Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#39471) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Otthoni gitározás vs. "csöves feeling", ez egy örök harc. :D

Szobahangerő mellett nehéz igazi csöves kihajtást csinálni, mivel ez is attól függ, hogy mi a cél, mert mindegyik más eredményt ad:

- előfok overdrive
- végfok overdrive
- hangszóró "túlhajtás" (angolul speaker breakup, nem tudom, van-e rá értelmes magyar kifejezés), azaz éppen csak, hogy torzít, de nyilván nem sz.rrá hajtás miatt, azaz nem fog tönkremenni

Na, ezekből az első kettőt talán lehet modellezni, vagy kis teljesítményű csöves cucc kihajtásával megoldani, bár amennyire tudom, ezek az 1-5 W-os kis fejek is baromi hangosak tudnak lenni kihajtva. A harmadikra fogalmam sincs, van-e épkézláb alternatíva. :DDD

Esetleg egy teljesen hangszigetelt doboz (isolation cab) + mikrofon megoldás lehet, ezt is sokan csinálják.

(#39759) ElGatto válasza NeoPampalini (#39758) üzenetére


ElGatto
aktív tag

Jelenleg, bizony hagyományosan toljuk egy próbateremben és készülgetünk összerakni egy színpadképes produkciót.
Gitár és a bass saját ládáról szól full analóg nehézlábú és keménykezű dobos mellett (kurva hangos). A szokásos a képlet próba elején feltekerem 5 - ösre a Master potit majd a végén nézem ó hát ez felment 7-8 ra? Az anyját :D.
Egy időben pedáloztam, vettem és eladtam őket, aztán abbahagytam a zenélést, most hogy ujrakezdtem elővettem egy háború előtti Laney tranyós kombómat illetve szereztem egy ZoomG3X - et mert megtetszett egy kollégánál. Jó ez csak valahogy nem találom el a nekem megfelelő preseteket és mivel ez már nem mai csirke nem is nagyon aktívan kevernek rá.
Persze mellette folyamatosan nézem a szebbnél szebb csöves erőlködőket, persze mi legyen fej+láda vagy elég a kombó is ja meg kéne venni pedálokat á inkább mégse valami komolyabb modellezőt bla bla bla.
Hangzásban a cél az inkább keményebb rock majdhogy nem inkább metálos hangzást keresek.

(#39881) NeoPampalini válasza kemotox (#39880) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

A center negatív a standard, nem? :D

Nekem van egy Tech21 előfokpedálom, meg egy Zoom multim, ugyanarról a tápról, ugyanolyan (c. neg.) polaritású kábellel etetem mindkettőt. Korábban használtam még TC Electronic kompresszor, Boss kórus, TCE tuner pedálokat, mind ugyanilyen volt, egyiknél sem kellett fordító toldó.

Szerk.: én eddig csak régi (értsd: vintage) pedáloknál láttam olyat, hogy c. poz volt a táp, meg egy-két 18V-os csöves torzítónál.

[ Szerkesztve ]

(#39887) andor80


andor80
senior tag

Hali Pesten keresek szakit aki Csöves erősítőket modol.
Szeretném a Bugerám csatornáit a multimmal kapocsolni ezért az eredeti dines lábkapcsoló aljzatot Jackes relé vezérlősre cseréltetném Évekig volt egy szaki aki karbantartotta a cuccaim de ő már dupla nyugdíjas és sajnos németekhez ment élvezni az élezét. :DD Köszi szépen!

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40221) consono válasza Goose-T (#40220) üzenetére


consono
nagyúr

Szerintem nem sínyli meg a hang, csak más lesz, mint 100 éve. Nekem ez tetszik, a többségnek meg nem :)
Hiába, a gitárosok a legkonzervatívabb banda, 60-as évek beli csöves cuccokat akarnak, meg öreg fát ;]

"In God we trust. All others must bring data"

(#40384) andor80


andor80
senior tag

Cső!
Fejváltáson gondolkodok.
Most 120w Bugera szolgál(333)
Rohadtúl sok hangerőben és a derekamnak is.
Nézegettem a PRS MT15 fejet .Hangzása tökéletes lenne súlya ára nekem való hihihi.
Személyes tapasztalat van vele valakinek?
Mindenki írja ,hogy brutál hangos simán hozza egy 50w os csöves fej hangerejét(2x6l6 és 6x JJ EC83S van benne) de érdekelne saját tapasztalat is ha van valakinek.Köszi!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40421) fattyu válasza bot1978 (#40418) üzenetére


fattyu
veterán

alapvetően aki vesz egy 1972es marshall 412őt meg hozzá egy jtmet az iszonyuan nem akar fender hangot.
vagy lesz neki fendere is.

