Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#5141) Szten Márs válasza Peethy (#5140) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nem hiszem, hogy elhibázott lépés lenne rögtön elektromoson kezdeni. Én azt szoktam mondani, hogy kezdjen mindenki olyan gitáron, amelyik a legközelebb áll hozzá, amelyik az általa játszani kívánt zenéhez a legjobban passzol, stb stb. Egyszerűen azért, mert az fogja motiválni, az fogja arra sarkallani, hogy újra és újra kézbe vegye a hangszert, és gyakoroljon, amennyit csak tud. Gyakori tanács, hogy kezdjünk akusztikussal, sőt nylonhúros akusztikussal, de ha valaki nem élvezi a hangot, ami kijön belőle, a zenét, amit azzal kreálhat, akkor megette a fene, és ez maga lehet a fejlődés gátja. Egyébként nem látom, hogy elektromoson miért lenne rosszabb kezdeni. Tényleg nem.
A legtöbb elektromosnak azért (közelről) jól hallható akusztikus hangja is van, ha valaki nagyon natúrba akarja valamiért hallgatni, és tanulgatni, na meg létezik tiszta hangszín, tiszta csatorna, az elektromos nem azt jelenti, hogy egyből túlvezérelt hangokkal kell tanulnunk.

A 100 ezer forint egy kényelmes összeg, ebből nagyon klasszul lehet válogatni. A legelső lépés annak eldöntése, hogy milyen jellegű gitárt is akarsz. Milyen zenét akarsz rajta játszani? Ez eléggé meghatározza, hogy milyen gitárt is kéne venned és hogy milyet is ajánljunk neked. Aztán ahhoz mérten lehet erősítőt választani.
Egy kérdés: ragaszkodsz az új felszereléshez, vagy használt is játszik? Ez is igencsak befolyásolja, hogy mit ajánljunk :)

[ Szerkesztve ]

(#5142) Peethy válasza Szten Márs (#5141) üzenetére


Peethy
őstag

Szeretem az akusztikus gitár hangját, de - ahogy mondtad is - az elektromos gitár alap hangja is hasonlít rá. Hogy milyen zenét szeretnék? Nehezen határolnám be a stílust, mert legszívesebben azt mondanám, hogy rock, de nem az a zúzósabb, hanem inkább a dallamosabb fajta. Például: [link], [link] (2:40-től). Őszintén szólva nem tudom, hogy ez milyen műfajba átmenet, de ez a kettő és a közöttük lévő dallamosabb hangszín az, amit kedvelek. Nincs valami olyan oldal, ahol különféle gitárhangszín-sample-öket lehet hallgatni?

Lehet használt is, bár arról is érdekelne a véleményetek, hogy mekkora kockázat van abban, hogy használtan vegyen az ember hangszert?

(#5150) stepe


stepe
csendes tag

Üdv!Érdekelne hogy akusztikus gitárra hangszedő amit a gitárlyukba helyeznek van -e valakinek és megéri belefektetni vagy nincs is különösebb értelme.Esetleg néhány márka ami bevált érdekelne mert a neten nem igazán tudok eligazodni ugyanis mindegyik mellé magas hangminőséget írnak gondolom eladás végett.Amugy ezt lehet erősítőhöz kapcsolni,vagy felvételeknél használják mert ez még nem egészen tiszta nekem.

Jobb a helyes úton sántikálva haladni, mint szilárd léptekkel téves irányba tartani.

(#5162) pc-user


pc-user
aktív tag

Sziasztok!

Tudna valaki véleményt mondani erről az akusztikus basszusgitárról, mert tesztet egyenlőre nem találok. Köszi.

(#5163) Szten Márs válasza pc-user (#5162) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szia!

Szerintem igen kevesen vannak innen, akik játszottak akusztikus basszusgitáron, vagy akárcsak próbáltak volna, de én úgy vettem ki ennek a cikknek a szavaiból, hogy az akusztikus basszusgitárok nem szoktak túl combosak lenni, legalábbis ha tényleg akusztikusan akarjuk használni őket.
Idézném is a kérdéses részt:
"Ezt követően több cég kezdett fejlesztésbe és ma már tucatnyi cég kezdett már csak presztizsből is akusztikus basszus gitárokat gyártani. Egyik másik tényleg működik akusztikusan is, egyesek azonban csak külső megjelenésében hasonlítanak az igazi hangszerre, így azok csak hangszedővel használhatók. Megemlítek pár kiváló céget, akiknek basszus gitárjaik akusztikusan is megállják a helyüket. Ilyen a Peavey, a Stoll, és ide sorolható a Furch is."

Ezen kívül nemrég beszélgettem egy basszerossal, ott is szóba jött a téma, és megemlítette, hogy használható akusztikus basszusgitárokat igen drágán lehet csak kapni.

Személyes tapasztalatom nincs, nemhogy akusztikus basszusgitárokkal, hanem semmilyen basszusgitárral, így csak annyit tudok hozzászólni, amennyit innen-onnan összeszedtem, ennek megfelelően kezeld az infókat :)

(#5173) Atticus85


Atticus85
tag

Áááááááááááá!

Nem hiszek a szememnek,hogy itt ilyen topic is van,de kurva jó!
Az lenne a kérdésem,hogy van egy Johnson akusztikus gitárom,és már elvan hajolva egy kicsit szerintem a nyaka,mert ha faszául behangolom akkor fennt szépen szól minden,lentebb meg elég fals hangokat ad ki,ha meg fordítva csinálom akkor meg ennt szól szarul.

Valaki tudna adni tanácsot,hogyan állíthatnám be én magam a nyakat,és mivel csináljam.
Nem akarom hangszerboltba vinni.
Látok a nyak körül a gitárom belsejében egy fém akármit,úgy néz ki,mint egy imbusz csavar.
Nem azt kellene csavarni?

Köszi a válaszokat

Üdv

(#5193) Eastman válasza hito (#5192) üzenetére


Eastman
őstag

De.

Kezd el linkelni a videókat amiket szeretsz, TABokat, kottákat amiket találtál, kedvenc előadóidat és a hozzászólásaidban többször említsd meg, hogy flamenco, flamenkó, gitár, klasszikusgitár, akusztikus gitár, stb, stb, stb...

A keresőmotorok viszonylag elöl hozzák a PH!s dolgokat.
Lásd: porckorongsérv.

