Hirdetés

2024. május 25., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2018-08-10 09:51:22

LOGOUT.hu

Üdv Mindenkinek! Kérlek olvasd el az Összefoglalót!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3101) Lottheus


Lottheus
tag

Hello,
Rendeltem egy LG OLED55C11LB TV-t és a falra szeretném felrakni, ehez egy STELL SHO 3310 mk2 fali konzolt rendeltem, itt olvasgatva láttam asszem ajánlva :DDD , kérnék pár okosságot, ha ezt a kombót valaki alkalmazta.
A konzolhoz kapott csavarok passzolnak majd a tv-hez vagy kell másikat néznem?
A dübeleket is jól láttam hogy másikat ajánlotok az alapoktól ? (tégla falra lesz feltéve)

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#3102) macilaci78 válasza Lottheus (#3101) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én Fischer tiplit kaptam, az jó téglához, de érdemes lehet DuoPowert venni.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3103) Abel-0101 válasza rustee (#3100) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

(a B lemaradt, valóban.) azonkivul minden oke.

(#3104) Abel-0101 válasza Lottheus (#3101) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Amit kapsz alapból, az 'általában' egy sz/r, azzal is fel lehetne tenni, csak pontnem OLED árkategóriához használnám, fischer duopowert veszel az tartani fog ugy ahogy kell.
Ezt az okositást inkább általánositva irnám nem pont a '3310're.
Mivel OLED-ről van szó, 2szer óvatosabban kell csinálni mindent (de ezt gondolom tudod) igazából ezenkivül semmi extra nincs... ha tudod az alapokat probléma nem lehet, azokat nem irnám le (megint) Mérés, jelölés, Fúrás, csavarbehajtás, illesztés stb.)

Általában jó csavarokat adnak hozzá, ha biztosra akarsz menni, akkor pl a gyári 10x50/60as helyett vehetsz 10x70/80asat, de ugyan úgy fixen tartanak az 50esek is.
Ha pedig a konzol-TV (fogatás)-hoz tartozó metrikus csavarokat kérdezed, igen, 'általában' jók, volt már olyan, amikor sokkal rövidebbet adtak, mint kellett volna, ilyenkor elkell látogatni legközelebbi vasboltba/obiba és tudsz venni. (csak ez inkább apró kellemetlenség, nem kerül sokba, csak +idő, ami nem is olyan kevés.

(#3105) Lottheus válasza Abel-0101 (#3104) üzenetére


Lottheus
tag

Köszönöm, ilyen infókra voltam kíváncsi, akkor nézek valami [ilyesmi] dübeleket meg valami m8-as csavarokat. :R

A kémek nem úgy dolgoznak, hogy gyanút keltsenek. Épp ellenkezőleg. De pont az bennük a gyanús, hogy nem gyanúsak.

(#3106) Jackie_Chan válasza Abel-0101 (#3104) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Hali!

Én ezt vettem meg és egy panelház plafonjába fúrnám.55+os Sony-t tartana. Adnál pár tanácsot légyszi egy kezdőnek evvel kapcsolatban?Esetleg belinkelnéd az alapokat amiket említettél pár hsz-el ezelőtt?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3107) Zsmester89


Zsmester89
őstag

Sziasztok!
Jelenlegi oled tv-m egy 55" oled, ezt váltaná egy 65" oled (LG C11). Kérdésem, hogy a mostani ikeás uppleva (55"-ig írja) jó lehet hozzá? Eddig meg voltam elégedve vele, panel falra van rögzítve.
Amennyiben ez nem alkalmas, mit ajánlotok helyette? Ugyan ilyen fix megteszi, nem szeretném forgatni.
Válaszokat előre is köszönöm!

Jackie_Chan
Mennyezetre történő rögzítéshez nem szabad műanyag dübelt használni, csak fémet (akár beütőéket).

