Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3651) Tengri válasza Gino20 (#3650) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Amit kinéztél Hama 118126 egy nagyon jó konzol. Nyugodtan beruházhatsz rá. :K

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3652) Tengri válasza DEJVID (#3649) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!
Képernyőátmérőt nem adtál meg ezért 65" és felettieket néztem.
Manhattan 461481
Hama 108719
Maclean MC-521B
Manhattan 424752
kedvezőbb árfekvésű:
Maclean MC-605
Stell SHO 4420
Equip 650318

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3653) Tengri válasza kiss_tomi (#3647) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Kifejezetten az LG OLED-hez készítettek falitartót (persze más TV-t is fel lehet tenni rá):
Goobay 49956
Maclean MC-804


Faltávja 50-510 mm

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3654) DEJVID válasza Tengri (#3652) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, átnézem. A méret számít valamit, nem elég a tömeg és a felfogatás?

(#3655) Tengri válasza DEJVID (#3654) üzenetére


Tengri
senior tag

Általában nem szokott problémát jelenteni ha egy picit nagyobb kijelző kerül fel rá, mint a feltüntetett érték de ha netán probléma adódik akkor a biztosító nem fog kártérítést fizetni a megadott paraméterektől való eltérés miatt. Továbbá lehet, hogy a fix falitartóra felrakott nagyobb képátmérőjű TV pont abban fog bosszúságot okozni, hogy a felrakásnál vagy a döntés beállításánál nem férsz hozzá úgy ahogy kellene, illetve a súlypont megváltozása miatt hosszútávon pont olyan helyen terheli jobban ahol a konzol könnyebben megadja magát.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3656) DEJVID válasza Tengri (#3655) üzenetére


DEJVID
őstag

Értem. 85"-os készülékről van szó, így tudnál ajánlani?

(#3657) Gino20 válasza Tengri (#3651) üzenetére


Gino20
őstag

Köszi ;)

(#3658) Gatho87 válasza Tengri (#3655) üzenetére


Gatho87
tag

Milyen biztosítást lehet erre kéni, hogy ha a falikonzolról esik le? Melyik biztosító?

(#3659) Gatho87 válasza Gatho87 (#3642) üzenetére


Gatho87
tag

Erre valaki? Egy jó konzolt szeretnék hozzá🙂 kószönöm!

(#3660) Tengri válasza Gatho87 (#3658) üzenetére


Tengri
senior tag

Gondolom van lakásbiztosításod, vagy ha olyan helyen vetted a TV-d (mint én) akkor teljes körű garanciát (törésre is) kötöttem rá. Nos ha valami oknál fogva (akár konstrukciós, akár kivitelezési, akár balesett következtében) összetörik a TV-d akkor ezzel tudsz fordulni a biztosítóhoz. Most már független szakértő szokott kijönni aki "megvizsgája" az esetet és jegyzőkönyvezi. Itt ha kiderül, hogy a TV paramétereinek nem felel meg a konzol akkor a biztosító nem fog fizetni.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3661) Tengri válasza DEJVID (#3656) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Így már más a "baba fekvése".
Az előző felsorolást tekintsd tárgytalannak.
Ezek a konzolok felelnek meg az elvárásaidnak (a teljesség igénye nélkül):
Hama 118624
Vogels TVM1603 40-100"
Vogels TVM3603 40-100"
Goobay 49892 43"-100"
Equip 650322 60"-100"
Stell SHO 3630
Goobay 49742 43"-100"
Equip 650323 60"-100"
Maclean MC-750 60-100"

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3662) Tengri válasza Gatho87 (#3659) üzenetére


Tengri
senior tag

Sok jó konzol van...
A TV-d VESA szabványa 400x300
A Stell SHO 3630 egy nagyon frankó konzol. Fix fali konzol meg nem is. Ami az előnye, hogy ha netán a TV-d portjához szeretnél csatlakoztatni valamit vagy a csatlakoztatott eszközt csak úgy lehet "bedugni" a TV-be, hogy a faltávolság miatt kivitelezhetetlen akkor ezzel a tartóval meg tudod oldani azt is, hiszen 134 mm-ig el tudod távolítani a faltól.
Az ára egy kicsit húzós de kategóriájában az egyik csúcs tartó. Ami a hátránya (az összes Stell-nek) hogy a hozzá mellékelt dübelek nem igazán felelnek meg a feladatnak. Helyette a korábban leírt dübeleket vedd.
Ha mégsem ilyet szeretnél akkor:
Hama 108719
Equip 650322
Maclean MC-750

Olcsóbb árkategória:
Maclean MC-605
Stell SHO 4420
Equip 650318

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3663) DEJVID válasza Tengri (#3661) üzenetére


DEJVID
őstag

Köszi, az Equip tetszik a legjobban!

