Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:42:29

LOGOUT.hu


Kedves érdeklődők! Ez a topik a vezetékes fülhallgatókról szól. A vezeték nélküliek topikját itt találjátok: Vezeték nélküli fülhallgatók. Kérünk, hogy a kérdések előtt olvassátok át az alábbi összefoglalót, ahol támpontokat találtok a hatékony kérdezéshez, és megtaláljátok az aktuálisan ajánlott modelleket is. Ha egyéb finomságok is érdekelnek, itt a mélyvíz haladóknak, nézz be nyugodtan. A

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57151) K1LLMy53Lf válasza darvinya (#57146) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

én is nézegetem már egy ideje a KZ füleseket és gondolkodom rajta, hogy rendelek egyet. Amiket néztem: ATE, ED10 illetve esetleg még az ED9. Hallottál esetleg ezek közül az ATE-n kívül másikat? (mert ha jól emlékszem, akkor Piston 2/3at nem hallottál, de ha azokhoz tudja vki hasonlítani, akkor az nekem csak külön öröm, esetleg VSD3S-hez:B)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#57162) balazs1022 válasza pulutodurumo (#57145) üzenetére


balazs1022
őstag

Es KZ ED9 nincs senkinek? Ez armaturas lenne?

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#57626) balazs1022 válasza Simi-San (#57624) üzenetére


balazs1022
őstag

Legyszi egy KZ ED9-et is probalj mar ki. Mar tobbet is kivancsiskodtak felole. :DD :R

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#58660) Dave™ válasza kemcso (#58648) üzenetére


Dave™
nagyúr

Nem V, és 5k alatt van: Awei ES-Q9 (meleg hangú, a mélyek nagyon picit emelve vannak, de én erre érzékeny vagyok, és erre azt mondom hogy szolid), szigorúan nagyobb átmérőjű illesztékkel, aztán KZ-ED9 a réz csővel, bár ennek kicsit karcos tud lenni a magasa, de lehet csillapítani pl. vattával, aztán Kinden KD-100, bár ez elég nagy, vagy KZ ATE. Egyik sem V, mind 5k alatt van, és mindegyik eredeti kínai :) Vagy néha ki lehet fogni jó áron a KZ ANV-t, az meg annyira nem V, hogy inkább n, nagyon középorinetált, de nekem az egyik kedvencem.Itt írtam róluk, ha nagyon szigorúan veszem, akkor az ED3 is V, meg picit az ED10 is, de ennyire az IEM-ek többsége emel itt is ott is.

(#58786) Dave™ válasza f4lcon (#58785) üzenetére


Dave™
nagyúr

Helyesbítek, csak egy Awei, és az is kiegyenlített hangzású. De én is a Zircon-ra voksolnék, esetleg a KZ-ED9 az arany csővel.

(#58817) K1LLMy53Lf válasza gyuri.sza (#58815) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

a ctia<>omtp probléma egy ilyennel orvosolható. Én anno ilyennel használtam a P3at a Lenovo telómmal, tökéletesen jó volt (vezérlés nem tudom, nem érintett a dolog). Persze ettől még fenn áll, hogy a P3 kicsit nehezbben hajtható.

Nem tudom a KZ ED9 pl milyen telóval, mert az elméletileg mélyorientált (ha jól rémlik itt a beszámolók alapján). De ezt majd a többiek megmondják :R

[ Szerkesztve ]

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#58960) BigBlackDog válasza f4lcon (#58956) üzenetére


BigBlackDog
veterán

KZ ED3-ED9 összehasonlításra van lehetőség. :K

(#59240) BigBlackDog válasza f4lcon (#59239) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Ajánlanám még a KZ ED9-et is a felsoroltak mellé. :)

(#59412) K1LLMy53Lf válasza MarioAna (#59411) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

KZ-tól én majd Ate ill ED9/10et gondoltam később, de elég rendesen kiköltekeztem amgama hónapra, ezért is kérdeztem most az Awei árakat, mert ezzel is szemezek egy ideje, de ha máskor is ennyi, akkor halasztottam volna. De így akkor meg kell venni:))

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#59538) vicze válasza kemcso (#59434) üzenetére


vicze
félisten

BigBlackDog-nak hála sikerült meghallgassam a ZA Tenore-t és a VSD3-at, még két KZ-t.
Hát a KZ ED9 tényleg jó annyiért, az ED3 nem. :)
Tenore nagyon szép tiszta hangú csak hát akinek kell nagyobb mély annak nem fog megfelelni, de amúgy nagyon tetszett.
Viszont a VSD3 ajánlását annyira nem értem, így meghallgatva. Jó-jó, de a magasak nagyon nem tiszták benne, és a részletek is hiányoznak. Szinte biztos vagyok, hogy ebben az árban van már jobb.

