Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#22137) brickm válasza bigrob (#22134) üzenetére


brickm
őstag

Holnap hónom alá kapom a cuccom, elviszem a haverom vermónájával tolok valamit. :D

Nálam először ilyesmi formába kerülnek kipróbálásra a cuccok:
Így tesztelődik a hangkarakter, a stabilitás, az átvitel, meg a jel\zaj viszony.
[link]
[link]

Aztán átkerülnek dobozba:
Ez a behringer csöves előfok pont csak ebben még nincs lerögzítve a cső, meg nincs potisityak..felirat.ilyesmi

MXR uAmp
[link]

(#22255) atomeec válasza Eastman (#22254) üzenetére


atomeec
senior tag

Köszönöm :R

A poti sapkák a potméter tengelyére nem merőlegesek, ha nem gond fényképem arról nincs, de nem zavaró. A gitár gyönyörű, egy álom. Bitang nehéz, persze ülve nem gond. A hangja miatt nem vagyok kibékülve és emiatt kezdtem el mégiscsak valami kombón gondolkodni. Szinte ugyanúgy szól a POD2.0 -> számítógép hangszórón keresztül, mint az Ibanez...valami nem stimmel. A nyakon picit állítottam, meg feljebb vittem a húrokat, érdekes módon az A húr a problémás végig az összes bundon, erős pengetésnél érinti a bundot (hangszórón nem hallani). Még az intonációt kéne állítani, de azt majd, annyira nem vészes. Nagyon kényelmes úgy hangolni a gitárt, hogy nem kell a híddal pepecselni :)

Fel sem tűnt a boltban, csak már otthon, hogy az erősítő, amit ajánlgatott a "srác" valami új cucc. Vox VT40X. Sajnos választékuk nem nagyon van, illetve mivel most láttam élőben a Peavey 60 wattos csöves kombóját...nem épp szobába való. Képeket nézegetve nehéz lesz tudatosítani, ha valami nem épp otthonra tervezett. De lehet megtartom a POD-ot és veszek mellé egy 40GX-et vagy XL-t, amire anno vágytam, csak végül elmaradt. Mindenképp még nézelődöm, nem akarok kapkodásból úgy járni, hogy veszek valamit és megbánom; nem lesz pénz, hogy évente másikat vegyek próbaképp.

Ami a boltban volt az a Vox, talán majd később lesz Vypyr VIP 2, de sajnos kb ennyi a kisebb erősítőkből. Esetleg online tudok rendelni Mustang II-t vagy III-t vagy Yamaha THR10-et azokat nagyon dícsérik mindenhol. A HD500X-ben elbizonytalanodtam, hogy értelmes kimenet híján fájni fog az eredmény - csak fejhallgatóval nem használnám :U

(#22646) Plazmacucci válasza Mathiask (#22645) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Csak a szokásos. Volt pár olyan fazon, nem tudok máshogy fogalmazni, akin látszott hogy csöves. El nem tudom képzelni ezek miből vesznek jegyet. Mondjuk amilyen ellenőrzés ment, nyomtathattam is volna magamnak valami papírt, beengedtek volna simán. Még a jegyet sem tépték el.
Szóval a koncert felénél beáll elém valami ránézésre is utcán élő ember, és olyan szagot áraszt, hogy a hetes buszon nincs olyan. Ráadásul szarrá is áztak, úgy párolgott ki a szaguk a harminc fokban. Képzelheted mennyire adott a hangulatnak :)

Akinek meg a képen a kezében a telefon, az végig vonalban volt és valakinek közvetítette a koncertet... Sima GSM hívással :D:D:D

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#22947) BluEyes válasza GoTReX (#22945) üzenetére


BluEyes
őstag

A torzítást nem a gitár, hanem az erősítő csinálja. Eredendően ez egy hibás működés, amit az erősítő túlvezérlése okoz. Ugye ha a hifi erősítő torzít, az roppant kellemetlen, bántó dolog, hibás működés, ezt nem kell magyarázni.
Anno a kis csöves erősítőkből ki akarták facsarni a wattokat, túltekerték őket, persze betorzultak. Így született meg a torzított gitársound. A legfaszább torzításokat a mai napig így csinálják, csövi előfok túlhajtva, plusz a végfok is még torzít rajta egyet, oszt kész is a kafa vintídzs rokkszand.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#23162) Plazmacucci válasza GoTReX (#23161) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Hagjyuk már ezt a számítógépes cigánykodást... Soha senkinek nem működött jól a csöves kis asztali pc-jén. Mit nem lehet azon érteni, hogy olcsó multieffekt. GS fanatic felcsap, multieffektek, max keret 15e huf, keres, örül. Egy Zoom G2 is ezerszer odaveri bármelyik ingyenes szoftvert. Segítek: [link]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23399) Moleman válasza BluEyes (#23398) üzenetére


