Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95101) RM007 válasza Gubu0101 (#95098) üzenetére


RM007
addikt

A súly engem sem zavarna, inkább izzadok alatta csak legyen nekem megfelelő.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95102) Gubu0101 válasza MaxxDamage (#95099) üzenetére


Gubu0101
veterán

Nekem is adtak a gep melle ezt a taskat “ajandekba”.Ezzel hurculaszom a gepet,ipadot toltokabeleket.Jo cucc,nagyon sok minden elfer benne,fullon is van mindig :D

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95103) MaxxDamage válasza RM007 (#95101) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Izzadni az asszonnyal kell! :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95104) Csupati válasza MaxxDamage (#95096) üzenetére


Csupati
senior tag

Kövezzetek meg, de nagyon elgondolkoztam egy P870TM en a 6 hőcsöves dupla radis vga hűtő, és a dupla radis procihűtő miatt, abba is 3-4db M2 nvme foglalat, 2 db hdd, és a második mxm portba még mindig tudnék rakni mxm m2 adaptert.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95105) RM007 válasza Csupati (#95104) üzenetére


RM007
addikt

És hol kapsz ilyet? Meg egyáltalán most olcsóan ilyen laptopot?

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95106) Gubu0101


Gubu0101
veterán

Kedvet kaptam kicsit nosztalgiazni :DDD

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95107) Csupati válasza RM007 (#95105) üzenetére


Csupati
senior tag

Jelenleg nincs vadászni kell barebonet, amúgy ebay kanada van 870tm pont 4k kijelzővel de üresen 600k a vadi új gép... Ezek a kanadaiak mindent rohadtul túl áraznak.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95108) RM007 válasza Csupati (#95107) üzenetére


RM007
addikt

A készletkisöprés náluk egész mást jelent. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95109) FőDudu válasza RM007 (#95094) üzenetére


FőDudu
addikt

Nekem a minoseg az egy tombbol mart haznal kezdodik.
Hozzaszoktam, nehez tole elszakadni. Minden mas csak potlek lenne, ezekhez kepest meg egy durvan strapabiro gep is nyeklik.

Mostanaban hordozom, igy nalam szamit a suly is. Mar a Razer 2 kiloja is sok.
Taskaval egyutt mar le sem merem merni. Minimum 5 kilo amit cipelek.

Tudom, nem hangzik soknak, de nekem annak tunik.
(nem vagyok pille sulyu, de jobb lenne egy 800 grammos surface es hello)
(lehet elmegyek ebbe az iranyba, es olyan szobor lesz otthon amit ti is csinaltok - hordozhatatlan, helyhez kotott, nehez, celeszkoz)

Most neki allok meg egy eselyt adni a W11-nek, total clean install - tiny11/msmg/wintoolkit modositasokkal (amit en magam hajtok vegre es nem a szkriptelt telepito amiben azert lehetnek meglepik - szoval meglatjuk mi lesz a tortenet vege.

A gep most mar 32GB memoria, 2tb 990 Pro - meglatjuk mi sul ki belole.
Ha lesz idom, meg ujra is pasztazom. Van itthon folyekony fem is.... (nem lazmeroben) :C

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95110) Csupati válasza FőDudu (#95109) üzenetére


Csupati
senior tag

Valahogy a Microsoftnak minden második oprendszere sikerül csak jóra, pl XP jóvolt, vista szar volt, a 7 jóvolt, a 8 szar lett, a 10 jól sikerült, a 11 megint szar lett.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95111) Gubu0101 válasza Csupati (#95110) üzenetére


Gubu0101
veterán

Vagy,csak nem kellene belepiszkalgatni :U Latom a mester rendesen kiszedegeti belole a dolgokat meg kitudja mit mokol,aztan csodalkozik,hogy siralmasan mukodik. :DDD

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95112) FőDudu válasza Gubu0101 (#95111) üzenetére


FőDudu
addikt

Csak olyat szedek ki ami nem kell.
XBOX kliens, phone link, Onedrive, elotelepitett Office,stb.
Nem kell elbol a Netflix, a Spotify, media player es meg nagyon sok egyeb dolog.

