Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 01:42:23

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#201) ObiGabi válasza XmoD (#200) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

Akkor ez egy kis újdonság, eddig ilyen nem volt :)

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#202) XmoD válasza ObiGabi (#201) üzenetére


XmoD
aktív tag

Eddig a kamionnal es az furgonnal talalkoztam vele. De lehet kesobb a modderek is raugranak :))

(#203) apach


apach
senior tag

Már ilyenek IS vannak! Van egy nagyobb pack is több variációval a 2 gépre.

[link]

Van egy mondás, ami így szól: Google a barátod! Vagyis, használd, mielőtt kérdezel!

(#204) dokee78


dokee78
félisten

Mit jelent a "szárszórás"?
Jó vagy nem jó?

Agroliner HKD 302-ből nagy nehezen össze kapcsoltam 3-at erre az Ursus nem bírta emelkedőn felhúzni,persze nem üresen.

Ezen kívül melyik pótkocsiból lehet 2-t össze kapcsolni?
Modok nélkül.

Valahol lehet látni mikor és hogyan halad a termény?

[ Szerkesztve ]

(#205) vhw válasza dokee78 (#204) üzenetére


vhw
addikt

Hát ha megveszed és látsz a hátulján vonófejet, akkor lehet, ha nem, akkor meg nincs mihez kapcsolni. (vásárlás előtt mentés, ha nem megfelelő az eredmény, akkor visszatölt -> nem buk pénzt -> keres másikat :) )

Nem bírta felhúzni? Egyáltalán nem vagy csak igen lelassult? (a '13-ban azért az ilyen ~100 LE körüli traktorok el bírták húzni a 2-3 megrakott pótkocsis szerelvényt. Ha be is lassultak, de még nem kellett traktort cserélnem domb közepén mert nem bírt kimászni :) )

[ Szerkesztve ]

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#206) zsoltee10 válasza tttzshd (#190) üzenetére


zsoltee10
addikt

A valóságban a nagy cégek egy része már áttért a forgatás nélküli talajművelésre és nem szántanak, hanem nehéz kultivátorokkal és megfelelő vetőgépekkel dolgoznak. Attól még lehet a birtokon eke, hogy nem használod. Én mondjuk eladtam, mert úgy kezdtem a játékot, hogy felrántottam még 100e Euro hitelt és megvettem a 25-ös és 30-as földet. :)

Viszont ekével nem tudom egybe szántani a területeket, pedig a 24-29-30-25 földet jó lenne egy táblába hozni.

Tetszik, hogy végre az eszköz megkívánja az erőt. Az előző részben simán ráraktam a kis csettegőre a nagy vetőgépet, ami finoman szólva is vicces. Itt viszont az alap 90-es lovas gép fele sebességgel bírja húzni a kultivátort, mint a nagyobbik. :) Meg vettem egy nagy pótkocsit és a kisebbik traktort a lejtőn úgy keresztbe tolta, hogy öröm volt nézni. :D

Kérdés: Érdemes trágyázni ÉS permetezni? Korábban ugye mindegy volt, attól nem lett több termés, ha permeteztem is.

[ Szerkesztve ]

(#207) zsiz válasza dokee78 (#204) üzenetére


zsiz
őstag

a szárszórás arra van, hogy a kombájn szétfújja a szalmát a földön vagy ne. ha nem fújatod szét, akkor ottmarad a földön csíkokban, ahogy kijön a gépből. ezt bálázóval fel tudod szedni. ha szétfújatod, azt nem tudod utána bálázni.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#208) dokee78 válasza vhw (#205) üzenetére


dokee78
félisten

Elkezdett lassulni majd full megállt.
Hülye voltam,mert ahelyett hogy megfordultam volna eladtam a traktort előle.

[ Szerkesztve ]

(#209) tttzshd válasza zsoltee10 (#206) üzenetére


tttzshd
tag

Köszi !

xml-hez értők vagy aki tudja hol lehet beállítani a LOD -ot ?
:kép .ezen a képen jól lehet látni ami engem idegesít ..van egy kör távolságán belül tölti be a részleteket és ezt akarom kitolni !
Az editorban pont ezt az egy beállítás nem létezik :( ..különben árnyékot már sikerült belőni mert az is 15m-ként ugrott elő max grafikán idáig.
De egy nagyobb mező fele már csúnya ..biztos valahol xml-ben megvan ez a beállítás csak én nem találtam meg.

valaki tudja hol lehet ?

