Hirdetés

2024. június 2., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#21201) tom_tol válasza zsigus (#21200) üzenetére


tom_tol
addikt

Kösz
Igazán kár hogy nem szerkeszthető.
Ha exportálom a médiatárat, a mentett fájlt szerkesztem és utána importálom vajon elfogadja az átírt adatokat ?

(#21202) zsigus válasza tom_tol (#21201) üzenetére


zsigus
őstag

Igen.
Ajánlott a Külön-külön exportálás, mert így a film melletti nfo fájlban csak az adott film adatai lesznek meg, ha viszont egyben exportálod akkor az összes film összes adatát egy fájlba menti.

Export után bemész a film mappájába és az nfo-t szerkeszted, majd visszatöltöd (filminformációk -> frissítés -> nem) és kész.

[ Szerkesztve ]

(#21203) tom_tol válasza zsigus (#21202) üzenetére


tom_tol
addikt

Remek, köszönöm.

(#21204) korcsi válasza zsigus (#21200) üzenetére


korcsi
veterán

Sqlite3 formátum, megfelelő eszközzel akár szerkeszthető is lehet.

[ Szerkesztve ]

referencia 5700(XT) plexi ARGB-s blokk eladó!

(#21205) zsigus válasza korcsi (#21204) üzenetére


zsigus
őstag

Az export egyszerűbb. :)
Vagy még esetleg webes felületen is el lehet végezni a módosításokat ha sok filmnél, sok adatot kell módosítani. Ehhez itt van egy addon.

A beállításokban ki kell választani az XWMM webes felületet, majd a böngészőbe beírva a HTPC IP címét (vagy a gép a saját címét, csak menjen a háttérben az XBMC) és hozzá is lehet látni a szerkesztgetésnek. :)

Ennél nem kell visszatölteni az adatokat, mert a belső adatbázisfájlt módosítja, tehát rögtön életbe is lépnek a módosítások.

[ Szerkesztve ]

(#21207) Pista0001 válasza Enszuke (#21206) üzenetére


Pista0001
addikt

12 V 12 A bemenettel hogy ad le 250 wattot? :Y

(#21208) zsigus válasza Pista0001 (#21207) üzenetére


zsigus
őstag

Hoppá... Semmi. :D

[ Szerkesztve ]

(#21210) canniball válasza zsigus (#21197) üzenetére


canniball
nagyúr

Dropbox (vagy más hasonló szolgáltatás)? Az elvileg működik amíg életben tartod.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21211) Pista0001 válasza Enszuke (#21209) üzenetére


Pista0001
addikt

Nem légből kapott adatok, az általad linkelt oldalon írják. :)

(#21212) zsigus válasza canniball (#21210) üzenetére


zsigus
őstag

És hogyan kell életben tartani? Mert nem hiszem, hogy miután bereggeltem használni fogom egyszer is.
Nem nagyon bízom az ilyen dolgokban... (ráadásul le sem töltődik a kliens), de teszek egy próbát, hátha. :)

Köszi.

(#21213) canniball válasza zsigus (#21212) üzenetére


canniball
nagyúr

Különösebb problémát nem jelent az életben tartása mivel a gép indításakor bejelentkezik a kliens, egyéb teendő nincs vele.
Amúgy baromi kényelmes a használata: berakod az illetékes mappába a közzétenni kívánt fájlt, majd a jobbklikkes menüből kiszeded a linket és már oszthatod is.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#21214) Peak


Peak
addikt

Urak, XBMCben hol tudom beállitani (hogyan), hogy egy adott könyvtárban levő 5 db. pici 1 perces videofájlt egymás után végtelenitett loopban játsza le?

Ryzen 9 5900X / 64GB@3.2XMP / Asus TUF 3080Ti / 2x1TB RAID0 NVMe SSD / AW2721D / HyperX Alloy Elite 2 / Razer Basilisk V3

(#21215) tws1


tws1
csendes tag

Üdv!

