Hirdetés

2024. május 23., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3051) Tengri válasza Abel-0101 (#3050) üzenetére


Tengri
senior tag

"Elhiheted nekem, hogy birja (bőven) azt a limitet, amit a stell ráir a termékeire, bár ez a márka már "néha-néha" túloz, mivel 50kg-ot mikor fogsz rá akkasztani arra a szerencsétlen konzolra de komolyan... (mit??)"
A plazma TV-k jó súlyban vannak. A nagyobb méretűek 50 kg környékén vannak.
Pl: Panasonic VIERA TX-P65VT60E
Jó néhány háztartásban megtalálható még. Pár éve kezdték a tulajdonosok leváltani OLED-ekre.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3052) macilaci78 válasza hcs57 (#3045) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ez attól függ, milyen messze van a TV súlypontja a falsíktól. Egy 1 kg-os TV egy 1 km-re kihúzott konzolon szerintem nagyon sok csavart eltépne még úgy is, ha a példa kedvéért eltekintünk az 1 km-re kihúzható konzol súlyától. ;]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3053) hcs57 válasza macilaci78 (#3052) üzenetére


hcs57
őstag

Itt nem a falban lévő csavarról volt szó, hanem a konzolhoz rögzítő csavarról, amivel a tv-t felfogatják.

Okos vagy, ha csak a felét hiszed el annak, amit hallasz. Zseniális, ha tudod, melyik felét. forrás: mozaik.bloglap.hu

(#3054) macilaci78 válasza hcs57 (#3053) üzenetére


macilaci78
nagyúr

:R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3055) Abel-0101 válasza Tengri (#3051) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem szörszálhasogatásként irtam, nem is azt irtam, hogy nincs 50kg+os tv. Nem a plazma tv-kre irányult a súly, de azokat inkább hagyjuk(ki vesz 21ben plazma tvt?)
[általánosan irtam]

(hány ismerősödnek van Plazma tv-je? nagyon kiváncsi vagyok.D)

(#3056) Yeti42


Yeti42
csendes tag

Sziasztok.
Sose volt tv-m a falon.Nem értek hozzá. Légyszi ajánljatok márkát meg méretet, hogy milyen lenne a jó. Köszi előre is. Ez a tv lenne.

[link]

(#3057) ovics válasza Abel-0101 (#3041) üzenetére


ovics
aktív tag

Szia,
Köszönöm a választ.
Ajánlottak egy ilyet az OLED TV topicban és megtetszett, mert elég jól rá lehet tolni a falra:
Nedis TVWM3550BK
Vélemény valakinek?
Annyi módosult, hogy végül 55-ös tv lesz rajta. ~18,5 kg

[ Szerkesztve ]

(#3058) rustee válasza Tengri (#3047) üzenetére


rustee
csendes tag

Sziasztok. Én nemrég raktam fel egy Kello 3d falikonzolt (32"-55")ig lehet rápakolni tvt. Nemrossz tartó elég masszív, annyi hogy gyárilag 4 tiplit és csavart adtak hozzá azokat cseréltem fischer duora és fentre 4, alulra 2 tiplivel raktam. A tv felfogatásához a konzolra van minden féle méretű csavar távtartó szóval nincs vele probléma. Én teljesen kihúzva használom így is stabilan tartja a tvt, egy régi samsung 42 colos lcdt. :K

(#3059) Tengri válasza rustee (#3058) üzenetére


Tengri
senior tag

Köszönöm az írást. :R
Egy-két kivételtől eltekintve, a gyártók/forgalmazók többsége gyengébb minőségű dübelt mellékel a termékéhez. Emiatt is jól döntöttél, hogy Fischer-t választottál. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3060) Tengri válasza ovics (#3057) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Érdekes, hogy a NEDIS oldala sem egyértelmű. A szövegi résznél írja a 300X200 Vesa szabványt, de a termék specifikációknál már nem... :F
Szerintem a konzolválasztásodnál a legfontosabb a TV-d miatt, hogy könnyen mozgatható legyen.
Ha tetszik a NEDIS és más OLED tulaj is bátran ajánlja, akkor vedd azt. Ha jól látom most két eladónál is az általad rászánt összeghatár alatt van a termék.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3061) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Srácok!
Adott a következő szitu.2 db 55"-os TV-t szeretnék elhelyezni egymás felé. Az egyik lenne a TV állványon a másikat a plafonról lelógatva valamiféle konzolra téve szeretném úgy elhelyezni,hogy pont a másik felé kerüljön. Van erre valami speciális konzol amit meg lehet venni és nem csináltatni kellene?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3062) macilaci78 válasza Jackie_Chan (#3061) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Munkahelyen nálunk a mennyezetről lelógatott plazma acélsodronyon lóg. Ha felül egy sínre teszed a kezdőpontot, akkor tetszés szerint pozícionálhatod oldalra.
A sín lehet például egy tolóajtó vasalat is, M8 csavar tartja az akár 120 kilós ajtólapokat is. A kocsit a végállásjelölőkkel pedig a kívánt pozícióban rögzíted.
Kb 30 k-ból megvan egy garnitúra vasalat.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3063) ovics válasza Tengri (#3060) üzenetére


