Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1657) delta9 válasza Panzermeyer (#1649) üzenetére


delta9
senior tag

ezek faszák, ha epi-ben gondolkozol, arra figyelj, hogy 12bund fölött is nézd meg, hogy pontos e. van köztük szórás sajnos, de amúgy jó hangszerek, egész közel van a hangjuk a gibsonokhoz.

(#1660) delta9 válasza Kobe (#1650) üzenetére


delta9
senior tag

egyáltalán nem tagadnak le semmit sem. ha megnézed a gibson honlapján az elektromos gitár kategóriát, ott van a link az epiphone-hoz is, és az epi honlapján ott van, hogy ''A part of the Gibson family of brands.''

(#1664) delta9 válasza Kobe (#1663) üzenetére


delta9
senior tag

van hát. ott az epi. lp forma és hasonló hang. de ha gibsont veszel, akkor az nem csak annyival lesz másabb, hogy más rajta a márkajelzés. a klasszikus gibson hangot soha nem fogod kihozni egy copy-ból ez fix, és mint mondtam a jójó, de nem az igazi, az olyan dolog, hogy sokan nem szeretnének kompromisszumokat kötni.

(#1955) Niquis válasza Kobe (#1954) üzenetére


Niquis
aktív tag

Voltál Hollywood Rose-on?:) Biztos örült volna neki kanyesz, ha neked adhatta volna azt az Epi-t.:) Különben csak a másik, a goldtop gitár igazi Gibson, meg van a szólós srácnak kétnyakúja is, gondolom láttad;) Van egy másik GNR tribute bandánk is, őnekik még a szólógitár sem Gibson, ám amint Marshall stacket raknak mögéje, azonnal mindegy lesz.:) Szerintem elsőre-másodikra-meg még párszor tök jó, de sokadjára unalmas elmenni ezekre a tribute-okra, kivéve ha az a célod, hogy ezredjére is meghallgasd ugyanazt a 0 újdonságot felvonultató műsort, nem az eredeti zenészektől.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#1956) Kobe válasza Niquis (#1955) üzenetére


Kobe
veterán

ööö hollywoood rose egy kicsit vicces volt, nekem nem jött be hogy a csóka bejön alsógatyába, szép dolog az axel-mánia de azér már egy szakadt farmernacit vagy vmit csak illene...csajok lehet komálták de nekem majd a szemem égett ki :D a kétnyaku nem volt ott legalábbis fix h nem használta sztem mer nem láttam, hacsak nem addig vette elő amig sörér mentem :D, a ritmusgitáros valami nagyon vöröses sunburst lp n játszott, azt nem tom mi volt, epi vagy gibson, de rohadt jól nézett ki, de a szólónál volt egy kicsit leharcolt goldtopos azt láttam
a metallust gitárosának is egy goldtop lp je volt, csak az ltd , ezek az aranyszínűek nekem nem jönnek be
a keepers of jericho kis szalmakalapos gitárosa viszont elég sokmindent ki tudott hozni egy squierből

(#1972) Niquis válasza Kobe (#1970) üzenetére


Niquis
aktív tag

Szerintem több értékelhető is van, akár újonnan is bepróbálhatsz párat. Vaterán találkoztam piros Epi Standard-del 88-ért([link])-hozzá kell tenni, ez nem biztos, hogy megérdemli a Standard címkét, mert pöttyök a berakásai trapéz helyett és nincs az éleken csík(''binding''). Van fekete is([link]), na EZ már Standard:) illetve ha több lóvéd is van rá, akkor ez tűnik még qrvajónak: [link]
Jaés más oldalakon is vannak bizalomgerjesztő modellek,
új&olcsó LP-ért érdeklődve benéznék mondjuk ide, [link] és bepróbálnék egy Vintage V100-ast.

[Szerkesztve]

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#2803) magno


magno
csendes tag

Helló mindenkinek. :) Végre egy jó kis topic :D Itt vannak a gityóim. Szeretem a változatosságot - hangzásban. :D Alapjában véve les paul mániás vagyok de azért más gitárokat is a kezembe veszek ami persze nekem kényelmes.

Sorban egy Yamaha EG112-es fat strat nagyon jól hozza a stratós sound-ot meglepő egy ilyen olcsó gitárhoz képest persze a tremolója használhatatlan :D . Aztán egy Epiphone les paul studio a nyaknál egy dimarzio PAF classic DP194-es hídnál meg egy dimarzio Dropsonic DP207-es.
Aztán egy nagyon jó kis Jolana les paul Diamant a 80-as évekből nagyon szeretem azt a gitárt. És az utsó az is egy régi darab úgy saccolom kb 90-es évek elejéből való egy indonéz gyártmány Rockwood by Hohner :D. Aztán volt még Epi les paul standard -em koreai 2001-es, volt ibanezem kettő is egy GAX70-es meg 80-as évekből származó beazonosítatlan szerintem RG-szériás schaller folyd rose -os piroska. Nemsokat használtam mert egy kifli alakú kanyar volt a nyakában :D .
Volt még nálam pár gityó amit használtam egy pár hónapig persze csak kőcsönbe pl (van egy jó stúdiós barátom :D) Gibson les paul classic (1960) goldtop, aztán egy PRS custom, egy Fender strato 70-s classic, egy musicman, egy 7 húros ibanez, valami jackson gityó EMG 81-85 volt benne, Fender telecaster, ja meg még egy szuper jó hangú Marcus Miller signature Fender Jazz Bass, egy Ibanez Steve Vai signature, meg még nemtudom mi most ennyi jutott eszembe :D

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2954) magno válasza alien_ (#2953) üzenetére


magno
csendes tag

Ahogy így nézem a képeket ez a ritka béna Gibson hamisítvány. Ennél vannak "jobb" hamisítványok is bár letörném a kezét aki ilyet csinál. Találsz a gitárshop-on is amolyan Gibson replikát rendes gibsonos gyöngyház berakással csak éppen messziről látszik hogy hamis. Az Epiket nagyon ügyesen hamisítják. Itt van Epi les paul custom-nál mire kell figyelni. A Gibson custom meg az Epi custom test mérete teljesen megegyező viszont a vastagságuk már nem. De ettől függetlenül már egy sima Epi standard is hozza jó les paul a sound-ot. [Epiphone Les Paul versus Gibson Les Paul guitar review]