Gigabyte LGA1155 Z77N-WIFI
http://www.gigabyte.eu/products/product-page.aspx?pid=4337#ov

1. XBMC alatt (vagy más módon) ki tud adni két vagy három különböző video és hanganyagot a kimenetekre (2db HDMI-e illetve wlan-ra)?

2. Ez a mini-ITX lap beépíthető vajon a CoolerMaster Sielncio 550 házba, mely alapesetben micro-ATX és ATX formátumot fogad? Esetleg valamilyen távtartó adapterrel?
http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/silencio-550.html

Előre is köszönöm a válaszokat.

(#21216) Pista0001 válasza tws1 (#21215) üzenetére


Pista0001
addikt

2.: A mini-ITX alaplap teljes mértékben kompatibilis az ATX és mATX házakkal, csak "hülyén" néz ki benne :B

1.: Te milyen procival használod? Azért kérdezem mert nekem G540-el (Sandy Celeron) nem működik. Egész pontosan amikor az oprendszer (Win7, Linux, mással nem próbáltam) elkezd betölteni újraindul.

(#21217) tom_tol


tom_tol
addikt

Esetleg erre valaki?

(#21218) cekkk válasza tom_tol (#21217) üzenetére


cekkk
veterán

Lehet itt többet tudnak neked mondani erről.

(#21219) zeix


zeix
senior tag

Én még mindig a net nélküli xbmc-vel szívok.
Letöröltem a 12.1-es verziót user mappával együtt.
Felraktam teljesen tisztán a 10.0-ásat és ugyanazt csinálja.
Próbálja ki valaki légyszives, hogy nála mit csinál az xbmc ha nincs hálózati kábel bedugva a gépbe.
Ujraindítást követően jelentkezik-e a hiba az xbmc-vel.
Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#21220) tws1 válasza Pista0001 (#21216) üzenetére


tws1
csendes tag

Pista0001:

2. Köszönöm a választ, a PentiumII korszak óta nem építettem össze asztali gépet. Rég volt.... :)

1. i3225-el gondoltam az összeállítást, de még csak elképzelés szintjén mozog. 486-K133 óta nem volt amd procim. Még nem döntöttem el, hogy intel vagy amd alapú lesz-e, mert még megfontolás tárgya, hogy egy vagy két gép lássa el az összes feladatot. A teljeskörű megoldás 180e körül jött ki, a sima hptc (de annak teljes értékű) talán 100 körül áll meg.
Az alapvető kérdés a htpc és nas összemosása vagy külön választása, de ezt még megálmodom.
Három hete gondolkodom a specifikáción, szerintem ez a legélvezetesebb rész - ha kész lesz, már nem is annyira érdekes :)

A két hdmi és wlan szoftveres lekezelése is azért érdekes, mert csak ez indokolja ezt a lapot nálam. Ha ez így müködik.

Jól értelek, hogy az alaplap specifikáció szerint megfelelő LGA1155 Celeron elindul, bios fut, de az eddig próbált oprendszerek telepítés vagy live mód közben mindíg újraindulnak? Vagy a telepítés lefut rendben?
Telepítőről memtest futtatást az alaplap betonbiztos (gyári fali-safe) beállítása mellett (normál feszültség szintek és késleltetési értékek) próbáltad?

(#21221) Pista0001 válasza tws1 (#21220) üzenetére


Pista0001
addikt

Windows 7 telepítő végigmegy, majd amikor már a telepített Win-t indítaná hogy véglegesítse a beállításokat, újraindul. Geexbox-ot meg Openlec-et próbáltam még, dettó. DVGA-val hibátlanul működik a gép, a proci is tesztelve másik alaplapban, hibátlan. A dolog pikantériája, hogy mintha más is tapasztalt volna ilyet ilyen lappal, csak neki mintha i3/i5/i7 lett volna, de szintén Sandy. Van a mini-ITX topikban még valakinek ilyen lapja, neki Ivy-val minden tökéletesen működik.

