Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#95701) nggabi válasza echterion (#95700) üzenetére


nggabi
nagyúr

nem érted a lényeget. én is ha most keresnék gépet hiába ugyanaz a gpu teljesítmény tuti 40xx szériát keresnék. ddr5-el :P és mi lesz majd 1-2 év múlva? capise? :U

"szenyor dzsíííí"

(#95702) echterion válasza nggabi (#95701) üzenetére


echterion
nagyúr

Csakhogy nem te vagy a fő célcsoport, ez az piac (meg úgy minden piac) itthon erősen árérzékeny, ha ugyanazt megkapja valaki 100ezerrel olcsóbban, akkor azt fogja venni. Nem fog egy olyan feature-ért fizetni, amit nem használ ki. Capise? :(

**********

(#95703) nggabi válasza echterion (#95702) üzenetére


nggabi
nagyúr

én fizettem :P :))

"szenyor dzsíííí"

(#95704) formula01 válasza laposonly11 (#95697) üzenetére


formula01
aktív tag

Tudok róla, csak nem gondolom, hogy egy RTX 3070 mellett az 5800H lenne a limitáló tényező a játékok 99%-ban. Az idő elórehaladtával, meg méginkább a VGA szokott lenni az első, ami kevés lesz.

(#95705) Medocsabi válasza Ubul86 (#95694) üzenetére


Medocsabi
addikt

Még hogy a magyarok alkudoznak... Most jöttünk haza Törökországból... :D

(#95706) Medocsabi válasza nggabi (#95699) üzenetére


Medocsabi
addikt

Miért kellene egy még nem gépnél az eladására gondolni? Elég fura hozzáállás :)

(#95707) RM007 válasza nggabi (#95701) üzenetére


RM007
addikt

Nekem van a legtöbb fps-m egy tökre elavult CPU-val. Elavult rammal, alaplappal. Erről mi a véleményed? Igaz a vga sem fut ki teljesen, mert a cpu visszafogja egyes esetekben, de mégsem kell spórolnom a beállításoknál. Na erről van szó. Az erős VGA a lényeg. Az meg kinek mi mennyit ér azt te nem tudhatod, ha jól szolgál megfizethetetlen mert stabil. Adott esetben sokkal kevesebből lehet jobb vásárt csinálni több évre. A ddr5 sem számít annyira, mint az erős és stabil szoftverkörnyezet, anyaghasználat, nem azok a laptop modellek amik egy igen rövid kifutási időre készülnek, elévülnek, vagyis még idő előtt megdöglenek, és működésük ideje alatt is többször gariztatni kell vinni mint pl a Legion modelleket. A 4000-es modell egy kamu széria amolyan pénztálca zabáló laptopéknál. ;]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95708) #65537792


#65537792
törölt tag

Remek lehetőség, hogy bővítsétek, ahogy JóskaPista mondaná "gammer gép"-edet:
Samsung 980 1TB from 19,690 Ft - SSD | Alzashop.com

(#95709) echterion válasza nggabi (#95703) üzenetére


echterion
nagyúr

Tudom. :D

**********

(#95710) RM007 válasza Medocsabi (#95705) üzenetére


RM007
addikt

Ott én is voltam régen, ott kötelező. :DD

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95711) nggabi válasza RM007 (#95707) üzenetére


nggabi
nagyúr

ja te vagy az egpus csávó aki sose vesz gépet ;] őszintén? amekkora fan vagy annyira szrrágóspórolós :D és szépen fogalmaztam ;] vergődsz a régi kotlákoddal ahelyett h vennél 2 évente rendes gépet mint a többi normális ember :)

az 500 ezres 3060as gép kb ahogy megvetted 400at ér rögtön. lejárt a lemez hahó :))nyilván a 4060 is esik egyből de legalább eladható lesz.