forever hardcore

(#2960) magno válasza alien_ (#2958) üzenetére


magno
csendes tag

Sajnálom hogy így jártál. Rohadjanak meg hogy ilyen szemetet gyártanak és még át is verik az embert :(( . Egyik barátom az ebay-en vett egy Gibson les paul classic -ot és ott is ment a para hogy eredeti lesz-e, azt még hozzá kell tennem ha az ember hangszert vesz akkor az a minimum hogy a kezébe veszi még akkor is ha eredeti. Vettem már pár gitárt az évek során de mindíg jól átnéztem kipróbáltam mielőtt pénzt adtam volna bármelyikért. Nem úgy születtem hogy ezt egyből tudtam volna de mielőtt megvettem az első gityómat egy régi gitáros ismerősöm szépen elmondott mindent, hogy mit nem szabad és ez volt az első, hogy hangszert soha ne vegyél látatlanba. Azért is fontos ez mert még az eredeti epiken belül is nagy a minőségi szórás, kb 1 hónapja volt a kezemben egy Epi les paul custom ebony és a nyakán egy szép nagy festési hiba kb 5 centis részen egyszerűen nem volt lefestve, és így kijött simán a gyárból. Nem beszélve az utóbbi években mennyire romlott a Gibson minősége is (az ára viszont nem :(( ). Ezt a hamisítványt meg küld csak vissza nekik csináljanak belőle tüzifát.

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#2963) alien_


alien_
őstag

Előtte természetesen kipróbáltam egy Les Paul Custom Ebony-t,nem láttatlanba vettem. 165 font nagyon jó ár lett volna egy eredetiért, de tudtam,hogy ha bármi gáz van (festékhiba,akármi), akkor paypal visszafizeti a pénzt. 20 perc volt hátra az aukcióból amikor megláttam, gyorsan kellett döntenem, úgy gondoltam, nem veszíthetek. Ha előre tudom, hogy már az Epi-ket is így hamisítják, lehet hogy nem vállaltam volna a rizikót..

Köszönöm az együttérzést.

Swarm is coming.

(#2997) alien_


alien_
őstag

Az eBay-es hamis Epi LP után múlt héten megjött az utód:

Epiphone Les Paul Studio Chameleon Green/Blue Limited Edition

Sajnos a fotók nem adják vissza, hogy hogy néz ki élőben.. Az a vicc, hogy maga a "vas" (test, pickupok, hangolókulscok, híd, stb) ugyan az, mint ami a 200eFt-os Custom -okon van (sőt, ez is Custom Shop-ban készült), és normális boltban sikerült 129 fontért vennem újonnan, és még hozzácsaptak egy 30 fontos ajándékcsomagot (gibson gitárápoló, egy minőségi kábel, meg egy normálisabb gibson heveder).. :D

[ Szerkesztve ]

Swarm is coming.

(#3442) magno


magno
csendes tag

Mondjuk az alap 150 ezres Fender az a mexikói az USA Fender nem is tudom honnan kezdődik árban talán 300 -tól. Gondolom minőségbeli különbségek ugyanúgy vannak fa anyagban kidolgozásban a kettő között mint ahogy az Epi -Gibson között. Nem vagyok egy nagy stratós bár van egy Yamaha EG112-esem és jó kis gitár.

forever hardcore

(#3481) magno válasza cucka (#3470) üzenetére


magno
csendes tag

Custom darab 2009 negyedik hónapban gyártott . A híd hogy is mondjam kínai. És ez látszik is rajta használni lehet de nem éppen egy minőségi darab. A tailpiece szintén valami fröccsöntött alu ötvözet szerű iszonyat gagyi arany bevonattal, ami olyan szinten oxidálódik hogy hozzányúl az ember rajta marad az ujjlenyomat és semmivel nem lehet leszedni (pedig próbáltam :D). Mondjuk a híddal még annyi bibi van csak hogy az intonációt éppen hogy be tudtam állítani rajta, sajnos éppenhogy elég hely volt a G húrnál a saddle-nek. A hangolókulcsok teljesen jók azzal nincs probléma. Az Epi studiomon a kromózott bridge meg a tailpiece sokkal jobb minőségű bár ott is a híd miatt éppen hogy be tudtam állítani az intonációt. Az 1980-ban gyártott Jolana les paul-omról meg ne is beszéljünk abban van anyag :) azzal nincsenek ilyen problémák. Az ember ha már játszott olyan gitárokon minek van egy bizonyos minősége akkor azt utána már nem igen akarja alábbadni :). Annyit megérdemel ez a gitár hogy normális hardverek legyenek rajta. Mire mindent kicserélek rajta meg veszek mellé kemény tokot 230 ezer körül leszek árban. Aztán gibson les paul standard vagy classic és az Epi custom lesz a pótgitár húrszakadás esetére :).

forever hardcore

(#3588) magno válasza M@trixfan (#3586) üzenetére


magno
csendes tag

Azt figyeltem meg nála, hogy erősen épít a zengő húrokra mint alaphangokra a 4/4 egyik felében. Jó ritmustartása van és feszesek a riffjei, szerintem tőle ezt lehet tanulni. Amúgy nem baj ha nem mindenki Petrucci.

Most az a videója amiről éppen szó volt ott inkább csak hülyül de azért van fent elég sok videója ahol megmutatja hogy tud mást is. Meg még jó hogy nem mindenki Petrucci elég unalmas lenne :D Kell a változatosság ez a srác meg csinált valami olyat amit más még nem. Pont azért nézik sokan. Ennyi.

Azzal azért vigyázz, hogy "itthonra felesleges erősítő meg pedál"! Anyagi megfontolásból és praktikusságból abszolút jogos, hosszú ideig vívódtam én is mire rájöttem, hogy mindkettő kell.

Tényleg csak praktikusságból használom a guitar rig-et mert ugyan van egy zoom multi effektem de nem használom. Ez amolyan vésztartaléknak van (egyszer már jól jött). Mondjuk nem vagyok egy pedál mániás bár kipróbáltam párat és még egy Damage Control Solid Metal pedálra ácsingózok :D. Volt több féle Boss pedálom de egyikse jött be igazán.
Volt egy Marshall JCM 900 4501 -es 50W-os kombóm egy plusz 1912-es ládával. Azt már koncerteken meg próbateremben használtam. Aztán később vettem hozzá mégegy Marshall ládát egy 4x12-es új fajta valvestate ládát. Meg volt itthon egy Fender Fm65R-es kombóm azt használtam itthon aztán azt is eladtam nemsokkal a marshall kombó után. A ládát a 4x12-est megtartottam még egy ideig utána azon játszottam a Peavey fejjel. Amit meg most használok lassan már 3 éve az az előbb említett Peavey VK100-as fej a hozzá tartozó Peavey 4x12 ládával, amibe először Celestion V30-at vettem de nem tetszett annyira most pedig Eminence Governor van benne. De támadt egy öteletem mert még mindíg nem az igazi hogy egy Marshall 1960-as ládába akarom belerakni az Eminence hangszórókat. És ki is fogom próbálni csak idő kell amig szétszedtem meg összerakom :D. Aztán ha beválik akkor szerványolok egy saját 1960-as ládát és a peavey-t meg passzolom, majd kiderül. A GT75 -öt nem szeretem iszonyat keni a hangokat. Tényleg nem sok pedált használok van egy sima Boss Tu2-es hangolóm egy Artec EQ pedálom effekt loop-ba kötve egy Artec compresszor meg egy Artec APW7-es Wah pedálom. Ezek mellé szeretnék majd egy Solid metal pedált. (mielőtt megkérdezné valaki hogy miért nem tartottam meg a marshall ládám - azért mert az egy XS méretű láda volt ugyan 4x12-es de kisseb a normál 4x12-esekhez képest). Tehát ha innen nézzük van minden fej is láda is pedál is szoftver is :D.

