Hirdetés

2024. május 18., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-05-01 20:32:09

LOGOUT.hu

Az eBay használatával kapcsolatos információk.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#58401) V/ válasza szemmelver (#58400) üzenetére


V/
Topikgazda

Hétfőn kaptam meg egy 108 napja vásárolt, már régen visszatérített árú mikrofont, próbálom elérni az eladót, hogy kitudjam fizetni újból, 21 napot vártam egy másik csomagra a lejárati dátum után, miután megjött a refund, rá 4 napra a 63. napon a vásárlástól, megjött, no azt sikerül ma kifizetnem, írtam az eladónak, hogy küldjön már egy Paypal pénzbekérőt és így rendben vagyunk. Ezek jóval a karácsonyi móka és kacagás ajándékok rohama előtti vásárlások voltak.

(#58402) Vertigo18 válasza V/ (#58401) üzenetére


Vertigo18
addikt

És még mondják, hogy a magyarok milyenek!

Respect! :C

Vásárolnék M.A.G.U.S. kiadványokat! Pm me!

(#58403) optikus válasza szemmelver (#58400) üzenetére


optikus
senior tag

sztem nincs olyan hogy hatarido, estimated delivery van, ami ahogy a neveben is van: becsult/varhato, de ez nem hatarido csak az eddigi adatok es infok alapjan ezt saccolja be a rendszer.

Buy books not gear.

(#58404) V/ válasza optikus (#58403) üzenetére


V/
Topikgazda

Mindegy, hogy mi alapján számolja, a végétől kezdődik a vásárlói védelem, azt kell figyelni. Így azért határidőnek is vehetjük. :)
De értem mire célzol, nem Szentírás.
Azért tették be az értékelésnél azt a kérdést, hogy a megadott határidő előtt érkezett-e, hogy pontosabb statisztika alapján legyen kalkulálva.
Did the item arrive on or before Sunday, February 07, 2016? Estimated Delivery Date: January 17 - February 07

(#58405) Winner_hun


Winner_hun
félisten

Van aki ezt meg tudja venni?

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58406) V/ válasza Winner_hun (#58405) üzenetére


V/
Topikgazda

Én eddig eljutok: Review and commit to buy alul, menjek tovább?

(#58407) Winner_hun válasza V/ (#58406) üzenetére


Winner_hun
félisten

Nem kel, köszönöm.

Ezt kapom:

Sorry, the seller is not accepting bids or offers from you at this time.

This may occur for various reasons. For example, the seller might have a limit for the amount of items that can be purchased within a given time.Learn more.

Az eladó szerint nem vagyok a tiltólistáján. Vásároltam már többször is tőle.

► "Kicsit olyan webcaritas" ◄ ヅ

(#58408) V/ válasza Winner_hun (#58407) üzenetére


V/
Topikgazda

Ment pü.

(#58409) optikus válasza V/ (#58404) üzenetére


optikus
senior tag

csak ugye sokan mar ugy irnak ide hogy lejart a hatarido mikor kapom mar vissza a penzem? meddig varjak meg? stb. mikozben ez csak egy becsles, oda van irva. az hogy ettol fuggove tettek reklamaciot az egy eleg fassag. az olvasni nem tudok meg itt verik az asztalt hogy letelt a hatarido. :W

Buy books not gear.

(#58410) V/ válasza optikus (#58409) üzenetére


V/
Topikgazda

Jól gondolod. Egyetértünk.

(#58411) cbmfan


cbmfan
senior tag

erre mondjatok nekem okosat:

állítólag postáznom kell valamit. látszólag nem adtam el semmit, paypalon semmi nyoma. sehol máshol nem látszik csak angolon.

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58412) parkr


parkr
őstag

meglepett a kínai. telefontok mellé kaptam ajándékba egy kis filléres érintőceruzát. :) máshol még ez is feláras

(#58411) cbmfan szerintem akkor ne foglalkozz vele

(#58413) DJ. Ru$y válasza cbmfan (#58411) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Ez ugyanolyan, mint amikor írja nekem, hogy van 4 feedback-re váró vásárlásom, holott csak 1 db van, amin nincs még feedback, mert még nem jött meg...