ovics
aktív tag

Köszönöm a segítséget! :)
Igazából ha kicsit felette lenne az se feltétlen probléma, nyilván a megbízhatóság az első és jó lenne ha minél jobban rá lehetne tolni a falra.
Illetve még egy kérdés, 2 rétegű gipszkarton előtétfalra megy (elméletileg az alsó réteg az rétegelt lemez, de sajnos nem voltam végig ott a kivitelezésnél így azt pont nem láttam), így ezt a fajta tiplit használnám. Ez így rendben lesz?

(#3064) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Sziasztok!
Adott egy Samsung 65RU7402 LED Smart LED Televízió, 163 cm.
Tv súlya 25.1 kg

Ezt a fali konzolt néztem ki .
Árban kifejezetten baráti.
[link]

Vélemény? :U

(#3065) Tengri válasza ovics (#3063) üzenetére


Tengri
senior tag

Gipszkartonosoknak bemutató videók.
Dübelek "beszerelése"
Terheléses teszt
Terheléses teszt mennyezetnél.
Remélem segítettem.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3066) Tengri válasza Jackie_Chan (#3061) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Persze vannak mennyezeti fali konzolok. A legnagyobb faltól, pontosabban mennyezettől mért távolsága 1560, illetve 1577 mm-re van. Ez a távolság a TV-d középpontja, tehát a tévéd alja ténylegesen lejjebb lesz.
Ilyenek például:
Maclean MC-631 32"-55"
Stell SHO 3900
Equip 650321

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3067) scudb


scudb
újonc

Szevasztok!
Kérném a tanácsotokat, én olyan fali tartót keresek ami valódi függőleges állítást tesz lehetővé. Tehát elsősorban nem döntögetni vagy oldalra forgatni akarnám a képernyőt, hanem fel-le emelni-süllyeszteni, a fal síkjával párhuzamosan. Nem nagyon találok ilyet, legalábbis nem emberi áron. Nagyon megnehezíti a keresést hogy a webáruházas szűrők a "fel-le mozgatás" alatt általában a döntögethetőséget értik, így nem tudom hol érdemes keresnem :F Szóba jöhet még a mennyezeti rögzítés is, a lényeg az "üzemszerű" fel-le mozgathatóság. Állványos megoldás nem játszik.
Egy 65"-os, ~21kg-os, VESA 600x400-as TV-t szeretnék rögzíteni vele.
Van tippetek, akár potens forgalmazó vagy gyártó tekintetében?

Előre is köszönöm az ötleteket és az időtöket. :R

(#3068) Tengri válasza scudb (#3067) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Vertikálisan mozgatható fali konzolok egykarosak és a TV-d méretei, illetve VESA szabványa miatt nem ajánlanám az ilyen konzolokat. 20 ezer Forint körül vannak már minőségi mennyezeti konzolok.
Ezek közül ami mindenben megfelelő neked:
Stell SHO 3900
Maclean MC-803
Techly 309357

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3069) Jackie_Chan válasza Tengri (#3068) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Szia!

Ezekből létezik olyan,hogy egy 65"-at és egy 55"-at is rá lehet tenni egymás alá??

[ Szerkesztve ]

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3070) Tengri válasza Jackie_Chan (#3069) üzenetére


Tengri
senior tag

Ezt a problémát ha nem a helység közepére kell, hanem valahova a fal mentén egy fali és egy mennyezeti konzollal meg lehet oldani.
Olyan mennyezeti konzolt láttam már ami két tévét tart, de nem egymás alatt, hanem, egymás mellett vagy mögött.

