Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2051) Batman válasza dr_strange (#2050) üzenetére


Batman
őstag

köszi megnézem.
esetleg az ''svn''-es problámára nem tudod a megoldást?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2052) dr_strange válasza Batman (#2051) üzenetére


dr_strange
senior tag

semmilyen libexpat.so nincs a rendszeren, amire ilyen névvel symlinkelni lehetne?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2053) Batman válasza dr_strange (#2052) üzenetére


Batman
őstag

az /usr/lib-ben van és az /opt/vmware/lib/lib-ben is.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2054) dr_strange válasza Batman (#2053) üzenetére


dr_strange
senior tag

hát akkor csinálj egy symlinket /usr/lib/libexpat.so.0 néven a létező filera és lássuk, megszűnik-e a probléma

[Szerkesztve]

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2055) Batman válasza dr_strange (#2054) üzenetére


Batman
őstag

Ok, de hova linkeljem az /usr/lib/libexpat.so.0? Vagyis melyik mappában hozzak létre egy symlinket?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2056) dr_strange válasza Batman (#2055) üzenetére


dr_strange
senior tag

azt mondod, hogy az /usr/lib alatt van egy libexpat.so nevű fájl; erre csinálj egy symlinket ugyanebbe a könyvtárba libexpat.so.0 néven

ln -s /usr/lib/libexpat.so /usr/lib/libexpat.so.0

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2057) Batman válasza dr_strange (#2056) üzenetére


Batman
őstag

mükszik, köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2058) Sianis válasza Sipi (#2045) üzenetére


Sianis
addikt

Én Ubuntu alatt használom, ott csak 3 függősége van:

- dhclent(3?)
- libnl
- wpasupplicant

Amúgy ha egyszer sikerül összehozni, igazán hálás kis jószág, bármilyen Wireless hálózathoz szépen tud csatlakozni, kábelesen úgy tudom, hogy még csak DHCP-n keresztül tudsz ip-t kapni, fix-et nem lehet belőni.

Én Ubuntu alatt nem is használok mást, és tényleg semmi bajom nincs. Otthon viszi a WPA-PSK-t, koliban viszi a kábeles netet, informatikai intézetben viszi a belső Wifi hálót. Enélkül igen babrás lenne a kezelése (>1 évig így is volt, tudom milyen) és nekem NM áldásként érkezett. :)

Sianis

(#2059) Sipi válasza Sianis (#2058) üzenetére


Sipi
addikt

Én még nem tudtam életre lehelni, egyszer sikeresen lefordult, de nem indul.
Ahogy néztem, tényleg A tökéletes hálózati manager lenne.

Viszont Gentoo alatt kb. ugyanez megvan alapból az init scriptekben... Jelenleg úgy megy, hogy ha van drótos net, azt használja, ha nincs, próbálja a wifit. Ha megszűnik, vált drótra, ha van. Kihúzom, bedugom, váltogat.

A NM-nek annyi a gondja, hogy elég egzotikus programok kellenek neki. (Egyébként kell függősége valami dhcpdbd is. Plusz dhclient, dhcp, libnl-ből egy fejlesztői, béta verzió.)

Egy-két hónap múlva valószínűleg mindent überelni fog.
Most annyi gáz van vele, hogy a Gentoo cuccait elég szépen fejbe tudja vágni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2060) Batman válasza Sipi (#2059) üzenetére


Batman
őstag

Igen elég rendesen fejbe tudja lőni a rendszert, én újra le is szedtem és keresek valami más alternatívát, mert nem váraható el a userektől ,hogy mindenki tudja konzolban állítani magától.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2061) Batman


Batman
őstag

Körkérdés az itt jelenlévőkhöz:

Használtok valamilyen tűzfalat vagy vírusírtot , ha igen miért? ért már támadás és azért?
Ha nem, akkor miért nem? :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2062) Sipi válasza Batman (#2060) üzenetére


Sipi
addikt

Attól függően, mit akarsz csinálni, több lehetpséged is van.
Milyen userek? A saját laptopodra kell, vagy ''üzemi'' környezetbe?
A Gentoo alapbeállítása olyan, amit írtam. Pont laptop-felhasználóknak készült, ha lehúzod a drótról, wifit keres és csatlakozik. Drót esetén átvált arra.