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3108) Abel-0101 válasza Jackie_Chan (#3106) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Fogalmam sincsen melyik hszben irhattam,(több idő lenne visszakeresni mint újra 'leirni'.
Akár videót is nézhetsz Youtubeon ahol akár még meg is mutatják. (nem biztos hogy pont ugy ahogy kell, de vannak informativ videok biztosan)

'Relativ kezdő' esetleg arra lehetne lebontani, hogy csináltál már ilyet, hasonlót/vagy még nem.
Ha utóbbi akkor ezekre lehet figyelni, ezek fognak kelleni.:
-Először is nézd meg a konzolt/tartalmát (ha hiányos/hibás) akkor már most tudomást veszel róla, nem akkor, amikor már fogatnád fel a tv-t de....
-Ha a fenti oké, akkor mérd ki hova kellene tenni a tv-t(pl: adott egy 5méteres fal, 2,5métert kimérsz egyik oldalról, bejelölöd ács ceruzával, vagy valami alternativával, a konzol közepét a jelölésre teszed, majd pedig a furatokat is fel jelölöd.
-Ha megvannak a jelölések, akkor a Furóba bele teszed a megfelelő méretü fúrószárat, és kifúród a jelöléseknél, utána mehetnek bele a tiplik.
-Ha ezzel megvagy akkor lehet a konzolt felfogatni, megfogsz 6/8 DB hatlapfejü csavart, a behajtóba bele teszel egy megfelelő méretü dugókulcs bitfejet és mehet a behajtás.D(ha nincs behajtó/bitfej, akkor mehet a racsnis kulcsal, ha az sincs akkor szopi van mert villáskulcsot kell használni.
-Ha felvan fogatva a konzol, akkor lehet a Tv-t a konzolhoz fogatni. (ez annyira relativ) hogy azt nem irom most le. (m6/8as metrikus csavarral kell a tvt-konzolt összefogatni) amit majd adnak a konzolhoz.

Nagyjából ennyi lenne.
*Általánositva irtam, mivel minden konzol/körülmény más.*

(#3109) Jackie_Chan válasza Abel-0101 (#3108) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Köszönöm a válaszod! :R
Illetve ahogyan Zsmester89 ajánlotta ha nem fém tiplit adnak a konzolhoz akkor vegyek külön!?

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3110) Abel-0101 válasza Jackie_Chan (#3109) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Ha nehéz a Tv, akkor igen, speciális dübelt 'ajánlott venni.
Attól is függ, hogy gipszkartonozva van-e a mennyezet.
(Beütőéket gipszkartonhoz ajánlott (is) vagy külön fém gipszkarton dübel)
A kivitelezés, illetve a 'jóvanazúgy' menatlitás itt nem játszik, mert ha valami pontatlanul, rosszul lett fogatva, akkor a súly lehúzza, kiszakitja az egészet.

(#3111) Jackie_Chan válasza Abel-0101 (#3110) üzenetére


Jackie_Chan
senior tag

Sima panel lakás nincs gipsz kartonozva semmi.Sony XE 8505röl lenne szó. (Weight of TV with Stand Approx. 19.5 Kg)

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3112) Ron Swanson


Ron Swanson
senior tag

Sziasztok,
55-ös TV-hez (LG 55NANO753PR - súlya 19kg) milyen konzolt ajánlotok 20 ezer Ft alatt?

(#3113) Abel-0101 válasza Jackie_Chan (#3111) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Újabbaknál de, de ebbe most ne menjünk bele.
Mehetnek a fém tiplik

(#3114) Joao


Joao
tag

Sziasztok!
Sony 85xh8096-hoz keresek fali konzolt, 65"'-os méretben egy Stell-t használok megelégedéssel, tudnátok a 85-öshöz ajánlani valamit? Forgatás nem kell, dönthetőség viszont jó lenne. A tévé tömege 45kg körüli.
Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#3115) AsusBoy


AsusBoy
senior tag

Samsung 65RU7402 LED Smart LED Televízió, 163 cm TV-hez gyárilag kapott műanyag távtartókkal nem igen akar jó lenni a gyárilag előírt M8x43,45 mm-es csavarok.
A Fenti furatoknál hosszú a csavar ( még kilóg a feje de már megszorul)
A Lenti furatoknál pedig el sem éri..

