Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95451) RM007 válasza Speedy007 (#95439) üzenetére


RM007
addikt

Mikor erről beszéltünk itt gyorsan rá is mentem és nyoma sem volt. Agyaltam is rajta miről folyik a társalgás mikor ott sincs, senki észre nem vette még a mester sem. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95452) RM007 válasza laposonly11 (#95447) üzenetére


RM007
addikt

Számoljuk össze ki nyom itt több karaktert. Amúgy bevallom 3 hete nem játszottam. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95453) laposonly11 válasza RM007 (#95450) üzenetére


laposonly11
senior tag

500 vs 500 az durva, :Y kíváncsi vagyok mekkora CPU erő kell 1000 játékos statisztikai adatainak az öszehangolására. Az erős hardvereket nem felejtjük el, mert ugye azt nem képzeled, hogy ezek után Intel, AMD, Nvidia, majd lehúzzák a rolót és átállnak pl. jégkrémgyártásra, meg zabhegyezésre, csak mert minden futtatható lesz online, androidos tableten/telefonon? Bár ki tudja.

Ordo est anima rerum.

(#95454) RM007 válasza laposonly11 (#95453) üzenetére


RM007
addikt

Inkább azt képzelem hogy eladják ugyanazt másféle csomagolásban(szoftveres világ lesz inkább) és lesz egy beazonosítás valami olyasmi mint egy driver támogatás, ha régi a hardvered, ejnye nem költöttél rá eleget, akkor le leszel tiltva ergo meg lesz szabva a jelenléted(Windows támogatás), kapsz valamiféle büntetést mint a játékban is ha nem a csapattal mozogsz, szigorú szabályrendszer, ha átmész Rambo módba akkor elfenekelnek. :DDD (talán nem véletlen maga a játék sem, szoktat valamire) A nagy megfigyelések korszaka jön kínai mintára, nem lehetnek titkaid (az ablakon sem lehet függöny mint divat a skandinávoknál (akár itthon egyes fodrászatnál)...régen az volt, most nem tudom rég jártam arra).....oksa kezdek átmenni horror sci-fibe :DDD, annyira néznék valami jó filmet ebben a témában, addig mosva az agyamat míg végül már akarom :U vagyis lehet nem kellene. (Sajnos sok minden lehet mert a világ kezd blokkosodni gazdasági és emiatt politikai értelemben is.)
Basszus karakterszámban gazdagodtam. :W

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95455) apszi


apszi
őstag

Sziasztok!
Legion 5 tulaj van aki bővítette az ssd parkot 1TB-al a gépében, és tud egy esetleg nem melegedős fajtát ajánlani? Ok ,nem kell feltétlen Legion tulaj, bárki akinek van jó tapasztalata, megoszthatná velem. Előre is köszönöm! ;) :R

(#95456) consono válasza RM007 (#95454) üzenetére


consono
nagyúr

Bő egy hét múlva érkezik a Black Mirror 6. évada, nézhetsz disztópiát :D

"In God we trust. All others must bring data"

(#95457) dzsampi


dzsampi
junior tag

Uraim!

Esélytelen egy ilyen laptopból kihozni egy olyan teljesítményt, hogy mondjuk 4K-ban ultra beállításokon menjen pl.: A Hogwarts Legacy?
Processzor: Intel Core i7-11800H Octa (8) Core 2.3GHz - 4.6GHz 24MB Cache
Memória: 16GB (2x 8GB) DDR4-3200MHz SO-DIMM SDRAM
Videokártya: NVIDIA GeForce RTX 3070 8GB GDDR6

(#95458) echterion válasza dzsampi (#95457) üzenetére


echterion
nagyúr

Nem gond, megy az rajta, de az fps-t meg majd a Lyézuska hozza karácsonyra.

**********

(#95459) laposonly11 válasza consono (#95456) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az a durva, hogy amit eddig posztapokaliptikus sci-fi ként, vagy disztópikus sci-fi ként olvashattunk, néztünk, az most egyre inkább realitássá kezd válni. :F :(

Ordo est anima rerum.

