 120ezer forintért vettem a CV-t(oké ez különösen olcsó volt), a player strat meg ehhez képest vagy 100ezerrel több, annyiból még egy bareknuckle mothers milk szett is kijön akár, és akkor nincs miről beszélni.

De persze kinek mi, viszont ha az ember nem dobja magát hanyatt attól hogy USA gitár, akkor azért nem biztos hogy tényleg az lesz a kedvence, de ha már kiad rá 1000+ dollárt, akkor nem is fogja azt mondani hogy jobb lenne az a Player series vagy CV :) Ettől függetlenül állítom, hogy kipróbálni nem kerül semmibe, főleg egy bullet után, egy Playerhez egyáltalán nem lesz egy sima USA strat ugyanolyan ég és föld mint egy bullet squierhez képest volt.

Én tartom hogy a CV strat most valószínűleg a legjobb ár-érték arányú strat, főleg ha hajlandó vagy foglalkozni is vele

[ Szerkesztve ]

(#47259) Goose-T


Goose-T
veterán

Na emberek. Az van, hogy egy beszámításos ügyletből hozzám került egy Harley Benton R457 és egy Ibanez GRG170DX. A HB-t majd meghirdetem, csak elviszi valaki 40-ért, na de ez az Ibanez!

Csak azért írok először nektek, hogy ha esetleg közületek, hozzám közel álló gitárbuzik közül lenne valaki, aki szert szeretne tenni egy elképesztő nyakú gitárra, az keressen meg! Gondoltam először nektek dobom be, mielőtt ráereszteném a piacra, mert pár nap múlva meghirdetem.

Szóval én is, a gitártanárom meg egy hozzám hasonlóan gitármániás haverom is csak lesett, amikor meglátta ennek az Ibaneznek a nyakát. Annyira szuperegyenes és pontos, hogy olyat még japán Ibanezeknél is ritkán látni. Ezt a Cor-Tek gyárban készítették 2004-ben Indonéziában, szerintem jó, ha ezerből egy sikerülhetett így. Mivel a gityó már betöltötte a 18-at, ez nem is fog változni. A fogólapja nagyon szép rózsafa, a teste hárs (nem agathis meg poplar, mint később lett). A hangolókulcsai is nagyon szépen járnak. Ennek a típusnak a gyártása 2004-ben indult, szóval ez még "beetető" minőségű. :D

Miért adom el? Rengeteg gitárom van, mindegyik hozzám nőtt, és az asszony szerint nem tarthatok meg ennyit. Szóval inkább eladom, mielőtt ezt is nagyon megszeretném. Ha megtartanám, utána olyan helyzetben lennék, mintha azon kéne gondolkoznom, hogy melyik ujjamat vágjam le. :DDD

Nem szaporítom tovább a szót, remélem nem számít annyira hirdetésnek, ha ilyen módon úgymond elővételi jogot biztosítok nektek, mielőtt meghirdetném rendesen. :) Árat nem írok, de a mostani bolti árnál azért jelenősen olcsóbban odaadnám. Igazából egy ideális világban, ahol mindenki értene a gitárokhoz, ez többet érne, mint egy bolti új példány ugyanebből a típusból. Viszont ahogy a tuningot sem szokták megfizetni, úgy a kivételesen jól sikerült gitárokért sem adnak többet.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47273) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#47266) üzenetére


Moleman
addikt

Bekapcsolt erősítőből nyugodtan kihúzhatod vagy bedughatod a kábelt, az nem árt neki.
Viszont ha bekapcsolt erősítőbe dugott kábel végét dugod a gitárba, az sercegni fog, az valószínűleg nem használ a hangszórónak. Mikor gitárt cserélek, és közel van az erősítő, addig ki szoktam húzni az erősítőből a kábelt, nem is kell teljesen, csak fél centire.
Vagy ha majd egyszer lesz pedalboardod, ilyen gitárcserés átmeneti némításra jó egy hangerőpedál vagy egy hangolópedál is. :K