Probaltam clean installal is - nalam eloszor az SSD sebessege volt nagyon karcsu, most ott a 990Pro a gepben ami nem lehet lassu.

Raktam be 32 giga memoriat is, mert alapbol 8-9GB korul jart amikor felment.
kb 30 eve informatikus vagyok, valoban foglalkoztam sysprep-es rendszerek keszitesevel, igy nem egy kezdo benazasarol van szo.

Nyeretlen keteves se vagyok, aki lefuttat barmilyen masok altal osszetakolt programot/szkriptet. Igy a szkripteket magam nezem at es tudom mit csinal es mit kell kihagyni ha karos lehet a vegcel elereset illetoen. Ugye a Tiny11 is tok jo, csak maga az oscdimg.exe amivel osszerakja CD kepnek, nos az egy alairatlan verzio, azaz barmilyen kod lehet benne. Azaz inkabb hasznalom a Windows ADK-bol azt amit az MS alairt, abbol nem lehet baj. Ugy mar az lesz az image tartalma amit en keszitettem ;)

A tobbi meg ovashato szkript.

Van egy halom debloat es egyeb megoldas amikor egy powershell szkriptet futtatsz le egy webszerverrol. Na ott se tudod mi is tortenik valojaban. Nem is preferalom.

FőDudu

(#95113) laposonly11 válasza Gubu0101 (#95106) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nekiestél a Fél Életnek? Majd szólj, ha félig lement az életed. :K
James Bond is azt az öltözőt használja? Hogy mik nem vannak. :D

Ordo est anima rerum.

(#95114) KillHates válasza Csupati (#95104) üzenetére


KillHates
nagyúr

Bocs' de mi a bágyadt f@sznak az az ódon járdalap?
Annál jobb gép, nincs mint ami most Neked van :K
Kicsi, cserélhetők a komponensek, 4db ram foglalat, 4 adathordozó hely, 4K IGZO...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95115) Csupati válasza KillHates (#95114) üzenetére


Csupati
senior tag

Japp, teljesen igazad van . inkább veszek majd valami vackot melohelyre, ezt már nem merem bevinni bkv-n :DDD .
Vmi yoga/yoga book ön gondolkoztam, utóbbi halo billentyűzete rohadtul tetszik.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95116) KillHates válasza Gubu0101 (#95106) üzenetére


KillHates
nagyúr

Megláttam és egyből ez a hang ugrott be: [link]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95117) KillHates válasza Csupati (#95107) üzenetére


KillHates
nagyúr

Mert b_zi franciák!

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95118) KillHates válasza Csupati (#95115) üzenetére


KillHates
nagyúr

De most őszintén, ha valami kotonszökevény sápkóros genetikai hulladék lennél, akkor még talán meg tudnám érteni, hogy nem akarsz cipelni 3 kilós laptopot. De mint egy élterős faszi, vagy még az olyan egy öreg eltunyult dagadék is mint én; nekem sem okozna gondot, hogy vigyem a Clevo-m. Kell egy kényelmes hátizsák, egy plusz táp ami bent marad (szerezz egy 330W-os DELL tápot és átalakítom a 230-asból neked CLEVO-ra) és akkor nincsen az, hogy bent ha van pár óra szabadidőd akkor ne tudjunk egyet rohanni Teyvat-ban :D

[ Szerkesztve ]

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95119) FőDudu válasza FőDudu (#95112) üzenetére


FőDudu
addikt

Jardalaposoknak soxeretettel :C

Jah: nem mokolt W11.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95120) FőDudu válasza FőDudu (#95119) üzenetére


FőDudu
addikt

990 pro NVME modban merve. Latszik, hogy PCIe 3.0 x4 a lapom. W11 alatt.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95121) MaxxDamage válasza FőDudu (#95119) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Mit kell nézni?
Nem érteni Magyar... :U

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95122) Csupati válasza KillHates (#95118) üzenetére


Csupati
senior tag

Nem a méret és a súly a gondom hanem az értéke, rohadtul féltem. Vmi kis ryzen 5 -ös fisfos gépen gondolkoztam pl egy yoga 530

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95123) FőDudu válasza MaxxDamage (#95121) üzenetére


FőDudu
addikt

0.9w fogyasztas. Marmint procibol.
En igy vagyok sotetzold.

