Hirdetés

2024. június 5., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

A topik témája adott, azaz TV fali konzolok és azok környezete,kábelelvezetés,kiegészítők,Tv szekrény stb.
A topikban várunk minden konzollal kapcsolatos tapasztalatot amennyiben felszerelésre került az adott típus vagy tapasztalatod van vele. Várunk képeket a felszerelt konzolról mely sok esetben segíthet a leendő vásárlóknak is.

Vásárlás előtti tanácsok/teendők:

Az egyik legfontosabb dolog fali konzol vásárlása előtt hogy a tv előbb legyen meg mint a fali konzol. Elsősorban így biztosabb a méreteket belőni, illetve könnyebb egy cserét is eszközölni ha mégsem jó a konzol mert mondjuk egy csatlakozási pont beleesik a konzol merevítő részébe és nem tudjuk emiatt használni az adott funkciót.
A fali konzolok általában univerzálisak van amelyik több méretet is lefed. A tévé használati útmutatójából megtudhatjuk a paramétereket vagy lemérjük szépen egy mérőszalag segítségével.
A legtöbb lapos tévé gyártó a VESA szabvány szerint látja el a tv hátfalát rögzítő lyukakkal, viszont vannak olyan típusok melyeket nem . Ezt mindig jelezzük a bolt felé vásárlás előtt.
Előfordulhat olyan eset is mikor a gyártó által a tévé hátlapjának kiképzése miatt csak gyári adapterrel tudjuk kompatibilissé tenni a fali tartóhoz. Ennek nem árt még vásárlás előtt utána járni pl.a kiszemelt tévé topikjában.
-El kell döntenünk hogy fix, dönthető, forgatható fali konzolt (egykaros/duplakaros) vagy ezek valamely variánsát akarunk vásárolni. Érdemes a későbbiekre is gondolnunk ezért a többfunkciósak vásárlását érdemes megfontolni, valamint TV-t is általában nagyobbat vesz az ember, így gondoljunk erre az eshetőségre is.
-Gondoljunk a kábelek elvezetésére is, ez is befolyásolhatja a vásárlást azaz csak akkor vásároljunk teli hátlapos konzolt ha nem babrálunk hátul a kébelekkel.
Mindig a tv súlyának megfelelő konzolt válasszuk ki inkább legyen túlbiztosítva mint egy esetleges kukázás.

Alábbi felsorolásban láthatjuk a VESA kompatibilis méreteket.
50x50 mm
75x75 mm
100x100 mm
200x100 mm
200x200 mm
300x200 mm
300x300 mm
400x200 mm
400x400 mm
600x200 mm
600x400 mm
600x600 mm
800x200 mm
800x400 mm
800x600 mm
800x800 mm

A TV illetve a konzol magasságának beállítása:

Ez egyén és konzol függő,de az optimális és ergonomiailag is a legkényelmesebb az ha a képernyő közepe szemmagasságban van. Ehhez képest természetesen a helyi adottságoknak (pl.bútor magassága, ágyból nézzük a tévét, etc.) megfelelően eltérhetünk. Dönthető konzol esetén is lehet valamelyest kompenzálni a kényelem érdekében.
Győződjünk meg arról is hogy a konzol felszerelve a tv hátulján pont közepén van e. Amennyiben nem, adjuk hozzá vagy vagy vonjuk le a szerelési magasságból.

Felszerelés és a szükséges eszközök,szerszámok:

Nos annak egy kis segítség aki maga rakná fel az új konzolát,és először fog neki.
Elöljáróban annyi hogy a normálisabb konzolokhoz gyárilag csomagolnak mindenféle a szereléshez szükséges anyagot (csavart, alátétet, tiplit,távtartót) ,de kézi szerszám is lehet a csomagban (imbuszkulcs esetleg csavarhúzó). Sok konzolon beépített vízmérték is van,de ezt mindenképp ellenőrízzük le hogy pontos!
Fal típusonként csak a fúrógép és a tipli fajtája tér el, a többi szükséges szerszám mindegyikhez ugyanaz általában.
Fontos megjegyezni hogy bár a gyári csomagban van tipli és csavar is ezek azonban nem minden esetben használhatóak fel.
A gyári csomagban található olcsó és gyengébben terpesztő műanyag tipliket érdemesebb lecserélni Fischer SX 10x50...10x80mm dübelekre a fal vastagságának megfelelően.

A két fő kritérium melyet figyelembe kell vennünk felszerelés előtt:
-a fal vastagsága a csavar hosszát, a fal anyaga pedig a tipli/fémdübel tipusát befolyásolja.
Rögzítéstechnikai boltokban (csavarbolt,barkácsbolt ,szombat délutántól pedig a drágább barkács áruházak) minden szükséges szerelvény beszerezhető és jó esetben szaktanácsadásban is részesülünk ha nem vagyunk biztosak a dolgunkban.
Hasznos olvasmány a témában.

-Panelház/Beton:
SDS plus-os ütvefúró gép,behajtógép,vízmérték, mérőszalag,ceruza,kalapács,kézi csavarhúzó készlet esetleg villáskulcs és imbuszkulcs készlet.A legfontosabb pedig a porszívó!!!

Tégla:
Sima ütvefúró gép (vídiás fúrószárral) jobb esetben egy akkus gép is elég lehet amennyiben van ütvefúró funkciója.

Ytong tégla:
Akár egy sima akkus behajtó gép is elég, hozzávaló tipli.

Gipszkarton:
Akkus behajtógép és hozzá való szár illetve tipli. Nagyon fontos hogy minimum dupla gipszkarton fal legyen,de még jobb ha merevítést fúrunk meg a szimpla vagy dupla falnál. Amennyiben nem vagyunk benne biztosak ennek hollétében inkább bízzuk szakira a felszerelést!

-Óvintézkedések,Biztonsági tanácsok:

A fal paramétereivel,műszaki adottságaival (vezeték,vízcső) illetve terhelhetőségével nagyon tisztában kell lenni, ugye mondanom sem kell miért.
Bizonyos méret felett mindenképp ajánlott segítséget kérni egyszóval ne egyedül küzdjünk meg a tv felakasztásával mert nem biztos hogy jó vége lesz a dolognak.Terítsünk le egy paplant vagy plédet mielőtt a tévét lefektetjük és felszereljük rá a konzolt mert a karcok a legkevésbé sem hiányoznak a tévé kijelzőjén vagy a keretén.
Egy-másfél óra alatt szinte bárki felrak egy konzolt akinek minimális affinitása van a dologhoz. A legfontosabb hogy a tartó vízszintesen álljon és stabilan mert pár milliméter eltérés egy 55 colos tévé esetén már igen csúnyán fog mutatni,ha pedig laza a furatban a tipli akkor készíthetjük a baleset biztosítást - már ha kötöttünk ilyet a tévére vásárláskor. Továbbá a konzol felfúrása előtt nézzük meg még egyszer hogy tuti jó a belőtt magasság mert nem szitát akarunk készíteni....
Egyre jobban terjednek az utólag állítható tv falikonzolok ezt vásárlás előtt a specifikációban ellenőrizhetjük.

Aki pedig nem érzi hogy az erő és a tudás ténylegesen vele van az forduljon szakemberhez,de legalább olyanhoz aki csinált már ilyet.
Egyéb kérdésekre pedig a topik adhat választ.

Konzolra Fel! :)

Az összefoglaót készítette:

dh66e

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.