Amit a [Fali konzolhoz] kaptam műanyag távtartókat azokkal pedig úgy tudtam megoldani ,hogy a fenti furatoknál M8x30-as csavar fogja, a lentieknél pedig M8x55 ös.
Vesa 400x400 ról van szó, 65 colos Samsung TV.
Valaki találkozott már ilyennel ?

Képen a gyári távtartó látszik. Amit a falikonzolhoz adtak az fele hosszúságú kb.

[ Szerkesztve ]

(#3116) macilaci78


macilaci78
nagyúr

Felraktam a javasolt Stell SHO 3610 mk2 konzolt és a TV-t. A kábelmenedzsmentre mi a javaslat?
Van itt tápkábel, UTP, koax, 3 db HDMI, 1 db audio, 1 db USB, mind látszik lelógva a TV alatt falhoz tolt konzol esetén és nem tetszik.

Mivel ollós mechanika mozog, nem merek bármit bármihez odahúzni gyorskötözővel, nehogy sérüljön. Akinek van megoldása, képpel illusztrálhatná. :R

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3117) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3116) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Nagyon egyszerü.
Veszel egy [tetszőleges] megfelelő méretü (kábel) csatornát,(amibe belefér az összes kábel.
Lehet ragasztott és van a tipli+csavar kombó.(inkább utóbbit ajánlom).
Gyorskötözövel ne mokold kérlek.(maximum csatornán belül)
Képet teljesen felesleges küldeni.Schneider márka toppos.
30Cm-nként dübel, bele csavar.
(vizmerteket ne felejts el használni, illetve úgy számolj(vágd méretre), hogy a csatorna tetőt is rá tudd majd pattintani)-ne utólag kelljen vele szórakozni,amikor már fent van a csatorna.
Flex/csipőfogóval tudod majd méretre vágni.Csavarok tetszőlegesek, dübel mindegy, nincs semmi súly, inkább csak jól fogasd be a csavarokat, hogy ne mozogjon(ebben a 30cm-kénti fogatás fog leginkább segiteni.)

(#3118) Fr3eWar válasza Zsmester89 (#3107) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Ha ez a termék:
https://www.ikea.com/hu/hu/p/uppleva-tv-konzol-forgathato-vilagosszuerke-20330599/
Akkor szerintük a maximális súly: 30 kg a "-ba megadott méret általában nem releváns, ha tudja azt a VESA rögzítési távolságot a tartó ami a TV hátoldalán van, akkor a terhelhetőség ami számít. Kicsi tv / nagy tartónál előfordulhat hogy a tartó kilóg a tv alatt felett mellett, de fordítva hogy kicsi tartó / nagy tv ez a veszély nem fenyeget.

A 65C11 állvány nélkül elvileg 24 kiló, szóval el kell bírnia.

#3111Jackie_Chan

Ha fali tartóra rakod, akkor nincs rajta a gyári állvány, szóval "weight without stand" súlyt kell nézned. Bár nem jelentős a különbség itt sem, mivel 18,6kg a szánkótalp nélkül a 19,5kg-hoz képest.

#3112Ron Swanson

Nálad meg az a 19kg súly az csomagolással együtt annyi :D
A TV súlya állvánnyal 15kg, a két bakláb nélkül 14,8kg.

(#3119) csemege86


csemege86
tag

Magasságnál mi az ajánlott? Ha hinni lehet a topik összefoglalónak, akkor a tévé közepe legyen szemmagasságban? Ha jól tudom, pl. asztali PC monitornál a monitor teteje ajánlott szemmagasságban.

