Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#46655) beteg válasza arnyekxxx (#46649) üzenetére


beteg
őstag

Lehetne bármilyen 100 Wattos csöves fej egy 412-es ládával abban a kis helységben, mind kinyomná a belüket a falra.

Csak futni kell!

(#47191) Moleman válasza Hdave98 (#47190) üzenetére


Moleman
addikt

A Korgnak elfogadhatóan kéne szólnia magában is, ő egy multieffekt, van benne erősítő/ládaszimuláció. Viszont az MT-2 után mindenképp kell egy szoftveres erősítőmodellező (pl Amplitube), hogy jól szóljon. Vagy az MT-2 után kötöd a Korg erősítőmodellezését (plusz torzítás nélkül), és úgy be az interface-be.

Erősítő fejet is össze lehet dugni, de csak akkor, ha van fejhallgató vagy DI kimenete, a hangszórókimenet nem erre való. Plusz arra figyelj, hogy a legtöbb csöves erősítőt nem szabad terhelés nélkül bekapcsolni, ez lehet hangszóró vagy műterheléses DI box.

(#47192) Hdave98


Hdave98
csendes tag

Mind a kettőt szimulációval használtam (revalver), tény hogy a korgnak jobb hangja van vele de az sem az igazi. :( Pont emiatt érdekel a téma mert gondolkozok egy csöves erősítőn de ha normálisan nem tudom használni vele akkor hanyagolnám. Úgy tudom azért van rajta külön kapcsoló a végfoknak hogy hangszóró nélkül is lehessen üzemeltetni, de lehet hülyeség amit írok.

[ Szerkesztve ]

(#47500) Moleman válasza lacibattya (#47494) üzenetére


Moleman
addikt

Sok mindentől függ.
Nekem 10 évig egy 10" 25 wattos Fender kombó volt az egyetlen, kisebb klubkoncertre is elég volt, tökjól szól a mai napig, de mikor a hangkártya kimenetét kötöttem rá, nem bírt vele, torzított halkan is.
Azóta volt 4 másik 12" erősítőm, egy tranzisztoros, egy előfokcsöves, két fullcsöves, mind bírta a hangkártyát is. Viszont nem tudom, hogy ez elsősorban az erősítőn, a hangszóró méretén, vagy a hangszóró típusán múlt.

A 12" is tud halk lenni, ha jól van megcsinálva, a mostani erősítőim (tranyós 2×12 és csöves 1×12) még éjjeli hangerőn is nagyon jól szólnak.

Kérdés, hogy milyen irányba szeretnél előrelépést, mi nem tetszik a Laney-ben?
A Katana amúgy jó választás, mert kb minden hangzást tud egész jól, jók a beépített effektek, én is szemeztem vele egy időben, de nincs szükségem még egy erősítőre, a meglévőket is alig használom. :DDD
Ha már hangszóró, épp vettem egy Seventy 80-t a Laney Cubhoz, hátha egyszer kedvem lesz kicserélni a gyári HH-1265-öt. :D

(#47506) beteg válasza lacibattya (#47503) üzenetére


beteg
őstag

Én isaht szeretem, ha van "tömege" a hangnak.
A sokadik kombócserélgetés után a HX Stompnak tetszett a hangja két 5'-os studió monitoron, de nem volt teste. Lecseréltem két nem túl drága 8 colosra (100k/pár), ennek már az is van.Amplitube 5-el is kjól szól! Nagyon tiszta, gazdag, karakteres és kis hangerőn is "érezni".
Kombóból most vettem egy 10'-os, 1 hangszórós csövest, valami számkmra egyáltalán nem ismert márkát. Azt már kicsit hangosabban kell járatni a hangért, de halkan is van teste. Volt 8-as is. Nem tetszett. Vagyis nekem a 10-es már bejön kombóból, merr ha nem is olyan, mint egy 12-es, vagy ami nekem még jobban tetszik, a 2x12-es, de már nem sokol rádio. Monitor hangfalból pedig a 2x8. Ez szobába szerintem ideálisabb, mint amit standardet mondanak, a 2x5.

Csak futni kell!

(#47535) arnyekxxx válasza espista (#47534) üzenetére


arnyekxxx
veterán

És mi van akkor ha az ember odaáll a 100W csöves fej elé amiben 10x ekkora trafó van?

(#47915) jmarcell válasza Ctrl+Alt~Del (#47913) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Valamilyen szinten azért elgondolkodtatóak az irományaid itt a fórumon, biztos, hogy unalmasabb lenne nélkülük az élet errefelé. Viszont kicsit mintha el lennél tájolva, hogy mi a helyzet. Értem én, hogy kezdőként tapasztalod még a dolgokat, de az internet annyira tág, hogy utána lehet olvasni és utána nyilvánítani véleményt, mert ebből is úgy tűnik, mintha te lennél felháborodva. Nincs semmi ismereted a pluginekkel, de határozottan állítod, hogy szerinted milyen és neked miért nem jó, közben meg másról beszélsz, ahelyett, hogy utánanéznél a témának.