(#47281) Moleman válasza Goose-T (#47263) üzenetére


Moleman
addikt

Rendeltem én is egy babakéket, napok óta agyaltam rajta, de már nem mertem tovább várni, nehogy kifogyjon. :))

#47280 consono
Nekem a Zoom 707 II volt az első multim, 17-ért vettem használtan 2007 körül. Azóta is használom, a legjobb hangológép, amit valaha próbáltam. :K

[ Szerkesztve ]

(#47370) Vegyigyümi válasza Ctrl+Alt~Del (#47354) üzenetére


Vegyigyümi
tag

Nekem van mindkettő. Szerintem a villanyoson egyszerűbb a csere.
De a legnagyobb trükk nem a húr befűzés, hanem a hangolókulcsnál a technika. :)

Ami nem kék, az más színű.

(#47870) marcusa válasza marcusa (#47513) üzenetére


marcusa
addikt

Sziasztok!
Megjött a rollerbridge, és határozottan jobb lett a dolog, deeee még mindig ez a gretsch+bigsby gitár tartja a legkevésbé a hangolást. Gondolkodom hogy lecserélem rajta a gyári hangolókulcsokat.
Ezzel kapcsolatban van esetleg ajánlat, ami bevált? 3L+3R verzió kellene, márkához/névhez nem ragaszkodom, csak tartsa jól a hangolást.
Köszi! :R

:-)

(#47874) Goose-T válasza marcusa (#47870) üzenetére


Goose-T
veterán

Nem sokat számít a hangolókulcs, inkább a felsőnyerget cseréld le Graphtech-re, az többet fog dobni rajta. Mint a húrlábad is mutatja, a hangolástartás attól függ, hogy nyúzás után milyen könnyen tud visszacsúszni a helyére a húr. A húrlabnál megoldottad ezt a problémát, most a felsőnyeregnél kell. A Graphtech nyeregben jól csúszik a húr, nem akad meg másik pozícióban, ha nyúzod, hanem visszamegy a helyére. A hangolókulcsnak ebbe vajmi kevés beleszólása van.

Persze azt is érdemes fejleszteni satusra, hogy kevesebbet kelljen rátekerni húrozásnál, így nem tud annyira megnyúlni a feltekert húr. Egyébként ha jól megtanulsz húrozni, akkor rájössz, hogy simán elég 2-3 kört rátekerni a kulcsra, és az már nem igazán okoz elhangolódási problémákat. Inkább a hangolás finomsága javul egy kulcscserétől.

Nyeregcsere helyett még megpróbálhatod grafitcerkával besatírozni a bevágásokat a felsőnyergen, az is segít valamit.

Szerk.: nem véletlenül van ám mindkét végén lesatuzva a húr a Floyd Rose rendszerű tremolóknál.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47892) benedekco válasza Goose-T (#47874) üzenetére


benedekco
addikt

Nekem rohadt sokat számított a hangoló kulcs cseréje. A sztrat baromi jól tartja azóta a hangolást a gyári nyereggel. Persze satusat tettem fel a gyáriak helyére.

re: #47870 marcusa
Szerintem satusat tegyél fel mindnképpen. Régebben ajánlottak a srácok innen kínait, nem tudom azok milyenek, de a topik társak egy részének bevált. Nekem Graphtech van a Fenderen, de az overkill, ha csak nem vagy milliomos én nem ajánlanám. Nem mondom, hogy megbántam, de húzós volt kicsengetni. A PRS-emen Kluson van, azok is tökéletesen teszik a dolgukat és nagyon finoman lehet velük is hangolni. A húrcserét pedig rettenetesen felgyorsítja.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#48061) jmarcell válasza Ctrl+Alt~Del (#48059) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Lehet érdemes húrokat is próbálgatni. Tudom, nem régen tette helyre a PRS-ed a hangszerész, de húr és húr típus között is van különbség. Gondolom rádobott egy "átlag" Ernie Ball 10-es szettet, LP-re vékonyabbat barbárság rakni, de anyagában sem mindegy, hogy keményebb vagy puhább a szerkezete. A fentebbi Kóródi Tomis videó talán nyújt hasznos infókat élőben próbálgatás nélkül is.
Adott esetben simán vághatja is az ember ujját, ha nincs rajta elég bőrkeményedés vagy ha nyomja, mint süket a csengőt és marha kemény a húr.