Ami nem fogyaszt, az nem is melegszik. ;)

FőDudu

(#95124) MaxxDamage válasza FőDudu (#95123) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Igen, de akkor milyen teljesítmény a valós úgy? :D

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95125) FőDudu válasza MaxxDamage (#95124) üzenetére


FőDudu
addikt

Ez igy 800MHz es 4,6GHz kozott automatikusan lepked. (nem csak a 2 veget hasznalja)
Pont jo - ha valaminek kell a power akkor ott van, ha pedig valami miatt eleg a kevesebb is, akkor visszabb vesz. (turbo nincs kinyirva, nem csinaltam 99%-os mokat).

Tokeletesen hasznalhato igy. Viszont a VC hutes miatt tokeletesen nema.
(megy a venti, de kb 2e lehet a fordulatszama. Razernel nem tudod merni - max kezzel allitani ha nagyon akarod)

Valojaban olyan 2-5w korul van a proci amikor netezek - meg kell par dolgot felraknom. Spotify, Steam, stb. De eddig jo az osszkep. Kicsit sok a processz, 200-hoz kozelit - majd elkezdem kezzel kigyepalni a felesleges szolgaltatasokat. Az csucs eddig 95 (egy debloat-olt w11-ben) volt amikor mar minden fel volt instalalava es minden futott (steam, wd cucok, Throttlestop, Onenote, Razr Synapse, Spotify, stb).
Most meg csak 3 bongeszoben mennek a cuccaim. Edge/Chrome/Opera.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95126) RM007 válasza Csupati (#95122) üzenetére


RM007
addikt

Na pontosan én is így vagyok most vele. Holnap utazom a nyaralóba 1 hétre és féltem magammal vinni a Clevot. Nem a súly meg macera, hanem fosok hogy valami történhet. Inkább viszem a fekete MSI-met és a régi quadro kártyámat, az addig míg ott vagyok jó lesz. Akkor nem csak én vagyok így ezzel. :)

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95127) motifator válasza FőDudu (#95119) üzenetére


motifator
senior tag

A járdalapom sem sokkal van lemaradva, 9900KF (és mellette egy 2080) tudja majdnem ugyanezt, nincs intel gpu. Most ezt hoztam magammal vidékre, kussban van tartalom fogyasztás és netflix közben, de még játék közben sem ordít. Ez mondjuk W10, de tegnap akksiról nyomtam 2 órát, mert a szabadban kellett kicsit a gép. Persze egy munkanapot nem bírok vele, mint Te :) Ez ronda, de finom.

Csupati Én egy dell hátizsákot használok a Clevohoz, mostanában többször vittem magammal, mint az AW-t, sima ügy, nem kényelmetlen, frankón párnázott. Persze, jobb a P870, de ezt a még kompatknak mondható 15,6 DTR-t én tuti nem cserélném el egy 17 DTR dögre. Ok, sokkal jobb a GPU hűtése, de SLi-ben úgysem használnád, a CPU része pedig hűtés szempontjából nem sokkal jobb, max ha direct die megoldást mókolsz bele. A 751-hez csinálj egy jó kis fesz görbét a gpu-hoz és nem fog úgy melegedni.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#95128) motifator válasza FőDudu (#95119) üzenetére


motifator
senior tag

.

[ Szerkesztve ]

Funky + Jazz

(#95129) FőDudu válasza motifator (#95127) üzenetére


FőDudu
addikt

Azt hiszem a W11 mellett nekem sem lesz meg a munkanap.
Ugy tunik a Throttlestop csak felig mukodik. Allitgat ezt-azt (valtogatja a power profilokat peldaul), de nem csinal UV-t.

Leirom mindenkinek, aki hasonloban gondolkodik:
- W11 alatt van egy Virtualization Based Security nevu uj dolog. Core Isolation, Memory protection, stb.
- ha ez be van kapcsolva, akkor a TS nem fer hozza a proci regisztereihez tobbe.

Barki, aki WSL2/Docker megoldasokban gondolkodik az felejtse el a Throttlestopot - mert ki kell kapcsolni hozza a VBS-t. Utana meg az elobbiek nem mennek.