Valószínűleg az a "néhány" gitáros, aki használja sincs vele megelégedve, csak ez jutott nekik... Szinte a legtöbb ismert gitáros használ ilyeneket, főleg a fiatalabb rétegben. Szól neki a saját soundja a fejhallgatón vagy a számítógép hangszóróján és nem egy 100 W-os csövest bőget a lakásban 4x12-n. Jelenleg ez a legtakarékosabb és effektívebb módja az otthon gitározásnak szerintem. Lehetőségek tárháza, real-time hang, stb. Ehhez képest ne haragudj, a Marshall jobban tehet róla, de az az MG FX30 keservesen szól és nincs is benne sokkal több. Az egész MG széria tűzrevaló nagyjából, főleg a kisebbek. Ha tényleg az a vágy, hogy jó erősítőn akarod hallani, hogy mit játszol, akkor 30-50 W cső legalább meg 4x12, utána tekergetheted 1-es állás körül a potit, hogy ne szedje szét a szobát, lehet valami műterheléssel el tudsz menni 2-re is és sose fog a munkaponton dolgozni a rendszer, hogy tényleg a hangját halld.

Gondolkoztam a problémádon is a kombóval kapcsolatban, de nem igazán ugrott be semmi, ami konkrétan ezt okozná. Elég összetettek ezek a ketyerék már, főleg, ha programokat tudsz menteni és a Volume-t viszi magával, olyankor nem mérvadó a poti állása. Ha meg kisebb kategóriában keresel jobb sound-ot, akkor mondjuk DSL1 a Marshalltól. Esetleg a Katana, CODE, Spark, ilyesmi szériák, de ott már telefonon is tudod nyomkodni, az meg még sem olyan, mintha potit tekernél. Az eddigiekből biztos nem fog tetszeni, hogy egyszer kell 3 órát eltölteni a sound beállításával, esetleg mások preset-jét használni.

(#47920) cucka válasza jmarcell (#47918) üzenetére


cucka
addikt

Ha jó erősítőn akarja hallani, akkor el kell menni egy óradíjas próbaterembe.

A számítógépes megoldásokkal azt tudod szimulálni, hogy hogyan szólna jó minőségű erősítő, ha a ládát egy stúdióban bemikrofonoznád, és azt a jelet felvennéd.

Azt viszont soha a büdös életben nem fogod tudni szimulálni a szoftveredben meg az otthoni logitech 2.1-es hangszórón, hogy hogyan szól egy csutkára tekert csöves erősítő, amikor ott állsz 3 lépésnyire a 4x10-es ládától.

A pluginekkel jól tudod szimulálni a hangfelvételnél használt eszközöket. Azt nem tudod szimulálni, hogy rezeg a gatyád szára a hangerőtől, érzed a gyomrodban a hangot, és ha jobbra fordulsz, akkor elkezd gerjedni a cucc és remegnek a falak.

[ Szerkesztve ]

(#47938) Goose-T válasza jmarcell (#47937) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyorsan rákerestem, és nem Gibson volt. :D Ez a klip, a másik gitáros kezében Gibson van, de Rex egy Prestige-en játszik, ilyesmin.

Látványosan utálták a Panterában a mainstream minden formáját, gondolom ezért is zárkóztak el mindig a Gibsontól meg a csöves cucctól. Dimebag is tranyós Randall erősítőket használt, véletlenül se Marshallt meg Mesa Boogie-t meg ilyesmit. A Deant sem használta kb. senki nagy név rajta kívül, csődbe is ment annak idején, azért is váltott Washburnre. Másik hatalmas gitármárka. :DDD A Deant aztán felélesztették, már épp váltott volna vissza rájuk Dimebag, de aztán lepuffantották sajnos. Viszont a Dimebag signature gitár gyártásának a joga még épp visszakerült a Deanhez.