Moleman
addikt

Nem annyira bonyolult ez, viszont itt csak abból van téma, amikor probléma merül fel. Akinek jól működik, az nem panaszkodik. :) Én személy szerint sokkal többet szívtam az élő dolgokkal, lásd a több sebből vérző Marshallom, amivel még csak nem is jutottam előre 2 hónap alatt. De a próbateremben is többször gyengélkedett már a többszázezres csöves fej, ezek után megbízhatóság szempontjából én inkább előrébb sorolnám a virtuális modellezést. Az onnantól, hogy működik, működik, nem fog hirtelen elromlani, vagy recsegni az FX loop poti. :)

[ Szerkesztve ]

(#23545) Plazmacucci válasza nagyArc (#23544) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Itt senki sem vesz multit, inkább szopik szoftverekkel, kábelekkel meg rokszmisszel :DDD Vagy lakásba csöves kombo és kisvasút.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23551) Plazmacucci válasza Kobe (#23549) üzenetére


Plazmacucci
félisten

A csöves kombó és kis vasút is olyan baromság szintjén van említve mint a hangkártyás jópofizás.

Vissza kell vinnem pár kazettát.

(#23643) #20655360


#20655360
törölt tag

Egy érdekesség:
Csöves preamp+audio interfész, nyerő kombó, okés áron.
[link]

(#23715) #20655360 válasza Eastman (#23714) üzenetére


#20655360
törölt tag

Vegyél hozzá ládát is:
[link]

Az egész annyi, mint a hangszóró magában. :D

A 2x12-essel szemezek+egy jóféle tranyós fej, de majd később.
Vhogy drive-on jobban bejön az a tipikus extra gonosz, őrjöngő (kb. ilyen: ÖÖÖÖRRRRRRRRRR :D) SS hangzás. Cleannél viszont a csöves, egyértelműen. Az SS túl steril.

(#23716) Moleman válasza #20655360 (#23715) üzenetére


Moleman
addikt

Én szeretem a csöves overdrive-ot, viszont azt nem értem, hogy az előfokcsöves Marshallom miért fulltranyós a tiszta csatornán, ráadásul még rosszul is szól. Clean/Drive lábkapcsoló helyett OD1/OD2 kéne inkább, mert csak azokat használom. Vagyis használnám, mert így lábkapcsoló hiányában csak az OD1 van teljesen tisztára tekerve, meg pedálok előtte.
Gondolom nem lenne egyszerű mutatvány átvezetékelni, hogy mást kapcsoljon a pedál (a reverb lábkapcsoló is felettébb hasznos, a működésképtelen - pillanatnyilag a polcon lakó - reverb tank mellé :D ).

[ Szerkesztve ]

(#23787) Tommyka21 válasza kemotox (#23785) üzenetére


Tommyka21
tag

Okés, semmi bajom velük.
Nem akartam beszólni :D, vagy ilyesmi. Nehogy félreértsd!
Csak új áron akár használt csöves erősítő árban vannak a CFX-ek...

(#23873) Moleman válasza Plazmacucci (#23871) üzenetére


Moleman
addikt

Naa, Neked is 8080 volt? Van valami top tipped hozzá?

A tiszta csatornáját eddig használhatatlannak gondoltam, de a Fender modellezőpedállal egész élvezhető, a csöves csatornához viszont nagyon hiányzik még egy OD1/OD2 kapcsoló.

(#23890) #20655360


#20655360
törölt tag

Electro Harmonix 44 Magnum

Ilyen cucca volt-e vkinek?

+láda hozzá a Thomanntól:
[link]

Egyáltalán passzolnának? Annyira nem értek én ehhez...