(#210) LaMazZz


LaMazZz
tag

Sziasztok!

itt 15-be csak 3-as tempomat van?
mert 13-ba volt 1-es 2-es 3-as és 4-es, nekem ez fura meg szokatlan is most ez így, hogy csak 3-as tempomat van.
ezt beállításokba belehet állítani vagy nem és marad csak a 3-as tempomat ha szükséges használni persze?

(#211) vhw válasza zsoltee10 (#206) üzenetére


vhw
addikt

Ezek szerint a fizika valamivel változott, megkockáztatom; javult.
Ez hiányzott/hiányzik a '13-ból, hogy egy ~100-120 LE gép már szinte bármire elég, a legnagyobb kultivátort, tartálykocsit, vetőgépet bármit megfelelően kezel - nem igazán láttam semmi értelmét a 200-300...akárhány lovas nagy traktoroknak - plusz egy érv a 15 mellett.

Ezt a permetezős dologot is jó lenne tudni - adna pluszt, ha ezt is érdemes volna csinálni trágyázás mellett.

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#212) zsoltee10 válasza LaMazZz (#210) üzenetére


zsoltee10
addikt

Inkább fejlettebb a 2015-ben, mert benyomod a 3-assal a tempomatot és 1-2 gombbal tudod állítani fel-le 1km/h-ként.

Küldetések nem akarnak jelentkezni. 10 órát toltam a játékba, de még semmi, pedig 5 percre van állítva a gyakoriság és vettem egy New Holland T4.75-öt is homlokrakodóval. Felmentem az egyik hirdetőtáblához is, de semmi. :F

(#213) tttzshd válasza tttzshd (#209) üzenetére


tttzshd
tag

:Y ááá meg is találtam valaki fabrikált egy "Draw distance" progit hozzá !
itt..királyul működik ajánlom mindenkinek link
beállítás után minden látszik a távolban is :K kép

(#214) WhiteHawk24 válasza LaMazZz (#210) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Hali!
Az 1-es és 2-es gombbal tudod változtatni a tempómat sebességét. A 3-assal be tudod kapcsolni.

Szerintem elég egyvalamivel trágyázni, mert ha utána a munkást ráküldöd egy másik fajtával akkor abbahagyja.

(#215) LaMazZz válasza zsoltee10 (#212) üzenetére


LaMazZz
tag

értem köszi a választ

(#216) larpi válasza vhw (#211) üzenetére


larpi
tag

Nekem is tetszik a 15 fizikája, jobban közelít a valóságoshoz, itt nem lehet pótkocsi szerelvényekkel árkon - bokron, hegyen- völgyön keresztül furikázni. Nehezebb pót szabályosan letolja a gyöngébb trakit a lejtőn ha egyáltalán fel bírja húzni.
A kezdő 135LE traktor az orrán silózóval, utána egy könnyű pót, elszalad kb 24km/h-val, bekacsolom a silózót már csak 7-8 km/h a sebessége, kis lejtőn felfelé silózva szinte megáll.
Szerintem a talajerő utánpótlás maradt a régi: műtrágya, folyékony műtrágya (permetezés), trágya és hígtrágya ezek közül elég egyet elvégezni és maxon van a termés.
Viszont nagy előny hogy a munkás a műtrágya szórást és a permetezést el tudja végezni.

(#217) vhw válasza larpi (#216) üzenetére


vhw
addikt

Szervestrágyával már nem bírkóznak meg?

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#218) larpi válasza vhw (#217) üzenetére


larpi
tag

Nincs trágyám, ahhoz be kéne indítani a szarvasmarha telepet. A BGA-ban van már hígtrágya de még szóró nincs. Ha lesz megírom az eredményt.

(#219) WhiteHawk24 válasza larpi (#218) üzenetére


WhiteHawk24
tag

Nem kell a munkásnak semmi a trágyázáshoz. Üres tartállyal is vígan eldolgozik. Csak pénz kell neki. Egyébként minden trágyázási módszerrel elboldogul a munkás. Talán csak a kombájn kiürítése és a termés elszállítása az amit nem tudnak elvégezni.

Egyébként van valami különbség a trágyázási módszerek között, vagy mindegyik duplázza a termést?

(#220) Newyorker


Newyorker
addikt

Sziasztok!