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#47953) jmarcell válasza vorosmarti (#47949) üzenetére


jmarcell
csendes tag

Valószínűleg eléggé kisarkosítottam a dolgokat és ez nem is egy adott bejegyzésre, hanem a kolléga egész történetére lett volna utalás, bármilyen bántó szándék nélkül, néha sokat akar lépni ő is előre, szinte helyből. A lelkesedése persze párját ritkítja, ami kiemelkedő. Emellett nem tűnik egy könnyű személyiségnek, így nehéz neki sokszor segítséget nyújtani, mert más keretekben, gondolatokban mozog.
Az olcsó kombó meg a csöves cucc is nem véletlen volt szembe állítva a múltkori “új vs használt” stb. témák után. Egyszerűen az interface+plugin egy kiemelkedő lehetőséget nyújt, de akár a CODE is ilyen, nekem is van. Teljesen pozitív, hogy valami adott előadó soundjára hasonlítót tudsz keresni és adott számot azon játszani. Egy szimpla tranzisztoros kombó nem tudja ezt az élményt. Elég jól feljöttek ezek a digitális cuccok az utóbbi években. Nyilván nem érnek fel egy profi stúdióban levő szettel, de otthon pötyögni hibátlan. Én például örültem volna, ha egy MG15 helyett anno CODE vagy hasonló lett volna a kezemben. Persze azóta már mindent is összegyűjtött magának az ember, de a csöves Orange akkor sem való szobába. :D
Mindenesetre örülök, hogy valaki megpróbálta látni a szándékot is a mondandóban. :))

(#48191) beteg válasza Ctrl+Alt~Del (#48184) üzenetére


beteg
őstag

100-asom volt. Az tetszett, csak rámtört a kipróbálhatnék és azóta vagy 15 kombót kipróbáltam. Most egy kis ismeretlenebb csövesem van, 100 ezer volt használtan. És ez egy másik dimenzió! Imádom! Tuti nem cserélném le erre az 50-esre :)

Csak futni kell!

(#48695) FockeWulf válasza arnyekxxx (#48686) üzenetére


FockeWulf
tag

Dehogyis. Klasszikus hangzás pl torz csatornán gain kb felénél, overdrive pedálon gain kb nullán, tone kb felénél, és a level (hangerő) poti maxon. Ad egy nagyon jó élet a hangzasnak. Persze csöves erősítőn működik ez jól.

(#48905) fattyu válasza Ctrl+Alt~Del (#48904) üzenetére


fattyu
veterán

ennyi infóval ez így nem igaz állítás. vannak 5-10-15 watt csöves dolgok amik nagyon zsiványak.

de tudom hogy nem erre gondolt. csak azért ez is része az egyenletnek.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#48907) arnyekxxx válasza benedekco (#48906) üzenetére


arnyekxxx
veterán

10w alatti mini csöves kombó azért nem olyan sok van, főleg nem a 100-130ezerbőlvennékgitártéserősítőt ársávban.

(#48944) Alexios válasza doc (#48943) üzenetére


Alexios
veterán

Egy rendes régivágású erősítőnél igen, általában van egy valamennyire tiszta, és egy torzított csatorna. Amikről szó volt mostanában, meg úgy általában a 100ezer ft alatti tartományban viszont egy jóideje modellezős erősítők vannak, amik szoftveresen emulálnak valamilyen erősítő modellt, és ezek közül lehet válogatni, erősítőtől függően 5-6 vagy akár 20-30+db is lehet benne. Van hogy ezeket is úgy jelölik rajta hogy clean, crunch, overdrive, stb, de itt van némi mix a dolgok között, a régi csöves erősítőkkel szemben mondjuk simán lehet egy fender clean csatorna modell, egy marshall overdrive, egy vox crunch, stb. Vagy van olyan ahol eleve kiválaszthatod egy appon át pl. hogy milyen erősítő modelljét akarod választani

[ Szerkesztve ]

(#48949) FockeWulf válasza consono (#48948) üzenetére


FockeWulf
tag

Igenigen, van már V3 verzió is, nekem is V2es van, csak 20 wattosba, valójában minden van rajta ami kellhet otthonra. A számítógépre egyetlen egyszer kötöttem rá, nagyjából megnézegettem hogy úgy mik a lehetőségek azt annyi. A számítógépről vezérelt vagy szoftveres gitározás nagyon nem az én világom, b@szakodni a gépen/laptopon, az ilyen-olyan hangzásokat keresgélni, állítgatni stb....ááh.... :) Én leülök, gitár bedug, billenőkapcsoló, egy-két poti felteker, egy-két pedál rátapos azt zúzom a jó kis gusztustalan Led Zeppelin nótáimat :) De aki szeret kísérletezgetni a szoftveres világban annak is jó ez a kis Blackstar.
Sajna egy ideje csövesbuzi lettem, aztán az mellett meg minden modellezős/digitális/tranyós cucc "szarul" szól...legalábbis az én fülemnek...de ez már az én szociális problémám :D

(#48952) FockeWulf válasza Ctrl+Alt~Del (#48950) üzenetére


FockeWulf
tag

Dehogynem :) vegyen egy jó kis modellezős kombót, vagy sima kis tranyóst...vagy multit....vagy csöves cuccot... :DD :DD :DD

"A 43. ütemben mit jelentenek az X-ek?" Tompítsd le a húrt a lefogó kezeddel, úgy hogy ne szólaltasd meg a hangot, csak ilyen kattogás szólaljon meg. De jelenthet folytást is (rácsapsz a pengető kezeddel adott húrra vagy húrokra de ne szólaljon meg hang, csak csattanás/kattogás).