Kombó javaslatokat nem kérek, mivel 1 sincs értelmes hangszóróval. Komolyan vmi kartel megy vagy nem tom...

Elédobni pár pedált és jóság van. :K
Csöves motyót akartam, de hang ide vagy oda, én nem akarok hülyülni vele. Egy idő múlva szereltetni, csövet cserélni bla bla. Rohadt ósdi tech. az az igazság. Am sincs bajom a tranyós hangzással.

Behülyítitek az embert. Csak egy elektromos gitárt akartam, úgy jöttem ide. Most meg már akusztikust, erősítőt+pedálokat is nézegetek. Ja, meg egy interfész+vmi mikrofon is kéne. (és be is szerzem mindet, szépen, folyamatosan. :DD )

(#23898) cucka válasza #20655360 (#23896) üzenetére


cucka
addikt

Csak azt szeretném hogy legyen igazi cumó is a soundban
Pont ezt irtam, hogy ennek a gondolatnak semmi értelme. Nem fog tőle jobban szólni semmi, nem leszel sokoldalúbb, az egész csak arra jó, hogy szopathasd magad.
Kezdésnek igazából nincs szükséged sem beállitási lehetőségek tömegére, sem effektek tucatjaira.

Szerintem kezdésnek vagy vegyél egy audio interfészt és akkor nyomod szoftveresen, vagy valami nem totál gagyi erősitőt. A csöves erősitőtől nem kell félni, most hogy 5 évente ki kell benne cserélni a csövet, az nem egy nagy truváj.

(#23966) Eastman válasza FockeWulf (#23961) üzenetére


Eastman
őstag

Pedagógiailag a nylonos klasszikust javasolja a szakma, tábortüzi puncizáshoz fémhúros akusztikus, élvezetileg a kedvenc villanyosának másolata, vallásilag pedig Gibson Les Paul Slash Signature EMG 81/85 párossal moddolva, 100-as csöves Marshallon.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#24886) madmike


madmike
őstag

Sziasztok!
Elhatároztam, hogy megtanulok gitározni. Sok olvasgatás után az elektromos gitár mellett döntöttem.
Mindenki óva intett a Lidlis gitároktól, így remélem jó döntést hoztam, hogy átmentem a szomszédos Aldiba. :F
Viccet félretéve, ma vettem használtan egy Epiphone Les Paul Special II-t.
Most még egy olcsó gitárkombót kell vadásszak hozzá.
Behringer GM108-ról illetve a csöves AC108-ról mit gondoltok? Jó lehet kezdésnek? Szempont, hogy tudjon torzítani, legyen a gitárbemeneten kívül mégegy bemenete és egy kimenete.

[ Szerkesztve ]

"Az igaz, hogy a kemény munka még senkit sem ölt meg, de minek kockáztasson az ember?" - Ronald Reagan

(#24974) Moleman válasza Alexios (#24973) üzenetére


Moleman
addikt

Nekem is tetszik a JEM-JR, az aránylag olcsó minőségi superstratok között nálam az első helyért harcol a Jackson Adrian Smith Signature mellett. Persze lehet, hogy van még sok hasonlóan jó gitár a kategóriában, de én még csak eddig jutottam. :D

Más: csöves kombókkal kapcsolatosan szeretném összeszedni a kollektív tudást. :)
Még nagyon nem aktuális a vásárlás, de ezt ugye bármikor felülírhatja egy kihagyhatatlan használt ajánlat, jó lenne képben lenni, hogy mire is lenne érdemes vágynom.

Amióta megjelent, szerelmes vagyok a Fender Bassbreaker 15-be, most jutott el hozzánk, és irgalmatlan drágán kezd. A tesztek alapján nagyon tetszik, de sokan mondják, hogy nem igazi Fender-hangzás a tisztája, és nagyobb hangerővel már nincs sok headroom (bár fogalmam sincs, hogy mi számít egy ilyennél nagyobb hangerőnek). A torz állásokat is sokan szidják, nekem nincs bajom vele, viszont a lábkapcsolhatóság hiánya fájdalmas. Attól tartok, hogy használtan se lesz jó ára.

Ezeket kiküszöbölendő találtam rá a Fender Hot Rod Deluxe III-ra, tökéletesnek tűnik, használtan felébe kerül, mint újonnan, egyedüli kritikákat a drive hangzása miatt olvastam, hogy a 6L6 nem erre való. A tisztája pontosan az, amit keresek.

