Hirdetés

2024. május 10., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#2601) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Használ valaki rajtam kívűl metadat-transfer nélkül a portage-t? Ha igen, akkor elmondhatná, hogy eixrc-be mit kell írni, hogy normális legyen az update-eix. backport nem jó neki, gondolom a metadata-ra épül, none meg nagyon lassú...

Take a look to the sky just before you die

(#2602) Sipi válasza tierbatyo (#2601) üzenetére


Sipi
addikt

Úgy tudom (legalábbis az eix ezt írja ki az emerge végén), hogy alapból a metadata módot használja. Ez a leggyorsabb (a cdb gyorsabb lenne, de az már nem nagyon működik).
A none és flat piszok lassú, a backport lenne gyors - de azt írod, nem megy...
Mi a gond a metadata-val? Nekem nagyon gyors minden művelet. Ráadásul az emerge --sync után bármikor kiadhatod az emerge --metadata parancsot, hogy elkészítsd a háttércache-t.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2603) escie


escie
őstag

a nap tanulsága,
csak pontosan beállított dátummal/órával emergelj!

különben végtelen ciklus a configure folyamán. kicsit gyanús kezdett lenni, hogy egy emerge másfél óráig tart, és ugyanazt a négy sort ismételgeti. :DDD


(amúgy lefordult a legújabb kde, semmi extrát nem tapasztalok...)

I'm back, baby!

(#2604) Sipi válasza escie (#2603) üzenetére


Sipi
addikt

Köszi, akkor megpróbélom megint. Most már úgyis nagyon hamar fordul nálam... :D
Az óra akkor lehet gond, ha közben áll vissza/előre. De ilyet még nem tapasztaltam, olyankor sikít, hogy ''clock screw detected'', és megy tovább. Bár az előfordulhat, hogy egy rakás vackot kapok eredményül. :)
Neked mi volt a gond? Késett pár napot?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2605) Sipi válasza Sipi (#2604) üzenetére


Sipi
addikt

Izé, az utolsó mondatot természetesen az órádra értem. :DDD

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2606) escie válasza Sipi (#2605) üzenetére


escie
őstag

:)) az órám, ja, mimás... :))
--
egyébként az óra jól jár, csak két hónappal előrébb.:DDD nem volt bekapcsolva, hogy kikapcsoláskor írja hw-be az időt/dátumot, így ha nem megy valamiért az ntp-client, akkor rossz volt a dátum...

mostmár jó lesz...

I'm back, baby!

(#2607) escie válasza escie (#2606) üzenetére


escie
őstag

hülyevagyok, hátrébb volt az óra...

I'm back, baby!

(#2608) tierbatyo válasza Sipi (#2602) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem emerge --metadata nagyon lassú, percekig kell várni, mint a 2.0xxx portage verzióknál.

Take a look to the sky just before you die

(#2609) Sipi válasza tierbatyo (#2608) üzenetére


Sipi
addikt

Pech... Az a baj, hogy a többi backend magukból az ebuildekből bogarásszák elő az adatokat, vagy sehonnan - ergo nagyon lassúak. :(
Nekem a jelenlegi legújabb Portage-nál, P2-es gépen is viszonylag gyors. Nem mondom, hogy elvakít a sebessége, de a --sync után már nem számottevő.

Esetleg csinálhatod azt, hogy a Portage snapshotokat töltöd le, tömöríted ki, és utána kézzel indítasz egy emerge --metadata-t.

Sipi

[Szerkesztve]

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2610) dr_strange válasza Sipi (#2609) üzenetére


dr_strange
senior tag

a jelenlegi bétaPortage nálam piszok gyors; a sync, a cache update egyaránt

snapshot letöltés csak akkor ildomos szvsz, ha ritkán syncel az ember, hiszen jóval több adatot tölt le ilyenkor a gép

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2611) brazso válasza brazso (#2598) üzenetére


brazso
tag

Az adsl kapcsolattal már nincs gondom a hordozható gépen, igaz ismét nem tudom miért nem ment kezdetben, valahogy megjavult ;)
A desktop gépemmel (Athlon XP 2GHz ) ellentétben, a laptop-on (P3 850Mhz) stabil ágat használok, hogy ne kelljen annyit szinkronizálni/fordítgatni a későbbiekben.
Épp a KDE(-meta)-t rakom fel, jó 350 db csomagból áll. Éjjelente (7-8 óra alatt) úgy 50 csomaggal végez, szóval el fog tartani pár napig. Megnéztem a distcc doksit a gentoo oldalán, miként lehetne a fordítási feladatot részben áthárítani a desktop gépre. Ha valaki használta már innen a distcc-t, valószínűleg tud válaszolni a felmerült kérdéseimre.