A nagy teljesítményű fej... mit értünk alatta? egy fender bassmanhez nem akarsz greenbacket, egy jcm800hoz meg nem akarsz cts oxfordot. de ettől még: ha azt hiszed hogy egy plexi gt75ökön nem fog plexinek hangzani, vagy vox nem lesz vox g12m70en akkor pláne el vagy tévedve.

egy kemperhez persze nem olyan rossz egy frfr ha ládát is emulálsz de oly sokan vannak azzal is úgy hogy emuláljon a kurva anyja és megvan a kedvenc ládája ami az ő fülének a legjobb. főleg pedig igazából láda emuláció két helyen játszik: direkt interfacebe felvételnél. meg szintén direktben PA rendszerbe kötésnél.

meg nézz bele egy handwired csöves fejbe. azért azt 3 méter kábelt meg 30 darab alkatrészt nem olyan nagy truváj ám javítani és életben tartani a végtelenségig. ellenben egy modern félig meddig számítógép erősítő letérdel azt ki javítja meg?

van 35 meg 20 éves erősítőm. semmi baja pedig küldöm. ha lesz baja megcsináltatom.

[ Szerkesztve ]

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#40437) Eastman válasza bot1978 (#40432) üzenetére


Eastman
őstag

Egyértelmű volt, hogy ha stage-cucc, az legyen egy megbízható, jó szerszám (!), otthon, gyűjteménybe' meg lehet műkedvelősködni.
(Kar. János játszik most az első csöves motyómmal /Klemt Echolette BS 40 a hatvanas évek végéről/, a gyűjteményébe vette.) Na, az a színpadon búgna, pattogna, recsegne most. :) Nem is oda való má'. Számomra tiszta amiről írsz

ALL:

Modellező, hifi kimenet, hifi szórók? Ám legyen! Nálatok.
Én imádom a 12 wattos előfokcsövi kiskombót öt potival! Amikből a V betűst 8 fölé tekerem, oszt' jön a mojo. :D Ezért is adtam el a nagyot. Nem színpadon gitározok.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40518) Alexios válasza andor80 (#40516) üzenetére


Alexios
veterán

Line6 spiderből is sokat adtak el, ettől még nem gondolnám, hogy ebből kéne felvételeket készíteni, vagy bármit is jelentene.
De oké, megmondom őszintén, nem feltétlenül az amatőr együttesekre gondoltam, ott nyilván szerepet kap az, hogy 100$ egy ilyen pedál, a hangminőség meg lesz olyan amilyen - bár felvételre már erre is rengeteg alternatíva van manapság. Legalábbis stúdióban egy akár kölcsönzött rendes csöves erősítő bármikor, bárhogy jobban szól mint a méhkassal megtömött mt-2, de legyen ez akkor az én véleményem.

[ Szerkesztve ]

(#40521) andor80 válasza Alexios (#40518) üzenetére


andor80
senior tag

"Line6 spiderből is sokat adtak el, ettől még nem gondolnám, hogy ebből kéne felvételeket készíteni, vagy bármit is jelentene.-
De érted csomóan meg felvesznek vele.Sőt házi gány fuzz pedálokkal is ..Aztán nerőis úgy szól-Egy profi is tolhatja Zonnal is a felvételt hiszen a torzító csak egy eleme a láncnak.

"egy akár kölcsönzött rendes csöves erősítő "(eleve mi egy rendes csöves kinek mi?)
(Csomó marshall buher haverom van azán szerintem a marshall a legrosszabb hang ami valaha létezett néhány erősitője nem az összes persze.Bármikor vennék ismét bugerát egy full jvm(410h) szériával szemben is.)
Ez meg egy általánosítás és egyáltalán ne igaz végleges kijelentés
Lehet egy zone sokkal jobb studióban egy rendes ládaszimulációval.Szituáció zene föggő
Félre ne érts én magam nem használok zonet évtized óta de kezeljük helyén a cuccot mint írtam rengeteg elégedett használója zenész és élvezője(hallgató) van
Lehet szertni vagy nem szeretni szarozni felesleges.

Új Válasz 2020-02-07 11:36:08 (#40517) Tommyka21
Beszégetünk .Nincs gond ameddig érvelés van broság!
A szimpla szarozás ugye nem az...