[ Szerkesztve ]

(#48956) consono válasza FockeWulf (#48949) üzenetére


consono
nagyúr

95%-ban én is csak bedugom és játszom, de csináltam pár presetet gépen :)
A csövest meg megértem...

"In God we trust. All others must bring data"

(#49648) benedekco válasza FockeWulf (#49633) üzenetére


benedekco
addikt

Szerintem nem olyan szar az a zoom. Ahogy doc fogja használni úgy meg pláne nem rossz. Neki ugyanis a katana miatt nem kell az erősítő, hangfal és mikrofon szimuláció. Azok amik miatt olyan pöcs hangja van ezeknek a pedáloknak. Amugy nekem is sikerült egez jó hangzást kihozni. De persze hiányzott valami mint ahogy te is mondod, de a cube ládával jól szólt, csak nekem a pc hangszóróin kellett volna jól szólnia. Így lett a headrush, ami viszont teljesen más szint. De árban is tízszer annyi mint a régi g3am. De ezek az újak sokkal jobban szólnak már a g sorozatnál.
Tanulni, gyakorolni szerintem jó döntés volt amit doc meghozott.

Doc, amúgy vihetted volna a gityodat a boltba. Összehasonlítás végett, lehet rájöttél volna hogy csak egy csöves erősítő kellett volna hahaha ;)

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#49803) consono


consono
nagyúr

Urak (és persze Hőlgyek, ha vannak)! Unokaöcsém rocksztárnak készül, belépett valami metál zenekarba gitárosnak (volt értelme neki ajándékozni a Cortomat :D ) , de most szembesült vele, hogy a 15W-os Marshall gyakorló erősítő semmire sem elég egy dobos mellett. Szerintetek próbaterembe mekkora erősítő lenne elég? Tranyósban gondolkodik, nem csövesben. Elég 50 W vagy kell 100? 1x12 vagy 2x? Van vagy 20 éve, mikor utoljára zenekaroztam és mi nem metált toltunk, nem hangos dobossal :)
JA, PA nincs, nem tudja azt használni, ez ilyen klasszik próbaterem, nincs kihangosítva a dob, most az énekcuccból szól az unokaöcsém a multijából, a másik gitárost meg nem hallani igazán, neki is valami 15W-os erőlködője van...

"In God we trust. All others must bring data"

(#49988) DrDoktor válasza consono (#49987) üzenetére


DrDoktor
tag

Megoldom van fx loopba bekötve egy headrush gigboard.
Az meg teli pedálokkal... ..Ha kisebb gaint akarok.
Bár az is igaz a saját torzított csatija hangja maximális kedvenc nálam.
Majd ha egyszer odajutok valaki csöves erősítő szakival belerakatok egy fokozatot amivel crunch is lehetséges.Mert amúgy no1 fejecske.Jól szolgál egy 2x12 HB V30 ládával meg two notes torpedo captor-al

Eddigi legjobb crunch hangom mondjuk egy Bugera 333 infnium ban volt .De az egy 28 kilós szörny volt nem bírta a vén vesém cipelni. :N

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50047) DrDoktor válasza consono (#50045) üzenetére


DrDoktor
tag

Jó pár éve még én is ellenkeztem nem volt megfelelő nekem de mára már áh bőven jó(Gitárosunkank meg pláne. Vagy 15 évet húzott le Metal Zone +powerstate solid state fej kombóval :D :D :)
Ha még egy quad cortexet megtudnánk fizetni ..ehh
Persze studiózni a kis 5-10-15-20w-os csöves fejek azért megmaradnak.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50215) DrDoktor válasza chaosmonger (#50214) üzenetére


DrDoktor
tag

Örömmel!
Nagyon jó cucc otthonra studiózni legjobb de élőben is bevethető. Csomó fázis hiba, szar mikrofon ,szar helyiség kiküszöbölhető vele ha mégis igazi erősítővel játszanál.
+ Ugye nem ég le heheh ha nincs a csöves erősítőre láda dugva mert műterhelés is egyben.