1. Nem szétosztja a lefordítandó csomagokat, hanem minden csomag (amely támogatja a distcc-t) ''párhuzamosan'' fordítódik le a distcc-ben résztvevő gépeken?

2. A doksi ír valami olyasmit, hogy ha lassú a localhost (ahol kiadjuk az emerge parancsot), jobb ha a localhost gép nem is vesz részt a fordításban (azaz ki kell venni a distcc-config fájlból). Van erről valakinek tapasztalata?

Egyelőre még nincs router-em, egyébként megnéztem volna magam, miként is működik az egész.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2612) Sipi válasza brazso (#2611) üzenetére


Sipi
addikt

Ha két gépet akarsz distcc-be kötni, amiből az egyiket kikapcsolod, szerintem érdemesebb lenne a nagy gépen átállítani a make.conf-ot (főleg a CFLAGS-et), emergelni rajta a megfelelő csomagokat (csak binárist készítve), majd azt telepíteni a laptopra. :)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2613) brazso válasza Sipi (#2612) üzenetére


brazso
tag

Legszívesebben megizzasztanám mindkét gépet! Na majd ha lesz router, kipróbálom a különböző eseteket egy nagyobb csomagon. Amit javasolsz, szerintem nem fog menni, mivel eltérő portage ágat használ a 2 gép (stable vs test). Mondjuk tervezem, hogy a desktop gépen is visszaállok stabilra ;)

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2614) dr_strange válasza brazso (#2613) üzenetére


dr_strange
senior tag

az unalmas:)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2615) Sipi válasza dr_strange (#2614) üzenetére


Sipi
addikt

Szerintem az instabil is az. Már jó ideje semmi gcc-hiba, glibc-fagyás... Unalmamban gyorsan belőttem a laymant, és leszedtem 5-10 totál béta overlayt. Na, ez már izgalmasnak ígérkezik! Pl. rc5-ös unstable Python... :D

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2616) dr_strange válasza Sipi (#2615) üzenetére


dr_strange
senior tag

na ja, layman nálam is befigyel, a gnome-experimental overlay haza is vágta a múltkorjában a gnome-omat:) két napba került visszavarázsolni
jó is az

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2617) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

gentoo-sources 2.6.17-r4-ről váltottam r7-re, úgyhogy egyszerűen a /proc/config.gz-t használtam és nem indul el az új kernel. Valaki nem tapasztalt hasonlót?

Take a look to the sky just before you die

(#2618) Proci85


Proci85
senior tag

most raktam fel az első gentoom, grub után szépen felállt. KDE-s vagyok,hogy szotatok nekiállni?:)
Elvileg van egy parancs amivel meglehet nézni, h az egyes csomagoknál milyen flageket lehet beállitani. Pl. nem szivesen húznám fel a kde-t az összes cullangjával.

Előre is köszi!

(#2619) Proci85 válasza Proci85 (#2618) üzenetére


Proci85
senior tag

csak meglett:) emerge -pv csomag

(#2621) Sipi válasza Proci85 (#2618) üzenetére


Sipi
addikt

Kiegészítésképpen, ha már meglett: annyira sok cullangja nincs a KDE-nek. Ami van, jó része egyébként sem árt a gépre, illetve hülyeség kihagyni, mert akkor nem tudsz képeket nézegetni.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2622) escie


escie
őstag

hát, lett frissebb kopete, de csak nem tudok bejelentkezni. a legrosszabb az egészben, hogy meg sem nyikkan, mi baja van. írhatok rossz jelszót, akkor sem szól, csak próbálkozás után szürke marad az msn-logó.
próbáltam már wiresharkkal is lehallgatni, hogy mit kommunikál, de nem lettem okosabb. nem ír semmit a konzolra sem...

helyette most amsn megy, de ez elég izé, szerintem...

fgo-n látom, másoknak sem stimmel, megoldást eddig nem írtak...

I'm back, baby!

(#2623) Proci85 válasza Sipi (#2621) üzenetére


Proci85
senior tag

igen igazad van, valóban nem pakolt fel olyan túl sok mindent.
kde-meta -t tetem fel, úgy hallottam ez eleve egy szükitett csomaggal ellátott kde.
Első benyomásra szimpatikus nekem ez a gentoo. Remélem sikerül kitartanunk egymás melett:U
Egy kérdés már fel is merült: smb:// nem ismert számára. Utólag feltettem a sambát, végül localon osztottam meg mappát és úgy töltöttem vissza hálóról a backup dolgaim, de szeretnék kivülre is kacsingatni. Mit kellene tennem?