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#40548) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Túl nagy a nyugi, csöves vagy modellezős témakör?
:DDD

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#41009) 98bja


98bja
senior tag

Sziasztok! Használ itt valaki Marshall Origin fejet? (20 vagy 50 watt) Ha igen milyen ládával használod? Nagyon gondolkozok egy rendes csöves setupon, a mostani tranyós kombóm helyett, és mindenképp Marshall vonalon szeretnék elindulni. Az Origin mellett még a DSL széria ami ebben az árkategóriában van, esetleg ha arról is van tapasztalata valakinek, szívesen meghallgatnám. Videók, összehasonlítások alapján talán egy kicsit az Origin jobban bejön, de tényleg tanácstalan vagyok.

(#41078) espista válasza updog (#41070) üzenetére


espista
senior tag

+1 a Mooer-re. Használtan vettem egy 200-ast. Azt használom "felvételekhez" és a végén már próbára is csak azt vittem. Nem kellett cipelnem a csöves Laneyt. :-) Csak bedugtam a keverőbe és szólt!

Romani ite domum!

(#41148) fattyu válasza Jazz (#41139) üzenetére


fattyu
veterán

alternatív vélemény következik az eddigiekkel szemben

jackson stealth japán 120 pénz gsen. Floydos ugyan de kitámaszt és annyi.
marshall dsl401 esetleg dsl40 120-150
vonal van fejhallgató nincs. de csöves

Ha mindenképpen kell a fejhallgató akkor marad katana. a 100as 212 az azért szobahangerőm szép nem annyira lesz.... inkább 50et javsolnám. azt meg 50-60 ezer környékén be lehet húzni.

Ezesetben maradna 250 körül gitárra. abból már lehet válogatni de az a jackson akkor is megnézős lenne legfeljebb nem költesz annyit...

a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

(#41151) Moleman válasza fattyu (#41150) üzenetére


Moleman
addikt

Katanát még nem hallottam élőben, főleg nem 212-t, de nem feltétlen kizáró ok. A közel 30 éves 212-es (V30-ak) tranyós Trace Elliotom éjszakai hangerőn brutálisan jól szól, megkockáztatom, hogy jobban mint a csöves Laney Cub12. :)

(#41157) starr válasza arnyekxxx (#41155) üzenetére


starr
őstag

Jól teszed!
Talán 8-10 éve voltam egy Cynic koncerten a Wigwamban.
Egy erősítő sem volt a színpadon, vonalból ment minden, és kritálytisztán szóltak.
Igen baromi zavaró, hogy a láda szemből csirkén szól, 45 fokból meg már tompán.
Én élvezem, de a ládával szemben lévő énekes megőrül.
Nagyon old school ez a láda mikrofonozás is. A mikrofon is olyan amilyen, az sem viszi át tökéletesen a spekrumot. A ládaszimuláció meg kb annyi, hogy 3,5-4 kHz-től meredeken levágják a magasokat, mert a nagyméretű gitárhangszóróknak ott van vége. Manapság meg már ez is benne van a multieffektekben.
Ha ragaszkodunk a beépített csöves torzítóhoz, akkor meg marad ládázás mikrofonozás.
Üssetek! :DDD

(#41212) jmarcell


jmarcell
csendes tag

Sziasztok!
Feszültségosztókkal kapcsolatosan van valakinek tapasztalata/tanácsa?
Lenne egy 30W-os csöves kombóm, amivel kapcsolatban be kell látni, hogy nincs mindig szükség a teljes arzenálra. Egy 16 ohm-os hangszóró van benne, ami kábelen csatlakozik, tehát sorba kötni egy osztóval nem feltétlen macerás.

Amiket néztem:
- Palmer PDI-06-16 Ohm (igaz drágább, de állítható a kimenet)
- Two Notes Torpedo Captor 16 Ohms (ez meg nem kifejezetten csak ezt a célt szolgálná, és fix -20dB-t hoz)

Magyar oldalakon nem nagyon találtam variációkat (vagy csak rossz helyen kerestem), amik voltak azoknak az ára meg már elég combos.

Köszönöm a segítséget!

(#42594) andor80 válasza benedekco (#42591) üzenetére


andor80
senior tag

Midi pedál dac+i5 laptop 16 giga ram +thu haverom így koncertezik ha nagyon kell viszi a headrush ládáját.Mindenere minden szituációban kielégítő.