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50221) FockeWulf válasza DrDoktor (#50220) üzenetére


FockeWulf
tag

Én akkor készítenék ilyen videót, ha lenne mit bemutatnom, de én minimálba nyomom, így nem sok értelme lenne. Otthon van egy kis csöves marshall kombóm, meg egy tranyós modellezős....mikor melyiket, de 90%-a marshallt használom, 3-4 pedálka azt csőtészta, egyszerűen másra nincs szükségem.
Próbákon egy marshall avt 150 fej, 4×12es ládával, meg egy Hiwatt kombó van ott még amit néha nyúzok. Ja meg van egy f@sza kottatartó állványom.

(#50230) Alexios


Alexios
veterán

Az utolsó posztom óta nekem is változott a boardom:


a 5150 pedál régi vágyam, ha már egy rendes 5150 erősítő túl hangos ide a lakásba :D illetve került rá egy reverb pedál hogy lábbal tudjam kapcsolni, meg a zeus overdrive ami egy klon klón. Ez megy a line6 catalystba amit az utóbbi időben igazából csak clean platformkent használok, de mivel egy csöves erősítő se szólna jobban szoba hangerőn nincs amiért lecseréljem

(#50329) Ctrl+Alt~Del válasza SidCorky (#50328) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Klassz nagyon!

Az a kis csöves erősítő milyen márka?

W | W | H | W | W | W | H

(#50332) DrDoktor válasza Ctrl+Alt~Del (#50329) üzenetére


DrDoktor
tag

Aaz nem csöves .Yamaha digit.

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#50360) arnyekxxx válasza m3tr0 (#50358) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ezért javasoltam a 85ezres gitárt (ami úgy beszopatta a nemkezdőt, hogy fender playernek tippelte) , 65ből jobb hangkeltőt tudsz venni mint 50ből és a gitár hangját leginkább az befolyásolja amin megszólal. Egyébként ha sokat kérdezősködsz akkor a rutinos kezdőgitárvásárlók rá fognak beszélni egy negyedmillásra mert az alatt nem élet az élet. Jut eszembe, van egy eladó 4x12 300W Marshall ládám 40ért, ahhoz csak egy csöves fejet kell venned hogy igazi rakenról legyen :)

(#50443) consono válasza Smiley (#50441) üzenetére


consono
nagyúr

Én tegnap előkapartam az erősítőt és megint rájöttem, hogy én igazán csak ezt szeretem. Multi ide, fülhallgató oda nekem igazán nem kell más csak a gitár, egy kábel meg egy kis kombó. (Persze még jobb a gitár+kábel+multi+kombó :D.) El is gondolkodtam, hogy eladom a BlackStar-t és keresek valami 1W-os csöves kombót az új évben...

"In God we trust. All others must bring data"

(#51224) marcusa


marcusa
addikt

Srácok segítsen aki tud megoldást!
Úgy döntöttem hogy lecserélem a Headrush pedalboard-omat, kb másfél évig volt meg, de mindig azt éreztem hogy nem minőségiek az overdrive-ok benne, hiába próbáltam millió IR-t és vettem hozzá külső pedálokat, egyszerűen nem.... Nagyon megtetszett yt videók alapján az Universal Audio Dream 65 pedál ami egy csöves fender erősítőt modellez, és most hogy megvan, úgy érzem tényleg nem volt túlzó a hype...

Egy olyan problémám van viszont vele, hogy nincs rajta fejhallgató kimenet.
A terv az, hogy ha beszereztem minden pedált ami kiváltja számomra a HR-t, akkor a pedálok megfelelő sorrendben mennek a Dream-be, és az pedig itthon az FRFR hangszóróba.
Milyen megoldás létezik arra, hogy fejhallgatóval is tudjak gitározni? Esetleg egy külső hangkártya amibe bekötöm a Dream kimenetét és azt akkor nem kötöm be semmibe, csak a phones kimenetét használom? Vagy van erre valamilyen cél eszköz? A lényeg az lenne, hogy ne vagy ne nagyon nyúljon bele a hangzásba, és ha lehet ne kerüljön egy vagyonba... :D
Sajnos az aktív hangszórón nem látok semmilyen lehetőséget erre...:

Köszi!

[ Szerkesztve ]

:-)

(#51273) DrDoktor válasza Vegyigyümi (#51270) üzenetére


DrDoktor
tag

nagyobb lakás vásárlása és férfi barlang kialakítás hanszigetelés majd 100 w os csöves fej vásárlás. :DD ;] :DD

Fejesen soha nem kapod meg azt amit ládából.(A hangot igen az érzetet nem) másra való a kettő!

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#51474) Ctrl+Alt~Del válasza topikk (#51471) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Milyen kis csöves cucc ez?

