Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21251) F34R válasza tws1 (#21248) üzenetére


F34R
nagyúr

akkor nalad felejtos a paneltap, en neked egy seasonic g360-t javaslok igy elso korben.

Intelre visszaterve, nalam linux van mar egy idelye es vol amd , nvidia kartyam is. Az IGP drivere siralmas kinszenvedes mire ugy belovod hogy meg hardveresen is gyorsitson.

(#21252) tom_tol


tom_tol
addikt

Sziasztok!
Megmondaná nekem valaki hogy ennek az ablaknak/listának mi a száma ?
Szeretném hozzárendelni valamelyik Harmony gombhoz.

Köszi

[ Szerkesztve ]

(#21253) korcsi válasza tom_tol (#21252) üzenetére


korcsi
veterán

"Context menu" billentyűzeten "C" gomb.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21254) szabi__memo válasza Enszuke (#21250) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Sajna meg Ivy bridges htpcnek hasznalhato olcso celeronnal szerelt ertelmes alaplap sincsen.
Nem tudom de azert nem csinalnak a gyartok mert tudtak h gyors lesz a valtas es kihagytak inkab?, vagy passz, nem tudom az okat. A hawellbol mikorra remelhetunk valami htpc-nek elegseges celeron szintu procit?

(#21255) F34R válasza szabi__memo (#21254) üzenetére


F34R
nagyúr

augusztus kornyeken biztos lesz valami az tuti.

(#21256) korcsi válasza szabi__memo (#21254) üzenetére


korcsi
veterán

"mert tudtak h gyors lesz a valtas"

Miért gyors? Ez az intel tempója, sőt, most még csúsztak is az új szériával.

Mindenkinek:

Az intel celeronnal építhető ugyan htpc, de nem igen arra való, videó lejátszási képességei, szolgáltatásai elég szegényesek, mivel véleményem szerint az intel úgy gondolja, hogy ha kell egy processzor valakinek htpc-be akkor vegyen legalább egy i3-at (clear video hd), ezt a lukat lőtte meg az AMD a brazossal, és az piaci sikere alá is támasztja szerintem az elméletem helyességét.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21257) tom_tol válasza korcsi (#21253) üzenetére


tom_tol
addikt

Köszönöm.
Közben megtaláltam, már működik is.

(#21258) szabi__memo válasza F34R (#21255) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Junius elso heteben jonnek a 22nz i5, i7, xeon procik. A 14nm-es E-s procik jovo ev elso feleben jonnek
De a celeron verzikrol meg semmit nem hallottam

(#21259) Pista0001 válasza szabi__memo (#21254) üzenetére


Pista0001
addikt

Az a helyzet hogy de igen, van:

GA-C1007UN-D

GA-C1007UN (ezen van még IDE port is!)

Még a PH! is megírta.

NAS-nak is jó lehet a dupla LAN-nal, van HDMI, a hűtése sem túl apró (remélhetőleg nem is túl zajos), van e-SATA is, mi kell még? :)

[ Szerkesztve ]

(#21260) cekkk válasza Pista0001 (#21259) üzenetére


cekkk
veterán

Nem lehet jó nasnak :DDD

1 x SATA 6Gb/s connector (SATA3 0) supporting up to 1 SATA 6Gb/s device
2 x SATA 3Gb/s connectors (SATA2 1~2) supporting up to 2 SATA 3Gb/s devices

Ez szerintem kevés egy nashoz. ha lenne benne legalább 4-5 akkor igen, de ez így szerintem kevés.

(#21261) szabi__memo válasza korcsi (#21256) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem igazan tudom miert nem eleg egy ivy celeron htpc-nek, de elhiszem ha azt mondjatok hogy keves elhiszem
Pista0001: megbeszeltuk mar. nem kapni, de ha kapni lehetne is igaz amit irtam. nem olcso, sot k..va draga

[ Szerkesztve ]

(#21262) F34R válasza cekkk (#21260) üzenetére


F34R
nagyúr

nem is NAS-nak hanem HTPC-nek akarja.