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#58414) zsupyro


zsupyro
tag

Sziasztok. Segítségeteket szeretném kérni. Rendeltem 2015.dec.17-én Kínából egy kijelzőt érintővel együtt(7500ft-ért). Január 8-án megjött, hétvégén kipróbáltam de az érintő rész nem működik, írtam neki,és azt a választ kaptam hogy vagy vissza küldöm és küld egy újat, vagy utalok neki 10USD-t és nem kell visszaküldenem küldi az újat.
A return policynál 14nap van megadva a megérkezéstől számítva, amit nekem kellene fizetni.
Honnan tudják hogy mikor kaptam meg? Free posta volt, nem kellett aláírni. Ha vissza küldöm, tudok a paypalon keresztül pénzt vissza igényelni ? Ha igen mit kell tenni? Az eladó azt írta nem kell a return item-et választanom az ebay - nél.
Ha nem, akkor kb mennyibe kerülhet a visszaposta? Érdemes foglalkozni vele? Bízhatok e benne hogy újat küld? Ilyenkor mi véd engem ha nem érkezik meg? Esetleg érdemesebb lenne utalni 10usd-t? Gondolom ilyenkor semmi biztosítékom nincs hogy megjön, félek hogy még ez a pénz is elúszna.
Ti mit tennétek?
Bocsi a sok kérdésért. Egy éve ebay- ezek, több száz terméket rendeltem, kijelzőt is sokat, de így még nem jártam. Volt hogy már rossz volt valami, de akkor vissza adták az árát.

(#58415) V/ válasza zsupyro (#58414) üzenetére


V/
Topikgazda

Honnan tudják hogy mikor kaptam meg?
A szabályok szerint értékelni kellene és ha megérkezett általában akkor szoktuk, az is dátum. Vagy úgy kitalálja, hogy megkaptad, illetve azt írja neked, hogy kicsúsztál az időből, de ha igazolod akkor elfogadja. Bármi lehet.
Néhány kérdésedre a válasz itt az Összefoglalóban is találsz.
A múlt héten a postai díjakról tettem fel információkat, képet az egyik hsz-ben.
Néhány kérdésre meg csak jósolni tudnánk, biztosíték arra, hogy valaki pár ezer kilométerrel arrébb megbízható-e, nem igazán tud válaszolni senki.

(#58416) agroman válasza zsupyro (#58414) üzenetére


agroman
senior tag

egy biztos a +10$ kuldest en nem csinalnam.
visszakuldes es utana topik osszefoglaloban megtalalod hogyan lehet a paypal-tol visszaigenyelni a koltseget.
visszakuldeni ajanlva, tertivennyel kell es akkor kovetheto..persze ez sem garantalja, hogy oda fog erni.
(vmelyik nap volt erre pelda). szoval ez a kinai rendelgetes lutrija, egeszen addig olcsobb amig nem selejtet kuldenek.

------

(#58417) cbmfan válasza agroman (#58416) üzenetére


cbmfan
senior tag

ha már tértivevény: megkapta valaha bárki is? legalább két tucatszor adtam fel úgy, de még soha nem jött vissza, bárhonnan a világból.

[ Szerkesztve ]

Close the world, ʇxƎu ǝɥʇ uǝdo

(#58418) zsupyro válasza agroman (#58416) üzenetére


zsupyro
tag

Köszönöm szépen a segítségeteket.

(#58419) agroman válasza cbmfan (#58417) üzenetére


agroman
senior tag

es nem reklamaltal a postanal?

------

(#58420) V/ válasza cbmfan (#58417) üzenetére


V/
Topikgazda

Ha szeretné tudni, hogy küldeményét a címzett biztosan megkapta: adja fel tértivevénnyel!
Küldeményének átvételét a tértivevényen a címzettel vagy a jogosult átvevővel elismertetjük, majd ezt követően az erről szóló – jogi eljárásban bizonyító erejű – okiratot visszaküldjük Önnek.
Belföldön és külföldön is igénybe vehető, de nemzetközi forgalomban nem minden ország postai szolgáltatója vállalja a tértivevény címzettel történő aláíratását, ezekben az esetekben a postai szolgáltató postai aláírással és keletbélyegzővel igazolja a tértivevényen a kézbesítést.
Usa, Kína, Hong Kong vállalja.

(#58421) Xarina


Xarina
aktív tag

Venni akartam valamit az ebay-en, beléptem a paypal fiókomba is, hogy kifizessem a vételárat, de az utolsó pillanatban meggondoltam magam. Elég, ha csak nem fizetem ki vagy tudom valahol törölni a rendelésemet?

(#58422) V/ válasza Xarina (#58421) üzenetére


V/
Topikgazda

A terméknél, ha 45 percen belül kezdeményezed a Cancel ordert, akkor az eladónak automatikusan el kell fogadni.

(#58423) agroman válasza Xarina (#58421) üzenetére


agroman
senior tag

irsz az eladonak hogy torolje a rendelesed. ha jofej torli, ha nem, akkor indit egy nem fizetesi eljarast, hogy visszakapja az ebay koltsegeit.

