Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2020-09-11 01:06:09

LOGOUT.hu

Microsoft Flight Simulator (MSFS vagy FS) és Prepar3D (vagyP3D) összefoglaló:

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16751) sanzik


sanzik
senior tag

Csak azért írom le hátha valakinek hasznos infó lehet gépigénnyel kapcsolatban.

i5 7500, 16 GB ram, 1660super
1060 6GB kártyát cseréltem le, ez a mostani konfig is minimumnak tűnik ha olyan beállításokat használonk, hogy ki is nézzen valahogy a játék.
Viszont én 5760x1080-ban játszok 3 monitoron, szóval ez a konfig sima full HD-ben biztos használhatóbb. Nem tudom mennyi fps van, nyilván nem sok, de nem is diavetités a játék.
Alapból high beállításokra rakta magát, de azon azért kellett modosítani.
A földön, reptereken vannak probémák az akadozással , de a levőgőben folyamatosan fut.
A procit nem hajtja 100%-on, de a GPU-t igen, a memoria sem fogy el. Viszont a GPU ram az fullon használva.
Ja és külön beraktam egy 120 GB ssd-t, amin csak ez van. Ráfér, még maradt is 16 gb hely, egyelőre..
Próbáltam hdd-n is használni , nem éreztem különbséget hdd vagy ssd között.

[ Szerkesztve ]

(#16752) wollnerd


wollnerd
aktív tag

Keressétek meg a hibát. :D (Seatle-ből Portland-ra repülve fedeztem fel azt. :D)
(Nem a térkép(en).)

[ Szerkesztve ]

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#16753) buke válasza wollnerd (#16752) üzenetére


buke
tag

wollnerd: ha a térképen minden rendben és a te géped ikonja, ami már délnek repül és az út vége felé jár, akkor a gép műszere miért mutat északi irányt ? Északi szélben szálltál fel és beragadt a műszer ? :Y

(#16754) Jadro válasza Korcsii (#16749) üzenetére


Jadro
veterán

Sajnos nincs meg a flight plan, mert próbálgattam az útvonalat és felülírtam. Ferihegy-Zágráb volt az útvonal, low-level IFR volt egyébként és Daher TBM 930-el repkedtem.

Legközelebb majd figyelem akkor ha ilyen van és igyekszem pontos adatokat gyűjteni, mert szeretném megérteni.

Ugyanezt a kört megtettem utána High-level IFR módban. Az utat simbriefben kreáltam, majd betöltöttem FS-be és ott még mókoltam a felszállási és leszállási pályákkal (nem tudom ezt hogy hívják szépen) illetve az approach patternekkel. Ez lett belőle: [link]

Azt hiszem itt is volt kis ATC korrekció egyszer felfelé, de utána mondta hogy térjek vissza az eredeti tervhez és azon repüljek. Ez így tetszett. :)

Eddig kikapcsolt traffic mellett próbálkoztam, de ennél pl már be volt kapcslva és találkoztam gépekkel.

wollnerd: Ez a kistérkép amit használsz egy mod? Honnan beszerezhető? Szebb és informálisabb mint az eredeti.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16755) Korcsii válasza Jadro (#16754) üzenetére


Korcsii
őstag

IFR-ben viszont kerek ezres magasságok vannak, 500ft-esek VFR-ben vannak. Lehet ez kavarta meg. Elvileg FL245-ig low level, szóval akkor azt maxolra ki az ATC.

(#16756) fatal`


fatal`
titán

Egyébként a gép arrébbpakolása, hogy megnézzek egy területet az megszűnt? Csak a slew mode maradt?

Régi FS-ben a térképen lehetett vonszolni a gépet meg beállítani a magasságot, egyszerűbb volt.