(#21261) szabi__memo

hat ilyen aron biztos nem eri meg. meg mindig az olcso Zacete e350-s a nyero ilyen szempontbol.

[ Szerkesztve ]

(#21263) korcsi válasza szabi__memo (#21261) üzenetére


korcsi
veterán

Elég lehet, de a hardveres gyorsított videó lejátszáson kívül a videózáshoz, semmit nem nyújt, képjavító eljárások, stb. Mondjuk nekem brazos-sal első dolgom kikapcsolni ezeket, de biztos van olyan aki igényli.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21264) Pista0001 válasza cekkk (#21260) üzenetére


Pista0001
addikt

Árulnak még egy fiókos NAS-t is, annál 300%-al nagyobb kapacitás érhető el. :P

szabi__memo: Remélhetőleg ha elérhetővé válik, konszolidálódnak egy kicsit az árak.

F34R: Többen panaszkodtak arra hogy a Brazos már kevés lehet filmlejátszás közben egyéb feladatok ellátására is, például háttérben még torrent és NAS feladatok, erre lehetne jó megoldás ez az alaplap. Majd kiderül mi lesz a valós ára...

(#21265) F34R válasza Pista0001 (#21264) üzenetére


F34R
nagyúr

Az nem valami jo hir, Kabinire leszek meg kivancsi igazabol mit tudhat.

(#21266) szabi__memo válasza Pista0001 (#21264) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mire elérhetővé válik lesz kabini, sőt lehet lesz haswell. Ugy nez ki ivy-s celeronból nem lesz sok htpc

[ Szerkesztve ]

(#21267) cekkk válasza F34R (#21262) üzenetére


cekkk
veterán

Csak írta, hogy NASnak is jó, én meg erre mondtam azt, hogy szerintem a kevés sata csati miatt nem jó :DDD

(#21264) Pista0001
Látom, és tudom is és értelmét nem látom, de legalább elmondhatják az emberek, hogy van NAS otthon ;]

[ Szerkesztve ]

(#21269) szabi__memo válasza Enszuke (#21268) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Igen, ezeknek semmi ertelme, mert a korrekt 24p-t nem tudod kihasznalni bennuk, ergo vehetnel egy sandyt is.

(#21271) Pista0001 válasza Enszuke (#21270) üzenetére


Pista0001
addikt

Az Ivy 24p-je csak 7-es szériás csipszettel működik.

(#21273) cekkk válasza Enszuke (#21268) üzenetére


cekkk
veterán

Es mivel csak azt a hdd-t kapcsolom be, amire eppen szukseg van, keveset fogyasztanak, nem oregszenek,
Ezt nekem megcsinálja a openmediavault, hogy 20 perc tétlenség után leállítja a nem használt vinyót.

nem bantja oket se virus
Ezért használok linux alapú nast :DDD

(#21274) Pista0001 válasza Enszuke (#21272) üzenetére


Pista0001
addikt

PH!-s Ivy bemutató cikkből.

cekkk: RAID-ben hogy oldod meg? Ott ha bármilyen lemezművelet van, megy mindegyik merevlemez. Ha meg külön hagyod őket akkor szinte alig vagy előrébb.

(#21276) cekkk válasza Pista0001 (#21274) üzenetére


cekkk
veterán

Úgy hogy nem használok raidet ;] Filmekre sajnálom, ami meg most van személyes adat az több lemezen le van mentve. De egyébként otthonra nem biztos, hogy látom értelmét már a raidnek, ha a cél a média tartalom tárolása. Ez személyes vélemény, mindent azt csinál amit akar :D Fényképeknek meg a többi fontos dolognak elég a raid1is.
Most küzdöm éppen azzal, hogy egy felhőt csinálja a NASból majd. Csak én openmediavaultot használok és az nem engedi, hogy a saját partíciójára bármi írjon, ha meg átírom a mappa útvonalát sql hibát kapok :DDD
Szóval én most ilyennel tökölök éppen :DDD

(#21277) Pista0001 válasza Enszuke (#21275) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem biztos hogy ez a cikk, szó szerint nem így rémlik. :F

cekkk: Fotókkal igazából nincs még végleges megoldásom, filmek nagy vinyókon, HTPC-ben hot-swap rekesz, nagy gépre e-SATA-val kötve dokkoló. Tehát gyakorlatilag ugyanaz mint Enszuke kollégánál, csak nem USB-vel, hanem a SATA2 natív sebességével.