Így találtam rá a Peavey Classic 30-ra, sokan odáig vannak érte, legendák szólnak Fender-verő tisztákról és sokkal jobban használható drive hangról, de az olyan farokméregető fórumok hitelességében már nem feltétlen bízok. Az ára szimpatikus, de nem sokkal olcsóbb, mint a Hot Rod Deluxe.

Plusz ott az örök visszatérő, a Marshall DSL40C, volt, aki azt mondta, hogy igazi szép tisztája sose lesz egy Marshallnak (ezt egyelőre el is hiszem a Valvestate 80 árnyékában :D), de 40 wattnál már legalább headroom tekintetében jól kéne állnia. Meglepő módon nagyon tartja az árát, használtan drágább, mint az előző kettő, pedig újonnan jóval olcsóbb, és a gyári hangszóróját szidják. Torzított hangokban nem kételkedem, hogy ez az egyik legjobb.

Sajnos élőben még egyikhez sem volt szerencsém, egyszer egy Blackstar HT5-ön játszottam, az is szimpatikus volt, de a szobán kívül a jövőben talán nagyobb teljesítményre is szükség lesz, ezért nézegettem nagyobbakat.
Így szóba jöhet akár Blackstar HT40, Egnater Tweaker 40, és bármilyen 1×12 kombó, ami még ajánlott lehet (vagy 2×12, de akkor már most elkezdek gyúrni :DDD).

Köszi!

(#24982) Alexios válasza #20655360 (#24980) üzenetére


Alexios
veterán

Én simán el tudom képzelni, hogy egy csöves 40w hangosabb mint egy 100w katana

(#24988) brickm válasza #20655360 (#24983) üzenetére


brickm
őstag

A teljesítmény egységes.
Matematikai képletekkel van megadva, meg fizikai mennyiségekkel.

A baj az értelmezés mikéntjével van.
A hangerő nem megadható ilyen módon, hiszen rengeteg befolyásoló tényezője van.

A legfőbb pl a hangmegjelenítő hangszórókban rejlik.
Egy olcsóbb erősítőbe(ez ugye jellemzően egyik sem fullcső konstrukció) beletesznek mindenféle 86-90dB\m\W érzékenységű szórókat, méretezetlen dobozzal.
Ami szól egy hangerőn...Valamennyin.

Fogsz egy jóval-jóval drágább erősítőt, amiben meg van egy 106-110 dB\m\W megjelenítő, esetleg kettő, mert ugye a legtöbb csöves cucc 10W felett minimum 2 szórós. Ugyebár ez a viszonyítás nem lineáris, ebben a tartományban 10dB több mint 3x hangerőtöbbletet jelent, és ebbe még nem számoltad bele azt a puszta tényt, hogy egy csöves végfok teljesen más elven működteti a hangszórót, mint egy félvezetős. Pl áramgenerátoros üzemmódban, illetve a cső kimenete állandó terhelést lát, bármilyen tranziens is jönne létre az erősen induktív fogyasztón, a hangszórón...
Illetve a hangszóró sem tud nagyon visszapofázni a transzformátoron keresztül.
Arról meg ne is beszéljünk, hogy egy csöves erősítő 300-400 voltos gerjesztést kap, míg egy átlag gitárerősítő tápfeszültsége +-20 és 40volt között van általában.

(#25046) Moleman válasza #20655360 (#25045) üzenetére


Moleman
addikt

Ez egy nagyon jó kérdés, valamiért becsípődés nálam a fullcső, pedig 2 éve még azt se tudtam, mi a különbség. :D Najó, egy Kemperrel le tudnám élni az életem, de annyi pénzből egész életemben cserélgethetem a csöves erősítőket. :D
Plusz ha onnan nézed, hogy az új Katana 100-nál olcsóbban meg lehet kapni a 2×12-es Bugerákat, úgy látom, mintha többet kapnék a pénzemért. Persze lehet, hogy tévedés.