Kezdheted egy one-man topikkal, aztán az érdeklődők idetalálnak majd. :K
Lásd: [link]

Nagy üdv:

Eastman

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5230) pc-user


pc-user
aktív tag

Olcsó (550 ft) megoldásként vettem egy hangolósípot, hozzáhangoltam az akusztikus gitáromat és ezután jött a meglepetés: a gitár hangja rettenetesen hamis lett :D

(#5254) Szten Márs válasza csdm (#5253) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gitáron? Megpengeted a húrokat, azok rezgésbe jönnek, erről ugye adtam anyagot. A húrok átadják a rezgést az alsó nyeregnek, ami továbbadja azokat a húrlábnak a húrláb pedig átadja a gitár fedlapjának. Ha megpengetsz egy akusztikus gitárt (mert úgy értelmeztem a kérdésed, hogy csak akusztikusokkal akarsz most foglalkozni), akkor a kezeddel érezheted, hogy hogyan rezeg a fedlapja. A rezgésbe hozott fedlap fogja a dobgitár (ugye így hívják az akusztikus gitárokat, nem véletlenül) testében lévő levegőt megmozgatni, de hogy ott mi is történik, legalábbis fizikaórán előadható igényességgel, most így nem tudom megmondani neked...
Amit viszont találtam: [link]
Ott lent ugye van strings, body és air menüpont is, azokat érdemes végigfutni.

A húr rezgéseit egyébként a különböző anyagokból készült alsónyergek más hatékonysággal adják át a húrlábnak: egy műanyag nyereg kevésbé jól vezeti ezeket, mint egy csontból készült. ugyanúgy a húrláb anyaga is meghatározó, valamint a gitár fedlapjának, valamint hát- és oldallapjának az anyaga is. Általában a denzebb fából készült fedlapok fényesebb, a magasabb tartományokban kifejezettebb hangot produkálnak, a lágyabb faanyagok pedig vastagabbat, a mélyebb tartományokban kifejezettet. (Pl sitka lucfenyő vs vörös cédrus - az előbbi fényesebb, az utóbbi vastagabb hangot produkál). De ez is csak empirikus ismeret.

(#5265) theartofdota


theartofdota
tag

régebben tanultam 3 évet gitározni, most valahogy újra megjött ehhez a fantasztikus időtöltéshez -(ugye kinek mi...)- a kedv.
tudnátok ajánlani kb 35-40 ezerig értelmes alternatívát fémhúros akusztikus gitár vásárláshoz (használtan is)?

ez a gyerek meg pofátlan szinteken tud játszani :((( [link]

[ Szerkesztve ]

(#5301) Psychonaut válasza sanyi0321 (#5299) üzenetére


Psychonaut
addikt

A kezeddel ugy fogod le a hurt, hogy csak tompa hangot adjon. Tehat nem is lefogod konkret bundnal, hanem fole teszed ugy az ujjad, hogy a rezgest egyetlen tompa hangga tompitsa az ujjad.
Egyebkent ket helyen tudsz tompitani akusztikuson: a nyakon, illetve a hanglyuknal, (ertelemszeruen utobbinal a pengetos kezedet rakod ugy a hurra, hogy ne zengjen)
Kicsit sok a szoismetles, de remelem erted, mire gondolok. :D

SZERK: Ennek a videonak az elejen amit hallasz gitar, az igy jatszik (0:11-0:20 kozott)

[ Szerkesztve ]

(#5350) Eastman válasza Grimwing (#5349) üzenetére


Eastman
őstag

A gitárral nincs is baj. ...igazából semmivel nincs baj. Én vagyok maradi. Tegnap pl vettem egy gyári, műsoros CD-t. Ma kettőt. Az mp3 kutyasz@r szerintem. Igazából a gitározáshoz még erősítő sem kell nemhogy PC. Szten őrzi itt a titkot. Az akusztikus gitár ami közvetlenül a levegőt zengeti, tisztán és szépen. Aki azon tud, az tud gitározni.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5385) nepszter1


nepszter1
addikt

Hugom vett egy akusztikus gitárt és megszeretnék rajta tanulni játszani . De nem akarok tanárhoz menni . Esetleg valami netes oktatás nincs?:) vagy valami videók ?

(#5411) Eastman válasza Seraph 16 (#5408) üzenetére


Eastman
őstag

Akusztikus vagy elektromos gitárról beszélünk?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5420) Seraph 16 válasza Eastman (#5411) üzenetére


Seraph 16
őstag

akusztikus

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5421) Szten Márs válasza Seraph 16 (#5420) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy akusztikus gitáron olyan hűde nagy lehetőségek nincsenek a húrmagasság állítására. Legalábbis nem úgy, hogy ne cseréljenek alkatrészt/alkatrészeket, vagy ne faragjanak rajtuk - szó szerint. Enélkül tulajdonképpen csak a nyakmerevítő pálcával lehet játszani, de az meg a nyak görbületét szabályozza, azért van ott - ennek melléktermékeként persze változhat, sőt változik a húrmagasság is, de túl nagy terünk nincs, főleg, ha normálisan van beállítva eleve is a pálca, a nyak.

(#5428) Seraph 16


Seraph 16
őstag

Rendben. Nem fogom megvenni, ha nem jó. És nem is feltétlenül ragaszkodom ehhez a példányhoz, de korábban már próbáltam a cort e70-et és akkor nem tudott lenyűgözni a hangjával (kicsit tompa volt, lehet a húr miatt... nem tudom), de más gitárokkal sem voltam igazán elégedett a kategóriájában. Aztán meggyőztek (illetve én is magamat), hogy tanuláshoz, reszeléshez bőven jó egy ad810 is 25k-ért, aztán majd meglátjuk...
De a múltkor majdnem hogy véletlenül kerültem egy hangszerboltba, és megláttam egy e70-et, de kicsit máshogy nézett ki, mint korábban (valószínűleg újabb széria lehet, mert ezen már az új embléma volt, és kicsit mintha az alakja is másabb lett volna, mint a mellette lévő (elektro-akusztikus) régi jelölésűnek). Ez előbbit ott megpengettem, és azonnal tudtam, hogy ezt kerestem eddig. :)
De tényleg csak akkor fogom megvenni, ha rendben van a húrmagasság, mert kezdőként végképp csak szenvednék vele, ha nem oks.
Köszi a válaszokat még 1x!