De ott van pl. a kwifimanager, hasonló a Windows kezelőjéhez, kezelésében is.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2063) Batman válasza Sipi (#2062) üzenetére


Batman
őstag

Kwifimanager az nagyon gáz.Nem csak a notin akarom megcsinalni.
Most a wifi-radarral probalkozok, titkosítatlan halohozt tudok vele csatlakozni, de wep-eshez meg nem tudtam.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2064) Sipi válasza Batman (#2063) üzenetére


Sipi
addikt

Ezt a NetworkManagert hogy lehet elindítani?!? Feltettem ebuildből, a NetworkManager egy háttérben futó démon, illetve kapok egy nm-appletet, ami semmit sem csinál.
Hogy lehet ezt használni? Állítólag valami GUI-felülete van.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2065) Batman válasza Sipi (#2064) üzenetére


Batman
őstag

nm-applet-el kell elvileg elindulnia, de nekem si volt hogy nem akart, probald ki userként és rootként is, ha nem allitsd le teljesen es inditsd ujra a dbus-t, az magával huzza.

mod:
Nem tudom ez a gentopia [link] mennyire megbizhato, de ebben az overlay-ben elvileg benne van mar csomagként. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2066) Sipi válasza Batman (#2065) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, ez a gentopia overlay biztatónak néz ki. Lehúztam, most próbálom feltenni belőle a NM-t.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2067) Batman válasza Sipi (#2066) üzenetére


Batman
őstag

Probáltam hogy a dhcp klienst innet teszem fel de nem oldotta meg a hibát, a gentopia honlapjan irtka hogy az uj dhcp-ben mar ki van javitva az a hiba hogy nem kér ip-t.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2068) Sipi válasza Batman (#2067) üzenetére


Sipi
addikt

Nu, még egyszer.
Ha alap Gentoo telepítést használsz, akkor a Gentoo saját init scriptjei a dhcpcd nevű programot akarják használni. Ez fenn van a gépeden, ezt is fogja használni. Ez egy kliens.
A dhcp meg egy szerver, amiben kliens is van. Gyönyörűen össze fognak veszni.
Egyébként feltettem. Amikor inittel elindítottam a NM-t, elindult a dhcdbd, majd a standard módon a net.eth1 is! Ergo, nem csinált semmit az NM. Viszont utána kárpótlásként el sem indul, hanem egy tonna hiba kiköpése után lehal...

A gentopia-ban csak az NM-nek szükséges cuccok vannak, a dhcdbd és libnl. A dhcp csomag a sima Portage-ban van benne. De mondom_ ha felteszed az NM-t, lesz dhcdbd, dhcp és dhcpcd is a gépeden. A dbd a dhclienthez kell, ami a dhcp része. A dhclient ugyanazt csinálja, mint a dhcpcd.

Ha a NM-t akarod használni, a korábbi indítóscripteket le kell tiltani, meg érdemes lenne a dhcpcd-t is leszedni. Innentől el kell felejteni, hogy Gentoo alatt indítgasd, állítgasd a hálózatot, mert afelett átveszi az uralmat az NM. Sajna, az NM scriptjében még mintha nem lenne benne, hogy mit provide-ol, így szerintem az összes hálózati kapcsolatot igénylő init script el akarja majd indítani a net.ethx-et is.

Persze, megoldható, hogy csak az NM menjen. Kár, hogy nálam még sosem futott...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2069) dr_strange válasza Sipi (#2068) üzenetére


dr_strange
senior tag

Ahogy nézem, ez eddig több fejfájás, mint haszon ;-) Ennyi letiltogatás árán ezzel az erővel kézzel is be lehet lőni egyenként a szolgáltatásokat.