(#25049) Moleman válasza sanyi0321 (#25048) üzenetére


Moleman
addikt

Én is csak ezeken a helyeken szoktam hirdetni, aki igényes, úgyis csak GS-en keresi. :)

(#25047) ayy_lmao
Egy Katana 100-at én is kipróbálnék, még mielőtt bármit is vennék, láttam olyan véleményt róla, hogy a 60 wattos csöves Blackstart is alá rangsorolták. :D Ha tényleg annyira jó, kukázhatom a teljes pedalboardomat is, és még pénzem is marad. :DDD

Az Amplitube nekem is örök visszatérő, de erőszakkal irányítom magam a valódi dolgok felé, mert a legtöbb ember szemében nem színpadképes megoldás a hangkártya-PA jelút. :N Eddig egyvalaki állt ki mellette, igaz, ő pont egy hangmérnök volt, így hiteles vélemény. :)

(#25085) Tommyka21


Tommyka21
tag

Sziasztok!
1 kis segítséget kérnék.

Max 5 wattig csöves kombókból miket tudnátok ajánlani?
Használt, új bármi jöhet.
Főleg ha vki használ ilyen cuccot.
Tudom, hogy az 5 watt kevés zenekarhoz de csak otthonra kellene :DD ...

Én egy ilyennel évekig meglennék.
Köszi!
Üdv!

(#25481) WolfheartGR válasza #20655360 (#25475) üzenetére


WolfheartGR
őstag

Otthonra kellene alacsony hangerőn (lehessen mellette beszélni, üvöltés nélkül, törpe nyulak félnek a nagy hangzavarban) csöves fej-láda megoldás. Leginkább Slipknot hangot szeretnék belőle kifacsarni. Lábkapcsolhatóság és effekt hurok még amire vágyom. Van valakinek erre megoldása?

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25483) cucka válasza WolfheartGR (#25481) üzenetére


cucka
addikt

Szerintem erre valami digitális cuccot vennék.
1. Ilyen drop-zs metálhangzásnál annyira nem jön át úgyse a különbség
2. Ha csöves high gain hangzást akarsz, ahhoz a csöveket meg kell hajtani, az meg hangerővel jár
3. Rendes hangzáshoz rendes láda is kell, az meg megint hangerő

Ha mittudomén, blues-os crunch-os hangzás kell, arra vannak 1-2 wattos erősítők, meg mellé ilyen fiszfasz ládák. SOAD meg Slipknot kb. egyik se. Hallgasd majd meg youtube-on, hogy szól élőben a SOAD, ahhoz a hangzáshoz pénzpocséklás csöves cuccot venni.

[ Szerkesztve ]

(#25485) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Köszönöm a válaszokat. Ami miatt csövest szeretnék az az, hogy megértsem mégis mi az a "legendás" különbség amiről már annyit olvastam. Tranyós dolgokat hallottam már (Line6, Blackstar) illetve lehetséges végső megoldás a multieffekt szimulációval kis végerősítő láda dolog. De most a kíváncsiság ideje van. Csöves kell. Legfeljebb megy a piacra ha nem jön be. :)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25487) MATEO6600 válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


MATEO6600
őstag

Javítsatok ki, de ha valaki meg akarja érteni a csöves és a sima erősítők közötti különbséget, azt nem olyan hangerőn fogja értékelni, ami mellett beszélget és a törpenyulakat se zavarja...
Én erre a feladatra egy multieffekt + fejhallgatót ajánlok. A Slipknot nem kíván meg túl spéci dolgokat.

(#25489) WolfheartGR válasza MATEO6600 (#25487) üzenetére


WolfheartGR
őstag

A nyuszik a lényeg, a beszélgetés az hangerő belövés miatt lett írva. :)
Ha nem megy a két csatorna akkor megelégszem eggyel is. Többen is csinálnak kis szoba csöves cuccokat. Csak van valami értelmük... Vagy a kombó járhatóbb út lenne?

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25490) Eastman válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


Eastman
őstag

+1

Teljesen visszafogott hangerőre nem jó a csöves. A célodra sajnos még kis teljesítményű sem. Pont a túlvezérlés zamata adja a különbséget a tranyóshoz képest.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#25491) brickm válasza WolfheartGR (#25489) üzenetére


brickm
őstag

Szia. Semmi értelme a kis csöves kombónak ha arra akarod hazsnálni, amit leírtál. Egy fél wattos SE végfok is akkorát hajít egy jó hangszóróval, hogy a nyuladat nem kell meghámozni, magától rúgja le a kabátját.
MIndamellett nem lesz slipknot highgain hangja.

