Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95351) echterion válasza Frozen (#95349) üzenetére


echterion
nagyúr

130W-os van benne. Nem is tudom, melyik laposba tettek 150-est, de ritka madár lehet.

**********

(#95352) Speedy007 válasza echterion (#95351) üzenetére


Speedy007
őstag

talán egy BIOS update-l meglehet "bolondítani" mint a Legionok esetén hogy a 3060-t 130W-ról 140W-ra is lehet utólag tornázni mint ahogy a 3070-s esetén 140W-ról 150W-ra

(#95353) Frozen válasza echterion (#95341) üzenetére


Frozen
őstag

itt 1250 ről és 3070 titánról beszéltél. Ennek a max tdp 150W
egyébként a rendes 3070 es is a normálisabb példány 140W

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#95354) echterion válasza Frozen (#95353) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem állítottam ennek ellenkezőjét.

**********

(#95355) khalox válasza echterion (#95351) üzenetére


khalox
őstag

150W-ig felboostol dynamic-ban pl. az Asus g733. Csinálja is, de csak ha a CPU malmozik - főleg akkor, ha a grafika qhd fullon, és nincs frame-limit, de úgy ritkán használom.

(#95356) undercover


undercover
senior tag

Üdv! Lehet kicsit offos a kérdés, de nem tudom hol kérdezzem meg.

Van egy régi Dell Inspiron 5559-es laptopom. Ugye ez már vagy 10 éves. Megadta magát a kijelző/ismeretlen hiba. Azt jelenti nem ad képet, de pl. hdmi-n keresztül igen. Van rá mód ilyenkor, hogy leformázza az ember, hogy letöröljön róla minden adatot? Vagyis nem is tudom mi erre a legalkalmasabb program. Mert próbáltam nézegetni de ugye HDMI-n keresztül csak akkor ad képet ha bejön a Windows amugy nem láttok semmit.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#95357) MaxxDamage válasza undercover (#95356) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Szia,

"Van rá mód ilyenkor, hogy leformázza az ember, hogy letöröljön róla minden adatot? Vagyis nem is tudom mi erre a legalkalmasabb program." ---->> Ezzel semmit nem oldasz meg, nem az a megoldás! :( :N

"Mert próbáltam nézegetni de ugye HDMI-n keresztül csak akkor ad képet ha bejön a Windows amúgy nem láttok semmit." ---->> Az úgy teljesen normális "jelenség" is, hogy akkor van kép (HDMI-n) mikor betölt a rendszer, Magyarul BIOS és egyéb úgy kb. elérhetetlen...

Vidd el KH-hoz és megnézi és megmondja mi a gond vele konkrétan! :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95358) KillHates válasza undercover (#95356) üzenetére


KillHates
nagyúr

Ha az adataidat szeretnéd az oprendszer alól eltávolítani, akkor csinálj egy új rendszergazda felhasználót és jelentkezz ki a mostani felhasználói fiókoddal, majd jelentkezz be az új fiókkal és az alól el tudod távolítani a régi privát fiókodat! Fontos, hogy a személyes fájlok törlése is be legyen jelölve!
Ha volt egyéb helyen adat (pl games könyvtár, vagy kecskeporesz gyűjtemény) akkor azt manuálisan kell majd eltávolítanod!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95359) KillHates válasza MaxxDamage (#95357) üzenetére


KillHates
nagyúr

Köszi az ajánlást, de az ilyesmihez szerencsére nem kellek én, távirányításban is meg lehet oldani. Persze, ha valami szuper biztonságos törlést szeretne az ember, akkor valóban nagyon körülményes megoldások vannak csak (főleg ilyen esetben) :K

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95360) Medocsabi válasza KillHates (#95359) üzenetére


Medocsabi
addikt

Át kell fúrni a merevlemezt,kettétörni az ssd-t :D Nem állítom, hogy a gép feltétlenül szeretni fogja,de az adatok tuti biztonságban lesznek :D

(#95361) Raymond válasza undercover (#95356) üzenetére


Raymond
félisten

HDD vagy SSD? Van alltalaban a Dell-nel a BiOS-ban Secure Erase ha SSD-rol van szo.

