Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21601) #75912448 válasza cekkk (#21597) üzenetére


#75912448
törölt tag

Ha kiveszi az ISO-ból az m2ts-t és mellérakja az srt-t (természetesen ugyanúgy elnevezve ahogy a film), akkor minden gond nélkül menni fog. Én is így szoktam, pgs monnyon le :)

[ Szerkesztve ]

(#21602) mandju válasza #75912448 (#21601) üzenetére


mandju
senior tag

az a baj, hogy rengeteg m2ts fájlom van a stream könyvtárban...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#21603) #75912448 válasza mandju (#21602) üzenetére


#75912448
törölt tag

a filmek 95%-nál 1db m2ts fájl a fő film, ezt az egyet kell megtartanod. Többi pedig kuka, mert nem kellenek a filmhez. Néhány filmnél előfordul, hogy több darabból áll, ilyenkor bizonyos progikkal csinálhatsz belőle akár egy mkv-t. De adott filmnél a méretéből tudsz következtetni, vagy indítsd el a legnagyobbat és nézd meg a hosszát. Ahogy nézem az említett anyag pont több darabból áll. :)

[ Szerkesztve ]

(#21604) cekkk válasza #75912448 (#21601) üzenetére


cekkk
veterán

Ezt én nem tudtam, hogy így működik :DDD :R

(#21602) mandju
Már van remux ha jól láttam :DDD
Egyébként ha valamelyik programmal össze akarod illeszteni akkor a 00801.mpls-t kell elindítani, hogy összerakja egy fáljba. :K

[ Szerkesztve ]

(#21605) Patice válasza cekkk (#21604) üzenetére


Patice
Topikgazda

MakeMKV. Össze tudja rakni a sok m2ts-ből a dolgokat, pár kattintás és kész az ISO-ból az .mkv... :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21606) cekkk válasza Patice (#21605) üzenetére


cekkk
veterán

Bár még mindig nem értem, ha valaki htpc-t használ az minek kínlódik az mkvval :DDD
Persze ugye a MP-k tudtak szuttyogni az iso elindításával, de itt amint felpörög a hálózaton az a vinyóm amin a film van egyből indul és nem gondolkozik a xbmc, ha meg már eleve nem alvó állapotban volt akkor egyből indul akár iso, akár BD struktúrát tartalmazó mappa vagy akár mkv :DDD Ezért szeretem :DDD :DDD

(#21607) F34R válasza szabi__memo (#21591) üzenetére


F34R
nagyúr

Mi penzben lehet ez a kis kutyu ?

(#21608) szabi__memo válasza F34R (#21607) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Biztos k..va sok. Az Expert Mini-je kb ugyanez es az is 130eFt

(#21610) mandju válasza cekkk (#21604) üzenetére


mandju
senior tag

Köszönöm szépen mindenkinek!

Azt honnan tudtd, hogy a 801es playlist tartalmaz mindent? Utána olvastam, de azt írják mindig a legnagyobb fájlméretű mpls fájlt kell betallózni...

* JVC DLA-Z1 * xyscreen soundmax 4k ultra thin frame 135" 2.35:1 AT * Trinnov Altitude 16 * FusionAmp * Apollon Audio NCMP 6350 * IMG Stageline STA800D * Lab Gruppen FP10000Q * HTPC MadVR * DIY H16-15 Bold Series 9.4.6 * VanDamme *

(#21611) szabi__memo válasza Enszuke (#21609) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Az olcsobbik nekem boven eleg is lenne, de itthon ennyiert...

(#21612) Tamoo válasza Tamoo (#21600) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Gyorsbillentyűvel megoldódott a probléma.
Az eddigi "váltás a kijelzők között" helyett "megjelenítés leképzésének cseréje" kellett.

(#21613) gorbep válasza Tamoo (#21612) üzenetére


gorbep
senior tag

Ez valami Catalyst Issue/feature? ;] Nálam ilyet nem is találok....

De örülök, hogy sikerült.... :C

[ Szerkesztve ]

- Micimackó! Hogyan betűzik azt, hogy szeretet? - Sehogy Malacka, azt érzik .......