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#5431) Szten Márs válasza alienpapa (#5430) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az a nyakmerevítő pálca állítására való, nemrég írtam róla. :K
Hamarosan megnézem, hogy az enyémnek milyen magasak a húrjai, mondjuk csak aprópénz-teszttel :D De egyáltalán nem magasak... néha játszom egy Stagg akusztikussal, na annak magasak... annyira, hogy a 10-es húrok nem kicsit jobban vágják, nyúzzák az ujjbegyeimet azon, mint a Cortomon a 12-esek...

(#5444) Szten Márs válasza combonari (#5443) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A Gibson Les Paul nem egy márka, hanem egy típus (vagy inkább típuscsoport), onnan a márka csak a Gibson. A Les Paul ráadásul nem is akusztikus :N Mondjuk a Gibsonnak vannak baromi remek akusztikusai, amiket bármikor elfogadnék :K
A Stagg nagyon felejtős, kilométeres húrmagassággal rendelkező, rendkívül kényelmetlen akusztikusai vannak. (Bónusznak elképesztően rossz gyári húrokkal.)
Ezért az árért szerintem elég egyértelműen egy Cort AD-810 lesz a nyerő, jobb gitárt ennyiért nem fogsz találni.
Esetleg még egy Epiphone AJ-100 megfontolandó lehet mellette.

[ Szerkesztve ]

(#5461) Eastman válasza Szten Márs (#5460) üzenetére


Eastman
őstag

"beállítás" kb ennyi.

Szerintem Google --> akusztikus speckó hangszerész --> kérdés e-mailben a right way... :U

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5471) Szten Márs válasza M@trixfan (#5470) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Idézek magamtól:
"Plusz még azzal együtt is, hogy nem bevonatos, igen hamar romlásnak indul a hangja."
Magyarán nem jól, de azért ennyire bőven nem is rosszul, mint ahogy a tieid elektromoson. De azért az elektromos gitár húrok, meg az akusztikusak csak-csak mások, nem ugyanaz a kettő :)

(#5512) MAC72


MAC72
tag

Sziasztok!

Csodálkozva vettem észre, hogy van ilyen topic. Nagyon örülök, mert épp aktuális lett egy gitár vásárlás.

Az én kicsi lányom a fejébe vette, hogy gitározni akar. Kilenc éves lesz szeptember elején.
Maximálisan támogatom az ötletet. A zenetanulás csodálatos dolog.
Szeretném ha segítenétek gitárt választani. Sajnos az anyagi lehetőségek korlátozottak,
ezért kénytelen vagyok összeghatárt megszabni.
Akusztikus nylon húros gitárt vennék olyan 20-25e forint körül.
Nem akarom, hogy olyan gitáron kezdjen el tanulni, ami a kidolgozatlansága, a hamissága és kezelhetetlensége miatt és egyéb okoknál fogva eleve lehetetlenné vagy nehézkessé teszi a tanulást.
Előny a vékony nyak hisz egy kis kezű kislányról van szó. Lehetőleg ne legyen túl nagy a húrmagasság sem.
Tudom, ennyiért nehéz lesz megfelelő gitárt találni kompromisszum mentesen.

Még valami. A magassága 137cm lehet már neki egészes méretet venni, vagy a 3/4-es kell inkább?

(#5515) MAC72


MAC72
tag

Hálásan köszönöm a segítséged!

Szeretném, ha iskolába is járna természetesen. Utána járok, hogy milyen lehetőségek vannak itt Szarvason ahol élünk.
Nem akarok erőltetni semmit éppen azért, hogy ne menjen el a kedve. Szívből és kedvvel
tanuljon. Viszont úgy gondolom, hogy kell a rendszeresség és a fegyelem, amit az iskola ad.
Magántanárra sajnos nincs keret, az iskolai oktatás meg nem igazán személyre szabott.
Valamikor régen suhanc koromban én is gitároztam, volt akusztikus és elektromos gitárom is.
Magam is az általad említett okok miatt hagytam abba.
A lányom saját elhatározásból döntött a gitár mellett. Egy nap úgy jött haza, hogy "Apa, én gitározhatok?" Azóta a csapból is ez folyik.

Szerencsére ma már az internet itt van nekünk. Amit tudok megtanítok neki magam, foglalkozom vele ahogy időm engedi.
Nem az a cél, hogy világhírű művész legyen, csak a zene szeretete ami jót tesz a léleknek.

A közeli ismerőseim közt sajnos nem gitározik senki, de majd körbekérdezek.
Igen, a gitár keskeny nyakára gondoltam. A húrtávolság miatt talán könnyebb lenne neki.
Épp a nehézségek és az elkedvetlenítő tényezők csökkentésének érdekében gondoltam
erre.
A lényeg, hogy kényelmes legyen a kis kezének.

Az ajánlott gitárok közül a Fender és Cort tetszetős szép gitárok.
A Hangszerdiszkont Webáruházában megnéztem.
Ha a kettő közül választanék, akkor milyen szempontok alapján tegyem?
Hangzás, minőség, kidolgozottság meg hasonlók tulajdonságok terén miben különböznek?
Hangszerboltban vegyem mindenképp, vagy megrendelhetem nyugodtan mondjuk az említett webáruházban is?
A két gitár közül melyiknek van kisebb húrmagassága?
Ha van egyáltalán ilyen különbség.
Ha egy webáruházban megrendelem, akkor egy beállított gitárt kapok, vagy még el kell mennem egy hangszerészhez vele?
A hangolást megcsinálom, az nem gond.
Nyak beállításra meg egyebekre gondolok. (húú nagyon rég nem foglalkoztam a témával, lehet, hogy együtt tanulok a gyerekkel én is)

A zenei stílust illetően a modern stílus közelebb áll hozzá szerintem.

Hosszúra sikerült az írás, de hát annyi a megválaszolatlan kérdés.
Köszönöm a segítséget még egyszer!

[ Szerkesztve ]

(#5520) Szten Márs válasza MAC72 (#5519) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Igen, a 25,5" az stimmel, az egészes. Lehet a mezzoforte honlapján írták akkor el, de azért rendelés előtt egy emailt/telefont érdemes megereszteni szerintem.
Most így hirtelen fogalmam sincs, hogy ezt a Fendert milyen húrokkal szállítják. Itt amúgy nem úgy megy, mint elektromos gitárnál, meg fémhúros akusztikusnál, hogy vastagság van megadva, hanem húrfeszítő erő: low tension, normal tension, high tension, extra high tension. A low tension a legkényelmesebb az ujjaknak, ugyanakkor a legnagyobb a kilengése is, nem vagyok benne biztos, hogy kicsit nem zörögne. Alapból szinte biztosan normal tension van rajta, érdemes szerintem annál maradni. Olcsón ezek a húrok teljesen vállalhatóak.