Valamint ennél Stell SHO 3310 lehet-e állítani magasságot, miután már fent van a konzol? Úgy látom, sok lyuk van a csavaroknak, tehát gondolom ha túl magas/alacsony, leszedem, és átrakom egy másik lyuk kombóba a tévét. (Azért nem vagyok biztos benne, mert a mostani egykaros Ikeás Upplevánál csak 4 lyuk van, ott tehát miután fenn volt a falon, kalap-kabát a magasságnak.)

[ Szerkesztve ]

(#3120) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3117) üzenetére


macilaci78
nagyúr

[kép] [kép] [kép]

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3121) Zsmester89 válasza Fr3eWar (#3118) üzenetére


Zsmester89
őstag

Köszönöm válaszod! A másik, fixen rögzítettre gondoltam. Vagy ha már árban közel van hozzá, eléggé hasonló a Stell Sho 2021.
Melyik lenne az ideálisabb véleményetek szerint?

macilaci78:
Én a koaxot a maximális nyitott állapothoz szükséges hosszig lerövidíteném, a dugvillát felfelé fordítanám, a falból érkező vezetékekből csak annyit engednék ki, amennyi a teljesen nyitott állapothoz szükséges, illetve ami még így is belógna, azt ide, a konzol függőleges részéhez kötegelném:


És volt-nincs belógó vezeték. :K

A "Hogyan lehetsz milliomos?" c. könyvet egy csomagban árusítják a BTK-val.

(#3122) Fr3eWar válasza Zsmester89 (#3121) üzenetére


Fr3eWar
őstag

Az bőven jó (meglévő ikea-s) 45kilóig jó vagy vele

(#3123) Abel-0101 válasza Zsmester89 (#3121) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Mindenféleképpen a 2021eset.

(#3124) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3120) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

A gyenge áramot (utp koaxot) ha értesz hozzá levághatod.(nyilván méretre)-arra figyelj, hogy a méretet úgy számold hogy a maximális faltávolságot is hozzáadod.
A piskótát (tápot) magadnak méretre csapod, vagy készen veszel megfelelő méretet.
Többit meg a konzol tetején elfüződ.

Igazából a fentebb levő egy büdös nagy mókolás.
Ez sem lesz szakszerü, de ennyi kábellel, kábelelvezető nélkül mást nem lehet csinálni.
Veszel 1méteres ragasztott csatornát, plusz tartás érdekében tehetsz rá még ragasztót, és a konzol mentén fel csatornázod(nyilván ahol 'megtörik a konzol') ott hagyj rá pár cm-et, és ne feszüljön annyira benne.
amelyik túl hosszú hurkold fel, a Tv-nél.
Bár én azokat a gyengéket levágnám méretre...(Nem tudom hol voltak matematika órán a szolgáltatós szerelők.../aki csinálta)

(#3125) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3124) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Költözés napján jött a szolgáltató, én épp a régi lakásban voltam a költöztetőkkel a 2. turnust felpakolni.
A szolgáltató embere a fali vakfedélbe csavart F-toldóból kitekerte a koaxot és tett rá sima antennacsatit, mint ami a másik végén is volt a kábelnek. Mivel csak fél órával kerültük el egymást, visszahívtam.
Az ONT eszközbe menő koaxra 2 csillapítást is tett, mert a megfelelő értékűből nem volt nála.
Vasárnap üzemeltem be a TV-t, akkor derült ki, hogy az ONT előtt elfelejtett leágazni a koaxszal, ezt tegnap pótolta.
Mint egy szeleburdi gyerek.