(#3664) bladzs


bladzs
csendes tag

Sziasztok.

Segítséget szeretnék kérni konzol vásárláshoz. Egy 20kg os 55ös TV hez kellene aminek 200*200 as a Vesa értéke. A TV döntve nem, de forgatva rendszeresen lenne. Téglafalról beszélünk. Ugyan oda raknám a TVt ahova a lakás korábbi tulajai, akik a falban hagyták az ő tartójuknak a 3 furatát tiplivel együtt. Én ugyan ezeket a furatokat használnám fel. A furatok közti távolság 8,5cm, tehát a felső és az alsó között pont 17cm. Még annyit kell tudni, hogy ezektől a furatoktól 35cm re van a falnak a sarka, ami mögé kellene behajtani a TVt időnként. Ami azt jelenti, hogy legalább 40cm re ki kellene tudni húzni/hajtani a TVt.

Remélem sikerült egyértelműen leírnom a helyzetet. Ha nincs a paramétereknek (furattávolság, kihajthatóság) megfelelő konzol, akkor a sarokhoz közelebb lehetnek új furatok vagy a konzolhoz passzolók, de ha nem muszáj nem fúrnék feleslegesen.

Köszönöm előre is.
Bladzs

(#3665) bentami


bentami
csendes tag

Sziasztok.

75" tv hez keresek tartót ami kb minden szögben állítható, kihúzható. (FALD QLED tv-t tartana)
Az MC-881 jó termék? Milyen más alternatívák vannak amiket megéri megvenni?

(#3666) SeatLeon08


SeatLeon08
tag

Sziasztok! Keresek fali konzolt 2 régebbi TV-hez.

Egyik Vesa100x100
Másik Vesa200x200

Olyan konzolt keresek, ami ezekkel kompatibilis, de alkalmas lenne nagyobb téve megtartására is. Pl.: egészen Vesa 600x400 körüli 80-85colos TV.

Később nem akarok újra furkálni, jó lenne valami strapabíró verzió, ami örök. Nem szükséges a forgatható verzió, dönthetőséget is csak kezdetben állítanám be.

Van ilyen konzol?
Ehhez mit szóltok? Ez tudhatja?

TV HANDLE Mark Adler 3.5 32-80"
https://www.emag.hu/tv-handle-mark-adler-3-5-32-80-view3-5/pd/DYFTDVMBM/?utm_campaign=share%20product&utm_source=mobile%20app&utm_medium=ios

(#3667) mrmft


mrmft
senior tag

Hama 84426 Next Light kozolt melle szeretnek megegy ilyet, de ugy latom mar kifutott termek. A jelenlegi kinalatbol merre nezelodjek, ami hasonloan orok darab es lehetoleg dontheto? Vagy ha tud valaki a fentire beszerzesi forrast annak nagyon orulnek.

(#3668) kiss_tomi válasza Tengri (#3653) üzenetére


kiss_tomi
csendes tag

Szia,
Ez jónak tűnik de a szekrény miatt lehet h jobb lenne egy egykaros megoldás. Tudsz olyat javasolni ami elég stabil (ehhez hasonló). Kösz.

(#3669) ricsik


ricsik
őstag

Tervbe van véve egy 65-ös OLED és már előre gondolkodom a konzolon.
Itthon vagy egy fix Vogel és egy dönthető Meliconi. A Vogel sokkal jobb minőségű.
Mit ajánlatok? Látom itt a Stell megy nagyon. Nekem az is jó, de a Vogel is nagyon szimpi.
Ár: 30e ig, fix kivitelű legyen, nem kell semmi extra.
Vogelnél ezt a kettőt találtam, de nem véltem felfedezni a különbséget:
Comfort
Quick
Előre is köszi.