(#95460) consono válasza laposonly11 (#95459) üzenetére


consono
nagyúr

Igen, egyre több minden bejött már a korábbi részekből...

"In God we trust. All others must bring data"

(#95461) laposonly11 válasza dzsampi (#95457) üzenetére


laposonly11
senior tag

4K ban a Hogwarts Legacy alatt, egy RTX 4090 es is csak szenved. De lényegében, majdnem az összes új cím játszhatatlan ezen a felbontáson ultra grafika mellett.

Szóval nyugodtan felejtsd el a 4K gaminget, laptop VGA val.
Itt a többi játék: [link]

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95462) KisApám


KisApám
addikt

Sziasztok!

Kb. 3 év után a Lenovo Y540 15IR (i7 9750 H, 1660Ti) laptopom
KIJELZŐJE
vagy
GRAFIKUS CHIPje

MEGHALT. :((

(A kb. 12 éves Dell N5110-es laptopomnak még mindig jó...)
Kijelzőn semmi, HDMI kábelről monitorra OK.
Mit lehet szegény géppel csinálni, javíttatni?

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#95463) #65537792 válasza KisApám (#95462) üzenetére


#65537792
törölt tag

Jól értem, hogy HDMI-n rendesen működik? Játékok alatt is?
Mi a tünet? Mit csinál a gép?

(#95464) nggabi válasza apszi (#95455) üzenetére


nggabi
nagyúr

a2000 de az már nem kapható :) sima samu 980 jó lesz, vagy ha a géped pcie 4.0 akkor 980 pro, aztán melegedjen ahogy akar. nem kell mérni ;]

"szenyor dzsíííí"

(#95465) nggabi


nggabi
nagyúr

tessék német barátaink fogselymet használnak:

de nem leheletre ;]

"szenyor dzsíííí"

(#95466) consono válasza KisApám (#95462) üzenetére


consono
nagyúr

Ha HDMI-n megy, akkor inkább a a kijelző, vagy az oda vezető kábel lehet a baj. Lehet, hogy "csak" a háttérvilágítás múlt el?

"In God we trust. All others must bring data"

(#95467) apszi válasza nggabi (#95464) üzenetére


apszi
őstag

Engem meggyőztél, köszi. 3.0 egyébként. :D

(#95468) KisApám válasza #65537792 (#95463) üzenetére


KisApám
addikt

HDMIn csak megnéztem, hogy a gép el e.
Minden megy, kivéve a kijelző.
Amikor rárakom HDMIn keresztül másik monitorra, és váltani akarok a laptop és a monitor közötti kijelzőn, a laptop kijelzőjét fel sem ajánlja, mint pl. Kiterjesztett monitor beállításnak. A windows csak 1 kijelzőt lát, csak a HDMIn keresztül radugott külső monitort.

Ismeros régebben laptopszervizben dolgozott.
Úgy emlékszik mintha szeriahiba lenne.
De ki tudja….

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#95469) #65537792 válasza KisApám (#95468) üzenetére


#65537792
törölt tag

Simán benne van hogy a szallagkábel vagy hasonló a ludas.
Ha a háttérvilágítás ment volna el, akkor a windows látná.

Driver hiba esetleg? Win frissítés, BIOS update volt?

(#95470) KisApám válasza #65537792 (#95469) üzenetére


KisApám
addikt

Annyit tudok most mondani, hogy full sötét a kijelző.
Majd ránézek, hogy frissít e, vagy frissitet e valamit.

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#95471) Csupati válasza KisApám (#95468) üzenetére


Csupati
senior tag

Lehet kijelző, kábel és alaplap hiba is, az aggasztó hogy windows alatt nem látszik, általában ha elmegy a háttér világítás attól még eszközkezelőben ottvan a monitor.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95472) Medocsabi válasza KillHates (#95449) üzenetére


Medocsabi
addikt

Hát én így 40 felé,lassan 10 év konzol után kipróbáltam a pc-s játékot egérrel billentyűzettel,hát vakon voltam mint Stevie Wonder :DD Mielőtt egyáltalán elkezdhetnék játszani,minden 🐴💩-t be kell állítani,kb minden játékban húsz a harmincadikon variáció van. Hát állítgassa akinek 2 anyja van,maradok pc-n a stratégiánál, minden másnál csak leülök a ps elé,play,és szevasz :K Ráadásul én úgy vettem észre,hogy konzolon sokkal szebben játék mint pc-n high beállítás mellett, azonos képfrissítéssel,gondolom az optimalizáció miatt.