Már a mooer ge 200 is fasza nemhogy a 250 hangban szolgáltatásban is
Viszont ahhhoz kötelező egy headrush vagy hasonló szélessávú láda + pár minőségi IR
Gitárosunk is mostanában tér át 120 w os csöves cuccról mooer headrush kombóra ha gondolod Budapesten rá tudsz nézni hallgatni remélhetőleg nemsokára.

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#42658) Goose-T válasza lacibattya (#42655) üzenetére


Goose-T
veterán

Amikor volt nálam egy régi Carlsbro 50 Top csöves erősítő, azt a Hangszerarzenál Budapestbe vittem be, onnan elvitték a szerződött partnerükhöz, az jól megcsinálta. Az összes csövet (két ECC83 + két EL34) ki kellett cserélni benne, 45 ezret kértek érte. Nagyon jól szólt utána, nem volt gond vele.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42707) Goose-T válasza lacibattya (#42705) üzenetére


Goose-T
veterán

Nekem akkor csinált egyszer ilyet egy erősítő, amikor a nagy pufferkondik lába anyagfáradás miatt eltört, és emiatt kontaktos lett. Ha nagy volt a hangerő, akkor az eltört kondiláb két fele a rezgés miatt időnként eltávolodott egymástól, és emiatt elhallgatott meg recsegett a cucc. Bár az egy klasszikus 50W-os csöves cucc volt.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#42956) chaosmonger


chaosmonger
tag

Jó kis Spark videó, összehasonlítja a patch-eket az eredeti/hasonló csöves erősítőkkel:

Positive Grid Spark vs Tube Amps

(#42975) Goose-T


Goose-T
veterán

Elkészült az új számunk, hallgassátok! Ennél sem használtunk az éneken kívül semmihez mikrofont, minden vonalból lett felvéve. A dob pedig midizve lett elektromos dobbal. A keverést én csináltam, vetettem be új trükköket is: multiband compression sidechaining triggerrel az ének-gitár és a dob-basszusgitár párosokra. A master kapott még extrában egy kis csöves szaturációt. Sajnos a YouTube levette a hangerőt, pedig elég jó esélyekkel indult a loudness warban. :DDD Aki szeretné jobb minőségben meghallgatni, az innen töltheti le jobb minőségben.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43942) FockeWulf válasza MATEO6600 (#43939) üzenetére


FockeWulf
tag

Szobába az 5 watt is sok (csövesből), a DSL 5 visszavehető 1 wattra...de még úgy is kb negyed hangerőn már szól mint állat...

(#43948) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Köszönöm mindenkinek.
Én régi motoros vagyok e tekintetben, nem szimpatikus a számítógépes modellezés.

espista: nem MO-n élek, de itt találtam egy hirdetést aki ugyanannyiért adja a JCM 2000 kombót, mint egy új DSL5CR vételára. (Marshall JCM 2000 DSL401 + Celestion V30)

FockeWulf: Igen, ez nagyon szimpatikus volt a DSL-ben, hogy vissza lehet venni a teljesítményt. Ez nekem egyébként teljesen újdonság, hogy csövesből 5W is elég, míg tranzisztorosból jóval több (kb 10*es az arány?)

andor80: Ez csak egy fej, amihez kabinetet is kéne vennem, szerintem panel zúzáshoz túlzás lenne.

(#43949) MATEO6600 válasza MATEO6600 (#43948) üzenetére


MATEO6600
őstag

+1 kérdés:
Csöves erősítőt is praktikus használtan venni?
Vagy ott az eletroncső állapota gyenge keresztmetszet lehet?

(#43951) andor80 válasza MATEO6600 (#43949) üzenetére


andor80
senior tag

Panelba minek csöves?
Hangkártya plugin és ha annyira kell a cső hang elékötsz egy csöves preampot a láncba :P
Pl [link] Otthoni használat melett a cső kb 5 évig tuti okés ha elfogy 2 csavar be az új.
Csak prüntyögni szeretrnél hobbi szerüen vagy felvenni dalokat írni kiadni ?

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43952) MATEO6600 válasza Goose-T (#43950) üzenetére


MATEO6600
őstag

Na épp ilyen dolgokra gondoltam :R

andor80:
Nem a hangerő miatt kell panelban, hanem a hangzás végett. Felvenni, írni nem szeretnék, csak játszani.
Az is lehet, hogy ehhez túlzás a csöves, ezért gondoltam egy Code 25-re.
Biztos van jobb opció, de nálam kikötés, hogy Marshall kombó legyen. A PC-t kihagynám a dologból.