Neked amúgy az AX35 tetszeni fog, hangra szerintem. :)

[ Szerkesztve ]

(#59757) AGE-T


AGE-T
senior tag

KZ ED9 ennyi pénzért nagyon jó vétel, megkockáztatom hogy jelenleg nincs jobb 10USD környékén. Nagyon jók ezek a filterek. Egyáltalán nem érzem, hogy ez egy ennyire olcsó füles. Egyedüli hátránya, hogy kicsit hosszú, így picit kilóg a fülből.

For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

(#59758) vicze válasza AGE-T (#59757) üzenetére


vicze
félisten

Támogatom, ár minőségben nagyon jó. :)
Ez azért nem minden KZ-re igaz, de az ED9-et eltalálták.

(#59910) vicze válasza Bici (#59909) üzenetére


vicze
félisten

Ennyiért talán KZ ED9. Az elég közel van hangképben, a referencia csővel.
Mondjak drágábbat? :)

[ Szerkesztve ]

(#59912) Bici válasza vicze (#59910) üzenetére


Bici
félisten

Kössz, olvastam ezekről a KZ fülesekről, de pár helyen azt írják, hogy érces a középmagasa az ED9-nek. :B
Kicsit drágább még jöhet. :)
Nem kell mikrofonos, mert csak mp3 lájátszóról fog menni.

Eladó régi hardverek: https://hardverapro.hu/apro/sok_regi_kutyu/friss.html

(#60246) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Akkor néhány saját tapasztalat, személyes vélemény a találkozón hallott fülesekről. A forrás a legtöbb esetben a szokásos G4 volt. Nem teljes értékű tesztet írok egyikről sem, csak egy-két dolgot, amire sikerült felfigyelnem. :)

LZ A2: Könnyű, átlagos kényelem. Nem nyomott sehol sem, nem nagyon éreztem a jelenlétét, viszont az izoláció sem volt átlag feletti. A magasai nekem kicsit hiányosak voltak, hiányzott a csilingelés belőle. Mély volt bőven benne, de nem nyomta el a többi tartományt.

KZ ED10: Szerintem az ED9 jobb nála, a kisebbik tesónak élvezhetőbb a hangja. Alapvetően meleg karakter, sok méllyel, kicsit a terjengősebb fajtából. Magasakból is van bőven, egy-két helyen, a dominánsabb énekeknél még több is, mint ami számomra a kellemes. Csöppet mosottas volt az én ízlésemnek, a részleteket nem annyira lehet felfedezni benne. Rockra nem annyira ajánlanám, túl "szúrós" a magastartománya.

Havi B3 (bejáratás nélkül): Szép magasak, inkább a nyugodtabb fajtából, mind a fényesből. Relatív kiegyenlítettebb hangképű és részletes. Mélyből nincs sok, ezt ne keresse senki se benne, de nem mondanám mélyhiányosnak. Kicsivel nehezebb hajtani, mint az "átlag kínai fülest", lehetséges, hogy egy jobb forrást meghálált volna. Alapvetően kényelmes volt számomra a fül feletti kábelelvezetéssel, de a gyári szilikonillesztékei kicsit kemények voltak számomra.

FiiO EX1: Enyhe 'V', világos, kicsit fun karakter, de semelyik tartomány sem nyomja el a többit. Kényelmes, inkább a fül feletti kábelezést preferáltam. Kicsit kemény a magastartománya és a tere sem olyan nagy. Rock zenével viszont egész jól szólt egy-két olcsóbb társához képest. 10-15e Huf körül szerintem egész jó vétel lehet.

Sony XBA2: Az eddigi XBA-k után nem erre számítottam, de kellemesen csalódtam. A várt hanghoz képest vékonyka volt (végre nem a jól ismert 'V' karakter) és részletes. A többi XBA-hoz képest egész nagy a tere, de összességében még mindig szűknek, nem túl szellősnek éreztem. Kicsit nyomta a hallójáratomat.

