Hirdetés

2024. június 11., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21851) bgeorgooo


bgeorgooo
csendes tag

Sziasztok!

Mekkora az az összeg amiből egy olyan HTPC-t lehetne kihozni (ház nélkül) amivel fullHD-s lejátszás is megy?

(#21852) cekkk válasza bgeorgooo (#21851) üzenetére


cekkk
veterán

Attól függ milyen igényeid vannak, mennyire legyen halk, táp, ssd vagy merevlemez, mennyi memória. mATX vagy mITX méretben gondolkozol.

(#21853) bgeorgooo válasza cekkk (#21852) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Nem kell passzív hűtés, SSD-ém van hozzá az nem kell, Win7 64bit futna rajta. Jó lenne ha az alaplapon lenne optikai hangkimenet mert jelenleg csak igy tudom megoldani. A mérete mind1 mert én csinálok neki házat majd. Igazából a lényeg hogy vigye a fullHD-ét, lehetőleg minél kevesebb összetevőből álljon és ezekhez mérten pénztárcakímélő legyen.
Nézegettem pár alaplapot amire integrált cpu és gpu is került de nem tudom ezek mennyire használhatóak vagy melyik az ami jó is. Amit nem írtam hogy háttértár sem kell mert az is van.

[ Szerkesztve ]

(#21854) cekkk válasza bgeorgooo (#21853) üzenetére


cekkk
veterán

Full hd alatt a 1080p mkv tömörített tartalmatt érted vagy a Blu-ray filmeket?
Vagy akkor AMD A4 hozzá egy legolcsóbb Matxes lap amin van optikai kimenet és hdmi vagy ugyan ez intel G16-l kezdődő celleron prooci és a hozzá tartozó alaplap. Memóriából, ha csak filmezel bőven elég a 4 giga, elméletileg a minél nagyobb Hz a jobb nekem 1333Hz van az A4el és teljesen jól meg vannak.

Hamarosan ki jön az amd kaveri , arra lehet érdemes lenne várnod, ha nem fontos, hogy holnap már megrendeld a gépet. Kis fogyasztás jó teljesítmény. Árat és pontos dátumot nem tudok, az majd ha valaki tud le írja :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21855) bgeorgooo válasza cekkk (#21854) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Ja igen ezt nem irtam, mkv , semmi Blu-ray. Ha lehet minél előbb kellene, nem szeretnék várni szinte semennyit. Akkor kellene egy proci, egy alaplap hozzá, ram meg táp. Tudnál nekem mondani ezekre pár konfigot?

[ Szerkesztve ]

(#21856) F34R válasza Totheground (#21845) üzenetére


F34R
nagyúr

Magos Ramjaid vannak ? mert ha igen akkor sajnos szinte egyik low profile huto sem lesz megfelelo.
tesskek nezd meg hogy helyzkedik el. En ezt a hutot ajanlanam.
[link] olcsobban a cooler master gemini m4 talan vagy a megintcsak draga noctua nh-l9a, ezektol jobbat nem tudok , a HR-02 passzivan egy i7 2600-t is lehut.

(#21853) bgeorgooo

En is magvarnam amit cekk mond, az e350 is megtenne (asrocknak van is ilyen egybedeszkaja)
Akkor nagyjabol ~30k lappal egyutt akarmelyik megoldast valasztod, ram 10k, tapbol akar mehet sfx is ujan tizenparezer vagy pico psu + adatpeter nagyjabol ugyanannyiert hangtalanul.

Kabini ot a computex.-en mutatjak be ami 4 jun lesz, utanna sztem 2 het es arusitsak majd a boltokba is akar integralt cpu-s lapkent. arra szamitani lehet hogy mondjuk 30k alatt nem igen lesz kaphato.

[ Szerkesztve ]

(#21857) szabi__memo válasza cekkk (#21854) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Szerintem Kabinit akartál irni

(#21858) cekkk válasza bgeorgooo (#21855) üzenetére


cekkk
veterán

Netezni is akarsz róla? Miért pont 64 bites wint akarsz feltenni?