Egyre jobbak a szoftverek, a Revalver III nagyon mozgatja a fantáziámat nekem is. A praktikusság mellett viszont jótékonyan kompresszálnak és elfedik a hibákat a multik és a programok. Ezt úgy tudnám megfogalmazni, hogy szinte mindegy milyen gitárt dugsz bele, ugyanúgy szól a 100 dolláros és a 2000 dolláros gitárral is ami igazi cuccnál nem így van.

Nos kérem alássan úgy szól a guitar rig-en egy gitár hogy a 100 dolláros mint a 100 dolláros a 2000 dolláros meg mint a 2000 dolláros :D. Persze nem 100% de megközelítőleg úgy. Ha otthon guitar rig-ezel egy ismeretlen gitárral és leviszed nagy cuccra ládára akkor kb azokat a tulajdonságokat kapod vissza amit itthon. Bár ezek olyan dolgok amik hangszedő függők. Pl a gibson sg supreme-ben egy 57-es burstbucker van ami tök jó ős rock hangzás és ugyanazt kapod ha ezt a hangszedőt belerakod egy epi sg400-ba. De szerintem nem kell ezt mondanom biztos te is tisztában vagy ezzel. Tehát a guitar rig korántsem nyúl bele úgy a hangképbe mint azt elsőre gondolná az ember. Először én is azt hittem de rájöttem hogy nem. Lehet hogy egy próbát megérne a guitar rig. Hátha :). Multi effektekről meg annyi tapasztalatom van hogy őő iszonyat :D Egyik barátomtól kölcsön kaptam még annó egy Boss Gt6-ot hát nem jött be. Aztán egyik próbaterem tulaj barátom-nál mielőtt még nyitotta a termet bevásárolt pár db Korg AX 3000G-t, persze eggyet kölcsön kértem pár napra. Hát ez sem jött be :). Össze vissza szól bénán digit egyszerűen nem jó. Nekem legalábbis nem. Innentől kezdve nem érdekeltek :D. Egyébként nagyon jó kompresszorok vannak a guitar rig-ben :).

forever hardcore

(#3806) Daweee


Daweee
őstag

Na, tájékozódtam kicsit IRL. Voltam bent a városban, egy helyi hangszerboltban, Ahol volt balos M600, kipróbáltam, nem volt rossz, Strat után mindenképp megváltás, nem tudom hogy anno az öreg Leo Fender tudta-e mi az a palm muting, mindenesetre mindent megtett ellene a Straton amit tudott, a lehetetlen elhelyezésű hangerőgomb, a kényelmetlen húrlábak... Ma rájöttem, hogy ezt lehet egyszerűbben is :) Egyébként sem volt rossz gityó, igaz jó ideje áll a boltban, érződött is a bundokon hogy jó ideje nem vette kézbe senki. A hangzása kellemes volt, igaz nem volt összehasonlítási alapom, mivel Vintage nem volt náluk semmilyen formában. Beszéltem a boltossal, mondta, hogy szerinte tök jó gitár ez az M600, az EMG pickupok (mert még EMG-s volt) milyen jók, stb, mondta hogy ha Les Paul, akkor jók a Vintage-ok, de ő még ajánlott valami más márkát is, amit még sose hallottam előtte, és meg se sikerült jegyezni :U illetve megjegyezte, hogy Epi-t csak 150K felett érdemes, mert manapság már az is mélyrepülésben van. Ez után elmentem tanáromhoz (akinek mellesleg hangszerboltja is van) kikértem a véleményét, ő a Cortot úgy ahogy van lehúzta, mondta hogy nem sokkal volt dolga, de sok velük a baj, sokat járnak szervízbe, stb, ő viszont Epiphone párti, azt mondta, hogyha tehetem, Standardot vegyek (ami ugye 120K) mert csak az az igazi. Mondtam neki, hogy az kicsit túl megy a kereten, kérdeztem a Vintage-ról, mondta hogy azok is jók, megnéztük, tud beszerezni, elég jó áron, szal ha Vintage (ami elég valószínű) akkor tőle veszem, de még előbb ki kell próbálni, csak épp az egri próba (ahol van mindkettő) elcsúszott csütörtökre, az lesz a döntő, oda jön majd barátom is segíteni. Nagyjából ennyi történt, úgy éreztem ezt most meg kell osztanom, bocs mindenki :D

(#3807) Szten Márs válasza Daweee (#3806) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Köszönjük a leírást :R
Kíváncsi lennék, hogy vajh miben érződik az Epi mélyrepülése, pontosabban a boltos miben vélte érezni. Nem fejtette ki bővebben?

Ha a csütörtöki egri próba után is, ha tudnál egy ilyen összefoglalót írni, azt megköszönnénk :K

(#3809) Szten Márs válasza Daweee (#3808) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

"míg az M600-ba 20K/db-os EMG-ket raknak, addig az epikbe ilyen 6-7K-s akármiket (mondjuk ez szerintem erősen a kereskedői kamuszöveg szekció volt)"

Mondjuk ez pont nem kamuszöveg volt, bár a 20K/db kicsit túlzás, de még így is van némi különbség, meg lehet nézni az Epiphone honlapján is, a katalógusukban: Itt a 18-19. oldalon

Cort EVL Z4: EMG HZ H4-es hangszedők: [link] Nézd meg a katalógusban ennek a hangszedőnek az értékeit, meg leírását, értékelését.