(#21614) Tamoo válasza gorbep (#21613) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Catalyst-ban gyorsbillentyű. :K Én is örülök, mert már felforrt az agyvizem tőle. :D

[ Szerkesztve ]

(#21615) cekkk válasza mandju (#21610) üzenetére


cekkk
veterán

NFO ;] :P

Bár ugye az 2 az egyben azt nem tudom, hogy a másik félét melyikkel lehet elindítani. :DDD

(#21616) scabi78


scabi78
senior tag

Hali. Van egy chieftec fi-01b hàzam és hangosnak találom a tápot. Gondolkoodom egy paneltápos házon. Van hátránya a paneltápos megoldásnak? Köszi

Tiszta Windows, rendes ház!

(#21618) cekkk válasza Enszuke (#21617) üzenetére


cekkk
veterán

Minek kéne erős panael táp hozzá? Ha csak filmezni akar akkor elég neki egy 60-80W közötti.

Nem kell itt folyton a hangulatkeltésed az AMD ellen ;)

Viszlát ;]

[ Szerkesztve ]

(#21619) scabi78 válasza Enszuke (#21617) üzenetére


scabi78
senior tag

Intel G1610 procihoz használnám.
Ha semmi hátránya a paneltápnak, akkor miért nem használ ilyet mindenki? Ettől halkabb táp nem létezik :))
Köszi a választ.
Valakit nem érdekel egy új chieftec fi-01b ház?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#21620) szabi__memo válasza scabi78 (#21619) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Mert draga

(#21621) scabi78 válasza szabi__memo (#21620) üzenetére


scabi78
senior tag

Mi a drága?
15 000

Tiszta Windows, rendes ház!

(#21623) scabi78 válasza Enszuke (#21622) üzenetére


scabi78
senior tag

Őőő.. „pico-psu + kulso kocka”
Ettől jobb megoldásnak tartok egy ilyet. Rosszul gondolom?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#21625) scabi78 válasza Enszuke (#21624) üzenetére


scabi78
senior tag

Konkrétan egy Intel G1610 procihoz használnám.
jól látom, hogy elég lenne a 96-os paneltáp?

Tiszta Windows, rendes ház!

(#21626) szabi__memo válasza scabi78 (#21621) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Dragabb mint a sima

(#21627) cekkk válasza Enszuke (#21622) üzenetére


cekkk
veterán

De elárulnád nekem, hogy mi a (nagyon csúnya szavakat képzelj ide ;] :P ) neked A10 egy htpcbe amin filmezni akar az ember? Mert a HTPC az filmezni van és nem egy mindenes gép. Egy htpcbe bőven elég a legkisebb Trinity vagy LLano vagy Intel, EZT FOGD MÁR FEL JÓ EMBER :W :W

És filmezés mellett hol fog neked csúcson járni a proci? :Y

[ Szerkesztve ]

(#21628) F34R válasza scabi78 (#21623) üzenetére


F34R
nagyúr

Rosszul , nem minosegi , keves a hatasfoka nem stabil stb...
Ezert marha draga a PicoPSU es az adapter (legalabbis ami tartosan elbir 5A-t min) nem egyszeru kivalasztani. Akkor eleg ha csakis KIZAROLAG filmet nezel rola es nem aggatod teli hdd-kel.

(#21629) tom_tol válasza cekkk (#21627) üzenetére


tom_tol
addikt

Végül is htpc akármi lehet. Nálam éppen 3770K-M5E-HD7970-6db merevlemez-HAF-X házban. :DD

(#21631) Tamoo válasza cekkk (#21627) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Ezek szerint nekem csak mindenes gépem van. :O
Amúgy meg mit húzod fel magad minden? :U Relax!

