Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#951) PitLee válasza n0tr3adY81 (#950) üzenetére


PitLee
őstag

Így látatlanban :DDD
neked valami olyan kellene
1. többféle kipakolási lehetőség
híddaru, hogy szinte egy az egyben leemelje a rakományt
a fa elég jól csúszkál a platon és kilehetne borítani egy amerikai rendszerű kamion ürítővel ez mégsem autentikus
2. egy futószalaggal ellátott ,nagy gép vagy épület aminek belsejében a pl a felnagyított fadaráló scriptje vagy mifenéje fut
3. a kimeneti oldalon egy placc ahova ömlik a forgács és átkapcsolható pótkocsi töltésre is valami futószalaggal

(#952) n0tr3adY81 válasza PitLee (#951) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Ez aranyos :DDD

Eleve az objecttel van a gond.. A "befogadást" pillanat törtrésze alatt át lehet fára állítani, de pénz jön ki a másik oldalon... HA jól tudom, ezt még Maya3D-ben / CAD-ben írják meg ezt a részét. Ahhoz meg nem értek (nem is áll szándékomban :D).

Majd egyszer csak valakinek feltűnik ennek a modnak a hiánya, és secperc alatt összedobja ;]
Mindenesetre egy huszárvágással áthidaltam a problémát, de köszi a tippet..

Viszont az az amcsi kamion ürítő..Na az közveszélyes besorolás tárgyát képezi :C

Amit linkeltél híddaru bent van, de csak díszítőelemként... No function. De azért köfi :)

[ Szerkesztve ]

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#953) PitLee válasza n0tr3adY81 (#952) üzenetére


PitLee
őstag

Annak idején Giants editorban húztuk szét a vágóasztal értékeit és már is 12métert vágtál a 4méteressel.
Meg bütyköltük a pótkocsikra az attacher jontokat, az SG.hu-n volt pár modder akkoriban készült pl az IFA és a Rába Steiger 250 is hmmm régvolt :)

Asszem ez pl a vágóasztal munka szélessége , az asztal marad amekkora volt csak szélesebbet vág.

Csak arra akarok kilyukadni, hogy a mostani faaprító modelljét pl össze zsugoríthatod vagy megnövelheted az mondhatni mindegy, mert ezek a láthatatlan értékek a lényegek ha jól tudom.


Az ihlet adó
https://www.youtube.com/watch?v=anqGtsl29R0

Az ingyen vidámpark :)
Truck Dumpers

(#954) chevyfan


chevyfan
tag

mit találtam :-)

(#955) olivera88


olivera88
veterán

Kijött az 1.2 es patch juhéj. :DD [link] Épp ma keresgéltem a hivatalos FS fórumon hátha van valami hír a következő Patchröl, de nem találtam semmit. Erre ma megjelent. :DD A leírás szerint egész jó.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#956) kiskudy


kiskudy
csendes tag

kis újdonság :) bár lehet hogy csak nekem :)

[ Szerkesztve ]

(#957) Newyorker válasza kiskudy (#956) üzenetére


Newyorker
addikt

az Károly :D

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#958) olivera88


olivera88
veterán

Ezt is megéltük, most már a fogadott melósnál is fogy a mag és a műtrágya. :DD

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#959) zolisx4 válasza olivera88 (#958) üzenetére


zolisx4
őstag

Sziasztok
Hozott változást az új javítás? azon kívül hogy a vetőgépben kifogy a mag és ki lehet kapcsolni a forgalmat.
Mert csúszkálni jobban csúszik mint eddig ,vagy ugyan úgy ,ürítésnél elmegy a gép ,.
olivera88
A műtrágyázáshoz hogy veszel fel munkást??

(#960) drunkyboy válasza olivera88 (#955) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Na vége a jól menő fa-biznicnek :O
Remélem a patch a random fagyásaimra is hoz megoldást.