[ Szerkesztve ]

(#5549) Szten Márs válasza Atticus85 (#5548) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Amiket tegnap kérdeztél, azokra válaszoltam még tegnap éjjel, bár reményeim szerint olvastad :) Most így hirtelen csak egy kérdést látok, amire nem reagáltam, az pedig az erősítővel kapcsolatost, de - ahogy tegnap az egyik válaszomban írtam is - erősítőkben nem igazán tudok segíteni.

Azt írod, hogy 13 éve gitározol, gondolom akusztikus gitáron, nylonoson, vagy fémhúroson, vagy akár mindkettőn. Gondolom tapasztaltad, meg tudsz arról, hogy az akusztikus gitárok hangját is befolyásolja a felhasznált faanyag, sőt... a fedlap fája kifejezetten nagyon, de azért hallatszik a hát/oldal anyaghasználata is. Fedlapnak leggyakrabban cédrust, vagy fenyőt alkalmaznak (pontosabban kanadai vöröscédrus és sitka-lucfenyő a két leggyakoribb fedlap-anyag), és igen erősen más az egyikkel a gitár hangkaraktere, mint a másikkal. De olyat mégsem lehet mondani, hogy az egyik jobb lenne, a másik rosszabb. Abszolút ízlés kérdése - ezt tartsd szem előtt elektromosnál is. :K (Persze vannak kerülendő anyagok, de ez akusztikusban jobban kijön, mint elektromosban.)

Huhh, ez egy igen messzire vezető témakör, inkább adok egy linket: [link]
Úgy látom itt fogólap, meg nyak, meg minden szóba kerül, ami csak kell, ennél bővebben én sem tudnék válaszolni :)

(#5641) sti10p válasza Szten Márs (#5635) üzenetére


sti10p
senior tag

És ez: SFX-L NAT ?
Mintha ennek szebb lenne a lakkozása, bár lehet a fénykép csal és ua. mint a többi.

Vagy ha még spórolok egy kicsit: SFX-1F AW ez ha jól látom elektro akusztikus (nekem csak az akusztikus minősége érdekel, nincs ennek hátulütője?!), de ezt nem látom sehol a cort honlapján ebben a színben.

Amúgy nem vagyok jártas mennyire jó ötlet netről, pl. a mezzoforte-től rendelni gitárt (a szállítás meg miegyébb, kicsit félek)?!

XY

(#5642) Szten Márs válasza sti10p (#5641) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Valószínűleg az SFX-L az magasfényű lakkozást kapott. Amit én linkeltem, az ugye selyemfényű. Mondjuk én a selyemfényűt abszolút szubjektíven jobban szeretem. Objektíven meg azt lehet mondani, hogy bizonyos kategóriáig a minél kevesebb lakkréteg a nyerőbb, szabadabban engedi rezegni a fát, szóval ebből a szempontból is a selyemfényű nyert. (Olyan hatalmas jelentősége egyébként nincs.)

Az SFX-L NAT-ot ettől teljesen függetlenül nem ajánlom. Ahol a fedlapnál az van írva, hogy "fenyő", az rétegelt fát jelent... ami nem rétegelt azt kiemelik, lsd a másiknál: "tömör fenyő". És ugyanazon gyártó ugyanolyan szériájánál biztos lehetsz benne, hogy a tömör tetős lesz a jobb, meg amúgy is, hosszú távra szerintem alap, hogy tömör tetős akusztikust vegyünk.

Netes rendelés? Akár... az biztos, hogy korrektek lesznek, legalábbis a mezzofortéról nekem is csak jó tapasztalatom van, és csak jókat olvasok mindenfelé. Ugyanakkor maximálisan azt tanácsolom, hogy ha lehet, akkor menj el hozzájuk (bár nem tudom merre laksz, de egy napot talán érdemes rászánni felutazni, ha nem a világ végén Budapesthez képest :) ). Sőt a legjobb az lenne, ha végigjárnál minél több hangszerboltot Pesten (ha gondolod adok egy listát, melyikeket érdemes végigjárni). Ha nincs is egy-egy kiszemelt gitár a boltokban (amire nagy az esély), legalább abból a szériából valamilyen lesz, ami ugyanúgy néz ki, mint a kiszemelt, csak más anyagokból, így ha mást nem, a formákat meg tudod nézni, hogy melyik tetszik, melyik kényelmes. A C profilos nyakú dreadnaught Earth sorozat és a cutawayes, akármilyen testformájú V nyakprofilú SFX között azért lesz különbség kapásból kényelemre, fogásra is, és hogy melyik jobb neked, azt kizárólag élőben tudnád eldönteni, neten keresztül nem. Ha meg megtetszik egy gitár, vagy lesz a kiszemeltből, kapásból meg is tudod venni és nem kell futárra bízni.

(#5647) sti10p válasza Szten Márs (#5646) üzenetére


sti10p
senior tag

Az LTD-ről ilyen árkategóriában és akusztikusban mi a vélemény (az elektromosaik elég jók úgy tudom), például ezek amik szóbajöhetnek: (na ilyenek pl. nincsnek nállunk)
[D-5 Natural Gloss]
[D-5E Natural Gloss]

Vagy ami a Cort SFX-1F AW-re hasonlít és a legjobban tetszik:
[AC-10E Pearl White]

Bár ezeknél egyiknél sem írják hogy tömör fa, szerinted se az vagy van rá esély(mert akkor inkább marad a Cort, bár kicsit beleborzongok a gondolatba milyen lehet egy igazi ESP/LTD-n játszani :K )?! :F

[ Szerkesztve ]

XY

(#5649) Szten Márs válasza sti10p (#5647) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"bár kicsit beleborzongok a gondolatba milyen lehet egy igazi ESP/LTD-n játszani"

"Igazi" ESP/LTD-n kb ugyanolyan, mint egy Squier-en, vagy Epiphone-on ;] Az LTD az ESP-nek a jóárasított márkája, olcsóbb anyagok, olcsóbb munkaerő és hasonlók... pont annyira igazi ESP egy LTD, mint amennyire egy Squier vagy Epiphone igazi Fender, vagy Gibson. Szóval ha így nézzük a dolgokat vehetsz Epiphone akusztikust is, de nem lesz tőle Gibson érzésed. (A Fendernél akusztikus téren kicsit más a helyzet, a Fender a Gibsonnal ellentétben nem fektet túl nagy (vagy inkább semmilyen) hangsúlyt az akusztikusaira és a low end szegmensbe is kaphatók saját márkajelzéssel is, minden ízében rétegelt faanyagból... )
Az ESP-t (LTD-t) szintén nem az akusztikusairól ismerjük... most nem néztem utána, fejből meg nem tudom biztosra, de nem ugrik be, hogy az ESP komolyan foglalkozna akusztikus gitárokkal... Lényeg a lényeg: erre ne ugorj rá, felesleges :N