Van az alábbi gépem:

apaplap:ASUS M5A99X EVO
cpu :AMD Phenom II X6 1090T 3.20GHz AM3 BOX Black Edition
ram :KINGSTON 8192MB HyperX XMP DDR3 1600MHz CL9
ssd :A-DATA 60GB SATA3 2,5" S511 AS511S3-60GM-C
hdd: 2 db SATA-s régi (ezen a játék)
vga :ASUS ENGTX560 Ti DCII/2DI/1GD5 PCIE
táp :Thermaltake blue evo series 750w moduláris
cpu cooler:COOLINK corator ds
ház :SHARKOON T9 Value
dvd+-r :optiarc 7263s

Feltettem fullra a felbontást, a méretet, illetve az élsimításokat. Szaggatásmentesen megy a játék, de néha pl 1 mp-re megakad, de utána megy tovább :S mi az oka?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#221) luise178 válasza zsoltee10 (#206) üzenetére


luise178
tag

Hogy is működik pontosan ez az egybeszántás? csak mert még nem csináltam, és nem is világos. kb. annyi lenne, hogy bekapcsolom az egybeszántás funkciót, és nem emelem fel az ekét a föld végén, vagy hogy?

ASUS B150M-K D3; INTEL I7-7700k; Gainward GeForce® GTX 1660 Ti Ghost OC videokari; 16Mb@1600Hhz; Samsung evo SSD 240Gb;Samsung evo SSD 480Gb; 4 Tb WD; 3 Tb WD; 2 Tb WD; ASUS SONAR hang;

(#222) vhw válasza Newyorker (#220) üzenetére


vhw
addikt

Fényszóró kapcsolánál történik az akadás? Mert akkor ez ilyen. :)

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#223) juhiati válasza luise178 (#221) üzenetére


juhiati
tag

Pontyosan :D

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#224) zsiz válasza larpi (#216) üzenetére


zsiz
őstag

a '13-ban is tudott műtrágyázni. a gép elejére a műtrágyaszóró, hátulra a vetőgép. szóró beindít majd munkás felbérel és megcsinálta szépen. viszont a '15-ben ez nekem nem működött, kikapcsolja a műtrágyaszórót mikor elkezd vetni. külön, csak magában a műtrágyázást viszont megcsinálja. lehet hogy itt is meg tudja egyszerre csinálni, csak másik gép kell hozzá, azt nem próbáltam.. nincs feleslegesen elszórható pénzem, csalni meg nem akarok :D

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#225) Newyorker válasza vhw (#222) üzenetére


Newyorker
addikt

Igen, főleg ott :) ne már? így csinálták meg?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#226) vhw válasza Newyorker (#225) üzenetére


vhw
addikt

Hát azt kétlem, hogy direkt így tervezték, de hogy így sikerült az tény. :)

zsiz: na igen, de úgy mennyi műtrágyát "pocsékolt" el?
Fordulóknál gondolom nem kapcsolta le, meg milyen fedéssel szórta...

"Mi' csinálsz apa? Kapcsold ki a gépet!"

(#227) GrooveHero válasza zsoltee10 (#212) üzenetére


GrooveHero
addikt

Pedig ott kell. Több helyen vannak táblák, a városban, a farm mellett, meg még vagy 2-3 helyen, a tehenészet mellett is. LEglaábbis Westbrige Hills-en. Nálam 2 perce van állítva. Ami nagyon bejön, hogy vannak olyan küldik, hogy kell valamelyik leadóhelynek mondjuk 50 tonna kukorica. Csak ilyen 6-7k-t ad érte, de a bónusz olyan 2-3-4-500k is lehet. Na abból meg lehet ám gazdagodni. :K
Én 0-ról kezdtem, megcsináltam 2-3 olyan küldit, meg vagy 40 sima szállítósat, és tegnap megvettem a CR10.90-es New Holland kombjánt. 0 csalással természetesen. :K

Words like a weapon, sharp as a knife Fallen from heaven, darkest of nights Long live the rebels hunting for blood I saw the devil, he's one of us