Sajnos a mennyezeti tartók jelentős részének az állíthatósága vertikálisan 500mm (50 cm).
Emiatt fizikailag nehéz kivitelezni a két TV egymás alá-fölé helyezését.
De egy Stell SHO 3900 (65"-nek) és egy Stell SHO 3620 (55"-nek) megoldaná a problémát (szerintem). Mind a két konzol Vertikálisan állítható és a 3620-at bizonyos határok mentén úgy állítod be ahogy neked a legjobb (persze, ha TV-k Vesa szabványinak megfelelnek).

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3071) Jackie_Chan válasza Tengri (#3070) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Sajnos nekem csak egymás alatt megoldható a dolog.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3072) macilaci78 válasza Jackie_Chan (#3071) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akarod őket mozgatni, vagy bármit csinálni velük? Vagy csak statikusan egyszer felrakod és festésig ott is maradnak?
Én egy ettől egyszerűbb fali konzolon tartottam az előző lakásban a 42" TV-t 5 évig.

Hasonlóan egyszerű konzolból veszel 2 darabot, meg két darab zárszelvényt függőlegesen felfúrsz a falra a konzol TV-t tartó szárainak vonalában és a konzolok talpát a zártszelvényhez rögzíted.
Magamnak úgy csinálnám, hogy a téglalap keret konzoltalpakat fúrnám össze a zártszelvény szálakkal, hátulról nagy lyuk, amiben elfér a 13-as dugókulcs és M8 csavarral húznám oda a talpakat. Belső kulcsnyílású csavar nem is mutat rosszul.
Utána az így kapott szerkezetet fúrnám fel a falra.
40×40 mm zártszelvény tartotta nálam a tolóajtót és a felette lévő vitrines szekrényt. A 3 mm vastag zártszelvény elvolt alátét nélkül is.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3073) Jackie_Chan válasza macilaci78 (#3072) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Nem akarom mozgatni őket. Ha 1x jól be lesznek állítva akkor úgy maradnak. Sajna én nem vagyok ilyen 1000mester jobb szeretem készen megvenni és csak feltenni.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3074) macilaci78 válasza Jackie_Chan (#3073) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Akkor vedd meg készen a két konzolt és vidd el a TV-kel egy lakatoshoz.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3075) csemege86


csemege86
tag

Hisense 55U7QF tévéhez keresek fali konzolt. Nem kell, hogy forgatható legyen, viszont az jó lenne, ha függőlegesen lehetne állítani rajta. Ha esetleg felszerelés után kiderül, hogy túl magas/túl alacsony lett a magasság (már ha létezik ilyen egyáltalán).

Valamint azt is szeretném tudni, mi az ajánlott magasság. 55" és 2,5 méterről nézem majd, ágyról. Itt is érvényes, hogy szemmagasságban legyen a teteje, mint az asztali monitoroknál?

(#3076) CSB29


CSB29
aktív tag

Sziasztok,

Gipszkarton falra tudok konzolt tenni? Maga a fal sajnos még az előtt épült, hogy beköltöztem, sokat nem tudok róla, kb. 10 cm vastag, 200 cm széles
A tv-m Samsung UE50AU8002KXXH
kb. 12,5 kg vesa 200,
Semmi megbízható infot nem találok. Valakinek van ezzel tapasztalata, ennyit elbír a gipszkarton?
Köszi,
CSB

[ Szerkesztve ]

(#3077) Abel-0101 válasza CSB29 (#3076) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Semmi komolyra nem kell gondolni, amit jo lenne tudni, hogy, hogy lett megcsinalva, fa szerkezetes, profilbol, vagy akar ragasztott.(szerkezetbe lenne a legprakmatikusabb fogatni.)
Ha súlyos a tv akkor 'ajánlott' megerositeni utolag.

Ha a fentiek kozul nem tudsz semmit, akkor mindendelekeppen ki kellene deriteni, hogy, hány cm-ként(kb) van a szerkezet megcsinálva, egyszerusitve: Mennyire stabilan lett megcsinalva a szerkezet...)
Ha stabilnak "tunik" akkor mehetsz 6-8db (fém)gipszkarton dubelt venni, es fogathatod is fel.

