Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2751) brazso


brazso
tag

Csak hogy legyen egy awk-os alternativa is a feladatra, ime:

cat portage.txt | gawk '/..*/ { for (i=1; i<=NF; i++) { if (system(''wget '' $i) == 0) break; } }'

Ez már csak gawk-kal fut le, sima awk-ban nem létezik a system függvény. Veszi a bemenet nem üres sorait, majd lekéri a sor első oszlopában található url cimet és megpróbálja azt letölteni. Ha sikerült megy a következő sorra, egyébként a sor következő oszlopát veszi.

A cat felesleges.
gawk '/..*/ { for (i=1; i<=NF; i++) { if (system(''wget '' $i) == 0) break; } }' portage.txt

[Szerkesztve]

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2752) Sipi válasza brazso (#2751) üzenetére


Sipi
addikt

Huhh, ez tökéletesen működik! Szuper!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2753) dr_strange válasza Sipi (#2752) üzenetére


dr_strange
senior tag

igen, elegáns

python metódusnak egy előnye lenne, hogy hordozható, gawk és wget windowson nem biztos, hogy van (igaz, python sem mindenütt:) )

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2754) Sipi válasza dr_strange (#2753) üzenetére


Sipi
addikt

A GNU alapprogramjai megvannak Windows-ra is. Valamiféle awk és wget tutira, réges-régen használtam.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2755) escie válasza dr_strange (#2720) üzenetére


escie
őstag

egyetértek. :U
a python-t szintén meg kéne tanulnom, bele is kezdtem, de most elsodródtam tőle, mert a c és az assembly mellet már sok lenne...

igazából, ez a két nagy lelkiismeretfurdalásom, a python és az awk...
illene legalább alapszinten tudni...

I'm back, baby!

(#2756) dr_strange válasza escie (#2755) üzenetére


dr_strange
senior tag

ha ez megnyugtat, én csak a pythont tudom, alapszinten... (igaz, nem is tanulom/tam iskolában)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2757) Sipi


Sipi
addikt

Új, totál béta baselayout jelent meg. Ha valaki mindenképpen fel akarja rakni, lelke rajta, de ne felejtse el utána egyből az rc-update parancsot kiadni! Ezek után pedig átnézni az init.d teljes tartalmát - nálam pár fájlról eltűnt a futtatási jog. A /etc/rc.conf-ból eltűnt az xdm változó, átkerült a conf.d/xdm-be. A /etc/rc fájlt pedig alaposan át kell böngészni, mert jópár új dolog került bele.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2758) Proci85


Proci85
senior tag

kde-ben egy ideje nem megy a jobb katt-ikonok elrendezése-rácsponthoz igazitás..mintha be sem kapcsolnám,semmit nem csinál. Én meg nem tudom olyan szépen belőni a helyüket, annyira kényelmes volt. Más is tapasztalt ilyet? 2006.1-es gentoo. Kde 3.5.2

(#2759) dr_strange válasza Proci85 (#2758) üzenetére


dr_strange
senior tag

sajna nem tudom, kevés ikont használok, azt is GNOME-on ;-)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2760) Batman válasza Sipi (#2757) üzenetére


Batman
őstag

Akkor ezt inkabb meg nem rakom fel, kösz mailt most probálom feltenni a csomagot.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2761) Sipi


Sipi
addikt

Fenébe, segítség... Azt kellene csinálnom, hogy adott könyvtár minden fájlján végrehajtani egy műveletet. Annyira béna vagyok, hogy bash szkriptben sem tudom megírni. :(

Valami for i in XXX ; do ''utasitas'' ; done az alakja, de nem tudom, mit tegyek az XXX-be, hogy a könyvtár összes fájlját jelentse.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2762) Sipi válasza Sipi (#2761) üzenetére


Sipi
addikt

Na jó, sikerül alkotnom valami randaságot, már megvan. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2763) Batman


Batman
őstag

Hali!

Amarokban kelleni kis felvilágosítás, ha sima userként indítom el és akarok rajta különböző scripteket használni, letölteni még le is tudom és telepíteni, de mikor el akarom idítani a köv üzenetet adja.

The script ''xy'' exited with error code: 255

Kipróbáltam root-ként indítva az amarokot és úgy hiba nélkül fut, tehát valami jogosultság beli probléma lehet d emég nem jöttem rá , hogy mire kellene neki jog.

üdv

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2764) Sianis


Sianis
addikt

Hi!