[ Szerkesztve ]

(#43953) andor80 válasza MATEO6600 (#43952) üzenetére


andor80
senior tag

Hangzást 99.9 s%ban vakteszten nem fogod felismerni cső vagy plugin főleg otthoni körülmények közt panelba.
NE érts félre én is panelba lakok.
A code is túlzás.
Ha csak játszogatnál vegyél egy hagkártyát és plugin hozzá mondom max a linkelt preamp.
Thomannál most jár behringeger hangkártyához AmpliTube 5 SE BDL ingyen(180 dollár amúgy)
[link]

De ha mindenképpen kölönálló egység kell kombó megértem azt is de overkill panelba még az is.

MArshall kombó kikötés akkor nem pofázok tovább. :D
De amúgy MIÉRT? Marshall és miért kombó? NEkem van egy 50 wattos london city fejem és marshalabb bármelyik marshallnál ;]

Ott vannak a kis csöves blackstar kombók ISFel(Állítható a britt (marshall) és amerikai 6l6 sound egy potival.

Na térítést befejeztem!

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43954) Moleman válasza MATEO6600 (#43952) üzenetére


Moleman
addikt

Szerintem nem túlzás a csöves, ha arra vágysz. Nekem volt pici lakásban 50W csöves kombóm, az már tényleg túlzás volt, 0.6-os hangerő fölé nem lehetett tekerni. :D De 5-15 watt cső még simán indokolható.
Lehet, hogy sokat fejlődött a technológia, és már meg se tudnánk különböztetni a hangját a modellezősöknek, de ott a tudat és a csövek illata, ami sokat ad az élményhez. :)

(#43959) Goose-T válasza MATEO6600 (#43956) üzenetére


Goose-T
veterán

Mondjuk igaza van andor80-nak, szobába nem jó ötlet a csöves, nem tudja kiszólni rendesen magát. Szerintem annyi pénzből vehetnél egy jóféle modellezős multieffektet is, és ott nem egy cuccod lenne, hanem több száz kombináció a legjobb erősítőkből, ládákból és pedálokból, amit meg tudnál szóltaltatni bármin. Magaddal is tudnád vinni, ha elutazol valahova.

Persze ez a te utad, ha ezt mondja a bogár a füledben, akkor vedd meg. Aztán vagy a szomszédok nem fognak örülni vagy te. :DDD

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#43961) MATEO6600 válasza Goose-T (#43959) üzenetére


MATEO6600
őstag

A csöves nem tudja "kiszólni" magát a szobában, de a DSL5-nek van egy felező kapcsolója, ez esetben 5W-ról 1W-ra viszi le, így szerintem nem kell nagy hangerő, hogy "kiszólja" magát.

fattyu: Köszönöm a tippeket, valszeg hasonló ízlésvilágunk van :) Sajnos itt felém csak DSL5CR-t találok. Használtpiacon elvétve akad 1-2 sima is.

(#43964) andor80 válasza MATEO6600 (#43961) üzenetére


andor80
senior tag

Csakhát az 1 wattra szabályzott csöves ami egy hangot tud semmivel nem fog jobban szólni mint egy modellezős cucc IR el. Amiben a világ hangja benne van.
A cső csak egy dolog mindig hangnyomás is kell a csöves cuccnak ,hogy állat legyen

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43966) FockeWulf válasza MATEO6600 (#43948) üzenetére


FockeWulf
tag

Az arányokat nem tudom pontosan, de a csöves hangereje sokszorosa az ugyanannyi wattos tranzisztorosénak, mint ahogy te is írtad, de talán ami lényegesebb a hang karaktere, egyedisége, egészen más mint egy tranyós, modellezős vagy akármilyen erősítésnek.

(#43969) MATEO6600 válasza Goose-T (#43967) üzenetére


MATEO6600
őstag

Köszi a technikai leírást! :R Érdekel ez a téma.
Mivel már 6 éve egy kis 15 wattos MG-vel játszok, ezért biztos vagyok benne, hogy egy visszafogott csövessel is le fog esni az állam. De meglátom milyen a hangereje, lehet maradhat 5 watton.