(13kg+konzolt birni fog a karton, *ha szabvanyosan lett elkeszitve a munka)
Ha nincs konzolod akkor Stell kategoriaban nezz korul.(36xx )

Tovabbi {evidens}reszleteket nem irok, nem szeretnek senkit megbantani, lenezo (alap) dolgokkal.

(#3078) Abel-0101 válasza csemege86 (#3075) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Stell szeriakat lathatsz kicsit feljebb. 3600/10|mk2
Nem tudom ertelmezni a "fuggoelegesen lehessen allitani, ha kiderul h tul magasan van a tv" (kivitelezes szempontjabol) maximum a dolesszoget lehet fel/le allitani(hogy szintbe legyen a tv) amennyit te gondolsz (allitani) az abszurdum.

55"nal mar edes mindegy hogy lehet e forgatni/nem, ugyan olyan arban vannak +-1-2k kulonseggel, akkor inkabb mar lehessen donteni.(plusz komfort funkcio)

Nem a konzollal kell jatszogatni, hogy jo magassagban legyen a tv, hanem centive(pontosanl kimerni a 8db furat helyet a falon majd pedig....

55 2.5meteren meg jo lehet.
De ez nem csak a "tol fugg, hanem az adott anyag minosegetol.
Pl 720p-nel 55"on kellene vagy 5-6Meter, 4Knal a legidealisabb 3-4meter kb.

(#3079) csemege86 válasza Abel-0101 (#3078) üzenetére


csemege86
tag

1. Hát, azért a 720p kontent még elég gyakori. Streaming szolgáltatók, sport stream, stb. Így akkor ez off? Felejtsem el az ekkora tévét ilyen messziről? :(
2. Néztem lejjebb a konzolokat. Olyan kéne, ami nem csak egy helyen csatlakozik a falhoz. Egyrétegű gipszkarton falra lesz felrakva, de természetesen a fal mögötti fém profilba. Így pedig meg kell találni két, egymástól 60cm-re eső fém bordát. Stell SHO 3310 például jó lenne neki? Átérne két ilyen távolságú bordát?

(#3080) Lordi88


Lordi88
csendes tag

Sziasztok!

TCL 50P615 tv-hez szeretnék egy olyan fali konzolt amely legalább 60 cm-es faltávolságot tud eszközölni, valamint elviseli a napi szintű 90° forgatást. Gipszkarton mögötti léc + falba lenne fogatva.

A TV vesa szabványa 200 x 300-as (vízsz. x függ), de konzolon való állítgatástól nem vagyok elrettenve.

Amit én kinéztem, az egy Stell SHO 7610, de szeretnék meghallgatni további javaslatokat is.

Ár szempontjából 15-20.000 Ft amit szeretnék maximum rászánni.

(Csináltam egy nagyon basic rajzot hogy hogyan is képzelném el..ne bántsatok miatta plz. :B )
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3081) szkutyi válasza csemege86 (#3079) üzenetére


szkutyi
őstag

Ugyan ilyen van nekem, hát....mekkora tv?én nem raknám gipszkarton falra, meg akkor sem ha fém bordaba csavarozod..sőt ..ha jót akarsz ne..!vegyél talpas állványt!

(#3082) Abel-0101 válasza csemege86 (#3079) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha a ügyesen matekozol, betudod pont fogatni a profilba.(a konzol fogatási maximális mérete kb 640mm, szoval feltudod fogatni a profilokra.)
Nem mondom, hogy csak az otthoni TV miatt ne vedd meg, lehet nézni, csak ne számits jó minöségre, de nem is kell arra gondolni, hogy olyan pixeles lesz a kép mint egy nokia3310es kamera felvétele)

Én például két sint fogattam fel egyrétegüre (fém karton tiplivel)amire ment 2db 40x100as laminált lap, rajta monitor billentyu stb. (bőven stabil)
Nyilvánvalóan számit a súlyelosztás is.

[ Szerkesztve ]

(#3083) Abel-0101 válasza szkutyi (#3081) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Kérlek ne a osszunk olyan véleményt, ami nem állja meg a helyét.
Lehet magánvélemény, de ha nincs alapja, akkor inkább tartsuk megunkban.
Nem az a "FŐ" lényeg, hogy hány ", hanem hogy hány kg.
Ha korrekten, normálisan megvan csinálva, megfelelő konzollal, még a sima kartonba is lehetne fogatni, nem hogyha a profilba van fogatva...