"szenyor dzsíííí"

(#95712) Medocsabi válasza formula01 (#95704) üzenetére


Medocsabi
addikt

Ha elfogadsz egy tanácsot,akkor tök jó,hogy vannak elképzeléseid, az pláne,hogy vásárlás előtt tanácsot kérsz. De!
A "melyik éri meg jobban" kérdésre csak újabb és újabb elternatívákat fogsz kapni,és te is fogsz találni. Kb soha nem lesz géped,ha arra vársz,hogy a legjobbat a legjobb áron kapd meg,mert mindig lesz jobb gép,ami csak kicsit drágább,de nem annyival,de mégis jobb stb... Húzz egy határt magadnak árban, ez a legfontosabb,mert ha "ez még belefér, nem annyival drágább ", akkor napestig csak a körmödet fogod rágni,géped meg nem lesz. Ráadásul mindenkinek más az,amiért megéri egy gép,nekem pl a legfontosabb szempont,hogy könnyen szerelhető legyen, nálam nem ül a gép az asztalon, mindenhova utazik,emiatt általában 2 évente megeszek egy akksit,de lesz@rom,cserélem és kész, és emiatt rendszeresen kell pasztázni,takarítani(mondjuk ezeket enélkül is kell)ezért van a notebook. :K Ha jól szerelhető a gép,akkor kezdem el nézni a specifikációt, addig az se érdekel ha gtx 999999 van benne 50giga ddr7-tel. Mivel én ps5-on játszom elsődlegesen, a notebook csak a stratégiákra van,így nekem nem kell erős vas,egy közepes elég, húztam magamnak egy 200k-s határt,és végül 160k-ert vettem a Xiaomi notit i7 8750h +gtx1060-nal, mert minden kritériumnak megfelelt. Néztem drágább gépeket is, csesztettem is vele Killhates-t (utólag is köszi, és bocsi a basztatasért :DDD ), kikérve a véleményét egyes gépekről, de végül csak az lett s konklúzió,hogy minek,nem játszom semmi mással,amihez erősebb gép kellene. Szóval csak azt akarom ezzel írni,hogy neked kell dönteni, mit akarsz és mennyiért,ne várj másra, ha tetszik valami, vedd meg. Ha új gépet veszel online,azt meg 14 napig visszaviheted, ha nincs meg a szerelem,és kész. ;)

(#95713) Csupati válasza nggabi (#95711) üzenetére


Csupati
senior tag

És milyen jól jár higy csak vész egy desktop gpu-t 1/3-1/4 áron egy gamer laptophoz képest és le tudta arra a 2-3 évre az upgradet.
Jó nyilván a cpu oldal is fejlődik de amíg egy i9 9900k bőven elég hova nagyobbat?
A hordozhatóság egy másik kérdés, de ha pl bejön majd a framework gép aminek lessz egy dedikált ngff csati vagy plussz aksinak vagy majd VGA-nak és pl lessz pcie riser hozzá akkor számomra instant buy lessz .

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95714) nggabi válasza Csupati (#95713) üzenetére


nggabi
nagyúr

tényleg jól jár. amennyibe kerül az asztali vga pont rádobná a 2 éves laptop árára és lenne új 2 évente. hordozható, nem kókányolt :) neki inkább egy asztali gép kéne meg valami 1060 szerű laptop mint feljebb írta valaki. bár a konzol és régi laptop is jó megoldás.

na de hát enm vagyunk egyformák. szerencsére :D

rm azért nem bántásból írtam. nincs harag peace :D

[ Szerkesztve ]

"szenyor dzsíííí"

(#95715) echterion válasza nggabi (#95711) üzenetére


echterion
nagyúr

Te vagy a fogyasztói társadalom mintapéldánya. Miki meg az ellenoldal. :))

**********

(#95716) Csupati válasza nggabi (#95714) üzenetére


Csupati
senior tag

Tudom hogy sak szívod RM007 vérét, de én meg a Tiéd :DD .
Mostanság mennyire jellemző a széria hiba gari időnbelül?
Ha kifogsz az új géppel egy széria hibát utána kb eladhatatlan lessz.

Az élet Clevo nélkül unalmas.

(#95717) rodman73


rodman73
aktív tag

Ma adtam el a gépem, most már tényleg kell néznem valami masinát. :D

Melyiket választanátok inkább? Asus ROG G731G 17.3" FHD IPS 144HZ (i7-9750, 2070) vagy Acer Predator Triton 300 I7 10.Gen/16GB/Nvidia RTX 2070 8GB

[link]
[link]

Rog Strix gépem volt már, Predator még nem. :D Legiont szerettem volna, de sajnos nincs jelenleg olyan elérhető ami szimpi lenne. (ha csak nem feltöröm a malacperselyem és i7 11800-3060-nal veszek egyet.)