(#25493) WolfheartGR


WolfheartGR
őstag

Köszönöm a válaszokat. Elszomorít a dolog dehát ez van. Majd lesz csöves a családi házas időszakban a garázsban. Mindenképp a végére járok a dolognak, de akkor később.
A válaszokból következik a következő kérdés (meg ez a szép mondat). Line6 pod HD 500x mondjuk egy Orange Micro Dark-kal ami végfokként funkcionál, illetve alá valami kis akár a saját PPC 108-as ládája működhet a jó hang, alacsony hangerőn boldog nyuszikkal megoldással?
(Nyuszikkal nem viccelünk. Nem esszük meg őket. Mentjük, szeretjük, családtagok!)

[ Szerkesztve ]

‎"Mindegy, hányszor adsz enni a farkasnak, mindig visszavágyik az erdőbe..." Milyen színű az, hogy berúgok szombaton? Valószínű...

(#25494) cucka válasza WolfheartGR (#25485) üzenetére


cucka
addikt

Ha a különbség érdekel, ott a youtube, van egy csomó összehasonlító videó. Amúgy a különbség inkább árnyalatnyi, nem az van, hogy a csöves tízszer jobban szól.
(A legenda inkább a zenészeknek köszönhető, akik kizárólag az 1950-es évek techikai színvonalához ragaszkodnak)

(#25539) Moleman válasza #20655360 (#25537) üzenetére


Moleman
addikt

Én is ezt láttam róla először, nekem nagyon tetszik továbbra is, de kicsit átértékeltem az árát (egy lábkapcsolós Katana 100 árából vettem egy csöves és egy tranyós erősítőt, mindkét esetben határozottan jófélét).
Már majdnem elfelejtettem, hogy a csöves viselkedés nem alap dolog a tranyós erősítőknél. A Katana is, és sok pedál is szépen kitisztul, ha lejjebb veszed a hangerőt, de a 20+ éves tranyós kombóm alig reagál. :N Nem mondom, hogy nem hiányzik.

(#25581) brickm válasza Moleman (#25570) üzenetére


brickm
őstag

A S8 16Ohmos hangszóró az adatlapja szerint.
Csöves, trafós kimenet?
Nem feltétlen egészséges neki ha egyszerre minden kimenete le van terhelve hosszútávon és nagy kivezérlés mellett..nyilván melegedni fog a trafó.
Más a kérdés, ha nincs kihajtva, akkor megbírja.
De én egy extendert csinálnék, ahol a 16Ohm-os meg a 8Ohm.-os megjelenítők sorba kerülnek és úgy csatlakoznak a végfokhoz. Az mehet mindkét kimenetbe, egyikben hangosabb lesz, másikban kevésbé, mint most is( ahogy a 8asba van dugva a 16os szóró.)

[ Szerkesztve ]

(#25684) brickm válasza Panzermeyer (#25649) üzenetére


brickm
őstag

felesleges idő és anyagpocséklás lenne. Egy szimpla buffer fokozattal indul, majd egy dupla meghajtás tonesctak-kel, és egy fázisfordító hajtja az SE véget. Bármelyik régi csöves rádió ugy szól, ahogy ez, csak kell neki egy hangszín.

(#25957) Moleman válasza Eastman (#25955) üzenetére


Moleman
addikt

Igen, pluszpont, hogy ki se kell kelni az ágyból, csak leakasztod magad fölül a legközelebbit, és fekve is szólhat a blues. :K A lányok is szeretik, régebben készült pár kora reggeli csendélet a függeszkedő gitárokkal. :D A tiplikkel eddig nem volt gond, igaz, nem rángatom őket. :D

(#25956) Tommyka21
Ismerős az érzés, én 360-at mentem egyedül a csöves erősítőmért, azóta se bántam meg. :)

(#26127) InHell


InHell
senior tag

Ti szoktatok saját dalokat írni, és azt mivel rögzítitek?
Szívesen meghallgatom ha linkeltek valamit. :)

Én egy Focusrite Scarlett Solo-t használok, nagyon szeretem mert egyszerű a kezelése, jó a hangminőség, és semmi késés nincs, tehát gyorsabb számokat is kiválóan lehet vele rögzíteni.
Cubase 5-öt használok, EzMix vagy Bias FX-et használok a gitár és basszushoz. EZDrummer2-vel írom a dobot.
Mondjuk elég drágák sajnos, de egyszer kell megvenni. Van kipróbálható verziója mindnek amúgy.