A&K Angie (+ FiiO X5): Alias hallókészülék, vontatókábellel. ;] Jól szól. Csak legyen elég nagy a lyukad hozzá (mármint a két fülkagylóban lévőre értem)! Sajnos a szivacs-szilikon illesztékek nekem mind nagyok voltak. Azokkal nem maradt a fülemben, csak, ha ott tartottam kézzel. Ilyenkor a magasak és a közepek rendben voltak, de a mélyek eléggé gyorsan és folyamatosan változtak. A legkisebb szilikon illesztékkel már megült -úgy ahogy- a fülemben, a mélyek és a közepek rendben lettek, viszont mintha levágták volna a magasakat. Mint utóbb kiderült, ha jól értettem a szilikon illeszték letakarja a magasaknak szánt hangnyílást. Összességében a közép-felsőkategóriás fejhallgatók hangjával vetekedett már a hangja, karaktere és a hallgatásának élvezete is szerintem.
Viszont egy dolog felmerült bennem. A VC1000-nél, a W30-nál ,a W4R-nél, a W40-nél és az összes több driveres fülesnél is hallottam eddig többé-kevésbé, hogy a hang kicsit szétesik, külön életet élnek a hangtartományok (annyi darab kb., ahány driver próbálja lefedni a teljes tartományt) egy fejhallgató hangjához képest. Viszont itt ezt nem hallottam, nem éreztem, eléggé közel állt a hangja szerintem a komolyabb fejesekhez.

Pioneer HRM-7: Világos nagyon, eléggé Beyeres karakter, csak karcosabbak a magasak. Mélyből van elég, de nem túl sok. Sajnos a fejemre túl nagy volt, mindig lecsúszott róla, illetve a fülpárna a felső részen kicsit nyomott. Ebből kiindulva nem is csodálkozok, hogy kicsit jobban kihallatszott, mint vártam azt elsőre. Rockra, metálra nem ajánlanám, legalábbis telefonról biztosan nem, mivel eléggé magasgazdag volt, és kicsit újra az eszembe juttatta, hogy mi is az a sibilance. :) Összességében szerintem eléggé jó hangú és nagyobb fejűek számára kényelmes fejes, csak kell alá egy melegebb hangú erősítő -vagy forrás, mivel eléggé könnyen hajtható-, ami kicsit megszelídíti.

Természetesen, ahogy szokott lenni, a fent leírtak mind csak a saját véleményemet tartalmazzák, ezt tessék figyelembe venni! :) Közben bővítettem a kis "élménygyűjteményemet" is.

[ Szerkesztve ]

(#60247) Szevam


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Sziasztok!

Sikerült összehallgatnom néhány KZ fülest a talin, itt van róluk egy kisebb összefoglaló:
Forrás: Sansa clip (igyekeztem ugyanazokkal a zenékkel összehasonlítani)

KZ - ED10:

Hiányoltam a magas tartományt, szerintem mosottabb hangzású volt, mélyebb mélyekkel rendelkezik mint az ED9. Kisebb tér jellemzi.

KZ - ED9:

Az ED10-hez képest sokkal tisztább, előjött a kicsit ciccegő magas tartomány, kevésbé olyan meleg, mint az ED10. Számomra ez volt a legjobb a KZ-k közül. Megnyílt a tér az ED10-hez, ATE-hez képest. Több mély mint az ED3-ban.

KZ - Special edition:

Erősebb V hangzású mint az ED9, az ED10-hez képest tisztább, de leginkább a HDS1-hez tudnám hasonlítani a tisztaságát. Ez volt fizikailag a legkönnyebb.

KZ - HDS1:

Talán ennek van a legjobban V-s hangzása, tisztaság szempontjából hajaz az ED9-re.

KZ - ATE:

Ő is magas hiányban szenved, mint az ED10 és csak egy picivel tartottam tisztábbnak hozzá képest. Ami érdekes volt, hogy nehezebben tudtam meghajtani, mint a többit. Nehezen tudtam bele szenvedni a fülembe.

KZ - ED3:

A magasok nem akartak annyira előjönni itt sem. Tere ugyanakkora mint az ED9-nek. Jazzhez jobban megy. Fizikailag ugyan olyan nehéz, mint az ED9.

Számomra a következő sorrend állt fel (legjobbtól a legrosszabbig):
ED9 > Special Edition > HDS1 > ED3 > ATE > ED10

Összességében mindegyik KZ kényelmes volt. Az árérték arányokat tekintve az összes füles megéri az árát.

További észrevétel, hogy a legkevésbé kedvelt füleseknek volt egy olyan mély tartománya, amely ha bizonyos zenék bizonyos részeinél megszólaltak, akkor konkrétan éreztem, hogy mozog a dobhártyám (ATE, ED10, ED3, egy kicsit gyengébben éreztem ezt az hatást a HDS1-nél is). :Y

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#60258) Dave™ válasza Szevam (#60247) üzenetére


Dave™
nagyúr

Csak reflektálnék, mert nekem nagyon máshogyan szóltak :D

ED10: még emelve is van kicsit a magas, nem tudom mit hiányoltál benne, milyen illesztékkel használtad? A gyári whirlwind fajta bőven elég magasat ad, enyhe V karakter, eléggé analitikus, abszolút nem meleg a hangja (az ED9-nél írtad, hogy kevésbé meleg).