(#21278) cekkk válasza Pista0001 (#21277) üzenetére


cekkk
veterán

Ha nincs 2 tera a fotókból szerintem simán mehet a raid1 két vinyóval. Azért elég kicsi az esély arra szerintem hogy egyszerre haljon le a két vinyó.
Ha több mint 2 akkor szóba jöhet a raid5.
De filmekre én totálisan feleslegesnek érzem, most már. Régebben nem, de mostanában nagyon :DDD

(#21279) korcsi válasza Enszuke (#21268) üzenetére


korcsi
veterán

Lejátszani, ma már mindennel le tudsz, csak a végeredmény nem lesz/lehet ugyanolyan.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21281) Pista0001 válasza cekkk (#21278) üzenetére


Pista0001
addikt

Na pont ez az, 2 tera alatt nem veszek vinyót. :) Meg a fotóknak nem is kell állandó elérhetőség. Szerintem a végleges megoldás az archiválásra való dvd + vinyó lesz.

(#21282) cekkk válasza Pista0001 (#21281) üzenetére


cekkk
veterán

Én nem mondtam, hogy vegyél alatta, hanem mondjuk 2 darab 2 terával ellehet lenni. Nem tudom, hogy a dvd és a többi dolog mennyire megbízható. Nézegettem én felhő szolgáltatókat, de az ilyen 100-200 gigágat évi 100 dollárért adják az meg sok érte szerintem. :DDD

(#21283) korcsi válasza Enszuke (#21280) üzenetére


korcsi
veterán

Nehéz eset vagy. :)

Ma boltban kapható rendszerrel, nem a nagyfater gépére gondoltam..

Erre gondolok:

Ilyen egy celeronon nincs, csak i3-tól található hasonló!

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21285) cekkk válasza Enszuke (#21284) üzenetére


cekkk
veterán

Az a4 és a6 miért is lenne gyenge?

(#21287) cekkk válasza Enszuke (#21286) üzenetére


cekkk
veterán

3D tökéletesen megy a LLanoval mivel megkapták az mvc támogatást, az összes proci, Trinitynél A6 volt letesztelve és azzal is ment a 3D tökéletesen de ott elméletileg csak A8tól van támogatás.
10Bit meg kb 100ból 10 embernek ha kell. Bár mondjuk az xbmc is támogatja, ha mondasz egy anyagot kipróbálom neked vele, de csak május 3. után.

(#21288) F34R válasza Enszuke (#21286) üzenetére


F34R
nagyúr

vajon miert ? nem lehet hardveresen dekodoltatni az en i3 540-m is cpu-bol jatsza le, szerencsere a magas bitratosokat is. pedig szeretnem lecserelni egy kis fogyasztasu integralt gpu-s valamire, mert a gt430 csak disznek van mellete.

(#21290) cekkk válasza Enszuke (#21289) üzenetére


cekkk
veterán

Igen a TRINITYNÉL ott csak A8tól van, de LLanonál mind megkapta. Tetszik érteni? :P Ismerősnek van A6 trinity megy vele a 3D(20-30% terheléssel) és htpcnek meg LLano A4et használ és azzal is tökéletesen megy a 3D.

[ Szerkesztve ]

(#21292) korcsi válasza Enszuke (#21284) üzenetére


korcsi
veterán

"Gyenge gep alatt brazos, atom, a4, a6, kicsi sb procik-ra gondolok."