(#228) Newyorker válasza vhw (#226) üzenetére


Newyorker
addikt

néha-néha van máskor is 1-1 mp-es akadás, de nincs folyamatos akadozás :S szval nem tudom mi lehet az oka :S hdd lassú lenne?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#229) zsiz válasza vhw (#226) üzenetére


zsiz
őstag

nem kapcsolta le, de nekem úgy tűnt, hogy mikor fedésben szórta mintha lassabban fogyott volna a pénzem. lehet hogy csak nekem tűnt úgy. különösebben nem is foglalkoztam vele. de az tény, jó hogy megcsinálták hogy ezt is tudja a munkás :)

a raklapkezelés fizikája egész jó lett, meg úgy az egész. tetszik, hogy ha nagy a súly hátul akkor fordulásnál mennyire tolja ki az elejét, tetszik ahogy dolgozik a futómű a gépek alatt. a koszolódás is jó lett, viszont ahogy mosni lehet a gépeket az nem tetszik. és a bálák fizikája is elég rossz továbbra is (de határozottan jobb mint a '13-ban). jobban érezni azt is, hogy a csatolmányoknak súlya van. sok apró részletben rengeteget javult a játék az előző részhez képest.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#230) zsiz válasza Newyorker (#228) üzenetére


zsiz
őstag

szerintem ne a gépedben keresd a hibát :) nekem is ilyen (gépemet az aláírásomban látod), meg szerintem mindenkinél.

Opel Astra G Bertone Coupé X18XE1 | GTA Online: zsiz88 |

(#231) RCH663 válasza Newyorker (#228) üzenetére


RCH663
aktív tag

Szia! A jelenséget "stutter"-nak, vagy mikro lagg-nak hívják. Nagy 3d-s területeket modellező programokban menthetetlenül elő jön. Az oka mélyen a cpu kezelésben keresendő. Sajnos atom biztos ellenszere nincs. A legjobb megoldás, ha atomerőműved van brutál vga csatoló sávszéleséggel, meg ssd.d sata3-on, a programot meg belövöd úgy, hogy kb 120 fps-t tudjon, aztán lekorlátozod a vsync-el 60-ra. Így kicsit kevesebb lesz. :)

(#232) Newyorker válasza RCH663 (#231) üzenetére


Newyorker
addikt

Ha a felbontást lejjebb viszem?

★ 🎮 ★ PS4 PSN ID.: HUN_Zoocsemege ---> ONLINE BFV

(#233) olivera88


olivera88
veterán

Utána néztem a problémámnak. Ennek. [link] Nem is VGA a hibás hanem valami szoftveres gebasz lehet. :O Farming Simulator FAQ

Question: Error: Could not init 3D system. Shader Model 3.0 is required.
Answer: Please install the latest video drivers.

Question: Graphics card does have Shader Model 3.0, but the game is still not running and shows: Error: Could not init 3D System.

Answer: Rarely OpenGL is not correctly installed. This may caused by old drivers (conflicts) which haven't been removed properly from the system. Please check your currently installed OpenGL version. Download and install the following tool:
» OpenGL Extensions Viewer
Run this tool and check your OpenGL version on the first page. Is your value smaller then 3.0 your graphics card doesn't have Shader Model 3.0, the driver is too old or is not correctly installed. Uninstall all graphics drivers and try to reinstall the newest driver. (NVIDIA, S3, Intel or AMD/ATI)

A diriverem a legfrissebb. A Shader az megfelelő mert az Intelé 4.0. Tehát az Open GL el lehet a gond akkor.

[ Szerkesztve ]

LG Velvet 5G Android 11 - Windows 10 Pro x64 & Debian 11 Bullseye - WoWS unsinkable_sam_

(#234) ObiGabi


ObiGabi
aktív tag

Sziasztok!

Nekem még nem sikerült beszerezni az új játszó, így a Ti írásaitokból, ill. a videókból szemezgetek. Számomra úgy tűnik, hogy azért sikerült elég sok pozitívumot beépíteni az új verzióba, ami örvendetes. A fakitermelésről még nem sok szó esett, gondoltam keresek videókat. Az egyik videó tanulsága szerint, ez a terület még egy csiszolatlan gyémánt. Bízom benne, hogy egy komolyabb javítással orvosolják a kezdeti hibákat. 24:15-től link

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#235) juhiati válasza olivera88 (#233) üzenetére


juhiati
tag

Lehet hülye kérdés. DirectX-et frissítetted?

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#236) XmoD válasza ObiGabi (#234) üzenetére


XmoD
aktív tag

a domboldalon valo legurulasra gondolsz ? vagy arra hogy nem forgatta el a fureszt az egyen ? mert bizony el lehet forgatni a fureszt jobb eger gombbal.

(#237) ObiGabi válasza XmoD (#236) üzenetére


ObiGabi
aktív tag

A gurulásra. Az ágaknak meg kellene akadályozni a forgást, kicsit furcsán néz ki, hogy sértetlenül bukkannak elő a földből forgás közben az ágak. De bízzunk benne, hogy idővel változtatnak ezen.