(#95473) consono válasza Medocsabi (#95472) üzenetére


consono
nagyúr

Én meg PC-N is kontrollerel játszom, eddig minden, amivel PC-N akartam játszani natívan támogatta :) Én is több mint 10 éve konzolos vagyok leginkább...

"In God we trust. All others must bring data"

(#95474) KisApám válasza Csupati (#95471) üzenetére


KisApám
addikt

a kijelző valszeg rossz, eddig ez jött le.
Ismerős laptopszerelő megnézte, ha csak háttérvilágitás lenne rossz, akkor bizonyos szögből nézve, megvilágítva lámpával, lehetne látni a kijelzőn valamit, De tök sötét. Semmi, nuku, nyista.
Az a bosszantó, hogy azt hittem, ez a Lenovo Legion többet bír ki, mint 3 év.
Volt eddig ASUS és Dell laptopom.
A Lenovo eddig az alja. :(
Lehet, hogy pont belenyúltam, de akkor is.

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#95475) RM007 válasza KisApám (#95474) üzenetére


RM007
addikt

Mostanában több ilyen, vagy ehhez hasonló gondot lehetett itt olvasni. Lehet elkezdtem terjeszteni valami vírust. Nálam sincs belső kijelző kép csak HDMI külső monitor, de azt tudjuk mitől van.

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95476) mihione válasza apszi (#95455) üzenetére


mihione
őstag

Wd Blue SN570 1 tb van nalam Legion 5-ben.Hibatlan,nem melegszik es ocsoo.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#95477) laposonly11 válasza consono (#95473) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nekem azóta nincs konzolom, amióta nem lehet megcsippelteteni őket... ;] ja nem azért még PS3 am volt.

Ordo est anima rerum.

(#95478) mihione válasza dzsampi (#95457) üzenetére


mihione
őstag

Ultran biztos nem de mondjuk low/medium +dlss mukodhet a dolog sztem.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#95479) Anubris


Anubris
őstag

Sziasztok!

Lenovo Legion 5 Pro 16ARH7H, win 11 + 2021 office.

A wordben a diktálás funkció számtalanszor behal. Nem reagál a hangra, közben a gép ventillátora pörög, mint a barom.

Mivel lehet a gond, a win 11 szar, vagy az AMD processzor?

(#95480) Medocsabi válasza laposonly11 (#95477) üzenetére


Medocsabi
addikt

Aztán ma sokra mennél ma egy kiherélt konzollal,van vagy 5 játék,ami single, a többihez mind kell online jelenlét :DDD

(#95481) laposonly11 válasza Medocsabi (#95480) üzenetére


laposonly11
senior tag

Egyel több ok a PC mellett, a Nintendo Switch emulátor is tökéletesen működik. :DDD

Ordo est anima rerum.

(#95482) apszi válasza mihione (#95476) üzenetére


apszi
őstag

Szia! Azon is gondolkodtam, csak valamilyen belassulási problémákat írtak. Van ilyen gond vele?

(#95483) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Sziasztok!

Asus TUF F15 2023, 2 féle kijelzővel szerelték FHD vagy WQHD.

FHD kijelző papíron jól mutat, sRGB:100%, Adobe:75.35%, Refresh Rate:144Hz, G-Sync, MUX Switch + NVIDIA® Advanced Optimus, én fényerejére lennék kíváncsi, sajnos az Asus nem nyilatkozik.
Digiprime szerint 250 nit, LaptopMedia.com teszt szerint 293 nit és Trustedreviews.com teszt szerint 293 nit. Mi az igazság? :D

Szimpatikus laptop, pasztázással kell majd indítani, mert melegszik keményen; meg hátha dob ki az Asus valami frissítést, mert a CPU érdekesen muzsikál.