[ Szerkesztve ]

(#3670) Ramoskaa


Ramoskaa
senior tag

Sziasztok!
Szükségem lenne 2 fali konzolra:
-50-es tv keskeny falra menne ,tehát olyan kellene ami kinyúlik / kihajtható! Talán ez : [link]

-65-ös , itt mar van elég hely, de nem ártana ,ha dönthető lenne :)

Előre is köszönöm! :R

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3671) OldMike válasza Ramoskaa (#3670) üzenetére


OldMike
őstag

Elvileg jó lehetne, de egy dolognak mindenképpen nézz utána. Fontos hogy a négyágú tartó (amit a tévére kell csavarozni) hogyan csatlakozik a vízszintes tartókarhoz. Lehet hogy egyszerűen rá lehet akasztani, akkor jó. Amennyiben ezt a két elemet nem lehetne szétválasztani (ez talán nem ilyen, de már találkoztam olyannal is), akkor a tévét a már a falra felszerelt tartóra kellene felcsavarozni, ami kb. három emberes munka, és szerintem nem is biztonságos.
Én inkább olyan tartót keresnék, ahol a tévére felszerelt tartóelemeket csak rá kell akasztani a falitartó vízszintes sínjére.
Ez például ilyen, de nálunk nem nagyon ismert márka:
[link]
Vannak ilyenek a Stell gyártmányok között, az Alza saját márkái, de még a Hama tartók között is.

42LM660S

(#3672) Ramoskaa válasza OldMike (#3671) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Lg 50uh635v az 50es
FIZIKAI JELLEMZŐK
Fali konzol szabvány
VESA 300x300
Szélesség (max.)
112,4 cm
Magasság (max.)
71,8 cm
Mélység (max.)
23 cm
A nagyobb 65-ös Samsung q70b

Amit linkeltél ahhoz milyenek a csavarok?

Vagy még lenne a sokak által ajánlott Hama 118125 , viszont lehet jobb lenne a fuggőlegesen ,ami felmegy a falra.

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3673) OldMike válasza Ramoskaa (#3672) üzenetére


OldMike
őstag

A falra kerülő rész keskenyebb ezeknél a tartóknál is:
[link] [link]
Sajnos a korábban megadott tartóhoz mellékelt dübelekről nincs információm. A Stell-hez adottakról általában nincs túl jó vélemény, inkább a Fischer dübeleket ajánlják. Tudomásom szerint az AlzaErgo mellé Fischert adnak.
Ha jól értem akkor a Samsungot közvetlenül a falra akasztható módon tennéd fel. Ilyenből valóban rengeteg van. Akár egy ilyen is lehetne: [link]

42LM660S

(#3674) Ramoskaa válasza OldMike (#3673) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Köszönöm a segítséget!
Az elsőre próbálnék többet költeni, de a másikat leredukálnám. Előtte Hama volt, bár az kisebb TV-hez. Erről vélemény a Samsunghoz : link
UI: Ha lehet akkor olyat választanék , amihez jók a dübelek is
köszi! :R

[ Szerkesztve ]

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3675) OldMike válasza Ramoskaa (#3674) üzenetére


OldMike
őstag

Szívesen. Nem tudom hogy a Hama-hoz milyen dübeleket adnak, gondosan titkolják. Egyelőre csak az AlzaErgo esetében írják a Fischert. Ez egy kicsit drágább modell (kuponnal viszont olcsóbb, de azt nem tudom hogyan használandó), viszont fix, azaz nem lehet dönteni semennyit sem: [link]
Van még olcsóbb, dönthető is, de a falilemeze elég keskeny: [link] Ezt én csak erős falazatnál javasolnám, ahol nem gond, hogy viszonylag közel vannak a felső és alsó csavarok.
Ez minden szempontból megfelelhetne, de húzósabb az ára: [link]
Szerintem nézd meg a Fischer dübelek és csavarok árát, és akkor eldöntheted hogy a Hama vagy valamelyik AlzaErgo előnyösebb neked.

[ Szerkesztve ]

42LM660S

(#3676) Ramoskaa válasza OldMike (#3675) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

köszi! Az alsó alzás már nem annyira vészes árban!

50-es TV-hez nem fontos a kétkaros kialakítás, jól gondolom?

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3677) OldMike válasza Ramoskaa (#3676) üzenetére


OldMike
őstag

Szerintem ilyen méretű tévéhez felesleges a két kar. Vannak akik igénylik a két kar nyújtotta stabilitást, főleg olyanok, akik - bármilyen okból - gyakran mozgatják a tartót. A kétkaros esetében a tévé kifordíthatóságának mértéke kisebb az egykaroshoz képest, de ez nagyon ritkán lehet szempont.

42LM660S

(#3678) Ramoskaa válasza OldMike (#3677) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Megrendeltem!
Ezekre jutott a választás:
-AlzaErgo T505B (volt belőle bontott, így 14 helyett 7000 lett) 65"-hoz
-AlzaErgo M220B Convey 50" -hoz

Köszönöm még 1x a segítséget! :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3679) OldMike válasza Ramoskaa (#3678) üzenetére


OldMike
őstag

Örülök ha segíthettem. Beszámolsz majd a tapasztalatokról? Lehet hogy más is hasznát vehetné.