(#16757) cintula187


cintula187
addikt

Graz - Innsbruck -ot repültem az imént. A viharos idő, a rengeteg felhővel most eléggé megakasztotta a gépet. PEdig a GPU-CPU nem pörgött maxon. Aztán a sok Multiplayer traffic a reptér körül. Egy számjegyü fps -em volt. :(

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#16758) dareal


dareal
tag

Galéria, jól áll a portolás.
köv héten béta

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#16759) Đusty válasza dareal (#16758) üzenetére


Đusty
addikt

:R

(#16760) cintula187


cintula187
addikt

:R
Emelem kalapom

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#16761) fatal` válasza dareal (#16758) üzenetére


fatal`
titán

:R :R

(#16762) buke


buke
tag

dareal : :R
cintula187 : sajnos nekem is hasonló a helyzet, ha nagy repterek közel vannak egymáshoz és csak kicsivel is növelem az (live vagy sima ai %-ot) elkezd a reptér ( repterek ) közelében töltögetni, ilyenkor leesik az fps pár másodpercre. Rosszabbik eset, ha be se tudok lépni, mert levág az egész program. Szóval az ai-val valamit kellene kezdeni, mert ha lesznek add onok ott aztán folyamatosan gond lesz. Egyenlőre az mp.-t be se kapcsoltam. :(

[ Szerkesztve ]

(#16763) fatal` válasza buke (#16762) üzenetére


fatal`
titán

Ahogy néztem videot, a multit érdemes is kikapcsolni, mert még új a szim és rengetegen szórakoznak vele, hülyeségeket csinálnak. Majd lesz IVAO meg VATSIM, ha valaki multizni akar :)

(#16764) Korcsii válasza fatal` (#16763) üzenetére


Korcsii
őstag

Van mindkettő elvileg.

(#16765) sanzik


sanzik
senior tag

Több amatőr kérdésem is lenne.... :B
Eddig csak repkedtem random, ma volt az első tervezett utam.
Egy LHBP-LHNY útvonalat szerettem volna lerepülni Icon A5 géppel.
IFR repültem, kaptam is útvonalat, semmi gond, mondom gps van csak megyek a szines vonalon, meg tartom a magasságot azt nem lehet baj.
Egyedül a rádiózást hagytam a másodpilotára.
Gépet én indítottam, taxiztam a kifutóra, bár elsőre rossz helyre álltam fel, de átmentem a túloldalra 31R kifutóra.
LIve air traffic és időjárás volt még bekapcsolva.
Első meglepetés, hogy mire odaevickéltem a kifutóra, rámengették a Qutar311-es járatát, szemből éppen szállt le. :U :))
Mindegy gyorsan elosontam, nem lett baj, felszálltam.
Az út eseménytelen volt. Viszont mikor Nyiregyházához közeledtem akkor tudatosult bennem, hogy azt honnan fogom tudni, hogy mikor kell elkezdenem ereszkedni és milyen tempóval? Vártam valami rádió forgalmat is, hogy hova kell leszálnom, de semmi.
Mire kiszurtam a repteret vizuálisan, már késő volt. Tettem egy nagy fordulót és végül leszáltam.
Kérdés, hogy meg lehet ezt tervezni valahogy máshogy, pontosabban a játékon belül? Vagy csak azért volt ez mert nyiregyháza kis reptérnek számit, azt nincs ott senki? :D

(#16766) fatal` válasza Jadro (#16754) üzenetére


fatal`
titán

A kistérkép szerintem a VFRMap.

[link]

(#16767) Jadro válasza fatal` (#16766) üzenetére


Jadro
veterán

Köszönöm, rápróbálok.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16768) wollnerd válasza Jadro (#16754) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Igen, egy plugin. Ami innen letölthető. (Ott van a használati infó és egy Github-ra vezető link is.
Nagyon egyszerű használni, én már ki tudtam próbálni, sőt egy tableten megnyílt böngészővel is el lehet érni (ugyanazon a hálózaton legyen a tablet & a gép is) ha a localhost helyet a géped saját ip címét írod be a címsorba. (CMD-vel az ipconfig paranccsal lehet kideríteni), miután elindítottad az exe-t (a repülés elindítása után!! (nem kell ahhoz felszállni csak légy a parkolóban vagy kifutópályán a repcsivel))
:) Nagyon jó. A jobb felső sarokban van egy réteget ábrázoló gomb, ott be lehet pipálni hogy tértereket (airspace) (is) mutassa!

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#16769) Jadro válasza wollnerd (#16768) üzenetére


Jadro
veterán

Ó szuper, pont ilyet kerestem, ami külön tableten is működik. :)

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16770) Korcsii válasza sanzik (#16765) üzenetére


Korcsii
őstag

(Nem repültem még irányítással FS2020-ban, így csak IRL:)

Ma egész nap Dél, Dél-Kelet felől fúj a szél, szóval 13 irányon van inkább szembeszél, valószínűleg azért jötte k a gépek is onnan. A 31R pályát te választottad/tervezted, vagy az ATC adta?