Legjobban ugy lehet eszrevenni, hogy nalad is ez a helyzet, ha az FIVR control alatt megnezed az Offset-et. Ha az 0-t mutat, akkot nem tudta irni a proci regisztereit.
Ugyanigy marhasagokat mutat a Turbo Ratio Limits alatt - ott meg nem tudta kiolvasni az ertekeket. (196 es 133 nem lehet a turbo ratio)

Van persze hozza tartozo event log is, ha ilyen 12550 uzeneted van, akkor a VBS megakadalyozta a TS ukodeset. Ahogy lentebb lathato.

En nem kapcsolnam ki ezeket az uj biztonsagi dolgokat - secure bootot meg megint nem.
Nem vagyok paranoias, csak ovatos.

Letezik egy PowerMonkey nevu program amivel meg a boot elott az EFI particiorol indit egy programot es az irja a proci regisztereit meg a Windows indulasa elott. Nos az sem epp a biztonsag zaloga, ilyen csak a Secure boot kikapcsolasaval mukodik (akarmilyen rootkit lehet benne, hiaba neked kell forditani VS2019 alatt).

Szoval ugy tunik egyelore nincs jo alternativaja a TS es XTU mukodesenek a W11 alatt.
Legalabbis az UV nem fog menni.

Azaz a tegnapi 0,9W fogyasztasom lehet valos, de nincs UV benne. Ugy meg valoszinuleg nem jon ki majd a 8 oras munkanapom a 80Wh akkubol. Meg nem tudtam kiprobalni.
Jelenleg itt tartok.

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95130) zsolti75 válasza FőDudu (#95129) üzenetére


zsolti75
senior tag

Elvileg ki lehet kapcsolni a VBS-t illetve a defendert, de vissza fogja kapcsolni automatikusan. Ha msmg-vel törlöd a defendert akkor egy darabig jó, de az update újra le fogja tölteni és visszaállít mindent. Egy megoldás, hogy már alapból törlöd, mindkettőt. (én pl.csak a tűzfalat hagytam meg)

(#95131) FőDudu válasza zsolti75 (#95130) üzenetére


FőDudu
addikt

A defender nem egy rossz cucc - foleg ha az osszes ilyen biztonsagi dolgot bekapcsolva hagyod.

Nem tudom mi lenne jo helyette ami ilyen melyen be van agyazva az operacios rendszerbe.

FőDudu

(#95132) peet05


peet05
tag


Ezt használta már valaki?

Egyéb:
Ha bestware-tól rendelek, akkor vám+áfa lesz a pluszköltség?

(#95133) Csupati válasza peet05 (#95132) üzenetére


Csupati
senior tag

A bestware milyen oldal honnan szállít? Ha eu-n kívüli akkor a termék ára +posta összeadva van elvámolva, ha eu-s övezeten belüli akkor nincs vám

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95134) Gubu0101 válasza peet05 (#95132) üzenetére


Gubu0101
veterán

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#95135) Csupati válasza Gubu0101 (#95134) üzenetére


Csupati
senior tag

Nincs vám, ha az oldal írja hogy price include vat , akkor az a teljes ár

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95136) zsolti75 válasza FőDudu (#95131) üzenetére


zsolti75
senior tag

Ha neked tetszik és szükségesnek tartod, akkor sajnos meg kell békélned azzal, hogy bizonyos programok nem fognak menni vagy nem úgy mint régebben.

(#95137) ONEFREE válasza Csupati (#95110) üzenetére


ONEFREE
aktív tag

Kivártam mire használom a Win11 et..Kb 5 hónapja használom a Win11 et. Számomra nincs vissza út a Win10 re.. Nagyon "Fatengely" :DDD Legnagyobb meglepődésemre kiváló lett a Win11. Csak ajánlani tudom.
Ja persze ki van gyomlálva "BloatyNosyAppBETA" a felesleges hülyeségektől .

[ Szerkesztve ]

(#95138) FőDudu válasza zsolti75 (#95136) üzenetére


FőDudu
addikt

Inkabb megkeresem a Bios-ban a megfelelo mezoket a core/cache/slice/igpu uv-hoz. Aztan oda beirva az ertekeket mar tutira nem kell mas.