------

(#58424) atius


atius
csendes tag

Hali!Bankkártyával vásárolatam de tétel egy pár nap után eltávolitoták..Mi a teendő?

(#58425) ZsoltG60


ZsoltG60
aktív tag

Üdv. Van egy rendelésem Hongkongból kaptam hozzá egy TN számot de az a gyanúm hogy ez csak egy kamu azonosító.
Néztem több oldalon is de semmi találat. Hétfőn járt le a határidő , még várok pár napot ha nem jön írok az eladónak. Ő utána tud nézni merre jár a csomag ? Vagy hogy tudom bizonyítani hogy nem kaptam még meg...
TN:
Hong Kong Post

MZGF0001949HK

:R

[ Szerkesztve ]

Lumia 950XL

(#58426) agroman válasza ZsoltG60 (#58425) üzenetére


agroman
senior tag

ez kamu TN, nyiss ugyet, nyugodtan.

------

(#58427) V/ válasza ZsoltG60 (#58425) üzenetére


V/
Topikgazda

Ez sima HK Posta levél azonosító, a borítékon rajta lesz, de nem nyomon követhető, szerintem.

(#58428) Levi123 válasza ZsoltG60 (#58425) üzenetére


Levi123
senior tag

Nekem is volt több csomag amit nem tudtam követni szám alapján és megérkezett a megadott időn belül.

Levi

(#58429) V/ válasza ZsoltG60 (#58425) üzenetére


V/
Topikgazda

Február 10-ig él a vásárlói védelmed, lehetsz egy kicsit rugalmas.

(#58430) atyca


atyca
senior tag

Üdv!-)
Hol ellenőrizhetem a PP-on,hogy visszaküldték a pénzem?
Köszi előre is!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#58431) V/ válasza atyca (#58430) üzenetére


V/
Topikgazda

Belépés után, többnek kell lenni az egyenlegednek, ha onnan fizettél. A jobboldali oszlopban lenni kell egy zöld +-os összegnek, aminél a küldő neve alatt Refund olvasható.

[ Szerkesztve ]

(#58432) parkr


parkr
őstag

jó régen léptem már be paypal-re, azóta rendesen megváltozott az egész :o de egész jó lett

(#58433) hevepapa válasza ZsoltG60 (#58425) üzenetére


hevepapa
senior tag

Én úgy szoktam csinálni, hogy amikor lejárt a határidő akkor írok az eladónak, hogy nem jott meg a cucc és most mi legyen? Mindig kérnek egy kis haladékot. Általában 7-10 nap plusz időt szoktam adni és csak utána térek rá a refund kérdésre.. Eddig szinte mindig az lett vége az ilyen eseteknek, hogy ha lejárt a plusz idő akkor kértem és meg is kaptam a refundot + megígértem hogy ha mégis megjön, akkor visszaküldöm az eladónak a pénzt. Volt ilyen visszaküldés is.Szerencsére eddig nem kellett túl sok case-t indítani. Jellemzően az eladók is pozitívabban állnak hozzá ha a vevő korrekten áll a probléma megoldásához és nem egyből "atombombát" dob rájuk 1 nap késés miatt.

[ Szerkesztve ]

(#58434) optikus válasza parkr (#58412) üzenetére


optikus
senior tag

biztos tudja hogy a tok egy het mulva szetreped ezert igy megelolegezte a kompenzaciot :D

Buy books not gear.

(#58435) szente


szente
addikt

Sziasztok!

December 5.-én rendeltem az eBay-ről 4 terméket 4 különböző eladótól, amiből a mai napig egy sem érkezett meg. Az egyikhez tartozik nyomon követési szám, ami szerint 13.-án megérkezett Magyarországra, utána nem történt vele semmi. Ha a posta honlapján beírom a számot, akkor az ő rendszerük nem ismeri. Gondolom most már buktam mind a négy csomagot gondolom. :U

Üdv.

(#58436) V/ válasza szente (#58435) üzenetére


V/
Topikgazda

Nem buktad, de annyiszor írtuk már itt ha Maláj vagy Yanwen, Flyt Express a postai szállító akkor az létező szám ugyan, de a nyomkövetési információkból csak a felvétel napja, a kezdő dátum az igaz.
A várható érkezés utolsó dátumától számított 30 nap az eBay vásárlói védelmed a pénz visszakapására.
Ha abból a 15. napon tartasz és nincs még itt, indítsd a meg nem érkezett case-t, addig érdemes várni.