Amúgy rétegeltek lesznek ezek az LTD-k, ami nem rétegelt, oda kiírják, hogy tömör, ebben biztos lehetsz - elég nagy marketingértéke van, szóval erősen érdekük kiírni. Amúgy a most linkelt Cort (mint ahogy az eddigiek is) tömör tetejű :K

(#5651) sti10p válasza Szten Márs (#5649) üzenetére


sti10p
senior tag

Azért egy jó Epiphone-on is szivesen játszanék, mert lehet, hogy nem a csúcs de nagyon jó kis gitárok akár csak az LTD-k, arrol nem is beszélve hogy megfizethetőbbek. (Egyenlőre nem vagyok gityárkámpöni szponzorált rocksztár :N ) :)

De olvastam egy pár tesztet az AC-10E-ről és habár jókat írnak, de azt is hogy akusztikusan kicsit vékony hangja van és hogy a teste is kissebb egy picit mint a szokásos. (Bár szerintem akkor sem csak egy promó gitár). Meg mint mondtad is valószínű, hogy rétegelt, úgyhogy maradok a Cort-oknál egyenlőre! :K

[ Szerkesztve ]

XY

(#5656) Szten Márs válasza sti10p (#5651) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Naszóval... a hátlap kialakítása befolyással van a gitár hangjára, a(z enyhén) domborított hát, ha jól emlékszem, mintha a hangerőt növelné, de most nem esküszöm meg rá... Mindenesetre ezeknek nincs olyan domború hátuk, mint mittudomén egy Ovation-nak.

Az Epiphone pedig pont olyan gitárokat gyárt, mint bármelyik kevésbé neves gyártó, semmivel sem jobbakat :) LTD még nem volt a kezemben, szóval nem tudok nyilatkozni, de nagyon meglepődnék, ha más lenne a helyzet ott. Igazából tipikusan a kisebb nevű gyártók azok, akik jobban igyekeznek jó gitárokat gyártani már az olcsóbb szegmensben is, lsd: Samick, Ashton, Cort... simán ezeket venném inkább, mint az Epiphone, Fender, Ibanez akusztikusokat :K Sokkal olcsóbb kategóriákba már behozzák a tömör anyagokat, Ashton esetében pedig a csont nyergeket és ébenfa fogólapot is - mivel ezeket a gitárokat csak a név miatt nem fogják venni, ellentétben pár nagy márka gitárjával, valamit kell villantaniuk, így, ha ütőképesek akarnak maradni a piacon, muszáj többet nyújtaniuk, mint a nagyon márkás társaiknak. Persze vannak gyártók, akikre ez nem igaz, olcsók is, névtelek is, de cserében még gagyik is. Mittudomén, Stagg, Harley Benton, Vorson és társaik.

[ Szerkesztve ]

(#5661) combonari


combonari
tag

Valaki segítsen pls! Szeretném a gitáromat (akusztikus) e-flat hangolással behangolni. Magyar nyelvű instrukciókat nem találtam erre, de ha nem tévedek, akkor fél hanggal kell lejjebb hangolni a húrokat, és így öblösebb, mélyebb szólamú lesz. igazából fogalmam sincs, ezt hogyan csináljam meg, szóval ha valaki tudna ezzel kapcsolatban mondani valamit, azt megköszönném :R

(#5673) Atticus85


Atticus85
tag

Na tegnap bejártam egy pár hangszerboltot,és volt szerencsém kipróbálni 3 gitárt,és a Fender Mustang III kombót.