[link]
Csak Nyíregyháza INFO van, ami max tájékoztat csak az időjárási és forgalmi információkról. Hogy ez mennyire van modellezve, azt nem tudom.

(#16771) cintula187 válasza buke (#16762) üzenetére


cintula187
addikt

Akkor ismerős neked is. Na viszont. Nekem 1-2 nap óta a főmenü akad be de 1-2fps re.

Peasant Blinding©™ Ez az állítás hamis.

(#16772) sanzik válasza Korcsii (#16770) üzenetére


sanzik
senior tag

Hát lehet a 31R-t én választottam, akar valószínű ez volt a gond... :B
És ha jól értem akkor ilyen kisrepülőve,l kis reptérre vagy kimatekozom papíron az ereszkedést, hogy mikor kell megkezdeni vagy csak így érzésre szemre leszálllok?

(#16773) Jadro válasza Jadro (#16769) üzenetére


Jadro
veterán

Na beüzemeltem, szuperül működik. Jól néz ki egy 12 colos tableten :D Az lenne a legszebbm ha az útvonal is meg tudna jelenni rajta, de így is nagyon jó.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16774) lo_jo válasza Jadro (#16773) üzenetére


lo_jo
senior tag

Próbáld ki a littlenavmap-et, bár nem tudom, hogy oldható meg tabletre, nekem második monitoron van. IFR tervezésre és VFR követésre használom.

@sanzik Ugyan nem vagyok pilóta, mint Korcsii, de IFR-re elsőre mindenképp olyan gépet ajánlanék, ahol van autopilot és olyan repteret, ahol legalább irányítás van, Nyíregy nem ilyen, próbáld a visszautat, akkor az approach szépen irányítani fog a megfelelő magasságra. Ha live weather és traffic beállítások mellett mész, akkor érdemes figyelni a szélirányt már a world mapen és az alapján kiválasztani a megfelelő pályát. Ha pedig tervezésnél IFR low altot vagy high altot választasz, akkor megjelennek a választható megközelítések is a pályákra.

(#16775) Chal válasza sanzik (#16772) üzenetére


Chal
addikt

IRL be kell jelentkezni, ha nincs válasz (mert pl. az info éppen nem működik, sok kis füves reptéren csak hétvégén vannak kint pl.), akkor ugyanúgy jelenteni kell a szándékot és a pozíciót (leszállási szándék, harmadik forduló, final, majd hogy gurulásból merre térsz ki a parkolóra). Ez azért kell, mert lehet más forgalom is, így te is hallod őket, és egymásnak is tudjátok nyugtázni a jelentéseket, vagy éppen jelezni hogy nem fog menni, várj a sorodra.

[ Szerkesztve ]

(#16776) Korcsii válasza sanzik (#16772) üzenetére


Korcsii
őstag

[link]
Nem nagyon csináltam ilyent, de igazából saját felelősségre besorolsz célszerűen egy iskolakörbe (akárcsak VFR), ha szabad a pálya simán leszállsz (nem tudom alapból van-e UNICOM, de VATSIM/IVAO hálókon biztos, akkor ott jelzed a szándékaidat).

Süllyedés megkezdésének a helyét (bármilyen típuson) ha nem jelzi a T/D (Top of Descent) pontot a gép, akkor egy gyors fejszámolással lehet belőni:
a = utazómagasság (ft) / szokásos süllyedési varió (pl. 1500-2000 ft/min)
b = reptér távolsága (nm) / várható átlagsebesség addig (kts)
Amikor a=b (percre átszámolva), akkor ideje süllyedni.
Nagyobb gépek ki is rajzolják, hogy a beállított magasságot hol éred el, szóval az alapján meg gyerekjáték utánaállítani a variót - ha nem jelzi, akkor meg egy kis matek, de menni fog ez érzésre is.

Van még egy olyan opció is amúgy (nem tudom mennyire használatos, főleg előre tervezetten), hogy IFR to VFR, azaz menet közben szólsz a rádión, hogy "CANCELLING MY IFR FLIGHT" és onnantól VFR szerint folytatod.