Epiphone Les Paul Studio: Alnico Classic Humbucker hangszedők (ezek nagyon népszerűk az Epinél): [link] - ezek után ennek a hangszedőnek a specifikációját is érdemes megtekinteni ugyanott az Epi katalógusban.
De a kissé drágább Epiphone-okban is ez van: [link], sőt egy jelentősen drágábban is, amit megnéztem csak úgy szúrópróba-szerűen szintén: [link] - ez utóbbi árkategóriában a Cortokban már Seymur Duncan-ek szoktak lenni: [link]

Szóval hangszedőkben egyértelmű az állás, bár pont az M600-éhoz számszerű adat nincs, de a tendencia látszik.

Ez az EVL Z4 egyébként qrva jól szól, szintén youtube vidik alapján ([link] és [link] ), kár, hogy ez a pentagramm berakásos, nyaknál koporsós izé nagyon nem az én stílusom. Na meg csavarozott nyak Les Paulhoz? :F

Kemény tokról majd valaki más nyilatkozik, én annyit tudok, hogy szerintem rondák :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3815) Daweee


Daweee
őstag

Mégiscsak elmentünk Egerbe ma, asszem egyre tanácstalanabb vagyok:
Volt ott balos M600, jobbos Vintage SG, és Standard Epiphone.
Az SG-ben ugyanaz a nyak és fej van mint a LP-ben, hát a Vintage hangolókulcsai valami szörnyűek voltak, ilyen legolcsóbb gagyi műanyagból voltak, eléggé rombolta az összhatást, a nyak elég vastag volt, amit végül is nem tekintek egyértelműen hátránynak, szokatlan, az tény, de szerintem megszokható. Wilkinson elektronika megy minden Vintage-ba, azoknak jó hírük van, nem szólt rosszul, de azért nem volt egy LP. A gitár többi része elhanyagolható, nem jön be az SG továbbra sem, de pehelykönnyű az biztos. A Les Paul forma tesztelésére megnéztem az Epi-t, valami gyönyörű hangszer, a nyaka talán egy lehelettel vastagabb volt mint a Vintage-é, korrekt fém kulcsok, jobban egyben volt mint a kis SG, de azt hiszem lehetett is, lévén majd 2szer annyit ért :D Kézbe vettem, nehezebb volt mint az SG vagy a Cort, de első benyomásra mégsem tűnt olyan vészesnek mint számítottam, igaz nem tudom, hogy hosszútávon mennyire készíti ki a combot/vállat, az igazat megvallva ettől félek egy kicsit. A hangja gyönyörű, Les Paul, azt hiszem nem kell semmit hozzáfűznöm :) viszont megfigyeltem, hogy a 20 feletti bundokat a felsőbb húrokon csak a középső ujjammal értem el, nem vagyok egy Steve Vai, de nem hiszem hogy túl nagy szükségem lenne rájuk, eddig se nagyon használtam őket, max skálázáskor.
Ott volt a Cort, másodszorra is kellemes volt, de lehet hogy csak azért, mert az volt az egyetlen amin ténylegesen tudtam is játszani :D Ez is EMG pickuppal volt szerelve, amik felezhetők, ergo működik single coil-ként is ha szükséges. Szép gitár, vékony nyakkal, súlyban valahol az SG és a LP között, kellemes összképet adott, a hangja lágyabb, modernebb hatású mint a LP-nek, összességében az a benyomásom, hogy ez a gitár olyan mindenből egy kicsit darab, univerzálisabb, modernebb, kényelmesebb, ezt be kell vallani, míg a Les Paul egy kőkemény old school rákenról gitár. Tech portáli hasonlattal élve, a Cort egy okostelefon, míg a Les Paul egy tükörreflexes gép, és én szeretek fényképezni, a kérdés, hogy a jobb képek oltárán kész vagyok-e feláldozni más funkciókat.
A másik kérdés, hogy ha LP, akkor Vintage, vagy gyűjtsek még egy kicsit, és egy Epi Standard? Nagyon tetszett most az Epi, meg azért mégis csak patinásabb márka, a Standardot pedig már eléggé dicsérik mindenfele, barátomnak is jobban összerakottnak tűnt mint a Vintage SG, másrészt meg az a Vintage hangolókulcs kicsit érzékenyen érintett, ki tudja min spóroltak még benne :F Az a baj, hogy nem láttam konkrét Vintage LP-t, így nem tudok objektíven ítélni, úgy volt, hogy itt lesz, de ezek szerint félreértettük egymást :(((

[ Szerkesztve ]

(#3819) Psychonaut válasza Daweee (#3815) üzenetére


Psychonaut
addikt

Vintage:
Vintage SG-nek más hangolókulcsai vannak, mint a V100-nak. (V100-é normális fém) ;)
Epi vs. Vintage - te döntésed, bár én speciel lesz*rom, mennyire jó nevű a gitárom, inkább szóljon jól (ez mondjuk próba nélkül nem fog kiderülni). Nem tudom, hogy szól az Epi, de ha jobban, mint a Vintage, akkor egyértelműen azt vedd.

Epi/Les Paul forma:
20 feletti bundokat a felsőbb húrokon
Felsőbb húrok=alsóbb húrok? (mélyebbek?)

Ja, amúgy: V100-ban tudtommal semmin nem spóroltak, V99 viszont erősen tűzifa kategóriás.

SZERK: ja, és megvan a Front of Stage jegyem a június 8-i prágai Slash koncertre. :))

[ Szerkesztve ]

(#3820) Daweee válasza Psychonaut (#3819) üzenetére


Daweee
őstag

Nem tudom, nekem ugyan olyannak tűnik képek alapján :F A fogóról beszélek, nem a szerkezetről. De ha te mondod azt hogy jók, (ergo aki látott már ilyet élőben is :D ) akkor oké :K

Hangzásban nem tudtam összehasonlítani a Vintage-ot meg az Epi-t, lévén eleve nem volt Vintage LP, de végül is a Wilkinsok pickupokat jónak mondják, nem hiszem hogy hangzásban túlságosan alul maradna, inkább maga a test kidolgozása ami érdekelne.

felsőbb=mélyebb, mert fölfelé kell nyúlni értük :D de lehet az is benne volt ebben a mutatványban, hogy bal kézzel kellett próbálkoznom.

Anno mi is néztük a Slash koncerteket, de aztán arra jutottunk hogy k. drága lenne :( Nektek mennyibe lesz kb?