(#2624) Sipi válasza Proci85 (#2623) üzenetére


Sipi
addikt

Állítsd be a samba USE flaget, majd emergéld megint a kdebase-kioslaves csomagot. Ebben van a samba támogatás is. Ezután a konquerorban simáb lehet böngészni smb hálózatokat is.
Egyébként ha elindítod a lisa initszkriptet, azzal a hálózatokat tudod böngészni, mármint az smb és nfs megosztásokat.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2625) Sipi válasza Sipi (#2624) üzenetére


Sipi
addikt

Valaki esetleg leírhatná, hogyan is megy ez KDE alatt... A Konqueror system menüjében van egy Hálózatböngészés pont. Ott távoli helyeket, Samba megosztásokat lehet elérnmi. Az elsőhöz lisa, a másodikhoz samba kell. De a lisa is megtalál SMB megosztásokat.

Most akkor hogy megy ez? Kell, hogy fusson samba server a böngészéshez? Vagy mi van itten?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2626) Proci85 válasza Sipi (#2625) üzenetére


Proci85
senior tag

köszi szépen :R, most fordul samba flaggel.
samba szervernek egészen biztos, h nem kell futnia böngészéshez. Régen is szerver nélkül használtam, olyannyira, h gépen sem volt fent, mégsem volt gondom az wines gépek tallózásával. Most csak azért tettem fel, mert laptop-pc között nem ment a kapcsolat, igy pc-laptop felállásban tettem vissza azokat a fájlokat, amit particionálás miatt kimentettem.

(#2627) Proci85 válasza Sipi (#2624) üzenetére


Proci85
senior tag

működik, szuper! köszönöm!:)

(#2628) Proci85


Proci85
senior tag

ha kde vez.pult az mondja, h nem sikerült elinditani a hangszolgáltatást-> nincs hang, akkor vajon melyik csomagot kell újraforditani alsa flaggel?:B
Most kezd összeállni a make.confom, nem volt telipakolva USE flagekkel.
Rosszban is legyen valami jó, igy legalább egy letisztul make.confom lesz..remélem:)
Hangkártya kernelben, /proc/asound/cards alatt helyesen irja ki.
/dev/snd alatt a megfelelő control pcm seq timer fájlok létrejöttek. Ezekből arra következtetek h talán nem nagy a gond.
cat /dev/urandom > /dev/dsp viszont nem ad hangot konzolon kde nélkül sem, pedig alsamixerben bekapcsoltam a mastert és a PCM-et.

Amit neten találtam, kipróbáltam, megnéztem, de eddig negativ:(

(#2629) Proci85 válasza Proci85 (#2628) üzenetére


Proci85
senior tag

találtam kdemultimedia-arts csomagot, reggelre kiderül eltaláltam-e:)

(#2630) Sipi válasza Proci85 (#2628) üzenetére


Sipi
addikt

Ez nem az alsa lennem hanem a KDE beépített, ratyi, vacak hangkezelője, az arts. Sajna, még most is úgy van, hogy ha KDE-ben rendszerhangokat akarsz (levél érkezett, stb.), akkor egyes csomagokat arts-cal kell fordítani.
Én teljesen letiltottam mindenhol, mert az arts egy szoftveres keverő is, sok CPU-t fogyaszt, ráadásul ha fut, a hangkártyát semmi más nem érheti el, csak ami arts-ot használ. Pl. játékokkal gond lehet ilyenkor. Emellett minden csomag arts-cal fordulhat, aminek nem is kell - felesleges, tovább tart az indulásuk, stb.

Ha mindenképpen kellenek az értestő hangok, akkor a kdelibs-et kell art támogatással fordítani, illetve a kdemultimedia részeit (pl. kscd). A többinek nem kell, kikapcsolhatod a USE flaget. Lehet, hogy ilyewnkor azon csomagoknak, amelyeknek kell, hogy csipogjon (kopete, kmail), nem kell külön bekapcsolni az arts-ot.
Ugyanis a vezérlőpuyltban elvileg meg lehet adni, hogy ne az arts kezelje az értesítőket, hanem külső lejátszó (play, sox, stb.). De valami bug miatt, ha a kdelibs nincs art támogatással fordítva, akkor ez sem megy... Baromi régi hiba, de nem akarják kijavítani, mert a 4-es KDE-ben már arts sem lesz, így nem tökölnek vele.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2631) Sipi válasza tierbatyo (#2617) üzenetére