(#21857) szabi__memo
Szerintem is :B Köszi a javítást. :R

[ Szerkesztve ]

(#21859) Totheground válasza F34R (#21856) üzenetére


Totheground
addikt

Corsair vengeance.
Ahogy nézegetem, egy 10-es Scyte shuriken még pont befére úgy, hogy a 4ből csak egy memslotot fed. Az a necc, hogy belepróbálgatni meg kb sehol nem lehet, hogy mi is fére oda. A linkelt hűtőmeg 2 slotot is lefed, így csak single chanelben mennének a memóriák. Ami nem egy nagy probléma, de nekem baromira bökné a csőrömet. :(
Na ezért utálok magamnak gépet építeni.

Tokyoite - https://www.instagram.com/denipi_m/

(#21860) bgeorgooo válasza cekkk (#21858) üzenetére


bgeorgooo
csendes tag

Igen szeretnék netezni is, az op rendszernek nem kell mindenképpen 64 bitesnek lennie, csak tudja kezelni a 4 giga ramot majd. Ez a gép azért kell mert már unom hurcibálni a szobából ki a műhelyből kialakított moziszobába a gépet ha filmezni akarok. Az XBMC-ét futtatnám rajta és jó lenne ha a borítókat is le tudná szedni a netről, kb ennyire kellene a net hozzá, meg max böngészni picit, de semmi flash alapú netes játéks vagy ilyesmi...

(#21861) cekkk válasza bgeorgooo (#21860) üzenetére


cekkk
veterán

Valamennyi kell a videókártyának is a memóriából szóval így lefog venni a 4gigából ilyen 128-256-t. A többi meg bőven elég.

Én nekem nem volt E350 vagy E450(EGY TULAJ MEGOSZTHATNÁ a tapasztalatait ez ügyben :DDD ) így az nem tudom, hogy mennyire elég ere, viszont amiket írtam a kis intel és a A4el tuti tudsz netezni is. :K

(#21862) szabi__memo válasza bgeorgooo (#21860) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Várnék a helyedben a hamarosan (valószínű napokon belül hivatalosan is bemutatásra kerülő) Kabini-re.
Ha nem sürgős. Egyébként elég neked egy E350 is.

(#21863) Darkness válasza DanielK (#21835) üzenetére


Darkness
aktív tag

ha elfekteted, és oly' módon, hogy az alaplap van alul ( :)) ) akkor nincsen probléma... max kicsit nehézkesebb az optikai meghajtót etetni. :)

vagy ha már olyanban gondolkozol, van régi Zenith házam. :D az alapból fekvőben vannak a dolgok... hasonlóan néz ki az elrendezése. esetleg egy mATX es házikóm eladó....

ooopppsss.... nem ide szerettem volna... :(((

[ Szerkesztve ]

Adj egy falat falat, mondta a falat faló faló. - Cinkosok között hallgatag a néma. - „Azarath, Metrion, ZINTHOS!” - Rock Fire? - No, Sky.

(#21864) DanielK válasza cekkk (#21849) üzenetére


DanielK
addikt

Hát igazából nem tudom. A házzal jobban járok, mint egy raspberry pi-vel, így azt mondom, hogy annak az ára is bele mehet. Mondjuk 15-20e Ft is.

Speciális a helyzetem:

A ps alá tenném be, a nem használt hangszóró helyére. Egy gond van, hogy 17cm magas itt a hely, szélességre meg kb 49cm. A mélysége nem számít, mert nagyon mély a szekrény.
Szóval ide kellene egy minőségi jó ház, ami uATX-s és belefér a grafikus kártya is. :R

A képért bocsánat, ipad2-vel készítettem és nem forgatta el ph...

[ Szerkesztve ]

(#21865) cekkk válasza DanielK (#21864) üzenetére


cekkk
veterán

Mintha ebbe a házba már bele férne a kártyád, de nem vagyok , de ha abba nem ebbe tuti, igaz, hogy több de ez egy nagyon jó kis hát, jó kis távval, alumínium, jó anyaghasználattal. :K

(#21866) lcdtv


lcdtv
aktív tag

xbmc 12-nél hogyan lehet beállítani azt hogy hdmi-n is szóljon a hang meg SPDIF-n is egyszerre
Eden-nél volt hozzá patch de Frodonál nem találok semmit

(#21867) Inqontrol


Inqontrol
csendes tag

Sziasztok!