(#961) olivera88 válasza zolisx4 (#959) üzenetére


olivera88
veterán

Hozott persze. Linkeltem a changelogot pár hsz el feljebb olvasd el. Jobb lett a gépek vezethetősége,könnyeben lehet kanyarodni velük, akkor gáz elvételkor se lassulnak le rögtön. H val kell felvenni melóst.

drunkyboy Miért ?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#962) kiskudy válasza Newyorker (#957) üzenetére


kiskudy
csendes tag

mondjuk ha tele van a pót akkor a kocsit nem kormányozza az isten se :) de ennyi móka belefér :)

(#963) gnagydani


gnagydani
csendes tag

Sziasztok! Esetleg nem tudtok elhelyezhető tárolót? Amiben füvet, szénát, takarmányt tudnák tárolni. A szállítószalagot már letöltöttem, de ez még nagy segítség lenne az állattartáshoz. Köszi

(#964) zolisx4 válasza gnagydani (#963) üzenetére


zolisx4
őstag

gnagydani
Én ezt használom ,[link].

olivera88
Csak azért kérdezem mert nekem nincs ott a H betű ha műtrágyázok .

(#965) gnagydani válasza zolisx4 (#964) üzenetére


gnagydani
csendes tag

Nagyon köszönöm! Pont erre gondoltam. Most már csak pár százezer kell, és beindul a mega-gazdaság!

(#966) drunkyboy válasza olivera88 (#961) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

Trees are worth less, especially when selling entire, non-defoliaged trees - ez alapján láthatod, kevesebbet ér a fa.

(#967) vacs


vacs
veterán

Minden konzol és PC játékra 20% kedvezmény a Tesco-ban!

[ Szerkesztve ]

(^)(>.<)(^)

(#968) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Az amerikai stílusú, Westbridge hills térképen kezdtem a gazdálkodást. Kezdetben, a küldetések között szereplő termény szállításoknál 12-14 tonnányi terményre volt igény. Ez hamar összejött és jött érte a több száz € bónusz. A játék előre haladtával a kereskedők egyre nagyobb mennyiséget vásároltak fel, 45, 60, 75, 80, stb. tonnákat. Gondoltam, kipróbálom a másik térképet is. A kezdeti tőkét gyarapítandó, neki álltam a küldetéseknek, hátha lesz egy jó kis fuvar az egyik felvásárlónak. Néhány perc elteltével sorra jöttek a megrendelések, de nem a kezdeti anyagi és termény viszonyaimnak megfelelően, hanem mindjárt 90 tonnát akartak. Honnan vaze? Úgy tűnik hiába kezd új karriert az ember, a termény szállítós küldetések ott folytatódnak, ahol az előzőleg megkezdett karriernél abba maradt. A jelenlegi javítás előtt is és most is így műkszik. Kááár...

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#969) GrooveHero válasza ObiGabi (#968) üzenetére


GrooveHero
addikt

Sztem meg random dobálja őket 30-90 tonnáig. De megfigyeltem, hogy játék indítás után kb 10-15 perccel, meg kb 3-4 óra múlva adja megint a szállítós küldiket, amik még érnek/értek valamit

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#970) olivera88 válasza ObiGabi (#968) üzenetére


olivera88
veterán

Nem is tudtam h létezik ilyen a küldetésekben. :Y

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#971) Fel válasza olivera88 (#970) üzenetére


Fel
addikt

Létezik, és korábban egészen jól fizetett:

De a patch-ben ezt is korrigálták. A fenti összeg nyolcvanegynehány tonna termény leszállítása után járt.
Én ebből szedtem meg magam, nem a fázásból.. Attól csak idegbajt kapok...

(#972) Fel válasza Fel (#971) üzenetére


Fel
addikt

Öhömm... Mióta kijött a patch nem sokat játszottam, és nem is csináltam ilyen szállítós küldit..
Most pont találtam egyet, ahol 34 t búzát kellett a közeli malomba elvinni (amcsi térkép). A MANcival vittem, úgyhogy hamar odaértem, erre a jutalom:

:Y

• Reduced the enormous time bonus for missions (1.2) ... jól sikerült..

Korábban kb. hasonló mennyiségért még ennyi járt:

Na ezek után már nem látom értelmét egyik fajta küldivel sem foglalkozni.

--------------------------------------------

Megjelent az első DLC: ITRunner - DLC

[ Szerkesztve ]

(#973) olivera88


olivera88
veterán

A Case trakik kaptak plusz lóerőt meg sebességet. Annyi lóerősek mint a valóságban most. Eddig csak a névleges teljesítményük volt megadva boost nélkül. És a kombájnok is gyorsultak. Észrevette valaki?

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#974) Pist@bácsi válasza olivera88 (#973) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Észre. Jók lettek

(#975) pavika


pavika
tag

Elkezdődött a cukorrépa szezon.

Lassan a napraforgó is beérik.