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#95362) KillHates válasza Raymond (#95361) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem lenni kijelző jó, nem mutat BIOS HDMI :R

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95363) undercover


undercover
senior tag

HDD-ről van szó :D Nincs rajta kecskeporesz csak családi képek amiket már lementettem máshová csak nem akarnám rajta hagyni a gépen.

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#95364) baro32 válasza undercover (#95363) üzenetére


baro32
aktív tag

Akkor nem értem miért nem veszed ki a HDD-t a laptopból és csatlakoztatod egy másik géphez és leszeded róla amit nem szeretnél rajtahagyni tök egyszerű szerintem akár dokkólóba ( USB-ház ) stb. de bocsánat ha valami okosat mondtam :R

HP OMEN 17" i9-13900HX 32GB (DDR5-5600MHz) RTX4080 (12GB -175w) SK Hynix PC801 1TB +Toshiba xg7 4TB SSD

(#95365) undercover válasza baro32 (#95364) üzenetére


undercover
senior tag

Jó nem mindenki ilyen szerelőmester és alapból ez nem olyan egyszerű :D

LG OLED evo C3 // & // Playstation 5 // & // Galaxy S23//

(#95366) Raymond válasza KillHates (#95362) üzenetére


Raymond
félisten

Nem tukrozi ki oda automatikusan? Akkor semmi :)

Privat velemeny - keretik nem megkovezni...

(#95367) laposonly11 válasza undercover (#95365) üzenetére


laposonly11
senior tag

Mindössze egy csavarhúzó kell hozzá. :K

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95368) vakablak93


vakablak93
őstag

Na legalább ezek itt vannak, a gép szerdán jön, már tűkön ülök.

Kíváncsi vagyok belefér-e majd bármilyen laposabb heatsink a ssd-re a gépházba, vannak egészen alacsonyak is.

KH mondjuk figyelmeztetett hogy a 2 oldalúk ssd kapásból csak az egyik foglalatba passzolnak bele.
[kép]

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#95369) KillHates válasza vakablak93 (#95368) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szia!
Ahogy nézem van benne gyárilag speckó hűtőborda az SSD-knek:

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95370) vakablak93 válasza KillHates (#95369) üzenetére


vakablak93
őstag

Köszönöm ezt jó tudni :R , akkor elvileg ez is megoldva.
Közben a talpacskákkal is felkeszültem, és megörülve a postának egy haverral egy gépavató játékot is ledumáltunk már.

Reméljük KillingFloor2-ben kihajtja a kijelzőt, meg az új csillagközi invázió fps-t is kipróbálom majd, [link] .
Reméljük elég lesz a gép a araknitok ellen ;]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#95371) nggabi válasza KillHates (#95369) üzenetére


nggabi
nagyúr

ami nem ér hozzá sehol az ssd-hez mert sz.rnak a gapok mértére :D én arra leszek kíváncsi h lesz e a 2. ssdnek anya. mert csavar tuti nem, de az h anya sincs az már a pofátlanság teteje.

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#95372) RM007 válasza vakablak93 (#95370) üzenetére


RM007
addikt

Ilyen talpacskákat én is használok a mélyhűtőből kicsit más formában hűtésnek. ;]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95373) vakablak93 válasza RM007 (#95372) üzenetére


vakablak93
őstag

És hova dugod őket hűtesnek? ;]

Viccet félretéve, en ilyeneket szoktam ragasztani a gépek gyari gumibakjaira, sokkal szebb megoldás mint a kóláskupak, és ott maradnak amíg a gép él/ nálam van, nem esnek le taskában sem.

Mondjuk nagyon rá tudnak gyógyulni, a clevóról úgy kellett levésni mielőtt eladtam, a ragasztósikalásáról nem is beszélve...

nggabi: ne ijesztgess :D

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#95374) Frozen válasza RM007 (#95372) üzenetére


Frozen
őstag

Még ha a méyhűtőnek a kompreszorát dugnád rá a vízkeringető rendszerre a fogyadékkal együtt, gondold el milyen jól hűtené a gépet az eszkábált extra hűtésed ;]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#95375) nggabi


nggabi
nagyúr

Eki ezt csak úgy itthagyom neked [link] :DDD

"szenyor dzsíííí"

(#95376) KillHates válasza vakablak93 (#95373) üzenetére


KillHates
nagyúr

Nem kell ezen parázni... oké, hogy nem fexik fel az összes chip-re, de az nem is annyira fontos. A lényeg, hogy a vezérlőn felfeküdjön és általában az szokott lenni legmagasabb chip a panelen.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95377) echterion


echterion
nagyúr

Egy újabb gyöngyszem a 3xxx generációból:

OMEN 16-n0478ng 16,1" QHD 165Hz IPS R7-6800H 16GB/512GB RTX 3070Ti 1229€

150W-os gpu-val, ami csak 130W lesz, ha a cpu is aktív és 8 magos Ryzen-nel ez elég jó ajánlat, nyilván nem felsőpolcos, de bővel megérős kategória.