Kellene egy kis segítség XBMC-hez. 12.2Frodo feltelepítettem és ez alapján kezdtem el "XBMC kezdőknek 1. rész - Filmek" de nekem valamiért nem rakja be a filmeket. Tartalommegadásnál ugyan azt a beállítást csinálom mint a leírtakban, feljön a letöltés ablak, de egy másodperc után el is tűnik, utána odalépek a filmek menüponthoz de nincs ott semmi ki is írja hogy "filmek:0".
Mit csinálok rosszul? Valaki tudna benne segíteni hogy működjön?
Win7 x86-os op rendszer van a gépen

Előre is köszönöm!

(#21868) tom_tol válasza Inqontrol (#21867) üzenetére


tom_tol
addikt

Szia!
Hol akadsz el pontosan ? Csinálj egy ps.-t róla.

cekkk #21826 Így már értem, de a linkelt MPCHC ps. alapján elég sok a dropped frame ami általában akkor sok ha gyenge a vas. :D

[ Szerkesztve ]

(#21869) cekkk válasza tom_tol (#21868) üzenetére


cekkk
veterán

Arra írtam, hogy volt amikor 12 órát is írt ki, hogy annyi idő után dobálja :) Ha nagyon akarom akkor olyan képet ragadok ki és akkor nem szólhat senki semmit :DDD

(#21870) Inqontrol válasza tom_tol (#21868) üzenetére


Inqontrol
csendes tag

Sikerült megoldani feltettem a 11.0-sat most működik a tartalom megadás.
Frodonál az volt a baj hogy nem akarta letölteni a tartalmakat. Egy órakor kezdtem el, most lettem kész minden film fent van médiatárban. Azt az egyet nem értem hogy a Prince of Persia miért került fel kétszer, két különböző idő hosszúsággal ami nem is reális.

(#21871) elmouse válasza Inqontrol (#21870) üzenetére


elmouse
aktív tag

Azért, mert két fileból áll.

Ka nama kaa lajerama!

(#21872) Toobee


Toobee
veterán

XBMC-t szeretnék vezérelni egy Thinkpadről. Az androidos programmal vannak fenntartásaim, de tök jó lenne, ha mondjuk egy az egybe látnám a HTPC felületét a laptopon, vagy ilyesmi. Megoldható?

https://barbieripnk.hu/

(#21873) cekkk válasza Toobee (#21872) üzenetére


cekkk
veterán

Esetleg engedélyezd a böngészős elérést, de akkor ott a zenéidet is csak akkor láthatod ha rendben vannak és bekerültek a médiatárba. Vagy valami távoli-asztal alkalmazás mondjuk Teamviewer bár ez sem tökéletes erre a feladatra.

(#21874) DanielK


DanielK
addikt

Ebbe a házba beleférne a grafikus kártyám?

Illetve ha már htpc-t csinálok, akkor milyen oprendszert ajánlotok neki és miért?
Win7-Linux? Melyik linux? XBMC kelleni fog nekem.

(#21875) szabi__memo válasza DanielK (#21577) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Brix, Kabini-vel és Haswell-el
Kabiniből lesz választék, frankó nagyon. Csak sajna az ár ugye...

[ Szerkesztve ]

(#21876) szabi__memo


szabi__memo
nagyúr

Na Anandtech infó:
Ivy Bridge esetén a frissités 23.972
Haswell esetében 23.976

Szóval akit zavart a frissítés pontatlansága, mostantól nyugodtan vásárolhat Intelt is ;]

[ Szerkesztve ]

(#21877) #75912448 válasza szabi__memo (#21876) üzenetére


#75912448
törölt tag

Most olvastam én is a tesztet. Kaptunk egy újabb alternatívát. Tegnap felvetettem Kabini kapcsán, hogy a madVR/Jinc kérdéses még 4 mag HD8x esetén is, a tesztelt Haswell kapcsán is kitérnek rá, hogy kevés lehet.

(#21875) szabi__memo

Ezeknek a Giga egybe gépeknek horror ára lesz.