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#95718) #65537792 válasza rodman73 (#95717) üzenetére


#65537792
törölt tag

Én HP Oment vennék RTX2080al. ;]

Amúgy nehéz döntés. Mind a kettő szimpi. Még cuccokat is adnak a gépekhez.
Amelyik jobban tetszik és többet enged a feléből. :DDD

Az Aceres biztosra ment. Kettő laptophűtőt is rakott alá. :DD

ROG-nál fura a bekapcs gomb. Mint ha nem lenne a helyén.
Plusz a vezérlőgombok is mint, ha nem lennének egy szintben. Lehet a fények játéka, de bekapcs gomb tuti el áll.

Kérj képet az aljukról, csavarokról. Ahol szét van nyalva azt hagyd. Tapasztalat.
És szerintem a ROGnál nem lesznek szépek a csavarok.

[ Szerkesztve ]

(#95719) Ubul86 válasza rodman73 (#95717) üzenetére


Ubul86
őstag

9. gen tudtommal nagyon forrófejű (volt 9750), szóval mennék egyel feljebb ilyen kis árkülönbséget nézve (ha a gpu ugye azonos), és Tritonokkal kapcsolatban nem hallottam negatívat se. Ha jó a hűtése, akkor meg főleg. (kérdés, mennyire karbantartott gépek)

Nem tudom milyen kijelző van a Tritonban , ha neked fontos az ips, akkor meg ugye Asus

[ Szerkesztve ]

(#95720) KillHates válasza rodman73 (#95717) üzenetére


KillHates
nagyúr

Én az Acer-t venném, mert az Asus gazdája igénytelen: annyit nem tett meg, hogy letörli a redvát a touchpad-ról...
A másik, hogyha a 3080-al is boldogul a Triton 300 hűtése, akkor itt nagy gond nem lehet a 2070-el...

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95721) Greentea


Greentea
senior tag

Sziasztok!

Tanácsotokat kérném egy Legion 5-el kapcsolatban. Adott egy i7-10750H - GTX 1050 setup, amit 1 hete pasztáztam újra, azonban nem sikerült túl jól (pedig mindent ugyanúgy csináltam mint régebben a régi gépeimen), mert teljes terhelés alatt 100 fok + throttling is van.

Paszta az egy Noctua nt-h1 volt, amit már korábban használtam. (tehát nem most bontottam ki)

Nem folyékony fémes pasztával is ennek azért 90 fok környékén kéne valahogy lennie teljes terhelés alatt is, nem?

Köszi! :R

(#95722) KillHates válasza Greentea (#95721) üzenetére


KillHates
nagyúr

Szerintem alácsípted valahol valamelyik gappad-ot. Ebben nagyon jók szoktak lenni az otthoni szerelők a Legion5-ösöknél! :K
Borítsd szét megint és nézd meg hogy oszlott el a paszta; amelyik oldalon vastagabb abba az irányba nyomozz, ott tartja el valami.

Telefonszámom: 0️⃣6️⃣7️⃣0️⃣3️⃣3️⃣9️⃣9️⃣3️⃣3️⃣9️⃣ ... Ha nem válaszolok a privátra, akkor hívj fel...

(#95723) Greentea válasza KillHates (#95722) üzenetére


Greentea
senior tag

Megnézem, köszi szépen :R :R

(#95724) laposonly11 válasza Ubul86 (#95698) üzenetére


laposonly11
senior tag

Na a System Shock tényleg egy remegve ba**ott, akarom mondani remekbe szabott remake lett. :DDD

Ordo est anima rerum.

(#95725) laposonly11 válasza nggabi (#95711) üzenetére


laposonly11
senior tag

"ahelyett h vennél 2 évente rendes gépet mint a többi normális ember :)"

Én is 2 évente veszek új gépet, pedig 5 fórumról és 2 országból vagyok véglegesen kitiltva... :U

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95729) RM007 válasza nggabi (#95711) üzenetére


RM007
addikt

Főleg a CPU-s megközelítésedre akartam reagálni a példámmal. 1 év alatt már a 3. asztali
VGA-t fogyasztom és minden váltásnál hatalmas előrelépést érzékeltem. A VGA-t leszámítva egy olyan hardver elemem sincs amit ma az ide járó felhasználó közösségből bárki még csak megfontolásra is késztetne (tisztelet a kivétel egy eszembe jutott), tök mindegy mennyiért kínálják és ezen besírok, mert csak a legújabb, csak ddr5, csak 16-24 mag stb....aztán meg laggol a játék ilyen meg olyan okok miatt. Túl melegszik ebben az esetben mert nincs benne elég anyag ha megjáratja, (nálam a vízhűtés miatt most az ellenkezője lenne, csak kezeltem a dolgot ideiglenesen) ezért vissza kell fogni a teljesítményt. Na mindegy hagyjuk.