Csak meggyűlik a bajom a Gnome-mal. :( Ha nem FAT fájlrendszert akarok csatolni USB-n keresztül ( NTFS, EXT3 ) egyszerűen nem engedi, hogy az aktuális felhasználó olvashassa, esetleg írhassa azokat. Most írjak egy bejegyzést az fstab-ba, hogy hogyan mountolja az adott eszközt? Működne ez?

Sianis

(#2765) Sipi válasza Sianis (#2764) üzenetére


Sipi
addikt

Hehe, nekem is ez a bajom. Igaz, én NTFS és UDF rendszerrel tapasztaltam. Nem a Gnome hibája - KDE alatt is ilyen.
Úgy néztem, a pmount az oka. Halvány gőzöm sincs, hogy működik, túl automatikus lett, de szerintem az a gond, hogy nem a pmount-halt hívja meg. Ez utóbbi a hal alapján osztaná ki a beállításokat, míg a pmount a fene tudja, honnan veszi.
Nem tudom, mit lehet kezdeni vele. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2766) Sianis válasza Sipi (#2765) üzenetére


Sianis
addikt

Fejem az olyan, mint egy lufi. Valamit muszály kezdeni mostmár...nem tudom, hogy kinek írjak...de írni fogok. Először szerintem a Gentoo Forums-ra. Köszi, hogy felvilágosítottál a hibáról.

Sianis

(#2767) Batman


Batman
őstag

Rajtam kívül senki nem használ amarokot?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2768) Sipi válasza Batman (#2767) üzenetére


Sipi
addikt

Elvileg én igen. (Bár vagy egy hónapja nem hallgattam zenét.)
Tegnap elindítottam, semmi gondom nem volt. Gőzöm nincs, mi a hiba. Esetleg nincs futtatási flag a fájlokon, vagy a könyvtáron, ahova menti a scripteket...
Nekem ilyen hibám sosem volt.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2769) Batman válasza Sipi (#2768) üzenetére


Batman
őstag

Próbálgattam, hogy jogokat adtam az amaork könyvtáraira , de nem ment úgy sem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2770) escie válasza Batman (#2763) üzenetére


escie
őstag

annak az exitcode-nak biztos megvan valahol a feloldása.

nekem az összes gondomat az okozta az amarokkal, mikor megpróbált leindexelni olyan fájlt, aminek ''nem jó a neve''. nem emlékszem már, mi volt a konkrét gond, talán ékezetes, vagy speckarakteres fájlnév...
nem ez a gond nálad? biztos van valami logja is, amiben leírja, mi a baj...

nálam olyan kellemetlen volt a probléma, hogy nem is használom az amarokot, mert a fájljaim fele nem felelt meg neki. pedig remek kis app...

I'm back, baby!

(#2771) Batman válasza escie (#2770) üzenetére


Batman
őstag

Az albumokkal semmi baja, a letöltött scriptekkel van valami, keresgéltem neten de nem találtam rá megoldást.
Ha megtudnán nézni, valahogy hogy melyik fájlal van baja az sokat segíteni, de hibaleírásban nem szerepel, logot nem találtam ....

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2772) Sipi válasza Batman (#2771) üzenetére


Sipi
addikt

Azt csak meg tudod állapítani, melyik script nem indul. Utána megnézed a home-odban, valszeg valahol .kde/share/apps/amarok-ban tárolja a szkripteket is. A könyvtárnak legyen futtatási/belépési joga, és természetesen a szkriptnek is! Kézzel is próbálhatod indítani, valamit csak kiír, mit hiányol.
X-es hibák a home-ban, a .xsession-errors fájlban szoktak lenni, bár nem mind.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2773) Batman válasza Sipi (#2772) üzenetére


Batman
őstag

Az összes letöltött scriptre hibát dob nem csak egyre , de csak user alatt routként mennek, kipróbáltam , hogy a home-ban az amarok könyvtárára 777-es jogokat adtam de azután sem ment.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2774) Sipi válasza Batman (#2773) üzenetére


Sipi
addikt

Tudom, hogy mindre. De egyszerűbb egyet megnézni, mint mindet.
A könyvtárra oké, hogy ezt adtad. De ellenőrizted, hogy a fájlok futtathatók? Futtasd őket (egyet) kézzel, hogy egyáltalán elindul-e, mit ír ki!