42LM660S

(#3680) Ramoskaa válasza OldMike (#3679) üzenetére


Ramoskaa
senior tag

Mindenképpen ,de csak januárba lesz belőle karika, mert akkora fogunk tudni átkoltozni :)

Ha elolvastad az üzenetem, kérlek vedd a fáradságot és válaszolj!

(#3681) csƵ


csƵ
őstag

Üdv!

55 colos tévéhez (13kg) keresek egy konzolt. Max. döntve lenne picit. Mögött van a konnektor, tehát 3 centire legalább álljon el a faltól.
Mivel vályog közfalra lenne rögzítve, jó lenne, ha minél szélesebben lehetne a falra csavarozni.
Mit ajánlatok? 65" is kompatibilis legyen, a jövőre nézni.
Köszönöm!

(#3682) almafa42


almafa42
aktív tag

Sziasztok,

Sony 65XF8505 tv-t lecseréltem egy 65XH9505-re. Feltételeztem, hogy simán fel tudom tenni ugyanarra a konzolra, de nem :D Az előző TV-n nem volt süllyesztve a 4 felfogató hely, a mostanin igen, így nem érnek oda a 3 centis csavarok. Mi a teendőm, simán csak hosszabb csavarokat venni? Van erre valami standard méret? Köszönöm előre is.

(#3683) almafa42 válasza almafa42 (#3682) üzenetére


almafa42
aktív tag

Tárgytalan, közben megoldódott. Az eladó elfelejtette odaadni a spacer-t ami eredetileg járt a tv-hez, így már minden ok.

(#3684) kgyuri


kgyuri
tag

Sziasztok,

Fali, karos tv konzol vételében kérném a segítséget.
Eddig ezt a Vogel M42030 konzolt használtam a 49' méretű Panasonic 400x400 VESA tv-hez:
[link]
Most karácsonyra ezt a tv "kaptuk" HISENSE 55E7HQ (Vesa: 200x300):
[link]

Milyen jelenlegi tv konzolt ajánlotok erre a 55' tv-re, ami egy B30 téglafalon lenne?
Én eddig ezt találtam a Vogel utódjának:
[link]

Ilyen árban vannak idehaza:
[link]
Ha jól látom az MA3030-hoz elég lenne 3 tipli is.
Az új konzolnak tudni kellene a balra-jobbra 60' fokos kihajtást is.

Köszi! :R

[ Szerkesztve ]

(#3685) kgyuri válasza kgyuri (#3684) üzenetére


kgyuri
tag

Eddig ezt a Vogel M42030 konzolt használtam a 49' méretű Panasonic 400x400 VESA tv-hez:
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3686) SECTORnooB


SECTORnooB
addikt

Sziasztok

Samsung Au7000 55 incses Tv-hez szeretnénk fali állványt ami kihúzható és dönthető is.

Köszönöm

(#3687) Tengri válasza SECTORnooB (#3686) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Milyen árkategóriában gondolkodsz? Mennyit szánnál rá?

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3688) orbano


orbano
félisten

Sziasztok!

Egy 65" TV-hez (később esetleg meghízhat 75-re) szeretnék olyan fali konzolt, aminek állítható a mélysége. Ilyesmit
Van ebből valami favorit? Nem akarok gagyit, de annyira túlzottan sokat sem szeretnék pár vasdarabért fizetni :B

A vér nem válik VAZZE!™

(#3689) Tengri válasza orbano (#3688) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Sok megbízható márka van ebben a 30-40k közötti ársávban.
Az általad linkelt ISY IWB 6400 se rossz, de valahogy minimális és maximális faltávot sehol sem írnak nála.
Sorolhatnám a "felkapottabb" gyártók (Hama, Equip, Stell vagy az olcsóbb Maclean) számodra megfelelő típusait de a TV-hez szoktunk tartót venni és nem fordítva. Ma már a legtöbb gyártó ilyen méretű TV-nél lefedi a VESA szabványnak megfelelő rögzítési pontokat, de jobb mindig az adott TV-hez és az adott szempontokhoz (pl faltól való távolság, dönthetőség) választani konzolt.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3690) orbano válasza Tengri (#3689) üzenetére


orbano
félisten

A faltól 10 cm-re _kell_ elálljon, de nem baj, ha mondjuk 20 centire ki lehet húzni. egy minimális lefelé dönthetőség is jól jön, de nem kel sok, kb 120 centin lesz a középppontja.
Sony KD-65XF7596, 300x200-as papíron.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3691) orbano válasza orbano (#3690) üzenetére


orbano
félisten

Nem tudom létezik-e ilyen, de ami nagyon faja lenne, ha lehetne függőlegesen magasságot állítani, tehát hogy a TV középppontját lehessen lefelé mozgatni a konzol középpontjához képest. Ahol az ideális középpont lenne, oda nem tudom felfúrni a konzolt, csak annál magasabbra.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3692) Tengri válasza orbano (#3690) üzenetére