Azért htpc szempontból a brazos-t meg az atomot ne vegyük egy csoportba.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21293) #75912448 válasza cekkk (#21290) üzenetére


#75912448
törölt tag

Tűkön ülve várom a 4 magos Kabinit (remélem lesz hamarosan ITX lap), ami elvben 1.4 interfésszel, 3D és 4k támogatással érkezik.

(#21294) szabi__memo válasza #75912448 (#21293) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Ideje lesz. Mar armok is vannak ezzel a tudassal

(#21295) tws1


tws1
csendes tag

Szépen pörög a fórum.

NAS: Nincs olyan, hogy elég nagy tárterület :) . Főleg mióta a HD eszi a helyet. A gyerekek meg nem úgy működnek mint mi, hogy megnézzük-töröljük vagy nagy néha megtartjuk, hanem mindent meg kell tartani, amit egyszer már látott. Szerencse, hogy a képminőségre nem allergiásak, szóval rengeted xvid/divx van.

Ennek ellenére bármikor nyúlok az itthoni rendszerhez, mindíg azzal kezdődik: bővítsek-e tárkapacitást.
Nem véletlen lesz a túlméretezett ház a htpc-hez, biztos hogy meg fog telni vinyókkal, amik valószínűleg párban fognak beépítésre kerülni amint szükség lesz rájuk. Mindíg az, ami ép a legjobb kapacitás/ár szempontból, ami most ép 3TB.

Ezek vagy függetlenül futnak, vagy raid-jbod-ban. A hagyományos raid otthonra már felesleges a merevlemezek mai fejlettségi szintjén és nagyobb energiafogyasztással jár. A jbod-ban összefűzött lemezek akkor kellenek, amikor a lejátszó szoftver nem tud egyszerre egynél több lemezt kezelni és én mégis egyben akarom látni az összes filmet/sorozatot stb...

Bármilyen raid/jbod stb megoldásról van szó, egyiket se lehet biztonságosnak tekinteni.
Az a mentés a biztonságos, ami a nagyszülőknél - aki sose nyúl hozzá - szekrény mélyén vinyón másik városban van :)

(#21296) #75912448 válasza szabi__memo (#21294) üzenetére


#75912448
törölt tag

Már a tápon kívül minden megvan, csak a lapot szeretném végre behelyezni .... :D A 25 wattos 4 magos 2 GHz + Radeon HD 8400E-t várom.

Ezen gondolkodtam: LINK Igaz ugyan, hogy 12 V, 4A/4,5A csúcs, de a 25W-os lapot bírnia kell. Csak egy SSD lesz benne, a lejátszás vagy külső tápos HDD-k, vagy hálózatról megy.

(#21297) tws1 válasza #75912448 (#21296) üzenetére


tws1
csendes tag

A specifikáció szerint igazad van, de figyelni kell a max 35 fok engedélyezett hőmérsékletre, a fölött csökkenni fog a lekapcsolási áramerősség. Szellőzni kell.

Mivel állítod elő a tápfeszültségét?

(#21298) F34R válasza #75912448 (#21296) üzenetére


F34R
nagyúr

na azt en is varom , mar csak azert is mit tud az elodhoz kepest.

(#21297) tws1

valami kocka brickel, picopsu jobban turi a hot ? (nyari melegben egy pici itx hazban ez erdekesen fog alakulni )

(#21299) cekkk válasza Enszuke (#21291) üzenetére


cekkk
veterán

Persze a MARKETING :DDD Tudod, úgy gondolták, hogy ezért felárat kérnek. Ennyi.
De ha megnézed a Llanonál ott van a specbe mindnél, hogy MVC míg Trinitynél csak A8tól, de A6al le volt tesztelve és tökéletesen megy. Innentől kezdve meg mindenki eldönti, hogy mit akar.

(#21293) regger
Én is, hogy legyen új nassom :DDD

[ Szerkesztve ]

(#21300) korcsi


korcsi
veterán

Roundup: Six Mini-ITX Mainboards on Intel Z77 Chipset

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.