(#21632) cekkk válasza tom_tol (#21629) üzenetére


cekkk
veterán

Nem a konfigurációról beszélek, hanem a használatról.
Ahhoz, hogy filmezzél nem kell ágyúval lövöldözni. :DDD

(#21630) Enszuke
Érdekes, nekem a LLano 3D fil alatt sem fogyasztott 40Wnál többet akkor minek kéne valakinek Hatalmas tápokat ajánlgatni ha csak filmet akar nézni és nem vala párhuzamosan 3D-t renderelni? Ezt kellene megértened, hogy nnem csak az intel létezik... DE ugye savanyú a szőlő mi? :P

(#21631) Tamoo
Az én viszonylatomban a htpc az amikor fogod bekapcsolod a gépet és élvezed a filmkezet a zenéket és azért van a NAS, hogy arról kiszolgáld. . A lassan két éve meglévő linuxos szereverremel nem szívtam annyit amit mondjuk egy win8al tudok egy hónap alatt ;] :DDD Szóval nem merném a winre bízni a hálózati megosztásokat és a többi dolgot ami van a szerveren.
Majd ha sokszor megfordulsz itt látod, hogy a fórumtársunk mindig a legnagyobb legdrágább és legtöbbet fogyasztó AMD-t akarja összehasonlítani a legolcsóbb intelekkel, mert neki ez a vessző paripája és eléggé unalmas ez :K
Nem csak itt, elég sok fórumot végig flame-l. :( :(

[ Szerkesztve ]

(#21634) korcsi válasza Enszuke (#21617) üzenetére


korcsi
veterán

Honnan jött, hogy Amd a vas?

Ha nem hozod fel, nincs is vita...

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21636) Patice válasza cekkk (#21606) üzenetére


Patice
Topikgazda

De a kérdezőnek pont problémája akadt egy relanzával. Akkor meg miért ne használja ezt a lehetőséget ebben a kivételes esetben? :)

Nem kell mindig, csak jól jön.

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21637) Pista0001 válasza cekkk (#21632) üzenetére


Pista0001
addikt

A Llanod mennyit fogyaszt közvetlen bekapcsolás után, amikor a egy 3,5-es vinyó is épp felpörög? Az egy dolog hogy üresjáratban/filmezés közben mennyit fogyaszt a gép, nem erre kell tápot méretezni. Azt is számításba kell venni hogy ha a panel/pico táp relatív nagy terhelésen üzemel akkor szellőzés is kell neki, sok HTPC-nek használt gépben (pl a kérdező által linkelt Modecom házban sem, tapasztalat) valósul meg, ez jelentősen hazavágja az élettartamot. Ha másban nem is mindig, de ebben Enszuke-vel értek egyet.

A kérdező szempontjából nem releváns, hiszen leírta idővel (többször is) hogy milyen procihoz keres tápot, viszont általában úgy jönnek ide emberek hogy 5800K-val akarnak HTPC-t építeni, vagy Intel Celeron/Pentiummal. Jó ha az 5700-ra vagy esetleg valamelyik Ivy i3-ra sikerül őket rávenni, így azt hiszem van benne némi ráció hogy ezekre hivatkozik a kolléga. Nem kell mindenben (csak ;] ) vallásháborút látni. Písz.

(#21638) Patice válasza Pista0001 (#21637) üzenetére


Patice
Topikgazda

Ehhez a fogyasztásos témához én csak a gépem fogyasztását tenném hozzá:

Asus A85-ös mATX FM2-es lap
AMD Trinity A4-5300 proci
2x4 GB Kingston RAM @ 1600 MHz
Samu 830-as SSD 64GB
2x 750 GB WD Blue notivinyó (5400 rpm)
Plextor DVD-író
Procihűtő + két házventi

Táp: Be Quiet SFX350-es

Olcsó fogyasztásmérővel mérve startnál kb. 70-75 W a rendszer energiaigénye a fali aljzatból, 75 fölé sohasem ment.

Idle: 35-40W

[ Szerkesztve ]

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21639) korcsi válasza Enszuke (#21635) üzenetére


korcsi
veterán

A kérdező adatlapján egy 125w-os phenom processzor van, semmi trinity meg llano.
Amúgy tény, hogy egy ilyen rendszernél (trinity vagy llano) azért át kell gondolni a paneltáp kérdést, de ez a mostani kontextusban fel se merült.