(félre értes ne legyen, (nem a legbölcsebb, ha egy konzolos topikban, instant kizárjuk a konzol használatát) teljesmértékben konstruktivan irtam.

(#3084) Abel-0101 válasza Lordi88 (#3080) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Az elképzelés jól hangzik, a 7610elég jó konzol, visszajelzések alapján is, a te feltételeidnek természetesen mind megfelel.
Mivel karton fal, a preciz kivitelezés elengedhetetlen. Lécet, fafúrószárral, falat kőzetfúrószárral fúrd ki, minél pontosabban, máskülönben nem fog úgy tartani ahogy kellene(leginkább a karton furásánál figyelj majd.)

Ha a fentiek megvannak mehet a menet.)

(#3085) szkutyi válasza Abel-0101 (#3083) üzenetére


szkutyi
őstag

Na várj...én amire válaszoltam ott úgy szólt a kérdés hogy karton fal, profillal ..arról szó sem volt hogy előtér fal, és léc!...
Kettő: igen azért kérdeztem hogy hány col, mert abból tudok következtetni a súlyra is.
Aztán...én. Véleményt mondtam amit a saját tapasztalataimat, és munkáimra alapoztam..te miből veszed azt hogy megalapozatlan????
A 65" tv-mnek olyan dübelt és csavart vertem a falba hogy el sem hiszed...és erős a konzol, de még a csavargó erő ezt is megcsavarta picit ..de fém profikra én tuti nem tennék konzolt és tvt....

(#3086) Abel-0101 válasza szkutyi (#3085) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ne keverjük a két kartonost.
Nem a fa(szerkezetes) re irtam, hanem arra amire valaszoltál.
Sokkal inkább a TV fajtájától függ, mintsem a képrenyő átmérőjétől a súly(nyilván utóbbi is közrejátszik), LCD, OLED,Plazma...
"te miből veszed azt hogy megalapozatlan????"- a te munkáidat(nyilván) nem láttam, a tényekből, papirforma szerinti tulajdonságok, és persze a tapasztalat.

"A 65" tv-mnek...." ---> Adott egy 65ös TV, semmi karton, osb.... legyen egy ytong falunk, adjunk 8furatot neki, legyen egy Stell 3610mk2-önk, 10x80as csavarokkal felfogatjuk, ha ezek megvannak nem csavarhatja, nem történhet semmiféle elmozdulás/hajlás stb... (nyilván ha nem támaszkodunk rá, flexeljük le a konzol kart)
Kérlek adj egy olyan ellen érvet a fenti "szerelés ellen" amivel akárcsak minimálisan is, de valamilyen 'rendellenesség történhet'.

(lehet szörszálhasogatni, részletekkel kibúvót keresni, de ha ugy lett kivitelezve a szerelés, ahogyan azt kell, akkor nem történhet meg ilyesféle probléma.

Sokkal inkább a kivitelezés számit, mintsem az, hogy mire kell felfogatni.(tégla/beton falra fogatást is el lehet rontani úgy, hogy baleset legyen a vége)

(#3087) szkutyi válasza Abel-0101 (#3086) üzenetére


szkutyi
őstag

Én 4.bitang csavarral tettem fel,.a srác sem fogja tudni feltenni többel, hisz 60cm távra van 2 picsa alu profil...

(#3088) Lordi88 válasza Abel-0101 (#3084) üzenetére


Lordi88
csendes tag

Köszönöm a segítséget, végül nem a 7610-re esett a választásom, hanem a Maclean MC-833-re, ár-érték arányban talán jobb választás, igaz, hogy kb. 5 cm-el kisebb a max. faltávolság, de mérések szerint még 55 cm is elegendő.

Remélem a gyakorlatban is megállja a helyét, jövőhét elején érkezik :)

[ Szerkesztve ]

(#3089) CSB29 válasza Abel-0101 (#3077) üzenetére


CSB29
aktív tag

Hello,
Köszi és teljesen megértem, semmi infora nem lehet reagálni rendesen. A legrosszabb esetre számítva inkább lehet nem probálkozok, vagy megpróbálom elérni a tulajt aki építette. Attól félek h a legprimitívebb módon építették
Csak a helyhiány miatt állok neki amúgy is, de lehet kisebb tv re fogok váltani.