Ez az egyik legújabb szerzeményem, akartam egy jó lehangolt Drop A# nótát, hát ez lett belőle. :D
Ha a dropbox link valamiért nem jó, feltöltöm máshová.
Keveréssel kapcsolatban még sokat kell tanulni, mert annyi opció, lehetőség van, hogy hihetetlen. Meg eléggé máshogy szól otthon, vagy telefonon, vagy pl. az irodai gépemen ugyanaz a szám.
Szóval nagyon időigényes egyetlen számot is összerakni, majd állítgatni utána, hogy az mindenütt normálisan szóljon. Az az érdekes, hogy nekem mindig éjjel jutnak eszembe témák, reggel meg meló. Ezt is este 11-kor kezdtem el, és olyan hajnal 2-kor fejeztem be. :)

Egy jó kis isobox kéne otthonra, (hogy éjjel a csöves fejjel is tudjak rögzíteni) amit már tervezgetek házilag megépíteni, mert sajna a gyáriak elég drágák.
Jók ezek a digitális cuccok, szoftverek, volt nekem már multieffektem is, rákötöttem a clean csatornára de valahogy hiába megvolt a hangzása, olyan jellegtelen volt mégis. Hiányzott belőle az erő vagy nem tudom.
Mikor meg van tekerve egy kicsit a csöves fejem, a saját torz csatornáját, erejét, hangzását ezekkel egyszerűen képtelenség visszaadni, de ez csak az én véleményem. Bocsi ez kicsit hosszúra sikerült. :)

< béna duma helye >

(#26130) Moleman válasza Kobe (#26128) üzenetére


Moleman
addikt

A Katana szerintem nem interface, csak a presetek feltöltésére való az usb.

Nekem továbbra sincs problémám a VST-kkel, most gyors számolás után legalább 9 fajtát próbáltam már, mind működött, standalone és DAW-ban is, Audigy PCI hangkártyával és Steinberg USB interface-szel egyaránt. Pedig a hardveren kívül minden virágbolti volt. :))
Egy csöves erősítő élő energiáját nyilván nem tudják visszaadni, de fülessel elképzelni sem tudok jobb megoldást (főleg, mivel egyik erősítőmön sincs füleskimenet :D). Saját zene rögzítéséhez is biztosan Amplitube-ot használnék, nem pedig bemikrofonozott erősítőt.

(#26133) Tommyka21 válasza nikkel111 (#26129) üzenetére


Tommyka21
tag

Üdv!
Nagyon köszi az infókat :DD .
Nagy Katana fan vagyok, idén tervben van nálam is.
Sztem sokáig megoldaná az erősítő kérdést...
Lehet még 1 dob mellé is elég az 50-es?
Csöves fanok ne hurrogjatok :D :D :D ...

(#26628) Panzermeyer válasza Panzermeyer (#26627) üzenetére


Panzermeyer
tag

És ha már itt tartunk, vettem az LP-hez egy Boss SD1-es super overdrive pedált, meg van hozzá egy házi készítésű csöves kombóm. Hát az állam leesik. Kicsit vágja a mélyet, de a torzítás az az igazi tocsogós crunch, imádom :)
Néhány Guns riffel szórakoztatom magam és mostmár nem húzgálom a szám a hangra :))

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#26886) InHell válasza Enton (#26878) üzenetére


InHell
senior tag

Én pl. hoztam már be a csöves fejet, plusz ládát is az irodába, igaz a kisebbik otthon használt ládát, de ez is elég hangos volt ahhoz, hogy felboruljon a fényképezőgép, mikor fel akartam venni valami videót haha :D office metal fail

< béna duma helye >

(#26966) InHell válasza Ragnar_ (#26965) üzenetére


InHell
senior tag

Bugera 6260 Infinium. Csöves 120W.

< béna duma helye >

(#27228) Tommyka21 válasza Plazmacucci (#27226) üzenetére


Tommyka21
tag

Pedig sok user vidi is van fennt ahol éltetik.