[ Szerkesztve ]

(#58437) agroman válasza szente (#58435) üzenetére


agroman
senior tag

meg nem kell temetni oket..az unnepek miatt keshetnek a csomagok.
az a nyomkovetesi szam vszinuleg kamu, van par ilyen kinai weboldal amivel atverik az embert.
arra figyelj, hogy a kalkulalt szallitasi hatarido utan 1-2 hettel indits ugyet az ebayen es ha paypal-al fizettel akkor jo esellyel visszakapod a penzed,ha addig nem erkezik meg.
topik tetejen osszefoglalot olvasd el..

------

(#58438) V/


V/
Topikgazda

Itt egy minta:
Létező szám, rajta a csomagon SYLMY03504423

A keresők szerint:
18.11.2015 17:51 Átvéve a feladótól
29.11.2015 11:50 Import (Megérkezett a célországba) Hungary

Valójában 2015.12.31-én hozta a postás. 50. nap a vásárlás napjától. Azért 1 hónapig nem szoktak a Nemzetközi küldemény fogadóban sem a vámosok, sem a postások ennyit ülni rajta.

[ Szerkesztve ]

(#58439) optikus válasza szente (#58435) üzenetére


optikus
senior tag

attol is fugg honanna jonnek (kina?) es mennyi az ertekuk, eleri a vamhatart? lehet hogy ulnek a vamon, nem kuldtek meg ki az ertesitot vagy az tunt el (en legutobb igy jartam).

Buy books not gear.

(#58440) zsupyro válasza V/ (#58415) üzenetére


zsupyro
tag

Még egy kérdés. Ha vissza küldöm a terméket, az ebayen mit kell csinálni? Értékelésnek mit adjak? Miért írta nekem hogy ebayen nem szükséges a return item-et választani?

(#58441) V/ válasza zsupyro (#58440) üzenetére


V/
Topikgazda

Miért írta nekem hogy ebayen nem szükséges a return item-et választani? Azt nem tudom, de ha az van választva, akkor miután feladtad és már él a nyomkövetési szám, akkor az eBay-n beírható.
Értékelés? Pozitív, mert orvosolta a problémát :F , semlegesnél rosszabbat ilyenkor nem adnák, azt is legfeljebb akkor, amikor könyörögnöm kellene, hogy rendezze le a dolgot, de biztos írni fog, hogy ő pozitívan állt hozzá, akkor te miért adtál semlegest. Ahogy gondolod, a vásárlás napjától 60 nap áll rendelkezésre az értékelésre, ha belefér azért várnák arra, hogy tényleg megkapjam a cserét. Ha nem adsz értékelés, az se gond számodra.

(#58442) szemmelver


szemmelver
aktív tag

Sziasztok!

Case-t, hogy tudok zárni? Megkaptam a terméket, és zárolni szeretném.

Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#58443) V/ válasza szemmelver (#58442) üzenetére


V/
Topikgazda

Én rá kattintanák a 1 request or case requires your attention linkre.

[ Szerkesztve ]

(#58444) szente válasza V/ (#58436) üzenetére


szente
addikt

Ja, azt hittem a vásárlás napjától számított 30 nap. :)

Kis küldemény volt csak, telefon tokok, meg egy fólia. Akkor még várjak 1-2 hetet? Kínából jött volna mind.

(#58445) V/ válasza szente (#58444) üzenetére


V/
Topikgazda

Várjál nyugodtan, jönnek azok.

(#58446) parkr válasza optikus (#58434) üzenetére


parkr
őstag

ilyen szilikon cucc amúgy, egészen rendben van :)

(#58447) zsupyro válasza V/ (#58441) üzenetére


zsupyro
tag

Köszönöm, majd beszámolok a fejleményekről.

(#58448) atyca válasza V/ (#58431) üzenetére


atyca
senior tag

Köszi!

Win11 Pro/64, MI TV Stick, Kodi 20.2 (többi az adatlapomon)

(#58449) flash-


flash-
veterán

Udv

Ebayen rendeltem hollandiából egy vakkut.
[link]
Ez az állapota:The item is being processed by customs

Na most ez hogy van?
Eun belül ugye nem kell vám de ha eus országból rendelek eu-n kívüli országból származó terméket akkor tenyleg van vám?
Legalábbis a posta oldalán ezt olvastam:

https://www.google.hu/url?sa=t&source=web&rct=j&url=http://www.posta.hu/static/internet/download/Maganszemelyek_vamkezeles120101.pdf&ved=0ahUKEwjvs_G5q6nKAhUC1ywKHaiQDusQFggiMAA&usg=AFQjCNGRa_VhB6QA4XgiEgqtIcHJ6n1E2w

Mennyit kell perkálnom?akkor hogy van ez?

[ Szerkesztve ]

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#58450) somnia válasza flash- (#58449) üzenetére


somnia
őstag

...de ez Hollandiából jön, itt nincs se VÁM se ÁFA...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  eBay (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.