ED9: a sokkal tisztább az ugye itt egy érzés, ami a komolyan megemelt középmagasaknak tudható be, és nem kicsit karcos, hanem nagyon, de ez ugye megint illeszték és ízlésfüggő dolog :) Ja és nem hogy kevésbé meleg, de nem is értem hogy jut eszedbe a meleg szó az ED9-cel kapcsolatban :D

ED SE: ez elvileg ua. mint az EDR1, és ha igen, akkor ez nem igazán V, a mélyek ugyan rendesen meg vannak emelve, de a magasak nem igazán, meg amúgy is lágy hangja van. Ez meleg hangú az előző kettővel ellentétben. Ez a legkönnyebb? :D A HDS1 és az ED9 sokkal kisebbek, könnyebbek, lehet nem egyről beszélünk... De már képről is látszik.

HDS1: ezt nem hallottam, passzolom.

ATE: kicsit fedett felülről, igaz, meg némileg tompa, fátyolos is a ház kialakítása miatt, meg nehezebben is hajtható, de hogy tisztább legyen a hangja, mint az ED10-nek?! Az ED10 ugyan kicsit mesterséges hangú, de kb. a két végletet sikerült összehasonlítani, az ATE a leginkább fátyolos a befelé fordított driver miatt az összes KZ közül, míg az ED10 kifejezetten a tisztább, analitikusabb darabokat erősíti. Vagy megint illeszték/forrás, vagy nagyon eltérő fülünk, értelmezésünk van.

ED3: már megint a fránya magasak... pedig ennek is karcosabb, előtérben lévő magasai vannak, milyen illesztékkel használtad? Nagyon nem mindegy...

Nem kötekedésképpen írtam a fentieket, mert egy jó része lehet ízlés kérdése, de azért pár megállapításod tényleg elég erősre sikerült, pl. a magasakkal hiányával kapcsolatban (ami nem szúr/karcol az már nincs is ott?), meg hogy a tompább karakterű ATE tisztább lenne mint az analitikus ED10... Kitérhettél volna a használt illesztékekre, mert pl. az EDR1-ből (ED SE) tudok neked csinálni egy brummogó mélytúlsúlyos valamit is, meg egy telt, meleg hangú de abszolút kellemes hangképpel rendelkező fülest is, csak az illeszték cseréjével, ugyanez igaz a legtöbbre. Szerintem nem lehet elégszer kiemelni, hogy egy fülesnél az egyik legmeghatározóbb tényező az illeszték, kb. mint hangdobozoknál a szoba, nem mindegy milyen a formája, anyaga, hossza, belső átmérője, ahogyan ugyanaz a hangdoboz is tök másképpen tud szólni különböző méretű/kialakítású helyiségekben.

[ Szerkesztve ]

(#60263) Szevam válasza Dave™ (#60258) üzenetére


Szevam
aktív tag
LOGOUT blog

Mindig a füleshez tartozó gyári illesztékekből a legkisebbet használtam. Arra valóban nem figyeltem oda, hogy mindig ugyan azokat az illesztékeket használjam. Nem tagadom, hogy jobb hangot lehet kicsikarni egy jobb illesztékkel.

" az ATE a leginkább fátyolos a befelé fordított driver miatt az összes KZ közül, míg az ED10 kifejezetten a tisztább, analitikusabb darabokat erősíti. "
Lehet, hogy nagyon rossz fülem van, de én nem ezt hallottam, hogy tisztább analitikusabb lenne, sőt inkább ez tűnt mosottabbnak a többihez képest.

A magas hangokkal nem tudok mit kezdeni, lehet tényleg velem van baj. Az ED9-nél a nagyon karcos kifejezést sem használnám, de az tény, hogy a magasok tekintetében ő a legjobb az többi közül.

Illetve még egy hibám van, nem írtam a végére az összefoglalónak, hogy ezek csak a saját véleményeim, nem pedig objektív tények.

Képeim: https://www.flickr.com/photos/106029883@N02/ A természettől nem félni kell, hanem megismerni azt. A megismerés pedig nem csak arról szól, hogy ránézek valamire és hiszek valamit az által, hanem arról, hogy foglalkozom vele hagyom, hogy megmutassa önmagát.