Először bementem egy hangszerüzletbe ahol a Fender Mustang kombó miatt mentem oda.Kértem hozzá,egy középkategóriás Cort gitárt.Kinéztem egy Les Paul fazonu Cort Zenox-ot,lehet ez volt az,nem tudom,hogy ez-e a Zenox,de így nézett ki,és árba is hasonló volt.a ezt a gitárt rákötötte nekem a Fender Mustang kombóra.Egy kicsit másra számítottam azért.
Van rajta vagy 2 millió hangzás ugyan amit váltogatni lehet,de ez szinte akármelyiken megtalálhatóak ezek a hangzások,meg elég sok felesleges hangzás van rajta,tudjátok mint effektpedálokon,egyik a másiknak a kombinációja.A torzító hangja nekem ugyanolyan szimplának hangzott,mint mint az összes többi kombó-é(mint egy 20.000 forintos például),én azt hittem,hogy ez már csak Fender,és ez már biztos másképp fog szólni.Gitárnak,meg pont ilyet választottam,hogy vajon milyenek a Cort-ok ebbe az árba,nem 200.000-es gitárt választottam,az érdekelt,hogy milyen egy olcsóbb gitár,mert ha brutál jó hangja lett volna akkor valószínűleg lemondtam volna a 80-100 ezres gitárokról.Mondjuk egy Fender gitáron biztos szebben szólt volna,de akkor is,már a torzításon megkellett volna hallanom,hogy ez más mint a többi.Na mindegy,ez nem volt egy nagy durranás,ettől függetlenül lehet ennél maradok,mert nincs 200.000 forintom egy igazán jó kombóra,vagy erősítőre.Legalább tapasztalattal gazdagabban távoztam.Ez is megtörtént.
Átmentem a következő boltba ahol volt Vintage V100-as is.
Szóltam is az eladónak,hogy egy V100-ast szeretnék kipróbálni,és már adták is a gitárt,beültettek,egy kombókból elkerített kis részhez,itt van tessék,és mentek is el :D .
Behangoltam a gitárt,mert eléggé elvolt hangolódva,gondolom sokan próbálgatták :)
Elkezdtem játszogatni rajta,bajom nem volt vele,de azt hittem Gibson,vagy Gibsonhoz közeli hangzást kapok :( Nem igazán az volt amit elképzeltem,pedig egy Marshall kombón voltam,tuti volt vagy 250-300 ezres erőlködő,játszogattam rajta,próbálgattam,de nem jött át a Gibson,azért egy stratónál már másabb hangja volt :) de a Gibson hang nem jött át,direkt olyan számokat játszottam amiről tudtam,hogy LP-vel nyomják Gibsonnal,de nem igazán ez volt.Meg azis baj volt,hogy hiába tekergettem az erősítőt,csak ez a recsegős torzítás volt hallható,néha nemis nagyon lehetett hallani,hogy mit játszok.Ezt nem tudtam megoldani,majd legközelebb még kipróbálom,ettől függetlenül szerintem nem kényelmetlen gitár,sőt ha azt nézzük mivel nem magas a test hanem kicsi nem nehéz pengetni.Szóval nekem nem jött át a várva várt,beharangozott V100-as,hogy milyen iszonyat jó,és mennyire király gitár,nekem nem volt semmi extra hangzás,talán egy minimális,de ez elvárható egy 250 ezres Marshall kombótól,mindegy.Visszaadtam a gitárt és szóltam,hogy egy Schaechter gitárt is kiakarok próbálni :D
Nagyon mondja mindenki,hogy Seymour Dunchan,meg én is láttam ezt azt róla,mondom ha van is itt ilyen ki kell próbálnom,hogy szól a kezemben egy Seymour Dubchan hangszedőkkel szerelt gityó a kezem alatt,ahol testközelből hallom,látom,hogy milyen.Mondtam neki a Seymour-t,azt mondta,azok kb olyan 130-tól kezdődnek azok a gitárok amik náluk kaphatóak,és levett egy Schecter Omen Extreme-6-os gitárt.Ezen Schecter hangszedő volt,nem Seymour.Na mindegy kipróbáltam ezt is.Meg kell mondjam, azért a V100-ashoz képest,mint ha egy játékgitár,vagy mintha egy üreges testű kis gitár lett volna annyira könnyű az egész gitár ahoz képest :D .A V100 se volt vészes,de lényegesen érezhető a különbség.
Na nekem ez volt az a gitár ahol már éreztem,hogy ez nem úgy szól ahogy az előbbi két gitár :) Akusztikusan is szép,tökéletes csilingelő hangja volt,most nem tudom leírni pontosan,de mint a zsír új húrok,egy tuti fasza nyakkal,biztos sejtitek mire gondolok,bár full akusztikusan nem nagyon tudtam meghallgatni,voltak kis effektek a kombón.A torzítása is sokkal erősebb volt,igaz ez se az volt amire gondoltam :D mert ez erősebb metálosabb jellegű nagyon,nekem meg a Gibsonos rock-os,grunge-os hangzás kéne,de ez is jó volt egy két dologra,például erre,ezt próbálgattam rajta,tök ugyanígy szól,tehát ilyen zenéhez kifejezetten ajánlani tudom ezt a gitárt,akármelyikkel ellentétben.Bár lehet emelett fogok maradni,engem megfogott,de azért ha ilyen jellegű gitároknál maradok előtte azért még kipróbálok egy olcsóbb Ibanezt,meg Cort-ot,mert lehet ugyanígy szól az Ibanezis mint az Omen Extreme 6 és akkor már nem kéne kiadnom érte annyit.Amúgy ez 94.000 most.HA aznap kelett volna hirtelen eldöntenem akkor tuti ezt választom,mondjuk a színe az egyáltalán nem jött be,világos barnás volt,meg kicsit nagy volt a teste,de a hangzás a lényeg,mert hiába mutogatok egy szép gitárt ha kurvaszar a hangja,és játszani akarok rajta nem mutogatni :)
Próbálgattam,amikor megszólított egy srác,hogy milyen gitárt is próbáltam a Schecter előtt?Mondom neki Vintage V100-ast.Elmosolyodott kicsit,és mondta,hogy azok nagyon jó gitárok neki is ugyanaz van,nem fogok rosszul járni vele,mondta.Azt mondta vegyem meg és rakjak bele Seymour Dunchin hangszedőket és lesz egy profi hangszerem.Azt mondta,hogy ő már játszott Gibson-on is,de nem érzékelt különbséget ugyanígy szólt,azt mondta ő a V100-ason többet is játszik,neki jobban bejön.Ez elgondolkodtató volt azért.Meg aztis mondta,hogy próbálgassak annyi V100-ast amennyit csak tudok,mert vannak nagyon jók,mindegyik más V100-as szinte.Úgyhogy ennyi volt az utam.Most A Schecter és a Seymour Dunchinnal szerelt V100-ason gondolkozom,melyik lenne jobb.Mondjuk a Schecter 94.000,szal lehet nézek valami olcsóbb gitárt,pl: Ibanezt vagy Cort-ot,lehet azok is hasonlóan akár ugyanígy szólnak,csak ez drágább márka,és lehet találok ettől olcsóbban,más márkában ugyanilyen hangzású gitárt:m,ég nem tudom,hogy lesz,bár jó lenne kipróbálni egy Seymour-os V100-ast,az nem túl metálos beütésű lenne amúgy??Ebbe a pillanatba az jutott eszembe,hogy vajon az meglehet,hogy a hoszabb menzúra miatt szólt jobban a Schecter?Mert ezt is írta valaki pár nappal ezelőtt ide,hogy Jerry Cantrell zenéihez a drop hangolások miatt hosszabb menzúrájú gitárt kell nézni,mert a V100-as és a Cort mind a rövidebb 24.75"-os menzúrájú gitárok voltak,míg a Schecter-é 25.5". Vagy ez hülyeség amúgy?

[ Szerkesztve ]

(#5739) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Ha le szeretném tisztítani az akusztikus gitárom fogólapját, annak mi a módja? Mármint addig tiszta, hogy a húrokat leszedem, csak nem tudom, mit használjak: szappant, vagy valami alkoholos cuccot? :F Nem szeretnék addig próbálkozni, amíg nem tudom, hogy milyen szerrel csináljam, mert nem szeretném elcseszni. Valakinek van rá ötlete? :R

(#5776) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Húrozással kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Először is, milyen márkájút vegyek? (Yamaha F310-P akusztikus, fémhúros gitárom van) Ma vettem egy csomag D'Addario "Extra light .010-.050" húrt. Felhúrozásnál már kapásból 2 elszakadt :((( Tudna valaki ebben segíteni? Előre is köszönöm! :R

(#5836) sti10p


sti10p
senior tag

Én újrakezdő leszek és már sok mindenre nem emlékszem, akusztikus gitárra milyen típusu, vastagságú DR húrokat ajánlanátok ami olyan "pont jó"?