[ Szerkesztve ]

(#21878) szabi__memo válasza #75912448 (#21877) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Olyan sokan irnak arrol, hogy a madVR szukseges nekik HTPChez, hogy el sem hiszem. En sosem hasznaltam, nem is probaltam, de nem valahogy igenyem sincsen ra. Annyira jo ez hogy ez miatt bikabb gepet 'kell' inkabb venni? Nem sok kedvem van ezzel vacakolni, de ha van errol valami jo leiras, ami ramutat miert jo ez nekem., lehet megfontolnam, hogy kiprobalom. Nem tud valaki ilyet? Koszi

(#21877) regger: mar volt 1-2 darabnak ara, hat nagyon durva volt

[ Szerkesztve ]

(#21879) #75912448 válasza szabi__memo (#21878) üzenetére


#75912448
törölt tag

Itt olvasgathatsz, nézelődhetsz, de úgy gondolom, ha nincs kedved szöszölni, XBMC 12 felett nagyon jó a képminőség. Egy kis pluszt lehet nyerni, ami egyéni ízlés, megjelenítő milyenség és minőség szerint lehet kérdés. Logikus, hogy egy 42"-os tévéhez 3 méterre nem sok értelme van.

(#21877) regger: mar volt 1-2 darabnak ara, hat nagyon durva volt

Majd döbbenünk mikor megjön az első ITX lap Kabini A6 5200 APU-val (erre várnék) és 50k lesz. :)) Ha az e450 árából indulunk ki, nem is lenne meglepő.

[ Szerkesztve ]

(#21880) szabi__memo válasza #75912448 (#21879) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Koszi szepen.
Remelem nem lesznek ilyen arak.. :(

(#21881) dabadab válasza madgie (#21850) üzenetére


dabadab
titán

"Ez nem összetévesztendő a "háccázherc" dolgokkal, ott köztes képkockákat próbál meg egy CPU segítségével odavarázsolni."

Nem, nem az, a 600 Hz (ami a PWM-es subpixelfényerő szabályzás frekvenciája plazmákon) nem tévesztendő össze a 120 hz-es mozgásinterpolációvál :)

DRM is theft

(#21882) DanielK


DanielK
addikt

Megvan a ház amit kerestem. :) [link]

Ez már befér a 17x49x50cm polcra.

Milyen oprendszer menjen htpcnek? Windows vagy Linux? ha linux, akkor melyik?

(#21883) dabadab válasza DanielK (#21882) üzenetére


dabadab
titán

Ha nem akarsz sokat varialni, csak siman egy mukodo rendszert akarsz, akkor openelec.

DRM is theft

(#21884) UsagiYojimbo válasza DanielK (#21882) üzenetére


UsagiYojimbo
tag

Én valamelyik integrált XBMC-s Linuxot mondanám, pl: XBMCbuntu, OpenELEC...

A Málna előtt az XBMCbuntu-t használtam, Málnán meg a Raspbmc-t...
A Málna előtti gép most a szerver (SMB/FTP/NFS/rtorrent)...

"A róka néma volt, a holló meg süket. Kérem elnézésüket!" (Rímhányó - A róka és a holló, 5. variáció)

(#21885) DanielK válasza UsagiYojimbo (#21884) üzenetére


DanielK
addikt

És ezeket lehet használni nem csak media centerként? Tehát böngészni rajta stb.?

(#21886) dabadab válasza DanielK (#21885) üzenetére


dabadab
titán

Az openELEC az kifejezetten media centersegre van kihegyezve (olyannyira, hogy pl. nincs is ablakkezelo rajta, az XBMC a puszta X-en fut fullscreenben), de mondjuk az XBMC-n belul van benne bongeszo.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#21887) DanielK válasza dabadab (#21886) üzenetére


DanielK
addikt

Nekem az is elég! :K
Van asztali gép irodai munkára, így tényleg csak arra kell.
Egy Logitech K400 vez bill működik vele?

SSD mehet alá, ugye?

[ Szerkesztve ]

(#21888) cekkk válasza DanielK (#21887) üzenetére


cekkk
veterán

Az igényeidre én nem emlékszem, de a HD hangok téged érdekelnek vagy nem? Mert ha igen, akkor linux alatt AMDvel sajna ezek nem lesznek.
De ha nem kell akkor biztos jó választás az openelec.

[ Szerkesztve ]

(#21889) DanielK válasza cekkk (#21888) üzenetére


DanielK
addikt

HD hangok? az mi?
nekem annyi kell, hogy a HD filmek menjenek. tv-re kötném ki hdmin és kész. a tv csak stereót tud. nekem az elég. :K

Ha nem veszek bele ssd-t, akkor az openelec mennyi idő alatt bútol be hdd-ről?