**********

(#95378) Frozen válasza echterion (#95377) üzenetére


Frozen
őstag

:N

[ Szerkesztve ]

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#95379) consono válasza echterion (#95377) üzenetére


consono
nagyúr

Ezért az áráért tényleg nem rossz!

"In God we trust. All others must bring data"

(#95380) nggabi válasza echterion (#95377) üzenetére


nggabi
nagyúr

Wifi fűtéssel :DDD ;]

"szenyor dzsíííí"

(#95381) icemad


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Sziasztok. Kisebbik fiam szeptemberben kezdi a középiskolát, szóval kell neki valami jó kis laptop. A sulihoz elég lenne neki valami gyengébb is, amin normálisan fut az Ms office, teams és Unity. Viszont ő szeretne játszani is vele. Jelenleg ez tetszik neki: [link] Én meg nem értek hozzá, ezt a márkát sem ismerem laptop szempontból. Alaplapjaikkal eddig nem volt gondom. Ez ár/érték arányban mennyire lenne jó vétel? Esetleg nézzünk inkább hp omen vagy lenovo Legion gépeket?

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#95382) Frozen válasza consono (#95379) üzenetére


Frozen
őstag

Csak ne amd lenne benne :))

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#95383) kesenyi


kesenyi
tag

Sziasztok!
Van arra lehetőség, hogy ennek a laptopnak a vga teljesítményét lekorlátozzam 100W-ra, és hogyan? Még nincs a kezemben, de őt venném meg.

(#95384) KillHates válasza icemad (#95381) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem elég jó választás, ennyiért. De ha belefér még pár száz euró, akkor inkább egy Lenovo Legion...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95385) Smithy87 válasza kesenyi (#95383) üzenetére


Smithy87
senior tag

Itt ilyet kérdezni máglyán megégetnek mindjárt :))

Egyébkén afterburnerrel talán lehet amúgy meg a silet mobe a legionon lehet olyan 60-80w ra leveszi. A normál sem járatja majd üveghangon.

(#95386) icemad válasza KillHates (#95384) üzenetére


icemad
nagyúr
LOGOUT blog

Köszi. Megnézzük azokat is.

Are you Baby Shark? No, i'm a motherf*cking hardstyle fish!

(#95387) kesenyi válasza Smithy87 (#95385) üzenetére


kesenyi
tag

Köszönöm a választ.
Sajnos muszáj lesz levenni, mikor nem fali hálózatból kapná a delejt, hanem 24v akksiról kamionban. Ott meg szivargyújtóra kötött inverterből kapna áramot, de az max 15A-t bír (mármint a szivargyújtóról) felvenni onnan biztonságosan, így nem akarom, hogy megolvadjon a csatlakozó. :D

(#95388) zsolti75 válasza kesenyi (#95387) üzenetére


zsolti75
senior tag

vehetsz hozzá egy gyári 170-es tápot.

(#95389) laposonly11 válasza kesenyi (#95383) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ezt a szoftvert letöltöd és játszol a beállításokkal: [link] :K

Ordo est anima rerum.

(#95390) laposonly11 válasza echterion (#95377) üzenetére


laposonly11
senior tag

Ennyi zsetoné', szinte má' ingyé' van. :K

Ordo est anima rerum.

(#95391) kesenyi


kesenyi
tag

Rendben, köszi mindenkinek, megfontolom a 170W-os töltőt is, és a programot. :R

(#95392) Evil Snowman


Evil Snowman
őstag
LOGOUT blog

Eljött az idő, hogy újra pasztázzam a kígyót, mert már egy mezei LoL alatt is 75-85 fok között üzemelt, pedig az már egy mikrohullámú sütőn is elfut röhögve melegedés nélkül.