(#3908) Daweee válasza Psychonaut (#3906) üzenetére


Daweee
őstag

Én amúgy most egyre inkább a CS felé húzok, a TSB-n nincsenek olyan vízszintes csíkok, nélkülük meg olyan üres az alja szerintem. A régi TSB-k néztek ki jól...
Amúgy meg a műanyag kulcsok előbb utóbb nálam cserések lesznek, és ahogy néztem, 15K fölött van egy normális készlet + ki tudja mennyi a beszerelés, meg a minőségbeli ingadozás is egyre jobban aggaszt, ahogy tudom vietnami gyártmányok, nem szeretem a 80K-s zsákbamacskát, na... Másrészről viszont az Epi-nél elszálltak az árak, egy laza 20assal drágább lett minden, 135öt már végképp nem fogok fizetni egy ugyancsak távol keleten (kínában) összerakott Standardért...
Miért nem tud senki olcsó és jó Les Pault gyártani? :D :(

PS: Csak nekem tűnik úgy, hogy a TSB-nek nagyobb durungja van a nyak illesztésnél, vagy csak Photoshop fail? :F

[ Szerkesztve ]

(#3912) Daweee válasza Szten Márs (#3911) üzenetére


Daweee
őstag

Végülis a Vintage is egy az egyben ugyan az mint a Gibson, csak hegyesebb a szarva, meg a feje nyilvánvalóan más. Az Epi az a cég a Gibsonon kívül akinek megvan 100%ig a licensz a formára, de a többiek sincsenek számottevően lemaradva. Sokan mondják, hogy hangzásban talán még jobb is a Vintage mint a Standard Epi, hála a Wilkinson pickupoknak, ellenben az Epi megbízhatóbb összeszerelési minőségben - de attól még ő is kínai - picit szebb festésekben van, és nagyobb a presztízsértéke is, ez tény. Összességében a kulcs-cserét meg mindent beleszámítva eljutottam oda, hogy talán mégis megéri a 115ezret, erre most felemelték mindenhol 20 ezerrel az Epiket, ez így már mindenképp sok, és nem hiszem hogy hamar visszaesik a régi szintre, szóval végül is csak maradok a Vintage-nál minden valószínűség szerint, mert azért csak a hangzás a legfontosabb, abban pedig hozza a szintet, és az sem épp utolsó szempont, hogy olcsóbb 55 ezerrel mint a Standard Epi.

(#3913) Szten Márs válasza Daweee (#3912) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Én mondjuk 125-ért látom az Epi Standard Les Pault, nem 135-ért, de hát ez sem épp olcsó. Amúgy az érzelmi értékről beszéltem inkább, mint a valósról, ha esetleg ilyenről esetedben van mit beszélni.

(#3928) Womb válasza Daweee (#3912) üzenetére


Womb
senior tag

nyugodtan maradj a vintage-nél, árkategóriájában nem találsz jobb kópiát.
az epi standard sem hozza azt ami a vintage.

(#3936) Womb válasza Daweee (#3929) üzenetére


Womb
senior tag

személyes kipróbálás.
balkezesben nem sok a választék, ezért sokat nem kellett meghallgatnom.
a v100-as még tavaly próbálgattam, meglepően hozta azt a torkos les paul szandot.
az akkor még 100e körül tetszelgő epi standard is szépen szólt, de nem éreztem benne azt a dögöt, mint a v100-asban.szerintem a különbség már simán,erősítés nélkül, akusztikusan is érezhető.
amúgy nincs les paul gitárom, mert nem nekem találták se a formát, sem a komfortját.
de mindig próbálgatok ezt- azt, mivel kevés balos cucc van itthon, ezért meglesem azokat ami fellelhető.

(#4067) Daweee válasza Szten Márs (#4064) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem a Strato elég jó kezdéshez, relatíve vékony nyak jó elérhetőséggel a 17 feletti régiókban is, nem is dög nehéz, "vandeminek" tremoló is van rajta ami garantáltan elveszi a kedvet a további próbálkozásoktól miután kettőt rántasz és szana szét hangolódik az egész, meg amúgy is megtanulsz küzdeni a gitárral, amikor a középső hangszedőbe állandóan beleakad a pengetőd (csavarhúzóval orvosolható) vagy amikor nem tudod a magas E húrt denfelni a lehetetlen hangerőpoti miatt, amikor megtanulsz óvatosan akkordot pengetni hogy ne csapd le minden második húzással a pickupváltót, és hasonló nüanszok, melyek után felüdülés lesz egy szép napon valami ÚJ :D De persze ezek a dolgok eleinte fel se tűnnek, meg amúgy is alapelvem hogy a gitár esetében nincs lehetetlen, csak kevés gyakorlás.
Amúgy meg ebben az árkategóriában nem is találni más értelmeset mint Stratót, mert vannak otromba LP-nek csúfolt copy-k meg "floyd rose"-os superstratok, de valahogy egyik sem túl bizalomgerjesztő számomra. A Fenderek meg direkt a költséghatékonyság jegyében születtek, nézz csak rá a Tele végletekig letisztult formájára, de akár a stratra is. Ma a strat az ügyeletes olcsógitár, mindenki ezt másolja legszívesebben, viszont ugye a minőség ami a nagy kérdés sokszor, azt mondom hogy a Squier-eknél jobbat nem találsz alsó kategóriában, bár ezt lehet hogy csak az alulinformáltság mondatja velem, ami másoknál az olcsó LP=Epi képletet jelenti. Szóval egy Affinityvel nem nyúlhatsz mellé, csak épp kicsit túlnövi a keretet pláne ha még erősítő is kéne hozzá... Viszont adott esetben a Bullet sem rossz.

Psychonaut: Grat, durván néz ki, irigyelve vagy ;] az enyém még messze jár... :U látom koptatólap nem maradt fent sokáig, helyes :D Amúgy mikori gyártmány? Kidolgozás minőségével meg vagy elégedve? elsősorban bundok és berakások viszonylatában. Kulcsokról vélemény?

PS: Bocs a furcsa, összeszedetlen, szétcsúszott megfogalmazásokért, késő van és én sem vagyok teljesen magamnál, most az egyszer nézzétek el plz ;]

(#4201) Psychonaut válasza Eastman (#4197) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ú, az tök zsír lenne! :K

Szten: ja, én csak a formára értettem, hogy nem teljesen Les Paul. A Vintage meg az Epi (meg még páran, japánok főleg [Hondo]) az teljesen LP forma.