Tengri
senior tag

Paramétereidnek mind megfelelő a teljesség igénye nélkül:
Equip 650335
Maclean MC-881
Stell SHO 8610
Hama 118126
A Stell nyújtja a legjobb paramétereket, viszont a Hama a legjobb ár/érték arányú ha nincs szükség extra mozgathatóságra, VESA szabvány lefedésre és 100" terjedő képernyőátló lefedettségre.
U.i.: egy kicsit csalóka az internet mert a Displayspecifications 200x300-as szabványt ír, míg a hivatalos oldal 300x200-ast...én a hivatalos oldalnak hiszek most.

[ Szerkesztve ]

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3693) Tengri válasza orbano (#3691) üzenetére


Tengri
senior tag

Van ilyen tartó, de egykarosat 55" fölé én nem ajánlok szívből, hiába írja a gyártó/forgalmazó rá, hogy szerinte ok.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3694) orbano válasza Tengri (#3693) üzenetére


orbano
félisten

Tetszik ez a Stell, 10k-n nem múlik. Ezzel meg tudom azt játszani, hogy lejjebb lévő lukba rögzítem a TV-t , ezzel offsetelve lefelé 10 centit?

A vér nem válik VAZZE!™

(#3695) OldMike válasza orbano (#3691) üzenetére


OldMike
őstag

Vannak azok a függőlegesen mozgatható konzolok, amiket jellemzően amerikai filmekben látni a kandallók fölé helyezett tévéknél. Ezek akár egy méter közeli mértékben is süllyeszthetők, de szerintem ennyi neked valószínűleg nem kellene. Sajnos az áruk inkább két-háromszorosa a keretednek. A gond az hogy ezek és a jóval olcsóbb gázrugósak (ezekben Tengrihez hasonlóan én sem nagyon bíznék ilyen méret mellett) között nincs igazán arany középút.

42LM660S

(#3696) orbano válasza OldMike (#3695) üzenetére


orbano
félisten

nem is kell ilyen, nekem fixen kell csak az offset, nem akarom mozgatni le föl. va egy 100 centis parapet fal a TV mögött közetgyapot panelekből, a TV-t meg kb pont 100 centi körüli középponttal kellene felrogzíteni. Ezek az ollós rögzítők kb 20-25 centis talppal rendelkeznek, tehát ha 10 centit tudok ofsetelni a vesa kerettel, már megvagyok. Kérdés, hogy ezt jól gondolom-e, hogy meg tudom csinálni. az említett konzol függőlegesen 60 centis rögzítősínnel rendelkezik, a TV-m meg 30 vagy 40 centis luktávolsággal. Mivel 80 centi magas a TV, 10 centivel tudom lejjebb rácsavarozni, hogy a sín ne lógjon ki felül. Ez nekem elég.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3697) Tengri válasza orbano (#3694) üzenetére


Tengri
senior tag

A lyukkiosztása szerintem nem engedi, illetve akkor a súlypontja is változik (más tartó felszerelésénél már láttam, hogy így "korrigálták" a vertikális beállítást, hosszútávon nem kaptam visszajelzést, hogy mennyire volt tartós a megoldás).
Telepítési útmutató a Stell-hez:
Video

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3698) orbano válasza Tengri (#3697) üzenetére


orbano
félisten

20 kilós a TV-m, ez az állvány meg 80 kilós terhelhetőségű. Bízom benne, hogy elbír ekkora offsetet. A lyukkiosztás nekem rugalmasnak tűnik. De ha nem, akkor majd 10 centivel magasabbra kerül, igazából kibírom, fontosabb, hogy konzolra kerüljön.

A vér nem válik VAZZE!™

(#3699) Tengri válasza orbano (#3698) üzenetére


Tengri
senior tag

A Stell konzolhoz a faladnak megfelelő Fischer dübelt vegyél. Sajnos a dobozhoz mellékeltek nem a legjobbak.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3700) orbano válasza Tengri (#3699) üzenetére


orbano
félisten

Köszi, igen, az alap hogy nagy teherbírásu fischereket veszek, meg tuti ami tuti még 4-et belefúrok az ajánlott 8 mellé :K

A vér nem válik VAZZE!™

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.