A felvázolt megoldások jutottak nekem is eszembe, de gondoltam, hátha valaki már végigjárta.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3126) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3125) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Mas nagyon nem jatszik.
Szolgátatoi szereloknel pedig az idegrendszeredet töröld ki.
Egyrészt nem szakképesitettek(gyakorlati tudasuk alapjan), masreszt pedig teljesen le vannak korlátozva. eszközök/anyagok terén is.
Állandóan utánuk kell dolgozni/addig nem nyúlnak a tv/internethez, ameg nem huzzuk be a gyenget nekik. Konkretan villanyszerelot hivnak azert, hogy par kábelt behuzassanak, ami erthetetlen, hiszen nekik is van behuzo ertelemszeruen, es nyilvan az o kabel felhasznalasuk ala esik minden egyes kabel.(pl itt is megvannak kotve, instant visszadobas ha nincs behuzva 10meter kabel a hazba.(ami kb 2perces mutatvany)- ez inkabb utolag idegesito, amikor valtoztatnak a tulajok, es nem tudnak mit kezdeni vele a szolgaltatosok...

(#3127) macilaci78 válasza Abel-0101 (#3126) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Ó, itt minden kész volt, a szolgáltató dobozáig van húzva utp, koax és két üres cső grátisz. Ezek másik vége a kamrában, ahol van 2 kis polc router, ont, modem, nas, szünetmentes számára, illetve ide van krimpelve 12 db utp végpont és koax a lakás többi részéről.
Amúgy a történteket sztoikus nyugalommal viseltem. Agyfaszt attól kaptam volna, ha tűzőkapoccsal, tokot átfúrva vitte volna a kábelt a tv mellé.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3128) Abel-0101 válasza macilaci78 (#3127) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szolgáltatosok pedig azt csinaljak, tuzogep kezbe és pakpakpak...Lehet utanuk csatornazni, inkabb csak kotnek be es kesz, nincs plusz munka :F

(#3129) giorgiosixx


giorgiosixx
tag

Sziasztok,

65QN90A TV-t szerelnék falra Stell SHO 3610 MK2 konzollal. A fő kérdésem az, hogy a konzolt a TV vízszintes középpontjával pontosan egy síkba kell-e pontosan felszerelni, vagy nem gond-e ha a TV felső széle közelebb lesz a konzol vízszintes középpontjához minimálisan?

HA teljesen tartani akarom a középpontot, akkor az konzol két függőleges tartóelemének - ami a TV-re kerül - az alja, rálóg a kábelelvezető csatornákra, melyeket használni szeretnék. Itt a megoldás csak a flex lenne :)

HA nem gond hogy picit a TV teteje felé tolódok el a konzol középvonal a TV középvonalához képest akkor lehet inkább úgy raknám fel.

Nem tudom mi a jobb a TV-nek. Erről sehol nem találtam leírást az interweb bugyraiban.

(megjegyzem még, hogy a TV-be menő csavarok túl hosszúak, csak a leírás szerint a hajlított TV-hez való műanyag alátéttel megfelelő a hossza, így abból is vagy le kellene vágnom vagy veszek megfelelő hosszúságút, mert a kiesés gátló csavarokat ebben a középvonali rögzítésben esélytelen így becsavarni, fotón is jól látszik, ha nem lenne alátét akkor ok lenne. A kiesés gátló csavarok is indokolatlanul hosszúak, fele hosszúság is elég volna)

Előre is köszi a véleményekért.

[kép] [kép] [kép]

(#3130) Abel-0101 válasza giorgiosixx (#3129) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Pont ne a 'csatornak' miatt akadjon fel a munka, vágd le addig amég nem ér hozzá és kész.
A metrikus csavarokat pedig vágd le, vagy vegyél készen, a te döntésed, tudásod alapján döl el az egész.

(ha mondhatok egy nem hivatalosat, nem kell mindig papirforma szerint csinalni mindent... szabad kezet kap mindenki, a szabványok, előirások csak az adott helyzetben lehetnek mérvadók, de a legtöbb esetben nem lehet kivitelezni a más és más körülmény/helyzet miatt.)-ne tévesszen meg senkit, más az amikor hasznosan kreativ valaki, és aki mókol és a többi.