(#4203) Szten Márs válasza Psychonaut (#4201) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Az Epi természetes, hogy az, hisz' a Gibson tulajdonában van, így rendelkezik a licensszel. A Vintagenál néhány kezelőszerv nem teljesen ugyanott, vagy ugyanúgy van emlékeim szerint, és mintha amúgy sem lenne teljesen ugyanolyan, bár teljesen nem vagyok biztos benne, most utánanézni meg lusta vagyok :B

Szerk: közben megelőztek. :)

[ Szerkesztve ]

(#4211) Szten Márs válasza Psychonaut (#4207) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Tudtommal az Epi-n meg a Gibsonon kívül teljes körű licensze egyik gyártónak sincs. Apróságokban eltérnek, néha vannak lelkes perek (mint a PRS esetében, amit ugye beperelt a Gibson, bár az amerikai cég, nem japán), és elvannak :) Anyavállalati viszonyban tuti nincs egyik sem a Gibsonnal.

Személy szerint, én, ha LP-szerű gitárról van szó, még emberi árban, ebbe vagyok szerelmes: [link]
[link]

(#4214) Szten Márs válasza Eastman (#4212) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Azért nem hiszem, hogy az Epi-n kívül más LP formájú és emberi árú gitárok egytől-egyig tüzifák lennének.

(#4687) magno


magno
csendes tag

Üdv.

Mivel már több mint 1 éve megvan az Epiphone les paul custom gitárom gondoltam leírom mit tapasztaltam eddig ezzel a kínai cuccal. Egy dolgot leszögezek ha nincs elrontva a bundozása akkor bitang jó gitár (és hála az égnek a kis kínaiak ezt a darabot nem rontották el) minden más tekintetben értem ezalatt a hardvereket az utolsó csavarig egy nagy fos. Első nekifutásra a bridge hangszedő csere alap dolog ilyen gitárnál. Dimarzio D-activator X mellett döntöttem és nem is bántam meg. (mielőtt kérdezné bárki nem szeretem az aktív hangszedőket habár lehet egyszer ráfanyalodok :D). Eddig meg is volt a dolog aztán nézegettem a hidat a pickup kereteket a stopbar-t és gondoltam kicserélem. Mert olyan volt ha hozzáértél letörölhetetlenül rajta maradt minden ujjlenyomat hát jó minőség na. Meg is rendeltem a cuccot japán Gotoh került rá sajna készletben csak whitworth menetes csavar volt a stopbar mellé így hát pluszba kapásból rendelnem kellett mellé metrikus stopbar csavarokat mondom sebaj. Akkor jöjjön a pickup keret csere megrendeltem szabványos usa gibson cucc csakhogy nem jó rá teljesen nem lehet kicserélni ugyanis az epi picit nagyobb kereteket rak a les paul-okra mint a szabvány méret és a keret tartó csavarokkal dettó ugyanez a helyzet. Egyszerűen beszerezhetetlen ilyen méretű fekete csavar a keretekhez ami jó lenne az epi gitárhoz. Sebaj marad a vékony szar a gitáron és megjegyzem az usa cucc kb 3x masszívabb anyagból van. Ezek után ki akartam cserélni fehérre switchcraft -on a kis kupakot. Rendeltem az allparts-tól oda volt írva jó az import epi-khez.
Nem volt jó :(( . M3-as volt a mérete de ezek a nyomorékok M3.5-ös switchcraft-ot raktak bele amihez menetfúrót kb olyan szerezni mintha tűt keresnénk tudjátok. Mindegy egyik ismerősömtől tudtam szerezni megcsináltam a kupakot. Mivel sokat használom a gitárt koncerteken meg itthon mindíg is zavart a két hangszedő hangerő potija. Konkrétan nem zárt rendesen és eleve szarul emelte a hangot. Vettem usa CTS potikat bele. Ami szabvány méret. Naná hogy a gyári potik valami szintén lehetetlen kínai M akárhányas már meg sem mondom fejből méretű volt megnéztem tolómérővel mindegy. A potik cseréjéhez meg kellett szépen fúrnom a gitárt hála istennek sokat nem kb 1mm-ert de azért óvatos procedúra volt :D. Ja és akkor még nem beszéltem arról hogy gyakorlatilag széthullott a jack dugó rajta ezt is cseréltem Kluson-ra mert a gyári egyszerűen hibás volt hiába húztam meg 180x mindíg szétesett. És pluszba nut csere el van rontva nem lehet miatta beállítani a hidat rendesen. A gyárba a rizszabáló túlságosan bereszelte az A húrnál. Ugyan ki lehetne tölteni műgyantával és újra reszelni de eleve szar anyagból van mindegy csere. Ja persze a gyári epi potméter kupakok nem jók erre a potikra mert ez szabvány Gibson méret majd veszek rá. Meg még egy első hangszedő csere lesz és 2db push-pull poti tónusra de azt majd később mert most hiánycikk hajrá hungarisztán :D. Mindezektől eltekintve maga a test és a hangja ultra jó de ezek miatt közel nem ér 160 ezret. Mezzo-ból van messziről kiszúrom a hamis epi-ket tele van velük a net mielőtt megkérdezné valaki ezt is hogy nem hamisat vettem-é. Jelentem nem :) . És még gondolkozok a switchcraft cseréjén mert ez sem valami aduász plusz satus vágós hangolókulcsokon. Mire meg lesz minden picivel több lesz mint 300 ezer. Most ugye felmerül a kérdés akkor miért nem vettem Gibson-t. Mert nemtudtam hogy ez ilyen. De tuti a következő gitárom Gibson lesz.

Dimarzio d-activator-x bridge
Gotoh (japan) Tailpiece (gold)
Gotoh (japan) Bridge (gold)
Kluson 6.3 Deluxe Mono Output Jack
(Német gyártású extra erős ezüstözött érintkezőjű csatlakozó, vékony fekete bakelit elválasztó)
CTS (usa) hangerő potméterek - amúgy sokkal jobban szól vele a gitár mint a gyári szarral
Dunlop (usa) hevederzár
Gyári epiphone les paul keménytok
Planet Waves (usa) bőr heveder

és ami még hátravan

Dimarzio d-activator neck
Graptech Tusq nut
Planet Waves Satus vágós hangolókulcsok (gold)
CTS (usa) hangszín potméterek (PUSH-PULL) felezhető - hiánycikk
Gibson (usa) potméter sapkák (fémbetétes)

Jó gitárolást ;)

[ Szerkesztve ]

forever hardcore

(#4690) Szten Márs válasza magno (#4687) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Wow, köszönjük a kimerítő "élmény"beszámolót. Érdekes tapasztalatok ezek, de nagyon jó, hogy idekerültek :K
Azért is kemény ez az egész, mert az Epi Les Paul Custom azért az Epiphone csúcsmodelljei közül való elég rendesen... nem egy Epi Les Paul Studio de még csak nem is Standard, hanem egy Custom, amiről én azt gondolnám, hogy azért rendesen össze van rakva minden téren.