"Mit ad isten, a PH-s tesztek pont az i3-at hasonlitjak az legnagyobb llano es trinity procikhoz."
Mert nyers processzor teljesítményben pariban vannak és ez látszik az árazáson is, ellenben ha a htpc szolgáltatásokat vesszük figyelembe akkor a brazost egy i3-al kellene összevetni.

10bit: Mivel a hardveresen gyorsított lejátszás nem támogatott így szoftveres dekóder kell hozzá, amihez nyers erő kell, de ez véleményem szerint jelenleg réteg igény, még itt is csak ritkán merül fel.

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21640) Pista0001 válasza Patice (#21638) üzenetére


Pista0001
addikt

Tehát hardver általi csúcsfogyasztásod 60 W körül van úgy, hogy 12 V-on neked a vinyók nem terhelnek elvileg. Ha egy 3,5-est hozzáteszel a két notivinyó helyett akkor valószínűleg magasabb maximum is lenne, de a példához nem is kell. Egy átlagos panel/pico táp 12 V-on 4 A-t tud, felfelé kerekítve 50 watt. A mai gépek a 12 V-os ágot terhelik jellemzően, így célszerű a méretezéskor úgy tekinteni mintha az egész terhelés csak ezen az ágon lenne, így nem érhet meglepetés. Ha így nézzük akkor a konfigodhoz az olcsó panel/pico tápok nem jók, olyan kéne ami legalább 6 A-t tud a 12 V-os ágon (az 5 A az én ízlésemhez túlságosan határon van), azok meg egy pöttyet drágábbak, és jelen esetben egy A4-ről van szó 3,5-es HDD nélkül...

(#21641) Patice válasza Pista0001 (#21640) üzenetére


Patice
Topikgazda

Igen, így van.

A 60W körüli proci fogyasztás nem is olyan rossz akkor egy 65W-os TDP-jű procitól. :))

Későbbiekben tervezem egy külön HTPC-t, várok a következő fejlesztésekre, integrált procis lapokra.

Lehet, hogy drága lesz, de ha mondjuk egy SSD-vel elketyegnek, és a tartalmat egy NAS adja, akkor mozgó alkatrész nélküli kis PC-t tudnék összerakni, minimális fogyasztással és nagyon jó multimédiás képességekkel (film/zene kizárólag, 3D + 10 bites filmek nélkül). Várós.

Addig gyűjtögetek. Kell még ehhez a géphez, egy jó kis USB-s DAC, a számomra megfelelő minőségű hangért. :))

Eladó: Apple iPad mini 1 (2db)

(#21642) korcsi válasza Pista0001 (#21640) üzenetére


korcsi
veterán

A 12V-os bemenetű paneltápoknál nem úgy van, hogy ezt a feszültséget csak kapcsolja?

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21645) Pista0001 válasza korcsi (#21643) üzenetére


Pista0001
addikt

Szerintem itt arra gondolnak hogy ha 5 A-es bricket használsz akkor nem fog tudni 7 A-t a panel/pico, csak max 5 A-t, hiszen a brick csak annyit tud. Viszont fordítva már nem igaz a dolog, tehát ha a brick 16 A-es (mint például az enyém), a panel/pico akkor is csak a saját magánál specifikált áramerősséget bírja átpasszolni (a példában 7 A, esetemben 8 A).

(#21646) cekkk válasza Enszuke (#21633) üzenetére


cekkk
veterán

Te egyébként olvasol is vagy csak írod szokás szerint a hülyeségeidet? :W Ki írta, hogy, hogy 40Wosat kell használni? 60-80 közöttit írtam neki egy alap LLanohoz és Trinityihez elég. Az meg, hogy Abu mit ír le, kb ennyit is jelent, mert ott van, hogy az AMD nem támogatja a 3D-t a A6 Trinityiba ismerős által letesztelve és működik LLano A4el tesztelve és tökéletesen megy akkor kinek van igaza a marketingeseknek akik a drágább procit akarják eladni vagy a felhasználóknak akik ki is próbálták, de ha utána keresnél a neten és nem csak automatikusan flémelnél akkor lehet.
Az a 10bitet meg hagyjuk már mindig azzal jössz, kb réteg igény 10ből 2 embernek ha kell ;)