(#43972) andor80 válasza FockeWulf (#43970) üzenetére


andor80
senior tag

Csöves 5 w ot azért nem biztos,hogy kibír a szomszéd na.
15 w PRS mt 15 fejem 7 re tolva is egy kis klub ot beszól miki nélkül heheh
Óvatosan panelba! ;]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43975) WolfheartGR válasza MATEO6600 (#43969) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Hát, én egy Laney irt studio - val 2*12-es zárt ládával vagyok otthon.
Az 1w alatti bemenet is bőven csinál 100decibel környékét, vagy felette is akár. Bazira hangos a csöves, komolyan. Családi házban lakunk, így nem gáz, de panelban vagy társas házban ebből tuti botrány lenne.
A 15wattos bemenet még tök új. Nem mertem kipróbálni.😅

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#43980) NeoPampalini


NeoPampalini
aktív tag

Kicsi csöves cuccok kapcsán érdemes lehet Eytschpi42 csatornáján keresgélni, szó szerint már több tonna minden megfordult nála, emlékeim szerint csomó 1-5 wattos cucc is, ötletelni biztos jó, ha nem ragaszkodunk márkákhoz. :D

Meg amúgy sem komplett az a csávó, én bírom. :DDD

(#43981) andor80


andor80
senior tag

annyit még a csöves cucchoz otthonra ,hogy valoban 1-5 w is sok de ha tényleg az kell panalba az két megoldás megoldás iso boxot neki vagy Two Notes Torpedo Captor
A captor a jobb mert azzal ki lehet tekerni a csöves fejet ugye mindenk megvan a sweet pontja ahol ütös a sound. LEtekert csöves soha nem fog jól szólni

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#43984) consono válasza WolfheartGR (#43975) üzenetére


consono
nagyúr

Én családi házban a 20W-os modellezős BlackStar-t sem tudom kicsit sem feltekerni, mert van család körülöttem :D Leginkább porosodik csak egy éve és fülesben gitározom, már amikor gitározom... Nyilván mötál a Marshall, a 4x12 meg a csöves fej, én is bírtam mikor Laney Klipp-en játszottam szombatonként a próbán, de nem otthon a hálószobában... Én alapjában véve purista vagyok, gitár, madzag, erősítő, ennyi, de lassan én is ott tartok, hogy egy jó multi jobb otthonra. Vagy egy Yamaha THR 5/10 ha már hallgatni is akarjuk.
Felmerült a Marshall Code 25 mint alternatíva, a Marshall logó azzal is meglenne és otthoni körülmények között sokkal "játszhatóbb", csak annak meg mindenki lesajnálja a hangminőségét (én nem próbáltam, nincs tapasztalatom)...

"In God we trust. All others must bring data"

(#43985) MATEO6600 válasza gaborbol (#43977) üzenetére


MATEO6600
őstag

Nekem is ilyenem van, a CD szerintem egy jó széria volt!
Az FDD gombot ne felejtsd el benyomni (Frequency Dependent Dampening) és úgy is maradhat örökre. Csöves erősítőt hivatott szimulálni. Nyilván ebben az árkategben nem kell sokat várni tőle, de az tuti, hogy mérföldkövekkel jobb mint az alap kuka MG hangzás.

(#44779) Moleman válasza Chal (#44778) üzenetére


Moleman
addikt

Erre pont jó a PC modellezés, saját tapasztalataim alapján a legtöbb kisebb modellezős kombóknál jobban szólnak, és meg tudod találni, hogy melyik irány igazán a te világod.

Az erősítőknél nem árt megemlíteni (én anno kb 13 év gitározás után eszméltem rá), hogy 2 nagy fő kategóriájuk van, tranzisztoros és csöves, utóbbi jóval drágább, de nem véletlenül. Sokan esküsznek, hogy jobb a hangjuk, én csak annyit tudok, hogy jobb a hangulatuk, az illatuk működés közben. :D De ez az alapvető oka, hogy találhatsz 1 wattos (csöves) erősítőt drágábban, mint 100 wattost (tranzisztorost).

De ha már modellezős, én a Katanára szavaznék, sose találkoztam vele élőben, de az online tesztek alapján szívesen kipróbálnám. Főleg előnyös, ha még nincs kispedálod/multieffekted, mert abban minden van, elfogadható minőségben.

[ Szerkesztve ]

(#45074) beteg


beteg
őstag

Hangkártyát vennék, mert szeretném rögzíteni a gitárt. Nézegetem, hogy a nem milliós nagyságrendben mi lehet a legjobb választás és most látom, hogy létezik kifejezetten gitárosoknak hangkártya!!?
És 12AX7 csöves! :Y

[Audient
Sono]

Nektek van esetleg ezzel tapasztalatotok? Vagy olvastatok már róla? Milyen minőség lehet? Lehet egyáltalán létjogosultsága egy csöves hangkártyának??