[ Szerkesztve ]

(#4692) magno válasza Szten Márs (#4690) üzenetére


magno
csendes tag

Nos igen azért érdekes a dolog mert ugye a koreai szériák még 2004 előttről állítólag hardveresen jobb minőségűek voltak, és mióta kínában készülnek elég nagy a minőségi szórás. Van egy 2007-es Epi les paul studióm is. Azon pl a hardverek teljesen jók krómozott és nem kopik nem marad rajta ujjlenyomat (mondjuk a potik ugyanolyan rosszak :D). A nut is jó a jack soha nem esett szét viszont cserébe a 14-15-ös bund rossz síkba kéne csiszolni de végül is ez orvosolható probléma. Tehát itt is az jön be hogy minőségi szórás. Valamiért az aranyozott szerelékekkel gondban vannak :D az Epi-nél. Mondjuk a Gotoh cuccok amiket felraktam az minőség a köbön. Ennél feljebb már csak a Graphtech resomax meg stringsaver hídjai vannak. De megéri cserélni a gyári cuccokat mert könnyebben is lehet intonációt állítani és nem akasztja meg a húrt a saddle mert olyan kiképzése van hogy éppen hogy csak beleül a húr és ez jót tett a hangkitartásnak is.

Eastman kérdésére válaszolva: minden arany rajta persze kivéve a potik meg a jack de a gyári poti se volt arany színű viszont a jack az igen de nem izgat hogy az nem arany nem látszik igazán. Azt hiszem 2db custom széria volt amin ezüst színűek a hardverek az egyik a limitált custom chrome a másik a szintén limitált silverburst az összes többi custom amit gyártanak csak arany a hardverrel készül ugyanúgy ahogy a Gibson-nál.

Volt nálam Epi standard is egy vintage sunburst és ott pl szépen belereszeltek a 21-es bundba de ez csak esztétikai hiba volt minden más jó volt rajta. Egyszerűen ki kell fogni egy jó darabot. Ezzel viszont csak egy a gond hogy amennyibe kerül mondjuk egy Custom azért már elvárható lenne hogy ne kelljen a szerencsére bízni hogy jó darabot hoznak-e vagy sem mert készleten meg nem nagyon tart senki. Tehát nem tudod megnézni csak mikor már megrendelted és elmész érte a boltba. Ha kiszámolom hogy mennyibe került a gitár plusz amit még ráköltöttem meg amit fogok akkor azért már bőven kaptam volna egy LTD Ec1000-est amin eleve Graphtech hardverek vannak Earvana nut és satus kulcsok. Tehát a formát fizetjük meg és nem a minőséget az Epi-nél és ki is használják. Lehet hogy ez a feeling nincs meg egy LTD-ben (még nem próbáltam) pl mert vékonyabb a nyaka nem 1960 slim taper más a teste vékonyabb sokkal stb stb...de lehet hogy megvan. Nem mondom hogy megbántam mert nagyon jó gitár minden más téren igazi les paul feeling és szerencsére hasonlítási alapom volt mert járt nálam 2 db Gibson les paul is pár éve. Jó gitárok voltak :D

Jó gitárolást ;)

forever hardcore

(#4992) Eastman válasza Psychonaut (#4991) üzenetére


Eastman
őstag

Ahogy ismerlek, végigjárod a Vintage, Epi, Gibson létrát. :)

Szerk: Írtam Zepp --> Santanahoz...

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#4993) Szten Márs válasza Eastman (#4992) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Szerintem a Vintage után az Epi létrafokot nyugodtan ki lehet hagyni...

Psychonaut: De tényleg, nem vagyok benne biztos, hogy megérné a csere. Agyondícsérni nem szokás az Epiket, nemrég írt is valaki az egyik legdrágább Epi LP-ről, és az összeszerelési minősége az írás alapján igencsak gány volt. Lehet mindjárt meg is keresem.

[ Szerkesztve ]

(#5000) Eastman válasza Szten Márs (#4993) üzenetére


Eastman
őstag

Mondjuk egy 20-30 éves Epi Les Paul elférne itt a szobámban. ;)

Szerk:

5000 !!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :))

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5006) Daweee válasza Psychonaut (#4991) üzenetére


Daweee
őstag

Szerintem is hülyeség az Epi, nem tud annyival többet, tapasztalt zenész nem érezte jobbnak az Epi Customot a V100-nál, ajánlom figyelmedbe a Hangmester Vintage topicjában Sabbat.D. korábbi hozzászólásait. (az ő V100a került most barátomhoz) Gibson előtt a lépcsőfok max a jó japán kópiák irányába vezethet, de balosban még az E-bay-en is úgy kell vadászni rá, szóval... jobban jársz ha a Vintage-t moddolgatod amíg nincs félmillád egy Gibson Standardra :D

(#5166) Szten Márs válasza alienpapa (#5164) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Egy Gibson LP és az általad említett Epiphone között a forma a hasonlóság... minden egyéb téren akkora a különbség mint egy kétütemű Trabant, meg egy jobbféle Astin Martin között. Nem hiszem, hogy túlzás lenne. Szóval a Gibson LP teszt és a Gibson tesztben hallott hang nem túlzottan releváns most a gitárvásárlásnál, ha az Epi meg a Cort közül választhatsz...

[ Szerkesztve ]

(#5446) Eastman válasza Szten Márs (#5444) üzenetére


Eastman
őstag

Tudom, hogy Cort-fan vagy, de kíváncsi lennék, hogy hogyan látod az Epiphone-t. Egy mini teszt, ha benne vagy. Mi szól a Cort mellett és mi az Epi mellett?

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#5718) Womb válasza X2N (#5716) üzenetére


Womb
senior tag

Miért kell "stúdiós" felvétel?
Mit árul el nekünk a stúdiós felvétel? Semmit.
Leülsz, meghallgatod natúr, meghallgatot erősítővel, és mindent elmond magáról a gitár.

Az a harci helyzet, hogy az a V100, amit hirdetnek, valóban jó ár/minőségnek számít a kategóriájában, de az a bizonyos limitált Epi standard, bizony jobb egy jó utcahosszal.
Régi koreai gyártás, minőségibb mahagóni fa, és a jávor top, ami bizony nem photoflame, meg furnér, nagyságrendekkel főlé a V100 fölé emeli.
Nem csak dörmög, hanem csilingel is, meg orrosan röfög, ha kell.
Persze nem Gibson, de már erősen megközelíti a hasonszőrű japán kopikat.