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2070) Sipi válasza dr_strange (#2069) üzenetére


Sipi
addikt

Ezért nem értem én sem... Ha ennyire vadbonyolult automatizálás kell, azt GUI-val sem oldja meg egy átlaguser. A netconfig file-okkal azonban annyira testre lehet szabni, hogy sosem kell hozzányúlni. Csatlakozhat automatikusan az elérhető hotspotokhoz, preferált lista alapján is, egyeseket letiltva, így-úgy-amúgy.
Az az alapbeállítás pedig, hogy ha dróton lógok, dhcp-vel drótos címet kap, ha kihúzom, lelövi a drótot, és keres wifin, alapból benne van. Ha talált hotspotot, csatlakozik, ha tud. Ha ezután visszadugom drótra, leáll a wifi, megy drótról. A béta baselayout így működik.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2071) Batman válasza Sipi (#2070) üzenetére


Batman
őstag

Hát lehet lassan megunom es nem szivok ezzel ennyit majd ha kijön rendes ebuild róla felteszem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2072) Sipi válasza Batman (#2071) üzenetére


Sipi
addikt

Ez rendes ebuild, a legújabb verzióhoz. Fel is megy - arról nem tehetnek, hogy maga a NM ilyen nyomi. :) Sőt, az emerge elején egy rakás peccset is rátesz.

Leírod, pontosan mit is szeretnél megcsinálni? Lehet, hogy tök egyszerűen megoldható standard úton, és nem kell emiatt fejreállítanod a Gentoo-t. (Mert hiába kerül be a Portage-ba hivatalosan, akkor is az említett programok lesznek a függőségei, és továbbra sem szerencsés egy gépen három DHCP-klienst és egy DHCP-szervert tárolni. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2073) Batman válasza Sipi (#2072) üzenetére


Batman
őstag

Hogy mit is akarok, egy normalis grafikusan kezelhető wifi managert.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2074) dr_strange válasza Batman (#2073) üzenetére


dr_strange
senior tag

http://www.gnomefiles.org/subcategory.php?sub_cat_id=119

itt hátha találsz egy neked tetszőt

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2075) Batman válasza dr_strange (#2074) üzenetére


Batman
őstag

Köszi majd átnézem.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2076) Sipi válasza Batman (#2073) üzenetére


Sipi
addikt

Oké, bocs, én azt hittem, valami vad hálókonfigurálásba akartál belefogni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2077) Batman válasza Sipi (#2076) üzenetére


Batman
őstag

Nem csak egy tök alap es egyszerü dolgot, mert nem kéne mindenkinek tudni a root jelszot aki használja a gépet, de ha nem tudja akkor meg hogy allitgatja a netet! :)

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2078) Sipi válasza Batman (#2077) üzenetére


Sipi
addikt

Hja, kérlek, Windows-on is administratornak kell lenni ehhez! :D
Ha ilyenre van szükséged, olyan cuccot keress, ami dbus-hal-t, vagy resmgr-t használ! Ezek valók arra, hogy előre beállított policy alapján az eszközöket sima user is birizgálhassa.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2079) Batman válasza Sipi (#2078) üzenetére


Batman
őstag

Egyszerűen a rendszerem nem bír meglenni hiba nélkül , vagy csak a rendszer nem bír engem: :B

qp_fswrap.cpp:1093: warning: unused variable 'qwTotalSectorsCount'
make[3]: *** [qp_fswrap.o] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4-r1/work/qtparted-0.4.4/src'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4-r1/work/qtparted-0.4.4/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4-r1/work/qtparted-0.4.4'
make: *** [all] Error 2

!!! ERROR: sys-apps/qtparted-0.4.4-r1 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1540: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 940: Called src_compile
qtparted-0.4.4-r1.ebuild, line 32: Called die

!!! make failed
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.



Szóval qtparted-ot akartam telepíteni, de nem sikerült. :(

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2080) Sipi válasza Batman (#2079) üzenetére


Sipi
addikt

1. Ez a verzió még ~x86-os, ergo nem biztos, hogy fordul.
2. Emiatt ne aggódj. Nem a rendszer nem szeret téged. Az ~x86 ''átka'' ez, hogy előfordulnak nem települő csomagok. Ilywenkor próbálkozni kell más verziókkal.