Az talán nonszensz hogy valaki úgy válasszon magának lapost fő érvként hogy majd 1 év múlva jobban tud rajta túladni, kívánatosabb lesz másoknak, nem pedig azért hogy jobban élvezhesse az addigi használatot. :D Ebben az esetben belegondolva nem is magának vette hanem a várható vásárlójának. :DDD

Sajnálom ha eddig nem jött át, de számomra nagyon fontos szempont a teljesítmény ár mellett a megbízhatóság is és a legfőbb szempont saját magam vagyok ha erre pénzt áldozok legfőképpen arra amire vettem. Az hogy van garancia egy laptopon az nekem édes mindegy, az esélyét arra nézve hogy bedöglik a jelen laposommal a legkisebb rizikóra váltottam ráadásul használt....hogy minden külön van, azért is van. :K

[ Szerkesztve ]

Clevo P751TM1 i9-9900K, DDR4 96GB 3200Mhz, 1TB M.2 Sata + 2TB M.2 NVME, 2TB HDD, Nvidia Geforce Zotac Trinity 4080 Super (desktop 320W)

(#95733) laposonly11 válasza Csupati (#95728) üzenetére


laposonly11
senior tag

Az a kis kosz a touchpadon, nem jelent semmit, fél óra alatt lehet ilyet produkálni, ha zsíros kézzel használod a gépet, főleg így nyáron. Egyszerűen kifelejtette ezt a mozdulatot a fényképezés előtt, van ilyen. Miközben "agyonápolt" palitól vettem egyszer használtan, "frissen újrapasztázott" laptopopot(ASUS ROG 6700HQ, RTX 1070), kívülről tipp-topp, belülről viszont úgy volt újrapasztázva, mintha egy döglött majom csinálta volna, ami még részeg is... meg drogos. :F A szilikon padok, össze vissza álltak, csak hébe hóba érintkeztek a felületekkel, amiket hűteniük kellett volna. Szóval nem, nem tudod megállapítni hogy milyen belülről, amíg meg nem veszed és szét nem szeded.

Tudod amikor pl. egy amerikai vízum kérvényben van olyan rubrika, hogy: "Ön volt, vagy jelenleg is tagja e, valamilyen terrorista szervezetnek." és te beixeled, mert jó poén... :))

[ Szerkesztve ]

Ordo est anima rerum.

(#95744) rodman73


rodman73
aktív tag

Itt a tuti gép. :D Acer Predator Triton 500 SE i9 12900H Rtx 3080 Ti 32GB 1TB 240Hz

310.000 FT :DDD

[link]

Lenovo Legion 5 17Ith6H i5-11400 RTX 3060

(#95745) echterion válasza rodman73 (#95744) üzenetére


echterion
nagyúr

És hát persze, hogy Bivalybasznád mellett az Isten háta mögött két dombbal, a határ mentén, hogy utalgasson neki a jónép. :DD Plusz ugye április 27 óta fent van, gugli fordítóval írt leírással.

[ Szerkesztve ]

**********

(#95746) #65537792 válasza echterion (#95745) üzenetére


#65537792
törölt tag

És hány ilyen van baszki. VGA, PS5, telefon.
És tuti vannak akik bedőlnek nekik, mert nem csinálnák.

Mondjuk sokat javult a szövegképzése ezeknek a botoknak. Pár hónapja még sokkal rosszabbul írták meg a hirdetéseket.

[ Szerkesztve ]

(#95747) cyberkind válasza rodman73 (#95744) üzenetére


cyberkind
félisten

Cuni Mihályt keressétek! :D

Paranormal Cocktivity

(#95748) nggabi válasza rodman73 (#95744) üzenetére


nggabi
nagyúr

csak ha van előre utalás és posta :D

"szenyor dzsíííí"

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Gaming notebook topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.