[ Szerkesztve ]

(#16777) sanzik


sanzik
senior tag

köszönöm a válaszokat mindenkinek! :R

(#16778) macy


macy
addikt

Nem tudja valaki, hogy a 787-es IFR repülés közben miért kacsázik jobbra-balra az útvonalon? Nem tudom, hogy én nem állítotk be valamit vagy más bibi van. Kétszer repültem vele Budapest - Fiume útvonalat, egyenesen még nem repült, tiszta vízszintes hullámvasút volt az út.

(#16779) Razor18 válasza macy (#16778) üzenetére


Razor18
tag

Yaw damper esetleg be/ki volt kapcsolva? Csak tippelek...

(#16780) Gudi


Gudi
tag

Sziasztok! Végül sikerült beállítanom minden funkciót már tudok jókat repülni .. Várakozáson felül teljesít a GTX 970, a TNB 930-al médium beállításban sűrűn lakott városok felett 1440p nem esik 35-40 alá az FPS!! :) Ugyanez a 747-el már csak 20, de még az is tök jó szerintem. Én általában úgyis csak kisgépekkel fogok repülgetni, mert engem igazából nagyrészt a tájban való gyönyörködés motívál az FS2020-as repülésre. Szóval minden rendben...köszi a segítségeteket!

(#16781) lanszelot


lanszelot
addikt

Hello,

MSFS nagy csalodas let nekem.
En nem tudok billentyu egerrel jatszani, ezert van xbox kontrollerem.
Ez viszont jatszhatatlan kontrollerrel.
Ahhoz hogy kiprobaljam vegyek 50e HUF ert egy joysick ot....phff hat persze.
Tobbszor probaltam, de a tutorial 1es palyan se tudok atmenni.
Sose jatszottam ilyennel, es semmit se ir mit tegyek, de varja hogy megtegyem.
Ugyesen meg lett irva a jatek....xart se er a grafika, ha az iranyitas f0s. :W

(#16782) bazccka válasza lanszelot (#16781) üzenetére


bazccka
tag

Pedig kontrollerrel gyerekjáték a játék. 20e ,-Ft-ért pedig kapsz már egy TM T16000m-et, ami több, mint elég.

(#16783) m0h0senator válasza lanszelot (#16781) üzenetére


m0h0senator
őstag

Kérlek a program tehet róla, hogy szimulátor és bill egérrel az élvezet szinte 0? :DDD
És ezt még le is írod? Mintha mennék a virtuális túra bajnokság topikba hogy billentyűzettel el se tudok indulni a többiek meg leköröznek....

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#16784) Razor18 válasza m0h0senator (#16783) üzenetére


Razor18
tag

A figyelmes olvasás sokat segít: Xbox controllerről beszélt, csak a tényszerűség kedvéért. Az már viszont igaz, hogy szimulátor megfelelő controller nélkül nem élvezhető. :K

(#16785) lanszelot válasza bazccka (#16782) üzenetére


lanszelot
addikt

20e se adok ki, hogy kipr0baljam, talan tetszik.
Ha nem akkor meg kidobom a kukaba a joystick ot.

Kontrollerrel nem iranyithato, a tutorial 1 ben mar a billentyu nyilakat kell hasznalni, majd folyamatosan billentyut, es a kontrollerrol semmit se fogad el. Keptelenseg megnezni egyaltalan milyen egy ilyen fajta jatek.

bazccka; olvasd el kerlek amit irtam.

(#16786) m0h0senator válasza Razor18 (#16784) üzenetére


m0h0senator
őstag

Jogos. Sry! :)) Akkor szerk: xbox controller-re a bill egér

16785: Miért kell kidobni? Eladni nem lehet? A sim miatt szinte mindenki Joy-t keres.

[ Szerkesztve ]

An odyssey through the realm of consciousness.

(#16787) bazccka válasza lanszelot (#16785) üzenetére


bazccka
tag

Jó van akkó, hőbörögjé' itt, mint valami óvodás. Én xbox controllerel játszom, és tökéletesen megy vele. Egyébként pedig nem kellett volna hiányozni a számítástechnikai alapismeretek fakultációról, talán akkor menne, hogyan lehet telepíteni egy driver-t és beállítani egy hardware-t.

[ Szerkesztve ]

(#16788) Jadro válasza lanszelot (#16785) üzenetére


Jadro
veterán

Sajnos ez tényleg élvezhetetlen bill+egér kombóva, pedig az FSX egész jól elmuzsikált vele. Kell egy 20 ezres joystick nincs mese. Azzal viszont megy flottul, élvezhetően ezt meg tudom erősíteni a saját tapasztalataim alapján.