Mellesleg pont a hibát nem másoltad be. :D Az előtte lévő sorok a lényegesek, az ebuild.sh sorok a Portage sikolyai. Csak egy warning van ott, az nem jelent semmi gondot. Előtte az error lehet, hoy azt mondaná, valamelyik lib rossz.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2081) Batman válasza Sipi (#2080) üzenetére


Batman
őstag

In file included from qp_fswrap.cpp:32:
qp_debug.h:26:31: warning: ISO C does not permit named variadic macros
qp_fswrap.cpp: In static member function `static QString QP_FSFat32::_get_label(PedPartition*)':
qp_fswrap.cpp:1021: error: `PED_SECTOR_SIZE' was not declared in this scope
qp_fswrap.cpp:1024: error: `buffer' was not declared in this scope
qp_fswrap.cpp:1021: warning: unused variable 'PED_SECTOR_SIZE'
qp_fswrap.cpp: In static member function `static QString QP_FSNtfs::_get_label(PedPartition*)':
qp_fswrap.cpp:1093: warning: unused variable 'qwTotalSectorsCount'


Itt az eleje is. :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2082) Batman válasza Sipi (#2080) üzenetére


Batman
őstag

In file included from qp_fswrap.cpp:32:
qp_debug.h:26:31: warning: ISO C does not permit named variadic macros
qp_fswrap.cpp: In static member function `static QString QP_FSFat32::_get_label(PedPartition*)':
qp_fswrap.cpp:1021: error: `PED_SECTOR_SIZE' was not declared in this scope
qp_fswrap.cpp:1024: error: `buffer' was not declared in this scope
qp_fswrap.cpp:1021: warning: unused variable 'PED_SECTOR_SIZE'
qp_fswrap.cpp: In static member function `static QString QP_FSNtfs::_get_label(PedPartition*)':
qp_fswrap.cpp:1093: warning: unused variable 'qwTotalSectorsCount'
make[3]: *** [qp_fswrap.o] Error 1
make[3]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4/work/qtparted-0.4.4/src'
make[2]: *** [all-recursive] Error 1
make[2]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4/work/qtparted-0.4.4/src'
make[1]: *** [all-recursive] Error 1
make[1]: Leaving directory `/var/tmp/portage/qtparted-0.4.4/work/qtparted-0.4.4'
make: *** [all] Error 2

!!! ERROR: sys-apps/qtparted-0.4.4 failed.
Call stack:
ebuild.sh, line 1540: Called dyn_compile
ebuild.sh, line 940: Called src_compile
ebuild.sh, line 1249: Called kde_src_compile
kde.eclass, line 164: Called kde_src_compile 'all'
kde.eclass, line 299: Called kde_src_compile 'myconf' 'configure' 'make'
kde.eclass, line 295: Called die

!!! died running emake, kde_src_compile:make
!!! If you need support, post the topmost build error, and the call stack if relevant.



Hát a stabil sem ment fel :((


mod:
Lehetséges megoldás: [link]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2083) Sipi válasza Batman (#2082) üzenetére


Sipi
addikt

Höhö, hamar megtaláltad a megoldást. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2084) Batman válasza Sipi (#2083) üzenetére


Batman
őstag

Jaja és már működik is. :U
De ma este meg foglak zaklatni emrt van kis idom ezzel szorakozni szal, legy netkozelben. ;]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2085) Batman válasza Sipi (#2083) üzenetére


Batman
őstag

x11-base/xorg-server-1.1.0-r1 , amint látom nemrég kijött ez a csomag.Te már feltetted?Nagyon bugos?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2086) Sipi válasza Batman (#2085) üzenetére


Sipi
addikt

Az Inteles benti gépen ez van. Nem tudom, melyik csomagtól, de elkezdett a videokártya bugzani. Az 1.1.0-ás xorg-server okés volt. De sajna, nem tudom, hogy tényleg ettől lett-e, lehet, hoigy csak melegszik a gép. Ja, és kizárólag Opera alatt lép ki az X-ből, pedig azt nem is frissítettem.
Az 1.1.0 tutira jó, nem hiszem, hogy a -r1 elrontaná.

Mod: a -r verziók mindig hibajavítást tartalmaznak az eredetihez képest. Így nem hiszem, hogy bugos lenne, inkább ezek a bugmentesebb dolgok. Ilyenkor megéri frissíteni. A verzióváltás okozhat gondokat.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2087) Batman válasza Sipi (#2086) üzenetére


Batman
őstag

Hm... akkor meg majd eldöntöm ,hogy felmegy e vagy nem! :)
Amugy ma feltetem egy körkérdést , de senki sem reagált rá. ;)

mod:
A rendszernek egy 9.5 gigás particiót adtam ,na most ebbél több mint 8.5 tele van! :B
A distfájlok egy masik particióra mennek.
A gentoo hova szemetel melyik mappába rak olyan cuccokat amik lenyegében feleslegesek?