Sikerült beszerkeszteni a mapba új növényt. Belerakni nem is volt nehéz (13-ba sokszor csináltam ) de a leadóhelybe ( trigger ) nem volt elég csak beleírni a plusz növényt. A játék során nem jelent meg az ára a PDA-ban, de leadni viszont simán le lehetett. Pénzt is kaptam érte. Most viszont lehet meg van a megoldás. Igaz béta módban. A térkép nem jelez hibát.
Bocs, ha hosszú volt. Gondoltam leírom, hátha más is akar új növényt a mapjába.

(#976) olivera88


olivera88
veterán

Erről tud valaki valamit? "Added option to change the time it takes until a vehicle is dirty"
Mert én nem találtam rá opciót h lehet változtatni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#977) Fel válasza olivera88 (#976) üzenetére


Fel
addikt

Pedig van. Beállításokon belül: Játék -> Föld: Nem - Lassan - Átlagosan - Gyorsan. Eddig csak ki-be lehetett kapcsolni a koszolódást.

(#978) olivera88 válasza Fel (#977) üzenetére


olivera88
veterán

Na meg is nézem. Szuper. Köszi. De mintha változott volna, kombájnok jóval lassabban koszolódnak mint előtte.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#979) Newyorker válasza vacs (#967) üzenetére


Newyorker
addikt

Mennyi most a fatmer sim ott?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#980) olivera88


olivera88
veterán

Egy jó kis idegesítő bugot fedeztem fel. Most elkezdtem játszani Bjornholmon, eddig csak Westbrigden nyomtam. Nem lehet vetni Deutz Agrostar + Pottinger Vitasem kombóval. Nem kapcsolja be a traki a vetőgépet és irányítatlanul elkezd menni. semmi se birok kezdeni vele egy 2 percig. :W Aztán 2 perc múlva megáll. Ugyan ez volt a helyzet a fogadott melósnál is. :O Westbrigden nem volt ilyen gond az előző patchal. Nem tudom mit kúrhattak el.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#981) PitLee válasza Newyorker (#979) üzenetére


PitLee
őstag

Pöstön pénteken a Töscsóban ha emlékeim nem csalnak 3992HUF vót:)

[ Szerkesztve ]

(#982) Pist@bácsi válasza PitLee (#981) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

annyi

(#983) Pist@bácsi válasza olivera88 (#980) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nálam működik rendesen az 1.2 patch óta is. Kell a traktorra súly különben emelgeti az elejét. Bekapcsolja a vetőgépet rendesen, vet is, bérelt munkással is jó.

Ami viszont még mindig nem az igazi (bár javult valamennyit) az a Jenz faaprító. Fenyővel és egyenes darabokkal már elmegy, de ha kivágok egy útban lévő juhart, tölgyet vagy kőrist azt marha nehéz vele ledarálni. Hajam már kihullott.

(#984) olivera88 válasza Pist@bácsi (#983) üzenetére


olivera88
veterán

Érdekes. :U Áttérek a favágásra inkább addig még nem lesz másik vetőgépem és traktorom Remélhetőleg nem fogja ugyanezt csinálni. Én még 1.1 es patchnál próbáltam a faaprítót, de gyorsan elegem is lett belőle.
Mennyivel kevesebbet adnak a fáért most? Nem néztem még.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#985) Pist@bácsi válasza olivera88 (#984) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Tuti, hogy működik a kettő együtt. Másik traktorral jó nálad?

Más. Azt észrevetted, hogy a Case Puma belső kamerás nézeten számolja az üzemórát a kijelzőn?

Megint más. A Jenz még kicsit bugos. Érdemes időnként menteni munka közben, mert néha kifagy miatta a játék.

Megint más. Ahogy a patch Changelog -jában is említik, javult a teljesítmény és a memória használat. Eddig a 2GB -ból 980MB körül használt, most 1.3GB felett. Sajnos a két processzormagot továbbra sem használja egyformán.

(#986) olivera88 válasza Pist@bácsi (#985) üzenetére


olivera88
veterán

Még nincs másik traktorom ott csak a Deutzok meg Hürlimann, de a Hürlimann nem bírja el.

Nem vettem észre még.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#987) drunkyboy válasza olivera88 (#984) üzenetére


drunkyboy
aktív tag

A patch előtt dobtam a tóba egy egész, lombos fát, amit ott vágtam ki, az valami 25-30k körül adott. Most egy ilyen fáért 5k-t ad.