Razernel ezek rejtettek, de ez nem gatol meg abban, hogy windows alol elerjem a bios tartalmat es modositsam.

Anno 2 erteket allitottam at a hardveres bios iras soran, az egyik engedelyezte a proci tuningolasat, a masik meg a Bios windoes aloli felulirasat ( a gyarto altal ala nem irt tartalommal). Azaz kiolvasom a futo ertekeket, a kapott tartalomban atirom a nekem tetszo UV ertekekkel, visszairom, reboot, es remelem, hogy mukodik.

Ha nem, akkor johet a Cmos reset vagy a hardveres programozo elomeresese es a regi bevalt bios visszairasa.

Nem vagyok benne biztos, hogy meger ennyi hercehurcat a W11. ;)

A w10 tokeletesen mukodik. Meg 2 ev es 5 honap amig hivatalosan tamogatjak. Nem sietek.

FőDudu

(#95139) Csupati válasza motifator (#95127) üzenetére


Csupati
senior tag

Mivel az 9900nonK ról letiltottam a turbot, és a játékot gépet is sikerült beállítani így kb egy silent profillal 65fok cpu gpu és egy 10% on forognak a ventik tehát tényleg silent működés van 40W cpu és 80-90W gpu. Viszont tud üvölteni ha mindent csutkára tekerek, még egy XTU val megpróbálkozok, 1mag 4.6, 2 magon 4.4 , 4magon 4.2 , es 8 magon 4ghz re boostoljon csak , kiváncsi vagyok ugy hogy alakul a fogyasztás homérséklet zaj háromszög.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95140) FőDudu válasza Csupati (#95139) üzenetére


FőDudu
addikt

Tanacs:
XTU-bol csak a 6.5.2.40 fog menni, az ujabbak mar nem tamogatnak annyi fele es olyan oreg procikat amilyen a 9900.

Mar a 10875h is ki van szurkulve az ujabbakon.
Mai tapasztalat.

6.5.2.40 az 29mb, az ujabbak meg 21. Valamit kiszedegettek az tuti...

[ Szerkesztve ]

FőDudu

(#95141) Lalikiraly


Lalikiraly
addikt
LOGOUT blog

Olvastam ezt a noti cipelős "csipkelődést"
Én simán hurcolom a 17 es TUF gépemet... Nem foglalkozok vele.
Van hozzá külön kézitáska, a hátizsákomban meg elfér a töltő "tégla"
Amúgy 3-4 órát elvan aksiról, igaz nekem 80% ra tölti csak úgy van beállítva.

Lalikirály nem szép ember; de Gavallér!!!

(#95142) motifator válasza Csupati (#95139) üzenetére


motifator
senior tag

Nekem sincs eleresztve a cpu, 8 mag 4,1 GHz, 1 mag 4,4 GHz. Így max. 88 W-t kér 100%-on, játékok alatt kényelmesen elvan, a FH5 40 % venti fordulatszámok mellett 60 - 65 ˘C (cpu/gpu).

Nálam a 6.5.1.371 verziójú XTU jól működik, mondjuk nincs rá szükség, mert a biosban lőttem be.

Funky + Jazz

(#95143) Csupati válasza motifator (#95142) üzenetére


Csupati
senior tag

Nekem gyári bios van rajta , ezért nem tudok állítani

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95144) RM007 válasza FőDudu (#95140) üzenetére


RM007
addikt

XTU-ból menne a legújabb is. Mondjuk jelenleg én is a 6.5 valamelyikét használom (most elutazva nem tudom megnézni) de a felület miatt, zavar a P és E magos listázás, szóval felületi rész.

A legfontosabb és az alap ami a bioszban van megadva, aztán jön erre az Obsidian vezérlő driver panel. Ha ott valami más van megadva, átírva a bioszban lévőhöz képest(lehet más) akkor az felülírja a bios beállításait. Talán ebben az esetben kell 1-2 újraindítás a gyors beolvasás miatt amit megtanul gyorsan korrigálni. (Ez a Obsidian és maga a Clevo driver/ek nekem főleg a ventilátorvezérlés miatt nagyon fontos, mert nélküle is lenne meg pl UV a bioszban beírva csak a venti és még pár dolog nem ugyanaz.
Az XTU csak ezután tud működni ha az előző kettő jól összehangoltan megvan. Amit ha beállítok a Clevo driverbe az megjelenik a megnyitott XTU-ban. De miért is fontos nekem?