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2088) escie


escie
őstag

tudnatok adni valami kis utmutatot, hogy hogyan lehet kenyelmesre beallitani egy ''ketlaki'' gepet?
konkretan az a problemam, hogy, a gepem itthon dhcp-n kapja meg az informaciokat -ures a net.eth0, igy automatikusan a dhcp-t hasznalja- , de abban az esetben, ha nincs kabel, nincs dhcp persze ugyanugy var ra butan, all az init.

olyan kene nekem, hogy gond nelkul felallna rendszer, akkor is, ha nincs kabel bedugva, illetve ha bedugom a kabelt, akkor kerjen ip-t, stb-t.

valami olyasmi lenne ez, mint amit a dbus/hal csinal, illetve olyan viselkedest szeretnek, mint a winxp-ben, hogy ki-be huzigalhatom, es csak beavatkozas nelkul mukodik minden.

remelem ertheto irtam le...

I'm back, baby!

(#2089) Sipi válasza escie (#2088) üzenetére


Sipi
addikt

emerge netplug. A baselayout automatikusan használni fogja, pont erre való. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2090) Sipi válasza Batman (#2087) üzenetére


Sipi
addikt

Hm, mi volt a körkérdés?

A /var/tmp/portage esetleg. Abban megmaradnak a hibás emerge-k, mert nem futott végig, így nem törölte a kicsomagolt forrásokat.
A home-od esetleg...
A /opt-ba szokott különálló dolgokat tenni. Pl. a nagy, bináris játékok ide kerülnek. Ha feltetted az Americas Army-t, az egyből vagy 1GB.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2091) Batman válasza Sipi (#2090) üzenetére


Batman
őstag

Keresd meg!


Amugy epp most akartam valami jatekot feltenni, de ugy látom mindhez kell az eredeti cd is pl quake3-hoz.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2092) dr_strange válasza Batman (#2091) üzenetére


dr_strange
senior tag

naná, majd gentooék ingyen odadják neked...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2093) Batman válasza dr_strange (#2092) üzenetére


Batman
őstag

Pedig reménykedtem! :U

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2094) Sipi válasza Batman (#2091) üzenetére


Sipi
addikt

Americas Army, Cube, Doom (egy rakás kliens + doom-data), Enemy Territory*, Industri, Legends, trcwsp-demo, soldieroffortune-demo, tenebrae, transfusion-bin ingyenesek. Egy próbára jó.

Nem keresem! :P

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2095) Batman válasza Sipi (#2094) üzenetére


Batman
őstag

[link]

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2096) Sipi válasza Batman (#2061) üzenetére


Sipi
addikt

Jé, én nem is láttam ezt a kérdést...

Tűzfal: persze, az iptables-t. :D (Illetve ennek konfigurálásához a fireholt.)
Vírusirtót nem, mert minek? Nem találna semmit.

Amikor bevezették a netet, feltettem a Linuxot, s rá tűzfalat a psad detektorral, naponta 5-10 különálló támadást kaptam. Nagy része ''baráti'', Axelero-s címtartományból, de volt orosz is bőven.
Mostanában nem kapok semmit... Vagy csak elállítottam a figyelmeztetést? :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2097) Batman válasza Sipi (#2096) üzenetére


Batman
őstag

Particionalnom kene ntfs-t , de emlékszel hányszor megszívtam pqmagiccel?Hát eléggé izgulok most! :DDD

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2098) dr_strange válasza Batman (#2097) üzenetére


dr_strange
senior tag

nekem knoppix live úgy particionálta, mint a kisangyal

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2099) Batman válasza dr_strange (#2098) üzenetére


Batman
őstag

Nekem már pq 2-3 elcseszte a linuxos particiomat , mikor azokat nem is bantottam henem masik particiot formaztam csak.De mivel most nincs mas a kezemben amivel meg tudnam oldani, nincs sok választásom.

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2100) dr_strange válasza Batman (#2099) üzenetére


dr_strange
senior tag

akkor egy nagy kalappal

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.