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2775) Sipi válasza Batman (#2773) üzenetére


Sipi
addikt

Esetleg: töröld cakompakk az amarok teljes konfig könyvtárát! (A home-ból.) Halvány gőzöm nincs, mitől van ez, számomra reprodukálhatatlan hiba. És a neten sem leltem semmit erről.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2776) Batman válasza Sipi (#2775) üzenetére


Batman
őstag

Én sem találtam neten semmit, szerintem leszedem az amarokot és midnen egyes bejegyzést ami hozzá tarozott konfig fájlok stb....
Majd felteszem újra, ez ilyen favágó módszer de talán beválik.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2777) Sipi válasza Batman (#2776) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem az amarokot magát nem kell bántanod, mert az alkalmazás dolgaihoz nem nyúl a user-telepített script. De felőlem... :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2778) Batman válasza Sipi (#2777) üzenetére


Batman
őstag

Eredménytelen!!

Mindent letöröltem amit csak találtam ujra raktam , inditaskor be kellet allítani par dolgot, majd utána megnéztem a script kezelőt , van pár script alapból fent azokat el tudom indítani és le is tudom állítani, csak azoknál adja ezt a hibát amiket én rakok fel.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2779) Sipi válasza Batman (#2778) üzenetére


Sipi
addikt

Egy ötlet: a home neked külön partíción van. Engedélyezve van ezen a partíción a dfuttatás? Pl. fstabban noexec kapcsoló nem egészséges. :)

És még egyszer: elindítottad kézzel? Megnézted kézzel a scripteket? Jók-e a jogai? Elindulnak, ha konzolból indítod őket?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2780) Ahhoj


Ahhoj
aktív tag

Hátha vágja valaki fejből ezeket, ha nem, akkor kénytlen leszek google-zni :)
a lényeg a különböző karakterkódolásokon van...
mit eredményez az, ha
- kernelben native language support utf8-ra teszem
- glibc-nek utf8 -as locale-t adok meg
- tehát melyik milyen területekért lesz konkrétan felelős?
- mi lesz ha ezeket keverem?
- mi van akkor ha glibc-nek adok meg utf8-as meg hagyományos iso-s locale-t is?
- hogy dönti el hogy melyiket használja, vagy hogy van ez?
- ha glibc-nek több különbözű nyelvet adok meg locale-nak (pl.: en_GB.UTF-8 és hu_HU.UTF-8 ), akkor ezek a különböző nyelvi dolgok mire jók? ennek konkrétan hol lesz eredménye? hol lehet állítani melyik legyen a preferált?
- miért van szükség egyes app-okknál unicode USE flag-re, míg másnál nem (vagy más nem is átmogatja?)
- nls USE flag pontosan mit is csinál?
- gettext nevű app pontosan mit csinál?

Ergó a nyelvi és karakterkódolási téren van teljesen káosz nálam, ha esetleg 1-2 linket tudna adni valaki ahol érdemben olvashatok erről, vagy vmi hasznossal tud szolgálni, annak nagyon hálás lennék.

(legutóbb volt olyanom rendszerben, hogy ha ékezetes betűt tartalmazó könyvtár volt valahol, akkor 'ls' listázásánál kérdőjelek voltak a kérdéses helyen, de ha tab-bal akartam kiegészíteni mondjuk 'rm'-et, és felsorolta a lehetőségeket, akkor rendesen kiírta ékezet betűt is... itt mi volt a hibás?)

(#2781) Sipi válasza Ahhoj (#2780) üzenetére


Sipi
addikt

A kerneles kódolás a fájlrendszeren megjelenített fájlnevekért felelős. Ha UTF8-ra teszed, a fájlok neveit Unicode-ban tárolja.

A glibc maga a rendszer. Az itteni kódolás adja meg, a rendszered mit használ, vagyis az összes program. (Bár pontosabban: nem a glibcnek adod meg, a glibc megadja, miket használhatsz. Ezután környezeti változók segítségével megadod, melyik kell, s az elindított programok ezen változókat olvassák, s döntik el, mi a lokál.)

Keverheted, mert semmi közük egymáshoz. :)
Ráadásul a kerneles csak azt adja meg, hog yha nincs egyéb rákényszerítve, akkor pl. utf8-ban tároljon. De egy távoli (pl. samba) fájlrendszernél úgyis más lesz a kódolás, ekkor csatolásnál valószínűleg megadod, hogyan kezelje. (Mert elég hülyén néznek ki az ISO-8859-1-ben tárolt Windows-os fájlnevek UTF8-ban megjelenítve.)