(#3131) giorgiosixx válasza Abel-0101 (#3130) üzenetére


giorgiosixx
tag

Megoldom, köszi a bíztatást. :)

Láttam már konzolt úgy feltéve, hogy a tv felső harmadában volt a konzol középvonala, és úgy is hogy az alsó harmadban. Nem látom, hogy ez vagy az a megoldás gondot okozhatna, de ha a legjobb a közép akkor inkább oda tenném.

(#3132) csemege86


csemege86
tag

3131 giorgiosixx
3119 kérdésemnél szerintem én is valami hasonlót szerettem volna kérdezni, csak lehet, hogy sután fogalmaztam meg, azért nem jött válasz.

"Magasságnál mi az ajánlott? Ha hinni lehet a topik összefoglalónak, akkor a tévé közepe legyen szemmagasságban? Ha jól tudom, pl. asztali PC monitornál a monitor teteje ajánlott szemmagasságban.
Valamint ennél Stell SHO 3310 lehet-e állítani magasságot, miután már fent van a konzol? Úgy látom, sok lyuk van a csavaroknak, tehát gondolom ha túl magas/alacsony, leszedem, és átrakom egy másik lyuk kombóba a tévét. (Azért nem vagyok biztos benne, mert a mostani egykaros Ikeás Upplevánál csak 4 lyuk van, ott tehát miután fenn volt a falon, kalap-kabát a magasságnak.)"

Persze ha nem ugyanarra gondolunk, akkor bocs, hogy belezavartam.

[ Szerkesztve ]

(#3133) aradebil2


aradebil2
senior tag

Sziasztok!
Egyrétegű gipszkarton falra szerettem volna 55"-ös TV-t felrakni egy forgatható konzolra, de annyi sebből vérzik az egész hogy inkább elengedem, és maradna egy TV állvány+konzol opció.
Az IKEA Besta + Uppleva kombináció mellett tudtok ajánlani valami hasonlót (média állványba/hoz rögzíthető forgatható VESA konzol)? :R

(#3134) giorgiosixx válasza Tengri (#3047) üzenetére


giorgiosixx
tag

Köszi! Valóban nem tartja meg a 2 hosszó átmenő az előre dőléstől, akármennyire meghúztam izomból reggelre csak előre bólintott picit a 65"-ös. Szerzek 4 db rövid hatlapfejű 6-os csavart anyával együtt, annak már meg kell fognia.
Erre miért nem figyel jobban oda a gyártó, legalább adna 4 plusz csavart anyákkal együtt az ilyen esetekre...

[ Szerkesztve ]

(#3135) Tengri válasza giorgiosixx (#3134) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

Nem csak ez a gyártó/konzol küszködik ezzel a jelenséggel (sajnos). Szerencsére javítható eme hibája.

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3136) Jackie_Chan


Jackie_Chan
senior tag

Üdv!

Még nem sikerült plafonra fúrható konzolt vásárolnom.
Ezt találtam
Ott 2 féle méretben választható. Ki lehet választani,hogy 1560 vagy 910 mm legyen az amennyire a konzolt max lehet állitani.A 910-es minimumra állithatósága 560mm.
Nekem a kisebbik a 910 mm-es kellene. Igazából olyan kellene amit 46mm-re össze lehet tolni minimum,- ott legyen a tv felfogatásának közepe-de nem találok olyat.Ebben szeretnék segitséget ha esetleg valaki tudna olyat ajánlani azt megköszönném.

"Az nem hozhat változást aki nem tűnik ki a tömegből!" "Sic Parvis Magna-Minden nagy dolog kicsiként kezdte" "Nem azért felejtünk el játszani, mert megöregszünk, hanem attól öregszünk meg, hogy elfelejtünk játszani."

(#3137) rustee


rustee
csendes tag

Sziasztok
Philips 65oled705-ös tvhez keresek konzolt. Visszaolvasva láttam ajánlásnak ezt a konzolt [link]
Mennyire bírhatja stabilan a 28kgos tvt, a leírásban max 30kg eléggé a határon van. Esetleg valakinek tapasztalata vele?