1, ha valami elmászna az online monitorozás és adatszolgáltatás kapcsán rögtön látom, pl hogy a megadott UV az működik úgy ahogy ott van.
2, tesztelés...fogyasztás, melegedés, teherbírás, hány mag dolgozik stb....ki lehet íratni egy csomó mindent....mikor korábban elmászott a ram órajel az ott is megmutatta magát.
3, az Obsidian panelben megadott UV csak -0,130V -ig húzható. Kipróbáltam és működött az hogy feljebb vittem és lehetséges volt és ezt elmentve meg is őrizte magát. (rögtön eszembe is jutottál az emelés kapcsán :D ) És van ott még olyan amit nem használok mert nem értek. Meg olyan is lenne, csak nálam így használva a laptopot asztaliként nem jelenik meg mint motifatornál a ram időzítés lehetősége ezt csak a bioszban és a driverben tudnám módosítani a gyáritól eltérően.

Bezzeg a régi MSI-m az mindenevő!

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95145) MaxxDamage válasza Csupati (#95143) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Nem kell oda más, mint a Full Obsi és mehet a móka (Clevo esetén) :K

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#95146) RM007 válasza MaxxDamage (#95145) üzenetére


RM007
addikt

Persze az a lényeg, de tudod vannak ezek a programok...Aida, HWInfo, XTU, MSI AB, CPU/GPU-Z amiket szeretünk használni akár karbantartás végett is. :K

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95147) Csupati válasza MaxxDamage (#95145) üzenetére


Csupati
senior tag

van licenszes obsi rajta szerencsére igy azzal nincs gond ,de attól még ha gyári órajelre rakom akkor 99 fok 100% ventivel allcore 4.6 on UV nélkül.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95148) exchanged13


exchanged13
kezdő

Üdvözlet mindenkinek! Az "ASUS Notebook" topikból érkeztem hozzátok :)


ASUS ROG STRIX G713IE
CPU: AMD Ryzen 7 4800H 2,9GhZ 8cores
GPU: NVIDIA GeForce RTX 3050Ti 4GB DDR6
RAM: 16GB
TÁRHELY: 1TB SSD

A probléma amivel érkeztem:

A legtöbb játékban nagyon gyenge minőségű grafika jelentkezik, hiába van HIGH/ULTRA-ra állítva.
Példának okáért hoztam nektek a Tom Clanys Ghost Recon Wildlandset illetve a Just Cause 3-at.

Beszéljenek a képek :)

A második probléma.

Mai napon összekötöttem az LG TV-met egy HDMI kábellel a laptoppal és az a baj, hogy az LG TV is az integrált kártyára cuppan rá.
A laptop és a tv megjelenítő is az iGPU-t használja.
Illetve a Chrome-ot beprofiloztam az Armouryban, Windows-on alapból a nagyteljesítményűre volt álítva, elindítottam youtubeon egy 4K60fps videót és az integráltat használa ugyanúgy:

Az Asus Notebook topikban próbáltak mindenféle jóval ellátni, de már ők mondták, hogy nagy a baj, inkább jöjjek ide.

Minden a legfrissebb a gépen, napokban ellenőriztem le.

Előre is köszönöm.

Szerk.: Elnézést ha össze-visszának tűnik amit leírtam, csak kicsit fáradt vagyok már

[ Szerkesztve ]

(#95149) motifator válasza Csupati (#95143) üzenetére


motifator
senior tag

Nekem is gyári bios van a gépen, semmi mókolás, valószínű az unlock cpu miatt működik. Non-K proci sosem volt benne, mióta nálam van.

Funky + Jazz

(#95150) MaxxDamage válasza Csupati (#95147) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Hmm...ha gyári órajel alatt a "default" értendő (non OC) akkor az allcore 4.6 kizárt, vagy mégis? :F

A 99c az kicsit irreális hőmérséklet... :B

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.