A glibcnek megadni ilyet-olyat... Ennek így nem sok értelme van. Ha telepíted, megadhatod, sőt, meg is kell adni az /etc/locale.gen fájlban, milyen lokálokat generáljon le. (Ha nem adod meg, mindent generál.) Ezután pl. az LC_ALL változóval mondod meg, mi legyen az összes lokál-beállítás. De ennek egy értéke lehet.

Ahol van Unicode USE flag, az _többnyire_ azt jelenti, hogy alapban nem ismeri, nem működik jól Unicode alatt, ezért ha ezt használsz, be kell kapcsolni, s végez némi varázslatot, hogy működjön. A legtöbb program a gettext, vagy hasonló kijelzési függvénykönyvtárat használja, ezeket nem érdekli, hogy Unicode vagy sem, csak megjelenít. Ha a gettext Unjcode-os, ő is tudni fogja.

Az nls a Native Language Support, arra való, hogy angolon kívül más nyelven is futtatható legyen. Igazság szerint semmi értelme kikapcsolni, ez is a gettext és társai egyik alapszolgáltatása.
A gettext alapvető ki/bemeneti (kijelzési) függvényeket tartalmaz.

Fájlok ékezetbajai MINDIG csatolási kódlap-problémát jelentenek. A kernelben érdemes az adott résznél mindent legalább modulba tenni, hogy ha pl. olyan vinyót kapsz, amin KOI8-as orosz kódolású fájlrendszer van, be tudja tölteni. De ez így még semmit sem jelent, ugyanis sok fájlrendszer SEMMIT sem árul el arról, hogy milyen kódolásban tárolja a fájlneveket. Ezért lehet szükség csatoláskor megadni a kódlapot.
rm kiegészítéskor azért írja ki jól, mert az ls az a kernelben lévő, csatoláskor megadott kódlapot használja, hogy a fájlneveket kiírja, de a kiegészítés már egy szimpla, gettextes program (a bash része), ez teljesen más módon jelenít meg.

Ökölszabályként elfogadható: nagy ívben szard le, ha csak annyi a baj, hogy a fájlnevek rosszul jelennek meg. Semmi köze a rendszerhez, ez csatolási probléma (vagy még inkább annak a *** szarfos fájlrendszernek a hibája). A géped összes kódolási, kijelzési, nyelvi dolgát a glibc által ismert, az LC_* változók által megadott lokál szabja meg.

Egy apró bevezető: [link]

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2782) Ahhoj válasza Sipi (#2781) üzenetére


Ahhoj
aktív tag

*végtelenül hálás smily* :)
na igen, most már minden sokkal tisztább :)
még egy utolsó: mi van akkor ha egy eleve nem is létezőt adtok meg kernelben?
és utf8 vagy utf-8? :D

[Szerkesztve]

(#2783) Sipi válasza Ahhoj (#2782) üzenetére


Sipi
addikt

Kernelben, ha nem olyat adsz meg, mint ami a felsorolásban látezik, visszavált egy defaultra. Ez vagy ISO-8859-1 (vagyis a latin1, kvázi angol abc), vagy ehhez hasonló.

Az /etc/locale.gen fájlban hu_HU.UTF-8 UTF-8 a helyes alak, ekkor generál 8 bites Unicode lokált. A lokál definíciója is ez, hu_HU.UTF-8, de adtam má rmeg véletlenül UTF8 alakban is. Elvileg ugyanaz, a ''hivatalos'' neve UTF-8. Még csak nem is kisbetűvel. :)