A DR amúgy mennyire ajánlott, vagy van jobb is?

XY

(#5851) Szten Márs válasza Atticus85 (#5846) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

A gyártó honlapja szerint valóban mahagóni a test. Mondjuk amit pár napja linkeltem egy százasért keménytokkal, az az összes most felsoroltnál egy kategóriával feljebb van, de mindegy. Egy dolog viszont érdekel, puszta kíváncsiság: eddig milyen gitáron játszottál, milyen gitárod van? (Tudom, akusztikus, de márka/típus... persze, ha nem titok :) )

(#5854) Szten Márs válasza Womb (#5852) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Láttam már elég elírást boltok honlapjain, szóval gyanús volt az ügy :) Meg nem tartom kizártnak, hogy olykor a hazai boltok egymástól veszik át a specifikációkat, leírásokat.

Printszkrín: Valószínűtlennek tartom, hogy ugyanolyan típusnevű gitárokat a célpiactól függően más anyagból készítenének - főleg, ha a gyártói specifikációban nincs felsorolva többféle fatípus a test anyagánál. Bár ki tudja manapság.... Egyébként ha kézbefogjuk, akkor ki is derül egyből, persze, ha kellő rutinja van az embernek :)

Amúgy a gitárválasztással kapcsolatban nem gondolok én már semmit, azért is írtam, hogy "de mindegy". Viszont tényleg kifejezetten kíváncsi vagyok, hogy milyen akusztikus gitárt választott magának valaki, aki így válogat gitárt.

[ Szerkesztve ]

(#5855) Printszkrín válasza Szten Márs (#5854) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Ja, a lustaság nagyúr, meg ha több száz terméket kell feltölteni, hiba csúszhat
a dolgokba. Ezért kell odamenni, és kézbefogni, kipróbálni.

Amúgy én is kíváncsi lennék arra az akusztikusra......

[ Szerkesztve ]

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5861) Atticus85 válasza Printszkrín (#5848) üzenetére


Atticus85
tag

Nem,tévedsz a kezemben volt a Schecter Omen 6 extreme,és vagy egy fél órán át cibálgattam,erre mondtam,hogy tetszett a hangja,nem youtube alapján.Akusztikus gitár Johnson.

(#5864) Printszkrín válasza Atticus85 (#5861) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Végre valami előre lépés!

Az a helyzet, hogy ha te egy Johnson akusztikuson nyomod 13 éve, akkor lényegében majdnem mindegy mit fogsz a kezedbe, minden tetszeni fog.
Gondoltam, hogy nem egy Taylor, vagy egy Takamine, vagy bármi 300k-s akusztikuson játszol, de egy ilyen gitár nem ad annyi tapasztalatot egy hangyszer megítélésében, hogy könnyen tudj dönteni. Megértem a tanácstalanságod, és részvétem.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#5904) izomhod


izomhod
senior tag

ti milyen sűrűn cseréltek húrokat a gitárokon?

akusztikus/elektromos gondolom egykutya

ha tokban áll fél-egy évig, akkor is érdemes?

(#5908) Eastman válasza izomhod (#5904) üzenetére


Eastman
őstag

A villanygitáron kb 3 havonta (csak itthon játszom vele). De...

"Idővel a húrok elveszítik kezdeti szép hangzásukat. Ennek fő oka, hogy szennyeződések ragadnak rájuk ujjainkról és a fogólapról, nem számítva persze az anyag elfáradását. A megoldás: minden gyakorlás után át kell őket alaposan törölni alkoholos kendővel. Ezt én először nem hittem el, de a gyakorlat megcáfolta hibás vélekedésemet. Azóta mániákusan..., bár hozzáteszem, hogy én ezt csak fémhúrokkal, azaz elektromos gitárjaimon teszem meg. A nylon húrok általában hamar elhasználódnak. Az akusztikus gitárhúrok alsó, vastagabb húrjai ugyanis általában nylon húrok fémszállal körbetekerve, amelyek 2 -3 hónapos gyakorlás után foszlani kezdenek."

...ezt néha alkalmazom. Forrás.

Az viszont érdekel, hogy ti leengeditek-e a húrokat mikor nincs használatban a gitár.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5913) Szten Márs válasza Eastman (#5910) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Még igencsak finoman fogalmaztam. Egészen elképesztő és felháborító néha, amiket írkál. Aki így áll hozzá a dolgokhoz, annak nem kéne tanítania, azt hiszem.

De oké, jöjjenek a példák, de hosszú lesz:

"Járhatnék-e hetente kétszer?
Beugratós kérdés!
Ha kezdő tanítvány teszi fel, akkor néhány hónap múlva abba fogja hagyni. Az ilyen embernek ugyanis csak lelkesedése van, ám nincs meg hozzá a kellő kitartása."

Kell-e kommentelnem? Mondom, "akkor ne tanítsál, vazze!" Baromi jó, hogy már alapból lenézi azokat, akik hozzá fognak járni és eldönti, hogy úgysincs meg a kitartásuk, hogy horribile dictu heti kettő alkalommal is tanuljanak. Ha tanárt keresnék kb. ennél a sornál hagynám ott a honlapot, és néznék másik után, vagy ha személyesen érdeklődnék, ennél a mondantál távoznék szó nélkül. Mindenesetre megvan a véleményem azokról a tanárokról, akik lenézik a hozzá járókat, hozzá jelentkezőket. Ugyanúgy, ahogy a gitártanuláshoz, a tanításhoz is kell egyfajta alázat. Nyomokban sincs nála meg.

Aztán:

"Bárminemű tanulási folyamatnak egyébként igen jól elkülöníthető szakaszai léteznek:
1. - a lelkesedés felfutó szakasza (első félév)
2. - az unalom leszálló szakasza (második félév)
3. - a „most mi legyen vele” színuszos, vegetálós szakasza (második félév után)
4a. - vagy a „gitár sarokba támaszt” szakasza (egy év)
4b. - vagy a „még egyszer megpróbálom” szakasza (másfél év)"

Meg sem fordul a fejében, hogy valaki végig élvezze a dolgot és lelkesedjen... hogy ne legyen unalom leszálló szakasza, ne legyen vegetálós szakasz, és a négyes sem épp ebbe a két verzióba legyen lehetséges. Ismétlem: meg sem fordul a fejében. Elképesztő.

"Milyen zenét tanítasz?
Mindenfélét."

Valószínűleg ő az egyetlen ember a Földön, aki mestere minden gitárstílusnak és képes is tanítani mindegyiket. De hát nagy ember lehet, azért is írkálhat olyasmiket, mint fent...