(#95484) mihione válasza apszi (#95482) üzenetére


mihione
őstag

Nekem nincs problémán vele,bár a rendszer nem erről megy, csak játékokat telepítek és futtatok róla,meg ide megy a letöltés.

Lenovo Legion 5 R7 5800H, Rtx3070, Poco F5 ,Samsung QE65QN90B

(#95485) apszi válasza mihione (#95484) üzenetére


apszi
őstag

Ugyanez lesz nálunk is a felhasználás módja. Köszi az infót és a segítséget, ismét. 👍 :R

[ Szerkesztve ]

(#95486) laposonly11 válasza grizlisandor (#95483) üzenetére


laposonly11
senior tag

Itt a hindu gyerek elmondja hogy a brightness 250-300 nit, szóval "oke, oke á úd széj": [link]

Én ugyanilyen linket tudok a laptopmedián: [link] Ahol 100% DCI-P3 at ír, ez kb. 130+% SRGB-t jelentene, amit ugye nem hiszünk el, mert akkor komoly grafikai monitor lenne, miközben TUF ok a legolcsóbb kategória, és eddig 67% os SRGB vel gyártotta őket az ASUS. Én a helyedben szaglásznék még kicsit külföldi fórumokon, vagy egy olyan oldalt/videót keress ahol letesztelik a monitort. Mert nekem pl. ezeknek a hinduknak a profizmusa, nem igen tud meggyőző lenni, hiába bólogatnak a fejükkel balról jobbra, mantrázva "Hare Krshna, Hare Hare" stb. :DDD

Ordo est anima rerum.

(#95487) Csupati válasza laposonly11 (#95486) üzenetére


Csupati
senior tag

Ha esetleg vhol le van írva a a panel típusa akkor abból kikereshető konkrétan mit is tud.
Azt olvastam hogy az FHD panel 250nit 100% srgb , a qhd panel 500nit, 92%srgb.

[ Szerkesztve ]

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95488) Csupati válasza grizlisandor (#95483) üzenetére


Csupati
senior tag

Ah tényleg mindenhol más van írva, elvileg ez a fhd panel van benne B156HAN15.H, de már ebben is kételkedtek.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95489) laposonly11 válasza Csupati (#95488) üzenetére


laposonly11
senior tag

Még a Notebookchecken sem sietnek a teszteléssel, ami a 2023 as TUF okat illeti, csak megemlíti a cikk, pedig már pár hónapja a boltokban vannak: [link] :F
"More details regarding the available hardware configurations, their prices, and market availability should surface in the coming weeks directly from Asus and/or its partners."
(Főleg hogy a cikk már 2 hónapos)

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95490) RM007 válasza laposonly11 (#95489) üzenetére


RM007
addikt

Lehet megvárják a hidegebb időt nehogy baj legyen. Talán ősz beálltával belefognak. :D

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95491) grizlisandor


grizlisandor
addikt

Köszi mindkettőtöknek, nyomozok tovább.
Ha tudná a 300 nit fényerőt és a 90%+srgb-t jó lenne, hiába TUF. :D

(#95492) consono


consono
nagyúr

Lassan át lehet nyergelni Mac-re játszani is: [link]

"In God we trust. All others must bring data"

(#95493) Medocsabi válasza laposonly11 (#95481) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ja én aztán nem akarok konzol vs pc vitát kezdeni,ez full egyéni preferencia, ráadásul abszolút szubjektív tapasztalaton alapul,nincs semmi teszt,stb alapja. :R
Nekem a játék mint olyan,amúgy is lopott percek,órák,így a konzol számomra abszolút kényelmes.