Annak ellenére, hogy az élet drága, még mindig elég népszerű...

(#238) pokers válasza ObiGabi (#237) üzenetére


pokers
senior tag

Így igaz, képes legurulni a domb aljáig. Ez az egyik.
A másik, hogy vannak "szellem" rönkök, amiket látsz, de megfogni nem tudod, és még járművekkel is átmehetsz rajtuk :Y
A skorpió eszméletlen hatékony, félméteres léptékkel tudod állítani a vágáshosszt egész 5m-ig. Vigyázni kell vele, mert seperc alatt kiirtható vele az egész erdő, csak utána az összes hajad kitéped, mire felpakolod, vagy ledarálod a rönköket :W
Amit hiányolok, hogy nincs a gépparkban olyan eszköz, amivel ki lehetne vonszolni a kivágott fákat a dimbes-dombos területről, hogy ne guruljanak össze-vissza.

(#239) tttzshd


tttzshd
tag

Sajnos a favásás megöli a játékot ! Túl sok pénzt lehet vele keresni !1 milla az este simán összejött :P

(#240) larpi válasza tttzshd (#239) üzenetére


larpi
tag

Egyszer elfogy ám az erdő és akkor újból kell ültetni,csak akkor lesz fa.

(#241) juhiati


juhiati
tag

Miért van az hogy a megvehető (pl gép, szerszám vagy lerakható) mód nem müködik (nem látszik a boltban)? Minden más jó (pl autocombine, mapok). :F :F

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#242) larpi válasza juhiati (#241) üzenetére


larpi
tag

Amikor megnyitod a boltot felül lapozhatsz: Kategória, Márkák és Kategória(módosított) és itt vannak a modok.

(#243) tttzshd válasza larpi (#240) üzenetére


tttzshd
tag

7 ezerért veszel fát és legalább 50 ezerért eladod ..egy kicsit könnyű így a játék :U

(#244) larpi válasza tttzshd (#243) üzenetére


larpi
tag

Mennyi idő alatt nőnek meg a fák?
Melyik fokozatban adnak ennyit a fáért: a könnyűben, közepes, nehézben?

[ Szerkesztve ]

(#245) juhiati válasza larpi (#242) üzenetére


juhiati
tag

rohadjak meg eddig nem volt ott a 3. fül. :DD leszedtem egy gyári modot egyből beadta.. :D :W

Battletag: Juhos01#2594 || Steam: juhosati

(#246) zoli121 válasza larpi (#244) üzenetére


zoli121
aktív tag

Közepesbe 31k-t kaptam a legnagyobb fáért.
[kép]

Itt meg éppen húztam fatelepre : :D
kép2

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#247) n0tr3adY81 válasza zoli121 (#246) üzenetére


n0tr3adY81
aktív tag

Nem hiába mondják, hogy találékony a magyar :C

Asrock Gaming Z370 K6, i7 8700k, MSI RTX 2070 8GB, 4x8 DDR4 3000 CL15, ASRock H87 Fatal1ty Performance , i7 4770, MSI GTX1060 Gaming, 4x4GB Corsair Vengeance LP, Nanoxia Deep Silence 6 Anthracit

(#248) zoli121 válasza n0tr3adY81 (#247) üzenetére


zoli121
aktív tag

Valaki kivágta a fatelep környékén a fákat :U Amúgy tudod ki gallyazza le meg darabolja fel mikor csak 20 métert kell vinni :)

[ Szerkesztve ]

Ha nem áll lángokban a számítógép, akkor szoftverproblémáról lehet szó./// GTA Social Club : zoli1233 Hirdetéseim: http://hardverapro.hu/tag/zoli121

(#249) dokee78


dokee78
félisten

Agroliner HKD 302-ból van jelenleg 2 össze kapcsolva ezzel szoktam a learatott terményt szállítani.
Vettem egy nagy pirosat ami 40.000 l-t tud szállítani,de nem fér a kombájn alá.
Van valami nagyobb pótkocsi ami alá fér az alap kombájn alá?

Én hülye elfelejtettem menteni,és megérkezett egy kék halál. :(
Pipa lettem hogy oda lett a sok termény ezért egy kis csalást alkalmaztam. (300.000 €)
De lehet holnap újra kezdem.

(#250) speedernet


speedernet
aktív tag

Üdv

Nem tudja esetleg valaki h h tudnám módosítani a munkás sebességét? mert nevetséges h 15 km/h val szánt......

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.