"Tipikus jelentkezők szoktak lenni a 40 éven felüliek, akik már egyszer abbahagyták, de most újra kezdenék. Nos, ők lehetőleg ne jelentkezzenek. (...) De üzenem nekik: nagy valószínűséggel nem fognak megtanulni gitározni."

Erre mit mondjak? Gratulálok, ismét :(((

Ennyit a tanítási részről. A technikai rész... hmm, nos...

"Klasszikus gitár esetén kérjünk nylon húrokat akusztikus gitárra kb. 2000 forint értékben. (...) Az ennél drágább húr felesleges luxus"

Ja végülis a karbon húrokat is csak viccből találták fel, és felesleges is velük kísérletezni, meg a bevonatos húrok is felesleges luxust jelentenek, igaz, hogy többször tovább bírják, mint ahányszor drágábbak...

"Western típusú akusztikus gitárok fémhúrral felszereltek. De ne felejtsük el, hogy a fémhúrok "eszik" a bundokat, azaz néhány év múlva gitárunkat majd bundoztatni kell. 2010-ben ez kb. 30000 forint. Ebből következően -bár nem feledve a fémhúrok szép, csilingelő hangzását-, én western típusú gitáromra is nylon húrokat tettem."

Kopnak a bundok? Komolyan? Akkor ne vegyél gitárt és nem fognak kopni. Vagy vegyél, és szereld le a húrokat, ne is tegyél másmilyet rá, úgy még kevésbé fognak kopni a bundok, mint a fent írt módszerrel. Eszem eláll, komolyan. Minek vesz akkor fémhúrost? Egy akkora testet, olyan merevítésrendszerrel amúgy sem úgy szólaltat meg egy nylonhúrkészlet, ahogy kéne. (Tudom, vannak parlor fémhúrosok, meg az om testméret sem nagy, de azoknál is máshogy van kialakítva a merevítés, másra vannak tervezve, plusz az akkora testtel arra utaltam, hogy a legtöbb eladott fémhúros azért dreadnought, utána meg talán a jumbo következik... ) És akkor még nem beszéltünk arról, hogy a fémhúros és nylonhúros akusztikus gitár két teljesen különböző világ. Az én fülemnek legalább annyira, mint amennyire különböző világ egy bármilyen akusztikus meg egy bármilyen elektromos. Teljesen más hangulat, érzés. És ez így van jól. Hogy viszonyulhat a gitárzenéhez az az ember, aki ezt a természetes sokszínűséget csak így bal kézzel simán megöli és ezt még hirdeti is?

Kb. eddig jutottam, én a magam részéről nem vagyok hajlandó tovább olvasni.

[ Szerkesztve ]

(#6093) Atticus85 válasza bucsupeti (#6091) üzenetére


Atticus85
tag

Nem akarok akusztikuson,elektromos kell,hogy zenélhessek.Amúgy meg a menzúra téma az alap nálam.Nem lesz hárs vs. mahagóni,mert elég sokan mahagónira bíztatnak.

[ Szerkesztve ]

(#6214) Atticus85


Atticus85
tag

Amúgy lehet hülyén fog kijönni a kérdés,mert erre hamarabb is szó kerülhetett volna,de azt szeretném megkérdezni,mivel eddig csak akusztikuson játszottam az utóbbi években,hogy amikor kihúzzuk a potméter ez a pick up felezés mire jó,ha amúgy minden gitáron van pick up váltó?Tudom,hogy nem ugyanaz,csak nem értettem,hogy ez miben másabb.Biztos előnyösebb,de mi ennek a lényege?

[ Szerkesztve ]

(#6273) Noddy


Noddy
senior tag

Sziasztok!

SX akusztikus gitárokról mi a véleményetek?
Amit youtube-on találtam az alapján elkeserítő...
[link]
De ha még megvan kipróbálni kifogom.

Jesus my savior, not my religion. - Jéghegy nem talál ibolyát.

(#6383) sti10p


sti10p
senior tag

Mostmár nagyon érik a vásárlás, úgyhogy rákérdeznék, hogy ti mennyire tartjátok jó ötletnek a netes rendelést?! Egy 80e-es akusztikus gitárról lenne szó és a Mezzofortétól rendelném Debrecenbe.

XY

(#6426) combonari


combonari
tag

Sziasztok!

Húrokkal kapcsolatban lenne 1-2 kérdésem. Van egy Yamaha F310-P akusztikus gitárom, erre szeretnék új húrokat venni, kérdés, hogy milyet. Múltkor D'addario húrokat vettem rá, azt hiszem 10-est, de húrozásnál elszakítottam. (fogalmam sincs, hogy csináltam, de túlfeszítettem.) Esetleg ha 20-as vastagságú húrokat veszek, akkor kevesebb az esélye, hogy elszakadjon? illetve ti milyen tanácsokat tudnátok adni, mire érdemes figyelni húrozás közben? Előre is köszi! :R

(#6460) Szten Márs válasza Eastman (#6456) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Nahh... az említett leharcolt gitárokat nem láttam, ellenben a rajtnál sikerült elakadni, mert nem engedtek be oldaltáskával, vissza lettem küldve a ruhatárhoz :DDD
Szombaton voltam ugye, szerintem három-fél négy fele érhettünk oda, hát volt tömeg. Nem kicsi, cserébe igencsak nagy. Tök jól hangzik, hogy mennyi hangszert lehet próbálni, de az akusztikus gitárok hangját konkrétan (megint) nem hallottam, egy-egy kipróbálható elektromoshoz meg igencsak kellett várni. Ellenben kipróbálhattam a Cort KX Custom-ot. Valami elképesztő az a gitár. Komolyan, elképesztő. Egyrészt eszeveszetten gyönyörű, pedig képek alapján nem hittem volna, hogy ezt fogom mondani róla, másrészt meg kegyetlen, amit produkál. Kb. ez volt, ami legjobban megmaradt bennem.
Voltak gyönyörű gitárok dögivel, volt ott Martin akusztikus, több mint 1 milláért... de a legtöbb dolog csak a szemnek volt elérhető. Igazság szerint ez a tömeg annyira most nekem sem volt begyere, de hát ez van... annyira összességében azért nem voltam elájulva a dologtól, nem volt Vintage-hangszer bemutató sem, mint tavaly, fél liter ásványvíz meg 350 pénz volt, de végülis ennyi időt megért talán.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.