Szerelési élmény 9/10. Mindenhol minőségi csatlakozók, csavarok. Backplate is minden gond nélkül lejött, nem volt vele szenvedés, mint anno a műanyag Asus-al. Egyedül ez a monitor kábel elvezetés nem szimpi számomra, de ez van.

Külön plusz pont a rugós csavarokért a vapor chamber-nél.

Bár szokásomhoz híven a művelet előtt kicsit megjárattam a gépet, hogy lágyabb legyen a paszta, ami miatt könnyebben lehessen levenni a VC-t; még így is elég ragaszkodó volt, de egy kis ellenállás után engedett. A paszta állaga már kezdett kisség "agyagos" lenni, szóval tényleg ideje volt már a repaste-nek.

Szokásos CPU/GPU die pucolás során kissé levert a víz, mert azt hittem, hogy sikerült leszakítanom 2 alkatrészt az alaplapról a VC eltávolítása során, de aztán konstatáltam, hogy ilyen szabályosan nem szakadhat le, valószínűleg gyári előkészítés, plusz nem is találtam őket sehol. Btw, aki tudja itt minek kellene lennie az megoszthatná velem. :B

Repaste-hez a jól bevált Noctua NT-H2 volt az alany és ismét nem okozott csalódást. Nyilván nincs olyan teljesítménye, mint KH mester indium-os kezelésének, de most ASAP kellett a repaste, így nem tudtam elugrani hozzá.

Ettől függetlenül nagyon jók lettek az értékeke, mezei böngészés mellett 30-35 fokos a CPU, CP2077 alatt változatlan grafikai beállítások mellett 75-80 fokról lement 60-70 fokra.

(#95393) Smithy87 válasza kesenyi (#95391) üzenetére


Smithy87
senior tag

Ja hogy kamion sima silent mode notebookchecken még lehet a wonatkozó korlátozott W értékek is megtalálhatók.

[link] valahol az alján

[ Szerkesztve ]

(#95394) FőDudu válasza Evil Snowman (#95392) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem is erik egy pasztazas.
Nekem Thermalright TFX es Silver King one enjoy akad. Utobbi az folyekony fem.

FőDudu

(#95395) rodman73


rodman73
aktív tag

Történt egy furcsa dolog a hétvégén. :D 80%-ra szoktam tölteni, egész hétvégén ki volt kapcsolva. Jövök be ma reggel dolgozni, 1%-on se volt, bekapcsolt, aztán ki kapcsolt, nem is értettem hogy mi van. Lehet nem jól állítottam le, be ragadt valami progi? Vagy titokban asszony nyomja helyettem a wowot? :D

Amúgy egyelőre marad ez a masina szerintem, kicsit gyüjtögetek még, aztán majd lesz csere valamikor. 32 gb ramot nézek bele szerintem, mit szeret a Ryzen 7 4800H? DDR4 3200 mhz jó neki? Meg egy 1 TB-os m2 ssd-t, wow szépen fut rajta, COD-ra meg ott az asztali gép, sok fps-sel is ugyanúgy lelőnek. :D

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#95396) 22balu válasza Speedy007 (#95352) üzenetére


22balu
aktív tag

Szia,

hogyan lehet? Van játékbeli teljesítmény különbség ?

(#95397) Speedy007 válasza 22balu (#95396) üzenetére


Speedy007
őstag

Szia én így csináltam meg nagyon észre vehetőbb különbség nincsen csak minimálisabb [link]

(#95398) Frozen


Frozen
őstag

A kovetkezö mobil intel akar 40 magot is tartalmazhat mar azert ennek jelentös szerepe lesz. Egy szállon is elvileg 30-40% gyorsulasrol csiripelnek. Addigra megerkezik a gpu fronton is 40xx Ti széria szóval hamarosan durva dolgokat lathatunk.

Ha már tisztogatod a topikot akkor másokat is kellene fegyelmezni,főleg a rendszeres offolokat......Nem csak bizonyos embereket.

(#95399) #65537792 válasza rodman73 (#95395) üzenetére


#65537792
törölt tag

A 3200es teljesen jó. Az AMDhez amúgy is olyat tesznek alapból mivel az AMD szereti a gyors RAMokat.

(#95400) nggabi válasza Frozen (#95398) üzenetére


nggabi
nagyúr

ja biztos az árcédulákon :D :(((

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.