(#21222) tws1 válasza Pista0001 (#21221) üzenetére


tws1
csendes tag

http://www.gigabyte.eu/support-downloads/cpu-support-popup.aspx?pid=4337

Ellenőrízd, hogy F2-s verzió-e a bios. Ha igen, akkor nincs több ötletem. Írták az alaplap honlapján, hogy néhány procihoz külön vga kell, de ez már elvileg nem vonatkozik a tiedre.

(#21223) Pista0001 válasza tws1 (#21222) üzenetére


Pista0001
addikt

F2-es van rajta. :O

(#21224) tws1 válasza Pista0001 (#21223) üzenetére


tws1
csendes tag

Van még fenn egy béta állapotu, ha meg mered próbálni.

Nem tudom a gigabyte-nak vagy az intelnek véssek be egy minuszpontot a kiforratlan szoftver miatt. Bár a gigabyte-ot valószínűsítem, mert úgy tűnik nem csak egy adott intel gpu rendszerrel van probléma.

Nem áll szándékomban plusz vga-t használni az energiafogyasztás miatt. Lényeges volt az info amit Tőled kaptam. Köszönöm :)

(#21225) Pista0001 válasza tws1 (#21224) üzenetére


Pista0001
addikt

Eddig csak annyit valószínűsítek hogy a Sandy Bridge procik IGP-jével nincs kibékülve az alaplap, azzal is csak oprendszer alatt van gondja. Ivy Bridge procival úgy tűnik rendben van.

(#21227) Pista0001 válasza Enszuke (#21226) üzenetére


Pista0001
addikt

Kipróbáltam amit csak találtam, semmi. Oprendszer induláskor újraindul, többféle oprendszerrel, dVGA-val működik tökéletesen. Más is tapasztalt ilyet Sandy procival, Ivy-val rendben van.

(#21228) Pista0001 válasza Pista0001 (#21227) üzenetére


Pista0001
addikt

Valakinek megy Sandyvel is: [link]

(#21229) elmouse


elmouse
aktív tag

Nem tudom, hogy ismeritek-e az Orb nevű progit.
Ez médiakiszolgálót csinál a gépedből. A kiszolgálógépen nincs felülete, de a megosztott dolgokat elérheted távolról böngészőből, okostelefonos alkalmazással ,vagy dedikált Orb eszközzel.
Szeretnék több ilyet is kipróbálni, de nem tudom, hogy mik vannak még. Tudtok javasolni olyan progikat, amik tudják ugyanazt vagy majdnem ugyanazt, mint az Orb?
Köszi.

Ka nama kaa lajerama!

(#21230) dabadab válasza elmouse (#21229) üzenetére


dabadab
titán

"Tudtok javasolni olyan progikat, amik tudják ugyanazt vagy majdnem ugyanazt, mint az Orb?"

Ha Windowsod van, akkor jobb klikk, properties, sharing, share this folder, ez a lokalis use case-ek nagy reszet lefedi :)

Ha ennel valamivel bonyolultabb kell, akkor az XBMC meg tudja upnp-vel a libraryjeben levo cuccokat, amit gyakorlatilag minden halozati medialejatszo ismer, vagy ott a MythTV, ami szinten tud upnp-t valamint annak van webes streamelos felulete is.

DRM is theft

(#21231) elmouse válasza dabadab (#21230) üzenetére


elmouse
aktív tag

Haha. Azért a Windows share-t még ismerem. :))
Az XBMC-vel az a bajom, hogy semmittevés közben is kb. 20%-on pörgeti a procit, de a lényeg amúgy is az lenne, hogy máshol is el tudjam érni a megosztott zenéimet. Akár mobilról is 3G-n keresztül.
MythTV-t megnézem, de igazából a gépen nem kell nekem felület.
Érthető vagyok, vagy teljesen hülyén fogalmazok?

Ka nama kaa lajerama!

(#21232) dabadab válasza elmouse (#21231) üzenetére


dabadab
titán

"MythTV-t megnézem, de igazából a gépen nem kell nekem felület."

Nincs is neki alapbol, eleg, ha csak a backendet felrakod meg a mythwebet.