(#21637) Pista0001

Nincs nálam a fogyasztásmérő így most nem tudom megnézni, mondjuk nekem csak egy ssd van benne :DDD De ne mond már, hogy egy 80W körüli paneltáp vagy PicoPSU egy A4es APU-t és egy vinyót nem szolgál ki?
Ez tipikus esete annak, hogy ágyúval verébre. Semmi értelme ekkora erőforrásokat használni egy htpcbe, ha csak htpcként akarja az ember használni. Ezért is szoktam vitatkozni, hogy tök értelmetlennek látom a 8-16 giga memóriát bele rakni 7 intel vagy A10 AMDvel :Y Csak pénz kidobás. :( Persze ha másra is kell a gép érthető, de akkor onnan elveszik a htpc jellege, valamint egy agyon telepített géppel megint lehet több lesz a baj a sok driver és program miatt.

(#21647) Pista0001 válasza cekkk (#21646) üzenetére


Pista0001
addikt

Most te is read only módban voltál, pár hozzászólást olvass vissza. :P Patice kollégával az ő mérései alapján kitárgyaltuk hogy milyen minimum tápigénye van egy A4-nek. A 80 wattosak jellemzően még picoból is csak 4 A-t tudnak 12 V-on, így nem nyerő, de a 3,5-es vinyó nélküli teljesítményigényhez hozzáadod a HDD-t, a táp 80%-os terhelése fennálhat (az össz teljesítménnyel számolva), ahhoz meg már aktív szellőzés kell neki. Még egyszer, tápot nem tipikus, hanem maximáliss teljesítményre méretezünk, így lesz hosszabb a várható élettartam. :K

Az meg hogy ki miből épít HTPC-t... Van egy bizonyos igény, ahhoz keresnek tápot, így ahhoz célszerű ajánlani.

[ Szerkesztve ]

(#21648) cekkk válasza Pista0001 (#21647) üzenetére


cekkk
veterán

Akkor venni kell egy 120asat az tud 7A-t is leadni a 12V-s ágon.

De ha azt megnézed, hogy Patice gépe nem egy minimalista htpc. :DDD Majd hozok fogyasztásmérőt és lemérem, hogy nálam mit mutat ez.
A gépbe 4 giga memória ssd plusz A4 Llano valamint proci hűtő és egy Imon van. Szerintem ez nem fog 80W-t kérni bootolás közben. :K

(#21649) Abu85 válasza cekkk (#21646) üzenetére


Abu85
HÁZIGAZDA

Én eleve úgy mondtam, hogy hivatalosan közli az AMD a 3D-t az A8 fölé, de nem tiltja a kisebb APU-kban, csak nem garantálják, hogy minden egyes filmet le tud játszani, minden pillanatban meglassulás nélkül. Annyi az egész, hogy a 3D-re A8 fölött vállalnak garanciát, de akinek A4 van és szeretne 3D-t, nos, persze támogatott, és a filmek 99,9%-án tökéletes is, de az 0,1% miatt az AMD erre már nem írhatja rá, hogy teljes támogatást élvez.
Ja hát a 10 bit az must have dolog, hiszen még kész dekóder sincs hozzá. :)) Először legyen kész valaminek a szoftveres támogatása.

(#21644) Enszuke: Hányszor elmondták neked, hogy a Madvr+lav a grafikus hardver teljesítményétől függ, és nem a CPU-tól.

[ Szerkesztve ]

Senki sem dől be a hivatalos szóvivőnek, de mindenki hisz egy meg nem nevezett forrásnak.

(#21650) szabi__memo válasza Enszuke (#21644) üzenetére


szabi__memo
nagyúr

Nem tudom itt ki mit nez de 4-5 eve csak HD filmeket nezek, tobbsegeben termeszetesen fullHD-t.
10 bites filmmel soha nem találkoztam.
De olyan filmmel sem amit ne vitt volna el az ION.
Ismerőseim alapján ha tippelnem kéne 100ból ha 2-3 (egye fene, 10) embernek nem elég egy Brazos.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.