(#60292) darvinya


darvinya
titán

KZ ED9 tulajok (vagy eladók).
Meg tudnák mérni mekkora a cserélhető vetőcső?

Boldog Új Évet Kívánok Mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#60360) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Én a KZ felholzatalból az ED9-et mondanám ajánlhatónak (de csak 2-3e Huf környékén). Hangban, mondjuk lehetséges, hogy kicsivel jobb a P3 bizonyos téren, de ennek a fém háza, cserélhető vetőcsöve érdekesebb "élménnyé" teszi szerintem.
Feljebb a Zero Audio Tenore-t reklámoznám, már akinek megfelel a vékony, analitikus hangzás (ha már egyszer a VC1000 is bekerült).

[ Szerkesztve ]

(#60366) Dave™ válasza f4lcon (#60365) üzenetére


Dave™
nagyúr

Az ED9 sem nehéz, meg nem is nagy.

A legjobb KZ pedig az ANV szerény véleményem szerint, torony magasan veri az összes többit, amit hallottam, csak megfelelő forrás kell hozzá (az az egy nem az igazi a telefonomról, tabletről meg Xonar Essence One-ról megtáltosodik). Méltó szereplő lehetne az is a listán, csak sajnos elég drága lett (bár szerintem 30 dollárt is megér a hangja alapján), meg ha nem megfelelő forrásról hajtja az ember kicsit vékonyka és magasba húzó lehet a hangja.

(#60432) kemcso válasza vicze (#60423) üzenetére


kemcso
Ármester

De, az egész összefoglalót frissíteni kéne (mármint az ajánlott füleseket). Ehhez kértem is segítséget: mik azok, amik ajánlottak legyenek a találkozó után. Na meg miket kéne kiszedni, mert nem aktuális/van jobb/stb

Eddigi javaslatok: AX35, AM800, Havi B3, KZ ED9, KZ HDS1, Zero Audio Tenore

(#60467) balazs1022 válasza kemcso (#60463) üzenetére


balazs1022
őstag

Eleg furcsan nez ki. :D Ez jobb mint egy iphone hajszarito füles?

Amugy egy KZ ED9 vagy Sony MH1C a jobb valasztas? Pl melyik hangosabb? Izolacio? Ez a ketto erdekelne a legjobban.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#60514) balazs1022


balazs1022
őstag

1. KZ ed9 vs Sony MH1-re senki? Megeri levaltani a sony-t?
2. Egy oppo erositoben milyen hardverek vannak? Milyen pontos tipust hasznaltok? Es mik a specifikacioi? :)

3.KZ GR-ről vmi? Ez nem lehet jobb mint az ed9? Ez is hangolhato, viszont nagyobb driver van benne ezaltal tobb levegot mozgathat meg.

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#60637) balazs1022 válasza #76385920 (#60635) üzenetére


balazs1022
őstag

En kz ed9-et vettem. De amugy a hsd1 is tetszett, csak az nem szerelheto.

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#60683) zzola válasza kemcso (#60681) üzenetére


zzola
félisten

Köszi! Egyébként vájtfülű vagyok, de most magas összegért nem tudok vásárolni. Olvastam visszább, hogy elektronikus zenére pont a Xiaomi Hybridet ajánlották (az még beleférne a keretbe), szemezek még a Pistol 3-mal és a KZ ED9-cel. Külföldi forrásból szerezném be, aliexpress, banggod, garbest....

(#60693) Simi-San


Simi-San
tag

Szevasztok,

Rebdeltem poénból egy KZ ED9-t nem kicsit mosolyogtatott meg ennyi pénzért, csak ajánlani tudom! :)
Eléggé mélysúlyos de a közepek és a magasak is helyükön vannak, abszolút nem érzem elnyomotnak őket a mély mellett. :)

ルーク、お前の父はわしだ!

(#60716) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

Találtam egy ilyet, hogy KZ ED9. Na ez milyen? Nem sokkal drágább, mint a HDS1. Mik a különbségek? Nagyon agyalok, hogy Xiaomi Hybrid vqgy HDS1 és most beugrott a képbe az ED9. Cserélhető vetőcső nem igazán tudom, hogy mire jó...

10% kuponom van, nem leértékelt cuccokra, mivel a Xiaomi le van most értékelve, így arra nem tudom használni (de lehet pont ezért kellene azt venni....) ezért HDS1 vagy ED9.