(#3138) Abel-0101 válasza aradebil2 (#3133) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Mik azok a "sebek"?

(#3139) Abel-0101 válasza rustee (#3137) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

Szia
Sokkalta inkább ajánlanám a Stell SHO 3610 MK2 mint a Mcleant. (Teherbirás céljából)
Olcsóbb, minőségben nem gyengébb.

Nem tennék egy 65ös Oled 28KG-os Tv-t egy papiron 30KG-ot teherbiró konzolra.-Feltéve ha nem karton fal van, és nem gyári anyagokat használok. (Ha normálisan van felfogatva 30kg felett is birni fogja, nem csak azon van a hangsúly, hanem inkább az ár-érték arányról.)

Olyat viszont nem egyszer láttam hallottam, hogy némely konzoloknál, még a 3/4-ed súlynál is el deformálodott/meghajlott (nyilván minimálisan) a konzol.

Mclean jó márka, csak a konkurens konzolja (erre a célra) talán jobb választás lehet.

Nézz rá mind2-re vesd össze a kompromisszumokat és mehet a vásárlás.

(#3140) rustee válasza Abel-0101 (#3139) üzenetére


rustee
csendes tag

Nekem is a therbirasa a kérdéses. Abban viszont jobb hogy a felfogatása a tvnek oledhez van alakítva stellnel meg általánosabb a téma. 3610el volt dolgom 2 hete raktam fel egy 50colos LG t tart, ha ebben az ársávban nincs jobb akkor marad az, vagy fel rakok egy fixet ami max előre hátra dönthető, abból direkt oledre nemtaláltam.

(#3141) aradebil2 válasza Abel-0101 (#3138) üzenetére


aradebil2
senior tag

Ismeretlen gipszkarton fal, nem tudjuk hogy lesz fa és hol lesz fém profil. 55"-ös 20kg-os TV-t szeretnék egy kihajtható konzolon, amit kb. sehol sem ajánlanak csak a fal megerősítésével (bútorlap két párnafa közé, falat kibontani és megerősíteni stb.). Ez meg már túl macerásnak és drágának tűnik.

(#3142) Tengri válasza rustee (#3137) üzenetére


Tengri
senior tag

Szia!

OLED-nek nagyon is ajánlott a Maclean (LG-nek), de sajnos nem a Philips-nek. A Philips VESA szabványa 300 x 300 amíg a Maclean max 300 x 200, illetve 400 x 200-at tud. :N
Alapvetően neked olyan falitartó kell amely tudja a 300 x 300-at. :K
A Stell SHO 3610 MK2 viszont megfelel lenne hozzá. Ha ezt a konzolt választod akkor a falra történő felrakáshoz válasz a faladnak megfelelő Fischer dübeleket. Továbbá ügyelj arra, hogy a TV-d hátulján lévő VESA rögzítő lyukak a TV-d alsó "felén" van. Végezetűl a két hosszú átmenő csavart cseréld 4 rövid 6-os csavarra és a billenéssel sem lesz galiba. ;)

"Aki tud és tudja, hogy tud, az veszélyes, attól óvakodjatok! Aki nem tud és tudja, hogy nem tud, az okos azt tanítsátok! Aki tud és nem tudja, hogy tud, az bölcs, attól tanuljatok! Aki nem tud és nem tudja, hogy nem tud, azt hagyjátok békén..."