DRM is theft

(#21233) elmouse válasza dabadab (#21232) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ez a MythTVnagyon DVR-es cuccnak tűnik nekem. Hisz a nevében is benne van. :)
Én csak zene megosztásra keresek cuccost. Ez arra is jó?

Ka nama kaa lajerama!

(#21234) dabadab válasza elmouse (#21233) üzenetére


dabadab
titán

A MythTV annak idejen tenyleg DVR-nek indult, de aztan komplett hazimozis rendszer lett belole.

Ha viszont csak zenere kell akkor tenyleg felesleges, igy elsore nekem az mpd jut eszembe, ahhoz vannak webes kliensek is.

DRM is theft

(#21235) elmouse válasza dabadab (#21234) üzenetére


elmouse
aktív tag

Ez jó lenne, még androidos klienst is találtam hozzá, de normális verzió csak linuxra van. Le van írva, hogy hogyan lehet Win7 alá is feltenni, de egyelőre még magas nekem. Megpróbálom beleásni magam a hétvégén.
Azért persze köszönöm! :R

Ka nama kaa lajerama!

(#21236) elmouse válasza dabadab (#21234) üzenetére


elmouse
aktív tag

Na, csak jobban bele kellett ásnom magam. Most a Subsonic nevű dolgot próbálom. Jópofa.

[ Szerkesztve ]

Ka nama kaa lajerama!

(#21237) tws1


tws1
csendes tag

alaplap Gigabyte MB Sc LGA1155 Z77N-WIFI - 30000
proc i3225 - 32000
mem Kingston 8GB DDR3 1600MHz KVR16N11/8 - 15000
tap Seasonic SS-400ET 400W - 11000
haz Cooler Master Silencio 550 RC-550 - 21000
bill, eger Trust 17923 - 11000
cpu huto Cooler Master - Gemini II M4 - 9000
ssd Kingston SSDNow V300 60GB SATA3 SV300S37A/60G - 16000

145000

Valamilyen linux lesz az alaprendszer.

Célok:
Később beépítendő merevlemezek, melyek vezetékes kapcsolaton ébredő NAS-ként elérhetőek.
Torrent.
HTPC alapesetben XBMC-vel.
Halk és alacsony terhelésnél energiatakarékos gép legyen.
Számításom szerint amd a6 5400 platformnál kb 15e-el lenne olcsóbb, a10-nél kb ugyanannyi. Linux kompatibilitás miatt inkább az intel felé hajlok. Ezen alaplapnál ismert alaplap-proci-dvga problémát megkockáztatom a sok funkció miatt.

Az ssd-nél három verzióban gondolkodom:
Kingston SSDNow V300 60GB SATA3 SV300S37A/60G - 16e
Kingston SSDNow V+200 90GB SVP200S37A/90G - 21e
Samsung 120GB SATA3 MLC MZ-7TD120BW - 25e (de ez TLC-s)

Javaslat az alkatrészekre vonatkozóan? (alaplap és proci kivételével)

[ Szerkesztve ]

(#21238) Pista0001 válasza tws1 (#21237) üzenetére


Pista0001
addikt

Mivel a ház lehetővé teszi, én nagyobb, kis légáramhoz méretezett procihűtőben gondolkodnék. Első körben nem venném meg, csak az alaplap-proci páros próbája után. Scythe Ninja-ra gondolok elsősorban, nagyon jól működik kis légárammal, jó házszellőzés esetén akár "passzív" üzem is lehetséges (pl ha a hátsó/felső házventi elég közel van, de ezt nem mondanám teljesen passzívnak, hiszen olyan mintha rá lenne szerelve).

(#21239) tws1 válasza Pista0001 (#21238) üzenetére


tws1
csendes tag

Tényleg jó ötlet a hűtőt később megvenni.

Nem tudom a ninja befér-e, mert a ház leírása 154mm-t ad meg procihűtőhoz, a ninja meg úgy láttam 160 magas.
Határesetnek tűnik, de összeépítve a házat majd kiderül.

http://www.coolermaster.com/product/Detail/case/mid-tower/silencio-550.html
http://www.scythe-eu.hu/scythe-termekek/scythe-cpu-hűtők/scythe-ninja-3-rev.-b-cpu-hűtő/135-1835

(#21240) lord_devil válasza tws1 (#21237) üzenetére


lord_devil
tag

Komolyan jobb az intel támogatás linux alatt? Mármint a dvga?