Az Xorg alatt vannak kavarok, ott furán értelmezi mind az UTF-8/UTF8/utf8 alakokat, ráadásul alapban magyarhoz nem is mindig ismer Unuicode-ot.
A /usr/share/X11/locale/locale.alias fájlba be kell írni kézzel két sort. Ez a fájl két részből áll, az első részt nem is veszi figyelembe, de menjünk biztosra. Ki kell keresned a hu_HU karakterláncot, és az itteni hu_HU sorok után beírni a következőt: hu_HU.utf8 hu_HU.UTF-8. Ez az első előfordulásnál, majd lesz egy hungarian ... hu_HU, az nem érdekes, és a végén meginegy hasonló sor, de itt hu_HU.utf8: hu_HU.UTF-8 az alak. (Plusz kettősponttal.)
Régebben hu_HU.utf8-at kellett megadni a glibc lokálnak, ezt az X nem ismerte. Most nekem már hu_HU.UTF-8 a glibc lokál (vagyis az LC_ALL értéke), ez lehetne a helyes, ezt az X is ismeri. Tehát elvileg nem kell a fenti locale.alias betoldósdi. Régebben kellett, ártani nem árt, ha esetleg rossz alakban adod meg a lokált. (Ha X alatt egy xkonzolból (konsole, xterm) elindítasz egy X-es programot, az kiírja, ha nem ismert a lokál. Ha nem ad hibát, nem kell beírni a fentieket, vagyis eleve jól adtad meg a glibc-nek, milyen lokál legyen.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2784) Sianis


Sianis
addikt

Hi!

KDE alatt megnyitnám az OpenOffice által támogatott fájljaimat, de OO.O indulása után azt írja, hogy a fájl nem létezik. OO.O-t rendesen indítva, megnyitva a fájlt működik a dolog. Mi lehet a gond?

Sianis

(#2785) Tele von Zsinór


Tele von Zsinór
őstag

Nem teljesen idevaló, de nem találtam neki jobb helyet:

Találtam egy E17 hátteret, ami kellene nekem jpg-be win háttérnek. Guglival nem találtam módot az ilyen irányú konverzióra. Valaki tud segíteni? Erről lenne szó: [link]
Köszi

(#2786) Sianis


Sianis
addikt

Szerintetek régi vinyókat be lehet úgy állítani, hogyha nincs rajtuk olvasás 5 perce akkor álljanak le? Pl: egy vinyón csak a portage lenne, de ha nincs használva akkor pszt. :)

Sianis

(#2787) Sipi válasza Sianis (#2786) üzenetére


Sipi
addikt

A hdparm -S (spindown) flagje jó lehet erre. Valószínűleg régi drive is támogatja.
Vagy ha szkriptben meg tudod írni, akkor a -y/-Y (standby/sleep) módot i sbe lehet kapcsolni. De ezt nem hiszem, hogy régi eszközök támogatják.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2788) escie


escie
őstag

nem ezt kereste valaki régebben? (talán Sianis...)
olvastam larrythecow-n, és eszembejutott...
[link]

most került a portage-ba...

I'm back, baby!

(#2789) Sianis válasza escie (#2788) üzenetére


Sianis
addikt

Na baszki. :) Bezárult a kör, lehet áttérni gentoo-ra notin is! :)

Haleluja! :)

Sianis

(#2790) escie válasza Sianis (#2789) üzenetére


escie
őstag

akkor jól emlékeztem. :)
felteszem én is, eléggé tetszetős, és ha jól értem, asztali-környezet független.

I'm back, baby!

(#2791) Sianis válasza escie (#2790) üzenetére


Sianis
addikt

Igen asztali-környezet függetlenség lenne a lényeg, Gnome - > nm-applet, KDE - > knetworkmanager. Érzékeli ha vezetékes hálózatot benyomod, rögtön DHCP-zik rá, valamint kezeli az összes vezetéknélküli hálózati titkosítást, azonosítást.

Kérdés: TFT-hez hogyan kell belőni a Xorg-ot? Gondolom vegyem ki az eddigi modeline-okat. Valami extra opció esetleg?

Sianis

(#2792) Sianis válasza Sianis (#2791) üzenetére


Sianis
addikt

Válasz: DPMS-t engedni kell, felbontást beállítani és kész.

Sianis

(#2793) Batman válasza Sianis (#2789) üzenetére


Batman
őstag

Hát én már lassan egy éve notebook-on használok gentoot és , enélkül is meglehetet csinálni, hogy ha bedugod a vezetékest akkor arra térjen át defaultból.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2794) Sianis válasza Batman (#2793) üzenetére


Sianis
addikt

Igen, de a NM sokkal szebben, egyszerűbben kezeli pl a WPA-PSK-s hálózatokat. Be lehet lőni enélkül is persze, de ha van eszköz rá, miért szenvedjek?