(#3143) rustee válasza Tengri (#3142) üzenetére


rustee
csendes tag

Szia
Köszi, pont néztem hogy nemtudja a 300x300at mondom lehet elírás de akkor mégsem. Igen akkor marad végső esetben a 3610 múltkori tipli csavar kombóból maradt ki, fischert duót vettem bízom ami biztos :)

(#3144) Abel-0101 válasza aradebil2 (#3141) üzenetére


Abel-0101
aktív tag

"lesz" akkor valószínűleg még nincs kész.
És esetleg megérdeklődni a tulajt, fő kivitelezőt?
Fentebb olvashatsz, arrol hogy lehet kideríteni hol vannak a profilok.
'tul macerasnak draganak tunik" Nem tudom melyik része, végső esetben is egy táblát kell leszedni(ha nem megy lecsavarozassal, erővel menni fog) tabla karton 3ezer kb.
(Megerositest csak akkor kell, ha a profilok pont nem ugy vannak elosztva, hogy fel tudd rájuk fogatni a Tvt.)

Ha a fentebb levo tul nagy macera számodra akkor inkább állványos konzolt vegyél. ;)

(#3145) féldekás


féldekás
senior tag

Sziasztok!

Samsung UE40KU6400 TV-hez szeretnék venni fali konzolt, VESA 200x200-as méret.
Milyet ajánlanátok?
Fischer SX 10x50 tipli elégséges panel betonba? A duopower tipli nem jobb az SX-nél?
Csavarnál milyen minőség kell, elég sima facsavar?
Ez nem ide tartozik, azért megkérdezem, hátha tud valaki segíteni, 2db szekrényt is szeretnék felfúrni, ha itt is maradnék az 50mm-es tipli hossznál, akkor inkább 12-es átmérőjű tiplit vegyek? A csavar az 10mm-t nyúljon túl kb a tiplin?
Viszonylag vékony szekrény, és nem lesz nagyon megpakolva, de nem szeretném, ha leesne. :DDD
Lehet kicsit túlgondolom, viszont szeretném ha stabil lenne minden, nem egy fali óráról vagy képről van szó.
Előre is köszönöm a segítséget!

[ Szerkesztve ]

(#3146) csemege86 válasza csemege86 (#3075) üzenetére


csemege86
tag

A tévé még a raktárban, de a falikonzolt most kézbesítették külön. A hozzá külön adott mini mágneses vízmérték jó, de a konzolba épített mikro vízmérték teljesen rossz. Szemre egy ilyen jó 4-5 fokos lejtése van a konzolnak, amikor a vízmérték szerint a tökéletes lenne.

Szinte tudtam, hogy semmi nem lesz egyszerű ebben a tévé projektben. De hogy már az alapvető, primitív fizika sem akarja, hogy jó legyen... mi lesz ha majd megjön a 200 ezres tévé

De most komolyan, ez hogy lehetséges egyáltalán?

(#3147) macilaci78 válasza csemege86 (#3146) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Én a saját bevált vízmértékemet használtam. Sajnos a lünetta alkalmassága a szakboltokban kapható vízmérrékeknél sem triviális, hát mégy az egyszeri használatra szántaknál!

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

(#3148) csemege86 válasza macilaci78 (#3147) üzenetére


csemege86
tag

Persze, mi sem ezzel a 2 centis meg 10 centis egérfarokkal fogunk dolgozni. Csak a helyzet abszurditásán vagyok kiakadva. Vízmérték=víz+buborék. Hogy tud még ez is elromolni? -.-'

(#3149) Fu1Rk


Fu1Rk
friss újonc

Sziasztok, segítséget szeretnék kérni, vettem egy LG OLED48C11LB tv-t és fali konzolt szeretnék vásárolni hozzá, de nem tudom panelbe melyik típus lenne a legjobb, forgatható és dönthető kellene neten sajnos nem találtam meg eddig az ideálisat, az a fontos hogy jó stabil legyen. Minden tippet szívesen fogadok, nagyon köszönöm előre is. :)

(#3150) macilaci78 válasza csemege86 (#3148) üzenetére


macilaci78
nagyúr

Rosszul rakják be a csövet.

Ha minden kötél szakad, nem kell félni az akasztástól! Eladó garzonlakás! Budapest III. ker. Tímár utca, 29 m2, galériás. https://ingatlan.com/34130552

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.