Zenetípus még mindig a rap, néha filmek. Főként Eminemet hallgatok, egy Z3-on, aminek a Custom ROM-nak köszönhetően Xperia Z5-ös driverekkel és erősített kimeneti jellel szépen szólaltatja meg a dallamokat :) FLAC és MP3 300+ kbps számok vannak. Már csak egy minőségi füles kell ezekhez :)

Aki esetleg tudja, az tesztelné ezekkel?

Eminem - I'm Back (Sok basszus)
Eminem - My Name Is (van benne magas is)
Eminem - Role Model (minden van benne)

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#60739) holozis_HUN


holozis_HUN
veterán

KZ ED9? Vélemény?

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#61091) kemcso válasza alratar (#61090) üzenetére


kemcso
Ármester

Persze, egy csomó ajánlat van pl az összefoglalóban :))

Többiek
Szedjük össze már, hogy mivel frissítsük az összefoglalót.
Amire eddig szavazat érkezett:
Astrotec AX35, AM800, ZA Tenore, Havi B3, KZ HDS1, KZ ED9, P hybrid (a p2 helyett), SM E50? E80?
VE MONK, Piston earbud.

(#61109) K1LLMy53Lf válasza kisqp (#61106) üzenetére


K1LLMy53Lf
senior tag

amit linkeltél az ennyiért drága (7-8körül van a normál ára, ha jól tudom), akkor inkább a "sima" P3 vagy ha inkább basshead fülest szeretnél, akkor a hybrid

természetesen más márkákból vannak más lehetőségek is (KZ ATE, HDS1, ED9, ED10 stb), de ez mind attól függ milyen hangkép az, ami neked tetszik :)

"...Beatus Vir Qui Suffert Tentationem..." Pü-ben keress, max a topikba írj, de emial-t hiába küldesz, nem szoktam nézegetni. köszi.:) Csakis ELŐREUTALÁS esetén postázok!!!

(#61197) kemcso válasza #16820480 (#61196) üzenetére


kemcso
Ármester

Épp azt írtam :D

Összefoglaló

Be:
0-5000
KZ HDS1 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

5-10000
Piston Hybrid (BA+DD, erős V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
Zero Audion Carbo Tenore ZH-DX200-CT (DD, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

10-20000
Astrotec AM800 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
Astrotec AX35 (BA+DD, enyhe V karakter, egyenes kábel, sima)
Soundmagic E50 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
Havi B3 Pro X? (2DD, V karakter, egyenes kábel, sima) -> a pro I vagy a pro II volt?

20-30000
Soundmagic E80 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

Ki:
Piston 2
Vsonic VC1000
Soundmagic PL11
SE215 ?
SE315

Soundmagic ES18 vissza az 0-5000 közé

+ VE MONK, Piston earbud a szövegbe, mint ajánlott earbud

Nézzétek át, hogy minden ok, van-e valami ami még be vagy ki jöjjön, stb :R

[ Szerkesztve ]

(#61219) kemcso


kemcso
Ármester

Senkitöbbet?

Az AX35-öt visszatettem kiegyenlítettre, nekem is inkább az (vagy igen enyhe V)
Az SE215 menjen vagy maradjon? 32e a hivatalos ára most...

f4lcon a Havi Pro I vagy Pro II? A piston 3-hoz képest is enyhének mondod a HDS1-et?

Összefoglaló

Be:
0-5000
KZ HDS1 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

5-10000
Piston Hybrid (BA+DD, erős V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
Zero Audion Carbo Tenore ZH-DX200-CT (DD, kiegyenlített, egyenes kábel, sima)

10-20000
Astrotec AM800 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
Astrotec AX35 (BA+DD, enyhe kiegyenlített, egyenes kábel, sima)
Soundmagic E50 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)
Havi B3 Pro I (2DD, V karakter, egyenes kábel, sima) forrásigényes!

20-30000
Soundmagic E80 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima/mikrofonos)

Ki:
Piston 2
Vsonic VC1000
Soundmagic PL11
SE215 ?
SE315

Soundmagic ES18 vissza az 0-5000 közé

+ VE MONK, Piston earbud a szövegbe, mint ajánlott earbud

Nézzétek át, hogy minden ok, van-e valami ami még be vagy ki jöjjön, stb :R

[ Szerkesztve ]

(#61427) balazs1022


balazs1022
őstag

Nekem is megjött a KZ ED9.
Feketét kértem, ilyet még képeken sem láttam.