Sipi
addikt

Vazze, kipróbáltam. Az egy dolog, hogy nem indul el (az udevnél lehal, valami hardver-gubanc lehet). De az előző, r5-ös kernelem sem indult el többet! Ugyanúgy, ugyanott elhalt. Pár órát szenvedtem (khm, igen, a sima x86-os installcd nem jó a 64 bites rendszerhez :B ), mire elindult. De bootnál ekkor is kaptam IRQ xxx disabled üzenetet, s hálókártyám nem volt többé. (logban fatal kernel errorok röpködtek.)
Kernel megint fordít, telepít, így mintha működne, csak egy érdekes üzenet van bootnál. (XXX write TLV... - hogy ez mit akar jelenteni?)

Gőzöm sincs, mi lehet. Nem hiszem, hogy egy kernel szét tudna verni hardvert, de most csak az irqpoll kernelparamétert megadva tudok elindulni, egyébként ide-oda kivág pár kernel pánikot.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2632) Sipi válasza Sipi (#2631) üzenetére


Sipi
addikt

Na, megvan a bűnös. Az új, 1.0.13rc1-es ALSA a hunyó. Modult be lehet tölteni, működik is, de kivenni nem lehet, és menet közben is produkál érdekes hibákat. Ha lehet, kerüljétek el messzire.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2633) tierbatyo válasza Sipi (#2631) üzenetére


tierbatyo
senior tag

Nekem is jó már. emerge -C genkernel && emerge genkernel. Valszeg a genkernel.conf-fal voltak bajai.

Take a look to the sky just before you die

(#2634) dr_strange válasza Sipi (#2632) üzenetére


dr_strange
senior tag

nekem az 1.0.12-es alsa sem akarja az igazságot (amd64-en)

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2635) Sipi válasza dr_strange (#2634) üzenetére


Sipi
addikt

Nekem is amd64, de ez a verzió jól megy, már jó ideje.
Nálad mi a gond? Ugyanez, amit írtam?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2636) dr_strange válasza Sipi (#2635) üzenetére


dr_strange
senior tag

a modult nem bírja betölteni... (nvidia ck804)

bővebbet otthonról, meglátom, a 1.0.11-et szereti-e

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2637) Batman válasza Sipi (#2635) üzenetére


Batman
őstag

Hali!



Ha beteszek egy cd-t vagy dvd-t nem mountolja automatikusan és nem jötttem rá eddig vajon miért, ha usb-s eszközt rakok rá akkor azt felismeri és felcsatolja.

ötletek?

köszi

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2638) dr_strange válasza Batman (#2637) üzenetére


dr_strange
senior tag

rootként sem csatol?

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2639) Sipi válasza Batman (#2637) üzenetére


Sipi
addikt

A szokásos rutint csináld végig:

- Mik az eszköz jogodsultságai, tulajdonosai? A tulaj többnyire root, a csoport plugdev USB esetén, disk vagy cdrom cd/dvd esetén. Mindkettőnek írni/olvasnia kell.
- dbus-monitor --system indít, majd a tálcát kinyitod, cd*dvd betesz, becsuk. Vissza kell adnia különféle üzeneteket, ahol detektálta, hogy változás történt.
- Ha nem ad vissza, nem ismeri az eszközt, illetve az eszköz nem ad életjelet magáról. A hal-ban fel kell venni külön bejegyzést erre, de csak otthon tudom megnézni, mit és hova.
- Kézzel indítsd el a pmountot! Lefut rendesen? Van pár függősége, amit ha frissítesz, nem működik tovább, így a KDE nem tudja csatolni.
- Mellesleg mi nem csatolja? ivman, KDE, Gnome?

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2640) Batman


Batman
őstag

kde alatt akartam , hogy automatikusan csatolja.
egy felhasznalonal sem csatolja se a root-nál sem, természetesen kézzel lehet csatolni és müködik rendesen.csak ha egy olyan user használja a gépet aki nem tudja a root jelszót akkor nem tudja használni a dvd meghajtót.

sipi: pill végigmegyek azokon amit írtál

mod:

Hogyan lehet a tar-nak megadni ,hogy mekkora fájlokba tömörítsen, ne egybe az egészet hanem darabolja , már 3szor vegig olvastam a manuált de nem találtam. :B

A Rák ellen az Emberért a Holnapért! - "..ez csak azt bizonyítja, hogy a Firefoxtól maximum a pöcsöd érzed nagyobbnak, de ugyanolyan hüje maradsz a számítógéphez..." by moonman

(#2641) brazso válasza Batman (#2640) üzenetére


brazso
tag

RE mod:
Tud a tar egyáltalán darabolni? Használj olyan tömörítőt a kapott tar fájlon amelyik támogatja a darabolást, vagy nézd meg a split parancsot.