Ui.: Azért raktam off-ba, mert inkább a jövőre nézve tartogathat információt/tanácsot, hogy ha véletlen cserélni kell húrt a gitáron, akkor figyelj arra, hogy nem mindegyik egyforma, attól, hogy méretre állítólag igen. Mindenki találhat magának kényelmeset és kevésbé azt.

Ui2.: Kíváncsiságból ránéztem erre a "köröm fehéredős dologra", nekem is fehéredik, akárhogy nyomom. :D Inkább azt figyeld meg, hogy ha a lehető leglazábban fogod le a megszólaláshoz, akkor milyen a hangja és ha jól lenyomod, akkor milyen. Akár egy csiptetős hangolóval is nézheted hol tiszta a hang.

(#48135) Moleman válasza Nunder (#48134) üzenetére


Moleman
addikt

Nem, nem, becsületesen hámlik az ujjaim vége. :D

Sose volt eddig gyárilag "elektroakusztikus" gitárom beépített hangolóval, de rá kellett jönnöm, hogy ennyi húrnál különösen kényelmes dolog. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#48668) Goose-T válasza FockeWulf (#48667) üzenetére


Goose-T
veterán

Hangszedőket, elektronikát (kapott 5 állású Ibanez stílusú kapcsolót, új potikat), a tremolón a babákat rozsdamentes acélra, tőkét sárgarézre, a felső satukat titánra. Most még várok egy szett alap Wilkinson hangolókulcsot hozzá, mert borzalmasak ezek a gyári kulcsok. Tudom, hogy keveset számít satus gitáron a hangolókulcs, de az a kevés használat így is kínszenvedés. :D Ilyen szar kulcsok tán még a legolcsóbb Harley Bentonokon sincsenek.

Viszont a nyaka egy álom, és a karbonpálcás merevítésnek hála atomstabil is. Volt augusztus vége felé az a nagy esőzés a nagy szárazság után, és két gitáromnak nem feszült hátra a nyaka a hirtelen nagy páratartalom-változástól: a japán Ibanezemnek és ennek a Jacksonnak. A többi gitár nyaka nem igazán bírta, volt, amelyik használhatatlanná hátrafeszült.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#48851) Alexios válasza Goose-T (#48848) üzenetére


Alexios
veterán

Én aztán nem kedvelem Ákost kicsit sem, de szerintem végső soron igaza van, az ilyen Fusion gitárokon satus hangolók, rozsdamentes acél bundok, wilkinson híd van, a pickupot kell lecserélni valami jobbra, és máris van egy olyan gitárod amit kb 2x annyiért kapnál máshonnan

(#49010) Victoryus


Victoryus
addikt
LOGOUT blog

Az gitár hangolókulcs hiba, hogy ha húzom hangolásnál, akkor visszaengedi a húrt vagy csak rosszul van befűzve? Végre kicseréltem a pickupot, szólna kihangosítva, erre az E2-t képtelenség behangolni.

Eladó Lego: 42139 All terrain vehicle

(#49280) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Ilyen csiptetős hangolóból van olyan ami használható?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#49281) Goose-T válasza V.Stryker (#49280) üzenetére


Goose-T
veterán

A Korg Sledgehammert jónak mondják, sokba is kerül, annyiért már el is várja az ember.