Hangilag kicsit többet vártam a leírtak alapján. A hangzása olyan Sony-s. Konkrétan erre hasonlít:

vagy erre:

Nem igazán hallok különbséget közöttük. Kicsit vágytam hogy ezektől nagyobb hangereje vagy basszusa legyen. Pl hátránynak írták a sok basszust. A sony ex10-nél meg hogy túl lapos hangzású. Hát sztem tök egyforma. Próbáltam a "balanced" szűrőt, de hát elég pocsék szokol rádió hangja van. Semmi basszus. Nem tudom ki szereti ezt. Rock zenénél át sem jönnek a dob hangjai. Így rosszabb volt mint egy nem agybadugós. Igazából azt hittem h a basszus szűrű csak a cső hosszúságában és átmérőjében más, de igazából van rajta egy kis furat, amit ha betömök, akkor ugyanolyan basszzus szűrű lesz belőle.
Igazából az árát megérte, mert nagyon minőségi látszatra. Sok tartozék, jó illesztések, semmi sorja. Az illesztékek már már a sony hybridhez hasonlóak ( kicsit keményebbek).

A legjobb füles amit eddig hallottam az ez:

[ Szerkesztve ]

https://fototrend.hu/fotok/fotos/balazs1022/index.html

(#61690) Dluinet


Dluinet
nagyúr

sziasztok

hangoskönyv (nagyon gyatra minőségű a 98%-a, tehát nem a hangzás a lényeg) hallgatásához keresek fülhallgatót, ágyba hallgatom, néha vele alszom, ezért erős húzóhatásnak van kitéve a kábel, a legtöbb fülhallgató kábele a fülesnél vagy a csatlakozónál törik meg. Az L alakú csatlakozóval rendelkezők tovább bírják, gondolom a kiebb erőkar miatt.

néztem a 0-5000Ft-ig ajánlottakat
- JVC HA-FX101 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- MEElectronics M6/S6 (sportoláshoz ajánlott) (DD, V karakter, fül feletti kábel, sima/mikrofonos)
- Xiaomi Piston 3 youth (DD, V karakter, egyenes kábel, mikrofonos)
- KZ HDS1 (DD, enyhe V karakter, egyenes kábel, sima)
- KZ ED9 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)
- Soundmagic ES18 (DD, V karakter, egyenes kábel, sima)

ezek közül melyik az amit érdemes választanom

de ha van jobb ötlet akkor azt is várom

semmilyen más korlátozás nincs, lehet akár mikrofonos is, viszont mindenképp agybadugós (in-ear)

"Mindig is első szerettem volna lenni!" - II. János Pál pápa

(#61943) ryyuk


ryyuk
csendes tag

Sziasztok!
Már nézegetem egy ideje a fórumot és nagyjából leszűkítettem a Rock Zircon és KZ ED9 kettős valamelyikére. Melyiket ajánlanátok, ha főleg rockot hallgatnék? Vagy esetleg más versenyző ebben az árkategóriában? Válaszotokat előre is köszönöm!

(#61952) M@rdel válasza ryyuk (#61943) üzenetére


M@rdel
őstag

Nekem a Rock Zircon van, nem rég jött egy KZ-EDR1 társaságában.
Véleményem szerint nagyon jó jó hangja van, most hallgattam vele pl.ezt.
Annyi, hogy pár óra járatást igényelt mire megjött az a hangzás amit a tesztekben emlegetnek.
De Dave™ tesztje alapján a KZ-ED9-l sem lőhetsz mellé.

[ Szerkesztve ]

(#62124) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sziasztok!

Nemrégiben lemondtam Piston 3-ról, mert a gombok nem működnek iOS-es eszközzel, de közben rátaláltam a KZ márkára. Az lenne a kérdésem, hogy mikorfonosok közül melyik az ajánlott kategória?

Itt van az összes: katt, az összefoglalóban az ED9-et találtam, ami elvileg elég jónak néz ki, csak ez ha jól látom armatúra driveres és emiatt elég hosszú, nem tudom emiatt mennyire lehet kényelmes, mert nagyon kilóghat ez a fülből, nem?

Esetleg más ajánlott típus ebben a kategóriában?