(#988) Pist@bácsi válasza drunkyboy (#987) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Ez milyen fokozaton van?
Nehéz -en 7.000€ -t adott a patch előtt a fenyőre. A lombos fákra kevesebbet.

(#989) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

A kockabálázót ki lehet üríteni, csak egy félkész bála marad benne, a két egészet kiadja.
Lehet, hogy a patch előtt is így volt, nekem csak most tűnt fel.

(#990) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Üdv!

Az elmúlt napokban nem volt sok időm gazdálkodni, most viszont találtam egy Jenz alternatívát: Scania R730

Pozitívum: valós gépről lett modellezve, ill. nem generál hibát.
Negatívum: kicsit gyengék a fékei, ill. a gépre trükkösen kell feltenni a konténert. Ehhez itt egy videó segítségképpen.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#991) istike35


istike35
újonc

Sziasztok egy kérdésem lenne elfogyott a silóból a kukorica és nem tudok vettni mert nincs a zsákoknál ahol meg lehet tölteni a vetőgépet hol tudok venni vagy szerezni?

(#992) gnagydani


gnagydani
csendes tag

Egy kis segítséget szeretnék kérni! Esetleg nem tudtok állatszállító pótkocsit? Én nem találtam sehol. A Bjornholm New Design map-ot próbálnám, ahol van sertés és borjú is. A segítséget előre is köszönöm!

(#993) Pist@bácsi válasza istike35 (#991) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

Nem biztos, hogy jól értem a kérdésed, (nem tudom milyen silóban van kukorica, nehéz fokozaton játszom és ott kezdéskor üres a siló ) de kukoricát venni nem tudsz. Vetni kell, utána learatni így lesz kukoricád vagy bármi egyéb.

(#994) Pist@bácsi válasza gnagydani (#992) üzenetére


Pist@bácsi
őstag

(#995) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Istike35
Kukorica-vetőgéppel próbáld, akkor fel tudod tölteni.

gnagydani
Ha a modhosteren rákeresel az általad említett térképre, akkor a leírás végén látni fogsz néhány kötelező (szükséges) modot, köztük az állat szállításra használt pótkocsiét is, alatta pedig néhány további ajánlottat is.

Más:
A műtrágyaszóróból a munkás felhasználta az összes műtrágyát, de ettől függetlenül tovább szórja a földet. Kicsit irreális. Az szimpatikusabb megoldás lett volna, ha pl. meghagy 1%-ot és mint eddig a pénzemet apasztja.

A javítás óta a Krampe Bandit 750 pótkocsi úgy billeg, mint szarka a dögön... vagy hogy is van a mondás.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#996) gnagydani válasza Pist@bácsi (#994) üzenetére


gnagydani
csendes tag

Köszönöm a gyors választ mindkettőtöknek. A modhoster-en addig még elboldogulok, míg angolul vannak megjegyzések, de sajnos a "dojcsot nem sprehhelem"! Az sokat segít.

(#997) olivera88 válasza ObiGabi (#995) üzenetére


olivera88
veterán

Tévedsz. Nálam előtte is billeget. :O Saját műtrágyáját használja, csak nem látni.

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#998) Wildgreen


Wildgreen
aktív tag

Sziasztok! Hogy tudom a kombájnba bele írni hogy vágja a napraforgót? Mármint úgy értem hogy melyik xml fil-ba és hogyan?

[ Szerkesztve ]

(#999) n0tr3adY81


n0tr3adY81
aktív tag

Follow Me

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#1000) Pist@bácsi


Pist@bácsi
őstag

Egy érdekes kombájn Case IH 5130 Axial Flow 7.6m / 6m (kukorica) kapacitás: 8810l
Kitölti a hézagot a legkisebb NewHolland 5,5m / 4.5m 6400l és a Case 7130 10.5m / 9m 10570l között.
Ami különlegessé teszi az az, hogy aratás előtt beállítást igényel, mint a valóságban az adott gabona fajtájának megfelelően. Hibás beállításokkal veszteség keletkezik a learatott gabona mennyiségében. Ezt kijelző is mutatja % -ban, illetve helyes beállítások esetén egy mutató a zöld mezőben van. Választani kell gabona fajtát, és vágóasztal forgási sebességet. A beállításhoz komplett pdf dokumentáció található a modon belül. A sebessége 25km/h, napi fenntartása 55€

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.