Nekem pont ugyanígy kinéző hangolóm van, csak Aliról rendeltem, Aroma a márkája, ez lesz az. Teljesen használható sima gitárhoz, a basszusgitárt már nehezebben érzékeli. Nem túl gyors, de meg lehet szokni, minden húrt érzékel, ha nincs lefogva bund. Intonáció állítására nem alkalmas, az oktávnál lefogott húr rezgését már nem érzékeli. Ezektől függetlenül teljesen jó hangoló, mindennapi hangolásra tökéletes, rengeteget használom.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#49288) espista válasza benedekco (#49286) üzenetére


espista
senior tag

Nálam nem így van. Precizitás van jelentős különbség vagy az egyes hangolók között. Persze, amíg nem próbál az ember egy igazán jót, addig ezt nem tudhatja. Oktavot állítani biztos nem állnék neki egy csiptezőss hangolóval. Arra ott a Korg Pitcblack pedálom.

Romani ite domum!

(#49291) benedekco válasza espista (#49288) üzenetére


benedekco
addikt

Hát pont ezt mondtam én is :D , hogy oktávra ott van a bedugós hangolóm ami precíz, nem egy ilyen csiptetős basz.
szerk: ja, most nézem, hogy az a qrva link csak nem működik :U

Goose-T
Olyan 10 éve még kész voltam mennyire szarul hangolnak a PC-s hangolók. Mára már lehet változott a helyzet, nem szerettem a kilengéseket, kiugrásokat amiket anno a programok produkáltak, sosem értettem mi okozza őket.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49293) impalaman válasza espista (#49288) üzenetére


impalaman
aktív tag

Próbából egyszer állítottam oktávot a csiptetős Fender FT-1-gyel, utána leellenőriztem a Korg GA-1-gyel, amivel egyébként 10+ éve szoktam a saját és egyéb gitárokat beállítani, nagyon durva eltérések nem voltak, sőt, mondhatni semmi.
Persze ez nem azt jelenti, hogy feltétlen alkalmas a csiptetős hangoló a feladatra, de ha valamilyen furcsa okból fennáll olyan helyzet, hogy semmi más nem áll rendelkezésre, viszont mindenképpen oktávot kellene állítani, akkor legalább használható az is. :)

Nyilván csiptetős hangoló és csiptetős hangoló között is van eltérés. Van itthon pl. valami noname tizensok éves hangoló is, azt eleve gitárhangolásra se használom, mert arra is alkalmatlan sajnos, nemhogy intonációra.

[ Szerkesztve ]

(#49298) benedekco válasza doc (#49295) üzenetére


benedekco
addikt

Szintén zenész. Amúgy aranyos kis motyó. Ma már nem lehet kapni, vannak utódai. Amit szerettem benne, hogy igazából bármit lehet vele hangolni. Annó mikor mondtam a hegedűsnek, hogy ha kell itt van, akkor nézett hülyén, hogy mit akar a hülye gitáros, de ez hangol mindent kb, plusz a mikrofon is ott van rajta.
Csak nekem van a Headrush-on hangoló, a legutóbbi firmware update-el még jobb/pontosabb is lett. Szóval már csak akkor használom a korg-ot mikor az asztalon van a gityó szerelésből vagy húrcseréből kifolyólag.
Csiptetőset meg a klasszikra vettem, de egy időben azt is egyszerűbbnek találtam használni mint ezt Korg a bedugósat.

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49321) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Hangolóval, hangolással kapcsolatos kérdésem van. ;]

"Hangológép - klasszikus, univerzális, tartomány A0-C8, frekvencia 410-480 Hz, tápellátás AAA elem, bemenet a külső érzékelőhöz"

Ha csak 480 Hz a max, akkor a 880 Hz-es A hangot (oktáv) hogy érzékeli? :B

Lehet hülyeséget kérdezek, de értitek úgyis.