Az már a te döntésed, hogy neked mi fér bele és mit ér meg az egész.

Samsung Galaxy S23 8/128 Green

(#16789) lanszelot válasza bazccka (#16787) üzenetére


lanszelot
addikt

nem jatszhatsz xbox kontrollerrel, mert lehetetlen.
Xbox konroller + billentyu esetleg.
De meg ekkor is ott van hogy csinalj valamit amit nem ir ki mit kell csinalni.
Ez inkabb gondolat olvasas.
Nem mindenki jatszott a regivel, vagy hasonlo jatekkal, hogy tudja tutorial nelkul.
Ha vki leirja amit tapasztalt az nem hoborges.

(#16790) Freiherr válasza lanszelot (#16781) üzenetére


Freiherr
őstag

Szemetek.

;]

XXX

(#16791) RubbishBin válasza lanszelot (#16785) üzenetére


RubbishBin
senior tag

Billentyűzettel is végig lehet csinálni a tutorialt, és a nagy gépeken kívül minden jól irányítható vele, csak nem zongorázni kell, meg nyomni mint az állatok.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#16792) dareal válasza lanszelot (#16789) üzenetére


dareal
tag

tokeletesen mukodik xbox controllerrel

HTC Desire Amoled: rooted/AlphaRev 1.8 S-OFF HBOOT 0.93.001 - MIUI-Ekre (based on MIUI_Au) | Galaxy Tab: rooted stock 2.2 rom | iPhone4 / iPad2: JB 4.3.3 | Xperia x1i: own custom rom | Several WinCE systems

(#16793) fatal` válasza lanszelot (#16789) üzenetére


fatal`
titán

Ott a Flight School VFR-hez, kiindulásnak jó. Ez egy szimulátor, ennek megfelelően utánajárást igényelnek/igényelhetnek a repüléssel kapcsolatos dolgok. Study level gépekhez (perpillanat még nincsenek, a default gépek nem ilyenek) többszáz oldalas manual van.

Billentyűzet és egér bizonyos dolgokhoz a joystick mellé is kelleni fog, pláne nagygépes repülés esetén, ugyanis nem lesz a joyon sem 150 gomb.

(#16794) lo_jo


lo_jo
senior tag

Több ismerősöm is xbone kontrollerrel nyomja, tegnap épp TFFJ leszállásokat csináltunk, mindenkinek sikerült. Ja, ők be tudják állítani a controlsban, bár a default beállítás náluk hibátlanul ment. Ha elég lenne hozzá 1 kontroller, nem lenne szimulátor.

(#16795) lo_jo válasza lo_jo (#16794) üzenetére


lo_jo
senior tag

Ja és zárójelben

A MS kicsit túlmarketingelte szerintem az egészet, olyanoknak is vonzó lett a "keresd meg a házad" és a látványos grafika miatt, akik abszolút nem szimulátor vénájúak. Erre még rátett egy lapáttal, hogy VR-ék és Nessaj kaptak egy nappal a megjelenés előtt hozzáférést. Mindkettőnél a szemem és a fülem vérzett, olyan botrányosan repültek és akkora ostobaságokat mondtak mellé. (Valószínűleg ugyanezt érzné egy IRL pilóta, ha az én repülésemet látná :)) ) Viszont nagyon széles réteget elértek, a gamepass miatt pedig nagyon széles a réteg, aki ki is próbálja, majd óriásit csalódik. Ez továbbra sem egy casual játék, akármennyi segítséget is állít be az ember, a gép nem fogja tudni, hogy te hova akarsz menni, nem fog neked trimelni tökéletes level flightot, így mindenkinél az lesz, amit a két említett csatornán láthattunk: +/-20k ft/m "emelkedések" és "süllyedések", amik inkább dobhártyarepesztések és zuhanások. Ja és persze megjelent xboxra is, ahol főleg nem az a réteg szokott játszani, aki flight simes. Ez sosem lesz Tom Clancy's HAWX vagy Ace Combat 7, ez egy casual gamer számára 2 óra után halál unalmas szimulátor.