[ Szerkesztve ]

(#21890) cekkk válasza DanielK (#21889) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor nem kellenek neked a HD hangok :DDD Amik a BD lemezeken vannak DTS-Hd valamint True-HD, de így tényleg tökfelesleges, ha tévére kötöd az egészet.
Bár nem értem, hogy akkor miért nem veszel egy olcsó média lejátszót, és akkor ott nem kell telepíteni és állítani semmit.

(#21891) Tamoo válasza DanielK (#21889) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

"tv csak stereót tud. nekem az elég"

:Y és ehhez építesz htpc-t?

(#21892) DanielK válasza cekkk (#21890) üzenetére


DanielK
addikt

és: (#21891) Tamoo

Minden adott hozzá. Van egy gép ami itt áll. Ha vennék egy media lejátszót az is kb 25-30eFt lenne.
De nekem tetszik az xbmc megoldása: borító, leírás, fanart, stb. jelzi amit már láttunk és amit nem stb. Ez nagyon hiányzik.
Illetve mac mini-appl tv wifin keresztül a filmek megszakadnak. Ez azért nem túl jó. Vezetékkel meg nincs lehetőségem összekötni őket. Így adott, hogy pc-ről nézzük őket. ez a legolcsóbb megoldás.
A raspberry pi + bill kombó is ekörül lenne, mint amit most költök. Csak így azért egy korrekt C2D gép lesz, ami azért többet tud.

(#21893) dabadab válasza Tamoo (#21891) üzenetére


dabadab
titán

Mert? Nalam is van a haloszobaban HTPC, ott is sztereo van - de megis, mi a csudaval kellene hajtanom a TV-t, ha nem HTPC-vel? Valami szerencsetlen medialejatszoval, ami butabb meg csunyabb, csak azert, mert ott nincs ezerwattos 1000.1?

DRM is theft

(#21894) cekkk válasza DanielK (#21892) üzenetére


cekkk
veterán

Igazad is van, csak érdeklődtem, hogy mi megfontolásból teszed ezt. :R

(#21895) DanielK válasza cekkk (#21894) üzenetére


DanielK
addikt

Tagnap néztül a bolyó neve halált (bővített változat, 2óra34perc), és nagyjából 7-8 állt meg, hogy töltsön még. Így nem olyan élvezetes videót nézni. ;)

igen, úgy terveztem.

[ Szerkesztve ]

(#21896) cekkk válasza DanielK (#21895) üzenetére


cekkk
veterán

Nem is arra való a wifi :DDD
De akkor ebbe a gépbe pakolod majd bele a merevlemezeket és ezen kölcsönzöd ki a filmeket? :DDD

(#21897) szabi__memo válasza cekkk (#21890) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ha a lejatszo nem HD hang kepes de DTS/DD-t visz, es ezt szepen be is allitjuk az XBMC-ben, akkor mi tortenik, mit kuld ki a progi DTSHD/TrueHD helyett? Ezt tudja valaki? Esetleg kiprobalna? Koszi

(#21898) cekkk válasza szabi__memo (#21897) üzenetére


cekkk
veterán

Ha van Core(DTS és DD) akkor azt, ha nincs akkor csönd lesz. Talán mintha egyszer találkoztam volna pár évvel ezelőtt olyan True-hd hanggal amibe nem volt mag. De nem emlékszem már melyik volt. De mintha azóta már benne lenne a True-HDban is a mag :)

(#21899) szabi__memo válasza cekkk (#21898) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

En is azt vettem ki, hogy igy oldjak meg. De elvileg akkor ez nem teljesitmenyigenyes muvelet. Raspberry miatt erdekelne, tegnap a foruman kerdeztem, de nincs valasz, erdekelne meg tudja e oldani, vagy egyszeruen nincs hang mert kene neki cpu. Ha valaki tudja, akar privatban akar a foruman megvalaszolhatna. Koszonom

(#21900) cekkk


cekkk
veterán

Nálam most valamiért olyat csinál az xbmc, hogy bele rakja a filmeket a média tárba majd pedig a következő újra indulás után nem is keres automatikusan, valamint a már benne lévőkre is azt írja, hogy nem elérhetőek. Olyan mintha nem látná a hálózatot, vagy a hálózatot a win8 később töltené be. :DDD :W

(#21899) szabi__memo
Én nem vagyok benne biztos, hogy az elboldogul a BD filmekkel, mintha azt olvastam volna, hogy ha megy a hálózat is(vagy az usb) akkor elégé leterhelődik a kis gép.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.