Illetve, doc nyelvén fogalmazva lehet ciki, amit kérdezek, de mi az, hogy intonációt IS lehet vele állítani? Hát a hangológép nem a húr "hangját" állítja be, azaz a hangzását, intonációját? :B Mi az, hogy IS?

W | W | H | W | W | W | H

(#49323) consono válasza Ctrl+Alt~Del (#49321) üzenetére


consono
nagyúr

Az a frekvencia ott csak azt mutatja, hogy a zenei "A" hangot milyen frekvencia tarományban tudod szabályozni, nem a hangoló teljes tartományát :) Mert ugye az A az nem mindig és nem mindenkinek 440 Hz ;)

"In God we trust. All others must bring data"

(#49550) arnyekxxx válasza doc (#49546) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Pedálos metronómról még nem hallottam (ami nem zárja ki, hogy létezik) egy sima pittyegős metronóm jellemzően hangológéppel egybeépítve 4-5ezer HUF környékétől van.

(#49833) nap válasza Golf4 (#49830) üzenetére


nap
addikt

Kustom Tube 12, ha otthonra kell, nem dob mellé. A Kustom Arrow 16 is jó szobába, de a 30-az már nem jó hangú. A Roland Cube 15-öst is dícsérik. A kicsi Marshallok felejtősek (az MS-2 kivételével ;] ). A kicsi Fenderek nem rosszak, de nem lesz bennük Metallica.
Ahhoz ajánlott valami multieffekt. Mondjuk, az mindenképpen ajánlott, mert van bennük metronóm, hangoló, torzító, esetleg looper, és minden más finomság.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#49951) Alexios válasza arnyekxxx (#49949) üzenetére


Alexios
veterán

Stúdióban már csak azért sem fogják annyira odaverni a húrokat floydos gitáron, mert mondjuk ha tényleg nagyon erősen pengetik, simán el is hangolódhat egy pillanatra ugye(annyira meghúzódnak a húrok hogy kicsit elmozdul a híd), ezt meg felvételen nem biztos akarják

[ Szerkesztve ]

(#50703) Alexios válasza doc (#50701) üzenetére


Alexios
veterán

Be akartam írni hogy 130k körül már classic vibeokat kapni újan Squierből ami azért bund ide vagy oda, teljesen más kategória, erre látom hogy az már 170+, lemaradtam az árakkal :D

Amúgy szerintem nem lesz gond a bund kopással, de nyilván egy ilyen olcsóbb gitárnál bele kell kalkulálni hogy több munka lesz vele, nem tartja olyan jól a hangolást esetleg, szar a hangolója, nem tetszik a pickup stb. Ha viszont úgy állsz hozzá hogy van egy okés alapod olcsón, amit idővel tudsz bütykölni ha akarsz, szerintem teljesen jó 35k-ért, aliról lehet teljesen jó pénzért kapni hangolókat, pickupokat, stb ha kell később.

[ Szerkesztve ]

(#50794) Ctrl+Alt~Del


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Az ilyen csonkolt gitárnak mi a lényege, és miért jó? Mindig az jut róla az eszembe, mintha valakinek levágták volna a kézfejét.

Akkor ezt rendesen be lehet hangolni a "fenekénél"? Hogyan befolyásolja ez a nyakra ható húzóerőt? Ez régen is már létezett, vagy valami modern találmány?

Nekem az egyik legjobban tetsző dolog egy gitárban annak a feje a hangolókulcsokkal amúgy.

W | W | H | W | W | W | H

(#50997) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#50996) üzenetére


DrDoktor
tag

Ne te halld hanem a precíz hangológép.
Amúgy persze bármi más is lehet mobilon hallgattam szóval lehet csak én vinnyogok!

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50999) Ctrl+Alt~Del válasza DrDoktor (#50997) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

A kedvedért megnézem a hangolóval is. :-D. De mondom, tavaly júniusi felvétel, azóta már lett állítva a gitár nyaka, szóval nem mérvadó, hogy most milyen.

W | W | H | W | W | W | H

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.