A másik, hogy szerintetek létezhet, hogy így, hogy van benne cső, vissza adja valamennyire a jó csöves erősítők melegségét? Azt már megtapasztaltam, hogy menyire élettelenek a tranzisztoros motyók és milyen tud lenni egy jó csöves. Gondolom nem véletlen 250e egy csöves kombó, ez meg „csak” 107. Illetve ha a hangkarira két stúdió monitort kötök, ott nem vész el a feeling? Nem lesz azon a végeredmény ugyan úgy száraz, "valósághű"?

Vagyis ha jó minőségben szeretném rögzíteni a gitárt, akkor az a legjobb, ha király fejem van ládával és azt bemikrofonzom szakszerűen, drága mikrofonokkal? Erre már nem futná. Mi lehet az arany középút? :)

thx

Csak futni kell!

(#45076) Moleman válasza beteg (#45074) üzenetére


Moleman
addikt

Menő cucc, eddig még nem találkoztam vele! Bár kicsit drágállom.

Több irányból is meg lehet közelíteni a dolgot, attól függően, hogy mire kell. A legprofibb nyilván egy bemikrofonozott láda, vagy akár egy szigetelt hangszóródoboz bemikrofonozva, az kicsit lakóház-kompatibilisebb, de drága is, bonyolult is.

A félig komoly középút lehet egy csöves kombó bemikrofonozva, nem feltétlen 250 ezerben kell gondolkodni, nekem volt 50 wattos csöves kombóm, most épp 15 wattos van, mindkettő megállt 100 ezer alatt, és nincs hiányérzetem, de nyilván szubjektív a dolog. Nyilván ehhez is kell mikrofon, interface, nem lesz olcsó a végösszeg.

Sokrétű opció lehet egy multieffekt, mostanában már egész komolyak vannak 60-100 ezer környékén, amik magukban is jól szólnak, interface-ként is használhatók, de személyes tapasztatom nincs velük.

Ha csak otthoni prüntyögésre kell, akkor elég egy sima interface plusz a monitorok vagy fejhallgató, egészen jó hangokat tudnak a modellezőprogramok. Nem érződik élettelennek, legalábbis én szeretem, ahogy szól, többet játszom így, mint a csöves erősítőn.

Én tökéletesen elégedett vagyok a Steinberg UR22-mel, használtan néha 30 ezer alatt meg lehet kapni, mindent tud, amire szükség van a szobagitározáshoz (a MIDI miatt akár ilyen benga vezérlőpedállal is lehet mókolni, bár én évek óta lusta voltam elővenni/összedugni :D). A Focusrite Scarlettek is jók, bár picit drágábbak.

(#45097) andor80 válasza beteg (#45074) üzenetére


andor80
senior tag

Nyugodtan veheted volt nekem remek cucc.
A cső miatt a gitárhoz kimondottan jó
Igen visszaadja főleg tiszta hangoknál.
De torzítva is fasza.Azért ne várj tőle full csöves hangzást oda kell a végfokcső trafo stb is.

"Vagyis ha jó minőségben szeretném rögzíteni a gitárt, akkor az a legjobb, ha király fejem van ládával és azt bemikrofonzom szakszerűen, drága mikrofonokkal? Erre már nem futná. Mi lehet az arany középút?"

Szerintem nem .
A legjobb egy csöves fej és egy torpedo captor + jóminőségű láda sim(ownhammer)

[ Szerkesztve ]

Tartsd tisztán a képernyőd ne engedj a digitális szennyezésnek.Blokád alatt tartom én is!

(#45142) Tommyka21 válasza FockeWulf (#45124) üzenetére


Tommyka21
tag

Csáo!
A sárga SD-1-esed vagy a Blues Driver a Marci elé nem jó?
Level, Tone magasra teker, Drive csak minimumra...
Csöves mellé így ajánlották a nagy öregek :R .

(#45556) beteg válasza gaborbol (#45553) üzenetére


beteg
őstag

Pont most vettem egy Laney Cub-Supertop erősít egy Cub 212-es hangfallal. Nem mondom, hogy rossz, de kicsit többet adtam érte, mint ammenyit ér. Ez a második csöves erősítőm, az első fej+láda konfigom. Előtte egy Fender HotRod GB-m volt. Csak kicsit drágábban adtam el, mint ahogy ezt vettem. (Én barom.) Ehhez képest viszont messze komolyabb, szebb, egyedibb, gazdagabb, nem is tudom, milyen hangja volt. Az kibjó volt.