(#62276) monti0222w válasza nrb263 (#62275) üzenetére


monti0222w
addikt

KZ-ED9 szerintem elég dinamikus, plusz a vetőcsövek cserélésével ketféle hangzást is kapsz. :)

(#62300) tipuka


tipuka
addikt

sziasztok!

kíváncsiságból berendelnék egy KZ ED9 -et, de nem tudom mi a különbség a két BG-s termék között azonkívül, hogy egyiknél választható mikrofonos legyen-e.
köszönöm előre is a segítséget. :)

(#62330) monti0222w válasza -Faceless- (#62327) üzenetére


monti0222w
addikt

Kínai megfelel? Ha, igen és nincs ellenedre a kintről való vásárlás, akkor a KZ-ED9 és társai lennének árban a megfelelőek. Dave kínai tesztje elégé útmutató lesz ebben neked. :K

[ Szerkesztve ]

(#62357) tipuka válasza tvse1995 (#62356) üzenetére


tipuka
addikt

engem a KZ ED9 érdekelne, hogy melyiket-e. :D

(#62379) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

Sok véleményt olvasni a KZ ED9-ről, de azt senki se írja le milyen kényelmes. Mert az egyértelműen látszik, hogy bazi hosszú az egész füles, a kábele meg a végén van, így kb. minden 3. lépés utána kijön az ember füléből, még megfelelő illesztékkel is, nem? :F

(#62400) monti0222w


monti0222w
addikt

Ma elvittem az egyik kollégámnak meghallgatni a KZ-ED9-t, és leültem a döbbenettől mikor doboz hangúnak titulálta, hozzá kell tennem epül fogyasztó, így nem tudom most mi beszélt belőle! :N

(#62414) s7evcsenko válasza K1LLMy53Lf (#62413) üzenetére


s7evcsenko
addikt

Nekem pénteken jött meg a KZ ED9, és sajnos én is úgy érzem, hogy ez nagyon gyenge.
Azt nem tudom milyen a doboz hang, de hogy ez nagyon nem tetszik, az biztos.
Kezdem úgy érezni, hogy velem van a baj, mert ezt is itteni és egyéb tesztek ajánlására rendeltem, csak úgy mint a multkori bluetooth fülest is, és az se tetszett.
Vagy nagyon megszoktam már a xears-t, az lehet még a baj.

"Az őszinteség a bátrak erénye, és mint ilyen, kevesek kiváltsága."

(#62500) monti0222w


monti0222w
addikt

Holnap érkezik egy Xiaomi hybrid, a fiamnak veszem, de természetesen kifogom próbálni, kíváncsi vagyok már rá milyen lehet a hangzás világa! Összehasonlítani is tudom, mivel van mivel, igaz V karakter mindegyik E10, E80, KZ-ED9, meg a P3-t is üzembe helyezem ha sikerül. :K

malphitee: Nem volt még VSD2-M így nem tudok érdemben segíteni, de talán ha használod a keresőt összetudsz szedni elég infót róla. :K

[ Szerkesztve ]

(#62644) attiati válasza attiati (#62642) üzenetére


attiati
veterán

Átolvastam a topikot és ők maradtak. Melyik legyen rock + elektronikus zene + metró közbeni használatra?

JVC HA-FX101
KZ HDS1
KZ ED9

KZ -nél lehet választani mikrofonos és mikrofon nélkülit. Mindegy melyiket viszem?

esetleg
AKG K323
Sony MDR-EX10LP

[ Szerkesztve ]

(#62672) attiati válasza K1LLMy53Lf (#62670) üzenetére


attiati
veterán

köszi, egyébként az mit jelent, hogy egy fülesnek éles, fémes, nyers hangzása van?
(mint állítólag a KZ ED9-nek)

lexter00: mit jelent a mocskosul olcsó? :)

[ Szerkesztve ]

(#62680) monti0222w válasza K1LLMy53Lf (#62678) üzenetére


monti0222w
addikt

Esetleg Dave kínai füles tesztje. :K

attiati: Én csak a KZ-ED9-t hallottam, van a családban, a méllyel rendelkező vetőcső hangzásáról tudok mondani saját tapasztalatot, ha érdekel? tipikus V karakter mormogós basszussal, de nem zavaróan, ebben az árban megfelelő közepes tartománnyal,viszonylag részletes, magasai nem tündökölnek, ahhoz inkább a másik vetőcső alkalmas.

[ Szerkesztve ]

(#62683) dane


dane
senior tag

Sziasztok,

A jövőben szeretnék olyan kialakítású fülest venni ami a fülkagylómba illeszkedik valamennyire. Olyan megoldást keresek ami nem csúszik ki a kábel súlya miatt a hallójáratomból. Sokat hordom a fülest mozgás közben és sajnos állandóan elmozdul a fülemből, vagy teljesen ki is esik. 2 percenként igazgatnom kell.

Amit használok jelenleg:
Soundmagic E10M
KZ ED9

Tudtok valamit ajánlani esetleg? Kialakítását tekintve valami olyasmit keresek mint a KZ ATE, vagy a VSONIC GR07. Ezek mennyire hajalmosak kiesni a fülből?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.