Sianis

(#2795) Sipi válasza Sianis (#2794) üzenetére


Sipi
addikt

Hm. Elkezdtem feltenni. Kell neki egy béta-maszkolt pam. Az is felment. Az már biztos, hogy a qingy-vel nem lehetett többé belépni (szerencsére mindig van egy qingy-mentes konzolom az F6-on, az beengedett). Úgyhogy kicsit még csiszolni kell a pam csomagon, utána jöhet a NetworkManager.
Ja, eme program pedig szokás szerint számomra telepíthetetlen. Direkt -gnome flaggel telepíteném, hátpersze, hogy elhasal a configure azon, hogy nincs gnome-panel. Na ja, meg is lepne, ha lenne... Valószínűleg azért kapcsoltam ki a gnome-támogatását, mert nincs fent... És nem is akarom, hogy legyen. Főleg, hogy a kb. 20 feldobandó gnome-csomag összesen azért kell, hogy a panelben egy apró ikon bent legyen. Ami egyébként is marha jól működik ám KDE alatt...

Tényleg, WEP hálózatokat kezel a wpa_supplicant?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2796) Sianis válasza Sipi (#2795) üzenetére


Sianis
addikt

WEP-et kezeli az iwconfig is. A wpa_supplicant a WPA, WPA-PSK-hoz kell.

Sianis

(#2797) Sipi válasza Sianis (#2796) üzenetére


Sipi
addikt

WEP-et kezeli az iwconfig is.
Höhö, és még mi? :D

Az a nagy-nagy bajom, hogy így, jelenlegi formájában a Linux kvázi totálisan alkalmatlan felhasználói szintű Wifi-kezelésre.
Nézd, az iwconfig jó a WEP-re. De ha átváltom a saját routerem WPA-ra, akkor már wpa_supplicant kell, amit ráadásul nerm is lehet könnyen állítani.
Ha odateszek egy usert a gép elé, soha a büdös életben nem tudja megoldani a csatlakozást. Első körben jó lenne egy GUI is, ami olyan, mint Windows alatt: scan for network, megtalál, katt, kapcsolódik. És sem a usert, sőt, igazság szerint engem sem érdekel, milyen titkosítást használ, ahhoz milyen program kell. A franc akar ezzel tökölni. Kapcsolódni akarok.
De nekem még szebb lenne, ha a Gentoo beépített hálókezelése menne. De ez sem megoldható: ha nem tudom előre, egy adott háló WEP vagy WPA, akkor a conf.d/net-ben sem tudom beállítani, hiszen két különböző programmal kell kezelni.

Jó lenne, ha működne normálisan legalább a NetworkManager, de ezzel a hülye dokkolóikonnal kikészít... Pedig totál jó lenne, hiszen az NM legnagyobb része háttérben futó, láthatatlan dolog, csak éppen nyomtak rá egy GUI-t is. Amiről akár le is mondanék (lévén nem akarom emiatt a fél gnome-ot felpakolni), de nem engedi.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2798) Sianis válasza Sipi (#2797) üzenetére


Sianis
addikt

Nálam ilyen problémák miatt nyerő WiFi ügyben az Ubuntu. Szépen felmegy a NetwokManager és kész. Innentől kezdve le van tudva a hálózati gond, mert bárhova megyek, menni fog a wifi, ha kódolt akkor azért, ha nem kódolt, akkor meg azért.

Sianis

(#2799) Sipi válasza Sianis (#2798) üzenetére


Sipi
addikt

Fölmenne nekem Gentoo-ra is, csak nem akartam hozzá fél Gnome-ot. De mindegy, akkor felrakom neki... Gondolom, Ubuntu alatt is úgy megy, hogy ha van Gnome-od, van NetworkManagered. KDE meg le van... A KDENetworkManagerhez NetworkManager kell (még jó :) ), ahhoz pedig Gnome. Höhö. :)

De ígéretes, hogy rendes init szkriptekkel oldották meg Gentoo alatt, úgyhogy ha lesz időm, megkukkolom, mi sikerült. Bár ez a pam-qingy-login fail kissé elbizonytalanít. Valami nagyon megváltozott a pam új verziójában - ahogy visszatettem a régit, egyből ment a qingy is. (És persze rebuild megvolt minden pam-install után.)
Na jó, nem sírok, így jár az, aki pengeélen táncikál. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2800) dr_strange válasza Sipi (#2797) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ismereteim WiFi ügyben erősen tartanak a nullához, de ez pl. nem oldható meg 2 custom runlevel készítésével? Egyikben az egyik fajta hálózatkezelő indul, a másikban a másik, a hálózat típusától függően.
Jó, ez nem idiotproof megoldás, de Gentoohoz illő.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.