W | W | H | W | W | W | H

(#51478) cucka válasza topikk (#51471) üzenetére


cucka
addikt

Akkor szerintem sehogy.
A csöves erősítőd bemeneti jelszintje "instrument level", a modellezős cuccból kijövő jel pedig "line level". Más jelszint, más impedancia.
Lásd pl. itt: [link]

(Biztos van ezekre magyar megnevezés, ha valaki tudja, beírhatná ide.)

[ Szerkesztve ]

(#51481) arnyekxxx válasza topikk (#51471) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Szerintem azért szól szarul (ha a jelszintektől eltekintünk ) mert egy komplett modellezett erősítő és hangfalszimulációt (ami a fülesbe hifi megszólaláshoz van beállítva) küldesz be egy csöves gitárerősítőbe aminek a végén van egy gitárhangszóró. Gyakorlatilag duplán van a végére módosítva a jel

(#51627) arnyekxxx válasza benedekco (#51626) üzenetére


arnyekxxx
veterán

szvsz ilyen occo gyakorlócuccnak jobb egy itt már sokszor megénekelt cubebaby, usb-ről tölthető, van auxin/BTin, több erősítőmodell, ha nem is tigrisek benne az effektek de azért csak lehet kis diléjt rátenni, tárol 3 programot +1 live, és persze az IR loadere kicsit több lehetőséget ad mint az a 3állású kapcsoló.

A linkelt videoban azért még átmegy a hang egy csöves fejen meg egy gitárládán, a fülesben nem ezt fogod hallani, ö itt gyakorlatilag egy torzítópedálként használja.

(#51712) Goose-T válasza consono (#51711) üzenetére


Goose-T
veterán

A Kemper meg a társai az analógbuzikat próbálják átcsábítani a sötét oldalra zsebéből próbálják a pénzt kihúzni. :D Akik arra esküsznek, hogy az ő csöves cuccuk meg a sok kis szirszar pedáljuk adja az igazi szándot, és azt soha nem lehet digitálissal helyettesíteni. Így be tudják maguknak mesélni, hogy csak azért használnak digitális cuccot, hogy vigyázzanak gearjükre, ne kelljen mindenhová hurcibálni.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#51713) consono válasza Goose-T (#51712) üzenetére


consono
nagyúr

Végül is ez is jó magyarázat :) Meg tényleg azt a hangot hallhatod, amit megszoktál. Mondjuk erre a use case-re nem is gondoltam, hogy könnyebb cipelni a Kempert/Tonex pedált, mint a böhöm csöves erősítőket...

"In God we trust. All others must bring data"

(#51733) DrDoktor válasza consono (#51731) üzenetére


DrDoktor
tag

Sokkal nagyobb a különbség. Amit eddig láttam /HALOTTAM/HASZNÁLTAM profilozott erősítőt az mindig mindenenben jobb volt mint az amit a kis ázsiai leprogramozott és úgy gondolta az a JCM 800 :D Sőt Profilozva egy csomó egzotikus pedálhoz is hozzájutok amit amúgy nem rakna senki gyártó a multi effektjébe .Mert oda a standard ts9,ds1,cuccokat rakja mert azt ismeri a vevő réteg.
A kemper arra volt jó, hogy kitapossa az utat.Nem szabad elvitatni az érdemeit.A legnagyobb legvetemültibb nagy csöves cuccot használó bandák is meghajoltak felé.
Most meg egyre elérhetőbb árú a technológia kisebb pénzű bandáknak is.Jó ez így.

"budget kategóriában az embereknek nincs otthon olyan cucca, amit érdemes lenne lemásolni...."

Picit értelek..de!
Szóval szerinted csak azt a cuccot érdemes másolni ami drága?
Ez félre megy nagyon.A saját soundod másolod nem az árát.

Egy Nirvanára pl akkoriban élőben befutások elött 10 ből 8 zenész azt mondta volna mi ez a recsegő zajos kattogó torz szar...
Most meg milliókból próbálják reprodukálni :D

[ Szerkesztve ]

A szerelem az szerelem ahogyan a propaganda is propaganda ukrán és orosz oldalon is!

(#52222) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


FockeWulf
tag

"a halálegyszerű kis kombo (ez alatt értem a kis tranyós olcsó cuccokat amit a tipikus kezdő (nek az anyja csomagban mert ugy olcsóbb) megvesz) " ha így nézed igazad is van valamilyen szinten, viszont én a "halálegyszerű" kis kombó alatt pl egy 1 wattos, vagy 5 wattos kis csöves kombót értek (blackstar, bugera, marshall...stb), ezek árban is vállalhatóak, és otthonra több mint jók. Ezeken egy kezdő bőven elpedálozgathat, kísérletezhet. A "kis egyszerű kombó" nem mindig a Powerstate és testvérei tranyós kategória :)

(#52225) Ba cy lus válasza arnyekxxx (#52221) üzenetére


Ba cy lus
őstag

Ampszimulátorhoz sem árt egy értelmes hangfal, illetve fejhallgató, addig az sem fog jól szólni.

arra lehet elcseszni az időt, hogy végre valami értelmes hang jöjjön ki belőle.