Ennek is elég kellemes a cleanje, van benne valami barátságos egyediség, a reverbje kifejezetten tetszik, talán az a legjobb az egészeben, de valahogy félúton sincs a gagyixar és az álleesős hangzás között. OK, nyilván ennyi pénzért nem fognak profi cuccot adni, de hát na.

Láttam itt az aprón egy CUB 12R-t 93e-ért. Az olyan 270USD lehet, hamar elvitték, nem volt egy hét. Kíváncsi lennék, hogy így egybe építve hozza-e majdnem fél áron a fej+láda hangzást, erőt. De gyanítom, hogy az jobban megéri az árát.
Ha ehhez képest nálatok 250-ért adják újonnan ugyan ezt, csak más néven, akkor el is hiszem, hogy az öömboldogság.

Csak futni kell!

(#45612) Moleman válasza consono (#45611) üzenetére


Moleman
addikt

Valahol megértem, bár én pont a másik véglet vagyok. Konstans 2 gép előtt ülök, van egy fő asztalim, munkaidő végén meg lecserélem magam mellett a céges laptopot a sajátomra. :D Némi farokcsontfájdalomtól eltekintve nincs problémám vele (pedig Steelcase irodaszékben ülök, lehet az a baj, hogy már 10+ éves).

Hiába gyűjtöttem össze minden "analóg" motyót az évek során (20 olcsó pedál, egy régi multi, kiserősítő, bazinagy tranyós erősítő, kis csöves erősítő), egyszerűbb bedugni egy USB-t, egy gitárkábelt és egy fülest. Meg amúgy is szégyellős vagyok, nem akarom, hogy mindenki hallja, amit bénázok. :D
És szomorú, de legtöbbször jobban szól az Amplitube a fülesben, mint bármi amit élőben szobahangerőn produkálni tudnék.

(#46003) espista


espista
senior tag

Tegnap este rádugtam a csöves Laney-re. Hát ott azért kisimultak a ráncok. :) Nyoma sem volt a döglött hangzásnak. Asszem' tekergetem még egy kicsit a PodGO-t, hátha kijön belőle valami "rendes" hang is.

Romani ite domum!

(#46067) Goose-T válasza pacni120 (#46064) üzenetére


Goose-T
veterán

Gyors keresés után azt találtam, hogy Pearl márkanéven valószínűleg többféle Fender kombó klónját gyártották Japánban. Ez például egy Twin Reverb klón. Lehet érdemes lenne utánanézni, hogy melyik "híres" kombót utánozhatta ez le. Bár nekem nem rémlik, hogy más gyártó csinált volna ilyen önmagába zárható kombót. Varrógépeknél volt ez divat inkább. :D

Szerk.: jobban megnézve azt a Twin Reverb klónt, inkább csak a külsőt klónozták le, mert amúgy tranzisztoros. Külön vicces, hogy a táp nagy pufferkondijait úgy helyezték el, mint a csöves erősítők csöveit. :DDD

[ Szerkesztve ]

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#46394) beteg válasza consono (#46393) üzenetére


beteg
őstag

Nem is az, csak már rég járt erre és nem pörgeti a topikot. Kénytelen vagyok én hülyeségeket kérdezni :)

De akkor már!
Megvettem a Traynor YCV50-et.
Abban a "iszonyat tehetségtelen kezdő pötyögő" stílusban, amiben én tolom, kevés akkorddal, egyesével játszott lassú, hosszan kitartott hangokkal, kicsit jazzas, vagy inkább közel a cleanhez, közepes reverbbes műfajban olyan hangja van, hogy összexaromhugyozom magam, sírok a gyönyörűségtől, és minden ezredmásodpercét élvezem! Iszonyat komoly, minőségi hangja van ebben. (Vagy csak még nem hallottam igazán jó hangokat...)

Viszont kicsit fura nekem, hogy egy 40 wattos csövesnek egy kis szobában nem kéne lecsapnia a fejem 3/4-ed hangerőn? Ezen a 1/2 hangerő még egészséges. Ez utalhat valami hibára, vagy van ilyen 40-es 1x12-es is?

Ami viszont tuti szervizelni való, hogy valami ventilátor szerű hang zúg benne.

Csak futni kell!

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.