(#95494) Csupati válasza consono (#95492) üzenetére


Csupati
senior tag

Akkor eladom a 2080as clevot és veszek m1-m2 chipes mbp-t

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95495) vakablak93 válasza consono (#95492) üzenetére


vakablak93
őstag

Azért az a 16-30 fps amiket láthatunk engem még nem győz meg, ha elérik az átlag 100 fps akkor én leszek az első aki vált, de ez szerintem bilibe lóg a kezünk esete...
Itt inkább azt láthatjuk, hogy ha az irodai géped igpjén játszogattál eddig, ha véletlen eszedbe jutott ilyen elvetemültség, akkor mostmár mehet ugyanez macen is.

Legalábbis nekem ez ennyinek tűnik nem többnek. :))

csupati: macbook airt, hogy kontrasztosabb legyen a váltás, egy ideig lehet agybajt kapsz a clevo után, mert nem tudod lenyomtad-e a billentyűket annyira nincs útjuk :DDD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#95496) Ubul86 válasza vakablak93 (#95495) üzenetére


Ubul86
őstag

azért írta, hogy "lassan" :D

(#95497) vakablak93 válasza Ubul86 (#95496) üzenetére


vakablak93
őstag

Jah bocs, a kulcsszót nem sikerült fognom, így tényleg mehet a mac gaming ;] :)) :DD

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#95498) laposonly11 válasza Medocsabi (#95493) üzenetére


laposonly11
senior tag

Nem vitázunk, abszolút van jogosultsága a konzoloknak. Nem mindenki szeret, vagy tud driverekkel, eltűnt *.dll fájlokkal meg Windowszal babrálni, mert nem működnek rendesen a szoftverek. Nekem is legutóbb pl. a Star Wars Squadron sem indul, mert az EA valamit csúnyán eltolt ezzel kapcsolatban, én még Originen vettem a játékot, de most már csak EA appon lehet indítani, de mivel hogy kell hozzá az Epic stores is, és mivel EA appról akartam elsőre indítani(első indítást Epic menüből kellett volna), így azóta nem hajlandó a játék elindulni, most kezdhetem előlről, uninstall újratelepítés meg hasonlók. :W Aztán a Resident Evil Village egy olyan hibával nem akart indulni, amit meg lehetett kerülni, most a legújabb patch után, nem hajlandó már buherálással sem indulni... na szóval, tudnak a szoftverek fejfájást okozni PC-n rendesen. :(

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95499) Ubul86 válasza laposonly11 (#95498) üzenetére


Ubul86
őstag

én pc-n kezdtem a pályafutásom még 97 környékén 11 évesen, előtte mondjuk volt a sárgakazis nintendó meg a kínai atari 2600

aztán kb 2010-től xbox360,ps3, majd xbox one-tól folyamatosan mindkét oldalról követve őket, legyen sima fat, vagy pro, stb...

most is series x volt, váltotta a ps5, és kb 3-4 éve tértem vissza a pc gaminghez.
Persze a gaming nálam már nem ugyanaz, mint mondjuk 20 évvel ezelőtt, de tök jól elfér egymás mellett több platform számomra.Volt PS VR is, de az kb 3 hónapig, azt kicsit sajnálom, hogy nem forrta ki magát.

Series X-et is csak azért adtam el, mert a GPU miatt igazából ami ott van játék, csak azok érdekelnek már, és viszi a laptopt is.
Ps5 meg csak néhány exkluzív miatt (Pl Horizon Forbidden West, TLoU 2), de ugye ez is kezd csökkenni, ahogy a sony dobálja ki pc-re őket

webfejlesztőként amúgy főleg linuxon kéne tolnom, de windows párti vagyok :D munkahelyen, munkahelyi gépen bőven elég a linux, de itthoni közegben nem tudtam átszokni (mondjuk csak 90 fokban kell fordulni a székben, hogy bekapcsoljam a másik gépet, amin linux van :D ). Mac-re viszont soha!

(#95500) consono válasza Ubul86 (#95496) üzenetére


consono
nagyúr

:D Tényleg azt írtam. De tekintve hogy 2 napja adta kia szoftvert az Apple egész jó a helyzet. Mondjuk azt nem értem miért a Crossover a futtatókörnyezet, gondolom az fut ARM-on, míg a Proton nem...

"In God we trust. All others must bring data"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.