Az 50wattot, gondolom csövesben értetted.
Amúgy jól szóltál :)

szerk: Ööö... egy kicsit kioktatónak hathat az írásom, nem annak szántam ám :R

[ Szerkesztve ]

(#6170) Womb válasza Atticus85 (#6167) üzenetére


Womb
senior tag

Próbáld ki, ha tetszik.
Előtte azért mélyülj el, a Hangmester Epiphone topikjában, mert állítólag igen sok hamis epi gitár létezik, és itthon is van belőle nem kevés.

(#6527) Eastman válasza Bencsizy (#6526) üzenetére


Eastman
őstag

Nem gond. Teszi a dolgát az Epi 100? Szereted?

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#6572) XCorey válasza Psychonaut (#6570) üzenetére


XCorey
csendes tag

Igen,hallottam,hogy a Les Paulok hangja kárpótol a kényelmessége miatt,és hogy nem érdemes Epiphone-ba venni,mert a Vintage V100-asnak szebb hangja van,mint az Epi Lp-nek

(#6573) Psychonaut válasza atidzsiforc (#6571) üzenetére


Psychonaut
addikt

Ez egy jo kerdes, sajnos nem probaltam meg. Szerintem az mar nem szolhat rosszul - az olcso Epikrol (LP Special szeria) viszont jot meg nem igazan hallottam.

XCorey: kerdes, hogy melyik Epi LP-nel van szebb hangja - mert van nekik jopar. Peldaul az Epiphone Les Paul Standardrol jokat olvastam (ujonnan 130 korul, hasznaltan szerintem beleferhet 100-ba). De az nem kerdeses, hogy a V100 jol szol, nagyon jol. Bar szoras itt is van (kinai, mit lehet tenni), szoval erdemes szemelyesen kiprobalni elotte (ez egyebkent is ajanlott).

(#6574) Printszkrín válasza XCorey (#6572) üzenetére


Printszkrín
senior tag

Na most ez így nem igaz!
Mármint, hogy "nem érdemes Epiphone-ba venni,mert a Vintage V100-asnak
szebb hangja van,mint az Epi Lp-nek"

Fogalmazzunk úgy, hogy ár-érték arányban a V100 jobb abban az árban
mint az Epi. Ha 100e Ft.-ban gondolkodunk. A Epinek azért vannak sokkal
komolyabb gitárjai is mint a V100, de azok jóval többe kerülnek.

Amikor az állatkertben az elefánt mogyorót dobál neked, ideje diétáznod!

(#6586) XCorey


XCorey
csendes tag

megnézzük.Az SG-ket nézeget még,most láttam valami EPIPHONE TONY IOMMI SG-ét.Ez miben különbözhet a hagyományos Epi,illetve Vintage SG-éktől?

(#6623) XCorey


XCorey
csendes tag

Ma fogtam a kezembe egy pár fadarabot :)

A mai napon kipróbáltam 5 gitárt.Sajnos nem találtam a Cort m520,m600,és KX1Q közül egyiket se a boltba :(
Először egy Epiphone Sg G 400-ast próbáltam ki.Annyira nem szólt rosszul,kíváncsi voltam,hogy milyen a Les Paulokhoz képest,az igaz,hogy egy picit zúzósabb,de nekem ez kevésnek tűnt még.Kipróbáltam egy Weston Les Paul gitárt,meg egy Vintage V100-ast,hát ez a két gitár se győzött meg.Aztán a kezembe adott a csávó egy Esp/Ltd Viper 50-es gitárt.Na abba már volt kraft rendesen.Nagyon erős hangja volt torzítva,és tisztán is szépen szólt,nagyon ütős hangja volt torzítva,az tetszett.Utána észrevettem,hogy van a boltba Cort KX-5-öt.Na ez egy gyönyörű,csillogós gitár,annyira nem volt rossz,de ez se tudta felülmúlni a Viper-t,a push/pull miatt próbáltam ki,de az se adott elég okot rá,hogy ez az a hangzás amit keresek.A végén amikor mentem elfele a hangszerboltból,mutatja az eladó,hogy itt van még az Epiphone Goth G 400-as gitár,hogy azt is érdemes kipróbálni,van rajta egy bizonyos GT kill pot,ami ilyen rugósan működik,ha azt nyomogatjuk akkor megszakítja a jelet,meg volt valami cimke a hátoldalán valami Gábor nem tudom ki,hangszerész erről magyarázott még az eladó.Bánom,hogy nem próbáltam ki.Na majd legközelebb.Kíváncsi vagyok milyen véleménnyel vannak erről a gitárról.
A Les Paul-októl azis el vette a kedvemet még,hogy amikor játszottam rajta ülve,még egy kicsit rá kellett tartanom a gitárra,mert a csúszott volna lefele,amolyan "farnehéz" gitár.
Ez az ESP/LTD Viprt 50,eddig ez a nyerő hangzásra,csak kicsit furán néz ki az,hogy kicsit megvan nyújtva az alja.Osztálytársamnak van egy Omen 6 extreme gitárja,na az volt még aminek szintén nem rossz hangja volt számomra.Még kipróbálom az Epi Goth G 400-ast,és eldől,hogy a Viper,Goth G400-as,vagy az Omen 6 extreme közül melyiket veszem meg.

[ Szerkesztve ]

(#7426) matyi94 válasza izomhod (#7416) üzenetére


matyi94
senior tag

Ezek jobbak, mint az általad megjelölt árkategóriába tartozó Sd-k. Én innen vettem single coilokat a sztratómba, haverom pedig a két felső classic szériásat egy Epi custom Lp-be. Nagyon meggyőző a hangjuk és a szállítás is egész gyors, a vevőszolgálat pedig korrekt.

Legyen szép napod!

(#7427) izomhod válasza matyi94 (#7426) üzenetére


izomhod
senior tag

csekkolom

nem nagyon vágom a témát még

http://irongear.co.uk/irongear_018.htm
ez humbucker, az tuti, 2*6 érzékelővel

http://irongear.co.uk/irongear_014.htm ez micsoda? ezen csak 1*6 kis érzékelő van, ez single coil?

és ez?

lehet ezeket keverni?

a gityóba, amibe most nézem, 2 dupla kell, epi lespaul

köszi

[ Szerkesztve ]

(#7653) Plazmacucci válasza Womb (#7650) üzenetére


Plazmacucci
félisten

Játszottam cube60-on sokat, fos gitárral sem sípolt be, nemhogy magába, nagy hangerő ide vagy oda. A 20-nak sem kéne.
De ha te mondod, akkor biztos, hogy a minőségi epi hangszedője hibátlan, és az erősítő a ludas ;)

[ Szerkesztve ]

Vissza kell vinnem pár kazettát.

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.