(#16796) RubbishBin válasza lo_jo (#16795) üzenetére


RubbishBin
senior tag

+1
Pont ezért jelennek meg az fps-re, meg az irányításra panaszkodók a fórumokon. Pár hét és elül, mert amit ők keresnek benne, az valóban nem tart tovább 2 óránál. Elrepülnek pár helyszín felett ami érdekli őket, aztán kiég a játék.

Mehetsz a bicómmal, de ne válts vele!

(#16797) lanszelot válasza RubbishBin (#16791) üzenetére


lanszelot
addikt

De nem az en billentyuzetemmel.
Mint irtam nem hasznalom jatekra csak netezesre.
Ilyesmi billentyuzetem van.
Erted mar mi a gond?
Soha se jatszottam ilyennel, lehet hogy tetszene, de lehet 10 perc utan meh
Ezert nem akarok kolteni. Ha tetszik 70e ert is veszek joyt amin van eleg gomb, csak tudnom kell, tetszik e.

tobbi kedves hozza szolo:
Az a gond nagyon szuk korben gondolkodtok. Mindenkinek minden ugyanaz, mindenki egeszseges, mindenki szereti amit en...
Es ha valaki normalisan leir valamit, lokjunk oda egy szot, "nekem mukdik", es rugjunk meg bele mert hogy kepzele, hogy az en forumomba bele mer irni.
Inkabb le irtatok volna, hogy csak kontrollerrel hogy toljatok, mert itt mindenki feszulten figyel erre a megoldasra.

(#16798) lo_jo válasza RubbishBin (#16796) üzenetére


lo_jo
senior tag

Egyébként nem lenne ezzel semmi baj. A flight sim közösségnek is jó, ha csak 100 casualból 1 lesz olyan érdeklődő, hogy beleássa magát a témába és elkezdi komolyabban venni a dolgot, még ha nem is lesz hardcore sim játékos, ahogy magam sem tartom annak. Viszont ahhoz kéne egy kis türelem és magunkba tekintés, hogy ha valami a sim közösség majdnem egyhangú véleménye szerint jó (nem tökéletes, bőven vannak hibái és nem csak a bugok), de nekünk nem megy, akkor nem valószínű, hogy a játékban és sokezer másik véleményben van a hiba. Az viszont tény, hogy pl. az FSX kicsit jobban szájbarágós volt egy kezdő vagy casual számára, mint itt a 8 leckés flight school. Elmagyaráz dolgokat, de nagyon pongyolán, én is sokat magyaráztam pl. a trimelésről, autopilot használatról az érdeklődő, de egyébként casual ismerősöknek. Ők viszont nagyon nyitottan állnak a dologhoz, hetente jó, ha 1-2 órára előveszik majd, míg én jelenleg szinte minden hobbi időmben repülök, de az az 1-2 óra minőségi és szórakoztató élmény lesz számukra, ahogy most megcsináltuk a saját TFFJ kihívásunkat, lesz még it Paro és Lukla, London City, Grand Canyon és hasonló érdekességek, amik tudom, hogy nekik is kihívás lesz, de segítségekkel bőven teljesíthető kontrollerrel is.

(#16799) wollnerd válasza Chal (#16775) üzenetére


wollnerd
aktív tag

Bocsi, de nagyon kíváncsi vagyok hogy minek a rövidítése a IRL. Hiába kerestem a Google-on nem találtam választ... :B Az VFR, IFR, ILS, PAPI, LOC és ezek társairól tudom mik, de a IRL-ről egy nukkot se... :D

PC: GIGABYTE Z490 GAMING X, Intel i7 1080K 3.8 Ghz (5 Ghz) , 32 GB DDR4 RAM, NVIDIA GeForce RTX3080, Windows 10 Pro 64bit, HP Reverb G2, Be quiet! Pure Base 500DX White ház

(#16800) lo_jo válasza lanszelot (#16797) üzenetére


lo_jo
senior tag

Így nagyon más a dolog. Akkor ne joystick legyen az első beruházás, mert eléggé célhardver, ha nem jön be, adhatod el. Vegyél egy alap, sima irodai membrános, de teljes méretű billentyűzetet. Amíg nincs teljes home cockpit, addig bizonyos gépekkel mindenképp kelleni fog a billentyűzet+egér. 12 gombom van a TM T.Flight Hotas X-en (ez nem számít soknak, sőt), mégis nagyon sokat kell egérrel babrálnom, ha például autopilot-ot használok.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.