Nem ezen múlik, hogy megtanul-e gitározni. :N Bár itt van nekem is a csöves Marshall, azért a Blackstar mini amppal is jól elvagyok gyakorláshoz. Nem fellépés, hanem gyakorlás, ezt fontos kihangsúlyozni, ehhez felesleges a tökéletes hangzást üldözni.

[ Szerkesztve ]

(#52235) FockeWulf válasza arnyekxxx (#52231) üzenetére


FockeWulf
tag

A szoftveres témában bevallom laikus vagyok, én csak azt tudom, hogy mikor próbálgattam nekem nagyon olyan "ez nemigazán jön be" érzésem volt.
Kicsit nehéz elképzelni hogy az itthoni számítógép, kb 2 cigisdoboz méretű cérnavékony hangú Genius hangszórójából megdörren egy jó csöves hangzás, vagy bármi egyéb értelmes szand, de én elfogadom ha ez így van. Azért én maradok inkább a jó öreg kombónál, vagy fej+ládánál.

(#52236) consono válasza FockeWulf (#52235) üzenetére


consono
nagyúr

Hát, ha a Genius-ből mikor zenét hallgatsz megdörren a csöves hangzás, akkor a szoftverből is meg fog, ha nem, akkor meg nem a szoftver a probléma, hanem a hangszóró :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#52264) Moleman válasza arnyekxxx (#52257) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, először én is logikusan közelítettem meg, végfok- és hangfalszimuláció nélkül toltam rá az erősítő végfokára (FX return), de szörnyen nyersen szólt. Viszont ha a kész hang ment a frontba, tiszta csatornán, nagyon szép lett a végeredmény. Több erősítővel is próbáltam, mindnél ez volt a helyzet (előfokcsöves Marshall Valvestate 8080, csöves Kox FX50, tranyós Trace Elliot Super Tramp, csöves Laney Cub12).

#52256 espista
Na, akkor azóta feltalálták az Amplitube fizikai pedált is. :D Pénzt nem adnék érte, de örömteli, hogy legalább létezik. :)

[ Szerkesztve ]

(#52865) Moleman válasza Ctrl+Alt~Del (#52858) üzenetére


Moleman
addikt

Ha sikerül összemókolni a Katanát egy expression pedállal, akkor nyertél, ha nem, akkor tőlem is érkezik egy szavazat a Cry Baby-re. :) Minden háztartásba kell egy. :D
Nekem volt régen egy, nem használtam, eladtam, de aztán mégis hiányzott, és újra kellett vennem egyet. :DDD

#52859 Ba cy lus
Én szeretek fejhallgatóval játszani, közelebbről, pontosabban hallom a hibáimat. :D Pedig van 3 kombóm, kicsi is, nagy is, csöves is, tranyós is, mégis Amplitube-ban játszom a legtöbbet, nekem kényelmesebb.
Csak az zavar, hogy melegem van a fejhallgatóban, meg kicsit korlátoz a kábel, akár gitározom, akár zongorázom. Villanydobolni agybadugós fülhallgatóval szoktam, hátam mögött elvezetett kábellel, úgy végképp nem zavaró.

Mondjuk ha nem zavarnék vele senkit, lehet én is erősítőn játszanék, de amilyen hangosan én játszani szeretek, most csak fejhallgatóval kivitelezhető (az asszony dolgozószobáját sajnos csak egy gipszkarton fal választja el az enyémtől :D).

#52854 benedekco
Fene tudja, én már elbizonytalanodtam. Hiába vannak drágább gitárjaim, azokra már annyira vigyázok tudat alatt, hogy alig veszem elő őket a keménytokból. :D De közben van több kifejezetten olcsó gitárom, amikhez nagyon szívesen nyúlok, abszolút nem érzem alacsonyabb rendűnek őket.

[ Szerkesztve ]

(#53054) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Ha esetleg valaki mostanában tervez Marshall DSL-t venni, érdemes megnézni a muzikernél: újra van náluk, elég jó áron.