De Andertonék csináltak tranyós kombó összehasonlító tesztet az új cuccokból (marshall code, katana, blackstar, vox, stb) , ott is azt mondták, hogy a legjobbak között van. Ja és tudja a csöves viselkedést imitálni, hangerő visszavételnél kitisztul.

Persze a youtube-on minden kommentelőnek csöves full stackje van a 30 négyzetméteres 1 szobás lakásában, ők már csak tudják.

Száz szónak is 1 a vége szerintem ár-érték arányban ennél jobb most nincs 50 wattos verzióban.
A Marshall Code nem ér 30 ezerrel többet, és még sokat is kell pötyögni az állításához.
Az meg, hogy telóról állíthatod az parasztvakítás :DD .

(#27296) Panzermeyer válasza brickm (#27295) üzenetére


Panzermeyer
tag

Epi LP standard van itthon egy fullcsöves, home made kombóval.
A kombót valószínű leépítem, vagy eladom és fogok csinálni egy csöves fejet, ahhoz egy 1x12 ládát, abba keresem a hangszórót.
Igazából hobbi az egész, a saját magam szórakoztatása :) Slash soundot keresek, abba az irányba pengetek, de csak szobagitáros vagyok.

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27298) brickm válasza Panzermeyer (#27296) üzenetére


brickm
őstag

1x12-esbe nem próbáltam ki a v30-at de 2x12-esbe jo hangja van nyitott és zárt ládában is. Arra majd figyelj, hogy penge éles a magasa és elég durván tud brummogni... :D Nagyon szép hangja van amugy pláne egy clean csöves csatornán, csak jol meg kell EQ-zni ha orosz csövekkel tolod.
Javarészt lajtosabb és közép overdrove hangzással használom a 4-es ládába, de gyönyörűen szól amúgy.
Az egyik kedsvencem. A másik a Vox AC 2-es ládája még ami ennyire megérintett... :D

(#27299) Panzermeyer válasza brickm (#27298) üzenetére


Panzermeyer
tag

Köszi

Projekt lesz, remélem beválik :)
6N2p-ből dunát lehet nálam rekeszteni, de van kb 10 db igazi ECC83 is itthon. Úgy tervezem majd a csöves fejet, hogy átkapcsolható legyen az orosz és az EU cső, így bármelyikkel lehessen próbálkozni, elég átkapcsolni.
Korábban kinéztem magamnak egy Ceriatone Creme Brulee nevű csöves motyót, de a projekt hónapok óta áll, mert leégettem a táptrafót és még nem volt időm újratekercselni, no meg kedvem se. Emiatt viszont lehet inkább valami Marshall Plexi irányba folytatom a projektet :)

When you stop telling lies about me, I will stop telling the truth about you.

(#27300) brickm válasza Panzermeyer (#27299) üzenetére


brickm
őstag

Nekem már EH csövekkel megy szinte minden csöves cuccom. Sajna a 6n2p annyira nem vált be a hangvilágomnak. pedig azzal tényleg dunát lehet vele rekeszteni. De van aki szereti a hangját kifejezetten.(meg amugy jó hangja van, csak nekem az EH szimpibb)

szerk. bocs hazudok, van egy előfokom ami csk 6n2p-vel hajlando jol szólni... egy clean minimal overdrive cucc. joféle.

[ Szerkesztve ]

(#27305) Eastman válasza brickm (#27304) üzenetére


Eastman
őstag

Köszönöm, ez is fontos infó!
...de pont a fordítottja érdekelne. Ha kis teljesítményű a csöves erősítő (1-5 Watt közötti), rendesen meg tudja hajtani a 12"-os hangszórót? Mekkorát illesztenél rá? 10, vagy 20 W?

1 Wattos erősítő kisvasúttal mit hoz ki egy 20 Wattos tányérból? Mi az optimális méretezés a kicsiknél?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27315) Eastman válasza consono (#27313) üzenetére


Eastman
őstag

Építsünk csöves gitárerősítőt! Hobbielektronika.hu :)

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#27320) Eastman válasza Kobe (#27319) üzenetére


Eastman
őstag

Itt a csöves vs. tranzisztoros erősítők torzításáról olvasható egy-két gondolat...

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.