(#3090) macilaci78 válasza CSB29 (#3089) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Fel is tárhatod a gipszkartont és kamerával, tükörrel mögé nézhetsz. Persze ezután jó eséllyel festeni is kell, de a konzol, TV leendő helye mögött ez talán belefér.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3091) Abel-0101 válasza szkutyi (#3087) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Akkor ő is felteszi 4 'bitang' csavarral. és még +4el a gipszkartonba, fém karton dübellel(150-300mm távolságra)., ha normálisan van megcsinálva, nem lehet semmi jelensége, a fent levő problémáknak.

(#3092) Abel-0101 válasza Lordi88 (#3088) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Gratula hozzá..) Reméljük jól fog szolgálni, valóban nem egy 7610es szint, de ha célnak megfelel, akkor igen, jó deal volt.(csodát nem kell majd tőle várni)

(#3093) Abel-0101 válasza CSB29 (#3089) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nem kell a legrosszabbra gondolni, ha viszont úgy hiszed, hogy silány módon el lett mókolva, akkor célszerübb lenne felhivni a /(volt)/ tulajt, hátha tud valamit. Ha kicsit értesz hozzá, akkor szakszerüen, egy karton táblát eltávolithatsz, és látni fogod, hogy milyen a szerkezete, ha utóbbi nem játszik, akkor a fal egyik feletől kezdj el mérni 40-50-60Cm-et (és ha pl van otthon egy 3,0x08as lapos csavarhúzód, akkor azzal bökd át, igy megfogod tudni, hogy miből lett elkészitve és, hogy hány cm-ként van a bordázás.

Ha nem akarsz ezzel bajlódni, akkor ne hivj szakembert), vegyél egy konzolt, hozzá 8db fémkarton dübelt (nem kell hozzá csavar) és azzal úgy odafogatod, hogy azt le nem szeded többet.
(a kartonnak birnia kell ezt a sulyt, ha szabványhoz hasonloan lett megcsinálva a szerkezet.)

(#3094) paulkaresz


paulkaresz
aktív tag

Ma vettem az Euronicsban egy bontatlan (pántszalagos) Dyras CNSL955L-B fali konzolt, és hiányoznak belőle a függőleges idomok, amik a tv hátuljára kerülnek. Ha esetleg valaki ilyet vásárolna bontassa ki, lehet nem egyedi eset.

Az élet olyan mint egy tekercs WC-papír ... Minnél közelebb van a vége annál gyorsabban fogy!

(#3095) szkutyi válasza Abel-0101 (#3091) üzenetére


szkutyi
őstag

Azért azt tegyük hozzá hogy profilbol létezik vastagabb is ..amit válaszfal a szoktak, vagy egy két helyre de én személy szerint nem tenném fel egy vékonyabb fém profilra.

(#3096) rustee válasza szkutyi (#3095) üzenetére


rustee
csendes tag

Sziasztok! Philips 65oled705-ös tvhez keresek falikonzolt 2 verziót. Az egyik megoldás fixen a falra és max le fel dönthető a másik pedig, egy kihúzható. A falazat tégla. Köszi előre is! :)

(#3097) rustee válasza rustee (#3096) üzenetére


rustee
csendes tag

Upsz nem válaszként akartam sorry szkutyi. :)

(#3098) Abel-0101 válasza szkutyi (#3095) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Nyilvanvaloan vannak méretbeli kulonbozesek, ahogy a kartonnál is.|Cw/Uw-50-75-100| ez sem számít, karton is bírná a konzolt, ez csak egy plusz extra, hogy a szerkezetbe bele lehet fogatni. Az, hogy most az adott profil 50/75/100as, az már nem fog sorsdöntő lenni.

{Ismétlem magam} a kivitelezés minősége fog számítani, nem az hogy mekkora méretű a profil.

(#3099) Abel-0101 válasza rustee (#3096) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Árat nem jegyeztél fel, így nem lehet tudni, hogy egy Noname kellene, vagy egy Next7345.
Gondolom 10-30k lenne a legideálisabb.
Forgatható:
Hama 118125
Fix:
Stell SHO 1004

(#3100) rustee válasza Abel-0101 (#3099) üzenetére


rustee
csendes tag

Jah bocsi az lemaradt, igen kB 20-30 körülre gondoltam. A stellből 1 el nagyobb kell mert ez csak 60colt tud max. A 1004B verzió már tudja a 70colt is 😀

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.