Az mondjuk nem igaz szerintem, amit néhányan hangoztatnak, hogy ezek a modern csövesek alacsonyabb hangerő potiállás mellett is jól szólnak. 3 órás állástól (a potin 8-as érték) jön meg a bugi. Merthogy az előfok torzítás nem helyettesítheti a végfok torzítást ([link], bár youtube-on nem jön át úgy), szóval ki kell tekerni. Én az 5 wattost ezért már mindig 0.5W-ra lecsökkentve használom, igazából egy társasházi lakásba ez már hangos tud lenni, az 1W-os fej + láda lett volna ideális nekem is.
A többi kombóm közül még a kis Blackstar Fly 3 + 103 van rendszeres használatban. A Roland Cube 15X metálra jó (még a single coilból is kihozza a metált), az overdrive viszont nekem túl letisztult, nem az a nyers, garázsrockos sound. Oké, a Blackstaré sem annyira, mint a Marshall, de tűrhető.

[ Szerkesztve ]

(#53055) FockeWulf válasza Ba cy lus (#53054) üzenetére


FockeWulf
tag

" Az mondjuk nem igaz szerintem, amit néhányan hangoztatnak, hogy ezek a modern csövesek alacsonyabb hangerő potiállás mellett is jól szólnak"
Szerintem meg igaz, alacsony potiállásnál is jól szól a DSL, de nagyobb hangerőn jobban szól mint kisebb hangerőn. Mint ahogy az 5 wattos fokozaton is jobban szól mint az 1 wattos állásba, de így visszavéve sem szól rosszul. (Nem is tudtam hogy van olyan modell ami 0,5 wattra csökkenthető, az enyém 1 wattra vehető vissza). De ez minden csövesnél így van, igazán nagy hangerőn szólal meg.

(#53477) X2N válasza doc (#53471) üzenetére


X2N
senior tag

Nem panel, tégla lakás, de ez egy mítosz, simán használható itthon a 100W fullcső 4X12-vel, jól szól és nem kell megsüketülni se, a szomszédok se szóltak sose miatta, amikor újra elkezdtem gitározni vettem egy 1x12-es 50W-os csöves randall kombót hogy majd jó lesz az. Hát a nagy lóf@szt, 1X12 nyitott kombó sosem fog úgy szólni, mint egy rendes láda rockzenére. Nézegettem sokáig az aprót és sosem volt jó fajta 1x12-es zárt láda, mind ilyen 100-eFt körül ment aminek az árát én sokallottam úgyhogy inkább vettem egy 4x12 ENGl ládát V60-akkal 180-ért. Mekkora ötlet volt, most tudom használni a stereo effektekkel is, vagy ha esetleg átjön valaki akkor tudunk ketten játszani 1 ládáról, mert nem csak mono...

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53507) arnyekxxx válasza doc (#53505) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Mert nem ugyanaz. Jobb minőségű benne az anyag, 2 órával többet dolgozott rajta a végén a humán erőforrás. Ez indokolhat akár dupla árat is. A maradék 9x szorzó nagy része a hit/érzés, hogy valami SOKKAL JOBBAT veszel, nem egy proli szart amit az utolsó csöves is megengedhet magának.

[ Szerkesztve ]

(#53577) X2N válasza arnyekxxx (#53575) üzenetére


X2N
senior tag

Ja és akkor kell még az interface mellé pc/laptop is amin működik meg monitor hangfal/fejhallgató amin használod. Az gondolom ingyen van. Ennyi pénzből már jó kombókat meg multieffekteket is lehet venni ha csak gyakorlásra kell az embernek és az megszólal élőben is. Anno volt aki dicsérte a Line6 SpidderII hangját is a koncertünk után. :D Szóval annyira nem releváns számomra másnak hogy szól az én cuccom, az átlag hallgató tök laikus, és nem ért hozzá. Az a lényeg hogy nekem tettszen. 10 éve ez a modellezés még gyerekcipőben járt, azóta se jött el a világmegváltás, egy AxeFX árából most is elég komoly cuccot lehet összerakni ami hosszú távon működni fog. Nem úgy mint a Fractal ha beszarik benne valami az nem igen lesz javítható nme úgy mint egy csöves cucc.

[ Szerkesztve ]

Launch code for russian nukes: 97 99 116 105 118 97 116 101 32 100 101 97 100 32 104 97 110 100

(#53580) arnyekxxx válasza X2N (#53577) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Nyilván ha valakinek 2023-ban nincs számítógépe (ami lehet egy telefon is) annak ez plusz költség.

az axe FX egy régi cucc és egy multieffekt, szóval egy fejládával árban összehasonlítani akkor lehet ha melléteszel egy racknyi effektet is, és annyira azért az sem szar, hogy egy Metallicanak ne feleljen meg. A csöves cuccban a csőcsere állandó költség, egy olcsó EL24 cső 10ezer HUF

A ToneX pedál 156ezer HUF és kb azt tudja hangban mint a NAM (gyakorlatilag tökéletes modellezés)

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.