(#21241) F34R válasza tws1 (#21237) üzenetére


F34R
nagyúr

csak hogy tudd az intel driver egy kalap..... ebbol a szempontbol meg az ati drivere is jobb.

(#21242) Pista0001 válasza tws1 (#21239) üzenetére


Pista0001
addikt

Ninja 2-t (152 mm) lenne jó szerezned, használtan is nagyon jó bolt, hiszen nincs mozgó alkatrésze.

(#21244) tws1 válasza Pista0001 (#21242) üzenetére


tws1
csendes tag

lord_devil
Szerintem jobb az intel általános támogatása. A vga támogatást nem tudom.

F34R
Játszani nem szoktam, a feladat 2d megjelenítés lesz, bármilyen elképzelhető felbontásban és kimeneti formátumban. Ez szerintem nem lehet gond, ha mégis, akkor lesz olyan op rendszer ahol menni fog.

Enszuke
Mennyivel fogyaszt kevesebbet ha kisebb feszen járatom a ramot?
1w különbség éves szinten 4e, feles kiterheléssel is 2eFt, érdemes gondolkodni rajta.

Pista0001
A korábbi javaslatod szerint összerakom a proci saját hűtőjével, és majd megmérem mi fér be. A ninja 2 úgy látom használtan időnként elérhető.
A lapon lehet állítani a ram feszültségszintet? Ha igen, akkor milyen határok között?
Úgy tippelem elfér a normál profilmagasságú ram az eddig felmerült hűtőktől. Egyetértesz?

(#21245) tws1 válasza tws1 (#21244) üzenetére


tws1
csendes tag

Eltévesztettem, szóval 1w különbség éves szinten csak 400Ft, nem 4000.
Továbbra is érdemes foglalkozni vele, mert egy 5 éves életciklus alatt ez 2000Ft wattonként, persze csak ha mindíg fut.

(#21247) Pista0001 válasza tws1 (#21244) üzenetére


Pista0001
addikt

Holnap megnézem neked, addig még álmodd meg mire vagy kíváncsi a biosból. :)

Az 1,35-ös ram XMP-vel ment rendesen, normál magas ram befér a Ninja alá szerintem.

(#21248) tws1 válasza Enszuke (#21246) üzenetére


tws1
csendes tag

Pista0001
Más kérdés most nem jut eszembe a bios-al kapcsolatban.

Enszuke
Ezt a paneltáp kérdést vesézzük ki kicsit.

A később lesz pl. még 6 merevlemez, akkor is jók csúcsteljesítményre (egyidejű felpörgés) az alábbiak:

PicoPSU-160XT 12V DC-DC ATX tápegység
PicoPSU-150-XT 12V DC-DC ATX tápegység
http://www.wireless-bolt.hu/detailproduct.php?productid=512356&PHPSESSID=430c8d90352d7174382241420209d25b
Ezekhez milyen csatlakozókat szoktak adni (amitrá tudok dugni az alaplapra illetve egyéb eszközökre) ?

Házon kívülről adok neki 12V-t. (Stabilizált 12V kell neki vagy jól bírja a feszültségingást?) Simán sorkapocsba kell kötnöm neki 12VDC +- -t, a pico elvégzi a többit?
Melegedése mennyire probléma?

Elvileg ha a teljes tartományban tudja a 96% hatásfokot, akkor egy jó hatásfokú stabilizált 230/12 táppal sok wattot lehet nyerni, mert a hagyományos tápok az alsó tartományban gyengén szoktak muzsikálni.

(#21249) Pista0001 válasza tws1 (#21248) üzenetére


Pista0001
addikt

6 db (3,5-es) merevlemezzel esélytelen a paneltáp, tekintve hogy csak ez kb 120 watt teljesítményt igényel, az egyidejű felpörgés még több.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.