Unus pro omnibus, omnes pro uno

(#2642) Sipi válasza brazso (#2641) üzenetére


Sipi
addikt

Elvileg (a man szerint) képes arra, hogy N*1024 bájt után új szalagra mentsen. Márpedig szalag helyett fájlt is meg lehet adni. Ilyenkor valóban újat is nyit, kiírja, hogy üssek entert a második, harmadik, stb. fájlhoz. Csak az a baj, hogy ugyanabba folytatja, nem kezd új nevet. :)

Sajna, sem a gzipnek, sem a zipnek nem lelek olyan kapcsolóját, amely multivolume-ra vonatkozna. :(

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2643) tierbatyo


tierbatyo
senior tag

Esetleg rar?

Take a look to the sky just before you die

(#2644) Sianis


Sianis
addikt

nvidia-drivers-1.0.8774 meghajtó már képes együttműködni a xorg-server-1.1.1-r2 és barátaival?

Sianis

(#2645) Sipi válasza Sianis (#2644) üzenetére


Sipi
addikt

Ha ez a legújabb, akkor igen. Felraktam, frissítettem az xorgot és minden kütyüjét, és szépen fut. (Igaz, eddig sem fagyás volt nálam a gond, hanem hogy egyes helyeken eltűntek a betűk.)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2646) Sianis válasza Sipi (#2645) üzenetére


Sianis
addikt

Tényleg szépen működik vele, köszi!

Sianis

(#2647) dr_strange válasza Sianis (#2646) üzenetére


dr_strange
senior tag

ez jó, akkor végre kivehetem a package.maskból

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

(#2648) Sipi


Sipi
addikt

Csak úgy, nyávogok egyet.

Feltettem a suspend2-sources kernelt. Elvileg ugyanaz, mint a gentoo-sources, csak suspend2 pecs is van benne. Szépen megy minden, mint régen. Kivéve a suspendet.
A hibernate script szuper, mert legalább kiír hibákat. Az nvidia modul pl. meggátol mindennemű próbálkozást. Ez azért fura, mert jó régen már olvastam egy driver README-jében, hogy végre megcsinálták a power management problémát.
Ha lelövöm az X szervert, az most eltart egy darabig, majd kapok egy rakás kernel pánikot a dmesg-ben. De ki tudom szedni az nvidia modult. Suspend megint nem megy, annyit ír, hogy valami vacak modul meggátolta, nézzek dmesget. Ez azért viucces, mert a gép lefagy, reboot után pedig nuku régi dmesg. Logban semmi. Kiszedegettem még pl. alsa-t, semmi. Úgyhogy egy nagy rakás semmi az egész... :(
Desktop gépen van, akinek működik? Ja, és nem swap-be mentem a memóriát, hanem file-ba.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2649) Sipi


Sipi
addikt

Kérdezek is.

A manapság kapható USB-s joystickekkel milyen lábon áll a kernel? Nem akarok force feedbackes darabot, bár nem is a legegyszerűbbet. Mi lesz a gombjaival? A tolókával (gázkarral)? Van valakinek tapasztalata? A kernelben lévő driverek már jópár éve ott ülnek, nem hiszem, hogy a legfrisebbek lennének...

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#2650) dr_strange


dr_strange
senior tag

Én meg az alsa miatt nyavalygok egyet; 2.6.17-gentoo-r7 kernel, nvidia ck804 hangkártya (ac97, intelx80 modul); sem kernelbe fordítva, sem modulban, sem a portage-beli alsát használva nem hajlandó menni; kernelbe fordítva szépen kiírja bootkor, hogy ac97 codec stb. majd közli, hogy ''no soundcards found''. Alsaconf megtalálja a kártyát, betöltené a modult, majd kiírja, hogy ''failed to load the necessary modules [ok]'', mintha ez lenne a normálsi működés... ugyanakkor lsmoddal ott vannak a modulok betöltve, de sem amixer, sem alsamixer, sem semmi nem érzékeli a jelenlétüket

OSS van, úgyhogy van hangom; csak bosszant; majd frissítek 2.6.17-gentoo-r8-ra, hátha azzal varázsütésre megjavul; vagy mérgemben beteszek valami experimental sources-t, mondjuk vipert vagy no-sourcest...

JRR Tolkien nyelvei - aglardh.middangeard.org.uk

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Gentoo Linux (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.